Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul- 15

In jos 
+13
lumy_clt
Mona41
patricia
guzelnico
miha_ela
menics
brunadria
galliciana
turqoise
luminita42
samira33
lyly_mar
amy
17 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 19 ... 25  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 13 EmptyMar Mai 03, 2011 6:27 am

Rezumarea primului mesaj :

Bun venit la capitol nou si sa dea bunul Dumnezeu sa fie plin de impliniri si vesti bune.
Sus In jos

AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 13 EmptyMier Iun 01, 2011 7:13 am

Buna dimineata, dragelor.
Sami, asteptam cu interes povestile si pozele si au fost ambele pe masura asteptarilor. Rochia, machiajul, coafura si tu NOTA 10, foarte reusite toate.
Ieri m-am gandit eu mai bine si l-am luat pe sot de brat si l-am dus sa-si cumpere bicicleta, daca pe role tot nu putea merge. Asa ca aseara in parc el a mers cu bicicleta, iar eu in masina finilor. 1 ora jumatate am patinat, si m-am relaxat. A fost excelent, pentru ca era innorat si nu m-a deranjat soarele.
In rest, liniste, seara cand ajung acasa, dupa dus , mai bag 1-2 fire la goblen la parul baiatului, ca poate il termin anul asta.
Nico, o sa caut ceva pentru tine, un goblen, insa cred ca iti fac ceva monocolor, mai ma gandesc Wink . Ma gandisem la o iconita, dar nu cred ca e ok, ca e ortodoxa.
Pup gasca !
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 13 EmptyMier Iun 01, 2011 8:27 am

woooow samiruto frumoasa mai esti...si te cred si eu ca socrul tau a crezut ca 'ti-ai pus ochii" .. superbi sunt... inteleg ca e fost o nunta foarte reusita hmm pai cu asa nasi!!!!!

amy bravo draga, te admir... eu nu stiu ce naiba am ca daca fac o mancare, o masina de spalat.. dupa nu mai am chef de nimic...zac la calculator si joc cityville...si pe FB...

ca sa nu spun ca ieri am gatit Sad si: cartofii la cuptor cu rozmarin...cica aveau gust de mucegai.. si sa nu mai pun "iarba" aia ca nu-i place...iar taiteii cu lapte... aveau prea multa vanilie... Sad deci am dat chics
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 13 EmptyMier Iun 01, 2011 9:45 am

Hello fetele

Am fost la eco de z9: ovar stang 17,17,12,11 si ovar drept: 15,13,12,nu prea au crescut atat cat ma asteptam eu.Azi iau supreafctul si 150 gonal si 225 merional si maine dimineata:suprefact si 150 gonal,fara merional.La ora 21,30 -ovitrelul si sambata la 8,30 punctia.Pe 3si 4 iunie nu fac clexanele.

Azi ,iar e o zi din aia calduroasa ,erau 24 de grade la 9 dimineata.Mergem prin centru ,sa ne plimbam cu vaporul.
Azi tb sa o sune dr pe Anca -colega de FIV sa ii zica de embrioni cum sunt,asa ca, asteptam vesti.


pupici si sa aveti o zi buna flower flower
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 13 EmptyMier Iun 01, 2011 10:35 am

Salut fetele,
Lyly mie mi se pare ca stai foarte bine! Mai au timp sa creasca cateva zile, nu?..
Amy esti mortala cu rolele! Ma bucur mult ca ati rezolvat intr-un fel cu terenul de casa! (am vrut sa te felicit si ieri, dar am uitat)
Brunico, pe unde ziceai ca mai esti, pupici, unde faci FIV-ul in iulie, la aceiasi clinica?

Mai fetele eu ma apuc sa fac un pic de ordine pe aic ca maine vine o verisoara de a lui H., macar asta e de varsta noastra nu e asa babaciune, asa ca nu ma deranjez prea tare, dar tot trebuie sa fac un drum pe la supermarket sa iau cate ceva.

Va pup pe toate!
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 13 EmptyMier Iun 01, 2011 10:41 am

Buna ziua, fete minunate!

Lylyshor, foarte buna productia. Vor mai creste, nu-ti face griji. Fii optimista! cheers

Sami, nasa-de-nasa! cheers Foarte frumos ati petrecut. Sa traiasca nasii si casa de piatra finilor! flower Distractie placuta la munte si sa va intoarceti sanatosi!

Amy, las ca-mi aleg io un model. Tu sa vii doar cu manutele tale pricepute. I love you
Inteleg ca faceti cura de slabire special, inainte de concediul din TR? Very Happy

Meni, lui Eralp ii plac blondele.Laughing Il tineam in brate cand scriam mesajul si nu-si mai lua ochii de la tine. Wink





Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 13 EmptyMier Iun 01, 2011 10:59 am

Am uitat sa zic ,endometrul era tot de 8,5.Si ma mira ca maine ,ultima zi de stimulare,mi-a scos merionalul-de care eu stiu ca e bun pt calitate si am doar gonal -pt cantitate.
Albu ,in ultima zi, mi-a scos puregonul si mi-a dat doar menopur!!!
O stii PK mai bine ca mine ce face Very Happy
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 13 EmptyMier Iun 01, 2011 11:27 am

Nico, ma gandeam sa-ti fac ceasul asta https://picasaweb.google.com/104608513608110973268/Ceasuri#5610892825497641362
dar sa-ti gasesti tu ceasul pe care sa-l montezi (adica eu sa-ti fac numai panza cusuta). Sau ceva tot de pe acolo, de pe albumul meu Picasa.
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 13 EmptyMier Iun 01, 2011 11:32 am

Doamne Amy,ce rabadare de Sisif ai, ca sa cosi cu atatea culori!Eu nu sunt in stare de asa ceva!
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 13 EmptyMier Iun 01, 2011 11:58 am

Suspect mi s-a pierdut mesajulll
nico pup nasuc de sufletel... transmite-i ca blonda se chinuie sa faca o blonduta...

lylyca, eu zic ca este ok marimea, mie mi-a spus dra ca facem brevactid asta este in locul pregnylului, daca am luna asta vre-un folicul de 2, iar luna viitoare cu stimulare, si la 1.-1.8 il facem ... deci..

ma tot sacaie o durere de cap...as pleca mai de reme acasa, dar ci microbusul beah e cam rau...
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 13 EmptyMier Iun 01, 2011 12:11 pm

Amy, saru' mana! Gata, deja ma simt mai luminata! Ceasul e f frumos, dar daca nu gasesc marimea potrivita, daca stric frumusete de goblen cand il lipesc sau daca stric si ceasul (ca parca ar trebui nitelus desfacut cand pui goblenul in el). E complicat. Embarassed
Dar uite am gasit ceva: de la "Monocrom" - baietelul cu suzeta (ca io baietel il vad). Wink Mi-ar fi placut si primul- "mama cu fiul" dar mi-e ca va fi sotul gelos. Laughing Laughing
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 13 EmptyMier Iun 01, 2011 12:21 pm

O sa incerc sa iti fac ceasul cu totul, ca mi se pare mai ok decat bebele ala. Vad eu cum lipesc si cum mai fac. Very Happy Numai sa-mi zici cand o sa ajungi in tara, sa stiu cata graba e. Bebela ala e mai mult poza, nu are schema clara, din pacate.
Sus In jos
miha_ela
incepator
incepator



Mesaje : 281
Data de inscriere : 21/01/2011

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 13 EmptyMier Iun 01, 2011 3:35 pm

buna fetite frumoase!
eu nu am avut net de asta nu am intrat..insa..inainte sa recuperez tot din urma,mai ales telenovela lui sami bounce ..sa va spun de eco a mea..
noua drita e super..face si fertilizari deci stie cu ce se mananca cazul meu..
asadar..bebele e ok are 200 de grame-este in grafic si e fetita!!sa vedem daca o fi blondina ca tati sau bruneta ca mami..insa m-am mai linistit un pi ptr ca mi-a aratat-o din toate unghiurile posibile ca sa vad eu ca e ok..facea tumbe..tinea manuta pe cap asa ca am vazut si degetelele de la manuta stanga..am vazut funduletul ptr ca doar asa s-a prezentat in fata lui mami..nu exista risc de avort-totul e ok,in afara de faptul ca bebe 2 nu s-a mai micsorat si e urcat deasupra bebelusei..ceea ce face ca placenta sa fie intr-o parte un pic mai jos-dar mi-a zis ca e ok ptr ca colul este ff lung si inchis. cand mai am dureri, chiar si ff mici mi-a zis sa iau no spa si scobutil..plus ca mi-a introdus din nou acidul folic plus elevit..
o sa nasc cu drita asta mai ales ca a mai avut asemenea cazuri si plus de asta trebuie sa fie facuta ca la carte cezariana ptr a putea face alt bebe..din pacate peste 2 ani!!nu am voie mai devreme..si..nu am voie sa alaptez!this is yhe life!!
in rest sunt very happy si abia astept sa simt miscarile piticutei!

va pupacesc pe toate si va doresc o saptamana superba!
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 13 EmptyMier Iun 01, 2011 4:58 pm

Ma bucur ca bebelusa ta e bine si ca ai gasit o dr priceputa,dar nu inteleg de ce nu poti sa alaptezi?
Sus In jos
miha_ela
incepator
incepator



Mesaje : 281
Data de inscriere : 21/01/2011

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 13 EmptyMier Iun 01, 2011 5:14 pm

lyly-bafta multa la oute!asa aveam si eu outele inainte de punctie 2 babane si restul mai micute..dar au crescut in ultimul moment!de la injectia de maturare..

si revenind la ce m-ai intrebat..chiar inainte de fiv am fost la stomatolog si de acolo am luat virusul hepatitei b..din fericire sunt purtator sanatos..deci nu sunt afectata..nu am hepatita..numai ca virusul il port..
ptr a nu fi bebe infectat trebuie sa nasc prin cezariana,sa faca bebe in 12 ore vaccin cu imunoglobina in 12 ore de la nastere..si-nu pot sa alaptez..ptr a nu il infecta..
Sus In jos
lumy_clt
incepator
incepator
lumy_clt


Mesaje : 263
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 13 EmptyMier Iun 01, 2011 11:38 pm

Buna seara dragelor,

eu ca mai mereu singurica, si in seara asta am facut-o lata.......de bine ce mi-am reparat 2 masele, azi am rontait popcorn facut de mine ....toate bune si frumoase, pana m-am trezit ca mi-a pocnit Shocked Shocked una din maselele lucrate Mad Mad Mad Mad . Si culmea chiar am intrebat-o pe doctorita daca pot manca, si ea a zis ca da fara probleme. Na belea, acu a inceput sa ma si doara..What a Face .. si clar ca nu o sa mai pot manca nimic pana n-ajung la ea ... uof, nu ma asteptam sa cedeze asa repede....acu pp ca va tb sa o scot si sa pun alta.alti bani alta distractie..frumos cadou mi-am facut Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Gata m-am plans destul...
V-am tot citit, da n-am apucat sa scriu.

Lyly, tinem pumnii stransi sa iasa totul bine, si sa veniti acasa mai multi flower .

Galli sper ca esti ok, stiu ca au ramas butoaie goale de la muraturi dar totusi nu tre sa le ocupi tu.

Nico, Sufletel este un scump. Ce-i drept cand vin copii , ei devin prioritatea no.1, eu am reusit sa ma neglijez in anumite privinte, si stiu ca trebuie sa iau atitudine. Tu si Lumi va plangeti de kg in plus, eu una sunt minus destul de multe, iar hainele, in special pantalonii stau destul de aiurea pe mine, mai bine zis, mai ca, cad.

Lumi, ma bucur ca va prieste in casuta vs, si ca profitati si de gradina. Am vz si pozele tale, nu ai de ce te plange. Ralucuta este o scumpa, iar tu arati f bine. Parul mie mi-a cazut vreo 4 luni, apoi si-a revenit.

Sami, ma bucur ca a iesit cum v-ati dorit la nunta si mai ales ca toata lumea s-a simtit bine. Am vz si pozele, imi place cum au iesit toate cele. Cunosc insa sentimentul cu masa goala la nunta (chiar langa ringul de dans), am pati-o si noi, si culmea au fost persoane care au confirmat si totusi n-au venit, am iesit tot tanti pe mandi.

Amy, incetul cu incetul veti pune voi in ordine toate actele, tin minte ca noi cum rezolvam cate ceva aparea altceva, si tot asa. Dar uite ca am reusit pana la urma. Si noi am folosit ca sursa de inspiratie icase.ro
Abia astept sa ne mutam, desi mai sunt o gramada de facut, dar sper ca acolo voi fi mult mai linistita.

Bruna, tot cu nasul in carte, dar si cand o termina, sa vezi atunci baiaram.

Turqoise pp ca e ocupata cu smotocit una bucata nepotel.

Manule cred ca tie ti-ar prii un concediu ca sa iesi din starea asta.

Miha, felicitari pentru fetita. Pentru tensiune, poti bea o cafeluta cu laptic (eu aveam recomandarea medicului sa beau).
Cat despre hepatita, si fina ns are, si e gravida in 32 de sapt. Frecvent face tot felul de teste ca sa verfice cum sta treaba (viremiile, parca) Mai mult ca sigur si ea va face cezariana.
Si bebita ei va trebui sa faca acel vaccin. Care la noi nu se gaseste. Lor li s-a recomandat cel care se face intramuscular. In schimb a spus ca va incerca sa alapteze, ca i s-a spus ca e ok, atata vreme cat bebita nu intra in contact cu sangele ei (sa isi ia protectiile d-alea de silicon pt sani pt a evita ranile)

Ca tot vorbeati de kg. , a incercat careva Dieta Dukan?
http://dietadukan.ro/
Am cunoscut o mamica care a dat jos 37 de kg tinand-o!!!!!

Fetitele mele vor implini un anisor, nu-mi vine a crede.

Pe 18 o sa le rupem si turtile, asa ca Amy tocmai ti-am raspuns eu cand vine Nico in tara cheers .

Va las, sper sa nu fii uitat pe careva, si sa imi fie iertat totusi, pana una alta va trimit tuturor multi pupici voinici. Ma bag la nani:sleep: , suparata nevoie mare cu maseaua mea cea minunata....uof....numai asta nu-i trebuia.
flower flower flower flower
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 13 EmptyJoi Iun 02, 2011 4:54 am

Buna dimineata, cucuietelor. Poftiti la cafeluta calda, ca daca tot s-au gandiat astia sa ne dea alarma de la ora 5:00 si am facut o cana de filtru plina... va invit cu drag. Sunt putin chiauna de somn, nici nu ma asteptam sa dea alarma, la 5:25 eram la birou. Beahhh, vorba lui Manu. Very Happy
Lyly, chiar stai bine cu ousoarele si vor mai creste, mai e timp.
Miha, bine ca fetita e bine, nu e o problema deosebita ca faci cezariana, sunt o multime care au nascut asa. Important e sa fiti bine amandoua.
Ma duc sa pun cafeaua ca incep sa vina colegii. Si din nou beahhhhh... am o licitaie cu strigare. Le urasc !!!
Pupici si intru mai tarziu !
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 13 EmptyJoi Iun 02, 2011 4:56 am

Aaaa, si am uitat: sa nu faceti treaba azi, e sarbatoare mare, Inaltarea.
Lumy, pup dragutele domnisoare.
Pup again.
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 13 EmptyJoi Iun 02, 2011 7:35 am

Buna fetele flower
Amy,bine ca mi-ai zis ca e Inaltasrea azi,am uitat.
Ieri ,am zis ca ma duc cu vaporul,dar pe la ora 12 cd am vrut sa plecam era ff cald si ne-am tuflit de la caldura aia.Am stat in curtea pensiunii,ca era racoare si Robert -patronul pensiunii ne-a zis sa mancam cirese,asa ca eu m-am conformat geek Pe seara a tras o rapaiala de ploaie geek
Azi plecam mai de dimineata, sa nu ne apuce caldura mare affraid
Disera fac ovitrelul...nu stiu ce am Question mi s-au umflat sanii si ma dor,o fi normal Question sper ca nu ovulez inainte de punctie affraid
Fetle care au facut FIV,voi ati luat climen dupa punctie?Samiro,ti-ai revenit din petrecerii?PK da climen?ca io vreau sa ii cer.

LumyCLt,ai vrut sa testezi maselele puse de dr?esti cam masochista geek

pupici fetele si va multumesc pt sustinere
sa aveti o zi buna flower
Sus In jos
lumy_clt
incepator
incepator
lumy_clt


Mesaje : 263
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 13 EmptyJoi Iun 02, 2011 10:42 am

Lyly, nici ca am vrut sa testez, dar imi statea gandul la ele (cred ca era mai bine sa-mi stea gandul la cirese Smile))). Nu mai mancase de un an si ceva, tot din cauza maselelor Sad. Uof, asta este, ma duc azi la 15.30 la dentist sa vad cum o rezolv.
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 13 EmptyJoi Iun 02, 2011 11:17 am

Buna ziua, fete minunate!

Razuca mea de soare doarme, asa ca profit.

Miha, ma bucur mult ca norica mea I love you e bine!
Nu te speria de cezariana, e chiar interesant sa dormi si, la trezire, sa-ti poti tine bebelina in brate. La refacere te ajuta enorm daca stai cu bb in salon. Iti vei dori sa te inzdravenesti cat mai repede, ca sa poti sa-i acorzi lui bb toata grija ta. Am descris cateva "smecherii" de revenire la "Gravidute". Wink
Sunt putin socata. De ce ai intrerupt vitaminele pro natale si acidul folic?Shocked Din luna a 4-a de sarcina eu am primit si GynoFerroSanol(acid folic+ fier+ B12), preventiv, impotriva anemiei. L-am continuat pana acum, cand a facut bb 4 luni, tot la recomandarea ginecologului, pt ca trece si la bb prin lapte.
Da, si eu sunt de parere ca ar trebui s-o intrebi pe dr daca ar fi posibil sa alaptezi totusi cu protectie de silicon, macar 3-4 luni. Impotriva ranilor la sani poti folosi crema Garmastan.

Amy, asa e, vin pe 18 iunie! bounce Dar probabil voi veni si in august/ septembrie. Nu te stresa cu goblenasul, fa-l cand ai tu timp. I love you

Lylyshor, sanii umflati ii simti de la hormoni, asta-i semn bun, de activitate. bounce Eu am primit plasturi cu estradiol (Climara Forte) pana aproape de 3 luni de sarcina.

Lumy, dar din ce material ti-a pus maseaua de a cedat la floricele?! scratch
Si cate kg avea mamica aia de-a slabit 37 kile????affraid

Sus In jos
brunadria
incepator
incepator
brunadria


Mesaje : 341
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 13 EmptyJoi Iun 02, 2011 1:38 pm

am venit si eu la apel ...dar dispar in 30 min mergem in Bretania!

lumi-clt, eu nu am facut dieta dukan, dar in fr la tv s a vb f mult despre acest regim si cica nu e ok , pt ca in max 1 an recuperezi toate kg date jos! personal cunosc 2 cazuri! eu nu l am facut! in schimb am reusit sa slabesc 7kg in 3 sapt cu regim facut dupa capul meu: pui, peste, fructe , legume crude si fierte, salate cat incape! bineinteles apa cat poti bea (eu nu prea pot ,max 1l pe zi)! in continuare manancla fel insa de 3 sapt nu am mai dat jos 1kg! e ok ca ma mentin!



offff am vrut sa scriu mai mult insa a ajuns soata si plecam!
pupici!
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 13 EmptyJoi Iun 02, 2011 8:23 pm

hello girls

ne-am intors acasa...am petrecut foarte frumos,ne-am relaxat si am facut atat de multe in 2 zile incat nu-mi vine sa cred.
ne-am cazat la Vila Pinul din cadrul Complexului Cheile Gradistei-Fundata.
foarte frumos intreg complexul,e format din 3 hoteluri si vreo 6-7 vile...restaurantul e cladirea situata cel mai sus...chiar pe un pisc si de acolo este o priveliste superba...de jur imprejur numai munti iar vilele si hotelurile sunt mai jos de jur-imprejurul restaurantului care se intinde pe 3 nivele.
cu loc de joaca pentru copii,cu gratare,cu protap,cu spa,atv-uri,masini de offroad pentru plimbari si cam toate distractiile si activitatile sportive posibile.
wireles doar la Pub si semnal gsm deloc...asa ca ne-au prin bine orele fara telefoane.
camerele foarte mari si curate,misto mobilate,cu tv LCD full HD cu diagonala de 66 cm Shocked nu-mi venea sa cred...cada pe colt cum am eu acasa...caldura de am dormit in maieu si pantalonasi scurti si fara sa ma invelesc.
am ajuns pe la 11,30 acolo,ne-am cazat si am plecat sa cercetam locatia...am facut turul complexului.
la ora 1 am mers la masa si ne-am porcit...eu nu ca am mancat doar un bulz si am baut limonada dar baietii astia ai nostri au bagat ciorbe,pastrame,pomana porcului,afumatura taraneasca...toate aduse cu ceaunul fierband la masa...vin din belsug....cert e ca ne-am intins la masa pana la 3 jumate.
apoi ne-am tarait pana la camera...ne-am schimbat in costumele de baie si la ora 4 eram la spa....am petrecut acolo 4 ore de vis.
afara incepuse o ploaie cu spume,scaparau fulgerele pe langa noi si simteam tunetele de parca se produceau deasupra capetelor noastre...iar noi eram la piscina-mare piscina,cam de 10/20,28 de grade in apa.
am fost singuri in spa asa ca ne-am destrabalat de mama-focului....ne plimbam de la jacuzzi-foarte mare si ala,cu 14 bule,deci pentru 14 persoane si avea 34 de grade apa...la piscina...la hammam...la sauna uscata...pe sezlonguri...si printre picaturi mai treceam sipe la bar sa luam cate un fresh noi fetele si bere baietii.
fetelor...am inotatat o groaza,am si facut febra sa fiu sinera,am stat la hamam si la jacuzi.
dupa ora 8 ne-am dus la camere...ne-am imbaiat,ne-am schimbat la treningane si ne-am dus iar la restaurant ca eram lihniti de foame de la atata harjoneala in apa.
la restaurant...o noua surpriza...noi am ajuns pe la 9 jumate si erau cazati in complex un grup de 90 de persoane de la Grupul Avia Motors veniti la teambealding...pentru ei tocmai se aprinsese un foc de tabara urias si am asistat si noi si ne-am bucurat pe langa ei.
apoi cand am intrat si ne-am asezat la masa ne-a spus ospatarul ca la 10,30 canta Anna Lesko pentru grupul celor de la Avia....asa ca am avut parte si de concert Laughing Laughing Laughing
Anna era cu 2 dansatoare...a facut playback cap-coada....au inceput show-ul imbrcate in rochii lungi si dupa fiecare melodie mai renuntau la o rochie si ramaneau in rochii din ce in ce mai scurte iar pana la sfarsit au ramas in rohite din alea scurte de se vedeau chilotii,ciorapi cu portajtier si cizme lungi...decoltee la vedere.
a fost si un incident neplacut:Anna avea in show un moment in care folosea o papusa...si cineva a subtilizat papusa...si faaceau aia din staff-ul ei ca toate cele ca nu au mai gasit papusa Laughing
baietii nostri iar au bagat porcarii in ei la greu cu vin si apa minerala....eu ammancat ciulama de pui cu mamaliguta....la 12 ne-am dus la culcare si am dormit ca niste prunci.
azi a fost extrem de cald si de frumos...ne spuneau cei de acasa ca ploua in Bucuresti,respectiv Ploiesti si noi ne bucuram de un soare cald si generos.
micul dejun l-am avut bufet suedez si iar s-au ghiftuit oamenii astia de ziceai ca-i ultima lor masa...sincera sa fiu cu voi...niciunu din baietii din gasca noastra nu are sub 90 de kile...90-100 cam pe acolo se invart toti...doar finu are vreo 70 de el mananca cel mai mult...da zici ca baga in buzunare Laughing
apoi baietii au iesit cu copiii la joaca,la fotbal si noi fetele am tras o plimbare prin padure.
la ora 12 am eliberat camera si am plecat in Brasov...ne-am plimbat prin Piata Sfatului si pe aleea pietonala....si pe la 4 ne-am oprit...ghici-unde???la Taverna Sarbului Laughing ....ca deh....mersesem 2-3 ore pe jos si sa nu ne tragem la fata.
acolo alte specialitati ale noastre preferate:muschi alb afumat impletit,carne tocata de vita condimentata la gratar,kavarma-o tocana cu de toate la ulcica de lut,ciolan cu fasole etc etc....eu am mancat o portie de placinta cu ciuperci...si am impartit cu inca 2 fete o portie de Tiramisu cu fructe de padure si menta.
am ajuns acasica la 8 si acum ne bagam la tele.
am zis ca mai mergem la locatia asta...chiar daca e mai scump putin-e 235 roni camera/noapte...isi merita toti banii...esti chiar intre munti...totul e de bun gust si de calitate si decat sa dau 100 lei pe cazare in Moeciu sau Bran pe la alte pensiuni unde sa nu-mi placa aia sau aia sau aia...mai bine platesc mai mult dar ma simt in al9lea cer....asa ca va recomand cu caldura Complexul Cheile Gradistei-Fundata...e mult mai reusit decat cel din Moeciu.
clap
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 13 EmptyVin Iun 03, 2011 7:49 am

Buna dimineata, fete frumoase.
Sami, minunat povestesti. Ma bucur ca v-ati simtit bine.
La noi mai liniste, asa spre finalul saptamanii. Abia astept sa se faca 13:30 ca sa plecam acasa.
Sunt suparata ca de 2 zile tot ploua dupa-amiaza si nu am putut sa ma duc in parc cu rolele, asa ca trebuie sa recuperez.
Va pup pe toate.
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 13 EmptyVin Iun 03, 2011 8:03 am

Buna dimineata!!!!

Sami, ce frumos v-ati distrat...of parca as frea si eu o gura de oxigen/ozon de munte...
m-a sunat farmacia ieri ca mi-a venit Brevactidul, dar ca trebuie sa iau o cutie...deci m-am scos.. am 3 injectii, sa tot"plesnesc" foliculi...
yupppiiii azi e vineri, maine Poiana scrie pe mine poimanie cred ca mergem pe la ai mei ... ma duc sa vad ce-mi fac pomisorii, capsunii...tra, la, la, am o stare buna... si nu voi lasa pe nimeni sa-mi strice dispozitia.. e iar de azi am reintrat in posesia "sagetii argintii" adiaca mi-am recuperat masinuca...
trala, la, la ...
va pupicesc pe toate va doresc o zi minunata! revin ...
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 13 EmptyVin Iun 03, 2011 8:20 am

hello fetele flower

Eu ieri am fost la gardina zoologica+botanica,f frumos,era plin de copii veniti cu scoala,ne-a apucat ploaia,si a fost o ploaie daia cu bulbuci geek se inundase canalizarea ca la Romanica,noroc ca nu a tinut mult geek
Mi-am facut ovitrelul aseara si azi e de voie...nu mai fac nicio injectie.Azi are Anca ET.
I-am dat email la DR PK ,sa il intreb dc e normal sa ma doara sanii si sa se umfle si mi-a aparut si mucus affraid dar nu mi-a raspuns inca si piticul meu din cap joaca tontoroiul What a Face

Samiro fata,tine-o tot asa ! vorba fetelor,frumos mai povestesti!

Nu stiu ce facem azi,cred ca ne invartim pe aproape.

pupici si sa aveti o zi buna
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 13 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul- 15
Sus 
Pagina 13 din 25Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 19 ... 25  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul-13
» Discutii zilnice de tot felul -11
» Discutii zilnice de tot felul- 14
» Discutii zilnice de tot felul-12
» Discutii zilnice de tot felul- 20

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: