Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul-12

In jos 
+12
lyly_mar
brunadria
mirela2
alinutahu
turqoise
samira33
luminita42
lumy_clt
babyblue
menics
guzelnico
amy
16 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 21 ... 26  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 16 EmptyJoi Dec 16, 2010 8:38 am

Rezumarea primului mesaj :

Sarbatori fericite si un an nou plin de bucurii !
Sus In jos

AutorMesaj
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 16 EmptyJoi Ian 13, 2011 10:07 am

bruni angel doamne ajuta
bine ca sunteti ok...
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 16 EmptyJoi Ian 13, 2011 10:47 am

Buna dimineata, fete minunate!

Mona, ce veste buna! cheers Reactia ta a fost normala, sper ca soldatelul tau sa fi inteles profunzimea sentimentelor tale. I love you

Bea, sa inteleg ca a socializat si Sophie la receptia NL? Very Happy

Brunica, spor la shopping! Si mie mi-e dor de plimbarele prin magazine dar nu mai am energie. Rolling Eyes Sa ne povestesti aventura. study

Meni, G se bazeaza pe tine pt sustinere in dieta lui. Asa, asa, tine-l departe de ispite culinare dulci.Twisted Evil Fa-i dobos cu varza. Laughing

Amy, suntem cu gandul la tine! I love you

P.S. Mona, se pare ca delicatetea nu e punctul tau forte in perioada asta. Laughing Laughing Laughing





Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 16 EmptyJoi Ian 13, 2011 10:55 am

Meni, ia declara mataluta in ce zi de CM esti, sa te monitorizam in lisuta. Very Happy

Amy, incearca sa observi lunar acea "sacaiala" la san, nu cumva o simti in perioada ovulatiei? Am reactualizat listuta si am acordat atentie zilei tale de CM. Exclamation
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 16 EmptyJoi Ian 13, 2011 11:16 am

Nico, hi, hi, dobos cu varza geek ma tem ca nu va rezista prea mult, dar oricum si daca nu va putea tine dieta asta... ma voi apuca sa gatesc mai "light" si sa-l invat cu fructe seara nu cu prajituri...
sunt Z8 faci cu ochiul si pe 21 parca merg la control iar... pana atunci ... Embarassed exersam...ha, ha...aseara ma intreba daca mai are voie ceva...el cu gandul la mancare...raspunsul a fost: ba da dragule, ai voiasa: baita cu spumant si cu manu in cada, dragalit si somn...."

ha, ha, baia am facut-o pe rand pana la urma ca el urmarea nu stiu ce la TV iar eu nu l-am mai asteptat in cada ca ma plictiseam...a fost bine...cu dormitul a fost mai rau ca a adormit la tv in sufragerie si a intepenit pe canapea..asa ca sa-i fie clar unde doarme cel mai bine: in pat cu mine!!!
Sus In jos
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 16 EmptyJoi Ian 13, 2011 11:33 am

Neata fete dragi,
Of ce noapte am avut...plina de ganduri....
Da Doamne sa fie bine la toatat lumea....
Brunica, chiar m-ai facut curioasa, ce s-a intamplat?
Se pare ca v-a atacat cineva probabil...important e ca sunteti bine...
Drum bun spre Romanica si bafta multa in tot ceea ce va propuneti..
Meni, bine ca ai grija de G....las sa vada el cine e seful....
Nico, da, nu sunt in cea mai buna forta, si pe de alta parte, stii tu ca Fecioara spune de-a dreptul..
Ei or fi si mai "delicate si diplomate" da alea sunt cu burtica deci muuuult mai calme si implinite.. I love you
Ma simt minunat....va pup din inima...
Pup si la Luminite flower de pe tot globul...
Samiro....cum a fost chermeza? vreau si eu sunca aia..
pup
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 16 EmptyJoi Ian 13, 2011 12:05 pm

Meni, deci in cazul lui Geo se aplica zicala "Dragostea trece prin stomac." Laughing Laughing Laughing

Mona, ai dreptate, Fecioara spune de-a dreptul ce are de spus, dar dupa ce analizeaza bine. scratch Ca, daca e necesar, sa-ti si argumenteze. Wink Mai ales ca, odata iesit porumbelu', nu regreta neam. smile
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 16 EmptyJoi Ian 13, 2011 12:24 pm

Buna, fetele, si multeee scuze de intarziere.
La mine pe birou e un munte de adrese la care trebuie sa raspund, dar le-am dat deoparte, ca sa intru ca sa va citesc.
Mona, tare ma bucur ca totul e ok cu soldatelul.
Alina, felicitari pt fetita, banuiam eu ca e o pitica. Very Happy
Bruna, am citit, ma rasfoit, nu vad pe nicaieri ce ati patit, dar ma bucur ca sunteti bine.
Luminita, daca va incadrati in bani si casuta nu e o cutie de chibrit, eu zic ca e suficienta, mai ales ca va si place. Vedeti voi. Smile
Nico, m-am dus la un alt doctor ca sa stau eu linistita cu creierii. Very Happy Mi-a desenat pe hartiuta ca tumorile sunt de 2 feluri: maligne si benigne. Ce am eu este benign, deci nepericulos. Insa, cele benigne se impart si ele in 2: chisturi lichide si formatiuni solide (fibroadenoame). Eu am pe partea stanga multe chisturi lichide si o formatiune solida, pe care el imi recomanda sa o scot. Operatia dureaza citez ,,exact cat ne-am ciondanit noi", ca eu, instruita, l-am intrebat cate in luna si in stele, iar el un tip foarte transant, mi-a raspuns in doi peri. Dar nu m-am lasat. Mi-a recomandat sa fac o ecografie simpla, care sa stabileasca cu exactitate daca e lichida sau solida formatiunea si in functie de rezultat actionam. Avand in vedere bunul renume al profesorului dr. Blodaru, am hotarat sa merg pe mana lui, chiar daca e foarteeee ciufut. Dupa menstruatie ma programez la ecografie si apoi iar la el sa-mi zica incotro o apucam.
Pup fetele ca iar ma cheama directorul. Uoffff.....
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 16 EmptyJoi Ian 13, 2011 2:24 pm

amy, foarte bine, continua pana stii clar care este situatia, ce se poate face...

Sus In jos
babyblue

babyblue


Mesaje : 81
Data de inscriere : 04/08/2010
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 16 EmptyJoi Ian 13, 2011 2:37 pm

mona..as putea zice ca esti de...coma!Smile)) lol! tot esti tu in trend cu comele.
ma bucur ca soldatelul tau este bine. radem akm ca e totul bine.
mie-mi plac fecioarele, caci am una aks. si le zice. nu tace. dar le zice asa frumos ca nu ma pot supara.

alinuta, super veste! ma bucur pt fetita ta, lasa sa fie sanatoasa si sa creasca mare pana iese din burtika si dupa aia la fel. vorba lui manu, au ce ciufuli la fete baietii lui mire si golanul lui nico!Smile)

brunica, ce ai patit mama scumpa?

samirutzo, tu ma imbolnavesti cu retetele tale. parca erai la dieta de diabet, ce doamne iarta ma gatesti atata??? de unde pana unde atata porc si dobos la dieta de diabet???? affraid

amy, esti ok?

eu m-am trezit cu greturi, de vreo 3 zile. maine intru in 9 sapt, cu greturi cu tot.
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 16 EmptyJoi Ian 13, 2011 3:08 pm

Amy, paseaza-ne si noua neste docomente, sa te ajutam cu raspunsurile noastre inspirate. cyclops Uite asa n-o sa te mai deranjeze nimeni cu adrese. Laughing Laughing Laughing

Bebitaaaaa, tocmai cand ma pregateam sa-i dau replica Monei- c-o sa-mi cresc baiatu' cu respect pt fete, politicos si manierat Very Happy , iaca ai venit si tu si mi l-ai facut golan. Rolling Eyes Deci, nu mai am nicio sansa, trebuie sa-mi schimb viziunea privind educatia. Exclamation OK, las' ca-i tine mama carnetel cu fetele "plimbate". Laughing Laughing Laughing
P.S. Te astept la cotitura dupa eco de 12 sapt. Wink Ca poate bb din burtica ta n-o fi asa rusinos ca printesa Alinutei. Sa vezi ce-o sa rad io atunci daca ne anunti c-o sa-i faci codite. Laughing Laughing Laughing

Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 16 EmptyJoi Ian 13, 2011 3:13 pm

Amy, deja te simt mai relaxata un pic. I love you Nu te descuraja, asa sunt unii dr faimosi, nu prea au chef de discutii detaliate, pentru ei fiind totul clar. Dar tu nu-l ierta cu intrebarile! Very Happy DD ajuta sa fie totul bine! angel
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 16 EmptyJoi Ian 13, 2011 4:21 pm

gagici, v-am pupat plec spre casa...dupa ce adun de pe aici...
Sus In jos
turqoise
incepator
incepator
turqoise


Mesaje : 384
Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 16 EmptyJoi Ian 13, 2011 4:59 pm

ciao scumpelor!

alinuta, felicitari pentru mamaruta ta rusinoasa, nu m-am inselat cand ti-am spus ca e fetita Very Happy

bruni, hai cu stirile si pune si linkul cu patania, sunt tare curioasa de felul meu...


pupici
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 16 EmptyJoi Ian 13, 2011 6:41 pm

va pup fetelor

baby,imi voi serba ziua de nastere...de asta fac atatea pregatiri...si este foarte adevarat ca sunt la dieta pentru diabet si chiar ma tin de ea-este o actiune liber-consimtita pe care am constientizat-o,acceptat-o in viata mea si am pus-o si in practica.mi-am facut un jurnal in care imi notez cu regularitate mesele,respect cu strictete orele de masa si medicatia...insa,stii ,diabeticii nu mananca numai frunze....si ca sa te lamuresc afla ca un de file de porc bine degresat este cel putin la fel de buna cum este o bucata de pui din supermarket ce contine hormoni la greu...diabetologul mi-a spus asta...iar diabeticii au voie sa manance ocazional si un dulce specific lor-si asta mi-a spus-o personal medicul diabetolog la care am fost sa-mi conceapa dieta...asadar torturile pe care le am in plan contin faina integrala,fructoza,frisca fara zahar,cacao,nuca si in general am cautat sa contina ingrediente cu indice glicemic scazut....asadar obtin un produs finit cu indice glicemic scazut...poate o sa te surprinda...dar chiar exista si asa ceva.
o astfel de portie este permisa ocazional unei persoane cu diabet....iar ziua mea imi permit sa consider ca este o ocazie speciala.
iarasi... daca pun diverse preparate pe masa asta nu inseamna ca am sa si dau iama in ele...daca nu pot sa mananc eu asta nu inseamna ca si ceilalti trebuiesc pusi la regim.sunt sufiecient de matura incat sa inteleg asta si sa consum ce am voie.
am capacitatea de a accepta o observatie din partea cuiva cand este intemeiata...insa ma deranjeaza cand cineva trage concluzii si se grabeste sa-mi aplice "sapuneala" fara sa stie insa care este realitatea
in general nu ma justific in fata cuiva pentru ce fac insa acum am vrut sa punctez aceste lucruri.

va sarut fete dragi si va doresc o seara placuta
clap
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 16 EmptyJoi Ian 13, 2011 8:12 pm

Samiruto, Bebita e gravi si cred ca a poftit la bunatatile pregatite de tine. Cred ca vrea "sa se sacrifice" si sa le manance in locul tau, de fapt. Laughing Laughing Laughing

P.S. Da, da, si aici exista baclava si halva pt diabetici. Very Happy Dar socra-miu si o matusa tot in cele normale dau iama. Very Happy
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 16 EmptyJoi Ian 13, 2011 9:45 pm

Buna seara fetele,
Incep cu Alinuta sa-i zic felicitari din suflet, am zambit citind mesajul tau, esti asa fericita, ma bucur muuuuult pentru tine, cred ca iti doreai fetita, nu?...Nico, ai dreptate, e prea devreme pt. emotii, eu nu aveam nici macar la 40 de spatamani, ca ziceam ca mai am pana nasc....:-))) Mona, off nu te-ai abtinut sa zici si lui T. de banuieli si alte alea, mai bine taceai, dar vorba aia te manca limba, bine ca ai aflat ca a scapat de pericol...
Bruna imi pare rau de sperietura , sa ne povestesti cand ai timp. Amy slava Domnului ca-s benigne, sper sa nu fie nevoie de operatie pana la urma pt. cel ''solid''..Samira scumpa, cred ca Baby a glumit cu tine, hai glumeste si tu, nu cred ca a fost critica nici pe departe... btw, meniul tau e bestial, numai bun pentru o petrecere de aniversare, as veni si eu pe 17 ianuarie pe la tine:-))..Va sa zica esti capricorn, eu chiar credeam ca esti varsator...Bebita, ma bucur ca ai greturi, in fine nu te mai stresezi ca nu ai simptome!!! Beatrix, m-ai facut sa rad, esti mortala, va sa zica inca ti-era foame aseara dupa receptia de inceput de an a olandezilor, haha pai astia iti dau mai nimic, asa e!..

Azi am pus-o pe Ralucutza in patuzul de la soacra-mea in premiera (pana acum a dormit in landou!)
Are crampe si colici in continuare, tare greu adoarme, azi a stat treaza 5 ore , tot sacaita si cu dureri..:-(
Pupici fetelor, noapte buna, ne mai auzim!
Sus In jos
beatrix69

beatrix69


Mesaje : 171
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 16 EmptyJoi Ian 13, 2011 11:02 pm

Hei Lumi, se va obisnui si va dormi mai bine, sper. Sophie a stat acasa aseara cu o tanti, nu am luat-o cu noi, evident. Te vei mai obisnui cu stilul lor cand stai printre ei, si cand ai nelamuriri - posteaza, poate pot sa te ajut Smile
Despre ce mananca Sophie: pana la 5 luni - exclusiv lapte si ceai. Lapte NAN 1 de la Nestle, ca ce am avut eu san nici nu mai pun la socoteala, putin la inceput, ceai Babydrink, apoi Baby tea (din asta bea si acum).
De la 5 luni am inceput diversificarea. Cateva zile i-am dat doar zeama de legume ca sa se obisnuiasca cu gustul, in completare cu lapte, apoi am introdus legumele pasate: 1 morcov, 1/4 telina, 1/2 pastarnac, 1 patrunjel radacina (cand am), cateva felii de dovlecel si praz, un praf de sare si aprox 1 lingurita de ulei de masline extravirgin. Apoi am introdus carnita, cam 40 de g de pui sau vita, alternativ. Cumpar "Puiul Fericit" de la Agricola Bacau, pui crescut in ferme mici cu graunte, ei asa zic. La pret e cam dublu fata de pieptul de pui normal. Vita cumpar vrabioara de min 30 RON / kg sau muschi cand gasesc.Totul se mixeaza cu zeama de legume si inlocuieste o masa de lapte, deci tot 150 ml, cat trebuie sa manance la varsta asta.
De la 6 luni am inceput cu fructele, la fel. Intai suc de morcov si mar, ca sa se obisnuiasca cu gustul, apoi si pulpa de fructe. Am inceput cu morcov si mar, apoi am introdus para, piersica, caisa. Citrice nu se dau decat dupa un an. Am cumparat apoi borcanele cu piure de fructe de la moldoveni (produse in Rep Moldova), excelente si de de la DM (Drogerei Markt), produse bio foarte bune, gen piure de mar si maracujam pire de coacaze, capsuni si afine, mar si banana, suc de morcov bio, suc de mar bio, etc. Scutesc si eu timp. De cateva zile am introdus branzica de vaci facuta in casa de mine. Intr-un litru de lapte UHT fiert dizolv 8 pastile de calciu lactic cat de cat pisate, las amestecul sa se separe si strecor prin tifon. I-am dat branzica cu pireu de fructe si ii place. Dupa care ii dau sa bea suc de fructe. Astea sunt cele 2 mese inlocuite deocamdata, restul de 3 sunt de lapte, acum am trecut la NAN2. Din luna a 7-a, introduc alternativ in supa de legume carnita, apoi ficatel de pasare si galbenus de ou, asta ca sa nu manance in fiecare zi carne. Ouale le voi lua ecologice. Din luna a 8-a incep cerealele, orezul, grisul, biscuitii si altele de genul asta, o sa ma mai uit pe schema. Din luna 10-11 - peste. Asta e schema pana la 1 an.
Poop,
Bea
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 16 EmptyJoi Ian 13, 2011 11:33 pm


Doamne bea,ce de informatii noi!!!
bag de seama ca le stii pe dinafara deja.ce misto!!!!

[/b]lumy[b],ce mai faceti voi???cresteti???tu cum esti???esti mai bine???
dap...asa e,sunt capricoarna.

ma duc la somnic....maine am treaba la prima ora dimi si deja e tarzior.
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 16 EmptyVin Ian 14, 2011 7:47 am

Buna dimineata frumoaselor.
M-am hotarat sa intru dimineata, ca mai tarziu cine stie cand mai am timp.
Asa ca va poftesc la un meniu special de ...Revelion Very Happy Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 16 Masarevelion

In rest, se pare ca azi am avea zi scurta, tare bine mi-ar prinde.
Va pup si ma bucur ca sunteti toate ok, cu greturi, burtici, pitici, regimuri, soldati, pofte. Smile
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 16 EmptyVin Ian 14, 2011 9:46 am

buna dimineata!!!!
moamamaaa ce festin aici...amy, multumim!!!

samiruto ce zici de reteta de dobos?? o dai??

nico, tu ma innebunesti cu baclavalele...

lumi, ei deja a crescut printesa, a trecut la patut...

turqois? tu iar ai disparut???

mona, mai ai vesti??

la noi e ceata si normal ca eu o simt in creier...am sedinta la 10, beah vreau acasa, ca am treaba, vai ce dezordine este....
vai fetelor ce pornit e G sa tina regimul... mai ales ca aseara nus e mai dadea jos de pe cantar: 98.7, s-a cantarit de 3-4 ori...incantat nevoie mare caci, la intoarcerea de la munte m-a uimit strigandu-mi din baie, unde e cantarul: oaaau manule, am aproape 102 kg...poate ca nu avea chiar atat, dar 100 tot avea,
faptul ca cevase vede...il ambitioneaza... sa vedem cat tine...

azinoapte am dormit in reprize, ma simt obosita ...
Sus In jos
brunadria
incepator
incepator
brunadria


Mesaje : 341
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 16 EmptyVin Ian 14, 2011 10:03 am

fete cucuiete va pup! sunt intr o f mare viteza , plec in 2 ore nu mi am facut toate bagajele..
patania o sa v o povestesc duminica sau luni cand voi fi acasuca in romanica!
am fost ieri la dr , sunt f incantata de noul dr!
proteina S putin peste limita, ovare polichistice..
in 11 sau 18 feb - laparoscopie si driling ovarian!
pe urma fiv icsi! mi a propus dr , nu avem nevoie de imsi!
va pup si pove!
voi fiti cumintele si fericite!
am plecat la treaba si apoi la drum!
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 16 EmptyVin Ian 14, 2011 10:18 am

Buna dimineata, fete minunate!

Doamne, nici nu-mi vine sa cred ca s-a dus saptamana! Shocked Este deja vineri. Si eu care ma gandeam ca ultimele saptamani vor trece fff greu. Sper ca zilele acestea sa ajung la spitalul unde voi naste, nu de alta dar am o listuta cu intrebari ... fara raspunsuri inca ... scratch

Amy, io m-am infruptat din platoul cu branzeturi. Very Happy

Brunica, drum bun si sa te intorci sanatoasa! cheers

Bea I love you , multumim de info. Io am conspectat deja mesajul tau. Wink

Lumi, speram sa-i treaca repede colicii Ralucutei. Dormi cu ea in camera sau vei fol babyphone? flower

Meni, ce de sinucideri/ crime in judetul CT, oare o fi de la ceata?! scratch

Sami, ce pacat ca barbatii Capricorn nu sunt asa meticulosi ca femeile Capricorn. Al meu sot e tare dezordonat, neatent la detalii si lasa multe de rezolvat pe ultima suta de m. In schimb, e fff intreprinzator si muncitor. bom

Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 16 EmptyVin Ian 14, 2011 10:28 am

vai nico...parca ai vorbi de G...phiuuu ce mai seamana capricornii astia...
hihi, ceata din capul constantenilor e de vina...
bruni drum bun, aveti grija...
Sus In jos
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 16 EmptyVin Ian 14, 2011 11:59 am

buna dimineata .....
va rog sa ma iertati ca sunt mai absenta ,incerc sa va citesc din urma dar parca asa dintr-o data mi se pare asa se scurt timpul incat as face de toate si nu pot .....
am inceput raitele prin magazine ,merge cam greu ca obosesc repede si tot la al doile butic intru la un ceai cald si stau jos
in fine am reusit sa cumpar cate ceva dar lista e foarte lunga ...am vreo 3 liste una a lui lumi ,una a lui nico si una a mea scratch ...le pun cap in cap si tot trag cate o linie
http://bebedesign.ro/lenjerii-brodate.php patutul nr 3 este cel ales de mine pe care l-am cumparat din oradea

fetelor va pup cu multa dragoste si va doresc numai reusite .....
nico....stau cu ochi pe tine .... cheers
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 16 EmptyVin Ian 14, 2011 12:00 pm

va pup feteee

dimineatza mi-am facut mani si pedi...si acu ma apuc de smotru prin casa Laughing
asa ca sunt in viteza

manu,dau reteta cum sa nu....dar zilele urmatoare,sa ma linistesc putin...si o sa-ti dau reteta mea clasica si una pe care am descoperit-o recent de cand tot caut retete pentru diabetici...sunt niste foi de dobos cu continut foarte scazut de glucide si am si o crema la fel de saraca in glucide...asadar rezulta o praji permisa ocazional si in diabet si in cura de slabire...poate ii faci lui G,ca recompensa pentru fiecare saptamana de dieta tinuta I love you

nico,nici eu nu sunt prea ordonata...meticuloasa sunt dar ordonata mai putin....insa tot eu strang si dupa mine si dupa sotzior care e dezordonat si el.
am vorbit azi cu mama ta si merge Samirutzu mai tarziu sa ia plasturii.

am fugit la treaba
clap
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-12   Discutii zilnice de tot felul-12 - Pagina 16 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul-12
Sus 
Pagina 16 din 26Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 21 ... 26  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul- 15
» Discutii zilnice de tot felul-13
» Discutii zilnice de tot felul-22
» Discutii zilnice de tot felul- 14
» Discutii zilnice de tot felul -16

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: