Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul-4

In jos 
+16
SOS Infertilitatea
MayanMistica
mirela2
Looana
lumy_clt
brunadria
luminita42
lyly_mar
alinutahu
amy
guzelnico
samira33
azumica
Mona41
galliciana
Admin
20 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 12 ... 19, 20, 21
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin



Mesaje : 279
Data de inscriere : 11/04/2010

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 21 EmptyMier Iun 23, 2010 6:59 am

Rezumarea primului mesaj :

Discutii de orice fel cheers
Sus In jos
https://sertarelulcucopii.forumdediscussions.com

AutorMesaj
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 21 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 21 EmptyDum Iul 18, 2010 11:23 pm

helle,hello

acum o ora am aterizat si noi acasa.
am fost la Manastirea Ghighiu...am stat la slujba de seara...foarte bine mi-a facut...m-am incarcat extraordinar.
parca eram in Rai,asa de frumos era acolo...milioane de flori...toate aleile si pe o parte si pe alta erau numai cu flori...toate verandele chiliilor inundate de petunii si muscate curgatoare....o minunatie...si printre flori numai gazon proaspat si crud,des si frumos tuns.
am stat pur si simplu pe banca si m-am incarcat cu toata frumusetea din jurul meu.
apoi am inceput sa bat la usile chiliilor pentru ca vroiam sa gasesc o maicutza in varsta sa-i las numele noastre pentru cititul din Psaltire.am gasit-o pe maica Ierusalima...m-a chemat la ea in chilie,m-a servit cu serbet facut de ele...m-a intrebat de vorba...mi-a luat biletul...m-a miruit si am plecat tare fericita si multumita de acolo.
pentru cine nu stie...in Manastirile de maici in fiecare casa isi duc traiul cateva maicutze...ele se autogospodaresc si asa cum reusesc sa se descurce...din aia traiesc.Maicile tinere si in putere merg la treburile manastirii,la legume in gradina etc etc iar maicile batrane-cele de peste 80 de ani,care nu mai au putere pentru munca fizica stau si citesc toata ziua rugaciuni pentru enoriasii care,asa ca mine, vin si le solicita cu Psaltirea pentru 40 de zile.in felul asta contribuie si ele la veniturile chiliei lor.
cititul asta din Psaltire este foarte important si isi iau angajamentul sa citeasca Psaltirea intreaga in fiecare zi timp de 40 de zile doar daca sunt sigure ca o pot duce la indeplinire si pentru asta trebuie timp fizic...destul de mult...timp pe care noi,oamenii obisnuiti nu-l avem oricat de mult ne-am stradui.
se poate da si pentru vii-atunci cand trec printr-o perioada mai grea,cand e vorba de vreo boala,cand isi cauta linistea si echilibrul interior ...si se mai dau si pentru morti-sunt foarte importante in perioada dintre ziua decesului si pomenirea de 40 de zile...se spune ca ajuta sufletul sa-si gaseasca linistea si drumul mult mai usor.

hai ca azi sunt religioasa Smile

si apoi de la manastire...am revenit la cele lumesti...am fost la un sprtiz cu prietenii...si am mancat cel mai bun Melon Glace din viata mea. Cool

acu ma bag la somnic...miros a mir toata si am o stare sufleteasca foarte buna
somn usor
Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul-4
Sus 
Pagina 21 din 21Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 12 ... 19, 20, 21
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul-6
» Discutii zilnice de tot felul - 5
» Discutii zilnice de tot felul-18
» Discutii zilnice de tot felul-2
» Discutii zilnice de tot felul- 9

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Sugestii si reclamatii-
Mergi direct la: