Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul- 15

In jos 
+13
lumy_clt
Mona41
patricia
guzelnico
miha_ela
menics
brunadria
galliciana
turqoise
luminita42
samira33
lyly_mar
amy
17 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 14 ... 25  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 3 EmptyMar Mai 03, 2011 6:27 am

Rezumarea primului mesaj :

Bun venit la capitol nou si sa dea bunul Dumnezeu sa fie plin de impliniri si vesti bune.
Sus In jos

AutorMesaj
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 3 EmptyMar Mai 10, 2011 8:31 am

neata,dragutelor!!!
eu am zi de piata azi,ma duc si la mag,sa vad ce mai gasesc....
nu mai stiu nici ce sa ii dau de mancare la lucru lui tarzan,
nici ce sa gatesc....
poate gasesc ceva sa imi faca cu ochiul,de nu,nu stiu....
de ieri seara ma supara ficatul....nasol.....
ne vedem mai tz, va doresc o zi calduroasa!!! sunny sunny sunny
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 3 EmptyMar Mai 10, 2011 8:58 am


buna ziua Laughing
am aparut si eu.. dupa mai multe incercari nereusite...oricum v-am citit...
asadar mi-am revenit, am inceput munca, iar in rest nimic.
la turci a fost fain, obositor dar a meritat fiecare km din cei 3200 parcursi...
vineri mi s-a pus pata si m-am tuns... deci de duminica am un nou look... asata asa ca parca prea se "rutina" totul...ce nu-mi place e ca nu mai scap de cele 2 kg bine puse in concediu... ma enerveaza vremea din constanta ca nu se mai incalzeste, ma enerveaza pisicile care-mi intra in balcon si mi-au rupt toate muscatele.. dar sunt fericita ca la poiana mi-au legat capsunii...
altfel sunt intr-o stare ...de lehamite, asta pt ca tocmai am aplicat pentru un alt post la noi in firma, am fost la interviu, iar aseara am aflat de arajamentele din culise.. hmm...
Sus In jos
turqoise
incepator
incepator
turqoise


Mesaje : 384
Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 3 EmptyMar Mai 10, 2011 9:22 am


prezenta!!!

fetelor, incerc sa pun o poza cu nepotelul meu romano-turc, adica mai mult turc ca tot e ta-su.
aici avea o luna de zile, acum e deja baiat mare si destept foc, dupa spusele mamicii.
sper sa primesc si cateva poze mai recente in curand.

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 3 Erend


sunt prin zona geek
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 3 EmptyMar Mai 10, 2011 11:28 am

Ce minunatie de baietel ! Sa va traiasca !
Sus In jos
turqoise
incepator
incepator
turqoise


Mesaje : 384
Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 3 EmptyMar Mai 10, 2011 11:43 am

amy, multumim flower , vroiam sa pun si un filmulet video cu piticul dar nu am reusit, mai incerc.
datorita instructiunilor tale am reusit sa va impartasesc aceasta poza, asadar iti multumesc din suflet pentru ajutor. lol!

la birou se anunta o saptamana mai lejera...deh, e seful plecat geek

diseara incep orele de kangoo jumps, am emotii mari sa nu ma prabusesc de pe catarigele alea, wish me luck angel

monaaaa, sigur esti binee?!

brunica, succes la examene angel

manu, te inteleg...din pacate astea se intampla in Romania si nu prea mai avem ce face Crying or Very sad

ahh, mai vroiam sa spun ca imi doream sa merg la concertul Roxette in Bucuresti, dar e programat pe 30 Mai si cade taman intr-o zi de luni, ce pacat Crying or Very sad
Sus In jos
miha_ela
incepator
incepator



Mesaje : 281
Data de inscriere : 21/01/2011

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 3 EmptyMar Mai 10, 2011 1:58 pm

buna fete cucuiete!
scuze ca nu am mai intrat de mult dar am fost ff morcovita in ultimul timp..plus ca am incercat sa rezolv cateva din probleme..
tati e mai bine..i-au schimbat tratamentul..pe partea asta e ok..
eu insa ma gandesc acum numai la bebelul din burtica-am devenit obsedata-sa fie bine,sa nu pateasca ceva..off..as face ecografie in fiecare zi daca s-ar putea!
voi ce ziceti e ok sa merg iar la eco?dauneaza cu ceva?au trecut aproape 2 saptamani de cand am fost ultima data..nu am sangerari-dar un pic m-a durut burtica..nu ff tare insa cred ca devin paranoica din orice..nu stiu cum sa fac sa ies din starea asta!clar am probleme cu "mansarda"!

dar mai bine nu vb de mine ptr ca o iau iar pe aratura!

sami,lyly-v-am urat pe dc multa bafta si o fac si acum!sa dea Domnul sa reusiti si sa fie totul bine in cele 9 luni!daca v-as avea pe voi gravidute poate nu m-as mai stresa atat!

bruna-abia astept sa termini si tu cu examenele si sa ne anunti ca ai reusit fet-ul!mi-e dor de tine!

amy-eu am revenit in tara..tot ce mi s-a intamplat in ultimul timp m-a lovit aici-acasa..macar Doamne Doamne m-a protejat asa..daca eram afara eram deja la balamuc!

lumi H,manu,galli,turqule,guze si restul gastii va multumesc din suflet ptr suport..cat despre bebicii din proprie dotare cat si nepoteii sunt superbi!!cred ca orice omulet de asta in miniatura e "perfect",sublim..abia astept sa ajung si eu la performanta de a-mio tine bebelul in brate!mai am 6 luni..mi se pare atat de mult..sper ca Dzeu ma va ajuta pana la capat!

pupicei la gagici,mamici si pitici!
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 3 EmptyMar Mai 10, 2011 2:14 pm

iaca "tanti Manu"
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 3 EmptyMar Mai 10, 2011 2:16 pm

va pup fetelor.

am venit si eu mai devreme acasa de la treaba....am fost cu Samiroiu in piata si l-am incarcat ca pe un hamal....am luat ceapa,usutroi,salata,ridichi,rosii cherry,castraveti,loboda,spanac,morcovi,telina,cartofi,dovlecei,leustean,patrunjel,banane,capsuni....mi-a adus colega mea si 20 de oua de tara si 2 pui de tara...alt coleg mi-a adus 2 l de bors natural facut de mama lui.

fac bors de pui de tara,ostropel de pui si spanac.

altceva....in mod normal azi trebuia sa-mi vina Cm...oricum cata vreme sunt pe PRG nu-mi vine chiar daca nu s-a prins bebe.

nepotul-fin se naste Vineri la ora 14,00.
e programata cumnata la cezariana....sunt nemultumiti si morcoviti amandoi ca vroia sa nasca natural insa la clinicile private nu exista asa ceva...nu se complica aia cu nasteri naturale....eu i-am spus de la bun inceput ca nu o s-o lase sa nasca natural,o s-o duca cu vorba pana inainte de nastere si atunci o s-o bage in sperieti cu ceva ca sa accepte cezariana... insa nu au vrut sa ma creada si inteleaga.
asadar dr Albu a lasat-o in pace....i-a tot spus ca naste natural,sigur ca da.....insa ieri cand a fost la control...i-a spus ca sub nicio forma nu o lasa mai mult de Vineri....chiar daca are colul lung si inchis si placenta este nealterata...e obligatoriu sa-i faca cezariana Vineri....si ce le-o mai fi spus acolo de erau astia terminati de frica....si evident ca au acceptat cezariana ca nu au avut incotro...unde sa se mai duca acum???

sunt prin zona
clap
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 3 EmptyMar Mai 10, 2011 2:16 pm

adica nu nu mai ca mi-am taiat pleata.. cred ca s-a dus si neuronu' catocmai imi comandasem si o pereche de ochelari noi ...6 mil...hmm norocul meu ca-i dau in rate...
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 3 EmptyMar Mai 10, 2011 2:22 pm

hmm ciudat ce-mi spui tu acolo... prietena mea a stat in travaliu cateva ore si dupa au hoatrat sa o taie , asta pt ca fiind monitorizat bebe, se pare ca-l strangula cordonul la contractii..
dar altfel o lasau sa nasca asa cum vroia ea, natural.. in clinica particulara.. eu cred ca depinde si de medici...
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 3 EmptyMar Mai 10, 2011 4:05 pm

mihaela,bine ca s-au mai terminat problemele.Dc tu te simti in siguranta,fa eco mai des,ca nu strica.
Sami,pai inainte ti-a venit CM cd tb sa vina(la celelate FIV-uri,ET)?Tu ai grija de tine si fi pozitiva flower Te-ai hotarat cd faci testul?
Turqoaise,sa iti traiasca nepotelul!
Manule,esti dama bine!Ai, asa, un aer mai fitos geek Mie imi place cum iti sade.

Pe mine iara ma luara bazdiciii cu injectiile, parca nu eu am facut in oct....nu imi mai aduc aminte nimica affraid
sunt inca la munca,nu am plecat inca
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 3 EmptyMar Mai 10, 2011 5:32 pm

Buna ziua, fete minunate!

Prezenta la apel!
Am revenit in Istanbul dar gandul mi-a ramas tot in RO. Rolling Eyes Am petrecut clipe minunate cu familia si prietenii. Am savurat fiecare moment.

Sami si Lyly, sper din toata inima ca drumul in HU sa fi fost de bun augur pt voi.
Sami, tocmai ma pregateam sa te cert cand ai povestit despre botez dar m-am mai calmat cand ai venit cu precizarea ca ai fost cumintica. DD ajuta sa stea sambureii 9 luni, lipiciosi si sanatosi. angel P.S. Sa ma anunti daca vrei Clexane.
Lyly, stii cum e vorba aceea-"n-ai cum sa uiti, e ca mersul pe bicicleta". DD ajuta sa fie cu folos! angel
Miha, trebuie sa gandesti pozitiv, vorbeste cu puiul tau si roaga-l pe DD in fiecare seara ca sufletelul ramas sa fie puternic si sanatos. angel
Lumi, sa stapaniti sanatosi casuta. Ai o gradina splendida! Nu pot sa cred ca Ralucuta cu mutrita ei de ingeras cu ochisori albastri poate sa tipe si sa se agite asa cum povestesti tu. Pare o dulceata de fetita cumintica foc. P.S. Lui Eralp i s-au maronit ochisorii.
Galli, nu pot sa cred ca ai ramas in pana de idei culinare. Shocked Auzi, dar Tarzan nu mananca sandvisuri sau salate?! tongue
Amy, sunt cu ochii pe tine sa vad ce minunatie de baietel iti iese din manutele tale fermecate. Daca il faci brunetel, goblenul e al meu, sa stii! Am zis prima! bounce
Manu, ce look cool ai! queen Sa-ti fie de bine! Te asteptam cu impresii din sejurul la turci. V-ati oprit si in Istanbul?
Turqoise, eu nu pot sa vizualizez poza. Crying or Very sad Mie mi se spune in TR ca Eralp seamana cu mine iar in RO ca e un turculet autentic. scratch



Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 3 EmptyMar Mai 10, 2011 5:33 pm

manu,ei bine,atunci rectific....la clinicile private din Bucuresti se practica asa ceva.

lyly,da,cm vine cum ar trebui sa vina normal insa cand esti sub PRG el nu vine fix la fel....cand opresti PRG cm vine cam dupa 3 zile.
hai lasa emotiile,stii doar ca primu tzep e greu...apoi merg ca pe banda.
tin pumnii.
am zis ca fac de mancare....dar am mancat de pranz si m-am bagat la somn Rolling Eyes pana acum...tot PRG imi da stare de somnolenta.
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 3 EmptyMar Mai 10, 2011 8:14 pm

Mi-am facut singuraaaaaaaaaaaaa!
am facut-o ca dypherilunul,am tinut acul la 45 de grade ,cred ca tb drept Question dar o sa il tin mai drept ,sper ca o reusesc,nu am gasit nicaieri cum se face injectia cu suprefact confused

sami,pai de cd iti da stare de somnolenta prg??ca nu am observat,erai tare vioaie la buda????asa iti venii tie ca iti da somnolenta prg,poate alta e cauza,Domne ajuta!

nasa,bine ai reaparut! bine e la mama,nu?
nici pe fina,nu am mai vazut-o!?


Ultima editare efectuata de catre lyly_mar in Mier Mai 11, 2011 5:38 am, editata de 1 ori
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 3 EmptyMar Mai 10, 2011 11:53 pm

Fetelor ce multe msg ! Vad ca v-ati reintors la forumit!!!!!!!!!!!! cheers
N-am timp sa va iau azi la rand , dar mai vorbim maine! Smile
Am avut musafiri de la H de la serviciu, a iesit bine, ne-am bucurat amandoi ca deh era important,mai ales ca a venit si seful lui.
Va pupic ca sunt cam obosita!

flower pentru toate!
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 3 EmptyMier Mai 11, 2011 8:41 am

samiruta, nu te supara.. vorbeam si eu.. poate ca si la ea a fost doar o intamplare ca au lasat-o...pup... of de-as ajunge si eu in clipa in care sa-mi fac astfel de probleme...

Nicoooooooooooo, am fost si la Istambul Sad dar am stat doar o zi ne-am cazat in partea europeana, pe langa spitalul "Ceapa" si de acolo pe jos pana la moschee , sf Sofia si palatul Top Kapi... si o tura prin bazar.. si...cam asta a fost ..dar scurt ... ceea ce normal ca nu a afost decat asa sa ne facem pofta... tare frumos a fost...
Sus In jos
turqoise
incepator
incepator
turqoise


Mesaje : 384
Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 3 EmptyMier Mai 11, 2011 9:55 am

ciao gagici!!!


sami, cum te simti?? pe cand beta?? angel

manu, mi-ai facut o pofta de Istanbul!!!!! mai ales ca mor de dorul nepotelului, dar nu se arata prea curand Crying or Very sad
ati ales perioada cea mai potrivita de vizitat, din mai incolo te topesti de caldura sunny



sunt prin zona geek
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 3 EmptyMier Mai 11, 2011 10:30 am

turqois, nu ai nevoie de insotitor??? Laughing
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 3 EmptyMier Mai 11, 2011 10:33 am

lumi, te asteptam..hmm imi inchipui ce de povesti i-o fi spus ralucuta sefului...
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 3 EmptyMier Mai 11, 2011 12:14 pm

va pup fetelor

manu,nu m-am suparat fata draga,stai linistita.

turq,nu stiu sa spun cum ma simt...deja devin agitata din cauza faptului ca se apropie ziua Beta-16 Mai si sincer mi-e teama de ziua aia.
azi dimineata am avut o senzatie de voma si o ameteala de abia vedeam pe unde merg...parca vad ca ma pregatesc de un CM cu "strigaturi" de durere.

azi nu sunt in cea mai buna forma.
aseara,pe la 7 cand am pus si eu oala cu ciorba la foc ma suna frate-miu ca e cu mama in masina in drum spre spital.
am plecat val-vartej la spital.
cand am ajuns la Triaj mama gemea si se balaganea in toate directiile si batea din picior la propriu ca de ce nu o baga mai repede la UPU...ce sa mai ,facea un circ in toata regula de se uita toata lumea la noi.
v-am spus ca e obligatoriu sa tina regim....i-am dat frumusel o foaie cu ce are voi sa manance si cat....i-am explicat cum sa-si imparta mesele si cum sa combine alimentele...si ea se tine de prostii in continuare.
a ajuns la spital din cauza mancarii...ceea ce mi se pare absolut jenant.
Duminica a mancat peste afumat cu vreo 6-7 fire de ustruoi verde ,seara si nu a dormit toata noaptea din cauza durerilor de ficat,stomac etc
Luni a mancat vreo 600 gr cartofi prajiti si pulpe la rotisor-cu tot cu piele ca aia e favorita ei.
Marti a mancat 500 gr de branza de vaci expirata de vreo 4 zile....ca e pacat sa arunci mancarea,fie ea si expirata.
asta pe langa mancarea de regim pe care a mancat-o....nu vrea sa accepte ca-i face rau ce mananca aiurea....desi vede asta...ea tot insista.
tratamentul pe care i l-a dat doctorita de la Fundeni evident ca nu-l ia...ca doar aia e o proasta...ea e mai desteapta....s-a dus si si-a cumparat Colon Help si a inceput sa-si administreze de capul ei.E,Colon Helpu' asta e foarte agresiv si persoanelor cu sindromul colonului iritabil le face foarte rau produsul....si peste mancarea aiurea pe care a bagat-o in ea.....a inceput sa-i fiarba intestinele intr0un mare fel.
este si rea de durere si cand au venit fratele si cumnata de la cumparaturi au gasit-o pe jos in sufragerie,tavalindu-se la propriu ...si-i injura de mama focului pe aia de la Salvare ca nu veneau mai repede.
cumnata s-a speriat si i s-a intarit burta pietroi fetelor...frate-miu nu stia unde si cum sa se imparta ca nevasta-sa era si aia speriata de mama-focului ca la ea in familie nu a vazut panarama de felu asta chiar si cand au avut si ei probleme de sanatate si se gandea ca e ceva mai grav ca n-o cunoaste pe mama in toata splendoarea ei....mama tipa ca vrea la spital si uite asa stie ea mama sa ne protejeze in momente in care avem si noi nevoie de liniste.
am stat la spital de la 7,30 pana la 12 noaptea.....i-a pus perfuzie cu calmante:algocalmin,scobutil si papaverina si au trims-o acasa...ce aceleasi vesnice recomandari:sa-si respecte tratamentul si dieta prescrise.
va spun ca mi se pare absolut jenant cum se poarta si cum face.
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 3 EmptyMier Mai 11, 2011 12:23 pm

Vineri la ora 14 se nate nepotelul-fin...cred ca v-am mai zis!!!

am fost cu Samiroiu dimineata si am comandat lumanarile pentru nunta:sferice-bile din trandafiri crem-avalanche cica ii cheama si miniroze somon,floarea miresei si fire d-alea verzi in jos pe lumanare....pe lumanarea ei un fluture portocaliu si pe a lui unu crem....ne da si suportii pentru lumanri.
buchetul ei este ca lumanarea si tot cu fluture portocaliu....buchetul meu este din trandafiri,fara verdeata,doar florile simple,co coditele mai lungi si cu fluture asortat...iar culoarea e ceva intre roz si mov....cool water cica e nuanta.
toata afcerea ma costa 9,5 milioane plus 1,4 mil cat am dat pe lumanarile sculptate....ne duce totul la 11 milioane.
aaa...si-mi mai face si cocardele pentru nas si mire.

mi-am facut si eu programare pentru masaj de relaxare Sambata dimineata si mi-a mai luat vouchere la bronzare organica cu 38 de lei 2 sedinte....epilat peste tot cu 45 de lei.....si tratament cosmetic cu 69 de lei.
foarte bune preturi...ultima data cand am fost la jumulit la cosmeticiana mea am dat 1,5 milioane pentru epilat peste tot....si acum am voucher de 45 de lei...asa ca fac mare economie.

ma duc sa fac totusi ceva de mancare...ca mi se strica naibilor carnea aia in frigider.
sunt in zona
clap
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 3 EmptyMier Mai 11, 2011 12:45 pm

mai fetelor si mi s-a mai intamplat ceva foarte ciudat azi-noapte:mi-a fost un frig cumplit.
dormeam si Samiroiu se uita langa mine la teve....mi-a zis ca am inceput sa tremur ca varga,in somn,sub plapuma....si m-a trezit ca s-a speriat.
cand m-am trezit imi era frig rau de tot desi eram imbracata in pijama groasa,cald in casa,inveliti cu pilota de iarna-ca ne tot lalaim de vreo 2 saptamani s-o inlocuim cu aia subtire.
m-a luat in brate,s-a lipit cu tot corpu lui de mine,m-a infofolit mai bine si am adormit la loc.
Sus In jos
miha_ela
incepator
incepator



Mesaje : 281
Data de inscriere : 21/01/2011

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 3 EmptyMier Mai 11, 2011 1:29 pm

of of mai mai..si eu care ziceam ca doar eu am probleme de genul asta..uff..

sami-si eu am avut episoade de astea cu frisoane dupa et..si uite ca a fost de bun augur!si somnolenta si constipatii si urinat mai des..mai ales seara..asa ca..sa dea Domnul sa nu fie progesteronul de vina si sa vii cu testul pozitiv!vreau si eu gravidute in preajma mea ca sa scap de paranoia!uff..

lyly-incerc sa ma linistesc-dar nu pot si pace!saptamana viitoaare merg la eco-ar fi cam la 15 saptamani..sa vedem cum mai e bebe!abia astept sa va graviditi si voi sa vedeti atunci stres..

guze-incerc sa gandesc pozitiv si ma rog in fiecare seara la Doamne Doamne ca sa fie bebelul bine..insa nici seara nu mai pot dormi de frica sa nu se intample ceva..uff toate s-au dat peste cap in ultimul timp-iar acum trebuie sa gasesc puterea de a le pune pe toate la locul lor..ca altfel o iau razna!un dragutel Eralp al tau-abia astept si eu sa imi tin puiutul in brate-dar asa greu trece timpul...........

lumi-ce imi place cand povestesti despre bebelina ta!cred ca si bebelul meu va fi la fel de zbenguit..cel putin asa mi-l doresc!

manule-ff bine iti sta cu noul look!iti dai seama ce o sa se mandreasca al tau bebelas cu o asa mama!!asa ca e cazul sa te pui pe treaba!

galli-pana la urma ce ai facut bun??

turqule-pup fata si tin pumnii sa va fie de bun augur tratamentul!sa fie cu sorti de izbanda!

eu cred ca am racit un pi ptr ca ma doare capul si urechile..acum incep va si maselele..as ca sunt cam pe butuci..si nu vreau sa iau nimic..abia astept saptamana viitoare sa il vad din nou pe bebe si sa vad ce s-a mai intamplat cu celalalt!

aaa..si fetelor..vroiam sa va intreb..daca anul viitor vreau sa transfer doar un embrion-se poate?in caz ca nu rezista la descongelat poate sa imi mai dezghete unul? sau cum sa fac?ca sa vrea sa imi puna doar unul la anul-sa nu mai trec prin acelasi episod..

pupicei!

sami-ai grija de tine!si ai grija si cum te ridici din pat!

Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 3 EmptyMier Mai 11, 2011 1:41 pm

miha,nu vreau sa rasucesc un cutit in rana....m-am tot gandit la tine zilele astea...oare nu e periculos sa stea prea mult fatul mort langa celalalt???ma gandesc la faptul ca poate intra in descompunere si ii poate face rau si celuilalt.
medicul ce ti-a spus???te intreb pentru ca nu stiu.

legat de embrionii congelati ei nu pot fi decongelati repede...procesul dureaza 24 de ore,deci ii pun la dezzghetat cu o zi inainte transfer.
stii daca ai ce transfera doar cu 1-2 ore inainte de transfer.
literatura de specialitate spune ca embrionii decongelati pierd un grad in calitate la dezghetare iar riscul de a se sparge-din cauza cristalelor de apa, in timpul dezghetarii este unul insemnat si nici nu poate fi dirijat de catre mana omului si de asta se recomanda inghetarea/dezghetarea a minim 2 embrioni.
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 3 EmptyMier Mai 11, 2011 2:21 pm

Samiro, imi pare rau sa aud de mama ta. Doamne ce mai e si pe sufletul vostru. Saraca cumnata ta, cred ca s-a speriat rau. E bine sa stea departe de emotii dintr-astea, ce sensibila mai earam si eu cand eram gravida..Si tu sa ai grija de tine!..Nu vreau sa creez sperante false, dar si eu am avut frisoane dupa ce am ramas insarcinata. Doamne ajuta.Cu geamanul lui Miha e ok, organismul hotaraste , ori se resoarbe ori se elimina, depinde cat era de dezvoltat. Nu vor fi probleme.

Manule esti frumoasa si cu parul scurt! Smile Succes iti urez , sa ocupi postul dorit la serviciu!!!

Turqule ai un nepotel frumos fooooc! Sa va traiasca , sa va bucurati de el!

Nico mersi de complimente, bine ca te-ai intors, mi-era dor de tine si de smecherul tau mic cu ochisori maronii!! Very Happy A mea cred ca ramane cu ochisorii albastri, pt. ca in ambele familii cam asta e culoarea dominanta.

Mihaela eu am mare incredere ca va fi bine cu fetita ta, tu nu stii ca D-zeu e mare si te ajuta? Si pe mine m-a ajutat, ca si eu am trecut prin multe pericole pana am nascut pe Ralucuta. M-am rugat mereu si mi-a fost frica, dar am trecut cu bine peste toate cu ajutorul lui D-zeu. Va fi bine si la tine!

Gali, Amy, Lyly....care mai sunteti prin zona, pupici muuulti! Lyly curajoaso, cum iti facusi tu injectia! Eu nu eram in stare nici sa ma tai!
Monaaaaaaaa?!!!!!Pe unde oi fi, pe unde oi umbla, sper sa fii fericita!!!I love you

Fetelor , Ralucuta nu a vorbit ieri deloc cu seful si colegul lui H. (au fost doi) , le-a zambit larg de vreo doua ori, i-a cercetat curioasa si pe urma s-a culcat in landou, probabil discutiile, glasul sefului i-a placut ca a dormit tun! A primit o carte groasa cu povesti in olandeza si vase pentru mancarica (lingurite, castronele, farfurii plate) toate din plastic si frumos colorate.

Fac mancare acum, brocoli, cartofi si piept de pui.
Hai la multi pupici! :-)

Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 3 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul- 15
Sus 
Pagina 3 din 25Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 14 ... 25  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul-13
» Discutii zilnice de tot felul -11
» Discutii zilnice de tot felul- 14
» Discutii zilnice de tot felul-12
» Discutii zilnice de tot felul- 20

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: