Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul-7

In jos 
+14
lumy_clt
alinutahu
Looana
brunadria
Mona41
turqoise
lyly_mar
samira33
amy
luminita42
guzelnico
menics
galliciana
Admin
18 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 9 ... 13, 14, 15
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin



Mesaje : 279
Data de inscriere : 11/04/2010

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 15 EmptyVin Aug 13, 2010 5:20 am

Rezumarea primului mesaj :

Discutii zilnice de tot felul cheers

Aniversari in luna august

5 aug - sot de samira
13 aug - sot de soricica
17 aug - sot de mirela
18 aug - sot de turqoise

21 aug - crestinarea celor 2 nepotele gemene M and M, fetite frumoase de Lumy_clt

23 aug - surioara violeta 70
25 aug - surioara Looana
aug - bb 1 de Looana
27 aug -surioara guzelnico!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Ultima editare efectuata de catre Admin in Dum Aug 22, 2010 6:27 am, editata de 6 ori
Sus In jos
https://sertarelulcucopii.forumdediscussions.com

AutorMesaj
Admin
Admin
Admin



Mesaje : 279
Data de inscriere : 11/04/2010

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 15 EmptyMar Aug 31, 2010 12:08 pm

fetelor, oare putem pune pe 1 pagina aceasta noutate???
vedeta nu e oricare!!!
fete de la sos, avem voie?
ne dati aceasta permisiune?
Sus In jos
https://sertarelulcucopii.forumdediscussions.com
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 15 EmptyMar Aug 31, 2010 12:13 pm

Eu nu pot dechide poza Mirelutei. Crying or Very sad O fi asa XXX si nu ne lasa adminu' s-o mai deschidem?! Laughing

Lumi, habar n-am cat port acum la sutien ca nu intentionez sa fac nicio achizitie in acest sens. Mi-e mai comod cu maieute de bumbac. Very Happy
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 15 EmptyMar Aug 31, 2010 12:21 pm

Gallicutoooo, nu exagera, iubita mea, ca mi se urca la cap. Very Happy
Meritul este al asociatiei. Exista o poza in care erau mai multe fete. Mi se parea chiar mai potrivita. Erau prezente acolo mai multe dintre initiatoarele asociatiei. flower


P.S. Multumesc de intrebare. Chiar azi am fost la eco de 15 sapt. BB e in grafic, puternic, sanatos, voios, miscacios dar rusinos. Speram sa vedem ce "bijuterii" are. Embarassed
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 15 EmptyMar Aug 31, 2010 12:42 pm

Buna fetele,
Ellyshorule, multumesc, tu ce faci? Zici ca ai fost in vacanta?.. Ati plecat pe undeva?

Asa e Nico cu locul . Eu am schimbat si forumul si tara. :-) Esti frumoasa, cu tot cu ochelarii tai acolo pe infertilitatea! Smile Ce mi-a placut mie este ca au un forum pe infertilitate in care se pot adresa intrebari despre cazuri individuale si iti raspund medici, intr-un mod extrem de realist si de bun simt, bazat pe analize, investigatii, varsta. E chiar instructiv, ma rog , fara sa inlocuiasca o discutie fata in fata la doctor.

Manule :-)) ...nu am sugerat sa te mariti cu acte, doar ma intrebam cum ar fi in cazul cununiei religioase. Ma intrebam daca machedonii tin de ortodoxie, ca nu stiu. Era doar un concept romantic, nunta religioasa, in biserica. Cu toate ca eu m-am maritat cu un protestant la o biserica in mijlocul Bucurestiului, am zis Doamne e si el tot o ramura de crestin, primeste-ma.. :-) Dar asta se face tot pe baza de acte, parca. Cu machedonii, da ai dreptate, sa fii acceptata de ei, de familie e mare lucru. :-) Dar si tu ai un merit in asta, pt. ca ai calitatile tale. Si pe urma si tu ii accepti cu obiceiurile si mentalitatea lor, asa ca schimbul e drept, zic eu..:-))


Offf, sa termin cu vorbaraia si sa ma apuc sa fac recomandarea aia pentru colega mea, parca-i un capat de tara , nu stiu de ce dar n-am chef deloc.

Va pup pe toate, mai vorbim scumpelor! I love you
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 15 EmptyMar Aug 31, 2010 1:02 pm

lumi, draga mea dar la noi nu te cununa preotul fara acte, No nu stii?? asa ca eu am renuntat la ideea asta... doar o logodna eventual...
da sunt ortodocsi, deci nu avem probleme...

Suspect deci eu nu am schimbat nici locul , nici tara...am schimbat partenerul Very Happy ...se pune??? bounce bounce
poate ma credeti sarita de pe fix, dar eu sunt foarte optimista si bine dispusa pentru ca de maine adica luna septembrie, EU, manu, deschid proiectul BEBE, sunt aspiranta declarata...acum sunt eu linistita si impacata cu gandul unei sarcini...vorbesc de parca l-as face singura hihi...stiti, ma gandeam sa deschid subiectul cu G..dar daca el este normal iar nepregatit, eu voi fi dezamagita, iar daca se va intampla ceva, imi va spune ca "doar mi-a spus..." asa ca nu mai deschid nici un subiect, las totul in voia sortii, si vom vedea cum va reactiona... credeti ca este corect??? eu il tot studiez pe G si este clar ca este un tip comod, ca nu-si va complica viata singur daca se poate si asa...si atunci abordez altfel problema: in fata faptului implinit... imi asum un mare risc...dar nu cred ca asteptand s-ar schimba ceva....la 45 de ani nu se mai schimba nimic in felul lui de a fi...si daca este obisnuit comod, nu pot decat sa-l asigur ca nimic nu se va schimba....dupa vom vedea...
ce parere aveti??
Sus In jos
SOS Infertilitatea

SOS Infertilitatea


Mesaje : 35
Data de inscriere : 27/04/2010

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 15 EmptyMar Aug 31, 2010 1:11 pm

Citat :
fetelor, oare putem pune pe 1 pagina aceasta noutate???
vedeta nu e oricare!!!
fete de la sos, avem voie?
ne dati aceasta permisiune?

Haha, sigur. E un articol public, din Jurnalul National. Smile


Ultima editare efectuata de catre SOS Infertilitatea in Mar Aug 31, 2010 1:23 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
http://infertilitate.com/
SOS Infertilitatea

SOS Infertilitatea


Mesaje : 35
Data de inscriere : 27/04/2010

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 15 EmptyMar Aug 31, 2010 1:18 pm

Citat :
Ce mi-a placut mie este ca au un forum pe infertilitate in care se pot adresa intrebari despre cazuri individuale si iti raspund medici, intr-un mod extrem de realist si de bun simt, bazat pe analize, investigatii, varsta. E chiar instructiv, ma rog , fara sa inlocuiasca o discutie fata in fata la doctor.

Da, scopul proiectului nostru nu e sa inlocuiasca mersul la medic in real life, ci sa iti dea o baza de plecare, sa stii de unde sa apuci problema, spre ce sa te indrepti.

Si decat sa ma intrebe pe mine un utilizator despre hipotiroidie, eu habar neavand, mai bine intreaba un doctor. E drept ca dureaza un pic, pentru ca sunt foarte ocupati medicii, dar se primesc raspunsuri: http://forum.infertilitate.com/viewtopic.php?f=2&t=70&start=0

Multumim pentru aprecieri! sunny Va asteptam sa scrieti si voi pe forumul Asociatiei, sa il facem mai dinamic. Daca nu ne implicam noi, aspirantele si norocoasele care au invins infertilitatea, nu o va face nimeni in locul nostru.
Sus In jos
http://infertilitate.com/
SOS Infertilitatea

SOS Infertilitatea


Mesaje : 35
Data de inscriere : 27/04/2010

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 15 EmptyMar Aug 31, 2010 1:23 pm

Citat :
Multumesc de intrebare. Chiar azi am fost la eco de 15 sapt. BB e in grafic, puternic, sanatos, voios, miscacios dar rusinos. Speram sa vedem ce "bijuterii" are
.

Ce frumos!

Eu cred ca e fetita! I love you
Sus In jos
http://infertilitate.com/
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 15 EmptyMar Aug 31, 2010 1:40 pm

Mai Manu esti mortala!.. Uite ma luasi de la munca ca sa-ti raspund! :-) Tu vasazica Manu deschizi proiectul BEBE!!! Io ma declar alaturi de tine si zic ca si iese!..Bebele!!! Smile

Despre G ? nu stiu ce sa zic mai copilule, ca nu am toate datele problemei sa le bag la 'computer' si sa-mi iasa modelul de barbat! Very Happy Dar uite incerc:
1) mergi pe instinctele tale, ca tu il scanezi cel mai bine!!!:-)
2) eu sunt mai directa si i-as spune ce am de gand. la inceput poate nu ar primi vestea bine, dar cu timpul s-ar putea chiar sa-i placa!..
3) unii barbati sunt mai suspiciosi si s-ar putea simti inselati asa pusi in fata faptului implinit. Nimic nu e mai dezolant decat un barbat indispus cand ii spui ca esti insarcinata. Mai bine iti asumi dezamagirea acum, decat mai tarziu.
4) mai e un aspect, daca vrei sa iasa proiectul bebe, ai nevoie de colaborarea lui, ca s-ar putea sa fii pe la ovulatie si el in noptile alea sa-si faca alte planuri de dormit sau de iesit, cine stie...
.....si altele! scenariile ar putea continua..dar sa mai vedem ce zic si alte surioare de pe aci!! Very Happy
Sus In jos
mirela2

mirela2


Mesaje : 129
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 47
Localizare : bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 15 EmptyMar Aug 31, 2010 1:51 pm

nico cum sa nu se deschida
nu e xxx, doamne fereste

Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 15 EmptyMar Aug 31, 2010 2:19 pm

lumi dai si tu dreptate, dar stii ce observ ca ii este cam teama sa-si asume responsabilitati... mie NU, si gandul ca ar mai aparea ceva in viatza lui cred ca-l cam sperie..
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 15 EmptyMar Aug 31, 2010 2:54 pm

am stabilit cu G sa merg la el, sa mancam acolo si normal, vom ramane... poate voi prinde momentu sa vorbesc cu el... dar si treaba asta cu statul in doua case e ciudat...este clar ca accepta greu ceva "strain" ...dormim, mancam , facem ordine si curatenie.. ( mai mult eu...) dar totusi ne plimbam cand la mine cand la el... eu am hainele acasa el la fel... stateam si ma gandeam sa vin si sa spunn : eu am obosit sa tot alerg, am venit sa stau la tine... affraid oare ce fatza ar face???
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 15 EmptyMar Aug 31, 2010 3:13 pm

gata plec acasa
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 15 EmptyMar Aug 31, 2010 4:12 pm

Meni, in privinta mutatului, parerea mea este sa-l lasi pe el sa aiba initiativa. Sa nu para ca vrei sa-i invadezi spatiul personal. Unele persoane chiar tin la chestia asta. Dar poti baga uneori chestia cu "sunt obosita sa mai plec de acasa, dar daca vrei poti veni tu la mine ..." . Wink Sau, daca vrea sa mergeti la el acasa, roaga-l sa te ia de la tine (motivand ca n-ai chef de condus masina) si sa te aduca inapoi acasa (oricat de tarziu ar fi Wink ), pe motiv ca nu ai haine pt a doua zi la tine. Azi asa, maine asa, se va satura si-ti va spune: "Dar de ce nu-ti aduci tu lucrurile la mine, ca sa nu trebuiasca sa ne mai trambalam." cheers

Vezi daca functioneaza. Wink

Sus In jos
lumy_clt
incepator
incepator
lumy_clt


Mesaje : 263
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 15 EmptyMar Aug 31, 2010 4:32 pm

Ola dragelor, flower flower flower
Am lipsit cam mult de la apel.,dar sa stiti ca am scutire.
Totusi sunt datoare cu detaliile botezului, nu am uitat.
Profit ca dorm strimfele sa povestesc nitel cu voi, nu de alta, dar timpul meu s-a redus mult, acum practic un nou sport ...mulsul Smile cum mandrele nu prea mai vor la san, am schimbat abordarea. Le dau lapte muls cu biberonul, si de vreo cateva zile am inceput sa le dau completare si lapte praf, ca sa fac trecere si acomodarea mai usoara.
Faptul ca pan acu cateva zile le-am dat doar san e o mare realizare pentru mine.
Totusi oboseala s-a cam acumulat, sper sa imi revin, tati mi-a sugerat o zi la un Spa.....ce bine suna .
Sus In jos
lumy_clt
incepator
incepator
lumy_clt


Mesaje : 263
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 15 EmptyMar Aug 31, 2010 4:33 pm

Botezul
A fost frumos, multumim nasilor care au batut atata drum ca sa le crestineze .
La biserica totul a fost aranjat in detaliu de nasica si de ajutoarele ei de nadejde Smile , ce sa mai parca mandrele erau mari vedete.
La slujba Nico a tinut-o in brate pe Maia (s-a scos la faza asta .....intrucat a fost mai cumintica), iar sora ei pe Mara (care a fost mai plangacioasa,bine recunosc ca si crampele au avut partea lor de vina). Asadar au plans nitel, desi m-am asigurat sa fie mancate si cat de cat dormite. Mara e agitata de felul ei, tati ajuta si el pe furis la linistirea ei Laughing .
Cand au fost bagate in apa n-au plans deloc, cred ca nici nu si-au da seama ce li s-a intamplat. Au stat cat de cat cumintele si la imbracat si motat, de nasica si de nepotica. Au avut la ele si suzetele.ajutor de nadejde. La biserica a venit si Soricica noastra.
Nasica a avut ea ceva emotii dar noroc ca mandrile au fost cooperante (pe cat posibil). S-au descurcat cu brio. Nota 10 cu felicitari!
Slujba a fost foarte frumoasa, si biserica destul de plina, au venit o gramada de prieteni, rude si colegi de serviciu.

Dupa slujba toata gasca s-a mutat la restaurant, situat vis-avis de unde stam noi.
Eu m-am impartit cand intre fete cand intre invitati, tati a fost cel care s-a ocupat de toate cele. Bineinteles ca nu a iesit totul asa cum am stabilit, caci cine tb sa ne ajute mai rau ne-a incurcat. Uof si nici eu n-aveam ce face, fetele le-am tinut mai mult acasa, dupa slujba le-am dat sa pape si le-am adormit. Le-am adus la local, spre seara, la o sedinta foto in toata regula. Si apoi din nou la nani cu ele. Nu le-am tinut f mult, datorita fumului de tigara, a aerului conditionat si a formatiei. Noroc ca atat cat au stat au fost cumintele Maiutu a dormit iar Marutu a pozat Smile .
Mancarea a fost foarte buna.
Sper ca lumea s-a simtit f bine (eu dc eram cand ici cand colo am pierdut ceva evenimente). Probabil comentariile o sa le aud pe parcurs. In total am fost cam 80 de persoane.
Nico a stat destul de cumintica, desi i-a fost geu sa nu se bage la dantuiala.

A doua zi, dupa amiaza, au venit nasii sa le ia mirul fetelor........au trecut-o pe nasica caldurile Smile , ca na sunt mititele. Dar sa stiti ca au fost cuminti. S-au lasat spalate, rasfate si unse cu toate cele. Nico si-a facut si temele era cu listuta si toatele cele pregatite.
Ce sa va zic, fetele mele sunt tare norocoase.
Va pun si linkul cu cateva poze, caci nu am multe, sunt facute cu aparatul meu de una din fine.


http://picasaweb.google.com/114131294060335745925/Botez#


Sus In jos
lumy_clt
incepator
incepator
lumy_clt


Mesaje : 263
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 15 EmptyMar Aug 31, 2010 4:43 pm

o sa recuperez si eu cu cititul din urma.
pana una alta va trimit multi pupiciiiiiiiiiiii si
flower flower flower flower
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 15 EmptyMar Aug 31, 2010 7:47 pm

Lumy,
M-am uitat cu asa mare placere la pozele de la botez! Sunt foarte fericita pentru voi, sa fie intr-un ceas bun, sa creasca sanatoase si frumoase si voi sa va bucurati de ele! Amandoi, si tu si tati aratati foarte bine, ati slabit mult, asa mi se pare!! De tine sunt sigura! Arati ca un adevarat fortomodel, as vrea si eu sa-mi revin asa repede dupa nastere.. Si atmosfera este frumoasa in biserica, fetitele sunt asa de scumpe si frumoase, adevarata minunatii flower

Nico esti superba si eleganta pe deasupra! Smile Ce rochite frumoase! Si imi place cum iti sta asa insarcinata! Si surioara ta la fel, frumoasa, semanati destul de bine, mie asa mi se pare!

Ce mai, foarte frumoase fotografii, mi-a facut mare placere sa va vad. As fi vrut sa vad si de la restaurant, cu atmosfera de acolo, poate cand poti tu Lumy mai adaugi. Numai daca poti! Oricum e mare lucru ca mai poti vorbi cu noi din cand in cand, eu nu stiu daca m-as descurca!!

Inca o data felicitari! I love you
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 15 EmptyMar Aug 31, 2010 8:04 pm

Lumi, surioara mea ar fi semanat si mai bine cu mine daca nu se blonzea. Are ff multe fire albe de par (mostenire genetica de la mama). Inainte se vopsea castaniu f inchis sau bruneta dar, pt ca radacinile albe ii apareau imediat, s-a hotarat la castaniu deschis cu suvite blonde. Mie mi se pare insa ca s-a facut blonda cu suvite castanii. Very Happy
Dar e sora mea, o iubesc oricum. E frumoasa si blonda, si bruneta, si vopsita si nevopsita. Surioara mea e fff cocheta- genul care n-ar iesi sa duca gunoiul nemachiata. Laughing
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 15 EmptyMar Aug 31, 2010 8:08 pm

Lumy are o silueta de invidiat. Si-a revenit ff bine. Eu am vazut-o si inainte sa ramana insarcinata, si insarcinata si acum, ca mamica activa si organizata. E ca un titirez pe langa gargarite. I love you
Sus In jos
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 15 EmptyMar Aug 31, 2010 8:21 pm

lumy sa iti traiasca minunile de fetite sa creasca mari ,frumoase si sanatoase ......sunt foarte frumoase la fel si mami si tati sunt foarte frumosi si se poate citi pe fata lor fericirea din sufletele lor flower flower flower

nico ....esti foarte frumoasa,iti sta foarte bine graviduta flower

eu am visat astazi toata ziua la zacusca si asa am hotarat ca maine o sa trag o fuga pana la piata si o sa cumpar gogosari si vinete si am sa fac putina zacusca cat despre sefa mea a facut niste ochi de broasca si am simtit in vorbele ei ironia ,,o sa facem in curte o cresa ,,....vreau sa va spun ca are 39 de ani si nici ea nu are copii pt ca sotul ei nu vrea si se vede pe ea ca o afecteaza eu cred ca ea isi doreste din suflet doar ca masculul ei nu vrea ,naspa situatie dar in fine acuma mergem mai departe si noi ne bucuram de puiutul din burtica
sa raman si eu in randul vostru am sa va las si eu ceva poze
http://picasaweb.google.ro/alinutahu/August#
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 15 EmptyMar Aug 31, 2010 8:51 pm

La mine se incarca ff greu pozele. Intr-un final le-am putut vedea si eu.

Nu-i asa ca am finute minunate?! I love you

Mamica si taticul gargaritelor nu vi se par emotionati? Wink
Sa-i fi vazut cum se strecurau in spatele nostru sa le linisteasca pe fetite atunci cand plangeau. Au fost ff dragalasi. I love you

Virtual, le voi da cate o flower ajutoarelor mele de nadejde:
- surioarei si nepotelei mele care m-au ajutat la tinut, imbracat si dezbracat gargaritele
- fratelui lui Lumy si cumnatelului meu care au tinut lumanarile
- sotului meu care mi-a fost alaturi pe parcursul tuturor ceremoniilor

P.S. Vezi, Galli, daca mi-ai zis ca sunt vedeta, am inceput sa aduc multumiri ca la premile Oscar. Rolling Eyes
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 15 EmptyMar Aug 31, 2010 8:59 pm

Alinuta, esti ff dragalasa! I love you Incepe sa se vada burtica, nu-i asa? Very Happy
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 15 EmptyMier Sept 01, 2010 12:33 am

Ce fata frumoasa esti si tu alinuta..Mie-mi place tare mult aia de aproape unde esti aproape nemachiata, e o poza frumoasa si lumina e interesanta in poza.. Esti draguta in toate, ce mai..Saraca sefa ta, e trista situatia ei, ce sa mai zica si ea. Cred ca e omeneste sa fii putin intors pe dos, dar acum ce sa-i faci fiecare la timpul sau si cu soarta lui.

Hai ca mi-a facut placere sa ma uit la poze.Care mai aveti poze, gravide sau negravide haide sa puneti aici ''la mijloc'' :-) Daca vreti bineinteles.. flower

Eu doar ce terminai recomandarea pentru fata aia. Toata ziua nu am miscat nimic, am pierdut timpul la tv si pe seara m-a apucat asa inspiratiunea, asa de tare m-a lovit ca am scris doua pagini fara sa suflu cyclops Si eu care credeam ca o sa-mi fie greu sa-mi amintesc..Maine mai corectez si scanez.. ba nu poimaine, ca maine ma duc la control, am intalnire cu un ginecolog si am o mica lista de dorinte si intrebari. Doamne ajuta-ma sa fie bine.

Noapte buna.
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 15 EmptyMier Sept 01, 2010 12:56 am

Aaaa, revin la barfa: Nico, ce mai incolo si incoace , te-ai descurcat minunat ca nasa. Si tu si ajutoarele ati fost la inaltime, dupa cum se si vede prin poze Smile Dar tu nu ai pesemne aceiasi gena ca surioara, asa esti tu inchisa la culoare de ''naturelul'' tau, nu?..Eu ma faceam inainte de sarcina un castaniu mai inchis, dar acum l-am lasat cum este el, adica un fel de castaniu. Nici eu nu am gena aia de albit exprimata inca. :-) Pe vremuri de tinerete am experimentat toate culorile, blond aramiu, blond nordic, negru, castaniu inchis/deschis, ciocolatiu etc, roscat aramiu, roscat violet, asta ultimul imi placea, dar in ultima vreme nu se mai purta. Numai prostii faceam!
Hai ca acum chiar ma retrag! Noapte buna.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 15 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 15 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul-7
Sus 
Pagina 15 din 15Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 9 ... 13, 14, 15
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul-13
» Discutii zilnice de tot felul - 3
» Discutii zilnice de tot felul- 14
» Discutii zilnice de tot felul -16
» Discutii zilnice de tot felul-6

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Sugestii si reclamatii-
Mergi direct la: