Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul-4

In jos 
+16
SOS Infertilitatea
MayanMistica
mirela2
Looana
lumy_clt
brunadria
luminita42
lyly_mar
alinutahu
amy
guzelnico
samira33
azumica
Mona41
galliciana
Admin
20 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 21  Urmatorul
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin



Mesaje : 279
Data de inscriere : 11/04/2010

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 16 EmptyMier Iun 23, 2010 6:59 am

Rezumarea primului mesaj :

Discutii de orice fel cheers
Sus In jos
https://sertarelulcucopii.forumdediscussions.com

AutorMesaj
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 16 EmptyJoi Iul 15, 2010 10:59 am

Buna ziua, fete minunate!

Turqoise,bun venit in casuta noastra si mult succes in proiectul bb. Fii optimista! flower

Gallicuto, te-as pune la mine pe cap, numa' sa vii! I love you Si stai linistita ca am loc de cazare. Doar sa-mi zici ce zona vrei: mare sau Istanbul. Sau combinate. bounce

Monuca, stii cand iti spuneam ca tu esti pt mine monument de optimism si buna-dispozitie? O coloana infinitului imi imaginam. Ce chestie si cu vibratu' asta ... I love you

Alinuta, te rog io din tot sufletu' sa-ti pastrezi optimismul. Gandeste pozitiv! Stai relaxata si cat mai mult la orizontala. I love you Nu uita sa mananci sanatos si sa te hidratezi. Sa nu-ti lipseasca zilnic fructele si legumele proaspete. Te asteptam cu prima poza. cheers

Azumico, ia dezvolta mataluta subiectul cu indragosteala. Unde l-ai intalnit, cand ai simtit fiorul, care e comportamentul lui fata de tine etc. I love you

Libruta, sper ca azi sa indeplinesc misia incredintata. Wink Te inteleg perfect cand spuneai ca vroiai sa-ti iei un ecograf acasa. Io nu simt nimic, in afara faptului ca uneori sanii sunt mai durerosi si ma balonez dupa masa de seara. Oboseala o pot pune si pe seama caldurii. N-am pofte si nu mi-e rau.

Lumi, am citit cu sufletul la gura sa vad sexu' bebelusului tau dar se pare ca-i rusinos inca. I love you Ma bucur ca ai primit raspunsurile dorite si-ti multumesc ca le impartasesti cu noi. I love you

Amy, copiii par bucatica din voi. Juniorul e lipicios foc. Se vede ca ati avut vacanta frumoasa. Sunteti minunati impreuna. I love you

Lylysor, bun venit din vacanta! Ma bucur sa aud ca te-ai mai relaxat. I love you

Brunica, trece repede vara. Maine-poimaine ne spui ca ai inceput FIV-ul cel norocos. I love you Incarca-ti bateriile in perioada asta.

Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 16 EmptyJoi Iul 15, 2010 11:05 am

Aaaaa, am uitat sa va zic: nu mai am musafiri. bounce Acum stau si ma gandesc de ce au venit sa doarma o noapte la noi, ca erau cazati la alti prieteni din Istanbul de vreo 3 zile. Ieri am fost la niste shopping cu ei, la 2 eram acasa, la 5 si ceva au plecat inapoi la prietenii lor. N-au vrut sa-l astepte pe T sa vina de la munca. Ciudata vizita! Rolling Eyes

P.S. Libruta, am "cumparat" ideea "depinde cum se simte graviduta" dar noi inca nu am anuntat prea multa lume. Si nici burtica nu se vede. T a avut grija insa sa le spuna musafirilor ca eu iau niste medicamtente care-mi dau stari de oboseala si nu pot sa ma plimb prea mult prin oras si, in niciun caz, fara masina. Dar un shopping mic n-am refuzat. Wink
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 16 EmptyJoi Iul 15, 2010 11:19 am

Buna, fetele. La noi e liniste si pace. Si cald.
Mona, ca intotdeauna, prin tot ce scrie, face... degaja optimism.
Multumesc pentru aprecierile legate de poze. Cel mic este intradevar o figura. Zice ca ne iubeste si ne strange in brate de ne ies ochii. Smile)
La mine au aparut semnele de menstruatie. Una peste alta, tare rau e fara listuta aceea zilnica. Sad
Pup toata gasca si revin.
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 16 EmptyJoi Iul 15, 2010 11:24 am

Apropo de subiectul "Madalina", mie personal mi se pare cam ciudata intamplarea. Sa ai o zi normala, sa-ti pupi copilul (facut dupa multe incercari), inregistrari, interviuri, shopping pt ziua de nastere, sa servesti "licoarea fatala" si te pui in pat langa sot ...

P.S. Oare cum se intelegea cu soacra-sa?
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 16 EmptyJoi Iul 15, 2010 11:25 am

Amy, si cam ce te retine sa reactualizezi listuta?! Wink

P.S. Poate imi misc intelectu' azi si o desavarsesc eu. sunny


Ultima editare efectuata de catre guzelnico in Joi Iul 15, 2010 11:26 am, editata de 1 ori
Sus In jos
turqoise
incepator
incepator
turqoise


Mesaje : 384
Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 16 EmptyJoi Iul 15, 2010 11:25 am

multumesc frumos de primire I love you

nico, felicitari pt. bebe, am ramas woow cand am vazut, iti doresc sarcina usoara si bebe frumos si sanatos care sa-ti faca capul calendar Very Happy

asa, acum date de nastere: eu 1 martie(martishor pt mami meu), el 18 august.


fetelor hellllllllllllllllpppppp, vreau vacanta bounce bounce bounce
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 16 EmptyJoi Iul 15, 2010 11:28 am

Tuqoise, si ce te retine sa evadezi la mare, la soare sau la munte, dupa preferinte?

P.S. Chiar. Mi-e dor de munte vara.
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 16 EmptyJoi Iul 15, 2010 11:30 am

pai, hai sa refacem listuta scratch

eu si brunadria z 8

ma ramolesc-recunosc!
1 daca tarzan a plecat acu 1 sapt, z 8.
daca e plecat de 2 -z 16.
nehhhhhhhhh,nu are cum........
ca luni a inceput lucrul......


fetele care nu mai intra, sa fie in asteptare, e bine asa??
ce idei aveti inca?


Ultima editare efectuata de catre galliciana in Joi Iul 15, 2010 11:45 am, editata de 1 ori
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 16 EmptyJoi Iul 15, 2010 11:35 am

Pai Nico, e veche rau listuta si nu toate fetele intra sa scrie.
Eu ziua 23 Smile.
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 16 EmptyJoi Iul 15, 2010 11:36 am

turqoise, nu te bagi?? tongue
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 16 EmptyJoi Iul 15, 2010 11:42 am

Iete cum ma zgandariti voi. Am adus deja pix si foaie. Very Happy
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 16 EmptyJoi Iul 15, 2010 11:47 am

Am si io o nelamurire! Question Cum sa socotesc saptamanile de sarcina: in fc de varsta calculata de ecograf sau dupa varsta gestationala? La mine difera cu 3 zile. Rolling Eyes
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 16 EmptyJoi Iul 15, 2010 12:10 pm

nico, de la ultimul cm,nu?? sau gresesc?
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
mirela2

mirela2


Mesaje : 129
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 47
Localizare : bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 16 EmptyJoi Iul 15, 2010 12:29 pm

ce fac fetele?

alina felicitari pt sarcina

noi maine avem eco de 12s
vine si mama la bucu si o iau cu noi
va avea o mare surpriza ca nu stie ca sunt 2 pui bounce
ne luptam cu greturile, sper sa scapam de ele cat mai repede

ref la madalina, nu pot intelege ce a determinat o sa faca o astfel de prostie
pacat de copilas


va pup fetelor pe toate
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 16 EmptyJoi Iul 15, 2010 12:44 pm

Gata, fete, am produs ceva pe subiectul "Cu gandul la o minune". Uitati-va si voi cu coada ochiului si spuneti-mi ce completari/ modificari trebuie facute. Basketball

Mire, tie cum ti-a calculat saptamanile de sarcina?

Galli, eu am facut FET, pe poza de eco scria 7w2d dar, calculand dupa ziua ET +2 sapt, as fi fost 7w5d. Habar n-am! Rolling Eyes
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 16 EmptyJoi Iul 15, 2010 12:51 pm

soro, mancati-as, ai pierdut-o pe drum pe blueflower affraid
soro, varsta cea mai mica.

mirela, bafta la eco maine!
aoleu, saraca, ce emotii ii produci!
soro, sta bine cu inima? ai grija!
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
turqoise
incepator
incepator
turqoise


Mesaje : 384
Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 16 EmptyJoi Iul 15, 2010 12:54 pm

gali, eu sunt z18.

nico, vacanta o voi avea peste fix o luna, am 2 sapt, una la munte si una la mare,in grecia, can't wait Very Happy
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 16 EmptyJoi Iul 15, 2010 1:05 pm

Galli, am completat. Am pastrat ordinea alfabetica. Wink
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 16 EmptyJoi Iul 15, 2010 1:09 pm

Turqoise, trece timpul repede. Fa-ti lista cu bagaje, studiaza zonele pe internet ca sa stii ce drumetii vei face, ce obiective poti vizita etc. Si uite asa, ne anunti "maine" ca esti cu bagajele la usa. Very Happy

P.S. In ce zona de munte te duci?
Sus In jos
turqoise
incepator
incepator
turqoise


Mesaje : 384
Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 16 EmptyJoi Iul 15, 2010 1:18 pm

gali, cel mai probabil in Retezat, ne vom intalni la jumatatea drumului si cu finii nostri, dar la mare vom merge singurei, eu sunt innebunita dupa mare,macar o zi sau o ora pe an sa vad mare si sunt impacata sunny
Sus In jos
mirela2

mirela2


Mesaje : 129
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 47
Localizare : bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 16 EmptyJoi Iul 15, 2010 1:28 pm

http://www.ivf.ca/duedate.php

uite iintra aici guze
Sus In jos
turqoise
incepator
incepator
turqoise


Mesaje : 384
Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 16 EmptyJoi Iul 15, 2010 1:56 pm

nico, te-am confundat cu gali, scuze Embarassed
Sus In jos
azumica

azumica


Mesaje : 213
Data de inscriere : 10/06/2010
Varsta : 28

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 16 EmptyJoi Iul 15, 2010 2:38 pm

totul e bine si frumos pe forum? bun atunci...
nico, e bine ca ai scapat de "musafiri" si sa-ti spun ceva de baiat? pai...e simpatic, se comporta bine cu mine si a fost cam "dragoste"(nu o pot numi chiar dragoste la varsta mea) la prima vedere. a fost ceva reciproc. ieri m-am plimbat doar eu cu el o ora si asteapta un raspuns de la mine. raspunsul va fi dat mai tarziu pentru ca nu vreau sa regret apoi ca am spus "da" prea devreme si usor. el daca nu e dispus sa astepte.....asta e, pierderea lui!Razz
Sus In jos
azumica

azumica


Mesaje : 213
Data de inscriere : 10/06/2010
Varsta : 28

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 16 EmptyJoi Iul 15, 2010 2:42 pm

turqoise, femeile de pe forum m-au rugat sa nu le mai "tutui" atata...adica sa vorbesc la "per tu". dv cum preferati? avand in veere ca e o diferenta cam mare de varsta, cum vreti sa va vorbesc? confused cat
Sus In jos
turqoise
incepator
incepator
turqoise


Mesaje : 384
Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 16 EmptyJoi Iul 15, 2010 3:23 pm

azumica, sa sti ca in unele cazuri, varsta nu este deloc esentiala si nici statutul asa ca "per tu"e valabil si in cazul meu Smile

fetelor, eu plec acasa,pupici

Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 16 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul-4
Sus 
Pagina 16 din 21Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 21  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul- 20
» Discutii zilnice de tot felul-22
» Discutii zilnice de tot felul - 21
» Discutii zilnice de tot felul- 19
» Discutii zilnice de tot felul-6

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Sugestii si reclamatii-
Mergi direct la: