Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul- 15

In jos 
+13
lumy_clt
Mona41
patricia
guzelnico
miha_ela
menics
brunadria
galliciana
turqoise
luminita42
samira33
lyly_mar
amy
17 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 20 ... 25  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 16 EmptyMar Mai 03, 2011 6:27 am

Rezumarea primului mesaj :

Bun venit la capitol nou si sa dea bunul Dumnezeu sa fie plin de impliniri si vesti bune.
Sus In jos

AutorMesaj
mirela2

mirela2


Mesaje : 129
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 47
Localizare : bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 16 EmptyMar Iun 07, 2011 9:09 am

neata

ce fac fetele?
iertare ca n am mai intrat cam de multicel pe la voi Embarassed

cu doi copii timpul e scurt

cocac peste pupaza Robi e bolnav
de joi a inceput cu febra care a tinut 3 zile, fara tuse, fara muci
iar de duminica au inceput sa i apara niste bubite
initial am crezut ca s de la caldura, dar ieri l am vazut plin din cap pana n picioare, plus tare miorlait
mi a urlat de cateva ori de ziceai ca l jupoaie careva, de s a speriat si Razvi
aseara am ajuns la spital la urgenta.....cica e porajel (rubeola)

deci sunteti arestati la domiciliu Sad Sad Sad Sad

scriu de 2 ore la mesajul asta silent

in rest sunt bine copii
mananca 2 mese solide fructe dimineata si legume dupa amiaza, cu legumele dupa cum ne e chef, o zi le manca mai bine, o zi mai proasta

multi ani marmotelor flower flower flower flower

pupici
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 16 EmptyMar Iun 07, 2011 9:17 am

Lumy,La multi ani pentru gargarite!Sa fie sanatoase ,frumoase,norocoase si sa va bucurati de ele! flower flower flower
La multi an1! La multi an1! La multi an1!

Sa traiasca si nasa ,pe langa fiinute!
Sper ca ziua gargaritelor sa imi poarte noroc.
Ma pregatesc de plecare.

Mirela,sanatate multa motanilor.


pupici la toate fetele
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 16 EmptyMar Iun 07, 2011 10:43 am

Lyly mult , mult noroc draga mea! flower

Mirela , ma bucur ca te-am mai auzit, cred ca nu ai timp nici sa sufli...Tare rau imi pare sa aud ca Robi e bolnavior.:-(( Sper sa treaca repede! Am vazut un filmulet cu piticii , cred ca pe DC cand le dadeai mancare cu lingurita, a fost mortal!..Scumpi foc baieteii! Mi-am luat si eu seam si ii bag in gura lui Ralucuta asa mai hotarat, cum faceai tu, macar ca sunt mai batrana uite ca ezitam!! Smile Eu nu i-am inlocuit mesele de lapte, ii dau mesele cu fructe si legume intre biberoane.

Lumy ce faceti, petreceti de ziua fetelor? ...La multi ani pentru fetite inca o data, eu am crezut ca-i ieri! Oricum aveti ritual acum cu ruptul turtei si cu nasica Nico! Very Happy Ia sa ne povestiti acilea!

Manu succes mult si tie! stiu ce inseamna treba cu CSD (contact sexual dirijat) are defectul ca e ''dirijat''! Dar va descurcati voi, sunt sigura! Very Happy

Hai va pup pe toate, se pare ca lui asta mica ii e foame!
Sus In jos
brunadria
incepator
incepator
brunadria


Mesaje : 341
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 16 EmptyMar Iun 07, 2011 12:36 pm

Salutare...
Lumy sa ti traiasca gargaritele si sa fiti fericiti cu toti!
m am intors si eu din mini-vacanta unde a fost super!
a fost o reuniune de renault 16! bineinteles cu o gasca f tare , din toata Franta! ne cunostem toti intre noi !sunt toti colectionari si restauratori de R16! ne am distrat, am vizitat, ne am bronzat , a fost tare bine!
as pune poze dar nu stiu cum...
ma pun cu botul pe carte ca imediat incep ex de licenta si nu prea am invatat!
gata cu vacantele pana termin cu examenele!

lyly, tin pumnii stransi! doamne ajuta!
va pupacesc pe toate si mai intru!
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 16 EmptyMar Iun 07, 2011 1:17 pm

hello fetele,

m-am intors:2 f buni(8A1 si 7A1 ) si al 3 lea mai putin bun,avea fragmentatii,dar i-a pus pe toti.mi-am facut si progesteronul,a iesit f bun.
sami,histeroscopia e 60 000 de forinti
tu ai luat si Nospa si Mg B6 dupa ET,dar cate pot lua pe zi?
aaa,endometru era de 9 mm,trilaminar si omogen

pupici la toate fetele
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 16 EmptyMar Iun 07, 2011 1:33 pm

lyly,felicitari pentru transfer.
sa fie lipiciosi si sa ne aduci o veste buna peste 2 saptamani.
eu am luat 2 no-spa si 2 magneziu pe zi....tu iei cat si daca consideri.
ma bucur ca ti-a iesit si Prg bun...vezi ca insistai fara rost pentru cel injectabil!!!considera-te o norocoasa ca nu ai nevoie de el...chiar nu e o fericire sa-l faci asa ca ,sincer, nu prea te intelegeam de ce insisti sa-l faci.
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 16 EmptyMar Iun 07, 2011 1:39 pm

sami,multumesc I love you
eee si tu,nu pricepi ca era unul din pitici geek
Sus In jos
miha_ela
incepator
incepator



Mesaje : 281
Data de inscriere : 21/01/2011

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 16 EmptyMar Iun 07, 2011 1:42 pm

hello gagici!in sfarsit am si eu net!!!!!nici nu stiu de ce il mai platesc ptr ca numai jumate de luna functioneaza! No

dar sa trecem peste..

lumi LA MULTI ANI GARGARITELOR!!!sa iti traiasca,sa creasca mari, sanatoase si sa va fericeasca toata viata!

in rest noi suntem bine..deja e greu sa ne miscam de pe-o parte pe alta..e greu sa fac baita..dar ce sa-i faci..burtica creste pe zi ce trece si sunt ca o mingiuta! Laughing dar nu-i bai..bebelina sa fie bine!

fetelor-va multumesc mult ptr sfaturi si ptr experientele impartasite-chiar am mare nevoie!mi-a mai revenit si mie optimismul-abia astept sa imi tin pitica in brate..hihi..si nici nu am trecut de prima jumatate a perioadei de graviduta!desi toata lumea ma intreaba.."da inca nu ai nascut???"cu burtica mea cred ca o sa aiba bebelina peste 4 kg! Very Happy sanatoasa sa fie!

hmm..si amu mai am de intrebat ceva..am facut dublu test..a iesit ok..iar acum noua drita mi-a dat sa fac testul quad..insa eu deja am 17 saptamani..vineri implinim 18..iar programarea o am saptamana viitoare marti..din cate am citit pe net se face doar intre 14 si 18 saptamani..voi ce credeti?mai are relevanta?

uff..abia am reusit sa citesc si din urma cate ceva..asa ca..

lyly-tin pumnii stransi sa vii acasa cu bebelini lipiciosi la purtator!si are dreptate sami-gandirea pozitiva face mult!

manule-multa bafta cu gigeii..si..referitor la "proba" sotului cu pricina-si eu am intampinat la inceput aceleasi probleme..insa eu am luat borcanel de la laborator..l-am pus pe dl acasa sa presteze..si am dat fuguta repejor la laborator..si uite asa a scapat si el si eu de un stres!

amy-mi-ar place si mie o plimbarica cu rolele..insa daca ma scoti afara imi trebuie doar un bobarnac si ma rostogolesc Laughing

lumi-mami de ralucuta..fur in fiecare zi meserie de la tine! Laughing abia astept si eu sa imi tin minunea in brate! Very Happy

sami-hmm..cate belele ai si tu pe cap cu mami a ta..asa am eu cu socrii!imi vine sa fug in lume..dar ce sa-i facem-nu putem sa ne alegem neamurile! Crying or Very sad dar trec toate..asa e viata-una rece una calda!toate ca toate..insa mandra nasica frumusica ai mai fost!

turqule-bafta la tratamente-sa fie cu realizare! Wink

guze-ce flacauas frumusel mai ai!hmm..sa il vada pustoaica mea..sa vezi ravagii atunci! Cool uff..abia astept sa treaca timpul..am trecut pe elevit..desi in primele luni am luat vitaminele la recomandarea ta! Laughing apoi cum mi-au zis drii sa intrerup acidul folic.utrogestanul si vitaminele..am facut-o..mai ales ca incerc sa mananc ff sanatos-fructe,legume,supite,ciorbite...insa nu pot bea multe lichide..

galli-sper ca esti mai bine acum..pupam fata ca sa treaca supararea!

bruna-imi e ff dor de tine!!!!abia astept sa iti iei licenta si sa ne vedem cand vii in tara!sa pui mana pe burtica sa se ia! Razz

pup gasca de fete frumoase!
Sus In jos
miha_ela
incepator
incepator



Mesaje : 281
Data de inscriere : 21/01/2011

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 16 EmptyMar Iun 07, 2011 1:47 pm

lyly-ai mare grija de tine acum!fara efort,cu mare grija cand te ridici din pat..sa nu fortezi deloc burtica!si incearca sa nu iei nospa-doar daca te doare burtica!si ce mai iei..utrogestan-dimineata,la pranz si seara..nu?plus clexane..tin pumnii stransi fetita draga si iti trimit un pupicel de la bebe din burtica ca sa se prinda si voinicii tai!Doamne ajuta! clap
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 16 EmptyMar Iun 07, 2011 2:05 pm

cheers cheers lylysor, ai vazut ca totul a fost bine uraa... felicitari!! asteptam si beta peste doua saptamani ....dar va fi bine, sunt sigura

miha mingiuta , he, he , vorba ta , bebelina sa fie bine!
fetelor dar galli ce mai stiti ??? si mona?
hai mamicutele sunt de inteles , dar restul?? turqois? tu unde mai umbi?
bruni ,ti-ai incarcat bateriile..deci spor la invatat!
nico?
lumi?

Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 16 EmptyMar Iun 07, 2011 2:18 pm

mai fete...io tre' sa ma duc la 6,30 la intalneala cu fetele...dar am alergat destul de mult azi si nu ma simt in forma...plus ca la ora 8 mai tre' sa fiu si la aeroport sa-l iau pe frate-miu ca fost plecat in Austria...asa ca o sa-i dau un sms Adinei si-i spun ca nu mai vin.
o sa ma besteleasca nitel ca ea pentru mine vine mai mult...da o sa ne vedem in we ca i-a cumparat Samiroiu 100 de borcanele Nestle cu pere,mar si piersica pentru pitici...cica la noi costa 6 lei borcanul si la nemtalai e doar 55 de centi borcanu...asa ca face ceva economie.

in schimb....ma tot trag de maneca neshte vouchere noi...sa le iau sa nu le iau??!!! Laughing Laughing Laughing
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 16 EmptyMar Iun 07, 2011 3:36 pm

haha mai Manu, pai cu mine ce ai de ma strigi? ca zisai prezent de dimineata! Very Happy

Lyly, bravo mai fata! I love you

Samiro, Adina s-o fi saturat saraca de gatit sau ia pentru calatorie, altminteri amestecuri d-astea cu mar,piersica, para sa cumperi de la nestle...e cam aiurea, au zahar in ele, acasa se fac foarte usor....nitel mai greu cu legumele , dar fructele merg rapid..eu stiu, o avea ea motivele ei.
nu te duce daca esti obosita,ca esti si asa tare alergata in ultima vreme..

Miha , dublu test l-ai facut? daca ai facut dublu test si e ok, eu zic sa nu mai faci triplu, e si asa tarziu....si la ce-ti trebuie ma rog? faci o eco morfologica, care e oricum obligatorie si e amanuntita la 20 saptamani. eu asa am facut si eu am avut risc de varsta urias, dar daca DT e ok, si mai e ok si ecografia de 20 saptamani, in general nu sunt probleme. te pup, tu hotarast insa!

edit: acum am citit ca ai facut DT si e ok, eu sincer cred ca nu mai ai nevoie de triplu test. Cere ecografie morfologica la 20-21 saptamani, dar oricum iti recomanda.
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 16 EmptyMar Iun 07, 2011 4:07 pm

Buna ziua, fete minunate!

Am fost in weekend in Sarkoy. Timp super, marea linistita si curata. Sotul a si deschis sezonul cu o baie. Pe Eralp l-am "inmuiat" putin doar cu piciorusele ca-i testasem reactia la nisip. Very Happy

LA MULTI ANI, GARGARITELE MELE DRAGI, SA CRESTETI MARI, SANATOASE, FRUMOASE, DESTEPTE SI TALENTATE!
flower I love you flower I love you flower I love you

Lyly, DD ajuta, fata draga, sa fie embrionii lipiciosi si puternici!cheers
Ca idee, eu am primit progesteron injectabil pana spre luna a 3-a, pt sustinerea sarcinii. Mergi pe mana doctorului, stie el mai bine ce-ti trebuie. Din cate am inteles este un dr meticulos, atent la detalii.

Meni, spor la prestat! Wink

Miha-mingiuta, sa ai sarcina usoara in continuare. Cand ai timp, citeste si pe la "Gravidute". Am fost tare sfatoase si pe acolo. Wink Si, da, fa toate testele obligatorii si recomandate, sa stai tu linistita.

Lumi, ce bine ca te mobilizezi si pt alte activitati. Ne bate gandul sa testam si noi rabdarea lui Eralp la un restaurant, sa fim pregatiti pt turtitele gargaritelor Wink











Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 16 EmptyMar Iun 07, 2011 4:08 pm

lumi,cumpara borcanelele pentru alimentatia zilnica a bebelusilor.
si eu i-am zis ca nu mi se pare o idee buna cu fructele astea pasate la borcan...ma indoiesc eu ca sunt tocmai fructe pasate si atat...ca daca iei niste fructe le pasezi si la bagi in frigider cred ca nici macar a2a zi nu le mai poti manca...pot sa pun pariu ca au conservanti,adaos de zahat si cine mai stie cate in ele.
insa ea sustine ca au 85% fruct si ca oricum fructele pe care le cumperi din piata sunt modificate genetic etc etc si sunt mai rele decat borcanelele-care sunt facute din culturi bio cica...asa ca impreuna cu fetele ei de pe DC au decis ca sunt mai bune borcanelele decat fructa proaspata pasata.
acu'...io raman la parerea mea ca as prefera sa dau copilului meu fructe proaspete pasate in locul borcanelelor.

pai nu ma mai duc la intalnire...am anuntat...o sa plec pe la 6 jumate de acasa ca vreau sa ma opresc si pe la bazin sa vad programul.
Samiroiul meu mi-a zis ca vrea mancare de fasole galbena lata cu marar si usturoi si carnita...asa ca maine il astept cu ce-i doreste inimioara.
daca tot ajung in piata o sa cumpar si capsune sa fac vreo 4-5 borcane de dulceata...o sa fac la masina de paine in premiera ca are si program de dulceturi da' n-am facut pana acum.

aeru asta al nostru din sufra nu are freon...cand ne-au demontat aerele in iarna de ne-au reabilitat termic blocul...la remontare a uitat baiatu ala sa aduca freon ..a ramas asa ...noi am uitat si uite ca a venit cladura si aeru din sufra nu are freon in el....bine ca sunt ok alea din dormitoare.
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 16 EmptyMar Iun 07, 2011 4:34 pm

hihi, treaba ei Samiro! OMG organisme modificate genetic, pai si noi oamenii suntem modificati bine genetic!! Very Happy E adevarat ca nu prin inginerie genetica si nu in ritmul merelor, dar ne-am cam modificat bine, fata de omul primitiv..Evoluam si ne adaptam la noul mediu asa cum este el. Oricum gasea ea solutii daca vroia bio, sunt oameni pe la tara care mai pun in gradina una alta, e insa optiunea ei. Si eu o sa-i dau Ralucutei de la borcanel, dar cand nu am incotro, daca mergem la drum lung sau daca ma angajez si vor fi zile cand nu am timp. In fine s-o fi documentat mai bine Adina ca stiu ca-i fata luminata la cap. Ti-am zis pentru ca tocmai a fost o emisiune aici pe la olandezi si discutau pe fata despre continutul borcanelelor alea, mi-a zis pe fuga sotul meu ca au conservanti si zaharuri in cantitate destul de mare.. Nu l-am intrebat mai mult insa, pt. ca noi oricum nu vroiam s-o hranim cu d-astea. Si eu mai iau de aici, morcov, cartof, mere, pere si altele din supermarket, de la sectiunea produse biologice. Acum, cine stie, or fi si astea biologice cum or fi si alea de la borcan!.. Very Happy
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 16 EmptyMar Iun 07, 2011 4:38 pm

mihaela,meni,lumi,nico,multumesc dragute fetite
am uitat sa va zic ca al meu s-a inmuiat tot cd s-a uitat la microscop,era ud dc il cautai.....dr se apucase de treaba si el tot cu ochii in microscop,l=a intrebat dc vrea sa stea si el,dar nu a vrut si de fapt nu am vrut nici eu.........

nico,merg pe mana dr
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 16 EmptyMar Iun 07, 2011 5:05 pm

Amy, citit, vazut, placut! Wink
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 16 EmptyMar Iun 07, 2011 6:53 pm

LA MULTI ANI, fete frumoase de lumy clt, Maia si Maia, sa aveti parte numai de bucurii,sanatate si impliniri!!!
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 16 EmptyMar Iun 07, 2011 7:59 pm

Lyly, tare ma bucur ca au fost buni embrionasii tai.
Lumy, sa-ti traiasca papuselele, sa fie sanatoase si fericite toata viatza.

Nico, ma bucur ca-ti place, intre timp am mers mai departe. Wink
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 16 EmptyMar Iun 07, 2011 8:47 pm

hello girls
am ajuns acasa.
mi-am luat cirese si nectarine si acum pap cirese.

lumi si eu m-am mirat de fixatia asta a ei pentru borcanele pentru ca altfel isi creste bebelusii foarte sanatos,numai cu carne de curcan de tara,cu pastrav proaspat,cu legume de la tara...numa cu fructele are ea fixu asta.

mi-e dor de Samiroiu meu de nu mai pot Sad
abia Joi vine acasa.
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 16 EmptyMier Iun 08, 2011 6:41 am

Buna dimineata, fete frumoase. Va invit la o cafeluta cu lapte. Smile
Lyly, sa stai cuminte, sa nu faci efort.
Aseara am ratat plimbarea cu role pentru ca i-a venit o idee idioata unui prietenm sa mergem dupa fragi pe niste dealuri si am gasit o multime, dar necopti. Asa ca doar ne-am plimbat.
Va pupic si vb mai incolo.
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 16 EmptyMier Iun 08, 2011 9:33 am

Buna dimineata!

am intrat sa va salut, sa sorb o gura din cafeluta data de amy I love you , sa vad daca lyly sta cuminte tongue , daca samiruta a facut fasolica scratch
pe restul lumi, nico, galli I love you miha &co va pupicesc... io mi-s cu niste intepaturi prin ovare aseara.. azi senzatia naspa de baloneala, durere parca , ei ma rog simptomele ovulatiei...prestat stresat.. hmm.. ma rog...

abia astept sa mai treaca o zi, doua sa scap de tensiunea asta...
am uitat sa va spun ca am dormit tareee prost ...si s-o bag si pe aia a mea: beahhh vreau sa Sleep
Sus In jos
miha_ela
incepator
incepator



Mesaje : 281
Data de inscriere : 21/01/2011

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 16 EmptyMier Iun 08, 2011 11:12 am

neata fete frumoase! multam din nou ptr sfaturi!

guze-ai avut dreptate cu ceea ce s-a discutat la gravidute-sunt informatii super benefice!mai ales ca ma regasesc in toate postarile voastre!cat despre triplu test am hotarat sa nu il mai fac ptr ca am inteles ca poate da rateuri daca nu e facut pana in 17 saptamani si nu vreau sa ma stresez si mai tare decat sunt-ca ii fac rau bebelinei!si sincer sunt mult mai linistita acum dupa ce am citit postarile voastre!sarumana ptr tot!

manule-nu te mai stresa atat!stiu cat e de stresant sa "prestezi" la comanda..uite pe mine ma ajuta ff tare in perioada de prestat la comanda faptul ca mereu ma gandeam ca din prestatul ala va veni o mica minune si asa venea totul de la sine!bafta multa fetita!

sami-mi-ai facut pofta de fructe..fug la piata sa dau iama si eu in cirese si capsuni!yami yami!

lumi-te-am "citit" si vazut cu burtica la purtator la gravidute! Laughing superba!insa ma uitam ca burtica ta la 17 saptamani abia se vedea..o sa incerc sa fac poze cu burtica mea-cred ca e dubla cat era a ta! Laughing eu nu glumeam ca sunt ca o mingiuta deja!dar nu-i bai!hihi..si cu celulite..si cu alte cele-am de citit ptr ca imi face ff bine sa vad ca a mai experimentat si altcineva toate astea!

amy-hmmm..fragute..oare la noi s-au facut? ca si eu am padurea aproape..stau exact la poalele muntelui..pup fetiat si bafta la slabit!

lyly-cum esti?sper ca stai cumintica in patut..sau te intorci deja acasuca?ai grija sa stea burtica cat mai relaxata si sa vii cu un beta mare mare peste 2 saptamani!

restul gastii va pupacesc si va doresc o zi superba!
Sus In jos
lumy_clt
incepator
incepator
lumy_clt


Mesaje : 263
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 16 EmptyMier Iun 08, 2011 3:01 pm

Salutare!!!!

Mara si Maia va multumesc pentru urari si gandurile bune. Au primit toti pupici de la voi.

Nu-mi vine sa cred ca au implinit un anisor! Parca mai ieri erau 2 mogaldete.

Le-am sarbatorit acasa. Am pregatit o prajitura tort, ca sa poata manca si ele, doar ca ieri era prea calda, ca urmare o vor degusta azi.

Urmeaza turta pe 18 si atunci o sa le sarbatorim cu intreaga familie si nu numai.

Sus In jos
lumy_clt
incepator
incepator
lumy_clt


Mesaje : 263
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 16 EmptyMier Iun 08, 2011 3:03 pm

Lyly ma bucur ca totul a decurs bine, si sigur embrionii vor fi lipiciosi. Sa ai grija de tine si sa nu faci efort.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 16 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul- 15
Sus 
Pagina 16 din 25Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 20 ... 25  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul- 20
» Discutii zilnice de tot felul-22
» Discutii zilnice de tot felul - 21
» Discutii zilnice de tot felul- 19
» Discutii zilnice de tot felul-6

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: