Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Gravidutele noastre

In jos 
+11
alinutahu
guzelnico
alinushali
mirela2
Mona41
luminita42
galliciana
danny1
beatrix69
lumy_clt
Admin
15 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 8 ... 13, 14, 15, 16  Urmatorul
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin



Mesaje : 279
Data de inscriere : 11/04/2010

Gravidutele noastre - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Gravidutele noastre   Gravidutele noastre - Pagina 14 EmptyLun Apr 12, 2010 10:28 am

Rezumarea primului mesaj :

Cum asteptati bebelusul/bebelusii?
Sus In jos
https://sertarelulcucopii.forumdediscussions.com

AutorMesaj
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Gravidutele noastre - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Gravidutele noastre   Gravidutele noastre - Pagina 14 EmptyMar Ian 18, 2011 12:04 pm

Bebita, cand ai timp, parcurge paginile scrise de gravidutele de la acest subiect. Vei gasi multe info intersante, majoritatea bazandu-se pe experientele proprii. Wink
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Gravidutele noastre - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Gravidutele noastre   Gravidutele noastre - Pagina 14 EmptyMier Ian 19, 2011 11:14 am

Buna dimineata, gravidute minunate!

Alinutelor, ati inceput sa va ungeti mameloanele si areolele cu Garmastan?

Maine merg la eco de 35 sapt si in vizita la spitalul unde voi naste. Abia astept. bounce
Ca bonus, voi face un "mic" tur si in mall-ul de 3 etaje cu articole numai pt bb/ copii, aflat in imediata apropiere a spitalului. Very Happy
Sus In jos
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Gravidutele noastre - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Gravidutele noastre   Gravidutele noastre - Pagina 14 EmptyMier Ian 19, 2011 12:54 pm

neata si tie nico ....
dupa cum iti spuneam si mai sus la mine au inceput sa curga sani dar in afara de crema pe care o folosesc si pe burtica nu ma dau cu nimica .....crezi ca e necesar?
mai ai putin si vine printisorul .....ati ales deja numele sau inca scriet ,trageti si va socotiti ?

eu incet am achizitionat aproape tot si am si ceva listute pe la maicamea si soacramea.....
nico...stiu ca tu o sa nasti cu cezariana dar sunt curioasa daca la tine piticutul si-a luat pozitia de iesire ?pt ca la mine sapt trecuta cand am fost la eco inca statea bine mersi ,nici gand sa se pozitioneze......
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Gravidutele noastre - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Gravidutele noastre   Gravidutele noastre - Pagina 14 EmptyMier Ian 19, 2011 1:18 pm

Alinuta la mine a luat pozitia finala pana in 32 saptamani si asa a stat pana la 40..si eu zic sa te ungi pe sani, eu nu m-am uns inainte de nastere si am facut rani in prima saptamana, poate poti sa eviti sa patesti ca mine..acum folosesc Bepanthen si e bine.

Alinutashali , si eu am avut lichid f. putin incepand cu saptamana 38, nu te grabi cu nasterea, ai facut bine sa ceri opinia altui doctor!...
Si cu titlu general, fetelor tineti copii cat puteti si cat e sigur, nu va grabiti cu concluziile .. monitorizati cu atentie miscarile fatului, sa fie cel putin 10 miscari timp de 2 ore, in perioada cand stiti ca bb e activ..., iar din sapt 34-35 faceti control la dr. saptamanal, ca sa-i asculte bataile inimii si sa vedeti ca va fi bine! copiii sunt asa de mici si fragili chiar si la termen, inainte de termen , nici nu mai vorbesc. .

Bebita, oi face si tu baiat ca Nico, d-aia nu ai greturi! :-) Asa se zice, dar nu-i regula!
Nico parca am mai zis, sa iei si hainute potrivite pt nou nascut.(masura 52-56) eu am avut putine asa, majoritatea masuri mai mari, cam largi pe ea, e bine sa fie potrivite...
Pupici!
flower flower flower
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Gravidutele noastre - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Gravidutele noastre   Gravidutele noastre - Pagina 14 EmptyMier Ian 19, 2011 3:33 pm

Alinuta, asa m-au sfatuit si pe mine actuale mamici. Garmastan e bun si pt ingrijire dar stimuleaza si lactatia. Se fol din luna a 8-a de sarcina. Exclamation Personal, am obs ca, de cand fol zilnic G, nu mi se mai usuca pielea in jurul mameloanelor.
La nume inca nu ne-am hotarat, inca taiem/ adaugam pe listuta existenta. Laughing
Sufletel si-a luat pozitia de prin luna a 7-a. Am avut un pic de stres ca se va grabi sa iasa mai devreme dar, multumesc lui DD, ii place inca in burtica. Very Happy

Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Gravidutele noastre - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Gravidutele noastre   Gravidutele noastre - Pagina 14 EmptyMier Ian 19, 2011 3:38 pm

Lumi, am hainute 0-3 luni. Voi face totusi un inventar in sertar si pt masura speciala 52-56. Multumesc! flower
Sus In jos
alinushali

alinushali


Mesaje : 25
Data de inscriere : 30/07/2010
Varsta : 39
Localizare : focsani

Gravidutele noastre - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Gravidutele noastre   Gravidutele noastre - Pagina 14 EmptyMier Ian 19, 2011 6:31 pm

Eu nu ma dau cu nimic pe sani, iar de curs .....nu curge nimic .... asa niste cojitze gelatinoase Suspect . Faza cu greata .... nu prea o cred , eu nu am avut treaba cu asa ceva si am fititza, eu cred ca depinde de organism.

Hainutze Crying or Very sad nu am de nici un fel, am oameni fff superstitiosi. Sigur ma trezesc ca nu am nimic cand o sa vina mandra.
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Gravidutele noastre - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Gravidutele noastre   Gravidutele noastre - Pagina 14 EmptyVin Ian 21, 2011 11:26 am

Buna dimineata, gravidute minunate!

Ieri am fost la dr. Sufletel are 2435 grame, se dezvolta bine, lichidul amniotic ok. Dr e f multumit, mi-a spus ca, daca la nastere va avea 3000 grame, este ok, se incadreaza in etalonul nou-nascutilor turci. Eu insa sper sa mai ia in greutate, sa aiba macar 3400 grame, sa respectam si etalonul romanesc. Laughing
Saptamana viitoare facem si testul non-stres.

Pe listuta mea de discutii cu dr au figurat, printre altele:
1. Durerile pelviene pe care le simt in special seara/ stau mai mult timp in picioare- sunt normale, bb crescut si apasa in zona pelviana
2. Prezenta sotului in sala de nasteri- nu se accepta, nefiind cadru medical
3. Testul non- stres- saptamana viitoare, dureaza cam 30 min
4. Eco 3D/4D- nu e necesara
5. In cazul in care apar contractii care anunta nasterea- avem la dispozitie 5-6 ore
6. Durata operatiei de cezariana- 30-35 minute, daca totul decurge bine si 30 min sub supravghere la reanimare
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Gravidutele noastre - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Gravidutele noastre   Gravidutele noastre - Pagina 14 EmptyVin Ian 21, 2011 2:16 pm

Nico excelent!... Mai pai daca vrei modelul romanesc stai pana la 40 saptamani!... Shocked
Glumesc draga mea.....Oricum piticul ti se va parea mititel, oricat ar depune el in burtic!..I love you

Aaa btw, daca va luati babyphone sunt unele cu lumina de veghe, mie mi s-a parut f.utila lumina aia discreta, nu deranjeaza dar e suficienta sa ma uit noaptea la fetita cum doarme, cum respira..etc....

pup fetele!

Sus In jos
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Gravidutele noastre - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Gravidutele noastre   Gravidutele noastre - Pagina 14 EmptyVin Ian 21, 2011 2:19 pm

eeeeee....nico ce vesti minunate ....ma bucur ca sufletelul tau creste si se dezolt in ritm normal dar eu cred ca o sa depasesca 3000 gr ....oricum mai ai o luna buna clap
ieri am fost si eu la framacie si am tratat cu farmacista despre crema de sani si am cumaprat si eu ,si am mai luat si o geanta pt lucusoarele necesare copilului cand o sa iesim din casa cu toate produsele necesare pt ingrijirea pieli de la nivea ....eu nu am optat pt johnson pt ca eu am avut o experienta destul de neplacuta cu produsele lor si m-am gandit ca daca si bebita mosteneste pielea lui mamai
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Gravidutele noastre - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Gravidutele noastre   Gravidutele noastre - Pagina 14 EmptyVin Ian 21, 2011 5:07 pm

Fetelor,
o alta mica descoperire pe care am facut-o dupa nastere, sper sa nu va suparati ca va bombardez cu impresiile mele:

am lucrusoare pe care nu le folosesc pt fetita deoarece au multe capse sau se inchid complicat si ea se enerveaza pana o imbrac:
Practic am constat ca, pt.in casa, in perioada asta folosesc mai mult:
-body-urile cu manecuta sau fara, cu trei capse intre picioaare
-bluza cu maneca care se inchide una peste alta in fata, cu numai doua capse
-pulovorase de bumbac care se inchid in fata
-pantalonasi cu botosei inclusi, cu elastic comod sau banda
-sosetute groase (mai comode decat botoselul )
-bluze cu maneca, cu doua-patru capse pe umar, care se baga pe cap, (astea o supara , dar sunt destul de practice)

Cel mai putin am folosit salopete si bodiuri cu sisteme de capse multe si complicate, bodyuri cu capse pe picior etc, ...

asta in prima luna, mai tarziu vom vedea..

pup!
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Gravidutele noastre - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Gravidutele noastre   Gravidutele noastre - Pagina 14 EmptyVin Ian 21, 2011 6:02 pm

Alinuta I love you , nu mai am o luna, ma am doar 3 saptamani pana la intalnirea face-to-face cu Sufletel. Uite, parca acum ma incearca ceva emotii. Rolling Eyes

Si mie imi plac produsele Nivea (desigur, Dove, raman preferatele) dar acum, in sarcina, am folosit ulei de corp semi-gras si sapun neiritant pt bebelusi de la J. Considerentul pt care am ales Johnson's a fost ca poate e bb obisnuit cu mirosul. Very Happy

Sora mea mi-a spus sa nu iau mai mult de o buc din fiecare produs necesar, pt ca nu se stie sigur cum reactioneaza pielea bebelusului. Poate noua de place J dar bb se poate irita si atunci tb sa schimbam, sa cautam alta marca. Wink

Buna idee cu geanta de plimbare. Am uitat complet de ea. Multumesc ca mi-ai amintit, Alinuta. flower
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Gravidutele noastre - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Gravidutele noastre   Gravidutele noastre - Pagina 14 EmptyVin Ian 21, 2011 6:26 pm

Ca de obicei, cand intra mamicile, eu sunt cu creionul si carnetelul in mana. Foarte utile sfaturile. study

Lumi, te-ai prins ca m-am dus cu laptopu' la dulapiorul lui bb sa inventariez hainutele de genul celor indicate de tine?! Laughing Am bifat tot. bounce
Si sora mea mi-a spus ca-s foarte practice bluzitele cu manecute si pulovarasele de bumbac. Am cumparat si eu cateva costumase si am primit si de la Miruna, nebunica de nepoata-mea de 4 ani.
Apropo, chiar ieri seara am vorbit cu ea si a tinut neaparat sa ma intrebe 2 lucruri:
"Niniiiiii, dar cand se naste bebelusul nostru?" (ea spune tuturor ca va avea un fratior-verisor Laughing)
"Mi-l dai si mie sa-l tin pe bb in brate, da, pot sa-l tin si eu?" (am ajutoare de nadejde, dupa cum bag seama Laughing)

Ideea cu babyphone-ul cu lumina de veghe este excelenta. Multumim, Lumi! flower
Chiar imi puneam problema unei lampi de veghe, era in mintea mea sa cercetez cateva modele.
Sus In jos
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Gravidutele noastre - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Gravidutele noastre   Gravidutele noastre - Pagina 14 EmptySam Ian 22, 2011 10:20 am

nico ...sa inteleg ca la 38 de sapt va fi marea intalnire ?
sa sti ca si eu eram inainte de sarcina cu produsele de la johnson dar in timpul sarcini nu mi-a facut bine deloc ...oricum ma multumesc si produsele de la nivea ....dar intradevar sora ta are dreptate poate ca nu o sa ii placa bebelui si trebuie schimbat
mortala nepotica ai ...
e foarte frumos ca sti tot ce te asteapta ...banuiesc ca daca avei parte de nastere naturala atunci il lasa si pe sot inauntru ...
nici la noi in cazul cezarienei nu are acces inauntru

lumi....multmim de sfaturi ,sunt foarte utile
aseara am vb si eu sora mea si imi arata prin camera ce de hainute imi trimite .....saraca zice ca ii dau lacrimile cand se gandeste ca si odrasla ei era asa de micuta ... s-au hotarat sa mai faca unul dar se pare ca se lasa asteptat
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Gravidutele noastre - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Gravidutele noastre   Gravidutele noastre - Pagina 14 EmptySam Ian 22, 2011 11:12 am

Alinuta, sotul si-a exprimat dorinta de a sta langa mine acum, pe final de sarcina. M-a mirat si pe mine, pt ca nu suporta sa vada sange. Chiar si atunci cand imi ia mie analize, el iese din incaperea respectiva. Rolling Eyes Daca i-ar fi dat voie sa asiste, sunt sigura ca ar fi fost nevoie de o asistenta doar pt el, sa-l adune de pe podea sau sa arunce cu o galeata cu apa, in caz ca-l apuca lesinu'. Laughing Laughing Laughing

P.S. Curios insa ca imi poate face injectii fara nicio problema. scratch
Sus In jos
babyblue

babyblue


Mesaje : 81
Data de inscriere : 04/08/2010
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti

Gravidutele noastre - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Gravidutele noastre   Gravidutele noastre - Pagina 14 EmptyLun Ian 24, 2011 11:11 am

buna burticilor!

ma bucur sa va citesc cu vesti bune si f organizate.
cand va veni momentul, o sa iau tot topicul asta de la cap la coada si sa-l citesc.

ne-am razgandit si noi in ceea ce priveste celulele stem.
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Gravidutele noastre - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Gravidutele noastre   Gravidutele noastre - Pagina 14 EmptyLun Ian 24, 2011 11:23 am

Buna dimineata, gravidute minunate!

Sunt tare incantata! bounce Am fost ieri in vizita la spitalul unde voi naste. Ne-a fost prezentat un salon si am primt toate detaliile (le-am descris la Gravidute). In principiu, ar trebui sa ma duc precum o doamna- doar cu geanta pe umar. Laughing
- In salon se afla patul cu care voi merge la sala de operatii si inapoi, o canapea pt insotitor cu tot cu lenjerii, paturi si perne, un frigider mic. Imi vor pune la dispozitie absolut tot ce am nevoie (camasi, absorbante, prosoape, gel dus, sapun, periuta si pasta de dinti etc). La fel si in cazul lui bb- pt el am nevoie doar de hainutele cu care il voi scoate din spital. In rest, toate produsele de ingrijire si hainutele sunt din partea "casei". Laughing
- Voi sta internata 3 zile (ziua 0 -cezariana, ziua 1 si 2- supraveghere)
- BB va sta cu mine in camera (imi va fi adus in momentul in care imi revin dupa cezariana) si va fi luat doar pt ingrijiri speciale
- Voi avea permanent o asistenta la dispozitie
- Nu-i nevoie sa-mi fac programare, se ocupa dr meu

Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Gravidutele noastre - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Gravidutele noastre   Gravidutele noastre - Pagina 14 EmptyLun Ian 24, 2011 6:02 pm

Mamicilor, cat de utile sunt camasutele acelea subtirele care se inchid intr-o parte cu fundita sau doar se petrec?

Bebita, stii deja ca bb e fetita?! Ai anuntat si n-am fost eu pe faza?! scratch
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Gravidutele noastre - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Gravidutele noastre   Gravidutele noastre - Pagina 14 EmptyLun Ian 24, 2011 6:23 pm

Nico, eu zic ca orice nu se baga pe cap e binevenit, il vei imbraca mai usor pe bb cu camasutele astea, ca-i bagi doar manutele si ..gata!.:-) cred ca merg peste un body fara maneca, sau chiar cu maneca, depinde cat sunt de subtiri.
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Gravidutele noastre - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Gravidutele noastre   Gravidutele noastre - Pagina 14 EmptyLun Ian 24, 2011 8:29 pm

Lumi, ma refer la cele subtirele- subtirele (ca foaia de ceapa Laughing). Se folosesc ca varianta pt body. Mi-au venit incluse in costumase - pantalonas cu labute+camasuta subtirica+ puloveras bumbac+ caciulita.
Bluzitele de care spui tu (tip puloveras din bumbac, cum le-ai numit tu intr-un mesaj anterior) sunt, clar, foarte utile.

Stai sa vad daca voi gasi ceva pe net.
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Gravidutele noastre - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Gravidutele noastre   Gravidutele noastre - Pagina 14 EmptyLun Ian 24, 2011 9:03 pm

Aha, inteleg..Uite dintr-astea , nu am.
Daca-s direct de pus pe piele, nu prea le vad utilitatea, parca sunt mai mult de frumusete, dar acum depinde cum ti se pare tie.
Eu de pilda gasesc mult mai util sa pun body direct pe pielea copilului ca tine mai bine la spate, nu se ridica ca o camasuta.
De exemplu acum ca-i iarna o imbrac cam asa (am 20 grade in casa) : pampers, pe urma body cu manecuta, peste o alta bluza cu manecuta, iar in partea de jos pantalonas cu labuta :-) si sosete. Nu-i mai pun caciulita acum ca vad ca nu ii este frig, isi mentine bine temperatura corpului, dar i-am pus in primele 2-3 saptamani.
pup!
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Gravidutele noastre - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Gravidutele noastre   Gravidutele noastre - Pagina 14 EmptyLun Ian 24, 2011 9:10 pm

Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Gravidutele noastre - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Gravidutele noastre   Gravidutele noastre - Pagina 14 EmptyLun Ian 24, 2011 9:12 pm

Ma refer la camasuta alba, centru jos.


P.S. Aaaa, gata, acum am vazut postarea ta. Vorbim despre acelasi lucrusor.
Si eu votez pt body. lol!
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Gravidutele noastre - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Gravidutele noastre   Gravidutele noastre - Pagina 14 EmptyLun Ian 24, 2011 9:28 pm

Si cu ce o invelesti pe Ralucuta?
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Gravidutele noastre - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Gravidutele noastre   Gravidutele noastre - Pagina 14 EmptyLun Ian 24, 2011 11:50 pm

in primele 10-12 zile o inveleam chiar si cu 3 paturici, ii incalzeam patul, asa ne-a sfatuit asistenta ca sa nu ii scada temp.corpului, pe care i-o luam de 5-6 ori pe zi.

in poza asta, cam la 3 sapt. are doua paturici si cearsaf, fixate sub saltea bine pe lateral, sa nu-i ajunga doamne fereste pe fata..
https://s1102.photobucket.com/albums/g449/astravio/Raluca%2019%20zile/?action=view¤t=DSC02832.jpg

acum folosesc doar o paturica si cearsaf.

puuup!

ps. f.frumos costumasul!!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Gravidutele noastre - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Gravidutele noastre   Gravidutele noastre - Pagina 14 Empty

Sus In jos
 
Gravidutele noastre
Sus 
Pagina 14 din 16Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 8 ... 13, 14, 15, 16  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Paste-preferatele noastre?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Conceptia si sarcina-
Mergi direct la: