Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte

AcasaAcasa  PortalPortal  CautareCautare  MembriMembri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho

Distribuiti | 

Discutii zilnice de tot felul- 20

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 15 ... 27  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat

Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Ploiesti

MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul- 20   Lun Apr 09, 2012 7:07 am

Rezumarea primului mesaj :

O primavara insorita, plina de bucurii!

AutorMesaj
menics
membru de baza
membru de baza

Varsta : 42
Localizare : Constanta

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Lun Apr 23, 2012 7:48 am

buna Amy, tin pumnii stransi sa se fi redus lista aia
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Mar Apr 24, 2012 6:30 am

Buna dimineata. Beti o cafea matinala cu mine?
Ieri nu prea ati stat prin zona. Sad
Nu mi-a raspuns asistenta sociala ieri, incerc sa o sun azi, sa vedem ce zice. Altfel... la munca.
Va pupic si aveti grija de voi !

membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Mar Apr 24, 2012 7:16 am

flower
buna dimineata, eu sunt!! asteptam vesti de la tine..poate azi
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza

Varsta : 49
Localizare : Netherlands

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Mar Apr 24, 2012 10:11 am

Buna fetelor, si eu pe aici.
M-am programat joi la doctor pentru iritatia asta de pe fata.
In rest la fel, treaba din casa, caut joburi , bibliografie pentru luci, corecturi in pauzele cand Raluca se mai joaca singura sau doarme.
Ma simt cam obosita ,stoarsa de puteri.
Sora mea asteapta rezultatele la al doilea scan, un tomograf mai performant.
Va pup dragelor, Amy succes!
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Mar Apr 24, 2012 2:19 pm

te pupam si noi Lumi I love you
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Mar Apr 24, 2012 3:15 pm

amy?? nimic nou??
lumi, si eu m-am programat la dermatolog ca vad ca a recidivat ciuperca aia de la piscina... hmm mama ei... vineri merg sila controlul de 2 sapt si tot atunci sa vad ce-mi spune si de minunea asta...
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Mier Apr 25, 2012 7:21 am

Buna dimineata.
Nu, Manu, nici o veste. Am vb cu asistenta sociala si mi-a zis ca nu e nici o miscare inca de la ORA. Ei fac potrivirile acum intre copii si familii. O sa o sun iar peste 2 saptamani. Totul merge greu, din pacate. Chiar imi zicea ca trebuie sa iasa niste sentinte ale unor fetite, dar degeaba, daca aia nu isi fac treaba. Acum ce sa zic, mult a fost, putin a ramas.
Diseara ma duc iar in garaj la Europafm, la concert Mandinga Smile.
O sa plecam mai devreme sa trecem pe la Mall pe la Baneasa pe la Orsay sa vad daca mai gasesc niste bluzite ieftine si frumoase.
Azi am 2 sedinte si o licitatie cu strigare, asa ca sigur nu mai pot intra pana la 15:00.
Va pup si aveti grija de voi !

membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Mier Apr 25, 2012 7:53 am

flower
off mai amy... pai la noi ce naiba se misca repede...
cum a fost la concert?
ai gasit ceva bluzite?? off am zis eu ca nu vreau sa cumpar hainute ca adeh ..voi reve ni forma mea.. trebuie totusi sa ma orientez la ceva, la niste bluze neaparat...
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Mier Apr 25, 2012 9:03 am

Buna fetelor,
Amy hai ca merge spre bine, in directia potrivita zic eu, nu ai cum sa nu primesti si tu o fetita! Smile

Manule succes la cumparaturi, 1-2 bluze daca iei acum o sa-ti vina si dupa aia, imediat dupa nastere.

Eu ma pregatesc de cumparaturi, vad ca e soare afara, ce bine.. Mai fetelor ce primavara e aici , de pomina...10-12 grade , rar cate o zi cu 17-18. Poate vara o fi mai buna, dar slabe sperante dupa cum au aratat ultimele 2 veri.

Pupici.

Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza

Varsta : 43
Localizare : Istanbul- Turcia

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Mier Apr 25, 2012 11:02 am

Buna ziua, fete minunate!

Noi avem parte de zile splendide, fapt pt care iesim afara si dimineata si dupa-amiaza. Pacat ca nu gasim si tovarasi de joaca potriviti. Dar ne vom scoate parleala in Ro. cheers
Trebuie sa ducem masina, tati tb sa plece in Germania, asa ca vom sta, nici mai mult, nici mai putin de 3 saptamani. bounce bounce
Activitatile casnice le fac din ce in ce mai greu, pt ca Eralp doreste atentie maxima. Ufff, iar am morman de rufe necalcate. Rolling Eyes

Amy, te-ai mai obisnuit in detasare? Din cate inteleg, ai cam acelasi program/ activitati. study

Manule, ia-ti o pereche de pantaloni cu betelie speciala sau din material moale si cateva bluzite lejere din bumbac. Asa vei putea trece si vara. Eu am purtat f bine si colanti cu bluze tip tunica. Very Happy

Lumi, ai fost la cumparaturi? Ralucuta face nazbatii? Laughing
Sau doar Eralp tine neaparat sa-si faca cate un semn de buna-purtare?! scratch Ieri,spre ex, in timp ce eu stergeam praful, a folosit o perna decorativa pe post de tobogan. Daca se dadea normal, poate nu patea nimic dar a ales sa alunece cu capul in jos. Bineinteles ca s-a julit un pic la nasuc. Rolling Eyes

Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Mier Apr 25, 2012 11:28 am

N-am fost inca Nico:-( Nazbatii zici?.. imi dai apa la moara! Am obosit numai din pregateli, am scos din debara sticle si borcane sa le duc la tomberonul special. Raluca a intrat si ea , a insirat tot.. Pe urma la baie sa ma machiez, s-a urcat pe scaune sa deschida geamul (asta la et 1.:-( a intrat in dulap a scos tot , daramat cutii,am obosit reajanjand, a apucat-o apoi foamea si nervii, dai bazaieli,de bine de rau m-am spalat si pieptanat, machiaj minimalistc...I-am dat sa manance, acu face digestia, sa pun toate bagajele in masina si sa ne caram o data... Rolling Eyes
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Mier Apr 25, 2012 1:15 pm

Laughing abia astept sa va povestesc ce nazbatii va fece si puiul nostru..
cat despre tinute, am doua sarafane... o pereche de colanti cu burtica , mai vreau o pereche o culoare mai deschisa...insa bluze, tricouri mai lungi imi trebuiesc.. problema este ca la munca nu pot veni oricum.. ca dupa mine as sta in pantalon de trening si tricou.. Razz
va pupicesc, mai stiti ceva de sami sau lyly? miha intra ea cand poate...alinuta la fel.. iar galli?? ce s-a intamplat cu ea oare???
Sus In jos
alinutahu
incepator
incepator

Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 33
Localizare : budapesta

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Mier Apr 25, 2012 2:10 pm

buna gagicute si maicute ....
manule cand te citesc pe tine ma ia cu nostalgie ,ce vremuri ...Doamne eu am tras vara cu colanti si triouri mai lungi care se mulau putin pe mine ca doara vroiam sa arat la toata lumea ce burtica am drunken iar la serviciu am luat o pereche de pantaloni de stofa si una de blugi speciale pt gravidute si gata ...sarcina usoara flower

lumi ,nico ....nazdravani pitici aveti voi si deja mari ....vorbesc ?,pt ca Sara int-o vreme a inceput sa zica inceputuri de cuvinte pe care le spunea clar dar acuma iara doar pe limba ei spune

miha ...nazdravana ta ce face ...cum va escurcati cu diversificarea

amy ...sa sti ca te apreciez foarte mult pt rabdarea pe care o ai si pt faptul ca ai puterea asta de a lupta pt un copilas ....eu nu stiu daca as fi in stare sa adoptez un bb dar poate ca dorinta ar fi mai mare ca si temeile

noi am avut de vineri pana marti musfiri din ro ,sora lui bubu cu familia ,am gatit mult si ne-am plimbat ,Sara a fost cea mai bucuroasa ca se tot catara la cineva in brate acuma nu mai sunt ei si tot moraie ca vrea sus dar nu se poate de cate ori vrea ea ,se mai supara ,se cearta cu mine ,ma pupa si o luam de la capat
sambata mergem noi spre ro si numai tati vine inapoi ,noi vom sedea vreo 3 sapt asta daca nu intervine ceva,munca pot sa o fac si de acasa ....cam atat despre noi
voi sa fiti cuminti sa cresteti mari ,frumosi si sanatosi flower flower flower
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Mier Apr 25, 2012 2:13 pm

Manu, mi-am luat 2 bluzite de la ei si sunt 40 lei bucata, 96% vascoza si 4% elastan, sunt foarte finute la atingere. Azi ma duc si vad ce mai gasesc, ca asa pe catalog vad ca au multe.
Pantaloni sau fustite nu-mi iau ca am intrat cu cara de slabire si nu vreau sa atunc banii aiurea pe geam.
Nico, am relativ aceleasi preocupari, acum toata lumea ma intreaba, eue efctiv nu fac acte sau alte dracii, dar semnez si dau sfaturi la greu. Very Happy
Va pupic si sa aveti o dupa-amiaza placuta !

membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Mier Apr 25, 2012 2:50 pm

sa le porti sanatoasa amy!!!
surioara ta ce mai face?? dar micuta??
pai normal amy.. ca doar esti directoreasa.. tu cu semnatura...
alina tu de unde esti din rom?? veniti in vacanta?!?
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Mier Apr 25, 2012 3:36 pm

Eu fetelor nu am deloc nostalgie de burta si gravidenie, va zic sincer ca de ambele dati mi-a fost greu, iar cu Ralu chiar am trait terorizata sa nu se intample ceva cu copilul, grija grija si iar grija, mai bine cand se naste si-l vezi. Smile Si dupa aia tot grja!! Very Happy

Gluma gluma fetelor, dar am venit palngand de nervi din supermarket. Sunt si obosita si nu mai am rabdare E greu sa faci cu un copil de toate, am zis ca nu mai ma duc singura nici de-a naiba dar mereu ma duc.. Raluca era sacaita ca nah acu venise ora de somn, mi-a aruncat din carut produse pe jos, a muscat din pachetul de cafea, vroia sa ia pachetele de carne sa le bage i gura, sa puna ea pe banda, sa mearga singura peste tot (aproape am pierdut-o cat am luat niste somon :-(( , si dai zbierete cand nu-i faci pe plac am plecat nadusita si pe drum ce crezi constat ca nu mai am ochelari de citit, dumneaei mi i-a luat si i-a aruncat pe acolo prin magazin.. acum va scriu cu unii de 0,5 dar nu prea vad! Va zic ca plangeam de nervi, iar Raluca senina , am venit acasa si s-a culcat ca puiu..

off, hai c-a venit H mi-a adus alti ochelari...
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza

Varsta : 43
Localizare : Istanbul- Turcia

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Mier Apr 25, 2012 5:46 pm

Laughing Laughing Laughing Pai, ce-ai fi vrut, Lumi, sa-si recunoasca fapta?! Laughing Laughing Laughing Mai bine nu te mai intrebam de nazbatii, ca se pare c-am starnit-o pe Ralucuta. Laughing Laughing Laughing

Alinuta, aceeasi chestie am remarcat-o si eu la Eralp- schimbarea continutului vocabularului. Probabil ca, incercand sa inmagazineze acum alte cuvinte, le-au mai lasat un pic deoparte pe cele vechi. Very Happy

P.S. Ce reactie rapida a avut H! Shocked Cred si-a dat seama prin ce-ai trecut.
Eu merg singura cu Eralp doar in supermarketurile mici, pt mici cumparaturi. Shoppingul saptamanal il fac intotd cu soata. Nici Eralp nu are rabdare pana la final. Rolling Eyes

Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Mier Apr 25, 2012 8:48 pm

La noi e invers , imi mai ia el paine, lapte, maruntisuri ..cat poate cara pe bicicleta, cand vine acasa de la serviciu. Asa faceam si noi o vreme, amandoi, pe urma am schimbat. Parca e pacat sa pierdem sambata la supermarket pentru mancare..:-( Nici nu stiu cum sa fac de acum incolo, mi-o veni vreo idee, ca e clar ca un copil la varsta asta nu sta locului, poate daca luam carutul se culca, dar asa m-am ales doar cu terorismul. Very Happy

pupici dragelor
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Joi Apr 26, 2012 7:01 am

Buna dimineata.
Ce nazdravana e Ralucuta, m-am amuzat, dar, Lumi, sunt sigura ca erai un pachet de nervi.
Noi aseara nu am mai ajuns nici la shoping si nici la Mandinga, era cumplit pe drumul spre Bucuresti din cauza vijeliei. Abia tinea D masina pe linie dreapta. Am zis ca mai bine stam cuminti in casa, decat sa patim cine stie ce, noi sau masina. Am auzit ca oricum in Bucuresti a fost tare rau. Dar ne-am uitat pe Music Chanel un de se transmit concertele astea si a fost ok.
Azi nici nu stiu ce am important de facut pe aici, sa vad.
Sa aveti girja de voi. Pupici !

avansat
avansat

Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Joi Apr 26, 2012 11:27 am

hello ftele
sunt pe aici...
nu stiu cum o fii fost prin tara cu furtuna...dar la mine in crangasi ..a batut vantu' si au dat 3 stropi de ploaie...la TV cd m-am uitat era potop prin alte cartiere
sami e la turci la consultatie...se intoarce azi
in rest dude..luni lucrez....ca nu suntem bugetari
flower
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Joi Apr 26, 2012 2:26 pm

Salut fetelor,

Am fost la doctorita de familie de dimineata, pentru problema asta cu fata si pe corp mai nou ( iritatie, roseala, bubite rosii) ea zice ca e o acnee la baza,sper sa nu se insele. Mi-a dat antibiotic doxicilina, doua saptamani, o pastila pe zi , plus o solutie de-i zice Clindamycine sa-mi dau pe fata si corp. Pentru tratament cosmetic si indicatii de creme m-a trimis la ''skin terapist'', un fel de cosmetician care da si sfaturi medicale, la naiba ce-o mai fi si asta, dar a zis ca sa vad mai intai daca-mi deconteaza asigurarile, ca de obicei deconteaza, bla bla. Uite sa verifice diseara H..
Cam asa, vad ca doctorita a luat atitudine, insemna ca e serios ca astia nu dau antibiotic fara motiv nici sa dai cu tunul. Sper insa sa nu dau in candida, stiti voi ca efect secundar..:-(

Ma apuc sa fac ceva de mancare, dar daca ar fi dupa mine m-as culca acum langa copil..
pupici dragelor,

edit: Asa o vijelie a fost mai fetelor...?
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Joi Apr 26, 2012 8:16 pm

off lumi, dar nu ti-a dat si protectie?? dar nu se face asa repede.. eu am luat 3 luni.. si abia in ultima mi-a dat protectie.. asa ca.. poate scapi, si de acnee si de candida...
lyly si noi lucram...
o asteptam pe sami daca vrea sa ne povestesca cum a fost...
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Joi Apr 26, 2012 8:47 pm

Nu mi-a dat, ca nu am zis ca de obicei imi apare la antibiotic. Dar ce ti-a dat ca protector?
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Vin Apr 27, 2012 7:07 am

Buna dimineata.
Lumi, nici mie nu mi-a dat doctorul, dar la farmacie stiu doamnele, ceva cu probiotic parca, altfel nu mai scapi de ea.
Azi e zi scurta, adica pana la 14 aici. Si eu lucrez pe 30, desi suntem bugetari. Dar decat sa ma duc sambata, prefer asa.
Va las, ca la birou e ca la nebuni, unul vine altul pleaca.
Pupici!

membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Vin Apr 27, 2012 7:29 am

Question nu mai stiu lumi dar parca luam la 3 zile o pastila.. asa era si doza.. in cutie doar o pastiluta...
azi am intalnire de gr 0 cu bb ne vem iar .. am emotii ...iar la 19.30 am la dermatologie... voi ce faceti fetelor de 1 mai?? eu am crezut ca vom avea liber luni si ma si gandeam sa ne mutam la poiana ca se anunta soare frumos un gratar, stat afata in curte... abia asteppt..plus cama niste zmeuri de pus ( vorba vine ) si niste cepe de flori... vreau scule de gradinarit noi...
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Astazi la 7:18 pm

Sus In jos

Discutii zilnice de tot felul- 20
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 4 din 27Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 15 ... 27  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: