Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul -16

In jos 
+8
lumy_clt
miha_ela
lyly_mar
samira33
luminita42
menics
galliciana
amy
12 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 12 ... 21, 22, 23, 24, 25  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 22 EmptyLun Iun 20, 2011 7:35 am

Rezumarea primului mesaj :

Noul capitol sa fie plin de vesti bune !!!
Sus In jos

AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 22 EmptyMar Aug 16, 2011 6:28 pm

Sami, sunt de acord in totalitate cu Luminita.
Din pacate este al n-spelea caz in care parintii fac diferenta intre copii, in general se ,,apleaca" spre cel care e mai ,,amarat", care nu are de toate si nici nu incearca sa aiba de toate. Intre mine si sora-mea sunt 13 ani, parintii nu au facut diferenta cat a trait tata, apoi a ramas mama care ma trimitea la facultate fara un ban in buzunar, fara sa ma intrebe daca am ce manca pana seara, sau sa ma intrebe daca am bani de autobuz. Cand a vandut apartamentul care il cumparase cand era cu tata si la care aveam toate 3 dreptul, a cumparat altul, pe numele ei si al sora'mii...
Am incercat o perioada sa inteleg ce era in capul ei, dar am renuntat, in celasi timp am renuntat si sa o mai ajut... Toate au o limita, ajunsesem la concluzia ca eu si familia mea, de la acel moment suntem cei mai importanti.
Sami, nu are rost sa te superi, pana la urma dragostea cu sila nu se poate, desi sunt convinsa ca te iubeste, insa esti cea care se descurca din familie, care nu are nevoie de ajutorul ei, sau asa i se pare.
Incearca sa nu le mai pui la suflet, nu mai fi asa ingrijorata pentru ea si poate lucrurile se vor schimba, cine stie. Eu nu am reusit sa o schimb pe a mea si acum nu mai este printre noi, nici sa-mi faca viata amara, nici sa ma intrebe daca am ce manca, si orocum nu ar fi facut-o, pentru ca eu ,,ma descurcam".


Ultima editare efectuata de catre amy in Mier Aug 17, 2011 6:30 am, editata de 1 ori
Sus In jos
miha_ela
incepator
incepator



Mesaje : 281
Data de inscriere : 21/01/2011

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 22 EmptyMar Aug 16, 2011 6:38 pm

eiiiiiiiiii sami eu te inteleg ff bine!
si ai mei au facut si fac acelasi lucru desi mereu zic ca ne iubesc la fel..
insa..si eu i-am intrebat pe ai mei de ce cu mine se comporta asa si cu fratii mei altfel!stii ce mi-au raspuns?exact ce a zis lumi-ca ei stiu ca eu orice as face si oriunde m-as duce ma descurc-ca mereu cad in picioare!insa..si pe mine ma dorae si uneori am si eu nevoie de ajutorul lor!nu ca nu m-as descurca fara ei..insa simt nevoia de mangaiere,de tandrete din partea lor pe care nu o am ptr ca asa am vrut eu sa fiu-mai puternica!!
si cand am plecat in tari straine..ai mei mi-au zis ca ei nu isi fac griji ptr ca stiu ca eu oriunde ma duc ma descurc!iar cand a plecat fratemiu ii dadeau telefon in fiecare zi si plangeau de mama focului ca e greu acolo si cum se descurca singur-si plus de asta fratemiu e mai mare ca mine cu 4 ani!
si eu ma gandesc mereu cum ar fi fost daca mi-ar fi aratat si mie aceeasi tandrete..insa..prefer sa imi stramut gandul de la asa ceva ptr ca nu merita-ptr ca voi suferi mult mai mult!
acum insa ma gandesc numai sa mi-i tina Dzeu in viata cat mai mult in asa fel incat sa ma pot bucura de ei!iar cand ma doare ceva din ce fac ei si cand fac diferente..imi sun fratiorii si le reprosez lor in fata ca sunt niste copii care ar trebui sa se maturizeze si sa nu mai profite atat!!
si mi-e ciuda ptr ca desi am tot ce trebuei ptr a fi fericita..tot nu pot sa nu ma gandesc ca as fi putut face mai mult decat am facut in viata asta daca eram sprijinita si inteleasa!ca as fi putut avea mult mai mult!si nu numai ptr mine-cu drag as fi ajutat pe oricine ar fi avut nevoie!in schimb..cand ma gandesc la toiate astea incep sa devin egoista si invidioasa si sincer nu ma plac asa!asa ca incerc sa nu ma gandesc si sa imi pastrez mereu optimismul..si ma rog lui Dzeu sa ma faca sa fiu un om mai bun!sa ma ajute sa trec repede peste toate aceste regrete si sa imi traiesc viata!
insa sami..o perioada mai lunga departe de mama si fratele tau ti-ar prinde ff bine atat tie cat si lor-ti-o zic din proprie experienta!te vei putea gandi si la tine,iar ei vor aprecia ce ai facut ptr ei!poate va ajuta Dzeu si reusiti sa va mutati in germania-nu neaparat ptr totdeauna ptr ca oricat ai zice tu ca-ti va fi usor,nu e asa!ai sa vezi!insa te vei gandi altfel la tine si la samiroi..vei avea puterea sa lupti intr-adevar ptr a avea un bebe!vei ajunge sa te pui pe tine si pe samiroi pe primul plan si iti va fi de mare ajutor lucrul asta!pe mine asta m-a mobilizat!departe de ai mei am realizat ce am langa mine si cat imi doresc sa am si eu parte de familia mea si sa nu mai traiesc ptr altii!
eu stiu..sunt parintii nostri si ii iubim..insa trebuie sa te gandesti ca si noi avem dreptul la viata!de a urma propriul drum-propriul destin!eu ma bucur ca plecarea mea a rezolvat ceva..i-am schimbat pe ai mei frati-cand le zic ceva de ai mei-ca au nevoie sau alte cele nu mai carcotesc ci trec imediat la ctiune!e preat tarziu sa o schimbi pe mama ta si nici nu ai cum..insa pe fratele tau poti sa il pui la respect!macar atat sa faca si el ptr tot ce au facut ai tai ptr el!nu te lasa tu mai prejos ptr a le fi altora mai bine-ptr ca anii trec si sunt ai tai-nu ti-i mai da nimeni inapoi!asa ca ai grija de tine si de samiroiu tau fata frumoasa si pune ordine in prioritati-tu samiroiu si proiectul bebe e pe primul loc-nimic din jur nu trebuie sa te tulbure!in perioada voastra de proiect bebe poate sa aiba si fratele tau grija de mama ta!

lumi-te pupacesc cu drag!hmm..dap rezist nu am ce face! Laughing insa sunt rupta!dar bebelusa e bine!si asta e tot ce imi doresc!pup fata si fetita dulce cu ochi albastri!

manule-crede-ma ca ma rog de nu stiu cand de soata sa ma traga si pe mine in poza-desi acu nu stiu daca mai incap in cadru! Laughing sper ca pana nasc sa imi fac si mie o poza macar...te imbratisez cu drag si ai grija de tine!
Sus In jos
miha_ela
incepator
incepator



Mesaje : 281
Data de inscriere : 21/01/2011

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 22 EmptyMar Aug 16, 2011 6:43 pm

amy-pupicei!
Sus In jos
miha_ela
incepator
incepator



Mesaje : 281
Data de inscriere : 21/01/2011

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 22 EmptyMier Aug 17, 2011 6:34 am

neata fete cucuiete!

eu sunt very happy azi-ptr ca m-a lasat pitica sa dorm si eu vreo 3 ore! Laughing cred ca i s-a facut mila de mine..asa ca..nu ma mai dor toate cele..mi-am mai revenit uin pic!am o energie de zici ca m-am odihnit o luna! Laughing

va pupacesc cu drag pe toate si va urez o zi cat mai placuta-pe placul inimii voastre! clap
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 22 EmptyMier Aug 17, 2011 8:52 am

Buna dimineata.
Mihaela, ma bucur ca esti bine. Sunt bune si 3 ore decat deloc. Pitica iti face antrenamentul pentru cand o sa vina pe lume si o sa ii dai sa pape din 3 in 3 ore.
Eu la munci, multumita pentru ieri ca mi-a sosit panza de goblen si e exact cum o voiam eu, alba. A sosit si coletul sotului de la Yves Rocher, cu oferta aniversara, adica 2 partumuri de barbat, o apa de toaleta pt mine si o spuma de ras, toate la 120 lei. Ale lui miros fresh, foarte frumos, iar apa mea de toaleta miroase superb, a liliac, foarteee puternic. Sunt ca o floricica azi. flower
Sami, cum esti?
Galli, vreo veste de la doamna cu jobul?
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 22 EmptyMier Aug 17, 2011 9:23 am

Salut fete!
La multi ani Ioana, (eu azi am vazut msg de sus!). sa fii fericita si tot ce-ti doresti sa devina realitate flower !..

Miha sa vezi ce cuminte va fi fetita ta dupa ce se naste, ca ea oboseste de-acum, din burta ta!.. Smile A mea a fost rezonabila in burta, dar cand a venit pe lume, daca nu plans cat a putut, avea program in fiecare seara cate 3 ore! Doamne ce vremuri, ca sa nu mai zic noaptea ca miscotea si avea colici de nu puneam ochi pe ochi.. S-a mai linistit intre 6-8 saptamani, dar cu adevarat s-a scimbat dupa vreo 5 luni jumate, s-a facut ''cuminte'', fetita de fetita.. Smile

Fetelor m-au impresionat povestile voastre.
Amy... flower
Miha ai sfatuit-o frumos pe Sami. Intr-adevar in Germania poate nu ar fi fericirea de pe lume, dar cel putin s-ar concentra pe prioritati.. In romania neamurile, obligatiile ...s.a. se tin sir, iar in Bucuresti ca sa rezolvi cate ceva iti trebuie cel putin cate o zi asa de greu te poti misca..E stresant. Iti trece viata in masina.
Eu de altfel am ramas gravida imediat ce ne-am mutat aici, habar nu am, o fi fost vreo coincidenta, in orice caz mi se parea sanatoriu in comparatie cu Bucurestiul..:-))

..Am intrerupt , am fost sus cu Ralucuta s-o pun la culcare, era somnoroasa rau ca mi-a dat scularea la 7 azi. Eu in schimb daca beau cafea nu mai pot dormi.
Asa ca..la treburi! :-)
Va pup!

Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 22 EmptyMier Aug 17, 2011 12:23 pm

va pupic pe toate.. eu cu butoiul.. Z1...
voi lipsi o vreme...
Sus In jos
miha_ela
incepator
incepator



Mesaje : 281
Data de inscriere : 21/01/2011

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 22 EmptyMier Aug 17, 2011 1:19 pm

lumi- flower !dap..vad ca azi e o dulce pitica mea..acum misuna prin burtica dar asa finut incat sa nu ma deranjeze..azi am baut si putina cafea ptr ca simteam ca imi scade tensiunea si aveam dreptate!cred ca e si din cauza oboselii faza cu tensiunea-insa ma bucur ca e pitica bine..eu sper sa fie cumintica ptr ca vreau sa am grija eu de ea..fara ajutor prea mult din partea rudelor..sa vedem cum va fi!asa mi-as dori sa se gravideasca si fetele aste frumoase ca sa am si eu cu cine impartasi toate astea..offf..

manule-off mai fetita..stiu ca e greu..insa incearca sa nu te mai gandesti atat la proiectul bebe..diversifica activitatile din viata ta..mai uita un pic ptr ca iti faci rau singurica!eu..te inteleg perfect!anul trecut..numai bruna stie-nici macar al meu sot nu a stiut ptr ca nu am vrut sa sufere-am pierdut o sarcina..ramasesem natural in acelasi timp cu cumnata mea..ea a dus sarcina pana la capat iar eu am pierdut-o la cateva saptamani-si culmea-ramasesem insarcinata cu tot cu hidrosalpinx si polip si tsh marit si cu toate bazaconiile ce le mai aveam!!dar..nu iti spun..se terminase lumea ptr mine..cred ca o ora s-a chinuit bruna sa ma duca pe linia de plutie-o ora i-am plans prin telefon!nu mai aveam chef de nimic..nu mai vroiam nimic si nu puteam sa il aud pe frate-miu sau pe cumnata-mea cum vb de pitica lor!!nu imi mai reveneam nicicum!simteam ca nu mai traiesc!pana am vazut ca le fac rau celor din jur si mai ales soatei!asa ca mi-am zis..ce va fi va fi!cum o vrea Dzeu!si m-am lasat pe mana Lui!am rezolvat pe rand toate bubele medicale pe care le aveam si am trecut laq fiv!nu stiu de ce..dar am simtit ca va fi bine!insa m-am detasat de tot!!nu a stiut nimeni in afar de sot si de voi ca eu fac fiv-sau ca nu pot avea copii!si uite ca Dzeu nu m-a uitat!asa cum nu va va uita pe nici una dintre voi!de asta te rog..nu dispera!incearca sa nu faci din asta o prioritate..fa totul cu calm si nu uita ca Dzeu e Sus sii iti vede suferinta!cu siguranta te va ajuta!pe fiecare ne va ajuta! angel
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 22 EmptyMier Aug 17, 2011 3:52 pm

va pup fete
ce faceti???

eu sunt bine,multumesc pentru intrebari.
in general controlez situatia insa mai am zile in care sunt mai sesnisbila decat de obicei si atunci ma consum...insa nu ma tine mai mult de o zi.

ma apuc si eu sa gatesc ceva...supa de rosii si ardei umpluti am in plan.

mi-am facut programare la jumulit pentru Vineri dimineata...Vineri seara mergem la o petrecere si Sambata dimineata la mani-pedi si seara la nunta.
zilele astea am studiat nitel internetul si m-am decis sa-mi cumpar niste uleiuri pentru ten...de jojoba,vita A si E uleioase cu care sa ma dau seara pe fata,gat si decolteu si sa-mi fac ceva masaj ca parca vad eu niste ridulete in coltul ochiului affraid

va pup....ma duc la bucatarie
clap
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 22 EmptyMier Aug 17, 2011 6:25 pm

bau....io am terminat mancarea...mai am de spalat pe jos in bucatarie si gata.

manule,de ce esti suparata???
Sus In jos
turqoise
incepator
incepator
turqoise


Mesaje : 384
Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 22 EmptyMier Aug 17, 2011 8:24 pm

buna seara, fete dragi!

desi sunt cam zapacita de cap de la atata drum , intru putin sa va salut si sa citesc pe fuga ultimele noutati caci am doua genti mari de despachetat si un munte de rufe care trebuiesc spalate, prin frigider bate vantul, n-am gasit decat niste cartofi, oua si ceapa si am pus de o salata orientala pana maine cand fac aprovizionarea bounce
desi am plecat din constanta ieri dimineata abia acum am ajuns acasa la cluj caci nu vroiam nicicum sa acceptam ca s-a terminat concediul asadar aseara ne-am cazat la un complex turistic superb in apropiere de sibiu , ne-am trezit devreme am luat micul dejun si am urcat pe Transfagarasan pana la Balea lac ca pe astea inca nu le vazusem pana acum si bine am facut ca am ramas uimiti de cate privelisti minunate avem atat de aproape ..

si da, am avut ocazia si placerea sa o cunosc face-to-face pe sexy Manuela (blonda, silfida, rochita neagra strech, platforme), am petrecut impreuna cred ca vreo 3 ore in care am avut discutii de tot felul, de la oale, mancare, familie pana la inevitabilele inseminari, fiv-uri & co. si sper ca la urmatoarea intalnire sa ne vedem cu burtici sau chiar cu pitici angel , intre timp ne vom continua discutiile aici alaturi de voi lol!

mai am de spus cate ceva dar acum fug la treaba, revin si cu detalii din vacanta intr-o alta zi,
noapte buna,
pupici flower
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 22 EmptyJoi Aug 18, 2011 7:20 am

Buna dimineata.
M-am gandit in dimineata asta sa va indulcesc. Ce ziceti ?
Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 22 468b8e4f0d594d77ba9760c3cf873c28
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 22 EmptyJoi Aug 18, 2011 7:22 am

Eu la munca, pierd timpul pe net cautand diagrame de la 4 goblenuri, Anotimpuri, una am gasit-o, cred ca e primvara sau vara dupa fluturii din par. Ce ziceti, va place?
Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 22 15115618390883m750x740
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 22 EmptyJoi Aug 18, 2011 9:04 am

amy, sunt suparata ca iar mi-a venit CM...

turqois, la sibiu?? ti-am zis ca si noi plecam? maine dis de dimineata... poate ma relaxez un pic...desi cred ca va fi destul de obositor...dar nah...
amy e foarte frumos goblenul, mie imi place!!!
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 22 EmptyJoi Aug 18, 2011 9:12 am

Manu, nu mai fi suparata. Minunea se va intampla mai devreme sau mai tarziu. Zambeste, maine va fi mai bine.
Pup fetele !
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 22 EmptyJoi Aug 18, 2011 9:36 am

Buna fete,
Manu prima z1 e cea mai grea..Nu mai numara esecurile, doar traieste si bucura-te de viata, de voi doi, vine el si copilasul, eu sunt sigura de asta. I love you
Amy si mie imi place modelul de goblen.
Turqoise ma bucur ca ati petrecut bine in vacanta! Smile

Lyly pe unde esti, au plecat ''olandezii'?

Fetelor acasa la bucuresti cred ca punem de o zugraveala, alti bani alta distractie, dar am tot vorbit cu Luci si nu e sanatos sa treaca iarna asa in casa aia. Astept sa vad, ca zicea ca o sa cheme un meserias sa evalueze costurile. In alta ordine de idei Luci si-a albit dantura ( a beneficiat de o reducere) , ce chestie , am fost entuziasmata de rezultat, eu credeam ca e numai reclama de ei, dar chiar e evident efectul de albire, a facut niste dinti foarte frumosi.I-am zis sa vorbeasca si pentru mine!.. Very Happy Nah, a batrana nu se lasa nici ea mai prejos! Smile

Va pup pe toate-toate!
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 22 EmptyJoi Aug 18, 2011 2:42 pm

buna fete frumoase.
ce faceti???

amy,e tare frumos goblenul dar mie imi pare greut.
manule,hai,lasa...nu mai fii suparata...vine el s bebele intr-o zi.
lumi,mare grija cu albirea dentara...te cam bagi sluga la darloaga dupa ce ti-ai facut prima data esti obligata sa-ti faci mereu ca se pateaza mult mai usor si repede dintii dupa ce li s-a "raschetat" smaltul.Ioana-sora Adinei,este medic stomatolog si mi-a interzis sa-mi fac orice fel de albire...detartraj,fluorizare,periaj profesional mi-a zis ca pot sa fac la greu dar nu albire...din motivul precizat mai sus.
iar pentru zugraveala simpla...la un apartament de 3 camere...in jur de 20-25 de milioane cu tot cu materiale se ia.

eu ma duc sa ma vad cu Adina si cu Adriana in seara asta....lylyshoaro,daca esti prin zona si ai chef sa ne vezi moacele suntem la Restaurant Quatro Stagione de la Piata Charles de Gaulle,incepand cu ora 18,30-19,00.

maine seara mergem la o petrecere...trebuie sa ma duc dupa cadou.
mi-am luat niste pantaloni culoarea somonului...insa mult mai intensa...imi plac de mor.
vreau si niste jachetele din alea colorate ,simple,cu nasturi in fata ca asta-iarana am avut 2 si le-am purtat foarte bine insa la iarna nu le mai pot lua ca s-au scamosat.

clap
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 22 EmptyJoi Aug 18, 2011 2:52 pm

Da Sami, sarumana asa e cu albirea, chiar i-am zis lui Luci inainte, dar nu a fost chip s-o conving sa nu faca si acum dupa ce a facut ea ma trage rau ata si pe mine!.. Very Happy Vom vedea, poate imi trece! Apartamentul nostru e de doua camere, daca se ridica costurile mult cred ca o sa facem mai intai camera ei si baia ca sunt mai afectate..:-( mersi , te pup.
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 22 EmptyJoi Aug 18, 2011 9:03 pm

hello girls

m-am intors de la intalnirea cu gagicile...am baut limonada si cafe-frape cu inghetata si am vorbit cate in luna si in stele.
azi a facut cinste Adriana...data viitoare face Adina si urmatoarea data fac eu.

Samiroiu sufera cumplit pe margine...se uita la meciuri si comenteaza,se cearta,da indicatii tactice Laughing Laughing Laughing

ma duc sa ma dushulez si ma bag la 2 Barbati si Jumatate si apoi la Nikita,daca nu adorm.
mi-a placut mie mult de tot serialul asta...povestea de dragoste dintre Michael si Nikita mi-a placut mie in adolescenta.

va pupizez maxim si va doresc somnic usor
clap
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 22 EmptyJoi Aug 18, 2011 9:32 pm

hmmmmmmmmmmmm..........bine ca mai am net.....ca tel nu mai am........
stiati voi ca minunea dureaza doar trei zile,, eu,nu, dar, m-am convins......
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 22 EmptyVin Aug 19, 2011 6:24 am

Buna dimineata fete dragi.
ma bucur ca v-a placut goblenul meu. Nu mi se pare greu, avand in vedere ca are doar coloarea neagra, insa nu stiu de unde sa cumpar panza din aceea. Imi trebuie o panza cam ca etamina pe bej sau ceva apropiat. Prin Ploiesti nu am gasit nimic, o sa mai caut pe net.
Galli, de ce nu mai ai soro telefon? Si cu Tarzan cum mai esti?
Manu, hai, revino-ti.
Sami, imi place de tine ca esti mondena.
Lumi, sa aiba grija Luci, ii trebuie o echipa de meseriasi seriosi ca sunt o droaia de tepari in tara asta.
Va pup si sper sa ne ,,citim" mai tarziu.
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 22 EmptyVin Aug 19, 2011 8:11 am

buna dimineata, dragelor!!!!
amy,multumim pt tratatia de ieri-mi-a adus aminte de momentul in care savuram fondantele din bucuresti...... faci cu ochiul
nu vreau sa va intristez cu de-ale mele.......
e trist,f trist..... cu tel - nu mai am credit......
in rest,ma bucur ca nu a distrus laptopul,, si restul.......
nu stiu ce sa mai zic-a parut f deranjat cand am intrebat -iar stai la baut??? asta e......
revin......am o stare f nasoala, arat ca naiba.....
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
miha_ela
incepator
incepator



Mesaje : 281
Data de inscriere : 21/01/2011

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 22 EmptyVin Aug 19, 2011 10:53 am

offf..galli hai acasa!iti va fi mai bine!

noi suntem ff obosite-iar nu dormim si ne dor toate dar asta e!avem 28 de saptamani-mai e un pic..
ma duc sa fac ceva de papa si revin..

pupicei la toate fetele frumoase!
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 22 EmptyVin Aug 19, 2011 11:36 am

Buna fetelor,
am scris un msg si apoi am apasat gresit, se duse naiba..:-(
Gali vroiam sa-ti zic, fata mea, iti trece viata incercand sa-l schimbi pe tarzan. Daca lui asa ii place sa traiasca n-o sa-l corectezi tu in veci. Mai bine vezi ce aranjamente poti face (inclusiv cu cainele), ca sa te duci sa te vada cea care vrea sa te angajeze. Lucrurile poate se vor aranja de la sine daca n-o sa mai depinzi de el. Te rog eu mult incearca sa te desprinzi.

Sami dar cine se mai insoara/marita?:-) Ziceai ceva de nunta, mi-e dor sa vad si eu una , drept sa zic.

Mihaela e greu, stiu! Mergi des la pipi noaptea?Simfiza pubiana, sciaticul, spatele te dor?Ai contractii?Ai senzatii de sufocare cand dormi pe spate? Off, draga mea, cred ca stii si tu ca mai vin si altele, tine-te bine, ca de-acum te faci si mai mare. Eu sunt aici daca vrei sa te plangi, inca imi mai amintesc ultimele trei luni..:-))

Amy, ai dreptate. Si eu stau cu grija in privinta meseriasilor. Zicea Luci ca aduce un baiat care a zugravit garsoniera unei colege de facultate, sa vedem ce-o iesi din afacerea asta. Off , ar fi prima ei experienta cu zugravitul..Mai rau e de instalatia de la baie ca nu i-a gasit nici un instalator solutia salvatoare, tot curge in perete, ce mai m-a innebunit apartamentul ala..

Azi am program de aprovizionare si pe urma ne mai plimbam , se vede un pic de soare la orizont.:-))
Va pup fetelor!
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 22 EmptyVin Aug 19, 2011 12:15 pm

umi,orice as vrea, nu pot sa fac nimic.....
imi trebuie asigurarea medicala rezolvata, si
la paris nu pot mg,oricat as vrea.....
nu ma descurc,nu am bani,si plus de asta si proprietareasa mica pleaca
la paris duminica-as fi putut sa o rog pe ea sa aduca de mancare caiinelui....
deci,no chance....
am sa apelez la altii sa ma ajute cu mersul pt asig medicala,si apoi vad eu...
treb sa iau din nou legatura cu dna. desi,cel mai indicat ar fi fost sa vina ea,
si apoi sa imi spuna ce si cum,.....sa ma duca sa imi arate.....
poate nu ne placem,mai stii??!

stiti ce e culmea???
intr-o vreme, renuntasem sa imi mai citesc horoscopul......
de 2 sapt, se potriveste apr perfect......trist......
in fine.....

amy, goblenul tau l-am vz ieri, pe urma nu imi mai aparea,e frumos, dar,
era si mai frumos daca ar fi fost complet, -cu 2 ochi,nas.....
turcoaz,noi te dadusem disparuta,si tu erai ....pe val.....

manu??? te vrem printre noi!!!! nu sta singura!
miha, balenuta noastra, rezista!!! nu mai ai mult!
va multumesc pt cuvintele voastre, sunt devastata,sincer.....
si, ce e mai interesant,e, ca, nici nu am incercat sa il schimb, l-am acceptat asa cum era.....
o zi buna!revin!
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 22 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 22 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul -16
Sus 
Pagina 22 din 25Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 12 ... 21, 22, 23, 24, 25  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul- 14
» Discutii zilnice de tot felul-12
» Discutii zilnice de tot felul- 20
» Discutii zilnice de tot felul-13
» Discutii zilnice de tot felul - 21

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: