Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul-18

In jos 
+12
Admin
turqoise
luminita42
SOS Infertilitatea
menics
MayanMistica
lyly_mar
samira33
brunadria
galliciana
miha_ela
amy
16 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 15 ... 28  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 2 EmptyLun Oct 17, 2011 6:21 am

Rezumarea primului mesaj :

Un capitol nou plin de bucurii va doresc !
Sus In jos

AutorMesaj
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 2 EmptyMier Oct 19, 2011 7:22 pm

Laughing m-ati prins!!!
sa fie o toamna minunata si plina de bebelusi pentru toata lumea.
clap
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 2 EmptyMier Oct 19, 2011 8:30 pm

doamnelor,unde sunteti??? Sad
se micsoreaza gasca noastra pe zi ce trece.

eu am intrat intr-o faza d-aia de am inceput sa schimb scurgatorul de vase,am cumparat o etajera pe care sa pun in bucatarie bidonul de ulei de masline,borcanele cu cafea,sare,zahar,servetele umede etc etc.
mi s-a pus pata si pe oale,cratite si castronasele de plastic...vreau sa le schimb....vreau un set de oale noi,din alea vesele si colorate si 2 tuciuri:unu adanc in care sa fac ciorba si unu mai ca o cratita pentru mancare....si sa gatesc numai in ele si apoi sa rastorn mancarea in oalele frumoase pe care sa nu le mai pun pe foc.
si castronasele vreau s ale schimb pentru ca s-au ingalbenit si nu-mi mai plac si vreau tot din alea colorate ....asadar....tre' sa pregatesc un drum la Dragon iar....ca oricum trebuie sa cumpar si flori artificiale pentru mormant ca noi,atunci cand incepe postul ,impodobim mormantul cu flori artificiale-da nu alea tiganesti ci din alea care juri ca-s naturale si se pastreaza foarte bine toata iarna.

asaaa....azi mi-am cumparat si o Sabiutza-sau Limba Soacrei...imi place de mor...si niste suporti din fier forjat pentru ghivece.
ma apuc de reorganizat florile prin casa...le pregatesc o baie zdravana in cada,fertilizare,completare cu pamant.

ce sa va mai zic???
maine fac 4 borcane de salata de iarna...e o salata minunata si merge ca garnitura la orice friptura.
1 kg de gogosari,0,5 kg de ardei kapia,1 conopida mica,1 varza rosie mica,o telina mare cu frunze cu tot,3 morcovi mari,sare,piper,zahar,otet.
gogosarii si capiatii ii toc marunt,morcovul si telina le dau prin razatoarea mare,frunzele de telina le toc marunt,varza o toc marunt,conopida o desfac in buchetele minuscule.
le amestesc bine si torn peste ele sarea,zaharul,otetul,piperul.
lasa asa cateva ore amestecand din cand in cand si apoi pun la borcane si capsez.
iese o salata foarte colorata si are gust dulce-acrisor.

ma duc sa spal vasele
clap
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 2 EmptyMier Oct 19, 2011 11:56 pm

Scumpelor, buna seara! bine v-am regasit!
Ne-am intors ieri din Bucuresti, m-am simtit asa de bine! Sa nu va ganditi ca am facut cine stie ce, doar ca am stat cu Lucia, m-am intalnit cu surorile si mama aproape in fiecare zi si am vizitat doua prietene, insa mie mi s-a parut mare lucru in comparatie cu viata pe care o am aici. Una dintre prietenele mele si-a facut o casa la tara, in Dragomiresti si am fost la ea, la un gratar cu toate felurile de carne si vin, stiti voi, dupa obiceiul romanesc. Pe 8 octombrie a fost botezul Ralucai la biserica Sf. Spiridon vechi din Bucuresti. Am fost numai noi familia apropiata , adica vreo douasprezece persoane si am avut o masa absolut neformala la City Grill in centrul vechi; asta a fost partea cea mai frumoasa a botezului, ca ritualul in sine pe mine m-a stresat foarte mult. Preotul principal nu mi-a placut deloc, foarte nepoliticos, drept care in ultima clipa am anulat botezul, dar pe urma preotul si-a cerut un fel de scuze si am revenit. La slujba a fost bine, Raluca a plans numai la faza cu apa si in brate la preot. In rest a fost foarte amuzata de cantecul popilor, a ''conversat' cu ei si chiar a dansat (adica s-a hatzanat bine) in brate la sora-mea, o fi zis ca se da cu rock alternativ, ca asta ii place ei:-)
Fetelor mi-a fost dor de voi!!! V-am citit pe fuga si am vazut ca in principiu sunteti bine cu toate..! Ma rog pentru Mihaela sa reziste cat trebuie, saracuta tare greu trebuie sa-i fie, dar sunt sigura ca va fi bine!...Amy la multi ani draga mea (cu intarzaiere) si multumesc ca ai purtat grija Ralucutei, parca ai avut tu asa un presentiment,,:-)) Manule repeta spermograma, nu poate fi chiar atat de rau..sper! Mayanule, bine ai revenit! Eu stau in Olanda din decembrie 2009..:-))
Pupici fetelor, ne mai auzim maine!..
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 2 EmptyJoi Oct 20, 2011 6:32 am

Buna dimineata. Incet incet se aduna lumea pe forum. Poate o sa revina si Nico si Turq. de Lumi ctl ce sa mai zic, ea e chiar prinsa cu 2 motate. Smile
Lumi, ma bucur ca te-ai simtit bine in Romania si ca Ralucuta a trecut cu bine prin experienta asta. Aiurea cu preotul nepoliticos in asemenea momente, dar din pacate exista si specii de-astea.
Manu, si eu ma gandeam sa repeti, insa nu cred ca-l mai convingi o data pe G. Poate totusi il convingi sa ia ceva tratament.
Eu am foarte mult de munca, mai sunt azi si maine la serviciu si apoi luni si marti imi iau concediu ca mierucir plecam la sora-mea in Spania. Daca nu termin treburile pe aici, vin si luni si marti... deci mai bine muncesc acum ca nebuna.
Sami, te rog mult da-mi nr lui Robert, sa vb cu el. Ma intereseaza daca vila are parcare gratis sau cat costa pe zi si daca are 2 camere libere.
Va pup pe toate si intru sa va mai citesc.
Sus In jos
turqoise
incepator
incepator
turqoise


Mesaje : 384
Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 2 EmptyJoi Oct 20, 2011 7:52 am

Neata!

ce fac fetele mele dragi?

manu, in primul rand eu ti-as sugera sa repetati spermograma, fiind prima si singura rezultatul poate fi eronat,
din valorile date diagosticul cred ca e cel de teratospermie severa, asta in cazul in care rezultatul e unul real si se poate imbunatati cu tratamenste naturiste, napraznic, omega si un complex de vitamine
la numar stati foarte bine, trebuie sa imbunatatiti partea cu forme normale

de miha mai stiti ceva?

va pup flower
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 2 EmptyJoi Oct 20, 2011 8:00 am

Very Happy buna dimineata,

lumiiiiiiiiiiiiii bine ai revenit, va sa zica ti-ai incarcat beteriile...si normal ca Ralucuta a fost cuminte, pai , e domnisoara in toata regula...

fetelor, eu nu spun nimic pana nu vorbesc cu un medic.. daca spune sa o refacem, o vom reface... iar G reactioaneaza atat de bine incat nu cred ca ma va refuza...da, nu-i convine ca analizele au iesit prost... si poate tocmai pentru a verifica, cred ca ar mai presta o data borcanas.. eu voi incerca sa ajung la medic azi cu rezultatul...dupa care... stabilim ce si cum trebuie facut...

altfel la munca,
ieri nu am facut nimic acasa, dar nimic.... si daca ma gandeam cu groaza ce ma asteapta...adica dezordine, vase de spalat , bla, bla...dar, surpriza: totul era aproximativ asa cum le lasasem...o punga mare de gunoi...dar totusi, am apreciat ca G si-a dat silinta...a primit toate felicitarile de rigoare... normal ca nu am verifica cat de bine erau spalate vasele...sau ca patul era facut,dar cearceaful neintins sub pilota...e bine si asa... imi dau seama cat de mult iubesc...cat de mult mi-a lipsit zilele astea...si ce bine este sa dorm in bratele lui...
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 2 EmptyJoi Oct 20, 2011 8:28 am

neata si de la mine!!
am avut o stare tare ciudata,si nu am intrat sa va indispun.
vesti bune-incepe operatiunea strangerea.
aseara am gasit sa ne mutam, nu imi place ca nu este curte,
asta e,nu pot fi toate deodata........
2 camere,spatiu,mobila,si curat-proaspat zugravit.
cam atat.....sa vedem cand facem contractul .....

manu, ar trebui repetata spermo cu un alt laborator.
lyly, maine dai de baut!!!!! si torturi pana ninge!!!!
lumih,bine ati revenit!simpatica foc ralucuta ta-rock alternativ What a Face !
sami,mie nu prea imi place salata aia....nu stiu de ce....
amy, ce frumos ca plecati in spania!pupa fetita micuta si din partea noastra!
amy,trimite un mail si la baba cu nr lui miha!
mayanule,tu? pai,soro, lumi ti-a zis de mult sa va intalniti!
te intreba de zona, etc....
turc?ce noutati mai ai?
am ordin sa golesc pe aici cate ceva, si vreau sa strang din lucruri, deja.
plus ca treb sa fac de mancare-ma tampesc de cap cu gatitul asta,zau!
va pupic pe toate, intru mai tz!
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
turqoise
incepator
incepator
turqoise


Mesaje : 384
Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 2 EmptyJoi Oct 20, 2011 8:41 am

lumih, bine ai revenit si felicitari pentru micuta Ralu, chiar mi-am imaginat-o in bratele surorii tale zbatzaindu-se pe cantatul popii Laughing
se zice ca dupa crestinare copiii ori devin mai cuminti ori mai agitati decat inainte de botez, dar mamaruta ta cu ochii mari si albastri e un copil cuminte si asa va ramane, speram geek

aseara am simtit intepaturi puternice pe ovarul drept , drept urmare am bagat un test de ovulatie care a iesit rapid pozitiv si prestat la comanda :geek:si l-am informat ca avem treaba toata saptamana geek se pare ca ovulatia mea se mentine luna de luna in zilele 18-19, asta am dedus din testele de ovulatie si bazala,insa fara monitorizare eco.

amy, ai mers cu poza la DPC? Doamne ajuta sa il gasiti pe puiutul vostru cat mai curand si poate de sarbatori sa petreceti impreuna angel

bruni, parca aveai intalnire cu doctorul sau m-am incurcat in date?

galli, ce mai bucataresti?

oare unde o fii Nico cu al ei pitic?
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 2 EmptyJoi Oct 20, 2011 10:20 am

soro,nu stiu..............
am 2 pui mici, poate fac o supa si niste snitele,cred.....
habar nu am,nu stiu ce sa mai ....inventez......
cum,cu poza? nu inteleg,amy.....
fete,nu ma trage ata la nimic....din pacate....si trebuie.....
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 2 EmptyJoi Oct 20, 2011 10:55 am

gallicuto, scratch credeam ca numai eu nu inteleg ce-i cu poza smile
eu ..inventez, vorba vine o fasole azi... dar pana fierbe..nu stiu ce vom manca poate niste paste...pt G ca eu nu vreau...
am 59 kg... ei gata eu am zis... el nu are decat, eu nu mai pun gura pe nimic dupa ora 18... gata dulciurile seara, gata cu painea , doar dimineata o felie..in rest nu mai manac...ei , ce treaba este asta, am pierdut masura... geek
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 2 EmptyJoi Oct 20, 2011 11:00 am

Buna fetele!

Gali nici pe mine nu ma trage ata deloc ..la treaba, e greu aici singura cu Ralucuta..H. a inceput serviciul deja, se simtea mai bine si el, sper sa nu mai aiba probleme de sanatate ca altfel dam in nebuneala. Daaaa, rock alternativ asculta taica-sau si ea e obisnuita cu muzica asta, d-aia am zis..:-)

Manule, eu as face din nou spermograma chiar daca doctorul nu recomanda repetarea testului. Toate stim cum sunt doctorii si ce rari sunt si cei care vad si interesul pacientului. Respecta doctorul, dar ganditi-va voi la ce e mai bine pentru situatia voastra. Dupa experientele pe care le-ai avut pe acolo cu injectiile de stimulare, ma gandesc ca greseli ale personalului medical mai pot sa apara (ca oriunde de altfel).

Fetelor, Turqoise, Amy, Gali, Manule mersi pentru ca v-ati gandit la noi. Ma bucur ca am facut si botezul, am scapat si de grija asta. Ce sa zic, Ralucuta e la fel de nazdravana, ca toti copilasii la varsta asta, nu s-a schimbat deloc dupa botez , doar creste si iar creste.. Smile

Sami, Lyly ce mai faceti dragelor?..

Inca mai am haine prin geamantane dar slaba speranta sa le pun pe toate pana in week-end. Raluca e peste tot si nu mai am unde s-o proptesc aproape deloc. In Ro ne-am descurcat foarte bine cu un tarc cu plasa de la chicco, imprumutat; excelent a fost, dar aici nu avem decat tarc de lemn si e mic si nu-i place sa stea mult in el. Sambata ne ducem hotarati sa luam cel putin un tarc cu plasa si aici, sunt extrem de practice (am descoperit si eu ca fraiera abia acum..), pt. ca poate copilul sa sara , sa se joace, sa cada, are si mai mult spatiu de miscare. Mi-ar cam trebui unul in living si unul la etaj, dar....sa vedem, cam multi bani.


edit: pupici, ma duc la treburi! Very Happy
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 2 EmptyJoi Oct 20, 2011 11:15 am

Directorul de la Directie, mai nou, vrea o poza cu cuplul pentru atunci cand face potrivirea cu bebele. Am fost o fuga si am dus-o, era sefa acolo, care a studiat ,,coada" din fata mea si m-a anuntat. Sunteti pe locul 23. Mad
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 2 EmptyJoi Oct 20, 2011 2:39 pm

unde sunteti??? What a Face What a Face What a Face
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 2 EmptyJoi Oct 20, 2011 2:51 pm

Shocked
eu sunt bagata in lectura de specialitate Shocked
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 2 EmptyJoi Oct 20, 2011 4:03 pm

va pup fete

lumiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii,bine ai revenit!!!
cum ti-a parut Romanika???

amy,pensiunea are parcare gratuita in curte.
nr. de mobil al proprietarului-Robet,este....0036202502187

eu:
-spal
-fac mancare-ciolan afumat cu fasole si ciorba de pui
-rad legume pentru salata de iarna

si mai caut si un cadou ca Duminica mergem la Adina,la motul micutilor Ioakim si Ana....asadar,ce idei de cadou aveti pentru asa ocazie???
parca as vrea ceva mai special,ceva sa poata fi pastrat ca amintire frumoasa si m-am gandit la o rama foto cu 3 parti:in mijloc se pune poza gemenasilor iar in stanga si dreapta sunt 2 parti unde vor fi amprentele de la manutele sau talpile copilasilor.
merge cadoul asta???
http://www.bebecurier.ro/p-baby-art-kit-2d-triptic-natural-

sunt prin zona
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 2 EmptyJoi Oct 20, 2011 4:10 pm

Mie imi place cadoul. Este o amintire foarte frumoasa. Multumesc pentru numarl proprietarului. Ne hotaram la data de plecare si cat stam si sunam. Pupici !
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 2 EmptyJoi Oct 20, 2011 6:00 pm

nu ai pentru ce,amy
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 2 EmptyJoi Oct 20, 2011 6:48 pm

sami,cred ca e o idee buna...dar lui Ana ii rupe turta,nu?
pt cine gatesti atata,ca samiroiu nu e acasa?

Lumy,se pare ca iti fu dor de Romanica?

galli,eu dau de toate...dar stii ca sunt blonda si nu stiu sa pun poze Shocked
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 2 EmptyJoi Oct 20, 2011 7:51 pm

pai lylyco am facut ciolan cu fasole si ciorba ca vine maine soata acasa...si-l amagesc de o buna bucata de vreme cu fasolea cu afumatura-ca-i mult de munca la ea si nu am avut chef...da acum i-am promis.

iar salatica de iarna am pus-o la borcane...nu-i pentru acum.
mi-a iesit cam multa....am inceput deja sa duc din borcane la magazin,colegelor...ca m-au invadat conservele Laughing

auzi...sa te duci sa-ti cumperi broscuta pentru cand pleci la Buda....si daca o fi sa fie raioasa...o dau eu la o parte.
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 2 EmptyJoi Oct 20, 2011 8:59 pm

sami, si eu am facut fasole cu ciolan Smile cica eu eram suparata ca am 59 kg..mda...
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 2 EmptyJoi Oct 20, 2011 9:06 pm

manule,eu am cumparat de la Angst ciolan afumat copt si dezosat.
l-am degresat bine de tot acasa de tot soriciul si grasimea si am lasat doar bucatelele de carne afumata.
am facut fasolea in ulcica de lut si mi-a iesit foarte buna.
ciolanu asta cpt ma incanta ca nu trebuie sa-l mai fierbi separat.

mi-e cam frig...cre'ca ma paste o raceala.
ma duc sa fac un dus fierbinte.
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 2 EmptyVin Oct 21, 2011 6:26 am

Buna dimineata, cucuietelor.
Un buchet
Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 2 Beautifulflowers
mare pentru Lylysor, cu toate urarile de bine din lume.
LA MULTI ANI, DRAGA NOASTRA !
Sus In jos
Admin
Admin
Admin



Mesaje : 279
Data de inscriere : 11/04/2010

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 2 EmptyVin Oct 21, 2011 7:47 am

La multi an1! La multi an1! La multi an1! LA MULTI ANI, lylyshor, fie ca aceasta aniversare sa iti aduca cel mai frumos cadou,sa ai parte de multa sanatate, fericire si impliniri!!! La multi an1! La multi an1! La multi an1!
Sus In jos
https://sertarelulcucopii.forumdediscussions.com
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 2 EmptyVin Oct 21, 2011 7:52 am

flower flower flower flower flower flower flower
La multi ani Lylysor
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 2 EmptyVin Oct 21, 2011 8:15 am

Multumesc frumos fete dragi.Si voi sa fiti sanatoase si sa aveti parte de multe bucurii .
Pupici multi tuturor.

Eu va ofer virtual o cafeluta,un suc ,o prajitura...ca degeaba am imbatranit ca nu stiu sa pun poze Very Happy
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul-18
Sus 
Pagina 2 din 28Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 15 ... 28  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul- 14
» Discutii zilnice de tot felul-12
» Discutii zilnice de tot felul- 15
» Discutii zilnice de tot felul-13
» Discutii zilnice de tot felul-22

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: