Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul-17

In jos 
+10
turqoise
guzelnico
lyly_mar
miha_ela
brunadria
samira33
luminita42
menics
galliciana
amy
14 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 14 ... 25  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul-17   Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 3 EmptyJoi Aug 25, 2011 6:31 am

Rezumarea primului mesaj :

Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 3 Pink
Sus In jos

AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-17   Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 3 EmptyLun Aug 29, 2011 10:42 am

Accident cu o blonda

O blonda supravietuieste unui accident cumplit, petrecut pe Autostrada Soarelui. Iese cu chiu cu vai (din fericire nevatamata) din gramada de fiare contorsionate si declara organului:
- Mergeam linistita cand, deodata, in fata mea apare un brad. Cotesc stanga, acolo un alt brad, cotesc dreapta, ce credeti?... inca un brad. Din cauza manevrelor bruste, m-am dat peste cap de vreo 15 ori.
- Stimata doamna, suntem pe autostrada si nu este nici un copac pe o distanta de citeva zeci de km. Ceea ce ati vazut dumneavoastra e odorizantul.

PS: scuze pentru blondele de pe forum, stiti voi, persoanele de fata se exclud. Wink
Sus In jos
miha_ela
incepator
incepator



Mesaje : 281
Data de inscriere : 21/01/2011

Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-17   Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 3 EmptyLun Aug 29, 2011 10:53 am

hihi..super amy!

lyly-e ok..dar daca mai ai drum prin bv sa ma anunti..pupicei!

v-as zice si eu un banc dar e cam deocheat..si eu stiu ca voi sunteti fetite tare cuminti.. Razz astept aprobarea voastra..nu e cu prostii prostii dar na..e super oricum!
Sus In jos
miha_ela
incepator
incepator



Mesaje : 281
Data de inscriere : 21/01/2011

Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-17   Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 3 EmptyLun Aug 29, 2011 11:01 am

de fapt o sa-l spun chiar daca mi-o iau pe coaja de la voi-si e tot cu o blonda! Laughing ne cerem scuze..dar cum a zis amy-persoanele de fata se exclud!

deci..o blonda super sexoasa iese din discoteca rupta de beata!
ajunge ea cu chiu cu vai langa masina si se sprijina de ea..
neputand tine capul drept se uita in jos si isi vede "putulica"(sorry)
incepe sa vb cu ea si ii spune:
- off daca nu erai tu, nu aveam eu bmw-ul asta!
se mai uita asa lung inca odata la "putulica" ei si zice:
-ei..daca nu erai tu, nu aveam eu vila cu piscina!
se mai uita odata si zice:
-daca nu erai tu nu eram eu plina de aur si bani!
dar ups..dintr-o data incepe sa faca pipi..se uita ea bine la "putulica" ei si zice..
-da de ce plangi ca eu nu te cert acum! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

sper ca v-ati mai inviorat acum..

hmm..mie tot gandul la bruna imi e!sper sa vina cu o veste buna!
Sus In jos
miha_ela
incepator
incepator



Mesaje : 281
Data de inscriere : 21/01/2011

Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-17   Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 3 EmptyLun Aug 29, 2011 11:45 am

bruna-cum esti fetita draga?

lumi-pe unde esti??ca nu stiu ce sa fac..de trei zile sta burtica intarita si nu stiu daca sa sun la drita sau nu..bebe vad ca e bine..misca intr-una..oare ma stresez eu prea multnu pot nicicum sa relaxez burtica..?off..mai bine ma faceam dr ginecolog!fii-mea vrea nu vrea-dr ginecolog o sa se faca! Wink
Sus In jos
brunadria
incepator
incepator
brunadria


Mesaje : 341
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-17   Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 3 EmptyLun Aug 29, 2011 12:23 pm

am ajuns acasa!
rezultatul echogradfiei idem cu cel de lunea trecuta!
mi a dat sa iau cytotec pt eliminarea sacului embrionar! tratamentul e pt 48 de ore!
daca nu se produce avortul in perioada asta trebuie sa l sun sa decidem cand facem interventia!
in rest am discutat despre urmatorul fiv care se pare ca nu va mai fi gratuit si vom plati tot fara medicatie!
o sa se mai intereseze si el si noi , s au cam schimbat legile anul asta!
cam atat... a si a zis ca trebuie sa treaca 2 cm si la al 3cm vom incepe tot cu protocol scurt! identic cu ultimul fiv!
pana atunci mai este , sa mi ajute Dzeu sa trec cu bine peste ce va urma!
va pup si va tin la curent !
Sus In jos
miha_ela
incepator
incepator



Mesaje : 281
Data de inscriere : 21/01/2011

Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-17   Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 3 EmptyLun Aug 29, 2011 12:46 pm

bruna-off..mama ei de treaba!si eu care speram sa vii cu o veste buna! No
cum sa te mai consoleze cineva in situatii de genul asta?stiu cat de greu e fetita..dar trebuie sa rezisti!sa fii tare asa cum ai fost mereu!trebuie!insa oricat te-ai crede tu de puternica..tot iti trebuie cateva sesiuni bune de plans!si fara nimeni in jur!eu doar asa am reusit sa ma descarc atunci!iar dupa cateva sesiuni serioase de plans trebuie sa te ridici si sa o iei de la capat!nu ai alta alternativa!sper ca bruno sa aiba rabdarea necesara si sa te ajute sa treci peste!te imbratisez cu drag fetita frumoasa! I love you
ce sa mai zic..am ramas fara cuvinte! silent
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-17   Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 3 EmptyLun Aug 29, 2011 1:15 pm

Si eu asteptam cu sufletul la gura rezultatul, bruna. Din pacate nu e deloc bun. Multa putere sa treci peste, tu esti puternica,o sa reusesti pana la urma sa-ti vezi visul implinit.

Miha, m-ai amuzat cu bancul tau. Very Happy
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-17   Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 3 EmptyLun Aug 29, 2011 2:25 pm

hello si de la mine!
bruni, sincer,imi pare tare rau.... si eu speram sa vii cu o veste buna! Crying or Very sad
Dzeu iti va da putere sa treci peste asta si sa mergi mai departe!
va pup pe toate si vadoresc o saptamana cat mai placuta alaturi de cei dragi!

nu am nici o noutate......revin
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-17   Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 3 EmptyLun Aug 29, 2011 2:42 pm

Miha scumpa odihneste-te, doar asta e remediul, nu mai face mai nimic daca ti se intareste burta. Mie mi se intarea dupa 3 minute de stat in picioare si sa stii ca am dus sarcina pana la 40 saptamani, poti si tu!.. daca vrei sa te linistesti , suna doctorul si spune-i ca esti agitata si ingrijorata si sa te primeasca la un control. Poate sa -ti masoare colul, vezi daca a ramas tot asa de lung si inchis, eu cred ca e tot asa dar e bine sa verifici , macar nu te mai ingrijorezi degeaba...

Bruna vei reusi la urmatoarea incercare, organismul tau pare pregatit acum sa primeasca o sarcina. Cu tot sufletul sunt alaturi de tine. I love you

Lyly frumoasa vacanta, te simti mai bine sper!

Amy goblenul e superb.

Gali, Manu..Sami si care mai apareti pe aici multi pupici !

Soacra pleca ieri pe seara fetelor, nimic deosebit de zis, doar ca a stat ca besnita s-o servim noi. Ne-a obosit ingrozitor, zici ca a dat trenul peste mine, asa ma simt...Sa vezi ce se plange si H diseara! Saptamana viitoare vine frate-sau cu nevasta si doi puradei Very Happy , alt stres, stai in picioare onoreaza-i si pe astia, dar bine ca astia stau doar cateva ore si se cara seara.
Va pup, ma apuc de gatit.
Sus In jos
miha_ela
incepator
incepator



Mesaje : 281
Data de inscriere : 21/01/2011

Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-17   Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 3 EmptyLun Aug 29, 2011 3:20 pm

lumi-o sa sun la drita sa ma programeze mai repede..am dat deja comanda de vaccin cu imunoglobulina si imi vine saptamana viitoare-in caz de ceva sa il am!nu stiu ce sa zic..in afara de burta intarita nu am nici un alt simptom-mai ales ca simt ca bebe nu e nici jos si misca intr-una ca sa zici ca se pregateste intr-un fel sau altul..dar chiar daca stau in pat tot burta intarita o am..in orice pozitie as sta!si nu fac efort..doar fac de mancare si de regula fac ceva ce se face repede si nu e nevoie sa stau langa aragaz pana se face!sa speram ca mai duc si eu cateva saptamani bune burtica..duminica implinim 7 luni-iar vineri 30 de saptamani..mai avem de stat in burtica!sper sa fim cuminti!oricum eu deja mi-am pregatit tot ptr bagajelul din maternitate-in caz ca........am dat in primire si soatei-ca sa stie atunci pe ce lume e! Smile

fetele-pupicei!
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-17   Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 3 EmptyLun Aug 29, 2011 4:14 pm

Miha nu nasti, stai linistita, ai contractii Braxton-Hicks, adica cele care te pregatesc pentru nastere, stii si tu. Asa aveam si eu contractii si burta intarita (contractii adica) si cand stateam in pat si tot am nascut la termen. Eu stateam semiintinsa in pat, pe spate nu mai puteam si ma enerva, ma uitam la tv, butonam la greu pe internet sa nu ma plictisesc, doar ca ma hraneam si ma spalam. Vad ca nici tu nu faci mare lucru, e clar, doar ca asa e organismul tau . Nu te teme nu se naste asa repede, tu aminteste-ti sa nu faci efort si o sa fie foarte bine!.. Eu am avut col de 1, 7 cm (limita e 2.6) si burta se inatrea din nimic...cu colul asta am tinut sarcina pana la capat, asa ca la tine nici nu se pune problema sa nasti mai devreme si nici nu trebuie sa te gandesti la asa ceva! Stiu prin ce treci, dar va fi bine, ai sa vezi! I love you
Sus In jos
miha_ela
incepator
incepator



Mesaje : 281
Data de inscriere : 21/01/2011

Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-17   Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 3 EmptyLun Aug 29, 2011 6:58 pm

lumi-saru'mana!am citit si eu despre contractiile astea..insa am inteles ca nu sunt ok daca le ai mereu..si pe mine vad ca nu ma lasa!nu sunt panicata..insa imi doresc sa stea pitica cat mai mult in burtica ca sa fie ok..si ma gandesc ca poate imi da vreun tratament ceva-ca nu risc sa iau ceva asa dupa ureche!no-spa ul nu ma ajuta cu nimic si nici pe ala nu il mai iau!am luat medicamente timp de 12 ani ptr tratament bebe..m-am scarbit de pastile-nu mai vreau!dar daca e sa fie de efect si bune ptr piticoata-le iau cu cea mai mare placere!de asta vreau sa merg mai repede la dr-sa vad ce imi zice!ma bucur ca si drita este in asentiment cu mine-nu e adepta medicamentelor in sarcina-doar daca Doamne fereste e strict necesar!ma bucur insa ca nu am mai avut probleme cu tensiunea..si culmea ca nu am facut nimic ptr asta!oricum cred ca pana in noiembrie cand e termenul normal nu cred ca rezistam-nu ma vad mai "mare" de cum sunt! Laughing mai am un pic si nu mai incap pe usa! Embarassed dar o-m trai si o-m vedea!

bruna-fetita draga cum mai esti?rezisti?te imbratisez cu drag! I love you
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-17   Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 3 EmptyLun Aug 29, 2011 8:29 pm

va pup fetelor si va doresc o seara placuta.
acum juma de ora am venit acasa si-s rupa de oboseala.
de la 7 dimineata sunt pe drumuri dar macar am rezolvat tot ce avea de rezolvat.

vreau doar un dus si sa ma labartez in pat.
clap
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-17   Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 3 EmptyMar Aug 30, 2011 6:42 am

Buna dimineataaaa. O cafeluta serviti?
Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 3 6202231.th
Sper ca sunteti bine toate, eu chiar mi-am revenit dupa ziua de ieri, cand am zacut efectiv.
Va pup si aveti grija de voi !
Sus In jos
miha_ela
incepator
incepator



Mesaje : 281
Data de inscriere : 21/01/2011

Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-17   Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 3 EmptyMar Aug 30, 2011 7:34 am

waw amy-desi nu suport sa vad sau sa miros cafeaua-pe asta care ai postat-o chiar ca as bea-o!yamy yamy! flower

brunica mea frumoasa-cum esti? flower incearca sa iesi din starea aia de amorteala si nervi si suparare!ptr ca imediat trec cele 2 cm-uri si vii cu gemeni!hai fetita-capul sus!

noi suntem tot la fel..sa vedem ce zice drita azi..

va pupacesc si va doresc o zi cat mai placuta!
Sus In jos
brunadria
incepator
incepator
brunadria


Mesaje : 341
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-17   Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 3 EmptyMar Aug 30, 2011 8:20 am

neata si de la mine...
amy , e super cafeluta , acuma o savurez Smile
miha scumpa, spai linistita ca mi revin , dar astept sa se intample ceva si vad ca pastilele asea nu si fac efectul la mine!
din contra ma simt rau de la el , dureri de stomac , ameteli si diaree! contractii ioc! doar dureri de burta ca la cm!
sa vedem si azi , nu stiu ce sa zic dar ce mi doresc cel mai mult e acum sa scap de situatia asta , apoi sunt convinsa ca va fi bine!
miha , n ai nicicum unde sa mergi la un dr? stai in pat si ai grija de tine , e f important ca pitica sa ramana in burtica!
eu nu ma prea pricep dar ascult o pe lumi ,ea stie mai multe!
ma duc sa pregatesc micul dejun pt bruni !
pupici!
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-17   Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 3 EmptyMar Aug 30, 2011 9:00 am

neata si de la mine!
azi noapte am dormit tare nasol......
am ceva vesti,dar vi le spun mai tz....
va doresc o zi buna,si aveti grija de voi!!!! I love you I love you I love you
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-17   Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 3 EmptyMar Aug 30, 2011 9:17 am

neata gagici

si eu pregatit micul dejun pentru Samiroi.
fac o cirba si o fripturica si apoi plec la magazin pana diseara.

azi s Sf.Alexandru asa ca urez LA MULTI ANI!!!tuturor ce poarta acest nume.

o zi buna va doresc
clap
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-17   Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 3 EmptyMar Aug 30, 2011 9:29 am

buna dimineata si de la mine,


amy multumim de cafeluta!!!

bruni, pai asa incepe cu dureri ca la cm ... nu contractii...off fata draga... cunosc asa de bine cum e cand astept asa... la mine oricum se stabilise interventie chirurgicala... te imbratisez...

galli, I love you

eu sunt cam obosita, aseara alti musafiri..iar copt vinete si kapia, gratare culcat la ora 1... azi partea a doua...

miha, tu stai acolo cuminte pe fudu-ti...ca mai ai de asteptat... ce te gandesti tu la nascut acum...

lylyca tu ce mai faci , greu la munca iar?
sami, auzi dar ai pus tu poze cu salopeta?? na ca mi-a amintit... daca am ratat eu momentul...scuzati o blonda senila... zau parca mi-e mintea in vacanta... cred ca mi-a ramas pe la munte...

Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-17   Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 3 EmptyMar Aug 30, 2011 9:47 am

Buna fete!

Manule se pusera musafirii si pe voi, la unu noaptea plecara?Pai siu mai esti buna de ceva la serviciu?.. Smile

Bruna hai ca scapi , se declanseaza incet , dar ai rabdare, e mai bine decat chiuretaj.

Miha , va sa zica te duci azi la doctorita, foarte bine , macar te linistesti!..

Amy de ce ati fost asa obositi?

Samiro spor la treburi! Smile

Gali, sper ca vestile sunt bune... I love you

Luci mi-a trimis mesaj ca se intorc de la bulgari azi (au fost la nisipuri) si ca s-au simtit excelent. Ma bucur, ca era asa suparata ca nu poate pleca in vacanta, uite ca a iesit bine pana la urma si cu bilet luat pe ultima suta de metri. Off.. as fi vrut si eu la mare intr-un loc insorit, dar poate la anul mergem cu totii.
Mai fetele ce frig e aici, 12-13 grade, ma gandeam sa-mi iau ''pachetelul'' (a se citi Ralucuta) sa ma duc prin oras ca am vazut niste reduceri la cosmetice, la pampers etc..dar nu-mi vine deloc. Sa-mi fac totusi o lista de cumparaturi poate pan' la urma m-oi duce pe afara. Smile
Va pup pe toate!
Sus In jos
miha_ela
incepator
incepator



Mesaje : 281
Data de inscriere : 21/01/2011

Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-17   Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 3 EmptyMar Aug 30, 2011 1:36 pm

buna din nou fetite dragi!

bruna- I love you !si asa cum a zis manu..nu simti contractii doar dureri de burtica pe care tu incepi sa le ai deja..asa ca sa speram ca scapi de chiuretaj!

si fetele-multam ptr griji!azi am fost la drita..mi-a zis ca nu e normal sa am burtica intarita non stop..chiar m-a pipait ptr ca nu ii venea sa creada!iinsa e de bine ca nu am dureri..colul e inca lung si inchis-grad 0 in continuare..deci nu se stie de ce b urtica tare..dar mi-a dat asa..1 nospa pe zi..un scobutil pe zi si un duphaston pe zi!asa ca m-am scos..am inceput de azi dar vad ca nu au efect pana in prezent!si fetele-credeti-ma ca stau ff cumintica..nu parasesc deloc patul..insa si in pat si in fund si in cap daca as sta burtica nu se relaxeaza-nu stiu de ce..dar sa speram ca pitica mai sta acolo 2 luni!si e greu si cu caldura asta-stau non stop cu geamurile deschise si tot mor de cald-noaptea nu mai zic..si am inceput sa respir mai greu..dar trece..cum a trecut pana acum va trece si in continuare!azi nu am facut nimic prin casa-doar am schimbat lenjeria de pat si am cazut moarta de oboseala! Shocked asa ca soata sa isi faca de mancare-oricum saracu el ma intreba non stop cum sunt si nu ma lasa sa fac nimic..dar na..mi-e mila sa il las asa fara mancare, fara sandwichuri..dar vad ca se obisnuieste sa si le faca si singur-desi nu as fi crezut!ma surprinde comportamentul lui! Smile

lumi,manu,amy,lyly,sami,galli,guze- clap la toate fetele mele dragi!
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-17   Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 3 EmptyMar Aug 30, 2011 2:18 pm

Miha ce bine ca te-a vazut doctorita! Deci ai cam pus-o pe ganduri cu contractiile astea. Nu prea exista mari explicatii , pur si simplu asa sunt unele femei au uterul mai contractil la anumite sarcini. Sa te mai duci la ea sa te tina sub observatie. In casa stiu ca nu dai tu din greu, dar sa nu mai faci nimic nimic, daca se poate. Pastilele vor avea ceva efect dupa vreo 10 zile..cred. La mine avea efect mai bun scobutilul fata de no-spa, ca si eu luam din amandoua. Eu aveam si dureri (si col scurtat), mie mi-au dat cei de aici progesteron injectabil, dar tu nu ai problemele mele, slava Domnului. Stiu ca ti-e mila de sot , si mie mi-a fost de-al meu mai ales ca are probleme reale de sanatate si abia se descurca si cu munca si cu calcat, spalat, facut cate ceva de mancare, dar te rog sa ma crezi ca m-am intarit in suflet si i-am zis si lui sa cantarim ce e mai important si cine este in pericol si....stii si tu concluzia. O sa va descurcati voi cu mancarea, mananca salate, lactate,cereale, carne la grill lucruri simple, mai cumparati pentru sot si semipreparate..Cu curatenia mai roaga pe cineva din familie (la noi a fost soacra de doua ori, in rest mai stateam si asa mai in dezordine..)..zic si eu, poate te ajuta experienta mea. V-o ajuta D-zeu si o scoateti la capat, important e sa nasti cel putin pe la 37-38 saptamani ceea ce asa si va fi! .. Smile

Pup toate fetele, poate ma mobilizez sa plec si eu in oras, ca pana acum doar m-am invartit pe aici!

flower
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-17   Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 3 EmptyMar Aug 30, 2011 2:20 pm

Miha, ma bucur ca esti bine.
Galli, te asteptam cu vesti.
Lumy, eu abia astept sa vina toamna, sa se mai racoreasca putin. M-am saturat de vara pana peste cap.
Duminica spre luni nu am dormit, am avut mancarici, nush ce sa zis, la 2:20 la holbam la ceas, sa se faca dimineata odata, asa a ca ieri am fost de-a dreptul chiauna, mi-a fost rau, am dat si la boboci. Azi a fost mai bine, dar nu prea e de munca la serviciu si m-am plictisit ingrozitor. Dupa amiza insa e aglomerat programul, ma duc sa ii cumoar bunicii glet si adeziv, ca i-au montat aia geamurile termopan ieri, apoi la casa, ca au inceput zidaria si vreau sa vad ce iese, apoi la socra-mea ca sunt aia mici acolo si stam pana ies ei in parc, apoi acasa sa vad ce mai fac si pentru noi si pe seara la goblen. Wink
Daca pot, ies si in parc cu rolele...
Va tzuc pe toate !
Sus In jos
brunadria
incepator
incepator
brunadria


Mesaje : 341
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-17   Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 3 EmptyMier Aug 31, 2011 7:13 am

buna dimineata!
nu s a mai intamplat nimic in cazul meu , ii scriu imediat doctorului!
m am ales cu niste dureri groaznice de stomac, abia am dormit azinoapte!
abia astept sa treaca cu bine si sa scap de situatia asta!
sper sa ma programeze de urgenta!

Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-17   Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 3 EmptyMier Aug 31, 2011 7:58 am

Buna dimineata, fete dragi.
Bruna. imi pare rau ca nu ai scapat inca. Vezi ce zice doctorul, trebuie sa scapi odata ca sa o poti lua de la capat.
Eu la munca, azi am cate ceva de facut pe aici, deci sper sa treaca ziua mai repede.
Va pup pe toate ! Intru mai tarziu sa va citesc !
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-17   Discutii zilnice de tot felul-17 - Pagina 3 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul-17
Sus 
Pagina 3 din 25Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 14 ... 25  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul- 20
» Discutii zilnice de tot felul-22
» Discutii zilnice de tot felul - 21
» Discutii zilnice de tot felul- 19
» Discutii zilnice de tot felul-10

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: