Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul -16

In jos 
+8
lumy_clt
miha_ela
lyly_mar
samira33
luminita42
menics
galliciana
amy
12 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 6, 7, 8 ... 16 ... 25  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 7 EmptyLun Iun 20, 2011 7:35 am

Rezumarea primului mesaj :

Noul capitol sa fie plin de vesti bune !!!
Sus In jos

AutorMesaj
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 7 EmptyJoi Iun 30, 2011 6:59 pm

uff sami, dar de la ce ti-e rau?
da-le incolo de visine...
Sus In jos
miha_ela
incepator
incepator



Mesaje : 281
Data de inscriere : 21/01/2011

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 7 EmptyJoi Iun 30, 2011 8:30 pm

hello fetite minunate!

sami-ia vezi-poate o fi cu ochisori!sa dea Domnul sa am gura aurita!!

manule-asa te vreau!optimista si bine dispusa!

lumi-ce bine ca ralucuta e bine!las ca rezolvi tu si cu patul..

galli-eu cred ca stresul ca esti departe de casa te doboara!si eu mai pateam asa!pupicei multi si ai grija de tine!

hmm..eu azi am facut supita cu galuste si fasolica pastai cu usturoi si suc de rosii..maine fac "vinete a la sami" Laughing -sunt curioasa cum va reactiona soata!sper insa sa nu isi bata copilu' cum a zis sami! Laughing Laughing Laughing
noi tot obosite suntem..seara avem program de discoteca, iar in cursul zilei nu putem dormi..suntem cheaune dar pe pozitii! Shocked

bruna-hai fetita da odata de beut ptr licenta aia!ca ai lipsit tare mult si ne e tare dor de tine!
I love you

amy,guze,lumi clt si restul fetelot frumoase-pupicei!
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 7 EmptyJoi Iun 30, 2011 10:05 pm

Ce faci Sami? Cum te mai simti?..
Sus In jos
lumy_clt
incepator
incepator
lumy_clt


Mesaje : 263
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 7 EmptyJoi Iun 30, 2011 11:07 pm

Buna seara!!!

Asa pe inserat ne primiti si pe noi? Smile
Revin in "forta" dupa o saptamana singura cu fetele si o cioco infulecata in cateva secunde, da n-am inteles nimic de ea, dar nu-i bai, mai am una. Tati vine in noaptea asta de la Budapesta.

Ne bucuram ca v-au placut pozele si va multumim de aprecieri Embarassed

Lumi , las ca va descurcati voi cu saltelele pana vine Luci, pana una alta trimitemi-le mie, ca si asa la casa nu am pat Razz Razz Razz si nu numai.

Sami, imi place cum ti-au iesit rochitele, buna croitoreasa. Cat despre locatie, aranjamente si fini nota 10 cu felicitari. Cat despre printesica este o scumpa, sa le fie de bine nunta si sa se aseze linistiti la casuta lor.
Am admirat si una bucata nepotel finut, la fel de dulce.
Ps ma postez la tine la usa/la bloc la urmatoarea tura de vinete umplute.
Sper ca te simti mai bine.

Galli sper ca esti ok!

Nico, esti fantastica Cool Cool Cool , oricum ma bucur ca ati mai ramas in tara.

Amy, enjoy concediul, ca, odata incepute lucrarile la casa, greu mai prinzi o clipa de relaxare.
Ce mi-ar placea si mie sa ma balacesc nitel intr-o piscina si sa se plimbe printre noi toate carucioarele alea cu bunatati. Io loc de kg am Smile

Miha, asa deci mandrei ii place prin discoteci Smile ..acum mai e cum mai e, dar stai sa se mai mareasca, o sa o simti prin toate cotloanele Smile

Turqoise, fetele au dreptate cu obiceiurile, asa ca mai bine faceti totul al un loc si scapati de o grija. Eu am patit-o la nunta mea, noroc ca nu m-a deranjat. In schimb la finii 1, am facut in acelasi loc si au iesit super, iar la finii 2, a iesit de imi venea sa intru in pamant ... au dat ei comanda de lumanari (nunta fiind in Braila, am cazut de acord sa facem lumanarile acolo si sa isi aleaga ei ce vor si sa platim noi) ........ si au facut cu flori artificiale, gen de spuma Mad Mad

Manule ia trimite si la mine niste buna dispozitie. Sa te tina asa tot weekendul.

Lylyshor pe unde in minunatul jud Teleorman iti faci veacul? Trebuia sa ajunggem si noi pe acolo duminica, dar s-a imbatat vineri seara instalatorul, si sambata era prea "obosit" ca sa mai vina la treaba, asa ca iata cum s-a dus plimbarea ns. Noi vroiam sa mergem la mama soacra ca n-a mai vz fetele de mult.

Pai bine Bruni da de baut nu dai? Am si eu niste Campari, dar n-am cu cine sa-l beau. Iar cand sunt singura nu ma risc, ca daca adorm profund (ca io nu tin a alcool, mai ales dc is obosita) si n-aud fetele..ce imaginatie am si eu

De ziua Sophiei am vorbit si cu Bea, n-a reusit sa mai intre ca s-au mutat la curte, in chirie momentan in Corbeanca , dc tin bine minte. Vor sa se apuce si ei de casuta. Sophie e o dulce.

Ah, am mai citit de Babyblue, vestile nu sunt bune, are dureri crunte, e mai mereu pe calmante, cica din fam. morfinei affraid , efectiv nu mai rezista, e in 33 de sapt, iar la ultima eco bebe Iustin avea in jur de 2 kg.
Maine i se intoarce doctorita in tara si spera sa se ia o decizie, ca de nu ea cere cezariana la cerere, ca ii e frica de efectele adverse ale calmantelor asupra lui bebe. Colac peste pupaza, tre transfera fie la Giulesti fie la Polizu, dar cica nu sunt locuri pt prematuri Crying or Very sad ..Romania tara tuturor posibilitatilor...

Noi in toamna o sa botezam, finuta noastra se va naste cat de curand. Tot ce vom face va fi de comun acord cu finii.

Si ce ma apasa cel mai tare acum, vestea ca mamaia mea, care m-a crescut de la 10 luni, si la care mi-am petrecut eu copilaria si pe care o iubesc enorm de mult, nu mai are multe zile, starea ei se deterioreaza....sambata o duce la tara frate-miu pe mama si pe matusi-mea, sa vada cum sta treaba. De nici un an, mamaie a ramas in grija fiului, care s-a mutat acolo, si se pare ca n-a fost tocmai ok, dar ea a refuzat sa se mai mute la Ploiesti la fata cea mare. La varsta ei , 88 de ani, s-a saturat de carat in fiecare iarna sarsanale si mutat pe la toti copii.

M-am intins cat o placinta, ma duc sa fac un dus si la nani, ca vine sotu si tre sa fiu fresh.

Va pupacim dulce dulce!!!!



Sus In jos
brunadria
incepator
incepator
brunadria


Mesaje : 341
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 7 EmptyVin Iul 01, 2011 7:24 am

neata buna,
uratica,stai linistita ca nu dispar eu fara motiv:)
in sfarsit stau sa mi beau cafeluta linistita!
am fost plecata o saptamana la Arad, insa m am intors aseara f obosita dupa zile si nopti nedormite dar a meritat!
am terminat si cu scoala deocamdata , licenta am luat o cu 9,50! sunt multumita! 9 la scris (civil) ,9 la scris (penal) si 10 in oral!
mi a fost mila ca nu au trecut multi insa nu pot face eu nimic pt ei!
am inceput tratamentul in z21 a cm anterior insa nu mi vine cm si pana in maxim 21 iulie as fi putut face FET ul, daca nu mi vine azi-maine o sa renunt, asta e!
luni vine bruni dupa mine in romanica si cred ca marti -miercuri plecam in frantia! abia astept!
cura de slabire a functionat f bine la mine am ajuns la 56 kg, ma simt f bine! Smile
imediat merg la ai mei la cafea ,ma asteapta toata familia!
in rest sunt bine , totul e in grafic:)
va pup si sa astept diseara sa dau de baut!
o zi frumoasa si numai bine!
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 7 EmptyVin Iul 01, 2011 8:58 am

bruni!!! felicitari!!!!
te asteptam la drunken drunken cchef..
eu gandul la chefuri...

azi la 5 merg iar la medic, deci in we asta avem bb in proiect.. ieri l-am lasat pe G in pauza de "refacere" poate si azi ... asa ca sper din tot sufletul sa nu fiei prea solicitat in we, sa nu-l oboseasca altii Razz ca am eu program artistic ... bounce bounce bounce bounce
va doresc o zi minunata
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 7 EmptyVin Iul 01, 2011 9:15 am

Buna fetele,
Am rezolvat cu saltelele mai usor decat mi-am imaginat, erau la magazin cu numele nostru pe ele, H. doar le-a ridicat si returnat pe cele nepotrivite. Am scapat de-o grija!

Lumy draga mea, imi pare rau sa aud de mamaia ta. Cu saltelele hai ca le facem pe jumatate! Smile
Brunica , felicitari si pentru examenul de licenta si pentru kilograme! Esti tare! ..

Azi am iar zi de cumparaturi, fetelor daca ati stii ce m-am saturat de supermarket imi vine sa nu ma mai duc deloc. E si o zi frumoasa cu soare azi, abia daca apuc si eu sa stau vreo ora pe afara cu Raluca, e tot timpul de facut cate ceva. Curand am sa institui limita de murdarire a hainelor, m-a innebunit si H. cate rufe are de spalat, transpira de zici ca sunt 40 de grade afara, nu 18!...nu trece naiba zi fara sa bagam o masina -doua la spalat si majoritatea sunt ale lui. La voi cum e fetelor?

Sami ce faci, te simti mai bine?

Hai va pup, vorbim!

Edit: Doamne ajuta pe Baby, imi pare asa rau sa aud de suferinta ei, sper sa mai reziste macar o saptamana doua..
Manule chef sa fie..Smile
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 7 EmptyVin Iul 01, 2011 9:31 am

Very Happy ai vazut lumi? gata ai scapat de grija saltelelor...
hmm cu spalatul si la mine se aduna dar nu spal zilnic... asta e ...G nu transpira mult...dar el are o alta problema: pleaca dupa mine si probeaza 3 tinute pana se hoataraste iar eu cand vin de la munca gasesc insirate tricouri pantaloni... iar tricourile daca nu sunt albe ..nu am de unde sa stiu daca e imbracat sau nu... si sunt sigura ca de multe ori le bag la spalat curate What a Face ..pai daca le gasesc mototolite? iar eu am piticul meu un tricou se imbraca maxim de 2 ori... asa ca ... sarmele din balcon sunt vesnic pline... iar dupa chinul calcatului ....beahhhh


va pupici pe toate...
galli? nico? turqois? pe unde mai sunteti?
pe miha o lasam ca sigur a avut program azi-noapte!!!
amy nu te-ai intors din concediu?
sami, tu cum te mai simti?
Sus In jos
turqoise
incepator
incepator
turqoise


Mesaje : 384
Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 7 EmptyVin Iul 01, 2011 9:52 am

ziua buna, fete dragi!

sunt in zona, astept sa plec acasa, am de facut piata pentru weekend, curatenie in apartament si diseara plecam la casa ca maine avem program de vopsit garduri, usi, geamuri si tot ce a ramas neterminat...daca tot se anunta vreme urata in weekendul asta macar sa nu treaca inutil, daca era soare sigur stateam la plaja dar asa...poate va fi soare weekendul viitor Question

bruni
, felicitari, mai mai ce fete destepte avem geek ai scapat de un gand , deacum te poti concentra doar pt. proiectul bebe angel

sami, o sa incerc si eu in weekend "vinetele a la samira", apropos, ai mai facut dulceata de zmeura??la noi nu a aparut inca zmeuriciul dar abia astept, am zis ca nu mai fac nici un gem ca am o gramada de anul trecut desi am tot impartit din ele, dar de zmeura vreau sa fac si eu, poate imi imprumuti si mie reteta ta, plizzz... I love you


fetele, io terminai cu tratamentul pt. gardnerella, am obesrvat cateva schimbari chiar si de saptamana viitoare reincep testele de ovulatie ca inca nu m-am dumirit cu ele...al meu deja ma tot intreaba: cand esti la ovulatie, dar nu esti la ovulatie inca??daca ar fi dupa el, tot la ovulatie as fi, zice ca sunt zilele lui norocoase geek

no, va doresc un weekend placut, pupici lol!
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 7 EmptyVin Iul 01, 2011 10:12 am

Haha Turqoisule, bine ca pe al tau il ajuta gandul ca esti la ovulatie, pe al meu nu stiu cat il ajuta inainte, dar isi facea acolo ''datoria'', era disciplinat! Very Happy
V-am zis ca era soare acum vreo ora? Uite ca nu mai e! Ploua! Asta asa sa nu-mi para rau ca merg la cumparaturi!Rolling Eyes
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 7 EmptyVin Iul 01, 2011 10:35 am

turqois... nici eu nu m-am impacat cu testele de ovulatie...e simpatic al tau...al meu nu intreaba ninic... e fericit ca nu are interdictii...asta cand e el in toane bune, ca v-am zis ce mi-a facut luna trecuta cand trebuia prestat... dar ma rog ...in we asta trebuie sa am grija: nu curent, nu stres nu batut la cap cu vre-o problema... poate mergem la poiana.. la aer...la gratare si dragalelala
Sus In jos
brunadria
incepator
incepator
brunadria


Mesaje : 341
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 7 EmptyVin Iul 01, 2011 12:08 pm

merci fetelor!
am fost la cafea in familie, toate sunt bune si frumoase!
schimbari in program, luni la 10h ajunge al meu la Cluj , merg sa l iau de la aeroport si mergem la Campina! nu stiu cat stam pe acolo, adevarul e ca nici nu mi pasa din moment ce sunt cu el!
ma rog sa mi vina cm macar maine sa pot continua tratamentul!
ma duc sa mi fac bagajele, sa fac curat in apartamente sa le las in ordine, nu stiu cand ma mai intorc in tara!
revin pe seara! va pup cu drag!
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 7 EmptyVin Iul 01, 2011 1:03 pm

va pup fetelor

mi-am vomitat si sufletu din mine aseara...am avut cosmaruri toata noaptea....iar dimimeatza niste crampe ingrozitoare,m-am stricat la stomac si nu va spun ce zombie sunt acum.
cumpara Samiroiu meu niste chiftele din Germania care ii plac lui mult...eu nu ma omor dupa ele...insa ieri am luat si eu una si cred ca de la aia mi s-a tras.
am avut asa niste cosmaruri ca m-am bagat in al meu pana l-am trezit...cred ca si faceam urat ca m-a trezit...m-a ridicat in fund si m-a zgaltait pana am devenit constienta si apoi m-a tinut in brate toata noaptea.

azi nu am mancat decat niste paine prajita si am baut ceai de menta.

miha,as vrea eu sa fie cu ochisori ....dar fara trompe sunt sigura ca nu se poate intampla.
brunico,felicitari pentru licenta....ce vremuri...ma apuca nostalgia cand imi amintesc.
lumi,bine ca ati rezolvat cu saltelele.
manule...io-s mai maniaca-si acum imi pare rau ca l-am invatat pe Samiroi asa....noi nu purtam tricourile,bluzele,rochiile,camasile decat o singura data...asa ca imagineaza-ti cum se umple cosul in 3 zile in casa noastra.eu si pantalonii ori fustele le port doar o singura data si le arunc in cos....mai mult spal la ele decat sa le port...de cand eram copil sunt asa...ca ma boscorodea mama ca toata ziua-buna ziua eu spalam haine-ca ea a refuzat sa mi le mai spele Laughing
lumy si noi botezam peste fix o luna.
turqoise,am facut dulceata de zmeurici...din 3 kg am facut si a iesit minunata.

ma duc la banca...am de facut o plata azi si apoi ma duc la curentat si impachetat...sper sa nu adorm pe acolo la ce somn imi e.
am rezolvat si cu mama-sper ca e definitiva decizia....am schimbat biletele de la Vatra Dornei cu 12 zile la Covasna,cu pensiune completa si 2 proceduri pe zi.

va pup

clap
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 7 EmptyVin Iul 01, 2011 3:09 pm

off samiii, pai tu ai facut bunatate de vinete si.. ai mancat chiftele?
off ce emotii am... tra, la, la... nu mai am stare...
si plouaaaa wooowww ....
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Buna, dragele mele. Noi ultima zi la plaja, ma    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 7 EmptyVin Iul 01, 2011 3:16 pm



Buna, dragele mele. Noi la piscina. Maine plecam spre casa. Lumi, ma bucur ca s-a rezolvat cu salteaua. Bruna, felicitari pt licenta. Manu, sa va fie prestatul cu folos, oricum placut este Smile. Sami, sper sa nu iti mai fie rau, ai grija de tine. Galli, cum esti azi?
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 7 EmptyVin Iul 01, 2011 5:37 pm

wow....amy,ce repede trece vacanta...uufff!!!

eu sunt mai bine azi...am fost si la electro si la impachetare...fratilor da impachetare....am facut baltau sub mine..am o piele superfina acum cheers

maine mergem la degustare pentru botez...ma rog,eu nu stiu de ce ma mai duc pentru ca am mancat mancarea aia la botezul Adinei...da atat insista frate-miu sa merg cu ei ca n-am putut sa-i refuz.
iar pe seara ma gandeam ca poate mergem si noi la Bestfest..ca multa reclama ii mai fac astia prin media.

si va anunt cu mare bucurie ca de azi,1 Iulie 2011 am inceput cura de 90 de zile pentru pregatirea organismului pentru FIV norocos si pentru imbunatatirea calitatii ovo....am zis.
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 7 EmptyVin Iul 01, 2011 5:38 pm

hello fetele flower
si eu pe aici...
brunii,tb sa dai de baut de 2 ori.... si pt licenta si pt kg in minus....felicitari!!!
ca io cu kg sunt in plus...am o faza de nesimtire in care mananc ca Milka....tot zic sa ma apuc de regimul meu pt endometrioza..fara carne,fara dulciuri,far bere..fara aia,fara aialalta....dar ce puii mei! o viata am si dc tin,ce?!tot aia e....
samiro,oi fi mancat cu pofta...cine stie ce condimente aveau ....bine ca esti mai bine!
lumi,ce bine ca iti vine fata!lasa.....ca gasesti tu unde sa doarma...ce-l mai importanta e ca sunteti impreuna...
amy,ai grija sa nu te arzi prea tare!
Lumy,la Alexandria merg eu .....
turq,ce toalete ai pt nunta?
mihaela,cum o cheama pe aia mica?
galii,ce ai soro?poate ajungi la dr,totusi...nu mai sta asa..

in wk ,merg la soacra ...la calarasi...al meu sot m-a anuntat ca nu mai lucreaza in ture ,ci ca o sa aiba program normal...de 5 ani nu a mai avut...aia e..ca nu prea mai suntem obisnuiti sa ne intalnim asa de des geek
in august vine prietena mea din olanda cu olandezu ei...si cica domnu olandez vrea in delta...dar ea nu vrea la tantari...asa ca o sa mergem la munte...ma gandeam la sovata,sper sa nu fie prea frig,ca acolo in doar in iulie e mai cald....mai ne gandim

pupici
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 7 EmptySam Iul 02, 2011 8:04 am

buna dimineata!
lyly bine ai revenit! I love you
sa dau si eu raportul: ieri la echo: z8 : trei foliculi pe ovarul dr de 1.4 si 1.2, si doi pe ovarul st de 1.3 si 1.2.. cica raspund foartet bine la stimulare.. luni fac brevactid... si cica pana mircuri dar se pare ca mircuri dimineata ar fi cel mai bine de fufu... m-a atentionat iar de posibilitatatea aparitiei sarcinii multiple...
Sus In jos
brunadria
incepator
incepator
brunadria


Mesaje : 341
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 7 EmptySam Iul 02, 2011 8:50 am

neata buna...
m am trezit iarasi foarte obosita, nu stiu cand imi revin!
aseara pe la 22h30 eram inca la coafor, m am vopsit ca daca plec luni , nu mai aveam cand , azi am de facut asigurari, una pe infiniti lui bruni si 2 pe apartamentele din romanica,plus bagaje ...
si sa va spun ca prietena mea cea mai buna imi spune mereu ca m am nascut sub o stea norocoasa: sunt in grafic !m am trezit si surpriza placuta ,mi a venit cm! Smile
asadar o sa i scriu medicului ...
sami , tu vorbesti de capsula cu argila? eu am incercat o si nu am transpirat aproape deloc! la mine a mers cu masajul anticelulitic cu ulei de argan, aveam cumparat din maroc si face pielea super!

fetelor va rog ajutati ma sa donez niste medicamente urgent: puregon 900ui si pregnyl(echivalentul e insa sub alta denumire in fr)
luni plec la aeroport la cluj , as putea sa ma intalnesc acolo daca cineva din cluj le ar vrea sau in apropiere de campina, nu stiu daca voi ajunge la bucuresti!
e pacat sa le las sa expire , au fost pastrate corespunzator, expira in noiembrie!

lumi, super ca vine luci!

manu, super raspunsul la stimulare! sa fie cu noroc!
va pup fete dragi si intru mai tarziu!
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 7 EmptySam Iul 02, 2011 8:54 am

Salut fetele,
Manule Doamne ajuta, sa fie cu noroc!
Amy dar chiar, ca nimica vacanta asta. Ia zii te intorci la serviciu sau v-ati mai luat si voi liber?..
Lyly poate te mai remontezi in concediu cand vine prietena ta. Eu in Delta nu am fost niciodata, sunt o rusine nationala.

Incerc sa ma trezesc, m-am culcat la 12.30 azi noapte si Ralucuta bolboroseste de pe la 6 dimineata!...Statea si se uita la noi cu ochii mari. Ea a mai dormit o ora jumatate pe urma, dar eu eram deja in semitrezie, asa ca-s cam chioamba. Azi se anunta o zi mai rece-ce surpriza-oricum stam pe acasa; poate doar pe H sa-l trimit sa mai ia niste huse de saltele de la Hema. Eu nu mai ies, ca-s satula de aglomeratia de ieri din magazine. Va pup fete!
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 7 EmptySam Iul 02, 2011 9:51 am

va pup fete

brunico,vorbeam de tunelul cu infrarosii in care ma baga la 75 de grade timp de 45 de minute...unsa cu gel de ciocolata si impachetata in film osmotic si folie de plastic.
si mie imi place masajul....azi trebuie sa ma decid si eu intre 2 oferte de la vouchere...de 2 zile tot ma gandesc ce sa aleg:4 cavitatii cu 4 impachetari si 4 electrostimulari sau un alt pachet de 10 masaje,10 electro si 10 impachetari...le-as lua pe amandoua dar nu am timp sa le fac pe toate....ca mai ai alt voucher cu 8 proceduri....mai am si altu cu 12 sedinte de aerobic....uuuff...si doar nu stau toata ziua prin saloane.

am avut spor de dimi pana acum...am bagat 4 masini...am hranit Samiroiu si pe mine...m-am pastilat si acum ma pregatesc de plecare...ma duc la Bebecurier sa iau o parte din lucrusoarele pentru trusou:paturica,panza de mir,prosopelul care au fost la brodat si apoi merg la Ramada la degustare.
Samiroiu nu vrea sa ma duca la Bestfest....a zis ca mergem in alta parte in oras da acolo nu vrea.....si m-am razgandit si eu ca am vazut ca e cu bilet de intrare si costa 125 roni de persoana affraid ....pai mai bine imi cumpar vouchere de banii astia Laughing
Sus In jos
brunadria
incepator
incepator
brunadria


Mesaje : 341
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 7 EmptySam Iul 02, 2011 11:53 am

sami, ala e ! eu ii zic capsula, insa la mine nu mi se potriveste, am incercat si eu!
am facut asigurarile, acum am bagat si eu a doua masina de rufe si ma bag sa fac bagaje, o parte le am facut ieri!
aici e f urata vreme , ploua!
lumi, nici mie nu mi place aglomeratia , merg la magazine doar cand vreau sa si cumpar! niciodata nu merg doar sa ma uit!
astept sa ajung in frantia, sa ma odihnesc! ma simt f obosita!
galli, ce faci? vrei ceva din romanica! insa eu merg prin tara cateva zile si abia apoi spre franta!
pupici!
Sus In jos
brunadria
incepator
incepator
brunadria


Mesaje : 341
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 7 EmptySam Iul 02, 2011 12:41 pm

sami, vreau si eu poze daca ai timp!
lumi clt, bebelinele sunt superbe! sa va traiasca!
lumi, ralucuta ta la fel e superba!
nico, erlap e creol ca mine:) tare scumpic!
am vazut poze si cu mandretea alinutei , sara e tare dulcica!

doamne ajuta sa treaca cu bine baby blue peste toate !
miha, pune si tu o poza sa ti vedem burtica!

pupici!
Sus In jos
turqoise
incepator
incepator
turqoise


Mesaje : 384
Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 7 EmptySam Iul 02, 2011 3:53 pm

Ce fac fetele Question

La munte ploua cu galeata iar eu stau cocotata in pat caci cred ca mam pomenit cu o infectie urinara tare nasoala cu usturime si sangerare la urinat si nu am medicamente la mine, luni merg la doctor.

Bruni, as primi eu injection Dar nu stiu daca fac fiv anul acesta, eventual le pot lua pentru altcineva daca nu le vrea nimeni.

Pupici.


Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 7 EmptySam Iul 02, 2011 4:36 pm

hello girls

m-am intors acasica din pelerinajul meu prin oras.
am fost la degustare....si ne-a adus 2 meniuri...din una trebuia sa manance parintii copilului si din a2a eu cu Samiroiu...cum Samiroiu meu a avut treaba si nu a putut veni...am impartit eu si cumnata un meniu si frate-miu a mancat singur un meniu...asa ca in decurs de o ora a mancat aperitiv,somon cu legume si mixgril cu pui,porc,vita cu legume rattatouile si cartof copt cu sos de mustar si 4 feluri de tort Laughing Laughing Laughing
la mine si la cumnata a fost bine...mai ales ca la friptura nu am mai putut termina nici macar asa pe din doua...insa frate-miu a balotat tot si apoi l-au apucat transpiratiile si ii venea sa vomite Laughing Laughing Laughing

asa....sunt 4 restaurante la Ramada..ne-am dus la sala Mincu,unde avem noi botezul sa vedem si noi cum au decorat sala ca aveau botez mai tarziu...era decorat cu ivoire si verzuliu...frumos....ne-am uitat ce marturii aveau pe masa...niste botosei din aia crosetati...fructe...fara baloane,flori etc etc.

apoi ne-am despartit de organizatoarea noastra si am inceput sa ne perindam prin celelalte restaurante sa vedem si noi cum au decorat...ne-am plimmbat ca Voda prin loboda...ca nu ne-a intrebat nimeni nimic.
am intrat la Casa Doina si era amenajat de nunta...alb cu verde prazuliu...niste aranjamente pe mese combinate fructe cu flori...nu au fost pe gustul meu...poi daca daca vroiai si tu sa mananci un mar...stricai decoru Laughing ...asaa.....si aveau marturii niste magneti de frigider in forma de casa de piatra...astea mi-au placut.
am vazut si mireasa de la nunta asta....era in hotel de la ora 1 cand am ajuns noi si am intrat la degustare...cre' ca nunta de d-astia banosi...ca mireasa-uratica...avea o rochie foarte misto care se vedea ca a costat o palarie de bani....cand am intrat noi in receptia hotelului mireasa de la nunta verde tocmai a trecut val-vartej pe langa noi cu mirele in urma ei si cu Doina Botis-coregrafa de Dansez pentru tine si s-au dus intr-o incapere si au inceput sa repete valsul de deschidere....iar in restaurant erau baietii de Bere Gratis isi montasera instrumentele si repetau sau isi acoradu instrumentele sau ce faceau ei acolo.

apoi ne-am dus la sala Terra...aici era decorat cu alb si oranj...niste aranjamente florale deosebite pe mese...la prima ochire parea ca vazele sunt cazute intr-o parte insa de fapt ele asa erau...aici nu aveau marturii si cardurile si menu-uriel facute de ei la imprimanta de acasa Laughing ......in schimb la intrarea in restaurant aveau un candy bar si un bar de fructe proaspete care arata demential....cred ca erau 10 feluri de fructe si aranjate in felsi chip...in pepene...sub pepene...in toto soiu de recipiente si tavi....foarte frumos.


mai...si in a 4a sala de ce nu am fost???ca acum imi dau seama ca ne-am perindat doar prin 3 sali!!!

apoi m-am dus la florareasa mea si am stabilit cum impoobim lumanarea de botez si cristelnita....am mai stat la barfa cu ea si am venit acasica.
i-am luat si Samiroiului Bismark-l si gata.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -16    Discutii zilnice de tot felul -16  - Pagina 7 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul -16
Sus 
Pagina 7 din 25Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 6, 7, 8 ... 16 ... 25  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul- 20
» Discutii zilnice de tot felul-13
» Discutii zilnice de tot felul - 21
» Discutii zilnice de tot felul- 14
» Discutii zilnice de tot felul- 15

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: