Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul-13

In jos 
+15
SOS Infertilitatea
lyly_mar
mirela2
brunadria
luminita42
lumy_clt
beatrix69
samira33
miha_ela
galliciana
Mona41
menics
turqoise
guzelnico
amy
19 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 16 ... 25  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 8 EmptyJoi Ian 27, 2011 10:02 am

Rezumarea primului mesaj :

Bun venit in capitolul nou si sa fie unul cu noroc.
Sus In jos

AutorMesaj
miha_ela
incepator
incepator



Mesaje : 281
Data de inscriere : 21/01/2011

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 8 EmptyMier Feb 02, 2011 7:13 pm

hello again..
vad ca in afara de guze si guzelas mic.. si binenteles mona-cam toate suntem cu un picior in groapa..
eu inca sunt un pic suparici dar o sa-mi treaca!
galli-of fetita..te inteleg atat de bine!e greu departe de casa-departe de cei dragi!ai mare grija de tine si incearca sa iti revii!fa ceva ptr tine-nu stiu..fa-ti manichiura,vopseste-te,fa-te frumoasa,mergi la shopping...dar iesi din starea asta!eu de regula cand ma ciondanesc cu soata ma imbrac cat mai sexy si defilez prin fata lui sa ii curga balele..si sa stii ca da rezultate!!iasr pe urma ca sa ii pun sare pe rana ma bag imbracata ff sumar in pat si ma pun sa dorm!hihi..dispera!!!sper sa nu vina sa citeasca acum ce am scris..
hihi..uite asa imi revin si eu!
uff..eu sunt un pic stresata ca si manu-maine imi iau analizele de ureaplasma,secretii etc etc..sper sa iasa bine-ptr ca si eu m-am saturat de antibiotice!of..
geek
Sus In jos
miha_ela
incepator
incepator



Mesaje : 281
Data de inscriere : 21/01/2011

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 8 EmptyMier Feb 02, 2011 7:21 pm

turqoise-cum zice galli-hormonalele se fac in ziua 3..e bine sa le faci macar 2 luni consecutiv..asa am descoperit eu ca in unele luni am prolactina marita!iar de la prolactina marita creste si tsh-ul..iar adca e tsh mare esti suspect de tiroida..acum sa vad cum imi iese si mie..dar de la asta primesc doar sambata rezultatul..asa ca..mai am de asteptat!
sambata sau duminica astept si piticii ..atunci sun la sibiu-trimit analizele si o sa vad cand ma programeaza la fiv,plus ca o sa imi zica cu ce fac stimularea..
nu stiu daca imi va da 21 de zile anticonceptionale sau mai putin..abia astept sa incep fiv-ul!!nu stiu de ce-insa simt ca e fivul norocos!ca voi reusi din prima!
clap
Sus In jos
lumy_clt
incepator
incepator
lumy_clt


Mesaje : 263
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 8 EmptyMier Feb 02, 2011 7:50 pm

Buna seara dragelor,
am ajuns si noi acasa dupa o zi agitata si numai pe drumuri.

Mara are rinita nu mai stiu de care, si tb sa ia musai antibiotic....uof si eu am tot incercat sa-l evit Sad .

Maia are enterocolita acuta Sad .este epidemie....si pluteste in aer. Maiei i s-a recoltat sange si kaka, iar acum pe seara am fost sa ii monteze branula, ei asa i se administreaza antibioticul Sad, asa ca la 6 dim si la 18.00 ne eu prezentam la spital cu toate cele dupa noi ca sa ii dea tratam. Mi se rupea inima cum plangea la recoltat, si apoi la branula, a fost tare speriata mititica. Plus ca am bagat-o di la regim, lapte fara lactoza si toate cele pt a se inchega la burtica. A fost o curajoasa. Acum e chiauna.


Galli ziua lui Dani a fost ieri.

Scap ca urla una bucata balaur, nu inainte de a va multumi pt sustinere.
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 8 EmptyMier Feb 02, 2011 8:41 pm

lumy, curaj, o sa se faca bine fetitele. mi se rupe si mie inima cand zici de maia, de branula si recoltat sange...
pup fetele , sa treaca si durerea si boala
I love you
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 8 EmptyMier Feb 02, 2011 8:41 pm

fete cucuiete va pupic.

mona,pot sa-ti spun ca te iubesc??? Embarassed
imi placi foarte tare fata draga...cum stii tu sa-ti traiesti viata si cum gandesti tu...esti chiar un exemplu de ASA DA!!!
pe bune ca mi-as dori sa ma intelepciunea,toleranta si deschiderea ta.

turqoise,hormonalele se fac in zilele 2-4...insa cel mai bine le faci in ziua 2 sau 3.pe langa FSH,LH,PROLACTINA eu as mai face si TSH,ESTRADIOL.
si ca sa-ti dai seama de ceva...trebuie sa faci hormonalele cateva luni la rand...eu le-am facut 5 luni anul trecut ca sa vad cum/daca evolueaza de la o luna la alta.

galli,soro,afara din butoi.

lumy,imi pare rau pentru necazurile cu micutzele...o sa treaca.

eu sunt cam obosita azi...tocmai ce am mancat de seara...niste ficatzei inabusiti...o minune cu salata de varza acra cu cimbru.
maine dimi la ora 10 am control de la ITM...nush' ce naibilor de actiune au...au venit azi si mi-au lasat hartie cu tot ce trebuie sa prezint maine...state,pontaje,dosare de personal,ROI,fise de post etc etc...in fine
am stricat si stampila de banca azi...nu mai avea tus si am zis io ca-s desteapta si am pus spirt in tusiera...si s-a dezlipit si s-a coscovit cauciucul ala de a trebuit sa ma duc sa fac alta stampila.

m-am suparat de Samirutz ca nu se ocupa si de masina mea...are un far ars,trebuie inlocuita siguranta de la semnalizator ca s-a ars si nu mai pacane cand semnalizez...incalzirea din scaunul meu nu mai merge...zici ca-i masina parasita Evil or Very Mad
pai ce???io asa am grija de el,pe jumatate???
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 8 EmptyJoi Feb 03, 2011 7:32 am

buna dimi girls

o zi cum vreti voi sa aveti
eu o vreau calduroasa ca-s -13 grade acum afara. Evil or Very Mad

va pup
clap
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 8 EmptyJoi Feb 03, 2011 8:14 am

Buna dimineata.
Mona, sunt total de acord cu fetele: esti mortala. Imi esti tareeee draga.
Sami, bafta azi sa scapi repede de ITM.
Galli, revino-ti, ii este greu si lui si trebuie sa iesiti impreuna din pasa proasta.
Lumy, ma bucur ca bebelina nu mai are febra. Cu branula e groaznic, eu nu le suport deloc.
Luminita, ce mai face Luci?
Turq, te mai doare burtica?
Manu, ai facut testul?
Eu ieri am fost la manechiura ca imi sarise gelul, tipa a intarzia vreo 45 de minute si la final nu voia sa-mi ia banii, ca am asteptat-o atat. Nici nu am vrut sa aud, a intarziat din motive obiective, are un dracusor de fetita de un an jumatate... Dar, am intarziat acasa din cauza asta si D al meu care e inconcediu si sta singur toata ziua se plictisise, ma tot suna... Am ajuns acasa si surpriza: facuse peste la cuptor. a iesit bun, avand in vedere ca mie nu-mi place pestele deloc. Smile
In masina pana sa ajungem acasa imi zice: am fost azi la mama si i-am zis de adoptie. Si ce ti-a zis? A zis: faceti ce vreti. Si el a intrebat: ce ai impotriva unui copil de pana in 2 ani? Raspunsul: ma indispune discutia.
Si asta a fost tot. Mie una mi se pare dovada de mare egoism. Eu i-am acceptat pe toti, D nu intra in discutie, dar avea 2 copii, o fosta nevasta cu care ne ciocnim vrand-nevrand, 2 parinti... Daca aveam un copil din prima casatorie o indispuneam de la inceput? Vrea sa nu am nimic al meu si sa ii iubesc pe cei mici neconditionat, nelimitat si lor sa nu le pese prea mult? Sunt intrebari la care nu am raspuns, doar presupuneri si D nu isi bate capul deloc, imi zice: ce te agiti? si daca o indispune care e problema, accepta bine, nu accepta iar bine. E decizia noastra. In final i-a parut rau ca mi-a zis, dar eu banuiam ca asta va fi reactia ei. Sunt curioasa cum o sa vorbeasca cu mine. Eu nu o sun deloc. banuiesc ca o sa o sune pe nasa de la Giurgiu si sa ii povesteasca ce i-am bagat in cap baiatului ei. Sa vezi mustruluiala si din partea nasei. Very Happy
Pup fetele si mai revin azi.
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 8 EmptyJoi Feb 03, 2011 8:47 am

buna dimineata!
sa incepem cu inceputul...va spuneam eu ieri ca barbatul vine mai tarziu ca eu sa-mi fac de cap respectiv sa ma testez in liniste, ei da...n-am vazut , nici nu plecasem de la munca si ma suna ca trece prin propfi si ce sa mai ia..hmm pai eu trebuia sa ma opresc in piata si la farmacie... ma rog i-am spus ce sa ia iar eu m-am oprit pe sestache la o farmacie in drum... dupa ce m-am foit ca naiba , testul a iesit negativ... deci azi maine imi va veni...sau nu... la cum a fost data trecuta nu mai agit...
eu am crezut ca el se apuca de invatat , dar cand incolo s-a pus pe film Sad eu am bagat un somn ca si asa nu eram prea vorbareata ca deh iesise testul negativ...
cand m-am trezit am bagat niste ciocolata negra si am facut paste cu sos pentru el...mi-a laudat sosul... si am stabilit ca duminica sa comandam de la chinezesc "rata" asta dupa ce el sambata va trai cu APA....ei deh vrea sa ajunga la 80 kg..azi avea 91.500...merge destul de greu de acum...dar vad ca se tine tare... pe la zece m-am bagat in pat a aparut si el cu chef de harjoneala...eu nu prea... DAR, mono m-am gandit la tine la sfatul tau, si chiar m-am gandit ca sunt norocoasa , barbatul meu ma doreste si eu am un pitic ca nu mi-a iesit testul pozitiv...asa ca m-am lasat dusa de val tongue si ca rasplata am primit si complimente: "iubito ce fundulet ai facut" n-am facut nimic, deci e neschimbat dar probabil era el in forma , si a simtit nevoia sa o spuna... am adormit cam greu ce-i drept...
asta este!!!
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 8 EmptyJoi Feb 03, 2011 9:55 am

neata si de la mine!
aveam si eu un pitic pe aproape, si l-am cautat - soro, difuzati informatii gresite lol!
m-am uitat pe listuta si bb daniel e trecut pe 2 febr.....lumy, ai avut dreptate! asta e. clap

sami,o zi frumoasa si usoara si tie! flower
amy, este egoism si gandire redusa. e bine ca ai sprijin din partea sotului tau!!!
manu,soro, cum poate trai numai cu apa??
lumy, bine ca sunt mai bine fetele!
lumi,raluca cum e azi?lucia?

restul fetelor?
azi am program de curatenie si mancare.
am si uitat ieri ca e sarb,zau.
revin,o zi buna tuturor!
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 8 EmptyJoi Feb 03, 2011 10:44 am

gallicuta ai scapat de pitic sa intelegem???
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 8 EmptyJoi Feb 03, 2011 10:50 am

affraid astept pe mail rezultatele analizelor!!!
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 8 EmptyJoi Feb 03, 2011 10:55 am

manu, de ala -da!
in rest, credca se mai plimba prin gradina.......
sa ne spui rezultatul si noua!

aseara mi s-a spus taios-lasa tu banii, ca eu am muncit! m-am facut ca nu am auzit.....

ma tot gandesc ce sa fac de mancare.....mai ales la ciorba.....v-am spus ca nu-s normala....

bruni, se tot vb la tel aseara, am vazut pe la 10 ca ai sunat, dai azi un bip?? pup!


Ultima editare efectuata de catre galliciana in Joi Feb 03, 2011 11:03 am, editata de 1 ori
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 8 EmptyJoi Feb 03, 2011 11:00 am

puup galli, foarte bine ca te-ai facut ca nu auzi...
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 8 EmptyJoi Feb 03, 2011 11:02 am

affraid affraid affraid
mi-a venit un coleg dupa adev, suspect de gripa porcina!!!!!
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 8 EmptyJoi Feb 03, 2011 11:04 am

pai ce ii spun, ca eu ma chinui sa fac din rahat - bici, si ce???
nu avea nici un rost......
m-ai dat gata,manu. Embarassed
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 8 EmptyJoi Feb 03, 2011 11:10 am

Shocked da galli chiar nu merita sa mai dezbateti subiectul... adevarul este ca fiecare vede prin prisma lui... iar ei , barbatii egoisti cum sunt, li se pare firesc sa fie pe masa mancarea, in rest , cum din ce ai gatit...nu-i intereseaza... G ieri imi spune l aun moment dat : da putem comanda la chinezesc ca si asa esti datoare cu o masa la rest de ziua ta... i-am taiat-o: auzi cred ca tu ar trebui sa ma duci la restaurant ca de o luna de cand ai intrat tu la dieta, vreau nu vreau gatesc zi de zi ( ei ma rog , are si o zi de fructe...) poate merit si eu sa gatesca altii pt mine!...a tacut...
colegului i-am dat repede adev si l-am gonit in carantina!
Sus In jos
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 8 EmptyJoi Feb 03, 2011 1:00 pm

Salve fete frumoase...
Amy, rusine soacrei tale....
Asta e mare dovada de egoism....dar trebuie inteleasa....asa-s unii la varsta asta....
Tu vezi-ti de proiectul tau, meriti sa fii mama si sa daruiesti dragoste si nimeni in lume nu are
dreptul sa-ti ia acest vis in deradere...
Daca sotul te sustine, si sper ca da....mergi inainte si lupta cu toti...
pup si multa bafta...
samiro, nebuna mai esti...si tu imi esti draga ca si tie-ti lipseste o doaga... cat , te-am citit eu....
Lumi de H , draga de tine.....tare te mai inteleg.....las ca o sa fie bine....
gali, baga tarzanul al dietwa daca o face pe nebunul....
eu una tot as cauta ceva de munca...cat de mic...zau fata , nu te complace, ca nu-ti ridica nimeni statuie....
Manule, imi place cum pui problema cu restaurantul....si ma bucur ca sunt muza si liant pentru frumoase nopti de dragoste...
hai fete, luati exemplul lu' manu si trecfeti pe cai ...ca se filmeaza....
Ce o fi cu Nico? Cum se simte? cand iese acasa...? pup
Fete trebuie sa va spun ca prietena mea a nascut ieri o fetita ..la 7 luni...statea pe WC acasa si se "scremea" scuzati...ca zicea ea ca are constipatie...si o durea...si deodata a nascut...copilul aproape a cazut in WC nu in apa dar.....
si a nascut....
va dati seama?....doamne...
dar totul e bine...a venit ambulanta ..si faptul ca fetita era inca legata cu cordonul de mama ...a fost protejata si nu a avut nici o infectie sau ceva....
Ce poveste.....va zic....si nu e o fata simpla.....e fata de doctor .....
Totul e bine ....
Eu ma simt bine....am reusit prin intrebari ocolitoare sa aflu ca T deja si-a facut acte de retragere si asteapta aprobarile...
Nu cred ca mai dureaza mai mult de o luna doua.....
Ciudata fiinta.....
Oricum treaba-i buna....
Va puuuuuuuppp
o zi buna tuturor...
Si sanatate la moate de Lumi CT...
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 8 EmptyJoi Feb 03, 2011 1:05 pm

pale de la mycoplasma nu mi-a venit rezultatul, pap este ca si data trecuta de gr 2, a dispatut trichomonas Cool de una am scapat! mai am restul...
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 8 EmptyJoi Feb 03, 2011 2:27 pm

monaliso, nu mai mult de o luna doua wooooowwww se apropie momentul...
ce chestie si cu prietena ta...ieri la o tigara ma gandeam ca si eu as naste normal daca ar fi ok.. ce de treaba aveam...altfel nici un semn ce CM Rolling Eyes
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 8 EmptyJoi Feb 03, 2011 3:19 pm

fetelor, cine ma poate ajuta sa aflu o sentinta- d p internet?? ms mult. love
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 8 EmptyJoi Feb 03, 2011 3:48 pm

eu nu stiu cum ....spune-mi daca crezi ca pot intra pe undeva..
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 8 EmptyJoi Feb 03, 2011 3:58 pm

manu, reusesc sa intru, dar nu pot vedea sentinta....am nr de dosar, tot, dar......
si avocatul asta tampit nu rasp la tel de atatea zile.....
deci, as dori si o interpretare..... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 8 EmptyJoi Feb 03, 2011 4:02 pm

scratch uff insemna ca nu te prea pot ajuta silent
Sus In jos
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 8 EmptyJoi Feb 03, 2011 4:33 pm

sexoaselor....
ce faceti?
eu ma pregatesc de weekrnd...
Manu , da DD sa nu-ti mai vina ciclu' vreo 9 luni .
puuppp
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 8 EmptyJoi Feb 03, 2011 4:34 pm

va pup fete cucuiete.
am scapat cu Avertisment de la ITM...deh...nu pot fi perfecta. Very Happy
dar ca sa vedeti ce aiurita sunt:ieri,cand a venit inspectoarea i-a pus pe cei 4 angajati care erau in tura respectiva sa completeze niste formulare in care trebuiau sa scrie cate ore muncesc pe zi,de cand sunt la noi,daca au ore sublimentare bla,bla....d-astea si apoi mi-a dat mie o instiintare in care scria ca azi la ora 10 sa ma prezint la ITM cu dosarele de personal ale celor "intervievati",cu statele pe ultimele 3 luni si cu actele societatii...in fine,m-am mai luat eu la vorba cu ea si mi-a spus "din gura" ce sa am maine sa controleze....si eu ca toanta nu am mai citit instiintrea aia...am zis ca am tinut minte tot ce mi-a spus inspectoarea.
mi-am pregatit eu constiincioasa dosarele si tot ce mi-a cerut...si azi eram la ora 9 la magazin asteptam sa vina ITM-u in control....si pe la 10 fara un sfert intreb o colega de la un magazin de langa mine daca i-a vazut pe aia de la ITM Very Happy
fata ma intreaba daca sunt iar in control...pai cum???zic eu...voua nu v-a lasat instiintare ieri ca vin azi sa controleze alea-alea???
zice,ba daaaa...da trebuie sa mergem la ITM cu ele...asa scrie pe instiintarea aia.
affraid affraid affraid affraid affraid affraid
m-a luat capu' cand am auzit...m-am dus si io glont la instiintarea mea si asa era...trebuia sa ma duc la ITM...si eu stateam ca o floare ca un crin si sa vina ITM-ul la mine Very Happy Very Happy Very Happy
am bagat super goneta pana la ITM...am sunat-o pe cucoana si i-am bagat minciuna clasica,aia cu "blocata in trafic" si am intarziat doar 15 minute fata de ora din instiintare insa mai erau alte persoane inaintea mea...asa ca nu a asteptat dupa mine. Laughing Laughing Laughing

am luat Avertisment ca nu am facut mentiunea transformarii unui contract de munca pe perioada determinata in perioada nedeterminata si la Revisal...am inregistrat actul aditional numai la ITM...sincera sa fiu nici nu stiam ca orice modificare adusa contractului de munca,alta decat salariul trebuie notificata si la Revisal...dehhh,cat traieste omul invata.

ideea e ca am intrat iar intr-o perioada din aia in care sunt aeriana...ca eu mai am perioade d-astea in care fac numai traznai.
Laughing Laughing Laughing Laughing

azi fac doar putina ordine...bag vreo 2 masini la spalat si lenevesc...si diseara ma uit la emisiunea aia a lu Bote.
clap
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-13   Discutii zilnice de tot felul-13 - Pagina 8 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul-13
Sus 
Pagina 8 din 25Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 16 ... 25  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul- 9
» Discutii zilnice de tot felul-12
» Discutii zilnice de tot felul-10
» Discutii zilnice de tot felul - 5
» Discutii zilnice de tot felul -11

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: