Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul - 5

In jos 
+15
Libra
turqoise
menics
mirela2
Looana
luminita42
alinutahu
guzelnico
azumica
Sorina
Mona41
samira33
amy
galliciana
Admin
19 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 9 ... 16  Urmatorul
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin



Mesaje : 279
Data de inscriere : 11/04/2010

Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul - 5   Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 2 EmptyLun Iul 19, 2010 6:46 am

Rezumarea primului mesaj :

Discutii de orice fel cheers
Sus In jos
https://sertarelulcucopii.forumdediscussions.com

AutorMesaj
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 5   Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 2 EmptyLun Iul 19, 2010 2:02 pm

sorinaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!
concediu placut!!! sa-mi aduci o vedere! tongue
sau macar poze, soro!!!
bine zici, si eu m-am saturat de oras, dar, daca la tara as avea toate conditiile, nu m-as supara!!!
mona, bine zici!!!!!!!!cu cine iti place!!! cheers
nico, soro, si tu tragi la aghioase pana tz??? scratch
azumica-cristinica, nu pleci nicaieri vara asta?
doamne, ce cald imi e........ o sa morrrrrrrrr.................. king
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 5   Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 2 EmptyLun Iul 19, 2010 2:03 pm

da, chiar,mona, sa vedem the new look!!!!!!!!!!! bounce bounce bounce
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
azumica

azumica


Mesaje : 213
Data de inscriere : 10/06/2010
Varsta : 28

Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 5   Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 2 EmptyLun Iul 19, 2010 2:13 pm

nu stiu galli.........depinde de ai mei daca vor sa plecam la mare....ma rog, daca isi fac timp de plecat
Sus In jos
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 5   Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 2 EmptyLun Iul 19, 2010 2:27 pm

fete , vreti sa explodeze forumul de atata frumusete...
am sa ma autopozez acasa...da sa nu ma deocheati Very Happy
azumica, pleaca si tu cu o prietena ceva la tara...e ff misto vara si in plus nu ai batai de cap cu babacii la cat sa intri in casa.
sa nu mai vorbim la ce dor o sa fie pe capul unora king geek jocolor lol!
Si mai terminati-o fete cu caldurile...zau ca sunteti mici copii pe langa moa...e cald de morriiii
pup
Sus In jos
azumica

azumica


Mesaje : 213
Data de inscriere : 10/06/2010
Varsta : 28

Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 5   Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 2 EmptyLun Iul 19, 2010 2:29 pm

mona,am fost trei zile la tara si mamam la 8:30 ma suna sa intru in casa...........deci de ea si de orele ei de intrat in casa nu pot scapa nici daca ma duc la capatul lumii!!! si asteptam pozele:>
Sus In jos
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 5   Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 2 EmptyLun Iul 19, 2010 2:36 pm

buna....
sorina bine ai venit printe noi si concediu placut
mona astept si eu sa vad poza noul look ...nu ca la-s cunoaste pe vechiul dar na ....
sa aveti o zi buna
sunny sunny sunny
Sus In jos
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 5   Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 2 EmptyLun Iul 19, 2010 2:37 pm

buna....
sorina bine ai venit printe noi si concediu placut
mona astept si eu sa vad poza noul look ...nu ca la-s cunoaste pe vechiul dar na ....
sa aveti o zi buna
sunny sunny sunny

vai uitasem ....galiiiiiiiii....mersi de casuta noua
Sus In jos
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 5   Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 2 EmptyLun Iul 19, 2010 2:39 pm

am trimis de doua ori acelasi mesaj numai sfarsitul este altul
ce mai imi face rau caldura asta
sorry
Sus In jos
azumica

azumica


Mesaje : 213
Data de inscriere : 10/06/2010
Varsta : 28

Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 5   Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 2 EmptyLun Iul 19, 2010 2:41 pm

te intelegem Very Happy cheers
Sus In jos
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 5   Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 2 EmptyLun Iul 19, 2010 2:50 pm

Azumico, zau asa , tre' sa te invat eu treaba cu...nu-i semnal si s-a stricat incarcatorul.. Embarassed
Cel puti asa ma lucreaza fica-mea...da' yo repede ii cer nr de tel al prietenei Very Happy
Oricum eu m-am lasat de sportul cu venitul devreme acasa ca nu tine...si eu ma enervam cand eram adolescenta cand pe alti copii nu-i lasa afara pana mai tarziu...parca ce era de facut in casa... Arrow
Hehei ce vremuri...
Eu nu aveam probleme cu ai mei...puteam sa intru cand voiam...ca stateam pe strada, sau la coltul strazi...
si slava domnului m-am maritat vergina....nu ca mi-a folosit.. Suspect



Ultima editare efectuata de catre Mona41 in Lun Iul 19, 2010 3:05 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
azumica

azumica


Mesaje : 213
Data de inscriere : 10/06/2010
Varsta : 28

Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 5   Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 2 EmptyLun Iul 19, 2010 2:52 pm

de ar gandi si ai mei asa ce bine ar fi dar.....nu-mi pot alege parintii
Sus In jos
Sorina

Sorina


Mesaje : 68
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 45
Localizare : Galati

Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 5   Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 2 EmptyLun Iul 19, 2010 2:54 pm

Azumica, esti mititica!!!! Very Happy Chiar ai 14 ani? As vrea sa mai am 14 ani! Poate as face altfel lucrurile, in sensul ca, poate, as avea si eu copii!!Iar mi-am amintit!! Sad
Sus In jos
azumica

azumica


Mesaje : 213
Data de inscriere : 10/06/2010
Varsta : 28

Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 5   Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 2 EmptyLun Iul 19, 2010 2:55 pm

asta nu inteleg........adica nu poti sa faci copii? imi pare rau Crying or Very sad
Sus In jos
Sorina

Sorina


Mesaje : 68
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 45
Localizare : Galati

Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 5   Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 2 EmptyLun Iul 19, 2010 2:57 pm

Off, uneori ma apuca un bocet, de mama-mama! Cand am fost la mare, ne-am imprietenit cu o familie, iar ea era insarcinata in 22 de saptamani, cam cat ar fi trebuit eu sa am! am urlat si am bocit, ca sotul vroia sa mergem acasa!
Sus In jos
azumica

azumica


Mesaje : 213
Data de inscriere : 10/06/2010
Varsta : 28

Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 5   Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 2 EmptyLun Iul 19, 2010 2:59 pm

stiu ca nu-i tot una dar.....ai putea adopta din maternitate un bebe. si ei merita o familie. eu vreau sa adopt nu sa nasc dar.....asa gandesc acu`
Sus In jos
Sorina

Sorina


Mesaje : 68
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 45
Localizare : Galati

Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 5   Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 2 EmptyLun Iul 19, 2010 3:04 pm

iubita, mea...acum vreo luna si ceva am mers la maternitate pt ca am aflat ca sunt doua fetite gemene abandonate. am vrut sa le infiem, dar cand am ajuns acolo, dr ne-au spus ca fetitele apartineau unei mame prostituate, de pe centura, aveau sifilis, plus alte boli si ne-am speriat!
Sus In jos
azumica

azumica


Mesaje : 213
Data de inscriere : 10/06/2010
Varsta : 28

Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 5   Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 2 EmptyLun Iul 19, 2010 3:05 pm

........
nu stiu ce sa mai spun silent
Sus In jos
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 5   Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 2 EmptyLun Iul 19, 2010 3:22 pm

Azumica, te trag de mot de doua ori.
1 n-ai ce sa-ti alegi parintii... nu toti suntem la fel dar crede-ma ca parintii tai fac tot ceea ce fac din dragoste fata de tine, din dorinta de a te proteja de anumite incidente pe care tu la varsta asta nu ti le imaginezi poate...
sigur ca sunt parinti mai intelegatori sau mai putin severi, dar asta nu inseamna ca ei iubesc mai putin....ai sa ajungi si tu la o varsta la care ai sa-ti dai seama ca ei aveau dreptate si le vei intoarce recunostinta ta...crede-ma ...toti simtim si trecem prin ce treci tu...
2 lasa "vedeniile" cu eu nu vreau sa nasc copii....nu e pentru varsta ta sa ai astfel de probleme existentialiste....
e normal sa ai repulsi fata de acest subiect...dar si aici trebuie sa te contrazic si sa-ti spun ca atunci cand va fi momentul si cand vei ajunge la maturitate, si voi iubi un barbat , vei dori sa ai copii si sa-i nasti tu si sa-i iubesti si sa le oferi de toate....dar mai e pana atunci...bucura-te de adolescenta, de prima iubire, de vara , de scoala, de chitara...lasa subiectul asta cu copii nascuti sau nenascuti pentru mai tarziu.....
Nu vreau sa te pun in dilema si mai mult dar sa stii ca toate fetele care intra pe acest forum au dorinta de a avea un copil, unele au reusit, altele vor reusi , altele lupta in continuare, altele sunt obosite de subiect....unele vor infia pana la urma.....dar toate, toate au o mare dragoste fata de copii...
ai sa vezi e sentiment minunat este....
pupi si fugi la gasca...sa canti un pic la chitara.

Sorina, imi pare rau sa aud ...ufff
totusi sifilisul se poate trata, nu?
ce drama....
DD sa fie cu voi...
Sus In jos
Sorina

Sorina


Mesaje : 68
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 45
Localizare : Galati

Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 5   Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 2 EmptyLun Iul 19, 2010 3:29 pm

Da, Mona, sifilisul se poate trata, dar raman sechele. Ne-am speriat rau, dar oricum nu am abandonat de tot ideea! Intre timp, mai luptam, poate-poate avem bb-le nostru! sunny

Amzulica, eu am avut ca ora de intrare in casa 8.30 (maxim) pana la 24 de ani. Si acum ma mai piseaza ai mei la cap cu tel, chiar daca am aproape 32 de ani si sunt la casa mea: unde esti, cand vii, cat stai, cu cine esti, etc! Prima petrecere la care am mers a fost majoratul meu!!!! Very Happy Eu cred ca m-au crescut frumos!
Sus In jos
azumica

azumica


Mesaje : 213
Data de inscriere : 10/06/2010
Varsta : 28

Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 5   Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 2 EmptyLun Iul 19, 2010 3:32 pm

pai da mona, am spus ca asa gandesc acu` da` cand voi creste va fi altceva.............
sorina si eu tot la 8:30 trebuie sa fiu in casa........dar ma deranjeaza. nu spun sa stau pana la 10 afara, dar macar pana la 9:15, nu de alta, dar eu practic stau cu prietenii pana la 8, ca-mi ia o jumatate de ora pana acasa....de la 6-6:30 pana la 8....nu-mi prea convine
Sus In jos
Sorina

Sorina


Mesaje : 68
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 45
Localizare : Galati

Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 5   Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 2 EmptyLun Iul 19, 2010 3:39 pm

ei, amzulica, daca incerci sa-i faci pe ai tai sa aiba incredere, nu in tine, ca poate in tine au incredere, ci in prietenii tai, lucrurile se schimba. prezinta-le prietenii, sa vorbeasca cu ei, sa-i cunoasca, si poate ca te vor lasa sa petrece mai mult cu ei. Smile incearca, nu ai ce pierde!
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 5   Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 2 EmptyLun Iul 19, 2010 3:40 pm

Mai fete!...ce vorbareala pe voi! Si eu ..lipsa! :-)
Mona cat ai stat bre vergina? Very Happy Felicitari pentru tunsoare, te-ai mai si vopsit?..
Samira , frumos ai mai zis mai fata de manastire. Imi venea sa plang.
Oricum azi am plans, sunt sensibiloasa toata, ma gandeam la bebeatza mea, azi are examen scris la master, ce-o face si ea manca-o-ar mama..
Sorina, ce bine ca ne-ai gasit, eu n-am mai indraznit sa mai dau linkul nici macar pe pm dincolo pe DC, speram ca te contacteaza direct Gali sau alta fata, cica aia verifica si PM-urile din joi in pasti, securitate curata! Very Happy Lasa Sorina ca ai sa faci si tu copii, la toate o sa va vina randul, o sa vedeti!..O sa fim curand mai multe gravide decat negravide! La Azumica nu se aplica ea trebuie sa mai creasca ca sa faca copii!! Very Happy
Amy cred ca Brasovul e mai frumos acum, nu am mai fost de mult acolo..Gara era cam amarata , in rest mi-a placut mult.
Gali, ce mai facusi?..Nico cum te mai simti?..

Eu mi-am refacut azi 'paradisul' din gradina, adica am curatat si maturat, cu pauze mari intre.. A fost o furtuna sapt. trecuta si marul din fata se scuturase rau, in spate erau flori uscate si ceva buruieni; acum mi-am pus sezlongurile si umbreluta la loc, sunt regina pe acolo, ma mut de pe unul pe altul..si eu m-am bronzolit, vorba lui Nico!..:-) Foarte frumos e azi, aici avem un perete care are numai geamuri si usile sunt duble, deschise larg; se aude si unul cu pianul de prin vecini (il apuca din cand in cand), am avut ceva atmosfera.. Am niste pantaloni scurti, inalti peste burta, m-a luat soarele asa un pic, cam peste tot!..
Hai ca ma duc ma sa dreg un pic ca ies pe afara sa-mi iau niste cosmetice.
Fete va pup toate!

flower
Sus In jos
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 5   Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 2 EmptyLun Iul 19, 2010 3:41 pm

Azu, incearca sa vorbesti cu "mamanul" si sa-i explici cu argumente ca poate sa aiba incredere in tine si ca promiti sa-i povestesti ce feceti si ce vorbiti afara etc...
ti-am zis ca trebuie sa inveti sa lupti sa obtii ceea ce vrei...
eu stiu, poate stai intr-o zoma mai putin prietenosa seara, intreab-o care este motivul real....
comunica cu ea...
e cel mai bine..
bafta

Sori, incercarea e cheia succesului....stim asta, dar cateodata ne lasa puterile...
pup
unde sunteti zuzelor?

editez: ohoho, lume noua...printese cu meri in curti si cu sezlonguri care se bronzolizeaza la pantaloni scurti....
sa-ti fie de bine tanara mamica Very Happy ... I love you


Ultima editare efectuata de catre Mona41 in Lun Iul 19, 2010 3:45 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
azumica

azumica


Mesaje : 213
Data de inscriere : 10/06/2010
Varsta : 28

Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 5   Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 2 EmptyLun Iul 19, 2010 3:42 pm

merci mona, voi incerca sa vorbesc cu ea
Sus In jos
Looana

Looana


Mesaje : 30
Data de inscriere : 30/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Undeva prin Vestul salbatic

Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 5   Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 2 EmptyLun Iul 19, 2010 4:46 pm

Va salut pe toate si trec si eu scurt la apel dupa o lunga disparatie a mea dar mai primadata vi-l prezint pe Don e cel mic din bratele cheers e un dulce pufos plin de energie si tare jucaus.
Ma bucr ca vad ca sunteti bine ,si vad ca creste incetisor burticile la viitoarele mamici.Eu dupa cum v-am zis am fost nasica ,a fost o nunta de vis si a iesit perfect mai bine nici nu se putea. Laughing
Ma duc sa citesc din urma sa vad fiecare ce a mai facut si pe unde a-ti mai umblat voi sunny
pupici
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 5   Discutii zilnice de tot felul - 5 - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul - 5
Sus 
Pagina 2 din 16Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 9 ... 16  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul-2
» Discutii zilnice de tot felul-12
» Discutii zilnice de tot felul-7
» Discutii zilnice de tot felul-13
» Discutii zilnice de tot felul - 3

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Sugestii si reclamatii-
Mergi direct la: