Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul - 8

In jos 
+13
SOS Infertilitatea
Ellyshor
lyly_mar
samira33
brunadria
luminita42
guzelnico
alinutahu
mirela2
amy
menics
galliciana
Admin
17 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 13 ... 23, 24, 25  Urmatorul
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin



Mesaje : 279
Data de inscriere : 11/04/2010

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 24 EmptyMier Sept 01, 2010 7:22 am

Rezumarea primului mesaj :

Discutii zilnice de tot felul cheers :
Bun venit in luna septembrie!!!

Aniversari ale lunii septembrie:
gina monica - 04 sept cheers sunny
Mona - 10 sept cheers sunny
Libru - 10 sept cheers sunny


Ultima editare efectuata de catre Admin in Joi Sept 02, 2010 7:22 am, editata de 1 ori
Sus In jos
https://sertarelulcucopii.forumdediscussions.com

AutorMesaj
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 24 EmptyMar Sept 28, 2010 5:50 pm

brunico,eu am fost la Marina Beach si la Dolphin Bay...dar nu am fost prea incantata...bine,eu am o problema cu Grecia...nu-mi prea place ...in afara de Santorini nu prea mi-a placut Grecia.

turqoise,eu spun ca inotul este cea mai buna forma de miscare...nu soliciti articulatiile,nu transpiri,il practici in ritmul tau...si daca mai esti si indragostita de apa si balaceala atunci e o reala placere.
eu vreau sa-l combin acum astfel:o zi aquagym o zi banda,bicicleta si stepper...aerobic nu am voie sa fac din cauza unei probleme la inima.

va pup fetelor...ma inebuniti cu placintele voastre...nush ce am de cateva zile...nu pot sa mananc...nu-mi place nimic...iau 2-3 dumicati din ce mananc si simt ca nu mai intra...as manca ceva si nu stiu ce...d-astea.
azi mi-am dat seama la 5 dupa-amiaza ca am mancat doar 2 portocale toata ziua si m-am dus cu sotulache sa mancam in oras...mi-am comandat o pulpa la gratar si am mancat doar pulpa superioara si 2-3 cartofi.
acum am pofta de un compot din frigider...din mandarine decojite si dezpielitate...o bunatate.
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 24 EmptyMar Sept 28, 2010 5:52 pm

Tiiii, ce miros de bunataturi pe aici. Very Happy
Am o durere de cap ingrozitoare si n-o pot trata cu niciun medicament. Crying or Very sad Nu-mi gasesc nicio pozitie sa combat beleaua de durere. Am iesit si un pic in parculetul de langa bloc, sa-mi aerisesc creierii. Degeaba! Si intentionam sa gatesc mazare cu pui si garnitura de orez turcesc.
Si cata energie aveam dimineata! Am bagat 2 masini de rufe si intre timp m-am hotarat sa eliberez o valiza ce zacea saraca prin camera. De la aplecat mi se trage, sunt sigura. Ufffff!

Alinuta, daca bb tot nu vrea sa va arate sexul la eco abdominala si sunteti f curiosi sa aflati, roaga-l pe dr sa-ti faca eco vaginala. Si bb-ul nostru a fost tare rusinos. Very Happy

Turqoise, interesant ce mi-ai spus. study Ma voi interesa si eu aici, la consulat. Dar, chiar daca imi confirma ca bb are nevoie de 5 ani pt obtinerea cetateniei romane Shocked, tot in Ist voi naste.

Brunica, concediu placut! flower

Lumi, si eu am aceeasi problema cu scaderea tensiunii la dusuri mai lungi (ex, la spalat plete afro ). Dar am grija ca, intotdeauna aceasta operatiune sa o fac cand e sotul acasa. Stie deja la ce sa se astepte si-mi pregateste paharul cu calciu efervescent si deschide ferestrele.
Dar parca la tine e tare mica tensiunea. Desi am citit ca sunt normale fluctuatiile de tensiune. Naspa! scratch

Meni, pt placinta vin la tine. Aici nu se gaseste placinta cu branza dulce si stafide. Doar cu branza sarata, o mie de feluri. geek
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 24 EmptyMar Sept 28, 2010 6:06 pm

mai fetelor...am sunat azi la pensiunea din Ungaria unde ma voi caza si mi-am facut rezervarea pentru luna Noiembrie.
Joi merg sa-mi repet analizele pentru anestezie genrala si paps,secretie si clamidia si uite asa trece timpul si maine-poimaine ma auziti ca am inceput stimularea.

ieri a fost sotziorul la apartament sa duca toat cumparaturile si a vazut ca au pus schela pe blocul nostru...au inceput reabilitarea termica asa ca vom merge sa stam mai mult pe acolo ca cine stie cu schela aia pusa si daca e nelocuit apartamentul....sa nu avem surprize neplacute.
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 24 EmptyMar Sept 28, 2010 6:43 pm

Da, Nico am cam gresit cu spalatul pe cap fara sa beau cafea; tensiunea mea este dupa cafea si mancat cam 7 cu 11, dar azi a fost ceva de speriat. Nu stiu daca o fi si calciul de vina, ca eu beau cam 1 litru de lapte pe zi si aici produsele lactate sunt f.bune. Vad ca tu poti sa iei calciu.. Eu nu pot sa iau suplimente cu calciu, provoaca contractii si am deja.

Apropos de eco endovaginala, ma bag si eu in vorba...Nu sunt sigura ca Alinutza va vedea sexul lui bb asa. Eu de pilda, de cate ori am facut endovaginala pentru col, se vedea doar cate un piciorush sau labuta pe acolo, nici vorba de mai mult. Nu-i graba, se craceste bb o data la eco abdominala si ne lamureste ! Very Happy

Sami da, trece timpul..off cand o sa incepi tu stimularea, o sa am si eu mai multe saptamani, abia astept sa treaca octombrie...

Maine H. lucreaza acasa, asta e posibil daca nu are intalniri cu tot felul de parteneri, ca are acces la reteaua de la office. Ce bine.. Ma duc sa mananc, a facut carnati cu cartofi in teflon si salata.

pupici.
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 24 EmptyMar Sept 28, 2010 7:27 pm

Lumi, poate ca tie pt col nu-ti baga prea adanc ecografu'. Very Happy Plus ca bebita e mai maricica. Io am beneficiat de aceasta "placere" data trecuta, cand mi-a facut eco combinata. Laughing

P.S. Pun si io o intrebare timida Embarassed : cum se manifesta contractiile? Inteleg io ca-i o durere, dar unde simti si pt cat timp? Trebuie sa studiez problema. study
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 24 EmptyMar Sept 28, 2010 7:44 pm

Nico, intr-adevar eu sunt ferita de chestii adanci!.. Very Happy Uite ca pe asta cu eco combinata n-o mai stiam, cat traieste omu', invata.:-) Totusi eu cred ca nu merita sa-ti bagi chestia numai ca sa afli mai repede sexul copilului, eu m-as cam feri de endovaginale pe sarcina, daca nu e o situatie urgenta.
De contractii iti raspund dincolo, sa nu plictisim fetele pe aici.. Smile
pupici multi.
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 24 EmptyMar Sept 28, 2010 7:53 pm

da nu plictisiti...mai ales ca e vorba despre chestii noi pe care nu le cunoastem.

va sarut fetelor
ma bag la dush si la televizache.
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 24 EmptyMar Sept 28, 2010 8:25 pm

Mercic, Samiruto Smile
Postai dincolo la gravide oricum, e mai usor de gasit.

Pup si noapte buna fetelor!
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 24 EmptyMier Sept 29, 2010 7:17 am

neataaaaaaaaaaaaa!
va doresc o zi buna!
alinuta, v-ati impacat? s-a linistit bubu al tau?s-a impacat cu gandul?
sper sa ne dai vesti bune!
sami, deci, nu mai e mult!! super!!
lumi, prinde bine orice fel de informatie!
nico?cum esti azi?
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 24 EmptyMier Sept 29, 2010 8:12 am

buna dimi
mai galli,io de mult vreau sa te intreb:ochiul ala din avatar e al tau???

o zi buna tuturor
flower
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 24 EmptyMier Sept 29, 2010 8:21 am

neatza si de la mine!!!
in ordine : nico pt dureri de cap poti incerca presopunctura si anume presezi cat poti de tare - pana la durere urechea dar inainte de ast agaseste pe pavilionul urechii mai bine vis pe marginea pavilionului in pertea superioara punctul in care la srangere doare cel mai tare...prinzi cu degetele si unde simti o durerea cea mai ascutita acolo e .. si te strangi tare de cateva ori ...cica sunt centrii nervosi ce se deblocheaza si ajuta la irigarea creiarului... se pare ca asta este motivul pt care eram trasi de urechi cand eram mici sa ne potolim... cunosc medic pediatru care asa calmeaza copii ce nu se mai opresc din plans sau sunt agitati...
tot pt tine: am facut placinta.. dar si eu am pus niste telemea, ca parca numai barnza de vaci nu mergea...a iesit bunuta , azi merg in vizita la colega ce a nascut sapt trecuta.. ii voi duce si ei jum de tava... si trei boddy-uri pt bb...
asa ca eu vin la lauze cu placinta... voi vedeti-va de sarcini linistite ca dupa vine manu cu placinta!!!
aseara am mai facut si un bulz...eu nu am mancat doar G . ...iar aseara de la meci se scoala si-mi spune : ce zici daca modificam bucataria si facem aici un dressing , iar intrarea prin living... si un perete de rigips..bla, bla... e haios ca-si face atatea planuri cu apartamentul ala, cand ma gandesc ce liane de panze de paianjen erau acum 10 luni...

de mona stiti ceva?? a ajuns cu bine acasuca in Ro?
sami , ai gasit covoare??
galli, tu draguta azi ce faci? auzi dimineata eu la stop si vis a vis un nene scosese catelul afara un pechinez, iar acum el statea cu usa blocului deschisa si-l tot invita in casa pe ala mic, iar catelul facea nictre mutre...iar nenea iar il invita acasa...catelul nimic , ba s-a intors cu spatele si s-a asezat tacticos pe o scara.. pana la urma , bietul om a inchis usa si a iesit din scara blocului si bodoganea catelul... dar era simpatic ala mic cum nu vroia el in casa...cine are caine stie ce inseamna sa-ti crape ochii de somn si catelul din dotare sa intarzie pe afara...

ei hai ca m-am intins ca placinta... va doresc tuturor o zi cat mai buna!
pup restul fetelor
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 24 EmptyMier Sept 29, 2010 8:32 am

hihihihi, samiruto, mancate-ar mama! I love you
toreti, a, ca sunt cu uachii pa voi,
practic nu - ai mei sunt caprui! bom
manu, atat doar ca la voi e mi cald ca la noi....
sa stii ca si noi iti intoarcem placintele,tu adu copilasul! cheers
tot un fel de pechinez am si io!
pai tu ai vrut bulz...... de ce nu ai mancat?
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 24 EmptyMier Sept 29, 2010 8:56 am

galli, vroiam bulz, dar gustasem deja un colt mare de placinta calda si nu am vrut sa exagerez... si cum deja pomenisem de el , G saliva..asa ca deh am facut desi mie nu-mi mai trebuia...dar am zis sa-i fac, venise de la poiana obosit, voapsise poarta... merita!
cat despre bebe...doar stiti ca eu nu ma las... stai sa-mi plece rusii Embarassed
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 24 EmptyMier Sept 29, 2010 9:20 am

fetelor, pe mine incepe sa ma doara burta.
oare sa vina la 28 de zile???
si aseara, marturisesc, ca, m-am pus in pat f devreme
si culmea, am dormit beton pana la 6 si ceva!
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 24 EmptyMier Sept 29, 2010 9:32 am

poate veni galli si la 28...bine ca te-ai odihnit...
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 24 EmptyMier Sept 29, 2010 10:12 am

Buna dimineata, fete minunate!

Mersi, Galli, de intrebare. I love you Muuuult mai bine.
Azi m-am trezit fara durere de cap cheers , dar aseara n-a vrut sa ma lase in niciun chip pale .
E clar: nu trebuie sa ma mai aplec. tongue

Meni, te astept deci sigur in februarie?! Dar te primesc si mai devreme, sa stii! I love you

Lumi, am citit la gravidute. Multumesc pt info. I love you

Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 24 EmptyMier Sept 29, 2010 10:21 am

nico, buna dimineata, sa incerci cu urechiusa cand te mai doare capul..poate trece... wow varsator il faci mama? " frumosi, corp atletic, inclinati spre frumos, arta...dar si cei mai mari nebuni" eu stiu..
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 24 EmptyMier Sept 29, 2010 10:43 am

Meni, am retinut metoda cu urechea. Mersi mult. flower
Poate fi si Pestisorul auriu. Nici nu conteaza, sanatos sa fie! DD ajuta!
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 24 EmptyMier Sept 29, 2010 10:54 am

ei, da bineinteles nico...
auzi ai vazut ca aveam pentolasi scurti la bulgari, da????
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 24 EmptyMier Sept 29, 2010 12:39 pm

e clar ca ma doare burta.....
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 24 EmptyMier Sept 29, 2010 1:25 pm

Buna fetele,
Manule, ai fost haioasa rau! daca faci un copil sa vezi colea ce-l mai urechezi ! Very Happy Va sa zica asa invatatoarele alea de ne terorizau cand eram mici ne scapau de nervozitate si dureri de cap!.Laughing Cred ca e adevarat ce zici tu, da mie tot nu-mi vine sa ma urechez singura cand ma doare capatana! Sa se urecheze Nico ca ea s-a vaietat!... tongue

Fetele pe serioaselea iar m-am trezit lesinata, sa cad de pe picioare, tensiune mica, puls mare , nu puteam respira.. Este si tensiunea dar s-ar putea sa ma fi palit si vreo anemie de sarcina. Am uitat data trecuta sa intreb de rezultatele de sange, o sa intreb vineri. Noroc ca-i barbatu' pe acasa, mi-a carat sus cafea cu lapte si mancare, dar tot mi-am revenit greu.
Diseara cred ca imi fac stoc de mancare langa pat, pun si o cafea langa, o beau si rece numai sa nu lesin.

In rest toate bune , pe linia de plutire..
Va pup! I love you
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 24 EmptyMier Sept 29, 2010 1:44 pm

Lumi, mie mi-a dat dr acum vreo luna un cocktail drunken (Fe+ Acid folic+ B12) tocmai pt a preveni anemia. Se numeste Gyno Ferro Sanol. Asta pe langa Trombo ass, Acid folic si Elevit. Daca vorbesti cu
sora ta pt medicam din RO, adauga si asta pe lista. Wink
Iar pana atunci consuma alimente bogate in Fe:
peste in special somon si sardine), pasari, carne (vita si miel), drojdie de bere, cereale fortifiate cu Fe, seminte de fl soarelui, legume verzi (varza, laptuci, urzici, spanac, broccoli, salata), rosii, capsuni, ficat de vitel (dar nu in exces), maduva de oase, galbenus de ou, grau incoltit, sparanghel, morcovi, legume boabe (fasole, mazare, linte), hrean, pastarnac, patrunjel, masline, fructe proaspete si uscate (alune, migdale, nuci, castane, macese, coacaze, piersici, zmeura, gutui, mure, afine, capsune, caise, cirese, visine, prune, ananas, portocale) Sucurile de fructe pot creste absorbtia de Fe de 10 ori. Cafeaua, ceaiul si laptele consuma fierul din organism, deci sunt contraindicate.


Ultima editare efectuata de catre guzelnico in Mier Sept 29, 2010 2:09 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 24 EmptyMier Sept 29, 2010 1:48 pm

Ei, fetelor, pt mine voi folosi metoda "urechelii" Very Happy dar pt copii nu sunt sigura ca e benefica. Am lucrat in invatamant 8 ani si am invatat ca urecheatul dauneaza echilibrului copilului. Sau, o fi benefica daca esti dibace in a-i gasi punctul cel mai dureros situat pe lob. Laughing
Sus In jos
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 24 EmptyMier Sept 29, 2010 2:31 pm

am scris un mesaj si l-am pierdut affraid affraid affraid
oricum ideea era asa....
nico ....noi nu tineam mortis sa aflam sexul copilului dar daca tot a trebuit sa ma supun controlului atuncea am zis ca poate o sa se vada ,oricum toata lumea zice ca o sa fie baietel ,stiti voi forma burtici si schimbatul mersului sau partea cu parfumurile pe care nu le supot etc ,si asa am si ales un nume dar daca va fi fetita va trebui sa ne punem capul din nou la contributie ....................ma bucur ca te simti mai bine si lasa pt altcineva aplecatul
lumi ....mi-am bagat si eu nasul la gravidute si am citit ce ai postat .....mersi
gali .....bubu sa inpacat cu ideea ba chiar mai mult am inceput sa trimitem CV la locuri noi de munca aici in Budapesta dar astazi ma sunat si mi-a dat de stiinta ca iarasi l-a chemat bossul cel mare ca sa incerce sa gaseasca soluti care sa impace amandoua partile si sunt iarasi furioasa ca pe cand am inceput planuri noi parca vad ce oferte ii face iarasi numai ca sa il nebuneasca .....mai vedem acuma astept cumintica sa vina acasa
cat despre cuibusor inca nu am gasit nimic care sa ne placa sau care ne-a placut nu ne asteapta pana in 1 noiembrie .....mai cautam
sa aveti o zi buna
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 24 EmptyMier Sept 29, 2010 3:00 pm

Nico, mersi pt. lista de alimente...Gyno Ferro Sanol, am retinut! Sa vedem poate gasesc ceva asemanator pe aici prin farmacii, daca nu va trebui sa-l astept din Romania. Deocamdata am niste fier simplu in casa, sa-l iau cu sucuri de fructe daca zici ca se absoarbe mai repede. Elevit iau si eu, are si fier in compozitie, dar cine stie o fi prea putin. Neutral

Alinuta se poate sa ai baietel :-) ca nici tu nu prea te-ai vaietat de greturi, ca si Nico, de altfel.. Smile Cu toate ca nu e regula!
Ce-o fi, sanatos sa fie. Succes in decizia cu jobul lui bubu!

flower
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 24 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 24 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul - 8
Sus 
Pagina 24 din 25Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 13 ... 23, 24, 25  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul-13
» Discutii zilnice de tot felul -11
» Discutii zilnice de tot felul- 14
» Discutii zilnice de tot felul-12
» Discutii zilnice de tot felul- 15

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: