Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul-10

In jos 
+10
lyly_mar
guzelnico
luminita42
turqoise
alinutahu
Mona41
menics
galliciana
samira33
amy
14 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 25  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 20 EmptyMier Oct 27, 2010 7:09 am

Rezumarea primului mesaj :

Un Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 20 Angel pentru voi si un capitol plin de bucurii.
Sus In jos

AutorMesaj
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 20 EmptyVin Noi 12, 2010 10:07 pm

Lasa Samiro ca-i bine ca ai logoree! Very Happy Imi plac planurile tale! Intr-adevar sa tot colinzi prin Dragon, eu n-am fost niciodata acolo, dar imi imaginez! Sa fie cu spor maine! Smile
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 20 EmptyVin Noi 12, 2010 10:56 pm

lumi,cum sunt lucrusoarele pentru bebelina???
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 20 EmptyVin Noi 12, 2010 10:57 pm

Fetele, la mine soacra a aterizat pe la 2 pm. A adus ce era in plan sa aduca.

Patutul e micut, dar frumusel, salteluta in schimb mi se pare cam moale. Cred ca vor trebui schimbate curand dar merg la inceput, cadita de baie cu suport sunt ok, consumabile ok etc. Avea totul in cutii mari de plastic, una cu lucrusoare noi, un pachet cu lenjerii de pat, prosoape, paturici si alte efecte, toate noi si o cutie cu lucrusoare primite. Nu va zic ca a scos si trei pulovorase si un port bebe de cand era mic H. !!!!!! affraid Erau perfecte, cum naiba le-o fi pastrat?.. Lenjeriile de patut le-a croit ea, sunt dragute, a pus o broderii albe cu bentita verde pal, aparatoare laterale la fel cu broderii, arata bine, se pricepe , eu in veci nu as stii sa fac dintr-astea. A crosetat chiar si un puloveras si o caciulita mica cu mot. Lucrusoarele cumparate (body-uri, salopete, camasute,sosete, pulovaras, caciulita, paturica) nu-s insa prea colorate, eu as fi vrut ceva mai vesel, dar sunt de buna calitate. Lucrusoarele primite arata impecabil, calcate , spalate, le-a selectat ea, tot felul de tricouri, salopete, saci de dormit etc..

In fine fetelor, de unde eram atat de nerabdatoare sa le vad, am zis si eu si sotul ''ce dragute sunt'' dar nu mai mult, nu am vrut sa simt nimic, nici o emotie. Nu stiu daca ma intelegeti, eu vreau sa vad copilul nascut sanatos si o sa ma bucur dupa aia. Acum parca nici nu as fi vrut sa am toate astea in casa, dar cred ca nu era intelept sa mai aman.

In fine...Multumesc lui D-zeu pentru ce mi-a dat pana acuma si ma rog si pentru voi fetelor sa va vina randul cat mai curand. Inteleg cat de greu poate fi , dar D-zeu va va ajuta pe toate, eu sunt convinsa de asta. Hai ca am devenit sentimentala rau acum, imi vine sa plang, probabil pentru ca m-am tinut tare mai devreme...I love you

Na Sami ca te-am depasit la logoree! Smile

Noapte buna fete.
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 20 EmptyVin Noi 12, 2010 11:06 pm

Uite ca tu ma intrebai si eu ba cu urechea la discutii cu barbatu', ba scriam aici, ca nu mai savarseam msg-ul..
Sunt frumoase Sami...Am zis eu parca as fi vrut mai colorate, dar lasa ca mai cumpar eu...

I love you
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 20 EmptySam Noi 13, 2010 7:43 am

neata,neata!!!
va fac o cafea slaba si un lapte! apoi dispar! geek
la treaba, bineinteles!
sunt obosita, ma trezesc la 4 de ceva vreme, seara pic la 9-10......
am multe de facut azi, va pupic, o zi buna!! I love you I love you I love you
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 20 EmptySam Noi 13, 2010 8:41 am

Buna dimineata, fete minunate!

Lumi, foarte frumos din partea socrelei. Imi place ca-si da interesul. Inseamna ca se bucura enorm pt nepotica ce va veni, in ciuda comentariilor initiale;) Hai, fii si tu mai zambareata cu ea. Very Happy

Sami, energie la shopping! bounce
Si mie mi-e dor sa colind prin magazine dar acum ma oboseste aglomeratia si sunt stresata sa nu ma loveasca cineva. Suspect Cred ca as omori pe loc acea persoana. Evil or Very Mad Si-asa impart coate in dreapta si-n stanga cand facem shopping pt frigider la sfarsit de saptamana.tongue

Gallicuto, scumpa la vedere mai esti! Dar esti motivata! I love you
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 20 EmptySam Noi 13, 2010 9:34 am

Buna dimineata dragelor.Eu azi lenevesc, D e plecat cu piticii la o piscina acoperita in Brasoc. Nu m-am omorat sa ma duc pentru ca nu stiu sa inot si nu avea nici un rost, si asa, stau eu in liniste acasa 8 ore Razz.
Lumi, frumos gestul socrelei, si-a dat interesul daca ti-a facut si lenjerii si a venit si cu o multime de lucrusoare. Very Happy
Nico, mi te si imaginez mititica cum te stiu impartind coate in stanga si-n dreapta. Very Happy
Samira, iti admir rabdarea, eu nu as rezista atatea ore la cumparaturi.
Galli, spor la treburi.
Manu, cum esti?
Pup si restul fetelor.


Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 20 EmptySam Noi 13, 2010 10:09 am

Laughing Laughing Laughing
Amy, mititicaaaa??????!!!!!!!! confused Zau, nu inteleg despre cine vorbesti. Laughing Laughing Laughing
Nu mai sunt cea care-am fost. Very Happy Acum posed 60 kg si un "ghiozdanel" in fata. Laughing Laughing Laughing
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 20 EmptySam Noi 13, 2010 2:05 pm

feteeeeee...va pup....am ajuns acasa...de la 8 sunt plecata.
ma dor picioarele de mor da sunt fericita.
sa va zic ce am cumparat:
-12 maieuri
-6 tricouri de luat pe sub pulover
-4 perechi de boxeri albi
-2 pijamale-una rosie,una bleu
-o pereche de pantaloni de trening de casa.
asta pentru Gabiloiu meu

-2 pijamale-una roz si una verde crud
-10 perechi de bikini din bumbac
-un set de cutite din inox cu tot cu suport
-12 reni aurii de agatat in brad
-10 aranjamente micutze tot de agatat in brad,cu conuri,frunzulitze,bobitze...foarte dragutze
astea pentru mine

-2 perechi de pantaloni de trening mai grosi pentru tataie ca e ziua lui Marti.

pe de alta parte simt ca incep sa revin la viata fetelor...imi reiau tabieturile...simt ca incep sa se aseze lucururile in matca lor normala,ca-mi recapat complet echilibrul meu de care eram foarte incantata si pe care simteam ca sunt pe punctul de a mi-l pierde cand am fost smulsa din realitatea mea calma odata cu moartea tatalui si m-am mutat cu mama si a venit peste mine avalansa de probleme.

Sambata,Duminica dimineata mie imi place teribil sa merg prin magazine...sa casc gura...sa studiez etichete.
fac asta singura ca Samirutzul meu nu suporta sa haladuie cu mine...sunt momentele mele in care ma simt excelent facand ce-mi place mie.
o alta placere de-a mea este sa ma asez la o masa,undeva si sa studiez oamenii...azi,in pauza de colindat,m-am dus la chinezesc si m-am rasfatat si eu cu un pui la plita incinsa cu legume si orez simplu si am stat cred ca pret de o ora si i-am studiat pe cei de la celelalte mese,pe cei care erau in trecere...incercam sa le ghicesc starile...dupa gesturi,dupa pozitia corpului,dupa mimica...incercam sa ghicesc ce vorbesc...ce relatii exista intre ei etc etc.
e tare fain sa studiezi oamenii...poti afla despre ei,din gesturile lor marunte,infinit mai multe lucruri si mai adevarate decat imaginea pe care doresc ei s-o prezinte.
de asta eu n-am fost niciodata impresionata si convinsa de gesturile marete, care sa epateze...am gasit mereu adevarul in gesturi marunte si aparent lipsite de importanta si mesaj.
hai ca a dat filozofia peste mine
Razz Razz Razz Razz Razz ...o fi fost stricat puiul ala de l-am mancat!!!

va pup...ma retrag si eu la ceva treaba ca v-am impuiat capu' si azi...ce naibilor sa fac???!!!...nu-s in stare sa ma exprim in cuvinte putine...niciodata n-am fost...desi ma straduiesc. Cool

flower
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 20 EmptySam Noi 13, 2010 2:08 pm

lumi,foarte frumos gestul soacrei tale.
cu siguranta este si ea emotionata...e vorba de primul copil al baiatului ei si sesizez bunavointa,atentie si interes din partea dumneaei...ceea ce e foarte frumos.
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 20 EmptySam Noi 13, 2010 2:45 pm

fetele mele dragi....declar azi ziua 1 de CM...de maine incep injectarea....Vineri sunt la Albisoru la monitorizarea de ziua 6-masura foliculii si Duminica seara plec in Ungaria...Luni am monitorizare de ziua 8 la Budapesta cu PK.
Doamne-ajuta sa fie bine!!!!

mi-au iesit calculele...CM putea sa vina pe 13,14 sau 16....sub nicio forma pe 15....si ne-a ascultat DD ruga si a venit in una din zilele permise. Razz
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 20 EmptySam Noi 13, 2010 3:26 pm

Buna fete,
sunteti dragute ca-mi apreciati soacra! V-o dau si voua! Very Happy Da am apreciat si eu, cu toate ca as fi preferat sa-mi cumpar singura toate cele. Si cam stiu ca nici un ajutor din partea ei nu e chiar lipsit de obligatii si incercari de a controla oleaca familia noastra.

Hai sa va dau si partea a doua a raportului:
Ieri seara a inceput femeia sa dea iar indicatii ferme, pe care nu i le ceruse nimeni:
1) musai, in mai putin de o saptamana dupa nastere sa trimitem vreo 60-70 de carduri colorate la familion , prieteni si colegi serviciu spre informare !
2) obligatoriui sa invitam familia lor, adica pe ea , fratele, nevasta , cei doi copii, unchi, matusi, verisoare etc ....sa vada copilul cam imediat dupa nastere. (!) cyclops
3) musai sa nu nasc pe 24 decembrie cu toate ca termenul estimat este chiar pe 24 dec, pt. ca nepotica cealalta are ziua de nastere in 24. Putea sa taca, ca oricum poate nu ating termenul de 40 sapt....
4) obligatoriu sa ne ferim dupa ce se naste copilul, sub nici o forma sa nu facem un altul. Oricum inca de cand ne-am casatorit ea hotarase ca noi sa nu avem copii deloc.

Ma rog eu am lasat-o sa vorbeasca, oricum noi hotaram ce facem, nu ea, dar H s-a enervat rau ca i se comanda si acum la aproape 40 de ani ce si cum sa faca. D-aia eu zic ca problema nu e intre mine si soacra, este intre soacra si fiu-su!
Si asta trebuie sa si-o rezolve singuri, degeaba ii zambesc eu soacrei, daca ei au discutii tot timpul.

Cam asa gagici! Eu acum sunt linistita, s-au dus prin oras sa ia scoica de masina, eu ma uit la un film, imi fac tabietul si ii las pe ei sa se certe cat vor pe olandeza! Very Happy Ca zau nu vreau sa ma supar degeaba.
Pupici!
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 20 EmptySam Noi 13, 2010 3:31 pm

Uraaa Samiro!.. Vesti bune cu cm-ul! Deci duminica gata , plecarea!
Bravo si pt. cumparaturi! Te inteleg cu plimbatul singura si haladauitul prin magazine sau observatul oamenilor! Sunt activitati relaxante! Iar faptul ca sunteti iarasi in casa voastra va ofera un lucru de mare pret: independenta, fata draga!
Asta e unul din lucrurile mari in viata! flower
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 20 EmptySam Noi 13, 2010 3:38 pm

da lumi...independenta psihica...si asta e extraordinar!!!

asa e...Duminica e marea plecare.
am zis ca ma apuc de ceva treaba...da vad ca ma invart ca zaluda prin casa,degeaba...parca m-am blocat...parca nu-i vorba despre mine...parca nu am starea pe care o aveam la Fivurile anterioare.
in fine...cu Dumnezeu inainte!!!
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 20 EmptySam Noi 13, 2010 4:09 pm

Fete,
am uitat sa zic ca azi mi-au venit comenzile de la Bon prix, pulovarul violet si o camasuta ieftina gen combinezon:
http://www.bonprixsecure.com/nl/imageZoom.htm?id=1923575806186574310-0-4cde9c2f&bu=423763&va=3&zo=1&st=35623&oiip=
Ambele insa sunt largi, eu am comandat 40-42 , dar aici numerele astea sunt mai mari!..Sad Asa ca voi schimba pulovarul cu un 36-38, iar camasa o las asa ca e bumbac poate se mai strange la spalat. Transportul a costat 4 euro si daca schimbi produsul e gratis. Chiloti din aia inalti nu am mai comandat online, ca mi-a luat H. din Hema, mai ieftin, vreo 4 perechi. Cred ca sunt buni de purtat si dupa nastere ca au o banda lata de sustinere. Papucii tot asa mi-a cumparat direct din Scapino, sunt foarte comozi. Nici papucii nu meritau sa-i comanzi online, ca dadeai 11 euro pe papuci si 4 pe transport!

Pupici!

PS. Nico eu nu mai indraznesc sa ma cantaresc...!
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 20 EmptySam Noi 13, 2010 4:16 pm

lumi,e chiar dragutza camasuta...nici nu zici ca-i de gravidutza!!!
si puloverul mi-a placut.
sa le porti sanatoasa si cu placere.
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 20 EmptySam Noi 13, 2010 5:15 pm

Lumi, Sami, sa stapaniti sanatoase lucrusoarele! Sa va aduca noroc! flower

Lumi, da' voi numa' obligatii aveti, ceva drepturi ... nimic. Ia s-o-ntrebi pe socrela. Laughing Laughing Laughing

P.S. Mi-ati zgandarit pofta de shopping! Very Happy
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 20 EmptySam Noi 13, 2010 6:43 pm

Da Sami , multumesc, camasuta nu e de fapt de gravide, dar se lasa bine si pe burta ! Very Happy

Nico noi avem dreptul sa tacere si la avocat! Very Happy Aoleo cand vei scapa la shopping , va fi destrabalare! Very Happy

Gali, mai indesi mult la bagajele alea? Smile Cred ca esti rupta de oboseala! Pe 16 pleci?
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 20 EmptySam Noi 13, 2010 6:48 pm

Eu m-am delectat uitandu-ma la Clopotica la Prima TV. Smile A fost minunat.
Tiii, ce de cumparaturi...
Pup fetele.
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 20 EmptySam Noi 13, 2010 9:48 pm

fetelor,azi a fost ziua plimbarilor Razz
tocmai ce ne-am intors de la o plimbare prin parc.
la 100 de m de casa noastra este Parcul IOR si l-au amenajat asa de frumos si e asa luminat si curat...de ti-e mai mare dragu sa te plimbi.
in acest we este la noi in parc Targul produselor traditionale din Bucovina...si am dat si noi o raita...asadar in acest moment Samirutzul se delecteaza cu un platouas cu branza de oaie,cu slanina,cu toba,ceapa rosie si tuica de prune...mie imi vine sa vomit numai cand ma uit catre toate procariile alea...in veci nu as manca asa ceva.
eu mi-s chiar obosita acum...ma duc sa-mi fac o mare baie si ma bag direct la patutz.

va sarut si doresc o seara placuta.
flower
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 20 EmptyDum Noi 14, 2010 5:53 am

neataaaaaaaaaa!
din pacate nu^prea am bagajit ieri mare lucru.....
sunt f agitata si stresata......
va doresc o duminica placuta,ne ciocnim mai tz!
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 20 EmptyDum Noi 14, 2010 9:03 am

buna dimineataaaaaaa

galli,la 5 dimineata bantuiai???
pune mana si bagajeste ca numa' maine nu-i poimaine si tre' sa pleci.
lasa emotia pentru cand o sa ajungi in bratele lui Tarzan.

o Duminica frumoasa va doresc fetelor.
flower
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 20 EmptyDum Noi 14, 2010 9:10 am

Buna dimineata, fetele.
Si azi se anunta o zi insorita, decipropice plimbarilor.
Noi, inca suntem cu piticii, dar pe seara mi-a promis D ca ma scoate la plimbare. Sa vad insa daca am chef, pentru ca m-am procopsit cu un herpes (e a doua oara in viata mea cand fac, nush de ce a aparut...) si am un bot cat 7.
Sa aveti o duminica relaxanta.
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 20 EmptyDum Noi 14, 2010 9:31 am

feteee...am uitat sa va zic:de vreo 3 zile pitrocesc la ideea asta....saptamana viitoare ma tund. Laughing
acum am parul pana la jumatatea spatelui si tuns in scari....insa nu-l mai suport lung...mai mereu stau cu el prins ca e incomod sa stai cu latele desfacute mereu.
toata viata mea am avut parul lung...o vreme buna l-am avut pana la fund...de cativa ani am inceput sa-l filez,sa-l scurtez si asa a ajuns la lungimea de azi...dar tot nu-mi mai place si ma incomodeaza.
si pentru ca io am idei putine da fixe...cand imi intra ceva in cap...nu ma las pana nu fac.
asa ca m-am hotarat la un bob asimetric maxim pana la nivelul umerilor.
in ziua in care plecam-pentru ca plecam seara...ma duc sa ma tund,vopsesc si coafez...sa ma duc si eu ca o Missa la Budapesta,nu???

asa ceva am in minte...dar o idee mai lungutz.

http://www.google.ro/imgres?imgurl=http://www.divahair.ro/images/speciale/2.poze_2009/poze_26012009/coafuri2_diva.jpg&imgrefurl=http://www.divahair.ro/frumusete/coafuri_si_tunsori/coafuri_si_tunsori_care_te_ajuta_sa-ti_pui_ochii_in_evidenta&h=278&w=200&sz=42&tbnid=NUBGKxWCrDXL3M:&tbnh=222&tbnw=160&prev=/images%3Fq%3Dtunsoare%2Bbob%2Bmediu&zoom=1&q=tunsoare+bob+mediu&usg=__CLwSa4bZXfslyuYhZKR7g30EK1k=&sa=X&ei=xo_fTOD8AtCUOuaW1NQO&ved=0CBkQ9QEwAA

cum vi se pare???
Sus In jos
turqoise
incepator
incepator
turqoise


Mesaje : 384
Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 20 EmptyDum Noi 14, 2010 10:02 am

neata gagici!

samirutzo, asa sunt si eu frezata, doar ca io's bruneta afro si am parul cret, toata lumea ma intreaba daca e natural, si cum e el asa carliontat, nu sta precum in poza doar daca il intind mereu, insa sta bine si daca nu il intind,ce imi place cel mai mult ca nu ma mai chinuie cand il spal, nu mai cade atat de mult si il simti mai lejer asa cu pletele-n vant ca nu mai ai ce prinde lol!,eventual pui o agrafa, asa de efect flower
aaa, si inca ceva, turcoazu' meu s-ar intelege tare bine cu samirutzu' tau, ar vorbi pe aceeasi limba langa platoul cu porcarii de care spuneai, alaturi de tuiculita autohtona...sunt preferatele lui lol!
Doamne ajuta sa fie Fiv-ul norocos bounce

fetilii, eu mi-s racita, ma ustura gatul de moor, la fel si pe turcoazu, am impresia ca de la aerul uscat din casa, din cauza unui dezumidificator pe care l-am cumparat in ideea de a scoate umezeala din pereti ca e constructia noua, offf....

Va doresc o duminica frumoasa lol!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 20 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-10   Discutii zilnice de tot felul-10 - Pagina 20 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul-10
Sus 
Pagina 20 din 25Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 25  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul - 21
» Discutii zilnice de tot felul- 19
» Discutii zilnice de tot felul-6
» Discutii zilnice de tot felul-17
» Discutii zilnice de tot felul-18

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: