Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul - 21

In jos 
+8
lumy_clt
turqoise
alinutahu
galliciana
luminita42
menics
guzelnico
amy
12 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 15 ... 26, 27, 28, 29  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 27 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul - 21   Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 27 EmptyMar Noi 06, 2012 2:52 pm

Rezumarea primului mesaj :

Bun venit la capitol nou. flower
Sus In jos

AutorMesaj
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 27 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 27 EmptyLun Iun 10, 2013 8:42 am

o saptamana frumoasa sa aveti, eu voi reconditiona un balansoar de 100 de ani... deci vom sta prin balcon la aer..
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 27 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 27 EmptyLun Iun 10, 2013 10:38 am

Salut fete,
Bravo Manu cu balansoarul , dar ce-i faci il vopsesti , il slefuiesti?.. .Eu nu ma pricep , doar imi inchipui ce-ar trebui..Smile

Amy, toti sunt asa incearca sa obtina ce-si doresc cu ''teroare'' :-) dar se mai regleaza pe parcurs. Un mic sfat din cate am observat eu cu copiii mei: sa nu zici niciodata ''nu'' Adreei fara sa-i dai explicatii de ce si s-o consolezi. Copii simt cand le esti impotriva si mai rau fac. Spune-i ca Nu, explica repede de ce (chiar daca crezi ca nu pricepe) si consoleaz-o un pic daca plange dupa obiectul ala. Cu timpul, cred ca se va lasa de sportul asta. Din cand in cand insa ofera-i si ce doreste ea, ca sa nu-i da senzatia ca este interzis chiar totul. La urma urmei ea vede ca tu iei lucrurile pe care le vrei de acolo si nu intelege de ce ea nu ar lua.. Smile

Eu am dus-o pe Ralu la gradi, nu a mancat mai nimic de dimineata, un pic de suc de portocale si 2 bucatele de cioco (i-am dat in disperare de cauza!) sa nu plece cu burta goala.

M-am apucat de trebaluit pe aici, am inceput cu debaraua, merge repede pt ca nu-i micutu' acasa..:-)

Va pup pe toate! flower
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 27 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 27 EmptyJoi Iun 13, 2013 8:13 am

buna dimineata , 
lumi, pai cate ore sta ea nemancata, ca la gradi doar fructe parca spunei ca mananca,  nu??

eu cu balansoarul, mi-am facut de lucru, da il lacuiesc si ii impletesc din rafie spatarul si sezutul... mai am la el...
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 27 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 27 EmptyVin Iun 14, 2013 7:52 am

Buna dragelor.
Lumi, ms de sfaturi. Acum ne-am invatat, ii dam ce vrea ea din cos, le studiaza, se plictiseste si vrea altceva. Intotdeauna luam un pachetel de biscuiti de pe raft, pe care ii trecem primii la casa si ii dam sa pape. Si totul se linisteste, e tare rea de mancare, pofteste orice.
Nu prea vrea sa mai pape laptic dimineata, in rest, mananca foarte bine. Ne ducem zilnic in parc, alearga, se da in leagan, dar numai daca in leaganul de langa ea mai e vreun copil.
Manu, cred ca o sa iasa tare bine opera voastra.
Va pup pe toate.
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 27 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 27 EmptyVin Iun 14, 2013 9:18 pm

asta a iesit... se putea si mai bine dar poate data viitoare voi impleti mai frumos... vor fi si niste perne si gata... sa tot stau in balcon

Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 27 Gybd

Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 27 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 27 EmptyMar Iun 18, 2013 11:19 am

Manu, e chiar frumos. Ce face Alex?
Lumi, cum s-a acomodat Lalu la gradi?
Eu de ieri sunt la munca, m-au asteptat cu niste situatii cu termen, m-au chiaunit. Mandra e acasa cu taica-su, se plimba toata ziua.
Sa aveti o saptamana linistita.
Pupicei.
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 27 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 27 EmptyMier Iun 19, 2013 10:46 am

Mai fetelor...Nu am mai reusit sa intru pe forum. M-a cam lovit o raceala, cu nas infundat si dureri de gat. Vad ca si Ralu tuseste un pic. Dam dintr-una in alta.

Pe de alta parte a fost si soacra la noi in week-end. A fost bine, acum mai rup si eu in olandeza cu ea, pare fericita. Ne-a dus la Zoo in Amsterdam, a fost frumos, cu toate ca Raluca ne-a cam obosit pe toti ca de obicei, dar pe ansamblu a fost foarte incantata si de tren , tramvai si de animale, lume, copii..

Miercurea nu e zi de gradi. Asa ca ne-am jucat in curte la groapa unde a fost lacul, e nisip acolo si am facut forme. Am lasat-o sa se mociorleasca si cu apa, am vazut ca aia la gradi nu se streseaza atata. Singurul inconvenient e ca nu se joaca singura, trebuie sa 'muncesc ''si eu! Si ce chef aveam de dimi...:-(
Imi fac un ceai si iau un paracetamol, poate o sa ma simt mai bine. Trebuie sa si gatesc ceva . Vad ca Ralu e multumita acum dupa experienta la groapa cu nisip, ma lasa sa scriu..

Amy asa e, ai dreptate, va invatati cu toate incet, incet. Grozav ca sotul tau sta cu ea, o sa se cunoasca mai bine amandoi.

Manu, chiar ca esti talentata cu balansoarul! Te lasa Alex sa iti faci interesele?:-) Acu' e mic, cred ca nu protesteaza prea mult..:-)

Va pup pe toate, Alinuta,Turqoise, Lumy, Nico, Lumy..si restul :-))
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 27 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 27 EmptyVin Iun 21, 2013 7:08 am

va pup si va dorec un we placut si linistit!
alex a facut 8 luni azi, a crescut si vrea atentie... daca sta singur mai mult timp incepe sa se jeleasca si da si in plans... asta dupa o repriza de scrematuri, tipete, braraieli si alte alea ce stie el sa faca... se plictiseste, e normal... dar de bine de rau reusesc sa mai fac si altele pe langa el... oricum e clar ca si-a modificat programul de somn...degeaba am incercat eu sa reluam somnicurile de altadata ca s-au finalizat cu plansete.. asa ca l-am luat cu mine in bucatarie, iar ieri am facut o prajitura sah pe ritm de ''noi suntem piticii ''si ''in padurea cu alune'' plus figuratia de rigoare... se amuza copios cand ma batai la el...la plaja nu am ajuns inca, poate duminica...
amy, fain ca sta si tati cu ea...ce-mi place cand ne spui tu ce mai face mandra ta...acum s-a mai linistit cu plansetele prin magazin, gata v-ati obisnuit cu buburuza in viata voastra??
lumi, insanatosire grabnica, ca doar vine vacanta, nu??
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 27 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 27 EmptyLun Iun 24, 2013 11:05 am

Manu, da plecam duminica viitoare , cu un avion de seara, ajungem la miezul noptii.
Ralu a luat de la mine raceala, nu va spun ce maraieli si numai in brate..Iarasi a slabit, tine-te dupa ea sa bea , sa manance, stiti voi..Cel mai rau e ca a facut temperatura noaptea, delira si era asa speriata, ii puneam acalor cu paracetamol si ii trecea, dar greu. E spre bine acum, azi ne ducem la doctor pentru control.

Asa ca a lipsit de la gradi si vineri si azi. Ea mereu intreaba daca mergem, nu va puteti inchipui cat ii place, deja a prins cuvinte, incearca sa zica cantecele, pronunta mai bine cuvintele. Poate de maine o duc din nou, ca pare mai bine.

Am de facut ceva cumparaturi si bagaje, ca trebuie sa ma apuc din vreme ca sa termin pana sambata:-) Abia astept sa plecam, dar am si o tristete in suflet ca tot aici ne vom intoarce. Peste toata viata asta izolata se mai interpune si vremea, care e a mai proasta posibil! Azi sunt 16 grade si ploua..Ieri cand Luci mi-a zis ca e la unchiu-sau la piscina/plaja, primul meu impuls a fost sa zic ''pai cum mama, pe frigul asta te dezbraci..:-)

Va pup pe toate fetelor, vacanta placuta cui si-a luat, spor la treburi cui nu !
Daca nu mai intru va zic la revedere de pe acum!flower
Pupici!
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 27 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 27 EmptyLun Iun 24, 2013 12:32 pm

flower lumi, ce sa spun...dar in rom cat stati? macar sa-ti incarci si tu bateriile... da aici e cald, si anoi am fost la prima plaja cu alex... a fost ok...
atunci drum bun, distractie si sedere cat mai placuta!
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 27 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 27 EmptyLun Iun 24, 2013 1:23 pm

3 saptamani Manu, da asa sper si eu sa ma mai incarc cu energie (solara!) Smile

edit: o sa ne ducem in Eforie sud 4 zile, la Campulung muscel vreo saptamana,vreo saptamana in Bucuresti si cam asta..se duce repede..:-)
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 27 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 27 EmptyMar Iun 25, 2013 6:30 am

smile lumi , e ceva, desi vorba ta, trece asa repede timpul...
noi am facut ieri prima plaja Smile mai mare deranjul, dar deh mergem la mare... azi incercam dupa ora 17, sa vedem daca ne iese...
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 27 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 27 EmptyMar Iun 25, 2013 6:51 am

Buna dimineata.
Lumi, eu sunt deja satula de caldura, in apartament nici nu poti sa respiri, sambata erau 32 de grade. Tin geamurile deschise, e curent, Andreea tuseste si ii curge si nasul, dar nici nu putem sa respiram daca le tinem inchise. Iesim afara spre seara, ca si afara e cuptor. Miercuri se duce cu taica-su sa ii dea gauri de cercei, i-am facut fisa medicala obligatorie si a zis ca e ok, ca e sanatoasa, are 85 cm si 12,5 kg (nu mai stiu daca am mai scris Very Happy). In magazine e la fel, sa traga ea de toate alea, sa vada ce e in cutii, daca nu o lasi, se da pe spate, sambata am lasat-o jos sa termine circul (acolo voia sa stea). S-a calmat si am luat-o pe sus apoi.
Manu, l-am vazut pe Alex ieri la plaja, statea cumintel. Cred ca i-ar face bine aerul de dimineata, eu asa stiu pentru bebici.
Sambata ne ducem la Brasov la o revedere a sotului de 20 de ani de la terminarea liceului, o sa o las cu soacra, trebuie sa se descurce, ca pe 6 plecam la greci. Nici nu vreau sa ma gandesc ce greu o sa-mi fie fara ea. Crying or Very sad
Sa aveti o saptamana frumoasa, va pup pe toate.
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 27 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 27 EmptyMar Iun 25, 2013 7:30 am

Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 27 Vazb

da amy a fost cumintel oricum nu am stat decat jumatate sau trei sferturi de ora... problema este ca este ora lui de somn atunci , iar ieri i-am dat programul peste cap.. iar azinoapte la 12 cred ca a dormit ceea ce nu e ok... asa ca vom muta plaja seara cand si -asa nu mai doarme...
of deja plecati ? chiar ca va v-a fi greu fara ea... deh asa e cand lasi puiul acasa...
si la noi e cald, dar inca este suportabil... noaptea dormim cu geamurile rabatate...iar in rest cu draperiile trase , si cu geamurile inchise sa nu intre caldura de afara e ok... dar e umezeala.. iar alex s-a umplut de bubite de la caldura.. azi trebuie sa ne programam la control...apropos de medic, bine ca este totul in regula cu micuta...
fug sa mai trabaluiesc pe aici... ma rog ordine ca in rest ... e sarbatoare...ei da... s-a trezit alex ...
pai fetelor eu va doresc concedii placute, sa va incarcati cu energie ( fie ea si solara faci cu ochiul) si sa reveniti cu bine pe aici
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 27 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 27 EmptyMar Iun 25, 2013 4:53 pm

nu pot sa spun nimic mai mult decat ca mi-a murit catelusa....la ora 15......
avea 15 ani,2 luni si 10 zile.......
sunt distrusa..... am sa revin......o aveam de la 4 sapt si cateva zile.....
poate s-a dus sa il vegheze pe tata........
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 27 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 27 EmptyMar Iun 25, 2013 6:08 pm

Imi pare asa de rau Gali...
Si Bethoven al meu a murit acum 3 luni jumate...A avut cancer, am fost nevoite sa-l euthanasiem. A fost groaznic, l-am visat asa de suparat. Avea 13 ani. Nu am mai zis nimic aici, dar.... vreau sa stii ca te inteleg. E asa de dureros cand se duc...
Inca o data , imi pare tare rau.
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 27 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 27 EmptyMar Iun 25, 2013 8:42 pm

Crying or Very sadNo offf
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 27 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 27 EmptyMier Iun 26, 2013 12:13 pm

Frumusel foc Alex, la plaja! flower

Eeei Amy,anul asta va duceti voi fara ea, dar de la anul nu cred ca mai puteti..:-)) Deja e greu acum.
Imi place asa de mult cum v-ati acomodat cu toti cu Andreea...Pup.
Sus In jos
turqoise
incepator
incepator
turqoise


Mesaje : 384
Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 27 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 27 EmptySam Iun 29, 2013 9:29 pm

Salutare, fete dragi:flower: 

Galli mama, imi pare tare rău pentru pierderea catelusei😢 

Manu, pai e normal sa ii placa lui Alex la mare doar e un mic marinar in devenire:http://s49.rim in august vom merge câteva zile in mamaia, poate reușim sa ne intalnim, bineinteles cu bebe cu tot:http://s48.rim 

Lumii, va doresc un concediu plăcut, sa aveți parte de vreme frumoasa, sa va încărcati bateriile, ce poate fi mai frumos decat sa ii reintalnesti pe cei dragi?? Pup fetele cu ochisori frumosi:http://s52.rim 

Nico, cum e in noua locuința, e doar pe perioada de vara? Eralp s-a acomodat ușor cu schimbarea?

Amy, concediu plăcut in Grecia, e doar in doi sa inteleg? Ce stațiune ați ales de data asta?eu am găsit un resort superb in thassos, cu casutele albe tipic grecesti, marea turqoise cum numai la ei gasesti, unde fazanii si caprioarele se plimba in voie printre cei ce in savureaza micul dejun la malul marii, e de vis, se numește Mackremmos, e locatia ideala pentru cei ce își doresc un sejur "wild"faci cu ochiul 

Weekend placut:flower: 
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 27 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 27 EmptyMar Iul 02, 2013 6:53 am

Buna, dragelor.
Turq, frumoasa locatie, mie mi-a ramas sufletul la Thassos. Arata bine camera si pozitia complexului, vad ca nu e nici foarte scump. Cand plecati?
Galli, imi pare rau de catelusa, stiu ca iti e greu. Sad 
Pitica are de sambata gauri de ,,cicei", si niste cicei din titan, frumosi, 3 luni trebuie sa ii tinem obligatoriu.
Am fixat si botezul, pe 27 iulie, la restaurant la nasi la Giurgiu. O sa fie o masa, la fel ca la casatorie, cu cativa prieteni si cam atat. Manu, sa-mi zici si mie cam ce se face cu ocazia asta: trebuie sa iau cadou nasilor, ii cumpar eu hainute noi Andreei... ?
Sa aveti o zi linistita.
Va pup.
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 27 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 27 EmptyMar Iul 02, 2013 8:49 pm

amy, noi nu am luat cadou nasilor, am vorbit cu ei si au zis sa stam linistiti sa nu luam nimic ca avem destule cheltuieli.. hainute i-a luat tot nasa... eu aveam oricum pregatit ceva.. de mers la biserica ca normal cica nasa dupa botez o imbraca.. dar daca nasa avenit cu 4 tinute.. am ales tot de la ea...
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 27 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 27 EmptyMier Iul 03, 2013 7:51 am

Buna dimineata Smile .
Si mergem la biserica, o imbraca nasa, mergem la masa si a doua zi ii mai face ceva? Intelesesem ca ii ia ,,mirul" sau cam asa (o baita de fapt).
Pup.
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 27 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 27 EmptyMier Iul 03, 2013 11:50 am

nu asta cu luatul mirului se spune ca intre botez si scaldatoare, copilul sa nu fie pupat ca i se i-a mirul... scaldatoarea este baita pe care i-o face nasa acasa dupa ce copilul doarme in crasma...eu am facut scaldatoarea in aceeasi zi pana sa mergem la restaurant...dupa ce a dormit alex...
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 27 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 27 EmptyVin Iul 05, 2013 6:38 am

Buna, dragelor.
E tare liniste pe aici, banuiesc ca sunteti plecate prin vacante, concedii...
La noapte plecam si noi, mi se rupe sufletul sa o las pe pitica acasa. Azi noapte s-a trezit plangand, cred ca a visat ceva urat, sper sa doarma bine si sa fie ok cat suntem plecati. Nu o sa am timp sa scriu diseara, pentru ca trebuie sa facem bagaje. Daca am net in Grecia, mai va scriu de pe acolo.
Sa aveti grija de voi si sa ne ,,revedem" cu bine.
Va pup.
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 27 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 27 EmptyVin Iul 05, 2013 7:54 am

vacanta placuta amy, sa ne revedem cu bine!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 27 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Discutii zilnice de tot felul  - 21 - Pagina 27 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul - 21
Sus 
Pagina 27 din 29Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 15 ... 26, 27, 28, 29  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul- 14
» Discutii zilnice de tot felul-12
» Discutii zilnice de tot felul- 15
» Discutii zilnice de tot felul-13
» Discutii zilnice de tot felul-22

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: