Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul- 19

In jos 
+11
alinutahu
luminita42
Looana
guzelnico
lumy_clt
samira33
turqoise
lyly_mar
galliciana
menics
amy
15 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 13 ... 22, 23, 24, 25  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 23 EmptyMar Ian 03, 2012 8:37 am

Rezumarea primului mesaj :

Un an 2012 plin de bucurii si de realizari !
Sus In jos

AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 23 EmptyMier Mar 21, 2012 5:20 pm

Buna fetele.
Scuze de absenta, dar la serviciu nu am avut timp deloc.
Ms Turq, o sa studiez ofertele.Cred ca prin 2010 una dintre voi a postat un link cu niste vile in Grecia frumoase foc, cu catev camere fiecare si cu piscinuta. Nu msi atiu locatia si nici cine a postat ca as fi cautat dupa mesajele din arhiva. Alea le caut de zor.
In seara asta mergem la EuropaFm in garaj, am castigat o invitatie Smile.
Miha, tatal nepotelei este spaniol, de aceea cred ca are origine spaniola. O sa o mai intreb pe sora-mea. Iar alocatia la noi nu se da retroactiv, asa ca pana vine ea in tara, pana face dosarul, face aia mica 2 ani (in octombrie). Asta e, eu i-am tot zis sa vina sa-si rezolve. Ce sa-i fac???
Lumi, ma bucur ca ,,te simt" mai bine si ca Ralucuta e si ea ok.
Va pup tp fiecare in parte si intru maine dimineata. Smile
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 23 EmptyMier Mar 21, 2012 7:03 pm

Amy mersi. I love you I love you
Si Sami a vorbit de niste apartamente in Thasos
asta e linkul dat de ea

http://www.ntinasapartments.gr/

Ii cerusem eu atunci pentru Luci si cred ca a mai trimis si altele, sa ma uit si eu in emailuri, ca acolo le-am salvat..
Sus In jos
miha_ela
incepator
incepator



Mesaje : 281
Data de inscriere : 21/01/2011

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 23 EmptyMier Mar 21, 2012 7:58 pm

hello fete cucuiete!

lumi-picea mea nu vrea nimic cu lingurita-scuipa tot afara!impinge cu limbuta-si nu stie sa inghita..ufff..asa in biberon papa supa-am facut gaura la biberon mai mare si am pasat si legume-si asa stie sa pape!dar nimic nu-i mai bun ca laptele ptr ea!sa o vezi cum face cand vede biberonul..uita sa si respire de bucurie si se ineaca dand atat din manute si picioruse!!nici pireutul de fructe nu il inghite..ii place-ptr ca linge fructele-insa cand incerc sa ii dau pireut de fructe-il scuipa afara cu limbuta..
acum tipa in adevaratul sens al cuvantului ca sa o ajut sa se ridice ca sa stea in fundulet!sa o vezi ce scandal face!dar e prea mica!insa e atat de ambitioasa si o duce capul de se agata de ce are in jur-cateodata de hainele de pe mine si aproape ca reuseste sa stea in fundulet!si..cand o mai las sa stea cateva secunde in fundulet nu cade ca alti copii ci sta langa mine si ma studiaza-fara sa o pun intre perne..cum vede ca ma misc eu, ma urmareste si incearca sa ma copie..
iar cand scot un sunet ciudat-cum ar fi chiar si stranutul-incearca si ea sa scoata cate un sunet..iar daca repet sunetele de mai multe ori-o face si ea!si frate..mi se pare incredibil-are doar 4 luni!!!
si fetele cu bebei-vreau sa va intreb ceva..ca azi m-a socat drita..mi-a spus ca trebuie sa ii iau periuta si pasta de dinti si sa incep sa frec dintisorii! What a Face !am ramas masca!initial am crezut ca face misto-insa m-a asigurat ca vb ff serios!
si mai vreau sa va intreb ceva..picea face niste bubite micute pe fata cand o scot afara-i-am zis dritei dar a zis ca e normal-mai ales ca trec de la sine-insa mie nu imi convine chestia asta..nu vreau sa ii fie afectat tenul de pe-acum..ce as putea sa ii fac>?cu ce sa o dau ca sa treaca?

lumi-abia astept sa merg si eu cu picea prin magazine! Very Happy mai ales ca e atat de curioasa-si ii place sa o schimb!sa vezi ce rade cand ii schimb hainutele-si ce se minuneaza ea cand ii dau fustita sau rochita cand plecam undeva..studiaza tot ce e pe ea!hmm..cat despre raceala ta si a lui ralu..super nasol..mie mi-e tare frica si ma refesc atat pe mine cat si pe ea sa nu raceasca!nu prea merg in locuri aglomerate si nici nu intram in contact cu copii de scoala sau gradi..ca asa cum am spus-e epidemie de viroze,rubeola,rujeola si alte nebunii..

manule-nu prea ii fac poze..nu vreau sa ii dauneze la ochisori..hihi..cred ca iti sade bine cu burtica!pup!si..pana nu vezi bebele in brate..si chiar si catva timp dupa..nu o sa realizati ca sunteti parinti..cu timpul o sa va obisnuiti si o sa realizati ca aveti minunea voastra!

amy-uff..e greu ptr surioara!s-a legat la cap fara sa vrea..sper sa iasa la liman!

turqule-cum stai cu pregatirile de nunta?

alinush-micuta ce ta nazbatii mai face?
fetele-va pupacesc pe toate cu pitici cu tot!



Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 23 EmptyJoi Mar 22, 2012 7:19 am

Buna dimineata.
Ce fac fetele cucuiete?
Da Lumi, se pare ca Sami le postase. Multumesc mult si tie si mamicii de gargarite, Lumy Ctl care si ea mi-a dat linkul. Astea le tot cautam Very Happy.
Azi am o licitatie la 9:00 asa ca o sa fiu super aglomerata, deci poftiti acum la cafeluta.
Va pupic pe toate.
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 23 EmptyJoi Mar 22, 2012 6:07 pm

am mai scapat de un stres : G are rH negativ URAAAAAAAAAAAAAAAA
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 23 EmptyJoi Mar 22, 2012 6:29 pm

Bravo Manule, ma bucur!!

Am fost la dentist de dimineata , pe urma m-am intors si am luat si pe ralucuta in oras, ca era piata cu mancare si haine, ne mai clatim ochiul! Very Happy Am luat fructe si am intrat la un magazin serios de unde mi-am luat crema antirid (era o promotie la garnier, cu toate ca nu ma omor dupa ea), un rimmel si un fond de ten Bourjois, ca era oferta daca 2 produse pe al doilea il plateai jumate Smile Raluca chiraia de zor sa-i dau drumul din carut prin magazin ca sa puna ea mana pe toate (!)asa ca am iesit val vartej! .. Very Happy Cam asa se merge prin magazine cu copil de 1 an si 3 luni ca ralucuta, asta zic pentru Miha ca tot zice ca va targui cu fiica-sa!!.. I love you

Miha , in problema linguritei poti sa mai astepti 2-3 saptamani si reincepi la 5 luni, parca e prea micuta; nici eu nu i-am dat la 4 luni cu lingurita mare lucru. Oricum eu am inceput diversificare la 4 luni jumate, cu cereale din alea instant de orez pe care le puneam in biberon, pe urma pe la 5 luni supa la biberon si fructe paralel, date cu lingurita, pana s-a invatat.
In privinta bubitelor de pe fata nu-i da cu nimic, si eu tot asa zic, las-o ca-i trec in mod natural. Eventual poti sa folosesti apa termala Avene. Pentru dintisori si eu am primit acelasi sfat de la pediatra, dar sincer nu m-am invrednicit sa-l urmez. Aaa ..si Ralu nu mai este racita de la inceputul lui martie , doar eu mai sunt un pic. In rest, ma bucur pentru bucuria ta cand o vezi cum creste si ma bucur ca petreceti clipe frumoase impreuna!! I love you

Amy, ce faceti, in ce formula plecati in vacanta pan' la urma?

Pupici fetelor!

Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 23 EmptyVin Mar 23, 2012 7:28 am

Buna dimineata.
Lumi, nu ne-am hotarat inca cu sensul ca au ramas tot 2 variante: sa plecam acum, la finele lui iunie si inceputul lui iulie in 2 (ca sigur nu o sa avem bebele acasa pana atunci) sau prin septembrie in 3. Amfacut calcule si i-am demonstrat ca nu avem bani sa mergem cu toti copiii. Si daca gasesc cazare cat de cat acceptabila pt atatea persoane (700-800 euro), masa pentru toti pe zi e multadica inca vreo 100 euro, asa ca nu se poate. Smile Ca trebuie sa facem si gard anul asta la casa.
Aseara am fost dadaca la piticii prietenei mele care a trebuit sa se duca sa-l ia pe cumnatul ei de la aeroport, iar sotul ei era plecat cu al meu intr-o misiune. Ma minunez cat se pot bucura piticii astia (cel mic are vreo 9 luni) din toate alea. Imi venea sa-l mananc cand il vedeam cum rade cu gura pana la urechi. Bine...ca a inceput un sughit apoi...
Asa ca sunt obosita, am ajuns acasa pe la 22:30, sotul era rupt de oboseala, abia am facut dus si la somnic.
WE asta e cu piticii, deci nu avem sanse sa ne mai odihnim.
Sa aveti un we minunat. Va pupic pe toate.
Sus In jos
turqoise
incepator
incepator
turqoise


Mesaje : 384
Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 23 EmptyVin Mar 23, 2012 1:05 pm

ce fac fetele?

Amy, multumim pentru noul look al sertarelului Very Happy, este minunat, chiar vroiam sa te rog sa ne icanti cu ceva nou, asa, ca de primavara flower
intr-adevar, cheltuielile cresc considerabil daca luati si piticii cu voi, iar daca mergeti doar voi aveti sansa sa va relaxati si sa va bucurati de concediu.

ieri am fost la o degustare de torturi, o adevarata nebunie, adica am gustat dintr-o multime de combinatii si a fost foarte greu sa ma decid, cred ca o sa mai cer o degustare faci cu ochiul
maine am programare la proba pt. rochita, sper sa o gasesc repede pe "the one", ca nu am timp de pierdut prea mult, poate am noroc si o gasesc din prima geek

manule, esti mai bine? pe unde umbli cu burtica pretioasa? ai dat vestea familiei?

va pup,
sa aveti un weekend minunat flower flower flower


Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 23 EmptyVin Mar 23, 2012 1:08 pm

hello fetele flower
si eu pe aici...
noutati nu am..miercuri plec la prietena in Olanda...al meu ma bombane de zor ca de ce stam 10 zile...ca 3-4 ajung...i-am zis sa o luam ca pe o vacanta ...dar nu am succes..ca bate soacra din picior ca ea vrea sa mearga la tara si el pleaca in Olanda!!!oricum pe 8 apr cd ne intoarcem o gasim acasa la noi ,ca pleaca amandoi la tara ,la Tg Jiu,in ac seara.
in wk asta tb sa mergem la ea la calarasi,ca na..wk trecut am fost la mama....cu toate ca as fi vrut sa stau sa ma pregatesc cu bagajele..sa ma duc la cosmetica....sa mai strang prin casa..ca am o gramada de haine si incaltaminte ,de-a valma ..si de iarna si de vara scoase din dulapuri...dar asta e,ca m-a intrebat ce am cu ea ...ca ce tb sa pregatesc atata affraid

in rest ..dude...cred ca las pt la anu proiectul bebe...nu mai am putere de nimic sa fac anu asta..si nici financiar...si poate ca nu mai fac nimic

Amy,prietena mea, are fata acasa,ti-am zis ca a cunoscut-o in ianuarie,atestatul l-a luat tot in ianuarie...incearca totusi,poate gasesti o relatie
Manule ,ma bucur ca esti bine,ai grija de tine flower

gali,lumy,turq,nico,miha.lumi flower
am uitat sa va zic de looana,stiti ca mai scria pe aici..mai rar..a facut cu donate la Brno..si se pare ca sunt gemeni dupa valoare betahcg-ului
sami e racita...

pup fetele

Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 23 EmptyVin Mar 23, 2012 9:58 pm

Hei fetelor, vad ca ati mai intrat! I love you Amy imi place cum arata forumul! Si fonturile astea mai mari ma fericesc, citesc mai usor!!! Very Happy

Lyly sa ai parte de petrecere frumoasa! Soacra nu ma mir, ca toate soacrele..chitzibeste si ea!.Very Happy Cu bebe faci cum vrea sufletul tau, nu-ti amara viata , fa dupa cum crezi si simti..

Turqoise imi vine si mie de o degustare de tort!.. Cand ziceai ca e nunta? Probabil ca in vara.. Mai e ceva timp. Cati invitati ai sau pe cati mizezi? Cu preotul ai aranjat ceva, sa vina afara?..

La noi a fost tare frumos azi afara, am stat efectiv la soare in costum de baie, cat a dormit Raluca; cu toate ca erau numai 18 grade in plin soare te coceai!..Dupa amiaza am fost si la supermarket , Iar H care lucrase acasa (pe computerul meuuuuu!) ne-a montat garduletul pentru lacul din curte, mai are si maine o parte si gata! E el cam stramb dar merge, important e sa nu se duca Ralucuta acolo. In rest , ma cam doare o masea (cea plombata ieri) sper sa treaca cu nurofen.. Neutral
Ma duc la dus, raluca s-a culcatde la la 8.30 deja, maine sa vedeti voi, ca iar ma scoala la 7 dimineata! Rolling Eyes
Noapte buna!

Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 23 EmptyVin Mar 23, 2012 10:46 pm

amy, da tare vesel sartarelul nostru, multumim... I love you
eu un pic intoarsa, a murit fratele tatalui meu...
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 23 EmptySam Mar 24, 2012 9:59 am

Buna dimineata fetelor,

Manule, condoleante.. Crying or Very sad Era bolnav?..cum s-a intamplat?..

V-am zis eu ca ne scoala Raluca la 7, uite chiar asa a fost! Shocked Noroc ca ne-am bagat in pat la 10 seara, ca la armata frate altminteri nu rezisti!..

Am uitat sa va zic ieri ca sunt f. fericita pentru Luci, se simte excelent la intership in Gent! Au cursuri intr-un campus universitar urias, au fost la parlamentul european in vizita, in Brussel...E plin de studenti de toate natiile, stau pe iarba,vorbesc..Aseara au iesit in Gent la puburi, s-au plimbat, atmosfera foarte frumoasa, studenteasca, fara fumuri de masini scumpe si haine etalate, o atmosfera asa cum la noi, in romania nu mai este de mult. Ma bucur ca a vazut si asta! E decisa sa mai aiba astfel de experiente Smile , eu nu pot decat sa ma bucur ca vede oportunitati in jurul ei, acum cat este tanara si plina de vise si energie!..sunny

Azi avem planuri sa facem curat in gradina..O sa fie cam greu, pt. ca multe plante au murit cand au fost -20 de grade, aici, Mai alespt. iedera de pe gard va fi de munca sa o tragem de acolo, ca e destul de bine fixata.

Amy cum te simti cand stii ca mai e atat de putin pana la primirea copilului?.. Iti faci probleme, ganduri?.. I love you Copii iti schimba viata, atunci cand sunt prezenti zi si noapte in casa ta, dar merita tot efortul din lume, toate stim asta!!!!! Smile

Va pup pe toate , spor la treburi!
Sus In jos
SOS Infertilitatea

SOS Infertilitatea


Mesaje : 35
Data de inscriere : 27/04/2010

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 23 EmptySam Mar 24, 2012 4:40 pm

Dragele nostre, am trecut sa va salutam!

Nu avem timp sa citim pe indelete, ne ocupam in continuare cu campania, dar speram ca sunteti bine, voi si copilasii vostri - cele care aveti deja - si ca veti avea noroc sa vina curand - cele care inca ii asteptati.

Nu stim daca mai urmariti campania SOS Infertilitatea, avem rezultate notabile, doar in cadrul Subprogramului ne bucuram ca sunt 786 dosare aprobate si 327 FIVuri efectuate deja. Plus numeroase alte proiecte, ne puteti urmari aici: http://forum.infertilitate.com/viewforum.php?f=2

Va steptam alaturi de noi in actiunile campaniei SOS Infertilitatea! Si va uram numai bine, multe impliniri si o primavara frumoasa! flower
Sus In jos
http://infertilitate.com/
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 23 EmptyDum Mar 25, 2012 8:21 am

Buna dimineata, dragelor.
Ma bucur ca va place forumul. Il tinem pana dupa Paste si caut altceva vesel apoi.
Lumi, incerc sa nu ma gandesc prea mult, ca mi-am tot facut vise si vad ca intarzie. Am sperat ca o sa dureze toata povestea 10 luni maxim is iata ca a trecut un an si nici nu se intrezareste ceva. Asta e, oricum anul asta se va intampla. Smile
Dl sot e la un concurs de aeromodelism cu piticul, pe nu stiu ce deal, ajung acasa pe la 13-14. Pe la 11 o aduce soacra-mea de domnisoara sa stea cu mine.
Si eu vreau la soare...
Cat despre Luci, ma bucur tare mult ca ii place, am o colega care are o colega care a facut facultatea in Anglia, a zis ca e superb. Deh, macar ei sa se bucure, daca noi nu am avut parte de asa ceva.
Va doresc o duminica frumoasa. Pupicei !
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 23 EmptyDum Mar 25, 2012 8:55 am

Buna fetelor, buna Amy,

Da e frumos sa studiezi in strainatate..Eu ce sa zic am apucat si eu un grant (erau pana in 36 de ani) de la UE pentru un an de doctorat in olanda prin 2003. A fost suberb, aproape nu-mi vine sa cred ca sunt in aceiasi tara, pur si simplu e alta viata cand esti in centre studentesti, indiferent de varsta!.. Very Happy

Raluca se aliniaza la noua ora, in fine m-am prins si io.. Very Happy Adica azi s-a trezit la 6.40 dar, dupa ora noua e 7.40! Nu mai pot sa ma plang! Wink

Vroiam sa spal geamurile la living azi, ca ieri am terminat cu gradina. H a facut treaba buna cu iarba si toate frunzele si buruienile, dar iedera mi-a ramas mie ca el e alergic, asa ca m-am luptat s-o tai de pe gard vreo ora -doua! L-am boscorodit ca mi-a lasat mie treaba a mai urata! Neutral mama si tot arata ingrozitor, ar trebui scoasa de acolo cu tot cu gard! sunt curioasa daca mai inverzeste, asa de rau a inghetat asta iarna.

Cam atat, sa vedem ce mai putem face azi, pupici!
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 23 EmptyDum Mar 25, 2012 9:31 am

I love you amy mult a fost putin mai este...si mie mi se pare ca a trecut repede timpul dar asa pare din afara...numai eu stiu cum numar zilele...si mai bifez o saptamana si uite asa... dar , la toamna sigur numeri si tu bobocii, nu? iar atunci vei fi cea mai fericita mamica din lume!

lumi, fain de Luci, intr-adevar cred ca numai la noi s-a transformat totul intr-o parada... nu conteaza ce are in cap studentul, important e sa etaleze cat mai mult... poate s-or mai schimba lucrurile pana va ajune copilul meu pe la facultati... ai vazut ca Raluca fetita cuminte s-a adaptat programului de vara!
eu azi fac o ciorba si cam atat... am emotii si pot ascunde acest lucru, sunt in sapt 8 , varsta cu ecouri in mintea mea.. maine la control... si tot de maine merg la munca pt 2 saptamani doar 4 ore/zi... asa ca as vrea ca ziua de azi si cea de maine sa treaca cat mai repede si sa vin cu vesti bune, sa ma linistesc...
va doresc o duminica minunata
lumi e sarbatoare azi, mai speli geamuri??
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 23 EmptyDum Mar 25, 2012 10:09 am

Aoleo asa e, e Buna Vestire, e si ziua lui sora-mea cea mare, i-am trimis un email! ..Nu mai spal nici u geam! Smile Sora-mea e si ea in Gent cu Luci ca face parte din organizatori.
Off Manule, te inteleg asa de bine cu numaratul, dar de data asta e bine, asa se simte!.. I love you
Sus In jos
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 23 EmptyDum Mar 25, 2012 9:29 pm

Buna seara .....
astazi am sarbatorito pe mincura noastra ,am implinit un anisor a trecut foarte bine ,vreme foarte frumoasa ,cativa invitati si un tort foarte frumos cheers
va las cateva poze ...maine va scriu mai multe ....Sara deja a inchis ochisorii ...toata ziua a fost afara si nu a dormit decat o ora pe la 11 .....
https://picasaweb.google.com/111535030840726503222/AmImplinitUnAnisor
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 23 EmptyLun Mar 26, 2012 6:37 am

Buna dimineata.
Alina, sa va traiasca, sa fie fericita si sanatoasa. Ce fete frumoase in pozeeee. Si ce tort, super. flower
Fetele, haideti la o cafeluta, merge cu tortuletul de la Alinuta de ieri. Smile
Lumi, sa-ti traiasca surioara.
La mine, saptamana aglomerata, dar parca m-am obisnuit.
Nu am alte noutati, va pupacesc cu drag. Mai intru.
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 23 EmptyLun Mar 26, 2012 8:43 am

La multi ani Sara! Sa-ti traiasca fetita frumoasa, Alinuta!
La multi an1! La multi an1! La multi an1! La multi an1! La multi an1!
Tortul e foarte original, n-am mai vazut unul asa ! Foarte frumos! Mi-e chiar ciuda ca nu ti-am luat-o inainte cu urarile, ca stiam ca Sara e nascuta unde in martie dupa 20, dar uite ca mi-a scapat.. I love you Acum stiu ca e nascuta in aceiasi zi su sora-mea cea mare. Si...intr-adevar arati nemaipomenit cu noua tunsoare!

Amy spor la treburi, la serviciu!..
Manule va fi bine!..flower

Eu pe aici prin zona, astept soarele sa iasa pe terasa.Pupici!
Sus In jos
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 23 EmptyLun Mar 26, 2012 10:39 am

fetelor va multumim pt urari ,toate cele bune si pt voi si micuti vostri flower

noi ne-am trezit abia la ora 9 ,am fost frante cheers
tati ieri seara a plecat spre Bp ,am ramas singurele iara dar na astazi am despachetat cadourile ,toata casa ii plina cu papusi ,fundite si pungulite ,Sara una o ridica si alta o arunga ii in extaz ,nu stie de care sa se bucure mai tare drunken

ieri a fost foarte cumintica ,ia placut ca se invarte in jurul iei multa lume ,de la tati din brate nu prea sa dat jos .....nu am avut multi invitati doar cativa colegi de a lui bubu si o fetita cu care iesim noi in parc ,locueste cu noi pe aceasi strada

tortul a fost foarte bun ,crema diplomat si una crema de branza ,blat de vanilie si putina portocala ....Sara sa cam speriat cand am aprins artificiul ,iar lumanarea vroia sa o prinda cu manuta ...am suflato noi apoi am lasato sa bage mainile in tort si ia placut la nebunie cheers
am invatato sa arate cu degetul ca are un anisor ,dar nu arata numai cand are chef geek
nici acuma nu imi vine sa cred ca a crescut asa de repede ,vb ,fuge se joaca fotbal mananca cateodata singura parca imi lipseste bebelusul pe care l-am avut ...oricum ne gandim si la al doilea bb

astazi la ora 14 mergem la pediatru ,controlul de un anisor fara vaccin....
pupici la mamici si la pitici ,gravidute si gagici flower
Sus In jos
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 23 EmptyLun Mar 26, 2012 10:41 am

lumi ...La multi ani pt sora ta ,multa sanatate si fericire flower flower flower
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 23 EmptyLun Mar 26, 2012 9:17 pm

am fost la control: totul ok... peste o luna dublutest!
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 23 EmptyLun Mar 26, 2012 9:35 pm

Uraaa! Felicitari Manu!.. flower Cred ca o sa te felicit la fiecare etapa! Very Happy
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 23 EmptyMar Mar 27, 2012 9:29 am

Buna dimineata fetelor,

Beau cafeaua cu Raluca, care sta pe masuta din fata TV si ''vorbeste'' singura Very Happy am impresia ca are si pampersul plin,deci am atmosfera frate! S-a trezit si ea pe la 9 fara un sfert, mare minune, dar nu cred ca tine obiceiul Smile

Voi ce faceti azi?..
Lyly ai ajuns in Olanda?..
Alinuta cum a fost la control cu Sara?.. Smile

Eu m-am apucat sa corectez ce-a scris deja Luci la teza de master, alta dandana avem anul asta, ca are teza de predat. Intre timp astept cu ceva speranta, un raspuns de la o companie de consultanta, poate poate iese vreun job si pentru mine. Ma tot uit pe net, nici nu mai am unde sa aplic ca nu-s joburi, in afara de companiile farmaceutice, unde cer biologi cu experienta in vanzari sau in industrie si eu nu am..In fine mai urmaresc, poate o sari iepurele de undeva, ca tot vine Pastele... Very Happy


Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 19   Discutii zilnice de tot felul- 19 - Pagina 23 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul- 19
Sus 
Pagina 23 din 25Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 13 ... 22, 23, 24, 25  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul- 15
» Discutii zilnice de tot felul-13
» Discutii zilnice de tot felul-22
» Discutii zilnice de tot felul- 14
» Discutii zilnice de tot felul -16

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: