Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul -11

In jos 
+12
mirela2
lyly_mar
guzelnico
menics
Mona41
galliciana
alinutahu
luminita42
samira33
turqoise
brunadria
amy
16 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 12 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 21 EmptySam Noi 20, 2010 10:25 am

Rezumarea primului mesaj :

Flori pentru toate suricate si un capitol nou plin de impliniri.
Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 21 DSC05422


Ultima editare efectuata de catre amy2007 in Joi Dec 09, 2010 8:26 am, editata de 3 ori
Sus In jos

AutorMesaj
babyblue

babyblue


Mesaje : 81
Data de inscriere : 04/08/2010
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 21 EmptyLun Dec 13, 2010 9:48 pm

samira, scumpa mea, imi pare nespus de rau!!!

insa exista mereu minuni si sunt sigura, sigura, ca dzeu va face si pt voi una!
am asa un feeling ca va fi bine cu toate fetele care ne-am intalnit pe sectiunea asta de forum! cine se chinuie, pana la urma face copii!!!

nu ti pierde nicio secunda speranta, te rog mult! fi puternica!
mergi la meteora si la manastirile din moldova.

eu in vara am fost la meteora si am pus acatist si am mai fost la varatec si am pus si acolo. sunt locuri sfinte, sfinte!
iti recomand sa mergi si la namaiesti! e acolo o icoana sfanta, facatoare de minuni, noi am fost prin primavara, dupa IAD, ne pierdusem speranta...

mergi la icoana sfanta de la namaiesti! te rog...eu le am adus de acolo la fete, mir..cand ne-am vazut prin primavara...mai am si acum, dc vrei ne vedem si ti-l dau sa te ungi cu el. sigur vei primi si tu miracolul tau, peste cateva luni!! le am dat la fete mirul acela si apoi au ramas toate, mirela, soricica, nico...eu cred in el. ne vedem si ti -l dau!!!! hai..
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 21 EmptyLun Dec 13, 2010 9:56 pm

Bebita, eu port mirul acela cu mine. Nu m-am indurat sa-l folosesc. I love you

Sami, in RO nu se face cariotipul genetic? Sau n-ai incredere? Suspect
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 21 EmptyLun Dec 13, 2010 10:17 pm

sami,te imbratisez cu drag si din toata inima I love you
sunt sigura ca vei merge mai departe, pana vei reusii flower
daca nu tu ,atunci cine sa aiba atata putere sa se adune si sa o ia de la capat?!
cariotipul se face si la noi,de ce nu incerci la synevo?
pupici la toate fetele
Sus In jos
babyblue

babyblue


Mesaje : 81
Data de inscriere : 04/08/2010
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 21 EmptyLun Dec 13, 2010 10:24 pm

ce faci scumpa lyly?
sper ca esti ok, stiu ca si tu ai trecut prin f multe!!
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 21 EmptyMar Dec 14, 2010 8:31 am

buna dimineata fetelor


sunt cam chiauna ca ne-am trezit la 5 dimi...la 6,15 a iesit din casa baiatu meu ca la 8 a avut avion.
azi imi vine si baiatu cu mobila sa-mi monteze piesele comandate.

baby,am fost deja in toate locurile minunate de care pomenesti.
lyly,nico...se face si in Romania cariotip...insa sunt 2 motive care ma fac sa aleg Budapesta:
-nu prea am incredere in laboratoarele din Romania la capitolul asta
-costa enorm in Romania fata de Ungaria...la Kaali ma costa 21.000 forints pentru amandoi-adica vreo 350 de roni.

sunt racita de-a binelea....sa vad cu ce ma doftoricesc.
Vineri trebuie sa mergem sa taiam porcu asa ca trebuie sa fiu vindecata pana atunci.

va sarut si va doresc o zi buna.
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 21 EmptyMar Dec 14, 2010 8:40 am

hmmm...exact ce va spuneam....la Synevo costa 1600 de lei de persoana...deci 3200 pentru amandoi.
cu tot cu avion la Budapesta si drum de intoarcere ajung la maxim jumatate din banii astia.
in ce tara traim!!!!
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 21 EmptyMar Dec 14, 2010 8:50 am

mai sunt cei de la Genetic Lab,un laborator destul de vechi si din cate am citit eu despre el...nu-i rau...sa ma mai interesez sa vad in ce conditii se mai afla in prezent...la ei costa 350 de lei de persoana cariotipul...dar daca totusi nu-mi dau rezultate corecte???
uuuufff...parca tot la unguri ma trage ata.
Sus In jos
turqoise
incepator
incepator
turqoise


Mesaje : 384
Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 21 EmptyMar Dec 14, 2010 8:50 am

neata scumpelor!

unde sunteti toate?

sami, ma bucura nespus de mult atitudinea ta fata viata, de faptul ca stii sa treci peste aceste obstacole ale vietii prin care ne este dat sa trecem , sincer iti spun ca esti un exemplu pentru mine,o femeie puternica si hotarata sa obtina ceea ce isi doreste. I love you

revin faci cu ochiul
Sus In jos
turqoise
incepator
incepator
turqoise


Mesaje : 384
Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 21 EmptyMar Dec 14, 2010 8:54 am

ce fain, sami ai scris 3 mesaje pan' ce-am scris eu 2 randuri affraid

pai clar nu se merita sa-l faci in ro, da ce scoruri frate Suspect


e cam mare diferenta de pret dintre synevo si genetic lab, oare de ce Question
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 21 EmptyMar Dec 14, 2010 9:03 am

turqoise,multumesc pentru aprecieri.
persoanl,nu ma consider un exemplu...sincera sa fiu mi-ar fi placut sa am o viata in care sa-mi iasa totul din prima...care sa curga lin....insa pana la 34 de ani ai mei nu a fost deloc asa.
pentru tot ce am obtinut-si-i multumesc Domnului ca a fost darnic cu mine... a trebuit insa sa ma lupt,sa muncesc,sa ma chinui...nu mi-a iesit niciodata din prima tot ce mi-am dorit.

si pe mine ma cam intriga diferenta asta atat de mare de pret...mai cercetez problema. Exclamation
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 21 EmptyMar Dec 14, 2010 9:17 am

buna dimineata,
hmm samiruto... stiu cum este , stii mi-am amintit de o discutie cu sora-mea in ziua in care asteptam rezultatul de la beta...si cand i-am spus ca este mic deci , se oprise din evolutie...mirela sora mea imi spune : off speram la o veste buna dar nu a fost sa fie... de fapt, observ ca tie in viata ti-au reusit lucrurile dupa ce te-ai chinuit, cu munca, de casa nu mai zic prin cate emotii si stres ai trecut...relatia pe care ai avut-o , dar pana la urma ai reusit, si cu serviciul, si cu casuta , ti-ai luat-o, si uite acum si relatia ta cu G, iubesti si esti iubita, asa ca sigur vei avea si copilul mult dorit..dar probabil nu era chiar acum momentul...." cam astea au fost vorbele ei...
si doctorei mele ii spuneam ca fac tot ce-mi spune, cand imi spune, ca sunt de neoprit.... si ma bucur sa vad ca nu sunt singura in lupta asta...
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 21 EmptyMar Dec 14, 2010 10:09 am

mai fetelor ninge si la constanta.. dar normal ca este cald si nu se prinde..e doar mizerie...
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 21 EmptyMar Dec 14, 2010 12:01 pm

Crying or Very sad
unde ati fugit???
ahha cred ca ati inceput colindatul colinde si pe mine m-ati lasat la munca...
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 21 EmptyMar Dec 14, 2010 12:10 pm

Buna ziua, fete minunate!

Tocmai cand ziceam si eu ca-mi atarn zdranganelele de Craciun prin casa si la usa, a iesit soarele. sunny
Asadar mai astept. Rolling Eyes

P.S. A venit baiatu' meu si s-a bagat direct la dus. Avea impresia ca miroase a berbecuti. Mi-a spus ca o perioada de timp sa nu mai gatesc miel/ berbecut/ oaie. Laughing Laughing Laughing

Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 21 EmptyMar Dec 14, 2010 12:13 pm

poop nico, lasa globurile si si costumul de baie:)
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 21 EmptyMar Dec 14, 2010 12:20 pm

Meni, eu nu m-am apucat inca de colindat dar as vrea sa simt atmosfera de iarna:

https://www.youtube.com/watch?v=8ASSzvDS8ag&feature=related
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 21 EmptyMar Dec 14, 2010 12:21 pm

Laughing Laughing Laughing
... daca ma mai incape vreunul ...
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 21 EmptyMar Dec 14, 2010 12:36 pm

vaaaiiiiii....ce frig e afara,mai fetelor si ninge si a inceput balamucul in oras...o aglomeratie de nedescris.
am avut timp sa-mi fac doar treburile urgente si m-a sunat baiatul cu mobila ca vine intr-o ora Shocked ....asa ca am venit acasa.
trebuia sa vina pe seara insa daca vine mai devreme poate e mai bine ca termina mai repede.

as fi vrut sa ma duc sa cumpar carne de vitel pentru carnati si sare grunjoasa pentru sunci...dar poate ma duc dupa ce termina de montat mobila ca n-ar trebui sa dureze mult....daca nu...mai e si maine o zi.
Sus In jos
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 21 EmptyMar Dec 14, 2010 12:51 pm

Neata buna si eu fete frumoase,
Sami, chiar voiam sa-ti spun ca eu cred ca tu esti o fata curajoasa...si plina de viata...
Ai sa vezi ca va veni in viata ta si copilasul/sii mult dorit/ti...
Tu continua sa fii ceea ce esti, iubitiva si respectativa, si sunt sigura ca aceste experiente va vor inversuna si mai tare pentru reusita.

Menics, la noi deja s-a terminat iarna...
A iesit soarele, cu dinti dar soare...
Lumi cum esti?
Pup si o zi buna...
Eu diseara plec la Jerusalem ca am nunta....maine...dar azi e petrecere "hena" se numeste, un fel de petrecerea dinaintea nuntii pt mireasa....
fete sa vedeti ce bengoasa sunt....
pup
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 21 EmptyMar Dec 14, 2010 12:59 pm

pai lumi ...sa vedem!!!
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 21 EmptyMar Dec 14, 2010 1:11 pm

pai...sa te vedem mona...asa cum zice si manu.
si aici s-a preluat moda cu petrecerea burlacitzelor...eu,la noastra nu am facut-o...nici Samirutzu n-a facut petrecerea burlacilor....ca n-am avut timp de asa ceva.
noi ne-am organizat nunta singuri-singurei si am avut atatea pe cap incat numai de petreceri nu am mai avut timp.
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 21 EmptyMar Dec 14, 2010 1:40 pm

hai ca am luat-o de la inceput...maine dimi ma duc sa ma intep pentru toleranta la glucoza si pentru insulina.
sa vad cum facem sa ajungem la Budapesta pentru cariotip...mi-a zis dr. ca putem merge pana pe 20 si apoi intre 27 si 30...sau in Ianuarie...cred ca o vom lasa pe Ianuarie.
daca merge Samirutzul si in saptamana dintre Craciun si Revelion in Germany...mergem atunci...dar e putin probabil sa mai plece.
in fine...vedem noi.
rezultatele la cariotip le vom avea in 3 saptamani.

toleranta asta la glucoza mi-o face asa....ma pun sa beau 75 gr de glucoza dizolvata in apa rece si-mi recolteaza imediat sange...si-mi mai rrecolteaza dupa 120 de minute.
analiza asta o faceti si voi gravidutzelor,asa-i???
ce chestie!!!!....sa ma puna sa fac analize de gravidutza Very Happy
bun....da in astea 2 ore io ce fac????tre' sa stau acolo sau pot sa plec si sa ma intorc dupa 2 ore???
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 21 EmptyMar Dec 14, 2010 2:11 pm

sunt singurica pe aici???!!!

i-am mai trimis un mail doftorashului....daca ieri, in loc sa stau sa bazai ...gandeam si eu nitel....azi plecam cu Samirutzu in Germany si la intoarcere ne opream la Budapesta si recoltam sange pentru cariotip...ca doar am fost impreuna la agentie pe seara si am luat bilet de avion...si mai avea 2 bilete cand am ajuns noi Very Happy ...da deh...io am avut alta treaba ieri Rolling Eyes
iesea la marele fix....dupa sarbatori aveam raspunsul....ufff ce ma oftic!!!! Evil or Very Mad
Sus In jos
beatrix69

beatrix69


Mesaje : 171
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 21 EmptyMar Dec 14, 2010 2:14 pm

Sami, imi pare rau de nereusita, dar dupa cum vad, sa nu te lasi - mergi pana la capat si vei reusi!!
Da-i bataie cu toate analizele astea, cred ca te-ai saturat...
Fetelor, un gand bun de la mine si Sophie!
Bea
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 21 EmptyMar Dec 14, 2010 2:34 pm

ohhh,bea....m-am saturat pana pesta cap s-un metru mai sus...dar alta cale nu am ,dupa cum vezi...probabil ca ciclurile astea de analize...fiv...analize ...fiv....mi-au intrat oarecum in rutina
si noi trimitem pupici inapoi catre voi.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 21 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul -11
Sus 
Pagina 21 din 25Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 12 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul - 5
» Discutii zilnice de tot felul- 14
» Discutii zilnice de tot felul-12
» Discutii zilnice de tot felul- 15
» Discutii zilnice de tot felul-13

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: