Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul- 14

In jos 
+16
Admin
lumy_clt
azumica
missy40
lyly_mar
turqoise
menics
samira33
brunadria
blue_flower
guzelnico
miha_ela
patricia
luminita42
galliciana
amy
20 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 13 ... 22, 23, 24, 25  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 23 EmptyJoi Mar 03, 2011 7:28 am

Rezumarea primului mesaj :

O primavara minunata si un capitol plin de impliniri.
Sus In jos

AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 23 EmptyMier Apr 27, 2011 7:25 am

Buna dimineata, frumoaselor.
Sami, suna tare interesant ce faci tu la spa. Very Happy ma relaxez si eu cand citesc.
Eu la munci, chiar e liniste pe aici si e super ok.
Ieri am fost la niste prieteni, la curte, a fost frumos, mi-a priit aerul curat.
Va pup si va urmaresc cu interes.
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 23 EmptyMier Apr 27, 2011 7:38 am

buna dimi si o zi faina tuturor
clap
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 23 EmptyMier Apr 27, 2011 9:07 am

neataaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa,fete curentate si necurentate!!!
o zi buna si frumoasa, azi si la noi e cald si frumos, vreo 23 gr,cred,mai tz.
azi merg la niste cumparaturi cu proprietareasa mica, si bunica ei, si maine am alt program.
si maine sunt zdruli pe drumuri!!!
acum pun de o paine, merg sa intind rufe afara, si mai vad eu.
sami,soro, poate vrei o bataita Basketball tongue
nicoooooooooo? unde esti?
lumih, ma bucur ca am vb si cu tine, eu VREAU sa o vad pe ralu,soro!!!!! dai un email la baba? pirat
amy, super tari cusaturile tale,soro! love
nu stiu ce ma fac cu cm asta, iar isi face de cap........ scratch scratch scratch
va pupic,mai tz revin.
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 23 EmptyMier Apr 27, 2011 12:19 pm

va pup fetele mele

m-am intors de la spital cu mama si mai trebuie sa mergem peste o luna pentru colonoscopie.
astazi centralizeaza doctorita toate analizele ei si-i da un tratament pana atunci.
nr.1 si cel mai important-de la care i se trag toate bubele de fapt....este ca trebuie sa slabeasca...are 110kg l 1,55m si la 52 de ani.
mananca extraordinar de mult,nu se abtine de la nimic si nici nu vrea sa adopte un regim de viata cat mai sanatos.
niciodata nu a stiut sa se mentina pe o linie de echilibru...fie a rabdat de i-au iesit ochii din cap si a slabit cate 40 de kg. pentru ca apoi sa puna la loc 50 intr-un timp record...fie a mancat ca sparta fara opreliste.
eu nu stiu cum nu s-a saturat si cum nu ii este jena sa-i spuna toti medicii ca trebuie sa slabeasca...i-a tras sapuneala si doctorita asta si cand am plecat de la ea...ce credeti ca-mi zice mama:
-hai la bufet sa mancam ceva...ca stii ce cantina faina au astia aici???
affraid affraid affraid
nu poate sa mearga...nu poate sa faca efort....mai mult de 100 de pasi nu face zilnic...in schimb mesteca in permanenta.
frate-miu a inceput sa ascunda mancarea de ea....si face un scandal de nu va imaginati...interpreteaza ca ii tine cont la mancare si o tine pe mancare in batie de joc....ooofff...
cand vine pe la mine....rade tot ce gaseste prin frigider si prin dulapuri...si nu pot sa-i spun ceva....ca se supara...spune ca e singura ei placere din viata asta si ca-i tin si eu cont la mancare.....ca ce ea asa ne-a crescut???ne-a tinut cont???ca acum ca a imbatranit si e singura si vulnerabila si oarecum dependenta de noi trebuie sa stea la mila noastra sa-i aruncam o frimitura de mancare...si tot asa abereaza.
o fi si asta ceva....dar eu nu inteleg cum poate sa constituie o placere ceva care iti face rau.
in fine...hai ca mi-am zis oful.

ma duc sa fac o ciorba si niste spaghete cu carne si sos rosu-mai am cateva felii din muschiul de porc pe care l-am facut de Paste si s-a cam uscat,,,il tai cubulete,ii fac un sos de rosii cu ciuperci si verdeturi si-l torn peste niste paste si gata mancarea pe ziua de azi.

sunt in zona

clap
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 23 EmptyMier Apr 27, 2011 3:58 pm

Buna gagici,
Mama Samiiii...dar e mare rau mamica ta! Intr-adevar poate avea diverse de la faptul ca e supraponderala, ca de obicei te lupti cu ea pentru sanatatea ei, e incapatanata ca un catar ! Cred ca trebuie luata cu binisorul, sper sa reusesti.
Gali, ce ma mai pui tu la treaba! Pai cand voi putea mai incarc poze, deocamdata pozaul e la barbat la serviciu, isi pozeaza experimentele pe acolo si seara sunt cam obosita, nu prea mai am chef de poze. Dar mi-oi face eu timp si-ti trimit si poze, ca si acasa m-au tot rugat si nu m-am invrednicit pana acum.

Ca sa nu va mai zic ca Ralu nu mai doarme de la 20.00 cum frumos obisnuia, acum se culca pe la 10 cu maraieleile de rigoare, aseara abia a adormit cum plecam de langa patut cum incepea cantarea, de nervi am stat la tv pana la 12 noaptea sa ma mai calmez! In schimb, pe urma, a dormit de la 10 pana la 6 dimi cand a mancat si ne-am culcat din nou pana la 11.oo!azi a fost lux nu prea se intampla mereu, sa vedem ce-o iesi ca o cam las pe ea sa-si faca programul.

Hai ca vad ca se maraie cred ca produs ceva in pampers, ma duc sa vad!
Pup!
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 23 EmptyMier Apr 27, 2011 6:45 pm

hello girls

lumi,asa este,e mai incapatanata ca un catar...si m-am saturat sa ma lupt pentru binele ei...ca le am si eu pe ale mele.

sa va povestesc:ma duc eu la salon....ma schimb in halatoi si ma duc la electrostimulare...incepe sa-mi monteze fata de acolo benzile pe mine...intra o alta doamna in camera-si ea tot cu electro si fastslim...incepe o alta fata si-i monteaza si ei benzile...eu cu ochii la electrozii mei...ea cu ochii la electrozii ei....si cand ridic ochii la ea affraid affraid affraid era lyly doamna cu pricina. Laughing Laughing Laughing
asa ca ne-am curentat impreuna Laughing Laughing Laughing
ne mai curentam si maine ca tot la aceeasi ora avem programare.

eu am avut si impachetare cu paprika...dar dupa 15 minute m-au apucat niste nervi si o stare de agitatie de am vrut sa ies imediat din impachetarea aia.
si am iesit...si acum imi vreau impachetarea inapoi.
sunt eu agitata si nu mai am rabdare si stare de am iesirile astea.
si nervii cei mai nervosi mi-i face PK....am zis Very Happy

mi-am cumparat in drum spre casa 2 tricouri si o zorzoana de pus la gat cu inimioare.
ma duc sa pap ceva
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 23 EmptyMier Apr 27, 2011 7:11 pm

samiro,iti trecura nervii capului??? maine sa te vad cu zorzona la gat,ca poate ajuta si stai linistita in cutie geek
fetelor, io i-am zis sa mai stea, sa se mai plimbe pe acolo,de fapt cam greu cu plimbatu' asa imbracata, dar nu avea stare Shocked ....cred ca tb sa ii bage curent de 300 ,ca sa o blegeasca un pic geek...si cd am iesit afara ,era asa linistita samiruta...nu mai avea niciun stres Very Happy
maine vb cu fetele alea sa iti bage curent mai tare..
sau mai ia si tu Mg - B6,ca trebuie sa mergi calma la PK Very Happy
flower
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 23 EmptyMier Apr 27, 2011 8:41 pm

sa viu cu zorzoana zici???
pai ma gandeam sa mi-o pun prima data la Buda Rolling Eyes

acu' mi s-a pus pata ca n-am si eu un sacou sport-casual... din in mi-ar place...cu mansete idoite cu captuseala de alta culoare si sa port cu pantaloni si cu tricou din asta cu fete,desene,logouri,fundite etc.

ma duc sa ma dushez si sa ma uit la Ultimate Cake Off si la Cake Boss...2 emisiuni care-mi plac de pe Travel and Living.
somnic usor gagici
clap
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 23 EmptyMier Apr 27, 2011 11:37 pm

Fete ce m-ati facut sa rad! ...Va electrocutati amandoua deodata!!!
Ce ca lumea!Very Happy Very Happy Very Happy

A adormit copilul doar in patul nostru, dar si acolo se tot zvarcolea. Incercarile mele de a o obisnui cu copaia aia adanca de la soacra esuara si asta seara, i-am zis lu' H. ca trebuie neaparat sa-i luam un patut din ala normal de la ikea sa ne vada copilul din el si noi pe copil! De cazut am cazut demult de acord acu' sa vedem si cand..
Acu copilul e sus in pat langa tacsu, zice H dar eu cum fac ca vreau sa ma relaxez la tv, iote il dai pe mute , te uiti si tu la emisiuni in engleza, aaaa nu-i conveni deloc, dar se descurca el pana la urma. Very Happy Maine pe la amiaza ma duc la un fizioterapist sa o vada pe Raluca, are capul putin turtit in spate (in zona occipitala), sa vedem ce zice, eu cred/sper sa nu fie nimic serios.

noapte buna fetelor!
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 23 EmptyJoi Apr 28, 2011 6:36 am

Buna dimineata.
Si pe mine m-ati amuzat fetele. Sper ca nu va curentati ca sa slabiti, avand in vedere ce slabute sunteti deja.
Lumi, neaparat sa ii cumparati pat si sa o obisnuiti sa doarma singurica, altfel, greu o mai dezvatati.
Eu aseara am schimbat pamantul la flori, le-am mutat in ghivece mai mari pe cale care se pretau si sunt tare mandra de ce frumos arata. La mine e ca in sera. Sper sa-mi infloreasca gloxiniile sa va arat pozele. Smile
Tot aseara m-am apucat de un nou goblen, este portretul unui baietel, ca ma tot zapacea D de tot, ca am cusut numai fetite si nu ii fac si lui baiatul. Si o colega mi-a zis: fa-i si tu un ochi macar, sa fie multumit. flower
Va pup si mai va citesc azi. Aveti grija de voi.
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 23 EmptyJoi Apr 28, 2011 1:30 pm

va pup fete cucuiete

azi:endo-9,2 mm si folicul dominant -18,6mm.
i-am trimis mail doftorashului si mi-a raspuns in cateva minute....doar m-am ridicat de la laptop ca a intrat faxul si cand m-am intors deja raspunsese...cred ca tocmai isi citea mailurile.
de Duminica incep Progesteronul...ma duc sa-mi cumpar ace gri azi.

am avut o bafta de tot rahatul la Albu...cand am ajuns tocmai ce intra intr-o cezariana asa ca am asteptat mai bine de o ora pana a terminat....si ecografia mea a durat 2 minute...mai mult a durat cat m-am imbracat si dezbracat...in fine...asta sa fie toata supararea mea.

mi-a trimis doctorita pe fax biletul de externare al maica-mii si tratamentul...insa nu se vede deloc...asa ca maine ma duc iar la Fundeni sa le iau eu.

ma duc sa papceva si apoi plec...mai am ceva treaba pana la ora de curentat.
va pup
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 23 EmptyJoi Apr 28, 2011 2:38 pm

bau...ma pregatesc sa plec la curentat.

mi-am facut programarile la mani-pedi,epilat,coafat,masaj,si neste proceduri...sper sa nu uit ceva...am asa:

-Luni-ora 15-impachetare crema termoactiva in tunel,o sedinta ultrasunete,o eletro si un fastslim
-ora 18-vopsit
-Marti-ora 9-mani-pedi
-ora 10,30-epliat
-ora 13-masaj

si mai am azi,maine si poimaine...da pe astea nu le uit.
si dupa aceea mai am cand ma intorc de la Budapesta...da atunci nu mai am curentari si chestii d-astea dure...am numai soft Laughing

va tzucuresc
clap
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 23 EmptyJoi Apr 28, 2011 3:47 pm

Buna ziua, fete minunate!

Am prins si eu un moment mai liber si top pe computerul tatalui meu. Pe Eralp i l-am plasat mamei in brate (e tare bucuroasa, nu se astepta).
Sotul a zis ca vine sambata dar eu cred ca vrea sa ne "surprinda" maine. Si sper sa stam pana la sfarsitul saptamanii viitoare.
Mai am putin de alergat cu dosarele pt alocatie si indemnizatie.
Astazi am fost si la control cu Eralp, la medicul de familie- era curioasa si ea sa-l vada pe bb. A fost amabila, mi-a dat concedii cand eram in TR, fara sa-mi vada burtica de gravida. I-am trimis doar documente. E draguta doctorita si s-a purtat f frumos cu Eralp. Drept multumire i-a gangurit toata consultatia. Iar eu am avut grija sa-mi fac listuta cu intrebari. Eram curioasa sa fac comparatie cu info de la dr din TR. Cateva chestii interesante:
- nu e nici ea de acord sa-i dau apa pana la 6 luni, daca il alaptez
- ea nu e de acord cu suzeta, prefera degetul (curios!!!)
- considera sanatoasa circumcizia
- e de parere ca trebuie facute si vaccinurile recomandate (chiar daca este un cost in plus), nu numai cele obligatorii

Lumi, de ce tb sa mergi la fizioterapist cu Ralucuta? Pediatrul ce spune? Io zic ca-si va reveni fara probleme. Pune-o pe dr/ stg cand doarme, macar in timpul noptii. Daca ii cumperi patut, vei putea sa-i atarni cate-o jucarioara atractiva cand pe dr, cand pe stg.
Amy, ff talentata esti! Si eu vroiam sa te intreb cand cosi si-un baietel, ca numai fetite ai postat.
Samiruto, bafta multa in Hu, DD ajuta sa fie cu noroc FET!
Lylyshor, sper sa-ti placa doctorasul ungur si sa te ajute sa-ti implinesti visul!
Gallicuto, tare agitata esti, surioara! Cum de rezisti?!


Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 23 EmptyJoi Apr 28, 2011 4:16 pm

Buna fetele,
ma dusei la fizioterapeut sa ma aflu in treaba, bineinteles. Zise doctorita ca turtirea capului e foarte ''light'', ca-si revine cu timpul partea si ca sa continui cu chestii atractive pe partea stanga,evident ca sa nu mai stea pe dreapta! Adica ceea ce faceam deja. In rest o intoarse pe toate partile , a gasit-o sanatoasa si vioaie.
In drum spre casa m-am oprit la banca sa dau aplicatia pentru card si pe urma am trecut si prin supermarket. M atragea ata sa ma zgaiesc prin piata (ca azi e piata aici) dar ma dureau picioarele de la tocuri, ma puse naiba sa ma fudulesc!
Nico pai asa faceam si eu deja, cu tot felul de jucarele pe stanga (in tarc), dar am simtit nevoia de o confirmare de la doctor. Mi se pare ca merge incet. Ma bucur ca te simti bine acasa la Bucuresti, abia astept sa pot pleca si eu!
Sami sa-mi pui poze inainte si dupa, vreau sa vaz un efect! Smile

Hai ca ma retrag acum, ma apuc sa fac niste file la teflon si o salata.
Va pup!
Sus In jos
miha_ela
incepator
incepator



Mesaje : 281
Data de inscriere : 21/01/2011

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 23 EmptyJoi Apr 28, 2011 9:15 pm

buna fetele..
dau si eu un semn de viata dupa absentele care sunt motivate din pacate..asadar un bebelus s-a oprit din evolutie..insa al doilea e ok..e bine dezvoltat..
ceea ce va rog-ptr ca stiu ca drii din alte parti sunt mai buni ca cei din bv..e sa intrebati daca se poate cand mergeti la un control ce se va intampla in cazul in care bebelusul oprit in evolutie nu s-a absorbit inca..il poate afecta pe cel de-al doilea?sau ce se poate face in cazul acesta??mie aici mi-au zis sa astept..bebele oprit in evolutie are 1,75 cm..si intr-un fel sau altul o sa se elimine..al doilea are lungime cranio caudala 5,54 cm si translucenta nucala de 1,6mm si dadea din manute si picioruse..mi s-a zis ca s-ar putea sa fie fetita..insa mi-e ff frica!
sunt terminata!dar de dragul celuilalt trebuie sa merg inainte!
si ca sa nu fie asta singura veste proasta..tatal meu a facut si el un preinfarct..deci...sunt la pamant!
ma rog insa sa fie totul bine!
si..toate astea cand am ajuns acasa......off Doamne!
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 23 EmptyJoi Apr 28, 2011 10:18 pm

Mihaela, imi pare nespus de rau. Nu-s doctor, dar cred ca bebe cel voinicut va rezista! Stiinta zice ca daca se produce oprirea din evolutie a unui geaman in trimestrul I , geamanul ramas si perfect dezvoltat are sanse foarte mari! Stiinta ca stiinta dar pana la urma D-zeu e mare si te va ajuta sa duci sarcina la capat! Sanatate multa tatalui, este inca in spital?..Ai grija de tine si fii tare pentru fetita ta care se va naste la termen, sanatoasa si frumoasa. I love you
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 23 EmptyVin Apr 29, 2011 6:22 am

Buna dimineata, dragelor.
Mihaela, asa de rau imi pare de bebele mic... Dar lasa ca fetita o sa fie sanatoasa si totul o sa fie ok pana la urma. Si eu cred ca se va elimina, e mititel
Sami, lasa soro ca nu esti singura de la aspirante. Ne mutam noi mai jos, la mamici. Bafta la curenti.
Nico, cand ajungi acasa, sa mai pui si tu poze cu Eralp, ca mi-e dor de mutrisoara lui. Smile
Lumi, sigur o sa-si revina Ralucuta. Ei au oscioarele fragede, se va modela cum trebuie.
I-am dat un mesaj Monei pe gmail ca suntem ingrijorate cu toate si mi-a zis ca e bine. Atat. Oricum, bine ca e ok.
Manu, mi-e dor de tine, pe unde esti ???
La serviciu multa munca, asa ca de final de saptamana.
Va pupizez si intru mai pe seara.
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 23 EmptyVin Apr 29, 2011 7:03 am

buna dimi fetelor

miha,imi pare tare rau pentru bebelusulpierdut...acum focuseaza-te pe cel ramas si lupta pentru el.
sanatate multa si tatalui tau....daca te concoleaza cu ceva-bine ca a facut doar preinfarct si a putut fi salvat...al meu a facut direct infarct si intr-un minut a fost dus.

amy,oare o sa ajungem vreodata la rubricutele a2a si a3a???mi se pare din ce in ce mai departe visul asta frumos.

va pup si va doresc o zi buna
clap
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 23 EmptyVin Apr 29, 2011 7:39 am

neataaaaaaaaaaaaaa!
pai nu bine zisei eu - curentate si necurentate????
pai,bine,soro, va dadurati intalnire acolo si noi aflam dupa???? Shocked
miha, imi pare rau ca ai avut asemenea incidente triste,
dar daca bblusul ramas este bine dezvoltat,sunt convinsa ca totul va fi bine, si se va naste sanatos!!!
sanatate si tatalui tau! important e sa ai grija de tine! si bb!!!!
lumih, treb sa o inveti pe ralu sa doarma singurica si sa o intorci tu pe cealalta parte.
chiar sapt trecuta am intalnit o mamica, cu vreo 3 copii, 2 fete marisoare, si un baietel de vreo 9-11 luni,
care avea aceasta problema-era destul de vizibil....si ea spunea ca nu a stiut....deh....
sami, bafta cu impachetari si despachetari,injectii!!! soro, eu as damblagi sa stau de la 3 la nu stiu cat la coafor!zau!
nico, e bine ca Eralp e cuminte si ascultator!!bunicii sunt cei mai fericiti cand isi au nepotii in brate, e clar!!!!
e important sa nu exagereze!
amy,pupici!
lumy, tare frumoase fetele tale, sunt geloasa,zau!!!!! I love you

merg sa fac de mancare si paine, si sa uit si eu la nunta astora, ca tare balamuc pare..... Basketball
treb sa merg si la magazin,si curatenie pe aici.mai am de spalat rufe, etc, de-ale casei....

apropo, de ce mi se sfarama painea? cine ma ajuta,va rog?

intru mai tz, va pupic!!!
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
brunadria
incepator
incepator
brunadria


Mesaje : 341
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 23 EmptyVin Apr 29, 2011 8:18 am

salutare ...
miha, n am cuvinte! fi tare si ai grija de tine bebe si tatic!
sanatate multa!

galli , am vazut ca m ai sunat dar eram in Bulgaria, aseara am ajuns acasa in baia mare!

sami , bafta maxima! sa fie cu noroc!

nu am citit din urma insa va doresc toate cele bune!
eu intru in actiune , cred ca stau doar 2 sapt in tara si ma voi intoarce in iunie iar pt liceenta!
voua va doresc tot binele din lume ! pupici!
Sus In jos
turqoise
incepator
incepator
turqoise


Mesaje : 384
Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 23 EmptyVin Apr 29, 2011 9:19 am

Hristos a Inviat!!!

imi fac si eu aparitia, intr-un tarziu, dar efectiv nu mai reusesc sa-mi termin treburili, sau macar sa-mi intru in ritm normal....

mihaela
draga, imi pare nespus de rau pentru puiutul pierdut, asa a fost sa fie dat de la Dumnezeu,probabil avea nevoie de un ingeras, insa bucura-te pentru cel ramas, fii optimista ca va rezista pana la capat si se va naste frumos si sanatos, Doamne Ajuta!!!

Galli, nu stiu de ce se sfarma painica, e facuta la masina de paine?? daca da, tin sa iti spun ca eu nici acum nu i-am dat de capat, efectiv nu imi iese painica si imi vine sa o arunc, mai ales ca e cadou, deci nu-am dat banii pe ea Wink deocamdata sta bine ascunsa printr-un dulap...

noi suntem binisor, am petrecut sarbatorile impreuna cu finii si copiii, sa nu ziceti ca sunt rea dar abia am asteptat sa plece acasa...copii mai incapatanati si mai rasfatati ca ai lor n-am mai vazut de cand mama m-a facut...slava Domnului ca nu ne vizitam decat de 2 ori pe ani, arhisuficient pt. mine...

de luni imi voi relua si activitatile sportive ca imi lipsesc nespus, acum am si un motiv bine intemeiat, adica prajiturile infulecate de Paste Wink

acum astept un curier sa imi aduca un colet de la Fashion Days, uitasem de comanda ca am plasat-o de mai bine de o luna...

manu, pi undi umbli?? eu cred ca tu esti la plaja!!

va pupacesc cu tot cu pitici geek

Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 23 EmptyVin Apr 29, 2011 12:21 pm

Buna fetele,
ne-am trezit tarziu , dupa scularea de la 7.00, am dormit pana la 11.00! vad ca Ralucuta nimereste bine in ultima vreme, doarme toata noaptea, de la 9.30 pana la 7.00 asa da viata, sper sa ramana obicei!..
Amy , Gali mersi fetelor de sfaturi, dar de dormit Raluca doarme singura. In pat la noi, in landou, pe canapea, oriunde dar nu in patutul ala de la soacra. Daca va amintiti copaia aia e adanca si cu pereti tapetati cu cearsafuri, nu poate vedea in jur si nu-i place. Patutul pe care vrem sa il luam de la ikea o sa fie lipt de patul nostru si fara un perete lateral , care se scoate. Asa ca tot cam in pat cu noi e, numai ca avem cu totii mai mult loc! In orice caz eu nu ma tem ca Ralu se va invata cu noi in pat si chiar daca se invata, ce daca?...O sa vadem atunci ce facem! Smile Aaa, btw, Luci a dormit cu mine pana la 16 ani, nu ca nu vroia singura dar asa eram atunci inghesuiti intr-un apartament si locuiam si cu una din surori!

Ma duc la ea ca vrea sa ne jucam!
Pup!


Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 23 EmptyVin Apr 29, 2011 2:40 pm

Mi-am amintit ca azi e nunta lui William si Kate , m-am uitat si eu un pic, i-am prins pe balcon la Buckingham Very Happy , ceremonia am pierdut-o dar cred ca or mai fi reluari !
Apropos de regaliatate , maine e ziua reginei aici, s-ar putea sa fie nebunie pe strazi, H zice sa facem shooping azi, pe seara. Astia de ziua reginei ies pe strada si fac targ si cu lucruri noi si cu vechituri, de fapt multi isi vand vechiturile din casa! In plus muzica populista, adica fanfara, festival etc , e haios sa te plimbi, mie imi place dar H nu se omoara, el e satul probabil! Very Happy
Sus In jos
turqoise
incepator
incepator
turqoise


Mesaje : 384
Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 23 EmptyVin Apr 29, 2011 2:58 pm



m-am uitat si eu putin la ceremonie, tipic englezesc, nimic aparte...mi-a placut rochia de mireasa in schimb, desi ma asteptam la altceva mult mai "sclipitor"...

fetelor, ce grozavie...prietena mea si-a prins degetele in cutitele de la mixer cand incerca sa faca maioneza...au internat-o si operat-o de urgenta No
saraca fata, tot intamplari dintr-astea ciudate are parte inca de la inceputul anului, offf.......

a ajuns intr-un finat si coletul, sunt partial multumita de ceasul meu D&G, dar nu sunt deloc incantata de lantul vintage pt. el. e mult prea mare,poate pt. cineva mai corpolent,nu pentru fluturasul meu Very Happy pe asta o sa-l returnez, sper sa imi vad si banii inapoi...


eu va doresc un weekend cat mai placut, si 1 Mai cu timp frumos si calduros sunny
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 23 EmptyVin Apr 29, 2011 6:55 pm

va pup

si eu acasa....ma delectez cu un castronel cu capsuni dulci si parfumate.
astept sa-mi plece cosortu' la fotbal si ma duc sa-mi spal vasele si sa-i trantesc o friptura cu salata si cartofi prajiti pentru cand vine acasa...si ma uit la televizache...sa vaz' si eu pe unde butonez sa gasesc nunta.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 23 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 23 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul- 14
Sus 
Pagina 23 din 25Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 13 ... 22, 23, 24, 25  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul- 20
» Discutii zilnice de tot felul-13
» Discutii zilnice de tot felul - 21
» Discutii zilnice de tot felul -16
» Discutii zilnice de tot felul- 15

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: