Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul-12

In jos 
+12
lyly_mar
brunadria
mirela2
alinutahu
turqoise
samira33
luminita42
lumy_clt
babyblue
menics
guzelnico
amy
16 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 13 ... 23, 24, 25, 26  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 24 EmptyJoi Dec 16, 2010 8:38 am

Rezumarea primului mesaj :

Sarbatori fericite si un an nou plin de bucurii !
Sus In jos

AutorMesaj
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 24 EmptyLun Ian 24, 2011 5:58 pm

Lumi, sper sa obtineti creditul cat mai repede si sa va mutati in casuta voastra! I love you

Amy I love you , si eu sunt curioasa: exista un album foto cu potentiali copii adoptabili sau sunt locasuri speciale unde puteti vedea copilasii? Ce varsta v-ati gandit sa aiba? Vreti fetita/ baietel?

Sami, asa faceam si eu socotelile, in fc de pretul FIV. Si, dupa esecuri, imi spuneam: ce de lucruri puteam sa facem cu banii respectivi, ce vacante interesante puteam petrece etc. DD ajuta ca FET sa fie incununat de succes! angel

Turqoise, sa va mearga bine afacerile, sa scapati de credite si sa incepeti procedura FIV cat mai repede! cheers

Sus In jos
miha_ela
incepator
incepator



Mesaje : 281
Data de inscriere : 21/01/2011

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 24 EmptyLun Ian 24, 2011 6:21 pm

buna fete dragi!
multam ptr sfaturi!dap..o sa fac si trombofiliile!insa sincer nu stiu unde!ptr ca am fost azi in plimbari pe la farmacii sa intreb de vitex fruit-nu a stiut nici o farmacista ce e alal!au zis sa le dau denumirea in romana ca in latina nu pricep!nu stiu frate mie mi se pare de coma brasovul din punctul de vedere medicamente,naturiste,medici etc..e varza orasul asta!cred ca aici daca ma duc la aprozar sau ma duc sa cumpar ooo gasesc si vitex fruitul!offff..cred ca trebuie sa ma duc ori in sibiu ori in bucuresti sa fac analizele astea si tot ce mai am! scratch si mai ales ca am citit despre vitex fruit pe net si se potriveste perfect cu profilul meu-mai ales ca scade si prolactina-eu in decembrie avand prolactina ff mare!acum a revenit la normal-insa era bine de luat asa preventiv!
cat despre drul din sibiu-pe bune-nu ca il ridic in slavi-insa e de nota 10!din prima m-a impresionat!o ora s-a uitat peste analizele mele-chiar si cele de acum 7-8 ani!a incercat sa gaseasca toate bubele ce le-am identificat pe parcursul timpului..si pe urma mi-a dat variante-indicandu-mi totodata ce crede el ca ar functiona mai bine in cazul meu!
turqoizule-inca esti la limita de 30 de ani..dar trece timpul ff repede!asa e cum zici tu si turqoizul-e greu cu rate-o spun din proprie experienta!insa se pot face usor usor amandoua!uite..eu acum am scapat de credite..mi-am luat o masinuta si usor usor incerc sa ma pun pe picioare!trebuie sa reusim!asa ca..bafta multa!sa iasa tot asa cum iti doresti!si dac nu te potrivesti cu mine la fiv-poate incepi cu bruni in martie!
insa..toate ca toate-de ziua mea o sa fiu bortoasa!am zis am zis! Wink

menicsule-ma bucur ca ti-ai mai revenit!hmm..si tu zici sa mai astept ptr celelalte analize..sa le fac dupa ce termin cu antibioticele..asa o sa fac daca nu am incotro!multam!

guze-tu pana la urma ai reusit si aveai si tu hidrosalpinx daca nu ma insel!asa ca trebuie sa te urmez si eu! Very Happy

sami-eu nu inteleg cum de nu ai reusit pana acum sa ai un prichindel..mai ales ca te-ai verificat din cap pana-n picioare si stii atat de multe..offfff..terbuie sa iti reuseasca fetul de data asta!bafta fata frumoasa!

brunule-si tu trebuie neaparat sa reusesti de data asta!e musai!asa ca..invata bine ptr examene ca apoi te pui serios pe treaba-la facut bebei cu tine! I love you

restul gastii-va pupacesc!

Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 24 EmptyLun Ian 24, 2011 6:29 pm

ufff...am mai trebaluit nitel prin casa.
am sters aragazul si am spalat pe jos in bucatarie si in holul de la intrare.
asa nu-mi place iarna cand intram in casa cu noroi sau incaltarile pline de zapada...imediat se vad urme pe gresia mea crem din hol Evil or Very Mad
desi am pus eu acolo un soi de stergar pentru picioare...tot se face mizerie...asa ca am ajuns de spal iarna si de 2 ori pe zi holul de la intrare.

eu mai citeam pe DC la fetele de la topicul cu adoptii si spuneau acolo ca cei de la Protectia Copilului te cheama cand au un copil adoptabil si care are caracteristicile scrise de tine in dosar...si daca refuzi copilasul cica nu te mai cheama sa vezi alt copil.
e o chestie foarte delicata oricum...ei spun ca nu te duci la macelarie sa-ti alegi o bucata de carne mai frumoasa...ca toti copii sunt la fel...tu,ca parinte adoptator clar ai alta parere si vrei sa simti o chimie cu copilasul tau...si poate nu o simti din prima...si tot asa.
stiu doar ca trebuie extrem de multa rabdare si nervi de otel...si o relatie la una sau mai multe maternitati-si cum afli ca se naste un bebe adoptabil...te duci la relatia pe care trebuie s-o ai si la DSPC si ei sa te cheme de fapt...adica vezi Doamne ei au gasit copilashul nu tu.
este o mafie incredibila si ma cutremur de tot ce citesc pe la topicul ala...e un razboi crunt.
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 24 EmptyLun Ian 24, 2011 6:38 pm

miha,iti pot cumpara eu Vittex daca vrei si ti-l trimit prin curier cu plata la destinatie.
sa nu crezi ca astea din Bucuresti sunt mai breze...tot asa se uitau si la mine ca la o amenda cand le ceream Vittex.
nu se gaseste peste tot.
ca un sfat:sa nu cauti in farmacii ca nu-l gasesti...doar in Plafare sau magazine naturiste.
daca vrei da-mi de stire.

o sa am si eu si noi toate o sa avem bebeii nostri intr-o zi.
cum e viata asta...pana la 30 de ani nici prin cap nu-mi trecea sa fac un copil...cand a inceput sa ticaie ceasul...au venit peste mine extrauterinele si problemele si Fivurile...si timpul trece acum atat de repede si am senzatia ca nu mai suficient timp sa incerc.
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 24 EmptyLun Ian 24, 2011 7:38 pm

Buna seara dragelor.
Motivata a compus-o D, eu nu ma pricep deloc la compuneri.
Am dus dosarul, l-a verificat sa aiba toate actele in el si ne-a mai dat sa completam o cerere. Varsta: 1-2 ani, sex: fetita Very Happy . Situatie psihosociala sau cam asa ceva: clinic sanatos. Am intrebat daca pot scrie pe cererea aceea ca nu vreau de etnie rroma si mi-a zis ca mai bine nu, ca dosarul se duce si la Bucuresti si sa nu zica aia ca facem discriminare. Pe motivatia noastra am scris Exclus rrom. Am vorbit cu cineva care stie cam cum stau treburile si mi-a spus asa: copiii care sunt adoptabili nu sunt din reviste pentru copii, sunt cazuri soclaie si de cele mai multe ori cunosti doar mama, care poate fi de origine romana dar tatal e Natural, deci necunoscut, deci poate fi rrom...
Nu poti sa-ti alegi tu copilul, sau mai bine zis e de preferat sa il gaseasca asistentul social care preia cazul familiei tale. In functie de ce date au la dosar despre copil si din profilul psihologic al persoanelor care vor sa adopte, fac ei niste studii si daca considera ca sunt compatibile lucrurile astea, te cheama sa iti arate poze sau iti trimt pozele pe e-mail. Daca copilul ti se pare ok, poti merge sa-l vizitezi... Mai departe tine de familie si de copil. Daca nu iti convine, asistentul, cel putin in teorie, cauta alt copil care sa corespunda cerintelor familiei.
Cam asa am inteles ca decurge povestea. O sa aflati odata cu mine, pe parcurs. Very Happy
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 24 EmptyLun Ian 24, 2011 8:21 pm

Miha, am hidrosalpinx pe trompa stanga (in prezent, clipsata Wink ). Am schimbat clinica si doctorul (si forumul Laughing) si iata-ma in saptamana 36 de sarcina. cheers
Dr nou mi-a recomandat laparo pt clipsarea trompei afectate si apoi FIV, dupa 2 luni. Am demarat FIV3-cel norocos in ian anul trecut. Intre punctie si ET, endometrul meu a scazut, fapt pt care dr a refuzat sa-mi faca ET, urmand sa pregatim uterul intr-o luna ulterioara.
A intervenit o afacere in RO, careia i-am dat curs 3 luni (apropo, Sami, castigul tot la pretul FIV-ului l-am raportat tongue). In mai am revenit in TR, am facut pe ciclul respectiv doar tratament pt endometru si pe 31 mai- ET.

Sami, lasati-va incaltarile afara, pe covoras, ca in TR. Laughing Aici, multe familii inca pastreaza acest obicei, chiar si in Istanbul. Very Happy Si nu fura nimeni!

P.S. Toate veti reusi sa va tineti sufletelul mult dorit in brate. Nu renuntati la lupta si nu va pierdeti speranta! angel
Sus In jos
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 24 EmptyLun Ian 24, 2011 11:02 pm

Gagicoante, sara buna....
tzop si eu un picut...
am scris un mess azi de la serv dar s-a sters....
v-am citit pe diagonala...
Lumi, bafta cu casa....
Eu sunt euforica.....
Tocmai am primit un email de la T...
Vreau sa va spun fetelor ca namai cand am vazut ca am 1 email de la el, fara sa-l citesc....am tras un plans de bucurie bun....ca macar e in viata.....
apoi incet incet am inceput sa-l citesc....
Da Doamne la toata lumea asa mesaje.....
Am fost un sac de tensiune, dar acum iar sunt in varful muntelui...si cu capul in nori....
Mi-e drag de nu mai pot....
S-a intors seicul din america si mi-a adus mici atentii plus un parfum Body shop....Musck....foarte fain...
A trebuit sa ma suporte si sa-mi auda toate temerile mele, si m-a incurajat si m-a imbratisat si mi-a zis ca va fi bine si ca sunf frumoasa Smile si ca sa vezi ce bine o sa fie....ca el e acolo si ca nu ma lasa singura si ca sa spun ce vreau...
eram pachet de nervi dar a inteles...
a fost fff incantat ca l-am asteptat "acasa" si a inceput sa planga....
oricum si-a pus-o domnul cu o ucrainieanca de pe la expozitie.....
a facut poze, cu ea....goala....cu curu gol (ea)...foarte frumusica la corp...da' la fata nu prea....
i-am zis ca ce face acum cu chinezoaica.? cum ii spune ca s-a pos-o cu alta?
Nu am crezut ca am sa traiesc zilele astea, dar nu am avut nici un resentiment sau sentiment de gelozie...
doamne ce bine ca am scapat de obsesia lui....
Sa traiasca soldatelul Smile...
in concluzie, asta e rdiosantul......
Sunt indragostita......puteti sa ma bateti....eu sunt indragostita....lulea....
si el e "I am dying of your love"........
Manu, fata frumoasa, iubeste-ti barbatul si ajuta=l si incurajeaza-l si ai sa vezi ca si el va fi alaturi de tine cand vei avea neoie sa sustii.....burtoiul....Smile
Nico, esti dusa tare.....tu esti in stare sa-ti programezi totul la milimetru.......vezi sa nu te certi cu medicii ca tu vrei la ora 12 dupa ameaza sa iasa buburuza...si e sa zica...nu...mai stai...sau invers....
Am impresia ca tu esti o organizatoare impecabila...ai putea face cariera in acest sens....sincer...
Amy, tin pumnii cu dosarelul, si multa rabdare fata frumoasa....
Cum spune si sami, vezi ca ai multe de trecut...mai ales emotional.....tinem pumnii....pup
Va pup pe toate in varful boticului....
vreau si eu un telefon de-al domnisoarei sefe din frantia......pe pm....se poate? Bruni...cu tine vorbesc...
oricum salutarile mele cu mana la basca.....
puuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuup
Sus In jos
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 24 EmptyMar Ian 25, 2011 9:07 am

Neata mandrelor,
Va invit la ceiut si cafelute.....
Aici e o vreme splendida, cu soare si chiar cald 20 grade ...asa precum sufletul meu....
Azi am o zi lejera, ca e lumea plecata la o conferinta......misto....am timp sa ma gandesc la ale mele si sa-mi pun ordine in file-uri....
Va pup pe toate, o zi buna....
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 24 EmptyMar Ian 25, 2011 9:17 am

bounce bounce
mona , slava domnului ca este bine soldatelul iar tu ai revenit cu capul printre nori... hmm iti sta bine indragostita, si sigur esti mai frumoasa!!!( a remarcat bine dl seic) il iubesc mona, ca altfel nu stateam langa un asa nesuferit Wink.

amy chiar ca-i cam complicat, dar sigur veti gasi forta sa mergeti mai departe si sa faceti fata tuturor problemelor...pup

nico da m-am documentat si eu pe net, nu am facut profil trombofilie...vreau sa verific daca am reducere la CMU...si poate cer eu..desi mi-e sa nu se simta lezata dna dr...

si eu as vrea ca de ziua mea sa aflu ca sunt bortoasa...hihi..dar vine cam repede ziua mea...asa ca imi doresc sa fie cadoul de 8 martie...a, nu stai ca vine ziua indragostitilor!!!

ieri am tras amandoi ca doi nebuni de o saltea imensa ( asa mi s-a parut) pt ca lui G i se pusese pata ca trebuie luata...asa ca fara transport, am tras noi de ea... si dupa am cazut lata, va dati seama...normal ca am incercat sa dormim pe ea, G s-a trezit ca-l durea dantura, eu m-am tot foit...deci nu am dormit bine..poate pt ca nu i-am facut"proba"??? dar nu mai aveam chef...


G este in faza de "platou" la dieta... si il simt ca isi pierde rabdarea..hmm nu stiu daca este bine...

puuupp si samiruta, si miha_eluta, si mami de pisoi si mami de buburuza plangacioasa...o zi buna sa aveti

Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 24 EmptyMar Ian 25, 2011 10:55 am

Buna dimineata, fete minunate!

Hmmmm, se simt miresme de dragoste inflacarata pe aici. Ce frumoooooos! drunken flower drunken flower

Mona I love you, ce minunata veste ne-ai adus! DD ajuta sa-si revina soldatelul cat mai repede si sa-si ia zborul spre tine. Tu asteapta-l acolo sus, pe culmi. cheers

Meni, n-are de ce sa se supere dr. Eventual, cere-i parerea. Dar, avand in vedere sarcinile tale pierdute, n-ar fi rau un profil trombo. In lista de analize date de dr ai primit sa faci factorul de coagulare?
Sper din toata inima ca urmatoarea sarcina sa fie victorioasa! I love you

P.S. Mona, nu-i bine sa fii nici prea organizata (nu toti apreciaza perfectiunea Wink ), uneori imi dau seama ca sunt putin exagerata dar nu ma pot abtine. Embarassed




Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 24 EmptyMar Ian 25, 2011 11:35 am

da nico, facusem sigur factor de coagulare inainte de chiuretaj...si era bun! adica stiu ca erau toate in limite... de ce?
mi-au mai facut la prima pierdere... un test tot de coagulare , intepandu-ma in lobul urechii:) ati mai auzit de asa ceva?
si cu analizele astea, acum ca mi s-a descoperit Mycoplasma / ureaplasma - dr mea normal ca da vina pe ea...
dar nici bani de profil trombofilic nu am... eu nu am asa ceva in familie...adica pana la bunici nu a suferit nimeni de astfel de afectiuni...
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 24 EmptyMar Ian 25, 2011 12:16 pm

va pup fetelor

mona,ma bucur ca esti bine

manu,nici in familia mea nu au fsot cazuri de trombofilie...pana la mine Laughing
testul de coagulare cu sange din ureche este o analiza obisnuita.
daca poti merita sa faci un efort financiar pentru SAFL si Trombo erediata.
asa am zis si eu la inceput...ca nu am de ce sa le fac....nu am astfel de cazuri in familie si sigur nu am asa ceva....si uite asa am facut 2 Fivuri fara sa stiu de trombo...daca stiam de la bun-inceput....cine-stie???poate alta era situatia mea acum.
oricum imi reprosez faptul ca nu le-am facut mai devreme.
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 24 EmptyMar Ian 25, 2011 1:04 pm

voi incerca sa fac rost de bani...dar spune-mi si mie, tie ce ti-a iesit in neregula? se trateaza?
oricum acum astept sa vedem ce si cum cu restul analizelor...
fetelor voua dupa cate incercari vi s-a recomandat FIV?? scuze dar nu mai stiu...mie imi tot spune dr ca este ok, ca voi ramane insarcinata, sa nu-mi fac probleme...ca probabil Mycoplasma a fost de vina..dar daca nu? sa mai astept sa pierd o sarcina? offf...acum ce o fi o fi...
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 24 EmptyMar Ian 25, 2011 1:26 pm

mda la synevo costa 690... voi face rost de bani si ma infiintez la rand... conteaza perioada? ma gandesc ca daca imi va veni CM sa le fac toat ein z 2 si cele hormonale
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 24 EmptyMar Ian 25, 2011 4:17 pm

dragutelor, eu plec spre casa, va doresc o seara placuta...poate intru si eu mai tarziu daca nu se va juca G pe calc...
va pupic pe toate...
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 24 EmptyMar Ian 25, 2011 5:29 pm

Fetele, eu am atipit dupa amiaza langa copil in patul nostru din dormitor
am avut o dimineata agitata, s-a infundat scurgerea la dus, dar rau de tot si am chemat pe unii specializati Very Happy
100 de euro 20 min de desfundare, ce rahat...aproape ca-mi luam bilet de avion spre romania cu banii astia (care btw e 150!)
in fine, noi sa fim sanatosi, abia astept sa fac dus ca aseara nu, azi dimi nu..
H. a stat acasa si a lucrat, asa ca n-am avut computer, m-am consolat cu TV-ul

Visez sa calatoresc, o vacanta ...nici nu-mi vine sa cred ca stau de atata timp in casa si inca mai trebuie sa rezist cateva luni...

Vreau la plaja la Mona.. Smile ..Manule iti urez ca G sa iasa o data din faza de platou, ca vad ca-l deprima.. si sa te lase gravida! Smile

Va pupic pe toateeee..
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 24 EmptyMar Ian 25, 2011 5:34 pm

hello fetele!
fusei si la marinescu azi,stat la coada 2 ore ,intrat ,povestit,controlat,coborat la ecografie,stat iar la coada,intrat,facut ecografie:ovarul stang cu un chist endometriozic si ovarul drept cu chist hematic,ceva-ul ala pe care l-a vazut si tutunaru si dr grec.Mi-a propus sa vin la eco in ziua 2-3 sa vada dc a disparut chistul hematic(s-a indoit care ar dispare,cd l-am intrebat) si dc a disparut sa fac protocol scurt/lung ,nu era f sigur si dc nu, sa fac laparo pt ca e suprafata prea mica pe ovare care sa reactioneze la stimulare.din ce-am citit chistul hematic nu dispare,de fapt este a 2 luna in care este prezent si nici nu cred ca va disparea.Mi-a zis ca a aparut din cauza stimulari.dr puia care ma operat de fibrom si care a zis ca merge cu mine la marinescu,cd l-am cautat a zis ca intra in operatie,asa ca m-am dus singurica la marinescu,fara nicio recomandare.oricum se grabea f tare cand mi-a facut eco ,ca tb sa repare nu stiu ce la curentul electric si tb sa intrerupa.am vrut sa il intreb mai multe,dar s-a enervat,ca vb cand fac eco,probabil saptamana viitoare.deci mai mult ca sigur tb sa fac laparo affraid ,de fapt ac lucru mi l-a zis si dr grec.sa vad dc ma hotaresc sa fac la giulesti ,cu cine ,ca am inteles ca el nu prea mai face laparo,fac dr alea mai tinere.
sincer, imi crapa capu!!!am o durere cumplita.....imi vine sa imi bag picioarele...sa nu mai fac nimica....am obosit....
iertati-ma fetele...ca altceva nu stiu ,decat sa ma plang.....in ultimu timp nu povestesc nimic de bine
pupici
Sus In jos
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 24 EmptyMar Ian 25, 2011 5:40 pm

Fete,
Eu cu gargaunii mei in cap, nu am inteles ce faza de platou are G al lu' manu...
Eu credeam ca e ca la platoul sexual....adica te tine high....in platou....
Sorry da's dusa....
hai mai veselitiva putin ca tare e tensionat forumelul nostru....in ultima vreme...deh, mamici ocupate si preocupate...
manu, zau asa, relxeaza-te fata si ocupate de apetitul sexual al "inculpatului" si ai sa vezi ca o sa fie bine Very Happy
pup, si vorba fetelor fa si tu analizele ca sa stii cum sa pui problema ...
da' poate nu va fi cazul...asa simt eu...ca georgica va fi pe felie data viitoare...
Nico, Sami, lumi, Amy, all

Lyly, fata draga.....o stransa imbrastisare de la mine....pup
va pup
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 24 EmptyMar Ian 25, 2011 6:03 pm

va pup fete cucuiete

manu,de la Synevo aceste 2 pachete trebuie sa le faci

* "Profil sindrom antifosfolipidic" (pret 210 ron) - contine: anticoagulant lupic, anticorpi anticardiolipinici IgG, anticorpi anti-beta 2 glicoproteinaI IgG, IgM.

* "Profil trombofilie ereditara II#8221; (pret 690 ron), contine: antitrombina III, proteinaC, proteina S, mutatia factorului V Leiden (obs: aceasta iese pozitiva in 90% cazuri cu APCR), mutatia protrombinica (factorII) , gena MTHFR (mutatii C677T; A1298C, daca iese pozitiva se va face si analiza homocisteinei pt a vedea cat de grav este afectat organismul).

lylyshoaro,ce sa-ti mai spun ca nu mai stiu....imi pare tare rau ca treci prin asa ceva...nu stiu,sincer,ce sfat sa-ti dau...asculta-ti si tu instinctul si actioneaza in consecinta.

va pupizez maxim gagici
am o stare de bine de zici ca cine stie ce fericire m-a lovit Laughing
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 24 EmptyMar Ian 25, 2011 7:27 pm

samiruto,ti-am trimis un email pe adresa ta de pe yahoo

sa te tina starea asta mult si bine!
cand ai rezultatul de la unguri?

Mona,ma bucur ca esti indragostita si frumoasa si ...si ...si sa te tinaaaaaa!


pupici la toate fetele

PS scriu de pe laptopul meu cel nou.In sfarsit stau si eu in pat si scriu la laptop:D

Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 24 EmptyMar Ian 25, 2011 7:34 pm

lyly,ma duc sa ma caut in mail.
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 24 EmptyMar Ian 25, 2011 7:37 pm

lyly,okidoki..m-am pus pe treaba.
rezultatele de la cariotip le astept in jur de 10-15 Februarie.
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 24 EmptyMar Ian 25, 2011 7:39 pm

Buna seara, dragelor.
Lumi, felicitari pentru casuta, ma bucur ca totul s-a rezolvat asa cum voiati voi.
Manu, chiar nu vad de ce ai face fIV, tu ramai natural insarcinata. Problema e cu pierdutul sarcinilor, problema care trebuie rezolvata. Nu cred ca ai rezolva nimic cu FIV... doar bani aruncati, cam asta e parerea mea, in cazul tau.
Manu, si mie mi-a facut testul de coagulare tot din ureche, Ma intepa sin 15 in 15 minute ... de 3 sau 4 ori, chiar nu mai stiu.
Mona, bravos pt soldatel si pt fluturasii dinstomac. tare frumoasa mai e perioada asta.
Lumy, din pacate Marinescu e tare repezit, am fost si eu la control la el, acum 6-7 ani si tot asa era. Mie una nu mi-a facut o impresie nemaipomenita.
Eu am fost la patinoar, a doua oara in viata mea, ma dor picioarele si ghetutele mele mi se pareau fulgi dupa ce am scapat de patinele acelea greoaie. Am luat si 2 cazaturi, dar m-am ridicat si am luat-o de la capat. Patinez daca ma tine cineva de mana, altfel, ioc.
Sami, ma bucur ca esti fericita, si asa fara explicatii.
Lumy, mamica de buburuze fetite, pe unde umbliiiiiiiiiii ???????
Nico, nasti in aceeasi perioada cu Andra si cu Daniela Gyorfi. Very Happy Vedeta, ce sa mai.
Pup toata gasca.
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 24 EmptyMar Ian 25, 2011 8:31 pm

Amy, eu stiam ca ele sunt in luna mai mica decat mine. Shocked
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 24 EmptyMar Ian 25, 2011 8:59 pm

amy,e suuuuuuuuuuuuper la patinoar.
eu ador sa patinez-o sa va fac si o confidenta acum...am facut aproape 2 ani de patinaj...asa ca ma tin bine pe patine...insa nu am mai fost la patinoar de vreo 4-5 ani...ca Samirutzul meu nu e amator de asa ceva.

lyly,misiune indeplinita
ai traducerea in mail.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 24 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul-12
Sus 
Pagina 24 din 26Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 13 ... 23, 24, 25, 26  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul- 9
» Discutii zilnice de tot felul-4
» Discutii zilnice de tot felul-10
» Discutii zilnice de tot felul - 5
» Discutii zilnice de tot felul -11

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: