Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul- 9

In jos 
+11
Mona41
Sorina
lyly_mar
samira33
Admin
galliciana
luminita42
alinutahu
turqoise
guzelnico
amy
15 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 25  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 19 EmptyJoi Sept 30, 2010 1:11 pm

Rezumarea primului mesaj :

Va asteptam cu drag la noul capitol. flower
Sus In jos

AutorMesaj
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 19 EmptyMier Oct 20, 2010 6:38 pm

soro, ce e cu mesajul asta scurt? nu-s obisnuita....
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 19 EmptyMier Oct 20, 2010 7:14 pm

Da, ai dreptate Gali!..scurt mesg de la Sami Smile

Samiro esti ocupata sau suparata ? I love you
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 19 EmptyMier Oct 20, 2010 7:23 pm

Laughing galli,eram grabita Laughing

desi am 2 dovleci uriasi pe terasa din spate...azi am cumparat de la o cofetarie din oras,una din aia care mai face praji naturale,cu frisca din aia din care curge zerul...am luat dovleac copt...10 lei kg....o minune...mi-a mers la casa sufletului...asa de moale,zemos si bine patruns...hmmm..o nebunie...toata ziua numai dovleac am mancat si acu pe seara niste cartofi prajiti cu ardei copt.

baiatu meu a prins peste ca de obicei...adica nu...si cica ei sunt ditamai barbatii,maturi si seriosi....unu dintre ei si-a rupt piciorul azi...l-au dus la spital de si-a pus piciorul in ghips si s-au intros la pescuit,ce credeti ca s-a terminat aventura???!!!
al meu e racit mort...il omor cand vine acasa.

iar pe mine ma doare un cap...de-mi vine sa ma dau cu el de pereti.

sunt bucuroasa ca am gasit azi o Cutie de Cetrotide si am cumparat-o...urmeaza s-o impart u o prietena care face si ea fiv in Decembrie.

prietena mea de care va povesteam aseara,gravidutza cu gemenashi...a ajuns in spital azi-dimineata...i-a cazut dopl gelatinos azi-noapte....si ramana in spital pana la nastere...care speram sa fie cat mai tarziu posibil...ca au doar 33 de saptamani bebelushii.
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 19 EmptyMier Oct 20, 2010 7:25 pm

lumi Laughing ...gata!!!mi-am revenit!!!
nu sunteti obisnuite cu mine tacuta,asa-i???

nici Samirutzu meu nu e...imi spune mereu ca atunci cand o sa fiu babeta si o sa am placa in gura...cand o sa ne culcam seara si o sa-mi scot placa sa mi-o pun in pahar...o sa se miste in continuare. Laughing
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 19 EmptyMier Oct 20, 2010 7:27 pm

ma duc sa-mi fac lamaia si revin.
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 19 EmptyMier Oct 20, 2010 7:30 pm

Fetelor, dincolo la gravide vorbeam cu ceva timp in urma de greutate, iar Nico se intreba cum ar arata ea la 70 de kile! Very Happy

Eu mai am un pic si aflu cum voi arata eu la 70 de kile! Azi cand m-am cantarit - 66,8 kg. lol! am 1, 65 inaltime..
Nu ma plang, dar e interesant sa vezi asa mari schimbari in infatisarea fizica, intr-un timp atat de scurt! rendeer
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 19 EmptyMier Oct 20, 2010 7:36 pm

Samiro, asa este! Daca taci mi/e ca esti bolnava sau suparata! Very Happy
Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Mortala gluma aia cu placa!

Pe de alta parte, ce veste cu prietena ta...Saraca fata. Doamne ajuta sa mai stea bebelusi inauntru, fiecare saptamana conteaza.

Daa, barbatii astia si-o cauta cu lumanarea... Neutral
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 19 EmptyMier Oct 20, 2010 7:58 pm

sorooooooooooooooooooooo,nu cumva sa te faci portocalie, sa nu te mai recunoastem.
tare faza cu ....paharul......
e vb de adipapazi?
sami, ce gramaj are tubul acela de vopsea?
ca eu ajung sa ma fac 1 data la 2-3 ani, daca nu am la indemana......
soro, baga lamaie si paracetamol la samiru, sau biseptol, si ai grija de rinichii lui!

hehe, maine ne da lyly de baut, cate o tortura, ceva....
auzi, lumi, nu te mai plange. bb conteaza! vazut-ai pozele?
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 19 EmptyMier Oct 20, 2010 8:45 pm

Vazut- am pozele Gali! De ale lui Blue zici?..Merci ca le-ai transmis.

Nu ma plang ´´dupe´´ cum spusei, doar ma minunez si eu!..Dar stii ca-i curios ca eu nu ma vad asa mare, in mintea mea se produce mai lent schimbarea. Am si un avantaj cu ingrasatul asta, la fata arat bine, mi s-au estompat ridurile! Very Happy
Iar cel mai bine ma simt cand ies in lume, la spital adica si vad femeile olandeze, unele sunt asa grase chiar nefiind gravide, ca eu ma simt tantar pe langa ele! Wink

Ma bag la un film, dupa ce se retrage barbatu-meu la culcare.

Pup!
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 19 EmptyMier Oct 20, 2010 8:55 pm

cred ca sami a trecut si la dovlecii din sera! lol!
si eu ma parchez,imediat!
va pupici,somnic usor. I love you
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 19 EmptyMier Oct 20, 2010 9:06 pm

hai mai ca n-am mai mancat in seara asta dovleci...pentru ca nu mai am Rolling Eyes Laughing

stai sa ma duc pana in baie sa ma uit cate grame are tubu ala.....15 ml are.
eu ma duc saptamana viitoare la jumulit,daca te decizi pana atunci,astept un semn de la tine galli
si da prietena e adipapazi.
Sus In jos
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 19 EmptyMier Oct 20, 2010 9:56 pm

lumi ....nu te speria eu zic ca iti vine foarte bine starea asta de graviduta .....eu sapt trecuta m-am cantarit si am ajuns si eu la 66de kg la inaltimea mea 1.61 .....nu pot sa zic ca mananc mult mai mult ca inainte si nici nu poftesc lucruri extra ,nu mananc dulciuri si fac si gimnastica si totusi kg vin usor si sigur
ma bag si eu la somnic ....pe maine mi-am luat liber poate ma vindec si am sunat si la masaj ca nu pot sa merg Crying or Very sad
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 19 EmptyJoi Oct 21, 2010 6:38 am

neataaaaaaaaaaaaaaaaa!
o cafea,ceva?
iar m-am trezit pe la 5..... affraid
ma duc putin prin oras, ne vedem mai tz!
sa aveti o zi buna! I love you
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 19 EmptyJoi Oct 21, 2010 6:42 am

flower flower flower flower flower
LA MULTI ANI, lyly!!!!
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 19 EmptyJoi Oct 21, 2010 7:49 am

buna dimineata fetelor!
si

La multi ani , Lyly!
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 19 EmptyJoi Oct 21, 2010 8:00 am

buna dimineata

LA MULTI ANI, LYLY!!!
SA-TI ADUCA ACEASTA ZI O VESTE BUNA SI O REUSITA FRUMOASA.
ITI DORESC SANATATE,SENINATATE IN SUFLET SI CELE MAI DRAGI VISE SA-TI DEVINA REALITATE.


astazi sun la rds sa semnez contract noi,v-am zis ca nu-s multumita de UPC si am reziliat contractul.
la rds este o oferta foarte buna:tv digital-pachetul extra+tel.fix+tel. mobil+internet fix+internet mobil costa doar 79 de lei.
instalare gratuita si primele 3 luni gratuite.

Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 19 EmptyJoi Oct 21, 2010 8:15 am

Buna dimineata, frumoaselor.
La multi ani Lyly, bafta la doctor azi si sa vii cu vesti bunede ziua ta.
Va doresc o zi minunata si plina de caldura (mai putin Monei Smile ca ea e satula ).
A plecat controlul, a fost multumit de ce a gasit, cu sensul ca la mine nu a cotrobait aproape deloc. Very Happy
Va pup si intru mai tarziu.
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 19 EmptyJoi Oct 21, 2010 9:48 am

Buna dimineata, fete minunate!

Este o zi splendida afara! (Amy, la mine a ajuns deja urarea ta! I love you ) Soare si cald! sunny Sigur imi voi misca cele 60 kg Shocked la aer, in parcul din apropiere. Ma inarmez cu apa, fructe, pernuta pt poponet, "Mama si copilul" si creion si stau afara. cheers

Sami, intr-adevar RDS are oferta buna dar sa ai grija ca nu prea trimit facturile si te trezesti cu net-ul/ HBO-ul taiate, cand ti-e lumea mai draga. bom Poti insa solicita transmiterea facturilor si pe mail. Wink

Gallicuto, de-ai stii cum as sorbi cafeluta aceea. Dar trebuie sa ma abtin. silent



Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 19 EmptyJoi Oct 21, 2010 9:58 am

parca iar ma doare capul...
nico, plimbarica placuta...
Sus In jos
turqoise
incepator
incepator
turqoise


Mesaje : 384
Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 19 EmptyJoi Oct 21, 2010 9:59 am

hello girls!

lyly, LA MULTI ANI!, sa ai parte de cel mai frumos si cel mai asteptat cadou, multa sanatate si caldura in compania celor dragi flower

am gatit aseara niste paste multicolore, cu legume, somon si piep de pui ,au iesit super, pacat ca nu le-am facut o poza,mai am si pe azi si cred ca diseara trec prin piata sa-mi iau un dovleac ca mi-ati facut pofta afro
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 19 EmptyJoi Oct 21, 2010 10:06 am

cum faceti dovleacul?? aici in dobrogea, nu se mananca dovleac copt
Sus In jos
turqoise
incepator
incepator
turqoise


Mesaje : 384
Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 19 EmptyJoi Oct 21, 2010 10:15 am

manu, eu il tai felii mai groase cam ca cele de pepene si le pun pe gratarul din cuptor cam 40min,cand e copt e foarte bun si dulce, mi-e tare imi place, in transilvania i se mai spune si ludau Very Happy cel mai gustos este dupa ce brumeaza, asa se zicea din batrani, ca trebuie sa-l piste frigul What a Face
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 19 EmptyJoi Oct 21, 2010 10:25 am

aha...parca am mancat la bunica facut in ler...
nu stiu daca voi face...
uff azi musai sa gatesc, si cum al meu e cu "zama" cred ca voi face bors de perisoare... dar felul doi??
dati-mi niste idei pt aripioare de pui...
Sus In jos
turqoise
incepator
incepator
turqoise


Mesaje : 384
Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 19 EmptyJoi Oct 21, 2010 10:56 am

manu, vezi aici
http://www.bucataria-romaneasca.ro/retete-culinare/mancaruri-cu-carne/cus-cus-cu-aripioare-de-pui-si-legume.html

eu as vrea sa incerc aripioare glazurate cu miere, am tot auzit ca sunt gustoase, Shocked
Sus In jos
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 19 EmptyJoi Oct 21, 2010 11:05 am

Neata gagicute si de la mine....
Bine ca ati luat voi un pic caldura...ca aseara a fost mortal de cald. Am dormit cu prosop ud pe mine...ufff ca nu am aer cond in camera...
asta e o prob ff mare care , desi vine vremea mai rece si aici incepand de azi ( in sensul de 21-26 de gr ) ma pune pe ganduri ce fac eu ca din martie iar vin caldurile..
cred ca mai stau o luna doua , sa treaca perioada in care toti studentii cauta de inchiriat si sa mai coboare preturile....si caut altceva, musai cu aer c in camera.
Este in salon, dar nu este suficient, mai ales ca babuta mea, ca toate babutele face economie cred la curent.....sau nu simte caldura....ca sta asa pe uscat.
Treaba ei...dae eu nu pot supravietui.....
Lyly, draga, la multi ani si de la mai mare, sa fii sanatoasa si tu si familia ta si sa aveti parte de bucurii flower
Pup burtoasele "grase" si coafatele "nervoase" .
Si mie imi lace dovleacul..
aici se face si o supa crema fff buna..
mai vorbim
pup
o zi minunata
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 19 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul- 9
Sus 
Pagina 19 din 25Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 25  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul-12
» Discutii zilnice de tot felul-10
» Discutii zilnice de tot felul-13
» Discutii zilnice de tot felul -11
» Discutii zilnice de tot felul- 14

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: