Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul

In jos 
+19
danny1
beatrix69
lavinia
Sorina
amy
lumy_clt
lyly_mar
alinutahu
Mona41
CODRA
mirela2
samira33
soricica
guzelnico
menics
brunadria
luminita42
Ada
galliciana
23 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 24 ... 31  Urmatorul
AutorMesaj
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul   Discutii zilnice de tot felul - Pagina 18 EmptyLun Apr 12, 2010 7:09 pm

Rezumarea primului mesaj :

lumi, si la mine e frig.... tatal meu foloseste ceai de crusin,zice ca e bun.. in schimb, eu sunt invers, pe mine ma apuca burta si de nervi,deh....A fost sarbatoare,nici eu nu am stiut, si am spalat... Embarassed
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi

AutorMesaj
lavinia

lavinia


Mesaje : 90
Data de inscriere : 16/04/2010
Varsta : 43
Localizare : galati

Discutii zilnice de tot felul - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul   Discutii zilnice de tot felul - Pagina 18 EmptyMier Mai 05, 2010 10:27 am

Buna fetele!!! Gali multumim de cafeluta!
Eu m-am simtit cam rau ieri,dupa histero,stari de voma , dar azi vad ca sunt ok, cu exceptia sangerarii...si imi dau de furca si supozitoarele alea offf nu le suport deloc No
va pup si o zi buna va doresc!!!
Sus In jos
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Discutii zilnice de tot felul - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul   Discutii zilnice de tot felul - Pagina 18 EmptyMier Mai 05, 2010 1:12 pm

fetelor....laura scrie la stimulare cu closty ca doctorul ia spus sa slabeasca si asa o sa aibe si ovulatie ...fata are 75 de kg ...no coment Discutii zilnice de tot felul - Pagina 18 Fresse
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul   Discutii zilnice de tot felul - Pagina 18 EmptyMier Mai 05, 2010 2:16 pm

Buna fetele,
Lavinia, bravo, ai fost tare curajoasa, ma bucur ca trompele sunt ok!

Alinuta eu cred ca tu ai sa ramai gravida cat de curand, chiar nu ai de ce sa-ti faci griji! Asta nu o zic pentru ca ai zis ca eu am dreptate !! Laughing

Nico, Gali, Amy pupici!

Noi ne ducem prin centru, sunt niste spectacole ca e zi nationala aici, ziua eliberarii. E un frig de crapi , 10 grade cu soare cu dinti! doamne ce climat!..Mi-e rau in continuare de la stomac.

Va pup pe toate,
flower
Sus In jos
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul   Discutii zilnice de tot felul - Pagina 18 EmptyMier Mai 05, 2010 2:25 pm

Fete va pupic,
Nici nu stiu de unde sa va incep..
Lavinia, multa sanatate...
Alinutahu, eu ce sa zic de aproape 89...( si iar semnul ala cu capul de pereti, care-mi lipseste asa de mult...
Gali, scump-o....tu trebuiesti pusa la o reciclare....pai de la barbati astepti tu sa tine mai mult la fumee decat la masa?...
Tu vezi de planuri, si incearca sa strangi bani cat poti si sa-ti implinesti visul...
Mai inventeaza si tu cate un gard de reparat pe la taticul tau in moldova....si atunci pui bani deoparte pt fiv...
Glumesc si eu evident ca altfel ar trtebui sa-ti recomand sa o arunci pe soacra pese geam...
si nu se "covene" , ca suntem fete educate Very Happy
Eu zic ca o solutie ar fi sa te duci cu el...desi imi dau seama ca daca ar fi fost usor, ati fi facut-o deja...Hai fata frumoasa, mai baga-ne ceva de la nepotica...pup
Lumi...te tzuc cu drag
Guze, si pe domnia voastra va pupicesc pe amandoi obrajorii
Eu azi merg la nenea doc sa vedem ce si cum....
Si ca sa fie treaba oabla, asa din senin ...am o mica sangerare anala...probabil m-am iritat putin...
uffff
Amy, nu te-am uitat. Tinem pumnii si tie sa scapi de dracoveniile alea de probleme.
hai pup
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul   Discutii zilnice de tot felul - Pagina 18 EmptyMier Mai 05, 2010 3:51 pm

da,da, e clar ca dau semne de scleroza, deja.....
da,mona, nu te contrazic, da atunci sa nu spuna ca lui nu ii trebuie nimic de acolo, corect??
masa se bucura, asa cum e ea, -sa nu zic cuvantul - ca are pe cine stoarce de bani....
sa vedem pana cand....
eu nu indraznesc sa ii spun ca are tata de reparat gard, sunt prea fraiera,nu te speria!
sa ne spui ce ai facut la doctor,mona!!
amy,ce tratament ai primit?
lavi,cum esti?
eu cred ca in curand ma voi urca pe pereti...... affraid
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul   Discutii zilnice de tot felul - Pagina 18 EmptyMier Mai 05, 2010 4:27 pm

Gali, pe pereti e cel mai bine de uract cu picioarele inspre in sus Very Happy
Da' tu de unde...ca e dromaderul plecat sa-si slujeasca " mama si tara" precum Stefan Cel mare
pup
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul   Discutii zilnice de tot felul - Pagina 18 EmptyMier Mai 05, 2010 4:30 pm

ai vazut??.....deci,no chance.....
apropo,nu ne-ai spus nimic de dandanaua noastra!! ce face,cum e?
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul   Discutii zilnice de tot felul - Pagina 18 EmptyMier Mai 05, 2010 4:46 pm

Dandanaua noastra e f discreta si f optimista...
Eu chiar cred ca o sa fie bine cu ea ca i-a pus doc 4 puiuti, 2 f buni si doi buni...
plus ca mai are si fulguleti inghetati.
Nu cred ca vrea sa faca public pe DC deci ii vom respecta dorina..
Cred ca pe luni va sti ca e....bortzoasa...
Oricum este un cuplu foarte haios, ne-am dstrat parca ne cunosteam de o viata.
Tinem pumnii.
pup
plec la doc...
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul   Discutii zilnice de tot felul - Pagina 18 EmptyMier Mai 05, 2010 4:55 pm

bafta la doc, mona! I love you
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Discutii zilnice de tot felul - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul   Discutii zilnice de tot felul - Pagina 18 EmptyMier Mai 05, 2010 8:47 pm


  • lumi..sa te auda cel de sus si sa-mi trimita si mie un bebelus ca tare ii simt lipsa Discutii zilnice de tot felul - Pagina 18 Icon_cry


  • mona..parerea mea e ca nu kilogramele sunt de vina in cea ce peiveste ovulatia ...non sens .... Discutii zilnice de tot felul - Pagina 18 Icon_silent
  • gali Discutii zilnice de tot felul - Pagina 18 Icon_sunny
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul   Discutii zilnice de tot felul - Pagina 18 EmptyMier Mai 05, 2010 9:48 pm

hei, mai e cineva pe aici?
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul   Discutii zilnice de tot felul - Pagina 18 EmptyJoi Mai 06, 2010 6:23 am

neataaaaaaaaaa! am facut cafea pt toata lumea!! flower
iar e o zi ciudata aici, innorat, dar, destul de caldut!
ar trebui sa ies sa platesc niste facturi, dar, cred ca daca va incepe ploaia,nu stiu daca mai plec....
sunny o zi buna!
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul   Discutii zilnice de tot felul - Pagina 18 EmptyJoi Mai 06, 2010 8:29 am

Salve fete,
Neata buna.
Va invit la cafeaua de dimineata cu aroma .
Fost ieri la medic si lamurit un pic.
A scos 3 foliculi care au fost goi..
A zis si el ca asta nu inseaman nimic si ca organismul nu functioneaza dupa principii matematice ci biologice , asa ca nu inseamna ca data viitoare nu vom gasi fol viabili.
L-am intrebat de analiza AHM.
Mentionez ca eu am FSH pe undeva pe la 8..
El mi-a zis ca nu are nici o relevanta AMH pentru noi...
Adica , stim ca el nu are valori grandioase, stim ca rezerva nu este de tanara de 16 ani...si deci ce facem daca aflam? Ne oprim din incercari? Nu....
Deci nu are rost sa-mi scad moralul. Sunt sanse...asa de 10%, la varsta mea.
Asta avem, cu asta defilam.
In concluzie, ne-am intors la vechiul tratament cu decapeptil si cu Gonal F. Asta in situatia in care in Z2 la sange si US totul este bine si nu sunt Doamne fereste chisturi..
Deci, maine trebuie sa opresc Endometrinul ovule si cat de curand voi primi CM, dupa care la treaba.

Starea vremii: Soare, in incalzire, 28 grade la pranz.....si intram in weekenddddd
Azi voi vizita o fata tot din rom care a venit sa faca fiv cu Feldberg.
Foarte dulce.
Ieri a avut absorbtia si azi tre sa se intoarca sotul ei in romania, deci ramane putin singura. Sta la un hotel la doi pasi de clinica si de mare..dar oricum
pup si o zi buna

O zi buna tuturor.
Pup
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul   Discutii zilnice de tot felul - Pagina 18 EmptyJoi Mai 06, 2010 8:40 am

cine,mona, cine face fiv acolo?

am stat pana a inceput sa ploua......poate nu dureaza mult.....
sunt intoarsa pe dos....nu stiu ce am.....incerc sa imi revin...nu stiu cat voi putea,in fine....
am gasit un film frumusel si mai stau putin, sa se termine....

mona, da, asa e, lasa, ca va fi bine, vei vedea!!
voi celelalte pe unde sunteti?
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
beatrix69

beatrix69


Mesaje : 171
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54

Discutii zilnice de tot felul - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul   Discutii zilnice de tot felul - Pagina 18 EmptyJoi Mai 06, 2010 9:30 am

'Neata, scuze ca dau asa cu bata in balta, cine e "dandanaua"???

O zi buna!!
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul   Discutii zilnice de tot felul - Pagina 18 EmptyJoi Mai 06, 2010 10:08 am

Salut fetele,

eu am avut insomnii azi noapte, m-au luat gandurile de pe la 4 , ma gandeam la fata mea; tac-su (fostul sot) i-a taiat din banii pe care ii dadea lunar, m-am suparat si i-am trimis un email de dimineata.

Azi ma duc la doctor la 2.30 p.m. sper sa nu ma intorc si mai intoarsa pe dos..

Mona, are dreptate doctorul tau, AMH la varsta asta confirma doar ca rezerva ovariana e mica, vorba lui ca doar nu te mai astepti la ovare doldora de oua la varsta asta Very Happy Asa ca la ce l-ai mai face acu'! si cu foliculii goi a zis-o bine, nu e regula sa se intample asa mereu. Sa-ti ajute D-zeu!
Va pup pe toate,vorbim.

flower
Sus In jos
lavinia

lavinia


Mesaje : 90
Data de inscriere : 16/04/2010
Varsta : 43
Localizare : galati

Discutii zilnice de tot felul - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul   Discutii zilnice de tot felul - Pagina 18 EmptyJoi Mai 06, 2010 10:28 am

Buna fetele!!!
Ce vreme urata....e innorat, ma deprima!!! Eu tot mai sangerez,nu mult,putin, dar o fi ceva normal?! si am observat ca dupa ce " introduc " indometacin-ul mi se face rau,ameteli&stari de voma Rolling Eyes Luna aceasta nu mai fac monitorizari asa ca de azi incep testele de ovulatie si sex 1 zi da una nu(la recomandarea dr)...
Analizele hormonale se fac in fiecare luna? E 1 data cand o sa le fac si nu prea ma pricep...si nici nu am intrebat-o pe dr Embarassed
Va pup ... flower
PS Luminita multa bafta la dr!!!!
Sus In jos
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul   Discutii zilnice de tot felul - Pagina 18 EmptyJoi Mai 06, 2010 11:10 am

Beatrix, Dandanutza e o fata de pe forum DC care a fost si ea aici saptamana trecuta la Feldberg
O fata supeeer
Tinem pumnii.
Luminito,dupa cum am mai spus...barbatii astiaaaaa
Alinutza, pup
Sus In jos
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Discutii zilnice de tot felul - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul   Discutii zilnice de tot felul - Pagina 18 EmptyJoi Mai 06, 2010 11:20 am

lumi ...am sa tin pumni bine stransi pe la ora14.30...iti urez din suflet sa fie bine ...sa ne scri si nou ce sa intamplat Discutii zilnice de tot felul - Pagina 18 Icon_flower
maona,gali,beatrix,lavi ....pupici pt voi toate Discutii zilnice de tot felul - Pagina 18 Icon_flower
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul   Discutii zilnice de tot felul - Pagina 18 EmptyJoi Mai 06, 2010 12:48 pm

acum am venit din oras, ploua mocaneste, si cica vin furtuni....offfffff....
luminita,bafta multa la dct.sa aduci vesti bune!!!
are rost sa te enrvezi pe exul?
lavi, eu am sangerat dupa histero vreo 2 sapt affraid affraid affraid ma terminase.
totusi, voi pe unde sunteti??? pe unde umblati,mey??!
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul   Discutii zilnice de tot felul - Pagina 18 EmptyJoi Mai 06, 2010 1:26 pm

Buna fetele.
Pe mine m-a doborat o durere groaznica in partea dreapta, probabil ficatul si in 5 minute intru in sedinta cu seful. Sad(
Lumi, tinem pumnii si asteptam vesti bune, ca bebita e inca acolo.
Monaliso, curajoaso, o sa fie bine in cele din urma.
Va pup pe toate si ma duc, ca deja urla seful Sad.
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul   Discutii zilnice de tot felul - Pagina 18 EmptyJoi Mai 06, 2010 1:53 pm

wowwwwwwwwww, ziua 37 la mine.....
mi-am cumparat azi si naturiste-napraznic,mladite de zmeur,
si hyper gin, o combinatie de plante.-coada soricelului,cretisoara,urzica alba,etc
astept doar the day!!.......
lavinia,analizele nu se fac in fiecare luna.
sper ca nu ai luat ci closti luna asta....
beatrixule,voi 2in1 ce faceti,soro? cam rar p-aci. flower
3in1 vad ca nici nasul nu il baga....
lumi, sa ne povestesti rpd ce ai facut la dct.
alinuta,tu? noutati?
amy, sa fii cuminte la sedinta! study
looanaaaaaaaaaaaaa,soroooooooooooooo, 4 zile trecura de mult!!!ai uitat de noi??
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
lavinia

lavinia


Mesaje : 90
Data de inscriere : 16/04/2010
Varsta : 43
Localizare : galati

Discutii zilnice de tot felul - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul   Discutii zilnice de tot felul - Pagina 18 EmptyJoi Mai 06, 2010 1:58 pm

Vai , Galli, asa de mult-2 sapt!!!!! Shocked luna asta nu mai iau nimic,nici dupha...
Am fc 1 test de ovulatie azi si a iesit putin si a 2 liniuta,dar nu fc nimik azi(din cauza sangerarii)astept sa vad dc maine iese mai bn linia a 2.a
...Galli mai ai putin si ma ajungi din urma cu CM - la mn afost la 41 de zile lol!


Ultima editare efectuata de catre lavinia in Joi Mai 06, 2010 2:00 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
lumy_clt
incepator
incepator
lumy_clt


Mesaje : 263
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul   Discutii zilnice de tot felul - Pagina 18 EmptyJoi Mai 06, 2010 1:59 pm

Suntem si noi prin preajma.
Acu servim pranzul Smile
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul   Discutii zilnice de tot felul - Pagina 18 EmptyJoi Mai 06, 2010 2:05 pm

aoleu,lavi, vrei sa ma imbolnavesc cu capu mai tare???cum sa ajung la 41 zile.....
a spus doftorelul ca daca sapt asta nu se intampla nimic, ne intalnim sapt viitoare! affraid

imi sta mintea la o pizza sau paste carbonara. v-am spus ca sunt dusa cu pluta.....

pey,mey, lumi3in1, daca stiam, te strigam mai demult!
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul   Discutii zilnice de tot felul - Pagina 18 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul
Sus 
Pagina 18 din 31Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 24 ... 31  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul-2
» Discutii zilnice de tot felul-4
» Discutii zilnice de tot felul-7
» Discutii zilnice de tot felul - 5
» Discutii zilnice de tot felul - 3

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Sugestii si reclamatii-
Mergi direct la: