Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul- 14

In jos 
+16
Admin
lumy_clt
azumica
missy40
lyly_mar
turqoise
menics
samira33
brunadria
blue_flower
guzelnico
miha_ela
patricia
luminita42
galliciana
amy
20 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 18 ... 25  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 12 EmptyJoi Mar 03, 2011 7:28 am

Rezumarea primului mesaj :

O primavara minunata si un capitol plin de impliniri.
Sus In jos

AutorMesaj
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 12 EmptySam Mar 26, 2011 10:42 am

buna dimineata doamnelor

ce soare frumos e afara cheers

ce program aveti???eu trebuie sa fac ceva de papa-o fripturica la cuptor cu o garnitura si o salata,sa spal lenjeria de pat,sa strang rufele de la uscat.
vreau sa ies putin prin oras dupa-amiaza.
iar maine dimi fac mancare pentru vreo 2 zile...am in meniu salata de vinete,papricas si ciorba de legume.

va doresc un we fain
clap
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 12 EmptySam Mar 26, 2011 12:02 pm

am uitat sa va spun ca pe 7 Mai mergem la botez...cred ca vom veni direct de la Budapesta de la ET.
una din fetele de pe DC,ne-am cunoscut la Buda si am ramas prietene ...nu a reusit cu fertilizarea si la cateva luni dupa FIV a ramas gravi natural,dupa vreo 4 inseminari nereusite,dupa Fiv nereusit si dupa 10 ani de incercari.
si mi se pare ca au o idee super-misto...fac botezul la munte...intr-o cabana...vine toata lumea de Vineri si stam pana Duminica...Sambata va fi botezul si masa seara...dar vor sa fie totul ca un we de relaxare la munte cu o petrecere mare intre prieteni.
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 12 EmptySam Mar 26, 2011 12:24 pm

hello,hello, dragele mele!
ziua 1! ma doare tot, obosesc rpd, si asta e....as vrea sa fac una alta, dar nu stiu cat voi reusi....
una bucata caine pandeste la usa sa iasa afara. e frumos si cald, si fara vant! Evil or Very Mad
lumi, sa stapaniti sanatosi casa!! super! bravo voua!
bafta cu propietarul!! astia sunt cam suciti, cateodata.....
sami, azi nu stiu ce reusesc sa fac, as face o musaca de vinete,sincer! numai eu mananc!
am salata,ciorba, si daca e ceva, fac niste carne de vita fiarta in oala minune. de ajuns.
s-ar putea sa mergem si la cumparaturi, si atunci....vedem....
sami, despre cine zici tu acolo? la cine mg la botez? de laura mai stii ceva?
lyly, fii cuminte,soro!
nico, se vede ca eralp s-a schimbat deja. dar poza, e bestiala, ce mai!
amy, pe unde esti? restul fetelor?
un we linistit si calduros va doresc!
ma duc sa ma mai chiorasc prin reviste, la reduceri....
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 12 EmptySam Mar 26, 2011 1:08 pm

galli,fata despre care povestesc scria mai rar pe DC...are nickul speranta_2008.
laura si-a schimbat jobul...munceste in Bucuresti si face naveta zilnic din Ploiesti...altfel s-a retras in cochilia ei definitiv...noi ,toate fetele am sunat-o,i-am dat nenumarate mesaje,i-am trimis mailuri si nu ne-a raspuns...nu mai vrea sa comunice si pace...poate doar cu noi...poate cu toata lumea...nu stiu ce sa spun...am vorbit si cu nasa ei-pe care am cunoscut-o tot la Buda si ne-a spus ca e obosita....aclelasi lucru ni l-a spus si sotul Laurei,care ne-a raspuns la telefon.
atat stiu...atat pot sa-ti spun.
noi-fetele, credem ca asta cu oboseala e doar pretextul...nu spun ca nu e si adevarat ca o naveta zilnica este obositoare...insa un rand in mail,un sms scurt,un tel. uneia dintre noi ,spun eu ca nu ar fi fost un capat de tara.
este decizia ei insa...probabil ca asa simte...sa se izoleze...nu a venit nici la botezul Adinei,nu vine nici la cel al Sperantei.
cand va fi pregatita si daca va mai dori sa comunice cu noi...suntem aici.

azi nu prea am spor
vremea asta de afara ma imbie la iesit din casa..pe coclauri ...insa nu am de mancare gatit si acum vine Balaurul infometat
dati-mi un sut in dos sa ma opresc direct in bucatarie.
Sus In jos
brunadria
incepator
incepator
brunadria


Mesaje : 341
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 12 EmptySam Mar 26, 2011 1:10 pm

buna ziua...
am venit cu rezultatele!
azi z6 de stimulare , ma prezint cu 8 foliculi :
3*14mm
3*15mm
2*16mm
endometrul de 6,8mm !

mi se pare ca prea repede au crescut foliculii !
de azi introduc si cetrotide! doza de menopur aceeasi 112,5ui!
luni, am iar echo ! dr spune ca atunci decidem cand e punctia!
sper din suflet sa fie cu noroc!
cam atat..


galli, nu te mai stresa!
eu am luat gazon , azi ne ocupam de curte! adica voi privi de pe terasa Smile
eu ma duc la 14h00 sa mi vopsesc parul , ca dupa ET gata sunt gravi!
pe la bucatarie, fac ceva snitele.. cam atat azi , maine poate imi vin si alte idei!
v am pupat si va doresc un wee minunat!
Sus In jos
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 12 EmptySam Mar 26, 2011 1:14 pm

buna
vreau sa va fac cunostinta cu SARA care sa nascut in 25 martie la ora 18,50 dupa un travaliu de 13 ore cu 3570 de kg si 57 de cm
tati a fost cu noi in sala de nastere pana la sfarsit ,a taiat cordonul si a plans ca un copil
inca suntem in spital pt ca mami este foarte slabita si cred ca numai luni plecam acasa
va pup si deabea astept sa va pun ceva poze

clap clap clap
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 12 EmptySam Mar 26, 2011 1:39 pm

bruni,Doamne-ajuta sa ne aduci vestea cea mare.
alina,felicitari pentru bebe Sara...sa fie sanatoasa si norocoasa in viata si tie refacere usoara iti doresc.

fete....se pare ca si omu meu are acelasi chef de munca asa cum am eu....de unde ieri imi spunea azi ca are o groaza de treaba...m-a sunat acum 15 minute si mi-a spus:in juma de ora sa fii gata,cu ceva bagaj facut ca plecam la munte!!!!!!!
uraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa........imi vine sa mor de fericire....exact ce-mi doream...sa evadam putin din orasul asta.
va pup si am fugit sa ingramadesc cate ceva in geanta....tocmai ce-am iesit de la cel mai rapid dush din viata mea.
clap
Sus In jos
brunadria
incepator
incepator
brunadria


Mesaje : 341
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 12 EmptySam Mar 26, 2011 1:43 pm

alinuta, felicitari mamico!!! sa traiti cu totii si sa fiti o familie fericita!

sami , distractie placuta!!
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 12 EmptySam Mar 26, 2011 3:28 pm

bruni, bravo,frumoasa productie!
alinutahu,felicitari,am scris si la subiect!
sami,stiu de speranta! super
chestia cu retrasul nici eu nu am inteles-o si nici nu o voi intelege!
mi se pare un mod ciudat de manifestare.....
eu ma bucur cand am prietene multe, chiar si virtuale! in fine, nu toata lumea e la fel.....
nicooooooooo? unde esti,soro?
mona inca e in we,se destrabaleaza! Embarassed
am mai tras un pui de somn, dim ma trezesc fara ceas la 4,30 - ce bucurie.....
am mai luat cateva tablete, ma doare ingrozitor.....
ced ca nu mai fac nimic de mancare...
samiiiiii, distractie placuta!
mai inru!
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 12 EmptySam Mar 26, 2011 5:06 pm

Alinuta,sa iti traiasca fetita! sa fie sanatoasa si norocoasa! sa te refaci repede ! flower flower flower

bruni,pai io cred ca stai super bine!si parca ai stimulare doar cu menopur,nu?parca si samira, a avut ultima data doar 8 zile de stimulare,sper sa nu ma insel Shocked

galli,sunt f cuminte..doar ca la noi e ca la nebuni Laughing are o placere deosebita sa ma enerveze......si pe urma se comporta ca si cum nu a fost nimica....ce mare lucru!?dc nu il deranjez de la meci...e super ! doar sa gaseasca ceva de mancare prin frigider si nici nu observa ca nu sunt acasa Shocked

sami,eu cred ca, laura o sa comunice cu voi...mai tarziu......este modul ei de a suferi.....si are nevoie de a se obisnuii cu gandu...o sa iasa din cochilie si o sa aiba puterea de a zambii si de a nu mai arata ce e in sufletu ei
io la servici ,am zis la toat lumea ca am renuntat...ca sa nu ma mai frece cu intrebarile...ma imbrac in fiecare zi cu cate o carpa mai cu mot,ca doar am dulap plin Very Happy , si toti ma intreba unde ma duc dupa servici?!nicaieri,dar am dulap plin cu haine....si toti banii ii bag in fundu' meu Very Happy ....unde sa ii bag?in fundul copiilor?!

azi am avut program de cosmetica,am fost la piata, am facut o ciorba de legume si mancare de cartofi si pe seara fac o placinta cu pere............acum aduc sa fac putin curat si ma intru pe seara
pupici


Ultima editare efectuata de catre lyly_mar in Sam Mar 26, 2011 10:17 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 12 EmptySam Mar 26, 2011 9:16 pm

Alinuta felicitari! Bun venit Sara! love
Sa-ti traiasca, sa creasca sanatoasa , frumoasa si desteapta!

flower flower flower

Alinuta, dar ce lungana este Sara la 57 cm! Smile Imi pare bine ca ai scapat, nu te intreb prin ce-ai trecut cu travaliu, inca imi amintesc cum e, sper ca ai avut epidurala sau vreun drog ceva, macar o parte din travaliu.
Recuperare usoara, ai grija mare de tine, sper ca vine si mamica ta pe la voi sa va mai ajute!
I love you
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 12 EmptySam Mar 26, 2011 9:36 pm

Nico i-am dat sa manance, in sensul ca i-am aranjat frumos pe masa etc... ca altfel nu poate sa-si ia din frigider, iti dai seama extraefort pentru mine, care mananc din picioare cum apuc! Smile D-apoi ii sunt recunoscatoare cu geamurile, dar in limita bunului-simt ca pana la urma il ajuta pe fiu-sau. Eu am muncit si frecat saptamana asta in casa de mi-a venit acru , absolut singura si cu copilul in brate, pt. ca lui H iar i s-a declansat boala aia autoimuna care ii da oboseala si probleme cu ochii..:-(Oricum femeia e ok in felul ei,chiar nu e rea deloc, nu am zis asta niciodata, doar ca imi place sa o stiu la casa ei!!! Very Happy

Sami ce frumos ca va duceti la munte!
Imi pare rau ca esti dezamagita de Laura, dar las-o...stii tu, important este ca ea sa fie bine pana la urma, sa-si gaseasca linistea si sa-si aline suferinta din suflet cu timpul, indiferent de modalitate.
Gali pup mare sa-ti treaca supararea pe tarzan! Smile
Lylyshor, vorba ta, fa ce poti pentru tine, important e sa te simti bine, cred ca esti si tu obosita si exasperata de lupta asta pentru copil, dar va fi mai bine, sunt sigura. Viata cam decide intr-un fel sau altul... I love you
Va pupic fete !

edit pentru Bruna!Succes in continuare! I love you
Sus In jos
miha_ela
incepator
incepator



Mesaje : 281
Data de inscriere : 21/01/2011

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 12 EmptyDum Mar 27, 2011 12:17 am

buna seara!
scuze ca dau cam rarut pe aici insa sunt terminata cu munca..cred ca o sa mai merg vreo 2 luni ca sa fac banutii si plec acasa!nu mai rezist sa muncesc!burta creste pe zi ce trece-e ff mare ptr 7 saptamani insa eu sunt very happy! Laughing imi doresc sa fie doi puiuti sanatosi si voiosi!deja nu ma mai pot apleca asa usor-eu care de fel imi sunt agitata si nu pot sta locului o clipa-acum ma ridic ff greu din pat ptr ca simt ca ma tine ceva....abia astept luni sa vad cum e "burtica"!
uff..si oricat de greu ar fi in tara-nicaieri nu e mai bine ca acasa! No nu mai suport sa stau aici desi e multa lume care ma trateaza fff bine..dar..locul meu nu e aici-de fapt-locul nostru! Laughing

bruni-intru in fiecare seara sa vad ce mai faci!ma bucur ca esti ok!cat despre grija ta cu foliculii nu e fondata!si eu am avut in z 6 de stimulare 5 foliculi mari de 14-15 cm..iar restul au fost mai micuti la mine de 7-8..asa ca nu iti fa probleme! e ff bine!eu am continuat stimularea pana in z 9,la tine cred ca mai putin ca ai tai foliculi au crescut in acelasi timp!tin pumnii ff stransi fata frumoasa si te astept cu beta mare cat de curand! cheers

alinuta-felicitari!sa-ti traiasca fetita si sa te fericeasca toata viata de-acum inainte!refacere usoara si lui mami! Wink

lumi,guze,gali,manu,sami,lyly,amy,mona,patricia,mirela-va pupacesc pe toate si va multumesc ca existati!
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 12 EmptyDum Mar 27, 2011 12:52 am



felicitari alinuta!
felicitari Bruni!
pup galli harnicuta!
pup si Lumi cu soacra in dotare
imbratisez Nico cu sufletel cu tot in brate
pup mare si pt proaspata graviduta plecat ain tarii straine, miha...
mona?
dragelor ....eu sunt huhurez ca-ci azi dupa o portie de "poiana"cu gratar facut pe un vant de ne-au zburat toate de pe masa....am cazut lata pe la opt.. iar acum normal sunt treaza....
ei a dar azi am pus capsuni la poiana , ca florile....sunt tot la mine in geanta ....semintele...
am trecut si pe la ai mei, G a taiat paduricea din spatele casei si darama niste acareturi....hmm a fost bine, placut... intru pe net sa vad daca le mai trebuie ceva la capsuni...
va pupii pe maine

Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 12 EmptyDum Mar 27, 2011 9:26 am

Buna dragele mele si scz de absenta.
Alinuta, sa-ti traiasca fetita, sa fie sanatoasa si fericita ! Iar tie...refacere usoara dupa nastere.
Bruna, frumoasa productie. Sa se faca mari si vigurosi.
Lumi, tre sa dai de baut pt casa cea noua. Sa o stapaniti sanatosi !
Noi ieri am fost la nasi la Giurgiu. Cei mici ne-au chiaunit de cap pe drum... Ziua a fost frumoasa insa s-a finalizat urat. Sa va explic: eu ii spusesem nasei mai demult, la telefon, cam ce avem de gand sa facem cu bebele si mi-a zis raspicat: nici sa nu te gandesti, se va supara nasul. Hmmm, nu am zis nimic decat ca una peste alta ei sunt acolo, noi aici, aia mici la maica'sa si noi tot singuri acasa si am inchis discutia. Ieri, la plecare, ma jucam cu o fetita de 4 ani si o suna soacra-mea pe nasa. Si nasa ii spune: nu, nu au plecat copiii, fina se joaca cu o fetita mica, dar nu ii mai trebuie ei copil mic, ca maine-poimaine face Ada (fata lui D) un bebe si il creste pe ala. Mi s-a urcat tensiunea instantaneu, prietenii nostri se uitau la mine sa vada cum reactionez. pt ca ei stiu de planurile noastre. In fine, am depasit momentul si am plecat.
Ajunsi acasa i-am zis lui D si mi-a zis: auzi, nu te mai stresa de toate astea si nu le mai pune la suflet, vad cum le spun copiilor si restul nu ma intereseaza. Rupem legaturile cu ei si gata. Aceeasi reactie a avut-o cand i-am zis ca atunci cand o sa apara bebele maica'sa, avand in vedere ca ii divinizeaza pe ceilalti 2, o sa-l respinga pe cel nou venit. Auzi, stii ce, nu ma intereseaza parerea ei si nu ne mai ducem la ei si gata.
Sa vedem daca se mentine pe pozitie pana la final.
Bineinteles ca cel mic a mai facut o criza ieri, cu sensul ca l-a pus sora-sa sa-si puna centura, in spate, a inceput sa urle ca nu o suporta, dupa ce tot drumul s-au chitait, s-au harjonit, subit la faza cu centura zice: ma doare burta si incepe sa se prefaca ca plange. Intra in casa... se duce la baie, soacra-mea pe langa usa, ce are mama copilul??? Nu are nimic... Pana la urma, teatral, iese din baie cu un lighean ,,pt orice eventualitate". Noi stiam ca sunt fite insa soacra-mea tare s-a suparat ca il certa D pe ala mic. La plecare radea strengareste, convins ca nu-l vedem...
cam asa am petrecut, cam asa petrecem in fiecare we cu piticii, cu certuri, ciufuleli, rasfat la greu... uneori nu stiu cat ma mai tin nervii, dar...totul trece si uit cand ii vad cum zambesc si cum vin la mine in brate.
Va pup si scz ca m-am intins, dar nu am cu cine sa vb in afara de voi. Sad
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 12 EmptyDum Mar 27, 2011 10:54 am

Buna fete ,
noi de dimi pe aici prin casa, Ralu s-a sculat la 9.00 (dupa ora schimbata), H. a facut cafea, hop si soacra , azi pleaca. Soacra s-a intrecut pe ea insasi, ne-a facut cadou o bicicleta (second hand, dar e f. buna) , plus niste bani pentru ralucuta sa-i luam un dulap pt. hainute la noua casa.
Am stat tarziu azi noapte, am vorbit cu Luci, era fericita ca a fost aceptata pentru organizare evenimente in sistem de voluntariat, dar tot e ceva, pt. inceput!

Manule ce dor mi-e de pamanturile romanesti cand povestesti de la poiana..!
Miha hai rezista cat poti, dar nu face eforturi fizice, ai mare grija! esti singura acolo, e si sotul cu tine?..
Amy..comentariile astea sa nu te mai mire, sa nu te mai supere, ele vor veni mereu din partea rudelor mai ales, care cred ca va fac mare bine, opunandu-se adoptiei. Mama lui D. crede ca isi protejeaza pe fiu-sau sa nu mai munceasca si pt. alt copil, nasii cred ca o fi vreun moft de-al vostru, cine stie..., in orice caz au o putere de intelegere a situatiei egala cu zero! Nu se pun in situatia ta, daca tu esti nefericita ca nu ai copilul tau, nici D nu va fi fericit, ei bine asta nu pricep ei, ca e ceva pentru voi doi , nu pentru rude.Sa stii ca si eu am auzit commentarii din astea din partea soacrei asta cand a aflat ca incercam sa facem un copil, ce reactie a avut, nu ne-a venit a crede...Dar oamenii se schimba, se vor schimba si ai tai, au nevoie de timp sa se obisnuiasca, tu tine-te de planul vostru, nu-ti va parea rau, va fi bine, ai sa vezi.

pup fetele toate, duminica frumoasa!


Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 12 EmptyDum Mar 27, 2011 11:16 am

neata si de la mine! I love you
sunt treaza de la 4,30, evident-ora veche!
tarzan a plecat la pescuit, desi aseara a cazut ca busteanul.
nu a prins nimic, i-a scapat pe toti 3, si si-a pierdut si blincherele..... Evil or Very Mad
trebuie sa vina imediat.
in sf am reusit ieri sa iesim la cateva cumparaturi, el a ramas in masina, ca deh...
plus ca nimerisem in niste busoane....mama-mama!
azi e urat si ploua, nu stiu daca mai tz va mai iesi soarele.
amy, nu te necaji, e f important ca d sa nu isi schimbe opiniile.
din ce povestesti tu,se pare ca nasii vostrii nu sunt de varsta voastra, ci mai mari!
conceptii comuniste, ce mai!!! dar,e urat din partea lor! sincer!
ar trebui sa va sprijine in alegerile voastre si sa va sfatuiasca.
asa sunt unii, e important sa iti urmezi si sa iti atingi scopul, restul nu mai conteaza!
lumi, si eu am vrut sa spun ca e f lunga fata asta, dar, m-am abtinut!
si grasuta si lungana, ce mai, o frumusete! alinutaaaaaaaaaaaaa,asteptam pozele!
apropo de ralucuta voastra, se pare ca, incet incet isi regleaza si ea programul, ce bine!
creste, si mai incolo o vei vedea crescand dintr-o data!!!!
monaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa? ma ingrijorezi,soro!!! iesi la iveala,odata!
va doresc duminica placuta, revin! I love you flower
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 12 EmptyDum Mar 27, 2011 1:11 pm

va pup fete cucuiete

noi am fost la Maneciu,la prietena Speranta de pe DC la care va povesteam ca vom merge la botez.
sotzulache l-a sunat ieri pe sotzul Sperantei sa vada ce mai face si erau la Maneciu-de acolo este el si ne-au invitat la un spritz.
cum si Samiroiu avea chef de duca si eu la fel...a venit invitatia la mare fix.
asa ca ne-am gratarit,am stat la palavre,m-am jucat cu bebe mic,baietzii s-au uitat la meci si au stat la spritz pana taaaaaarziuuuuuu in noapte.
a fost foare placut si parca exact ce ne trebuia.
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 12 EmptyDum Mar 27, 2011 1:30 pm

bruni,nu sunt prea mari foliculii...la ultima stimulare am avut 8 zile de injectare si toti au crescut uniform.

lumi,foarte frumos gestul soacrei.

galli,acum ca a venit caldura o sa inceapa si Samiroiu meu iar cu pescuitul.

amy,imi pare nespus de rau pentru faptul ca nu te inteleg rudele sotului tau...nu stiu daca macar fac vreun efort sa te inteleaga...nu stiu de ce,am senzatia ca nu.
nu mai stiu daca ai spus si-mi cer scuze daca nu am retinut...nasii sunt cumva mai de varsta soacrei tale???sunt cumva si rude cu soacra ta???
pozitia lor oricum nu este una corecta...din discutia telefonica cred ca ti-ai dat seama si tu ca ele-soacra si nasa,incearca sa saboteze cumva situatia voastra.
soacra ar trebui sa fie multumita ca fiul ei are o familie feiricta alaturi de tine,ca si-a refacut viata frumos alaturi de tine,ca nu esti o scorpie care sa-l indeparteze de copiii lui ba mai mult sunt parte importanta din viata voastra.
nasa ar trebui sa-ti fie mai aproape...doar asta e rolul nasilor,nu???
ai dreptul la copilashul tau si sa nu te lasi influentata de opinia rudelor sotului...nu au dreptul nici macar sa-ti sugereze sa renunti.
poate ca mi-as dori ca sotul tau sa fie mai "tare" pe pozitii-stiu ca barbatii,in general,vad lucrurile altfel decat noi,femeile...insa acum parca mi-ar place mai mult ca in situatia de fata sa fie el cel care pune piciorul in prag...care transmite soacrei-nasei si cui mai mare de comentat ca voi ati decis asa,este alegerea voastra si cui nu place...sa fie sanatos...sa va scuteasca de comentarrii rautacioase insa...asta daca va mai vor prin preajma lor.
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 12 EmptyDum Mar 27, 2011 5:09 pm

Da Samira, nasii sunt prieteni cu socrii (48-49 ani nasa si 52-54 nasul nu stiu sigur) si nasii primei casatorii a lui D si nasii de notez ai copiilor. Au ramas prieteni si a fost un lucru normal sa ne cunune. Ideea e ca nasa nici nu i-a zis nasului ca sigur ma lua la trei pazeste si facea scandal. D a remarcat cat de acid vorbea soacra-mea cu nasa la telefon si finalul de: lasati ca vb noi mai tarziu la telefon... si azi, am deschis discutia si i-am zis franc: stii, nu ma deranjeaza opnia lor si nu ar trebui sa ma intereseze deloc insa ma deranjeaza ca eu sunt conditionata sa fiu fericita in functie de altii, in speta ca eu am dreptul sa tin un copil in brate cand o face aia mica a ta copiii. de ce trebuie sa fiu fericita numai daca sunt altii si eu nu am dreptul asta, pt mine? Stiu ca in fata soacrei primordiala este fericirea copiilor in detrimentul fericirii lui D, o stie si el, dar eu nu ii sunt datoare cu asa ceva, pana la urma nu sunt copiii mei si nu toata viata mea se inverte in jurul vietii lor, adica eu sa stau sa astept sa-mi azvarle ei un os de fericire...D mi-a zis: nu te mai supara, nu te mai agita, nu mai ii baga in seama, pentru ca daca ei continua asa o sa rup orice relatie cu ei, pt ca nu e normal cum gandesc. Mai vedem... mai e cale lunga.
Nu mi-a trecut inca supararea, azi-noapte nu am dormit mai deloc, azi in final am luat un Distonocalm si parca e mai ok.
Multumesc ca-mi sunteti alaturi, stiu ca e un drum lung si presarat aproape numai de rautati, dar sper ca in final totul sa fie ok.
Va pup cu drag !
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 12 EmptyDum Mar 27, 2011 6:14 pm

amy, dreptul la fericire nu ti-l poate lua nimeni!
asta depinde de tine,in primul rand si de cel de langa tine!
e ffffffff important ca d. te iubeste, te sustine!
si la urma urmei, viata ta ti-o faci cum vrei tu!
cat despre soacra ta, ce sa spun: a trait o viata intreaga organizand vietile altora,asa ca.......
nasii vostrii ar fi trebuit sa va sustina,sa va ajute, sa va sfatuiasca, NU sa interzica nimic, nimanui!
nasul este un parinte spiritual, asa ca.......bile negre pt ei!! si rusine lor!
asta gandesc eu, sper sa nu te supar si eu.....
cam asa se intampla cand sunt prea multe.....in comun cu fosta......
lasa, nu te mai gandi, maine incepe o saptamana noua, banuiesc, ca vei mg la servici. iti trebuie puteri!
pupici, si fii cuminte!!! I love you
pup toate fetele! I love you
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 12 EmptyDum Mar 27, 2011 8:27 pm

amy,parerea este ca, o sa gaseseti tu un mod dragut sa le spui ca este hotararea voastra si ca doar ii anunti,nu le ceri parerea......si pe mine ma enerveaza oamenii care stiu ei mai bine ce este mai bine pt altii si isi dau cu parerea pt toti sau toate......

io sunt cam varza ...nu am dormit decat 3 ore azi-noapte si azi am fost cam zombii azi..am dormit un pic dupa-amiaza si probabil la noapte o sa stau cu ochii in tavan affraid ..o sa ma uit la filme Shocked
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 12 EmptyLun Mar 28, 2011 6:35 am

Buna dimineata, dragele mele.
In primul rand va multumesc pt sustinere. M-am linistit, pana la un nou show, care sunt sigura ca va urma mai devreme sau mai tarziu.
In al doilea rand, va doresc o saptamana frumoasa si calduroasa, ca la mine e un friggggg 2 grade si nici pic de caldura in birou. Era asa bine acasa.
Va pup cu drag !
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 12 EmptyLun Mar 28, 2011 7:59 am

Buna dimineata!


off mai amy, nu e corect, si o strig in gura mare..parearea mea strict personala : nu are nimeni dreptul sa-mi rapesca bucuria de a -mi tine copilul in brate ..indiferent pe cale vine el... doar Dzeu...si cred ca si cu el m-as rafui un pic nu m-as lasa... sunt revoltata, pentru ca si si eu m-am lovit la un moment dat de astfel de comentarii ... nu este corect si gata... amy, e foarte important ca D este de partea ta, ca te sustine ca-si doreste la fel de mult ca si tine... la mine nu a fost asa si asa am rupt eu logodna dupa 5 ani... si nu-mi pare rau...

fetelor am gasit sursa greturilor mele...ha, ha: serviciul...deci, cum vin la munca , cum mi-e greata ..hihi..
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 12 EmptyLun Mar 28, 2011 10:55 am

Salut fetele,

asa mai manule, fir-ar el de serviciu, e gretos rau! Very Happy
Amy flower !

m-am trezit mai odihnita, ce bine...sper ca si H e bine ca a plecat de dimi la serviciu. Sambata a venit propietarul -vreau sa va zic ca arata ca un buldog lacom- si s-a chiombit asa putin din fotoliu, dar nu a verificat casa, ca a zis ca da garantia cand plecam si ca sa-i aranjam si gradina ca el uraste gradinaritul, mama lui de porc, pai daca urasti gradinaritul de ce ti-ai pus ditamai gardul viu de conifere peste tot, ca sa avem noi ce sa taiem tot anul..in fine, deci urmeaza un alt heirup de curatenie si frecat cand plecam de aici , estimam noi cam pe 8 aprilie. Sper sa ne returneze garantia intreaga. E vorba de vreo 800 eur, conteaza, pt. ca e aproape o rata la casa noua. .



Ultima editare efectuata de catre luminita42 in Lun Mar 28, 2011 11:30 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 14   Discutii zilnice de tot felul- 14 - Pagina 12 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul- 14
Sus 
Pagina 12 din 25Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 18 ... 25  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul- 20
» Discutii zilnice de tot felul-13
» Discutii zilnice de tot felul - 21
» Discutii zilnice de tot felul -16
» Discutii zilnice de tot felul- 15

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: