Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul- 9

In jos 
+11
Mona41
Sorina
lyly_mar
samira33
Admin
galliciana
luminita42
alinutahu
turqoise
guzelnico
amy
15 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 14 ... 25  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 3 EmptyJoi Sept 30, 2010 1:11 pm

Rezumarea primului mesaj :

Va asteptam cu drag la noul capitol. flower
Sus In jos

AutorMesaj
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 3 EmptyDum Oct 03, 2010 4:49 pm

Am revenit, dupa un pui de somn Embarassed .

Galli, iaca asa, ma gandeam la o aroganta- mersul in Ro cu masina 8-9 ore. Shocked Dar n-a fost chip sa-mi conving sotul, oricat am clipit io din gene. Rolling Eyes

Lumi, intra-adevar, trebuia sa mergem in intervalul 3-10 oct dar cand am sunat pt programare ne-au spus ca nu-i bai daca venim pe 2 oct. Si a fost ok, pt ca sotul n-ar fi vrut sa plece inainte sa facem morfo II si pt ca nu mai puteam tine masina in TR decat pana pe 5 oct.
Acesta este motivul, de altfel, pt care sotul s-a dus in RO- sa schimbe masinile. Ca asa e legislatia tampita in TR- considera masina ca o persoana, n-are voie sa stea mai mult de 6 luni. Daca sta mai mult de ac perioada, trebuie sa platim impozit pt ea, ceva de genul o treime din valoarea masinii, asa cum o evalueaza ei aici (adica aproape dublu decat val ei in RO Shocked).
Noi insa am gasit un "artificiu" si ne costa cu mult mai putin (doar motorina/ benzina pt drum Wink ):
1. inregistram o masina la vama pe pasaportul meu timp de 3 luni, apoi mergem pana la granita si inregistram masina in pasaportul sotului pt alte 3 luni;
2. facem un drum in RO si luam cealalta masina pt care procedam la fel. Wink
Smecherie cu tichie! Very Happy

P.S. De aceea preferam ca o data pe an sa prelungim viza de casatorie si nu ma grabesc sa-mi iau cetatenia turca (pe care as primi-o f usor, avand in vedere ca suntem casatoriti de 6 ani si vom contribui la cresterea populatiei Wink ). Daca as fi si eu cetatean turc, adio "artificiu". Exclamation




Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 3 EmptyDum Oct 03, 2010 5:10 pm

Lumi, ai dreptate, nu mi-a fost rau absolut deloc, sa nu-mi fie de deochi. Very Happy
Si da, am eliminat si eu salamurile sau alte produse similare (gen carnati- desi mergeau al naibii de bine la varzica Twisted Evil , crenvursti- am scapat doar unul cand am fost la IKEA Embarassed ) iar ouale le mananc fierte/ prajite muuuult (desi mi-e dor sa inmoi painica in galbenusul moale tongue ) sau omleta.
Perioade de dulce am si eu si prefer dulceata (facuta de socrela) si miere, in loc de ciocolata sau prajituri. Culmea, nu ma mai atrag prajiturile, eu care nu refuzam niciodata.
Peste cartofii fierti eu pun unt, presar cascaval si verdeata- yamy. Orez mananc destul de des, ca sotul meu parca-i chinez, nu turc. Laughing
Nu te gandi la greutate, vei da jos repede dupa ce se naste bebelina, sunt sigura. Folosesti creme/ uleiuri pt burtica?
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 3 EmptyDum Oct 03, 2010 5:26 pm

Sunteti mortali cu masina! Orice idee care salveaza bani e valoroasa! Smile
Daa, ma dau cu o crema de la farmacie , special pt gravide, am si ulei de corp pt. copii si nivea cu unt de shea, dau la disperare pe tot corpul, la inceput parea un moft acum se cere!.. Smile
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 3 EmptyDum Oct 03, 2010 6:08 pm

Lumi, trebuie sa fim practici si economici. Wink Ca statul stie doar sa ia bani, nu sa si dea.
Apropo, aici nu se da alocatie/ indemnizatie pt copii decat celor f nevoiasi. Dar Erdogan, prim-ministrul turc a stabilit plan de 3 copii/ familie, din patriotism scratch.
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 3 EmptyDum Oct 03, 2010 11:56 pm

Hai ca n-am mai intrat, de frica constipatiei am dat in diaree (sorry!) si m-am simtit cam rau. Epuizata cum eram am lichidat doua castroane de orez fiert (chinezoaica si eu !) si un pic de ceai de menta. Pe urma si eu si H. ne-am inghesuit (la propriu, ca eu m-am cam latit!) in patul de o persoana din living care de fapt e numai al meu :-) si ne-am uitat la un program de-i zice "so you think you can dance". Eu nu ma omor, dar m-am amuzat de data asta. Si pe urma am descoperit fericita ca au si astia aici parca pe RTL 8 "Dinastia Tudorilor'', continuarea, ce bine, serialul asta chiar imi place!..

Nico, asa vroiam si eu sa zic, statul stie decat sa ia. Pe de alta parte da-l incolo pe Erdoganul ala! Very Happy Daca o da D-zeu sa ramai gravida iar, de ce nu, esti inca tinerica, chiar ar fi frumos sa ai doi copilasi.. Oricum dupa o sarcina se ramane natural mult mai usor, cred ca stii si tu. Dar..sa le luam pe rand, nu?.. Smile

Ma regrupez pe net de-acum. Unde esti Samira, ca ma obisnuisem sa dai tu cu ''Noapte buna''!

Acu' na, ca zic eu: noapte buna fetelor !
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 3 EmptyLun Oct 04, 2010 8:25 am

Buna dimineata!!!
prima !
haideti somnoroaselor, am facut cafeluta, painea e gata prajita...va astept!
eu am dormit cam stramb, cred ca ma doare gatul...G e racit si in acest we, a fost cam tafnos... iari am luat galerii pt dormitor, urmeaza draperiile si perdelele dar nu mai avem bani!!! merge destul de incet amenajarea cand nu ai bani... in rest el meciuri eu am citit, ma relaxeaza, ma bucur iar de placerea lecturii... ieri nu stiu din ce cauze mi-a fost rau, greata, ceea ce la mine nu se prea intampla...ciudat...ma rog...
Mona bine ai revenit!
Nico, lasa ca vei pleca in RO dupa...cativa ani...cand va creste si bb si plecati in formula completa
Galli, si la noi e frig...voi cauta si eu pilota...ca daca al meu e racit si ba transpira ba are frisoane... ne invelim cu paturi separate...
va pup pe toate celelalte si va astept la cafeluta...
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 3 EmptyLun Oct 04, 2010 9:22 am

Buna dimineata, fete minunate!

A doua! bounce
Dupa mirosul de cafea am venit! Hmmmm, ce pofta mi-e de o cafeluta dar nu ma risc.

Meni, plec la vreo 3 luni dupa ce nasc, sa-mi depun actele pt indemnizatie/ alocatie. Nu stiu inca ce suma va fi, dar daca mi se cuvine, o voi lua. Wink
Lumi, apropo, si tu te incadrezi pt sumele astea cred. Alocatie sigur va lua bebelina, daca ii faci si cetatenie romana.

Vad doar bani in fata ochilor! O fi vreun semn?! Rolling Eyes

Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 3 EmptyLun Oct 04, 2010 9:28 am

Lumi, eu nu intentionez sa fac planul lui Erdogan. Eu sunt multumita sa-l avem pe Sufletel, sanatos, voios, frumos si norocos. I love you
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 3 EmptyLun Oct 04, 2010 11:27 am

va pup fetelor

eu aseara am copt 15 kg de vinete si am pus ardeii iuti la borcan.
azi stau acasa sa-mi curat vinetele si sa le pun la congelator,am de spalat vreo 3-4 lenjerii aduse de la apartament care mi se pareau mie ca miros a inchis.
Tot we am muncit la apartament...am dovedit dulapurile din toata casa...am 4 saci mari plini cu haine de dat...am aranjat deja in dulapuri toate hainele de iarna,lenjeriile de pat,prosoapele,pilotele,pernele.
In we viitor am programate dressingul cu incaltaminte si toate dulapurile din bucatarie pentru reorganizare dar si aranjatul tuturor hainelor pe care le voi mai duce,pentru ca duc cate o geanta in fiecare zi.
nu pot merge decat in we sa fac treaba acolo...insa dupa calculele mele la 1 Noiembrie sunt gata de mutat. Very Happy
si sunt foarte bucuroasa din cazua asta.
am incercat de dimineata sa-i prezint mamei motivele pentru care am luat decizia de a ma muta inapoi le mine insa discutia a degenerat iar...si ce mi-au auzit urechile nici nu vreau sa-mi mai amintesc...insa nu ma mai poate suparat ceva...bucuria ca in maxim o luna ma mut e uriasaaaaaaaaaaaa.

ne mai auzim in pauza de traba.
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 3 EmptyLun Oct 04, 2010 11:45 am

samiruto harnicuto...
sa ai spor la treaba...restul...trec ele...
Sus In jos
brunadria
incepator
incepator
brunadria


Mesaje : 341
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 3 EmptyLun Oct 04, 2010 12:00 pm

neata si de la mine ,asa mai pe la amiaza..
fetelor ma bucur ca sunteti toate bine!
gravidutelor noastre sarcina cat mai usoara in continuare!
sami , esti tare harnicuta..trebuie sa recunosc ca eu nu sunt tare activa la capitolul bucatarie..
ma bucur ca toate merg bine si esti fericita:)
manu, lasa ca le faceti voi toate incet ..
galli, probabil cand vei ajunge ,eu nu voi fi aici, sambata plec in creta pt o saptamana si apoi merg in romanica 4 zile!
monalisa , aceeasi impresie o am si eu despre tarisoara noastra..dar la cat timp petrec eu acolo e suficient si ma simt bine pt ca acolo e familia si prietenii!
eu sunt f optimista si sunt linistita:) azi vine iubi meu din romanica bounce
ma pun sa fac snitele o ciorbica si fac un pic de ordine..
va doresc o saptamana minunata!
pupici...
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 3 EmptyLun Oct 04, 2010 12:36 pm

mai fetelor...io nu-s chiar mandra de mine...am un talent absolut tampit de a ma suprasolicita...nu stiu de ce dar mereu am facut asa...nush de ce trag atat de mine..probabil ca imi voi termina energia inainte de vreme si am sa ajung o epava la 50 de ani.
cred ca explicatia psihologica a acestui fapt este ca inca din frageda copilarie am "stiu","simtit" ca nu sunt copilul preferat al parintilor mei si de atunci incerc ma fac utila,dorita,remarcata...incerc sa atrag atentia asupra mea cumva..cred.
nu stiu de ce in ultimul timp ma surprind gandindu-ma des la treaba asta...probabil incep sa constientizez niste lucruri.

oooffff...parca nu se mai termina vinetele astea...cand le-am copt au mers mai repede...ca intrau cate 8-9 intr-o serie.

revin
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 3 EmptyLun Oct 04, 2010 12:56 pm

hello,hello!!
asept sa masune avocatul de la 8,10 dim...... a zis ca a suna intr-o ora......
no comment......
nici nu stiu cu ce sa incep.....dar, va doresc o saptamana frumoasa si linistita....
eu, cu treaba, ca batranii......incetisor.....
sami,tare multe ai facut. felicitari pt mutarea in cuibusorul vostru!
imi inchipui ca nu asa ai fi vrut sa decurga conversatia......
nico, pupam baietul!
lumih, pupam fata!
pe mine ma deprima ca e rece, deja.....asta e, toamna......
bruni, concediu placut, dar, banuiesc, mai vb pana atunci, poate.
si, poate ma gasesti tot aici, nu stiu cum va fi cu transportul..... Twisted Evil
cine stie.....o sa vad eu, hihi!
am vb azi cu bea, tocmai a avut ieri botezul micutei sophia, sa fie sanatoasa si fericita micuta crestina!!!!
pupici tuturor!
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 3 EmptyLun Oct 04, 2010 1:37 pm

Brunica, vacanta placuta in Creta. Am auzit ca este deosebit. flower

Gallicuto, nici mie nu-mi place vremea rece. Si-asa n-am eu prea multa energie dar daca vine si timpul rece, canapeaua si paturica vor deveni prietenele mele cele mai apropiate. Rolling Eyes Cu ce intentionezi sa mergi in FR?

Meni, spor la decorare. Chiar daca o faceti intr-un ritm mai lent, la final veti fi tare mandri.

Samiruto, spor la treaba. Cred ca mai pe seara vei primi telefon de la sotul meu. I-am trasat sarcini precise (ordine de plata, plati, procuri, acte contabila etc). Trebuie sa razbeasca prin trafic, sa finalizeze totul astazi. Maine intentioneaza deja sa revina in TR. Oricum, nu se intoarce cu cutiutele inapoi, fii sigura. Laughing Esti pe lista "Important de rezolvat" la pct. 4. Very Happy



Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 3 EmptyLun Oct 04, 2010 1:43 pm

a dat Domnu si am terminat...am lasat afara vreo 4 vinete sa fac o mancarica de vinete dupa-amiaza ca am cam neglijat Samirutzu de cand cu mutatu asta.
zau,fetelor...cate troace se aduna intr-o casa...si io nu-s d-aia care pastreaza toata nimicurile.
mai am o masina de rufe si 2 de intins si-s gata cu tot ce mi-am propus pana la ora asta.
ar trebui sa ajung pana la Albu sa-mi dea si mie o reteta de Cetrotide.

Galli,tu pleci cu tot cu tot cu bagaje???cu ce pleci???
Sus In jos
brunadria
incepator
incepator
brunadria


Mesaje : 341
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 3 EmptyLun Oct 04, 2010 1:59 pm

nico, multumesc mult!
pai galli, daca te gasesc tot in romanica ,mergi cu mine in frantia! asta ar fi peste vreo 3 saptamani , cred!
normal ca vb , cand vrei tu!
am terminat cu mancarica, fac o pauza mica si incep de la etaj curatenia..
a inceput o ploaie torentiala ca de vara , e f calda!
ieri si alaltaieri a fost f cald, 29 de grade! Smile
mi am facut abonament la sala ,maine dau startul bounce
ma duc sa mi continui treaba, va pup!
aaa, la multi ani sarbatoritei noastre dragi!si o dedicatie pt ea si pt voi toate!
https://www.youtube.com/watch?v=L-rDfi7Ob7k
sper sa mearga!
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 3 EmptyLun Oct 04, 2010 2:23 pm

meni, amy, pupam fetele!!!!
sami, pa plec cu catel,fara purcel, cu vreo 2-3 bagaje, atat!!!
ca vreau sa imi iau si ceva de tricotat, de cusut....
restul ramane aici! Razz in custodia mamei!

un sfat f bun,de la baba, pt vinete, in anii urmatori; adica mai multe:

trebuie puse pana in max-max 10 aug!!!
prajesti si cureti, si tot asa!

nu lasi de pe o zi pe alta, ca se amarasc.
sau prajesti cat poti curata!

le lasi la scurs de pe o zi pe alta!intotdeauna

mi bine le lasi neprajite, decat prajite si necuratate.
isi lasa amareala, cica mai tare.

asa am invatat si eu, sper sa nu te superi. I love you

bruni, eu stiu??? am zis si eu asa, din intuitie.....
si de multe ori nu prea ma inseala...... Twisted Evil
da nu ma duc cu tine decat daca iei plata pe transport!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

bruni, tocmai m-ai mbitionat sa caut pe net, transport.....
sper sa nu dau de unul ca data trecuta..... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil


Ultima editare efectuata de catre galliciana in Lun Oct 04, 2010 3:01 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 3 EmptyLun Oct 04, 2010 2:59 pm

galli,nici vorba sa ma supar...stiu toate regulile scrise de tine...dar cateodata nu le respect din cazua de aglomerare in stilul propriu de care vorbeam Very Happy
fierbinti oricum nu mi-a placut niciodata sa curat vinetele si ai dreptate e nitel ca tarziu da...acu m-am trezit.
si le-am lasat la scurs.

tu intentionezi sa-ti gasesti de lucru in Frantia???

nico,nultu...astept,sunt "cuminte" asa cum ziceam...mai ales ca stiu cum e sa razbesti in traficul din orasul asta.
nah....ca tocmai ce a sunat sotul tau....ma duc la Mega Image Militari sa iau pachetul.
wow...ce bine vorbeste romaneste!!!
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 3 EmptyLun Oct 04, 2010 3:17 pm

samiiiiiiiiiiiiii, nici mie nu imi place sa le curat fierbinti.....
faci cumva, pana se mai racesc putin.....

hihihi, te vezi cu tarzanu lui nicooooooo..............

si sami, daca se poate si rezist, da, de ce nu???
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 3 EmptyLun Oct 04, 2010 4:31 pm

Sami, a avut profa buna. Wink Oricum sunt suparata ca nu mai vorbeste corect romaneste de cand am venit in TR. Cateodata chiar ii spun sa se exprime in turca, pt ca e mai coerent. Mad
Cand stateam in RO, pana nu-ti arata actele, nici nu-ti dadeai seama ca e strain.
Asta e, n-am ce face. Rolling Eyes

P.S. Daca ti-a dat punct de intalnire MegaImage Militari, inseamna ca se duce s-o viziteze pe soacra-sa Very Happy si pe nepotica.


Ultima editare efectuata de catre guzelnico in Lun Oct 04, 2010 4:34 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 3 EmptyLun Oct 04, 2010 4:33 pm

Buna fete,
Gali vine ziua cea mare, ce bine..!Pai de ce sa nu rezisti soro, asa cum te vad eu cred ca vei rezista foarte bine! Smile

Nico nu m-am gandit scumpo nici la cetatenie, nici la alocatie. Putine planuri sunt in capul meu, mi-e teama sa le fac. Unul ar fi sa fie sanatoasa si sa apara cat mai aproape de termen, al doilea vreau s-o botez ortodox. Smile

Sami , chiar ia-o mai usor , nu te mai obosi atata cu conservele. Chiar ma intreb ce tot muncesti atata la conserve, parca faceti cantittati prea mari, chiar le mancati sau le aruncati? Destul cat faci curatenie la apartament. Mai si zugraviti sau v-ati razgandit?..Hai ca iar te ''cicalesc'', o sa ma transform in mama ta!! Very Happy

Bruna , vacanta frumoasa si petrecere frumoasa cu iubi! Very Happy

Manu, sper ca n-ai luat si tu raceala de la Mr. G, ca tot zici ca ti-e cam rau.

Eu m-am uitat la doua filme pe TCM pana acum si m-am emailat cu una din surori.

Pup fetele!

flower
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 3 EmptyLun Oct 04, 2010 4:39 pm

Heei, Lumi, bine ca ai aparut. Cum nu te vad, cum incep sa ma gandesc la tensiunea ta mica. I love you
Vrei s-o botezi in NL sau RO?
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 3 EmptyLun Oct 04, 2010 4:44 pm

Am acut o isprava. Mi-era pofta de orez cu lapte. Am pus intr-un ibric 150 ml lapte, o lingura de orez spalat si scurs bine, o lingurita de zahar. Am dat focul mic dar, cu toate acestea, orezul nu s-a fiert complet iar laptele s-a ars si s-a prins de fund. Am stricat bunatate de ibric. Beah! Si nici orez cu lapte nu mananc. Uffff!

P.S. Oare unde am gresit?
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 3 EmptyLun Oct 04, 2010 4:59 pm

Nico fa alt orez, nu mai cerceta unde ai gresit ca mori de foame!! Very Happy
De botezat...nu stiu. Ar fi frumos la Bucuresti. Mai vedem...
flower
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 3 EmptyLun Oct 04, 2010 5:11 pm

Nu mai fac niciun orez, ca tot acelasi procedeu l-as folosi. Si n-as vrea sa mai stric un alt vas de gatit. Very Happy Am baut un pahar mare de lapte si gata.
Mai tarzior imi inabus niste carnita de vita si-mi fac un piure. Si gata, am bifat tot ce era in dieta zilnica. cheers
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 9   Discutii zilnice de tot felul- 9 - Pagina 3 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul- 9
Sus 
Pagina 3 din 25Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 14 ... 25  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul- 14
» Discutii zilnice de tot felul-12
» Discutii zilnice de tot felul- 15
» Discutii zilnice de tot felul-13
» Discutii zilnice de tot felul-22

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: