Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul- 20

In jos 
+12
Geo
menics
alinutahu
brunadria
turqoise
samira33
miha_ela
lumy_clt
lyly_mar
guzelnico
luminita42
amy
16 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 15 ... 27  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 3 EmptyLun Apr 09, 2012 7:07 am

Rezumarea primului mesaj :

O primavara insorita, plina de bucurii!
Sus In jos

AutorMesaj
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 3 EmptyMier Apr 18, 2012 8:18 pm

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 3 49815624
cam asa arat la 11 sapt si trei zile!

Shocked nu mai incap in pantaloni Shocked camasile ma strang, ma enerveaza hainele ca ma tin care pe unde...
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 3 EmptyJoi Apr 19, 2012 6:35 am

Buna dimineata.
Asa mai Manule, acu se vede burtica, sa ai grija de ea. Smile
Azi sunt la locsorul meu de munca, cumintica.
Sa aveti grija de voi si ntru sa va citesc mai tarziu.
Pupici !
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 3 EmptyJoi Apr 19, 2012 9:54 am

hello fetele flower
manule ,ce burtica smechera ai!!! geek

amy, nasol ca tb sa faci naveta zilnic.cel putin ,bine ca vine vara.

lumyi ,tu esti optimista...eu una in afara de variantele cu ovodonate,embrioni donati ...in conditiile in care obtin un endometru bun...si adoptia ..nu mai stiu

vad pe DC ca fetele tot vb de turci si de cehi....la donate sunt multe rezultate pozitive

luni am programare la polisano buc,vine prof strohmer...sa vad dc ma duc...ca am mai avut o programare si nu m-am dus..ca stiu eu ce imi zic toti cd aud ce varsta am
realizezi ca dc ar fi dupa mine...si as avea finante multe!!! as mai iincerca ..asa... ca proasta affraid

pup fetele flower
Sus In jos
brunadria
incepator
incepator
brunadria


Mesaje : 341
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 3 EmptyJoi Apr 19, 2012 10:07 am

Fetelor dragutelor, va multumesc pt urari !
A trecut si asta , am avut multi invitati, au fost toti prietenii mei dragi , mai lipseau unii care sunt departe de aici ca sa fi fost totul perfect!
manu, ce frumoasa burtica ai! Smile
Azi zi de odihna, mare lucru nu fac , doar ordine pe aici !
va pupacesc dragelor!
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 3 EmptyJoi Apr 19, 2012 10:12 am

Buna fetelor,

Manule pai ai o burtica destul de consistenta, sa fii sanatoasa. Eu la 18 saptamani aveam asa cu Raluca.. Smile

Lylyshor, nu, nu, sunt destul de realista. Eu tot la variantele astea ma refeream pentru tine, dar nu am vrut sa le enumar eu, ca e destul de delicat, insa e bine ca te gandesti tu la ele.


Fetelor eu sunt terminata, acum o luna sora mea mai mare a vut o interventie chirurgicala la pentru un nodul pe antebrat. Au dat si la biopsie tesut. Ei zic ca e metastaza.S unt paralizata, nu pot sa cred , trebuie sa fie o greseala, nu surioara mea, nu poate fi vorba despre ea, nu cred ca e adevarat.
Va pup, D-zeu sa ne apere.

Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 3 EmptyJoi Apr 19, 2012 10:42 am

Lumi, Doamne fereste. Sa mai faca o biopsie si in alta parte. Noi stim foarte bine ce aiurea sunt rezultatele la laboratoarele din tara asta. Va tinem pumnii...
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 3 EmptyJoi Apr 19, 2012 10:48 am

O s-o repete biopsia, cu toate ca doctorita zice aca au unlaborator f. bun. Sad Dar poate cine stie si astia mai fac greseli.
Acum astepta la tomografie.Amy tu ai facut tomografie? Cat te tine acolo?
Sora-mea e claustrofoba ..ii e cam teama.
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 3 EmptyJoi Apr 19, 2012 10:55 am

Lumy, dar au vazut din momentul de operatiei dc e ok sau nu...ca dr au ochiul format..nu tb sa astepte neaparat rezultatul biopsiei..ca sa zica ce si cum...
ar bine dc si-ar face tomografie ..cam 1 minut dureaza
I love you
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 3 EmptyJoi Apr 19, 2012 11:30 am

Lumy, nu am facut tomografie, am facut RMN. Deci nu stiu cum e la tomograf. Sad
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 3 EmptyJoi Apr 19, 2012 11:37 am

angel lumi , poate este o eroare...


mai fetelor nu e chiar asa de mare burta, cred ca unghiul o face mai mare.. dar e clar se vede...
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 3 EmptyJoi Apr 19, 2012 7:07 pm

LA MULTI ANI, BRUNICO, SA FII SANATOASA, IUBITA SI IMPLINITA! flower flower flower

Lumi, si eu zic sa repete biopsia. Ca info, aici in TR exista tomograf deschis. M-am interesat pt nasul sora-mii, si el e claustrofob. Doamne ajuta sa ai vesti bune! angel Ia da-mi si mie diagnosticul ei pe PM, sa cerem o parere avizata si de aici.

Amy, sunt sigura ca te vei descurca exemplar si la Targsor. cheers

Meni, si tzatzicile sunt crescute, asa-i? Very Happy
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 3 EmptyJoi Apr 19, 2012 9:12 pm

am fost la alt hematolog azi... am primit clexane...de maine ma injectez...
aveti idee sunt sanse sa-mi zica ceva legat de sexul copilului la 12 sapt??
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 3 EmptyJoi Apr 19, 2012 11:04 pm

Manu, pai daca intrebi, daca copilul sta intr-o pozite buna si daca ecografistul e unul bun, precis o sa-ti zica! Smile

Sora mea a facut tomografie, nu are nici un organ vital afectat, parca ma simt mai bine. Tomograful era deschis, ca a fost la privat, altminteri la municipal era un tub urat, negru.
Maine mai face o tomografie, mai performanta,

Manu succes maine, incerca sa-l iei si pe G o data, cand s-o putea, altfel este cand vede si el fiinta care se formeaza acolo..
Noapte buna.
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 3 EmptyVin Apr 20, 2012 6:21 am

Buna dimineata.
Lumi, ma bucur ca e ok sora ta. Doamne ajuta.
Eu prin zona, abia astept sa plecam acasa, poate maine, daca e frumos, dam o fuga pe la Brasov, la o plimbare, ca nu am mai fost de mult timp.
Mi-a mai trecut putin si oboseala, ca aseara am dormit bine (cu o seara inainte m-am uitat la film intre 2 si 4 dimineata Sad, ca nu puteam sa dorm, asa ca ieri am fost franta).
Va pupacesc si sa aveti o zi senina.
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 3 EmptyVin Apr 20, 2012 8:22 am

slava domnului Lumi... uff ...ma bucur pt voi ca vestile sunt bune!

il voi lua pe G dar nu acum... stai ca este speriat:cum adica imi voi face singura injectii in fiecare zi??
ei da uite asa... i-am spus ca si daca as fi facut tratamente de stimulate/fiv ... tot asa ceva ma astepta.. si ca nu e nimic nemaipomenit.. multe fei fac... se uita cam ciudat la mine... pfuai... dar ar fi trebuit sa faca el injectii ...il pierdeam la faza asta..
va pupicesc, o zi cat mai usoara si cat mai scurta!! incepe we!!!
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 3 EmptyVin Apr 20, 2012 8:35 am

Buna dimineata fetelor,
Bine de tot nu e, dar multumesc lum D-zeu ca nu au fost afectate organe vitale. Nu se stie ce urmeaza, tratament prin chemoterapie si/sau medicamente foarte agresive, asta probabil. E greu..

Manule , lasa draga ca nu e singurul barbat care nu poate face injectii. Eu ma duceam la asistente in timpul stimularilor, nici eu nu eram in stare. Lasa sa fie sanatos copilul, restul se aranjeaza.

Va pup dragelor.





Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 3 EmptyVin Apr 20, 2012 9:50 am

hello fetele

Lumi,sa dea DD sa fie raul cel mic..dc Doamne fereste e ceva

Manule,vezi ca burtica o sa creaaasca...si o sa iti fie tot mai greu sa iti faci injectiile...atunci se fac spre lateralul burtii si trebuie sa il inveti si pe G sa faca


pup fetele
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 3 EmptyVin Apr 20, 2012 4:27 pm

Manule ai fost? Ai vesti?
S-a putut vedea ce este, baietel sau fetita? flower
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 3 EmptyVin Apr 20, 2012 4:36 pm

Am dat cu aspiratorul, am tras de mine s-o fac, ca nu-mi place sa facem treburi in week end cand suntem impreuna. Raluca a facut o galagie pe langa mine de ziceai ca e trupa de indieni la lupta cel putin! vroia si ea sa aspire si era entuziasmata, dar si fricoasa! Very Happy

Bineinteles ca am uitat sa dau telefon pana in ora 12.oo ca sa ma programez la dr. pentru dermatita asta de pe fata (asa zic eu ca e) si acum ar trebui sa sun luni dimineata. Ieri cand am aflat de sora mea primul gand mi-a fost s-o sun pe mamica, si pe urma mi-am amintit cu durere ca a murit. Nu avea raspunsuri la toate saraca, dar faptul ca era acolo era garantia noastra ca nu ni se intampla nimic rau...Intotdeuna a fost, D-zeu s-o ierte.

Ma duc sa ma aranjez un pic, ca ma simt murdara rau dupa aspirat si gatit.
Pupici.
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 3 EmptyVin Apr 20, 2012 4:54 pm

Buna ziua, fete minunate!

Manule, i-ai vazut tzutzurelul? Laughing Laughing Daca o fi bb rusinos, abia la 3D vei vedea in ce culoare ii cumperi trusoul. Laughing
Fina mea si-a facut Clexane in brat/ pulpa aproape toata sarcina. Mie mi-a intrerupt dr Clexane-ul spre 3 luni jumatate. Intreaba inca o data medicul despre locul injectarilor. Exclamation

Lumi, sa ma anunti in caz ca nu gaseste sora ta medicamente in RO, sa fac o strigare si aici. Wink

In we suntem iar plimbareti, sambata mergem in vizita la veri, ramanem acolo peste noapte iar duminica mergem in gashca mare in nu stiu ce parc din zona asiatica a Ist. Este perioada lalelelor iar Ist este o feerie. cheers
Si la noi in cartier s-au plantat lalele si panselute (ce le-ar mai jumuli Eralp Very Happy ) dar eu sunt cu nasul pe sus ... Laughing pt ca miros toti ciorchinii imensi de liliac de pe strazi si din parcuri.

P.S. L-am invatat pe Eralp sa sufle-n papadii. Laughing Laughing Laughing
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 3 EmptyVin Apr 20, 2012 5:14 pm

Lumi, te imbratisez strans- strans. I love you
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 3 EmptyVin Apr 20, 2012 11:13 pm

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 3 Bebe6n[/URL]
am fost, cam asa aratam la 12 saptamani, iar dna dr nici nu a incercat sa vada sexul.. a spus sec: dupa 14 saptamani...
si nu e un rusinos bb al meu e un zvapaiat .. mama, mam ce tumbe facea.. acum era cu fata in sus acum se intorcea si era cu fundul in sus isi tot motrosea manatulele... altfel toate masuratorile sunt ok, toate osisoarele sunt bine.. deci suntem BINE
Multumesc Doamne ca esti cu noi !
nico, lumi, lyly & co va imbratisez, si va multumesc
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 3 EmptySam Apr 21, 2012 1:30 pm

Manu felicitari! Iar si iar! sunny Daca se misca inseamna ca e sanatos si fericit! Acum inoata in toate partile bebei , ca mai incolo se stramteaza locul! Very Happy

Nico multumesc... I love you

Mai nimic am planificat azi, doar sa mergem sa mai luam niste plante pentru gradinita si niste jucarii de la intertoys, daca vom ajunge in centru, ca se anuntau reduceri.

Sami v-ati intors de la munte? ..

Va pup dragelor!
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 3 EmptySam Apr 21, 2012 2:35 pm

da lumi ... multumesc, acum chiar stau linistita...deja m-am tot gandit.. cred ca raman sa nasc cu dra de la RM ca opereaza in spital...am descoperit ca avem pile prin spital.. si-mi voi lua rezerva, dar voi fi in spital nu la privat.. se pare ca la noi la euromaterna ... daca sunt ceva probleme cu copilul sau mama te urca in ambulata si te duc la judetean.. asa ca mai bine sa fiu eu si copilasul meu in judetean...plus ca nu ajung la 55 de mil...
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 3 EmptyLun Apr 23, 2012 7:45 am

Buna dimineata.
Sunt la Targsor si nu-mi place deloc. Am fost sambata la Brasov si a fost tare frumos, au fost si zilele orasului, aglomeratie, dar a fost ok. Nu se compara cu Ploiestiul. Daca as putea sa ma mut acolo, as face-o si maine.
Manu, ce frumos sta bebelinul acolo. Smile
O sa sun azi la Directie sa vedem cum mai stam cu listuta.
Va tin la curent.
Va pup si aveti grija de voi.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 3 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul- 20
Sus 
Pagina 3 din 27Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 15 ... 27  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul- 9
» Discutii zilnice de tot felul-12
» Discutii zilnice de tot felul-10
» Discutii zilnice de tot felul-13
» Discutii zilnice de tot felul -11

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: