Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul

In jos 
+19
danny1
beatrix69
lavinia
Sorina
amy
lumy_clt
lyly_mar
alinutahu
Mona41
CODRA
mirela2
samira33
soricica
guzelnico
menics
brunadria
luminita42
Ada
galliciana
23 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 23 ... 31  Urmatorul
AutorMesaj
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul   Discutii zilnice de tot felul - Pagina 16 EmptyLun Apr 12, 2010 7:09 pm

Rezumarea primului mesaj :

lumi, si la mine e frig.... tatal meu foloseste ceai de crusin,zice ca e bun.. in schimb, eu sunt invers, pe mine ma apuca burta si de nervi,deh....A fost sarbatoare,nici eu nu am stiut, si am spalat... Embarassed
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi

AutorMesaj
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Discutii zilnice de tot felul - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul   Discutii zilnice de tot felul - Pagina 16 EmptyVin Apr 30, 2010 8:28 pm

buna ...acum am si eu putin timp sa va citesc ca voi sau scrieti foarte mult sau deloc...gali am inteles ca pana la urma iti merge masina de spalat Discutii zilnice de tot felul - Pagina 16 Icon_cheers Discutii zilnice de tot felul - Pagina 16 Icon_cheers Discutii zilnice de tot felul - Pagina 16 Icon_cheers lumi Discutii zilnice de tot felul - Pagina 16 Icon_sunny
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul   Discutii zilnice de tot felul - Pagina 16 EmptyVin Apr 30, 2010 8:31 pm

pai,surioara, daca sunt solo........ no pain, no game- adica, pardon, invers!!! pale no pain,no game!! drunken drunken drunken
hihi, cu masina de spalat................ another story............. king
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul   Discutii zilnice de tot felul - Pagina 16 EmptySam Mai 01, 2010 7:41 am

neataaaaaaaaaaaaaaaa!! hai, cine vine la cafea???
la mine e soare sunny , dar rece....
va astept!!
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
mirela2

mirela2


Mesaje : 129
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 47
Localizare : bucuresti

Discutii zilnice de tot felul - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul   Discutii zilnice de tot felul - Pagina 16 EmptySam Mai 01, 2010 9:43 am

neata si sarumana de cafea

si la bucu e soare
ce fac fetele azi de 1 mai, pe unde veti petrece Laughing
Sus In jos
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Discutii zilnice de tot felul - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul   Discutii zilnice de tot felul - Pagina 16 EmptySam Mai 01, 2010 10:27 am

buna ...si la budapesta este o vreme foarte frumoasa cam 28 de grade asa ca am intrat sa va salut si am plecat la aer ....sa aveti un weekend placut Discutii zilnice de tot felul - Pagina 16 Icon_sunny Discutii zilnice de tot felul - Pagina 16 Icon_sunny Discutii zilnice de tot felul - Pagina 16 Icon_sunny
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul   Discutii zilnice de tot felul - Pagina 16 EmptySam Mai 01, 2010 5:42 pm

am fost pana la mama si am mancat cartofi prajiti si mici.atat.
voi? cum v-ati petrecut? flower
lumiiiiiiiiiii,ce facusi cu soacra,soro? bounce
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Discutii zilnice de tot felul - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul   Discutii zilnice de tot felul - Pagina 16 EmptySam Mai 01, 2010 7:52 pm

buna seara ...sunt rupta...toata ziua am umblat haihui am fost la dunare plimbare cu vaporul ,am fost ca carnat prajit si bere ,concerte peste concerte ce sa mai zic un adevarat intai mai ...pupici tuturor Discutii zilnice de tot felul - Pagina 16 Icon_flower Discutii zilnice de tot felul - Pagina 16 Icon_flower Discutii zilnice de tot felul - Pagina 16 Icon_flower
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul   Discutii zilnice de tot felul - Pagina 16 EmptyDum Mai 02, 2010 7:46 am

neataaaaaaaaaaaaaaa! haideti la cafea!! flower

alioooooooooooooooooooo!!
La multi ani!!!! de ziua tineretului! I love you
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul   Discutii zilnice de tot felul - Pagina 16 EmptyLun Mai 03, 2010 6:45 am

Buna dimineata !
Haideti la cafeluta ca ieri vad ca galli a baut-o singurica.
La mine e deja ziua 3, sa ca te rog sefuto sa modifici in listuta.
O saptamana frumoasa si plina de soare !
Va pupic !
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul   Discutii zilnice de tot felul - Pagina 16 EmptyLun Mai 03, 2010 6:52 am

neata si de la mine!! o saptamana cat mai usoara va doresc!
amy,modificat.
lavi, am trecut listuta ca sa schimb si saptamanile fetelor gravi. deci,schimbul se face duminica,
am uitat sa iti spun, si iti multumesc de ajutor.
ma duc sa ma apuc de treaba,pupici, ne vedem mai tz. flower
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Discutii zilnice de tot felul - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul   Discutii zilnice de tot felul - Pagina 16 EmptyLun Mai 03, 2010 8:04 am

amy mersi de cafeluta ...fetelor am lucrat si eu ceva de buna dimineata...ieri mi-am luat temperatura si a fost 37.1 astazi la fel cu asta mi-am inceput ziua si era 37.2 ce ziceti ? nu ma pricep deloc la asta doar tot am citit pe ici pe colo si am zis ca incerc si eu sa vedem ...imi spune si mie cineva exact cum functioneaza ? mersi sa aveti o zi buna plina cu soare Discutii zilnice de tot felul - Pagina 16 Icon_flower Discutii zilnice de tot felul - Pagina 16 Icon_flower Discutii zilnice de tot felul - Pagina 16 Icon_flower
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul   Discutii zilnice de tot felul - Pagina 16 EmptyLun Mai 03, 2010 8:45 am

alinuta, uite, poate aici gasesti informatii in plus,
https://sertarelulcucopii.forumdediscussions.com/conceptia-si-sarcina-f2/ars-medici-t43.htm#828
si te vom ajuta si noi,daca ai alte intrebari, evident!

amy, sunt cu brocolli, pls,forgive me!!! multam de cafea!! I love you
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul   Discutii zilnice de tot felul - Pagina 16 EmptyLun Mai 03, 2010 9:53 am

totusi, pe unde sunteti??? confused
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul   Discutii zilnice de tot felul - Pagina 16 EmptyLun Mai 03, 2010 10:12 am

Buna fetele,
Noi am scapat de soacra , a plecat sambata pe la 2 dupa amiaza. Ne-a cam evnervat pe amandoi pana la urma, ca are ea niste idei despre cum sa ne facem noi viata, care nu se potrivesc cu ale noastre. Ca ce zice lumea din sat de la ea, ca ar trebui sa venim la toate zilele de nastere ale rubedeniilor, ca ar fi bine sa invitam lumea aici , chestii d-astea. ..si multe altele, nu mai zic, ca ma doare mana sa bat tastatura pentru o baba..Bine ca a plecat, sper sa n-o mai vad un timp in fata ochilor.

Mie imi este foarte rau. Nu vomit, dar am stare de greata ingrozitoare, de dimineata pana seara. A inceput mai rau de sambata. Inca am scurgeri maronii si pun progesteron ovule..Ma gandesc ca poate nu am pierdut sarcina, ca altfel nu-mi pot explica starea de rau care ma doboara. Nu mai pot manca carne, apa are un gust ciudat, cafeaua nu mai e asa buna, imi vine sa mananc tot felul de ciudatenii, care pe urma imi fac sila. Abia joi sunt programata la ginecolog.

Colac peste pupaza m-a lovit si o criza de umar, am ramas intepenita. Asa ca azi ma duc la doctorul de familie sa vedem ce poate face pentru mine , ca nu pot sa iau nici un calmant atata timp cat sunt suspecta ca-s gravida. azi noapte am pus leacuri babesti, foi de varza zdrobite usor legate in badaje, in jurul umarului. si ce credeti? durerea s-a mai micsorat, sa stiti ca are efect.
Aici a fost foarte urat si inca va fi, e vant si ploaie si sunt 10 grade amarate.

mai vorbim fetele,
cheers
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul   Discutii zilnice de tot felul - Pagina 16 EmptyLun Mai 03, 2010 10:34 am

Alinuta , in legatura cu temperatura bazala , eu mi-o iau de un an jumate, asa ca sunt familiara cu subiectul.

Important este sa o iei corect, primul lucru dimineata inainte de a te misca din pat, dupa cel putin 3-4 ore de somn fara intrerupere.
pe urma e important sa o iei pe toata durata ciclului de la z1 pana la z28, depinde cat de lung e ciclul tau.
Asa daca ca o iei 1-2 zile, nu prea poate sa indice nimic.

Totusi, vad ca esti in ziua 15 , in cazul asta temperatura ta de 37,2 grade ar putea indica ca ai ovulat, dar ca sa fii sigura ar trebui sa stii inca 5-6 temperaturi masurate inainte de Z15. Trei temperaturi consecutive mai mari decat ultimele 6 temperaturi masurate indica ovulatia, petrecuta in ziua cu ultima temperatura joasa.

uite un exemplu de grafic de pe fertility friend

http://www.fertilityfriend.com/ChartGalleryCache/chart118614-1.png?k=2465983;1272893549;0;7b0275f8df3cf93c40b92ca5f57191a6

te pup,
flower


Ultima editare efectuata de catre luminita42 in Lun Mai 03, 2010 3:34 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
lavinia

lavinia


Mesaje : 90
Data de inscriere : 16/04/2010
Varsta : 43
Localizare : galati

Discutii zilnice de tot felul - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul   Discutii zilnice de tot felul - Pagina 16 EmptyLun Mai 03, 2010 10:43 am

Buna !!
In sf am ajuns si eu acasa...am fost plecati in week-end la Constanta;
Mi-am fc azi VSH si maine iau rezultatul si apoi la ora 16 fac histerosonografia...sper sa fie bine!!!
Galli vad ca la tine inca nu s-a instalat CM...o fi ceva cu duphastonul asta?!
Laughing
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul   Discutii zilnice de tot felul - Pagina 16 EmptyLun Mai 03, 2010 11:42 am

lavi, cred ca a fost super. nu stiu vremea cum a fost, dar,in rest, atmosfera, se pare ca a fost placuta la tveu.
Bafta maine la histerosonografie!!! venim cu tine si te tinem de mana!!
cred ca eceva cu organismul meu..... daca nu intretin relatii....vb aceea.....activitatea sexuala contribuie si ea...
dupahston nu am mai luat,cred,din decembrie, cand dct a zis ca nu am de ce sa iau....m-am gandit ca,poate,
acum imi face bine, se pare ca nu..... voi cauta alte medic sau, mai degraba, poate voi lua maca! nu am ce face....
e o situatie ce ma dispera, dar nu am ce face.....probabil batranetea isi spune cuvantul.... affraid
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
lumy_clt
incepator
incepator
lumy_clt


Mesaje : 263
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul   Discutii zilnice de tot felul - Pagina 16 EmptyLun Mai 03, 2010 11:48 am

Ziua buna si de la noi.

Dupa mult stat la iarba verde si multa leneveala, am ajuns si acasa...unde cica ar tb sa ma mobilizez sa mai fac si eu una alta....dar deh, nu-i chef.

Azi e prima zi oficiala de prenatal.
Iata si cateva pozuci din week-end.

https://s916.photobucket.com/albums/ad4/luce_lumi/?action=view&current=CopyofDSC05429.jpg
https://s916.photobucket.com/albums/ad4/luce_lumi/?action=view&current=CopyofDSC05450.jpg
https://s916.photobucket.com/albums/ad4/luce_lumi/?action=view&current=CopyofDSC05422.jpg

Pooooooooop

Lumy 3in1 32+
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul   Discutii zilnice de tot felul - Pagina 16 EmptyLun Mai 03, 2010 12:09 pm

aoleuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu, ce-mi vazura ochii????!!
mey, da ce bine se asorteaza burtoiu cu liliacul alb.........hmmmmmmmmmmmmm, imi lasa gura apa..... I love you
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul   Discutii zilnice de tot felul - Pagina 16 EmptyLun Mai 03, 2010 1:14 pm

Lumy, ce draguta esti!!!Pup!

Galli mai rau cred ca te-ai dereglat de la duphastonul ala..!
flower
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul   Discutii zilnice de tot felul - Pagina 16 EmptyLun Mai 03, 2010 1:48 pm

Buna ziua, fete minunate!

Mi-am prelungit sederea in RO. bounce M-a anuntat sotul meu ca doreste sa mearga in pelerinaj la Mecca. Astfel ca voi sta in tara pana la intoarcerea lui.
Intentionez sa ma tin de intalneli cu voi. flower

Ce ziceti sa incepem prin a ne vedea in weekend-ul acesta, in cadrul evenimentului la care va participa Asociatia SOS Infertiliatea, in parcul Izvor.
Va fi placut sa aratam celor din jur ca, in grupul nostru minunat, exista luptatoare dar si invingatoare (gravidute, mamici).
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul   Discutii zilnice de tot felul - Pagina 16 EmptyLun Mai 03, 2010 2:36 pm

wow,nico, si tu de ce nu ai mers la mecca? confused
daca as fi fost acolo, si eu m-as fi oferit, dar asa.....
la mine e cald, dar, innorat...e bine si asa....

doamne, in italia,o mama de 40 ani si-a aruncat copilul de la etaj.....doamneeeee.......
imediat dupa nastere......... affraid affraid affraid
deci, exista si femei mai nebune ca mine......trist.....
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul   Discutii zilnice de tot felul - Pagina 16 EmptyLun Mai 03, 2010 4:46 pm

lumi, bine ca esti mai linistita - in priv faptului ca ai scapat de soacra! pirat
poate zice lumea orice!!! daca aveti obiceiurile voastre-e clar!!
daca ai acele greturi si simptome, poate inseamna ca nu e totul pierdut,nu?
varza functioneaza intotdeauna!
m-am apucat sa ii fac de mancare la demoasela, pasta de peste.

ce face fiica ta, si sora aceea mijlocie? sau mica?
va pupic, mai vb!
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul   Discutii zilnice de tot felul - Pagina 16 EmptyLun Mai 03, 2010 5:40 pm

Da , Gali, poate nu e totul pierdut, dar oricum mie mi-e cam clar ca la varsta asta o sa stau cu "sabia" deasupra capului cam tot timpul.
Cat despre fete, fata mea e in sesiune si ne conversam cam in fiecare zi, sora mica divortata cauta sa-si cumpere apartament, a mijlocie (gravida) va naste la sfarsitul lui mai, iar cea mare e la toulouse in franta, sta o luna. ziceam ca ne ducem pe la ea, dar acum daca mergem in romania, am renuntat. ar mai fi vreo 500 de euro de cheltuit in plus si nu are rost, avem alte socoteli cu bani. cam asta , fata mea!
cheers
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul   Discutii zilnice de tot felul - Pagina 16 EmptyLun Mai 03, 2010 5:49 pm

lumi, sper ca stii ca pana nu aflii un rezultat si plecarea ta e cam in plop....pardon de expresie....
ma gandesc totusi, ca, daca esti insarcinata nu vei mai pleca, nu?
adica, ma rog, eu asa as face, poate tu ai alte ganduri....
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul   Discutii zilnice de tot felul - Pagina 16 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul
Sus 
Pagina 16 din 31Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 23 ... 31  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul-2
» Discutii zilnice de tot felul-4
» Discutii zilnice de tot felul-7
» Discutii zilnice de tot felul - 5
» Discutii zilnice de tot felul - 3

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Sugestii si reclamatii-
Mergi direct la: