Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul- 15

In jos 
+13
lumy_clt
Mona41
patricia
guzelnico
miha_ela
menics
brunadria
galliciana
turqoise
luminita42
samira33
lyly_mar
amy
17 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 17 ... 25  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 9 EmptyMar Mai 03, 2011 6:27 am

Rezumarea primului mesaj :

Bun venit la capitol nou si sa dea bunul Dumnezeu sa fie plin de impliniri si vesti bune.
Sus In jos

AutorMesaj
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 9 EmptyDum Mai 22, 2011 10:34 am

girls....yuhuuuuuuuuu.
am buchet din orhidee imperiale lila cheers ...asadar voi avea in par orhidee lila,ceea ce mi se pare foarte romantic.

ma duc la treaba,va pup
clap

am inceput sa stresez lumea deja...ca tot re si re si re verific programarile peste tot faci cu ochiul
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 9 EmptyDum Mai 22, 2011 10:38 am

samiro,de abia astept sa te vad in rochia ta mov cu nuante turbatele!
eu, care ma laudam ca nu ma doare capu de la suprefact....simt ca imi crapa capu affraid,m-a durut si ieri si m-am sculat cu durere de cap si azi....
m-am hotarat What a Face (zise balanta din mine),iau niste omega 3-2/zi,iau si Quenzima de 30 de mg-1/zi,ca albu mi-a zis data trecuta ca pot lua,ma gadesc sa iau 2 ca mi se pare doza cam mica,nu mai tin minte de care a zis sa iau,mg-B6 2/zi,vit C 1 /zi,acid folic,femibion1 si de marti(Z3 de stimulare) incep cu vitaminele pt endometru si oestrogel.
maine ma duc la uscateasca,am inteles ca o sa fie f aglomerat,ca a lipsit,dar nu plec de langa usa ei,ca ma gandesc ca 2 PAI heterozigote=1 PAI homozigot +1 MTHFR homozigota ,am 2 homozigote de fapt,si dc nu e buna doza de 0,4 de clexane affraid
LumiH,m-am dat io lebada ca stau calma,dar m-au cam luat emotiile...nu stiu, ziceam ca mai am ,ca plec dupa 1 iunie
ai facut gratar?
Hai ca va fac capu mare affraid ,nu ma bagati in seama!
ies un pic pe afara ,ca poate trece durerea de cap What a Face
Sus In jos
Looana

Looana


Mesaje : 30
Data de inscriere : 30/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Undeva prin Vestul salbatic

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 9 EmptyDum Mai 22, 2011 1:26 pm

Nu v-am mai scris de mult nimica ,vad ca multe au ramas gravidute ,altele deja sunt mamici ,felicitari si sa fiti sanatoase cu toate .Eu ce sa va zic o lenesa cum ma stiu ,dar azi ma scuturat sotul un pic si mi-a zis hai la medic cu tine ca poate faci un bebe. Rolling Eyes Eu daca am facut 2 IVI m-am descurajat la virsta mea .Ultima data cind am fost la medic pt controlul trompelor am ramas ca sa ma anunt la urmatorul CM si sa incercam cu stimulare ovariana.De atunci au trecut un an.....poate ar fi bine sa incerc ,chiar nu stiu as vrea dar ceva parca nu i-mi da destula putere .De luna trecuta am luat maca si vitex si ceva vitamina C. Nu stiu ce sa iau si poate ar fi bine sa iau ceva si de luna viitoare sa ma anunt pe la Dr pt un control si sa incerc iulie august inca o stimulare.Spuneti-mi voi ce sa iau pt rezerva care e prea mica 0,49 sau mai bine zis pt calitatea ovulului mai bine zis.CM am lunar la circa 26 zile regulat.Dati va rog parere sau idee nu stiu parca plutesc in aer.
Va doresc o duminica placuta.
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 9 EmptyDum Mai 22, 2011 2:08 pm

Buna, fete dragi !
Scuze pentru absenta, dar suntem in we cu piticii si timpul se comprima. Ieri am fost la un gratar la Cheia, unde nu a plouat deloc si chiar ne-am bronzat nitelus.
Lumi, mari domnisoare, mie intotdeauna mi s-a parut ca una seamana cu tine si una cu sotul. Niste scumpe.
Lyly, spor la injectat in continuare.
Sami, chiar sunt curioasa cum au iesit rochitele.
Pup mamica de Eralp si pe el, bineinteles.
Looana, bine ai revenit. E adevarat, s-a umplut casuta noastra de bebici.
Pup toata gasca !
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 9 EmptyDum Mai 22, 2011 5:49 pm

Buna ziua, fete minunate!

Sarut mana pt aprecieri. flower
Si io il vad baiat frumusel, ca orice mama, deh. Rolling Eyes
Cumnatica zice ca are ceva romantic in priviri, ca va face multe inimi sa bata cu putere. Very Happy

La multi ani tuturor celor care si-au sarbatorit ziua numelui.

In weekend am avut musafiri anuntati sambata dupa amiaza cu o ora inainte Shocked : socrela, cumnatu' cu sotia si cei 2 copii. Am inchis ochii la taraboi si aglomeratie si am luat placere din shopping-ul prestat azi dimineata in targul foarte mare organizat de primaria cartierului. Eralp s-a comportat exemplar: a dormit in carutul lui, l-am alaptat si apoi a adormit iar in marsupiu.
M-am innoit cu inca o pereche de salvari, 2 bluze pt colanti, 2 tricouri si o gentuta de plimbare (exact cat sa-mi incapa portfelul, mobilul si cheile). Lui Eralp i-am luat doar 2 body-uri pt vara, ca are inca o multime de hainute pe care as vrea sa apuce sa le poarte.

Duminica placuta in continuare!

P.S. Nasico, asteptam poze de la evenimente!
Lylyshor io votez sa nu amesteci tratamentul medicamentos/ injectabil cu altceva, fie si naturiste. Dar tu sa faci cum iti dicteaza inimioara.
Pupa nasica pe ele de gargarite nazdravane!
Lumi, vin si io la gratar la tine in gradina!
Amy, la Cheia ati fost cu piticii sau singurei de ati avut timp de bronzeala?!
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 9 EmptyDum Mai 22, 2011 6:22 pm

Nico, nu am stat la plaja, ne-a prins soarele asa, la gratar. Cu piticii am fost, cel mic s-a jucat cu o prietena, cu care o sa mergem si la turci si scapam de grija lui Very Happy ca fetita respectiva e baietoasa si numai buna de dracii la fel ca el, iar sora-sa e mai domnisorica, am jucam rentz in 4 cu ea. S-a descurcat foarte bine. Laughing
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 9 EmptyDum Mai 22, 2011 8:06 pm

Salut fete,
am facut si gratar cu ce aveam prin casa (pulpe, aripi si carnati) a iesit bun dar ne-am afumat de-am zis ca nu ne mai trebuie! Very Happy Tot mai bun mirosea de la vecinii arabi, aveau ei niste amestecuri cu carne si usturoi de cred eu ca erau mai gustoase..:-))

Lyly, cu D-zeu inainte, ca el hotaraste, tu esti datoare sa incerci, ca sa nu regreti mai tarziu ca nu ai facut tot ce ai putut. Hai sa fie cu mult noroc!

Nicoooo, ai pus pe undeva poze cu voinicelul de Eralp si eu nu am vazut?..Vreau si eu! Sa porti sanatoasa lucrusoarele! Eu nu-mi iau nimic, inca folosesc niste pantaloni de vara (2 perechi) de cand eram in vreo 4 luni de sarcina , iar bluzele/camasile/tricourile mi se potrivesc ca-s cu elastan. Vreau sa slabesc si dupa aia ma gandesc la haine! Am 7 kile in plus, asta daca targetul meu e pe la 56 de kile, daca e mai jos am mai mult de dat jos, clar:-)) !

Looana bine ai revenit, eu zic ca poti sa incerci o serie de stimulari, de ce nu?.. Parca ti-am mai zis, eu am avut AMH de 0,98, si uite s-a nimerit un ou bun si pentru Ralucuta , care are acum 5 luni. Eu pe Raluca am facut-o dupa o serie de stimulari, dar de ramas insarcinata am ramas fara nici o stimulare si fara sa mai iau nici un medicament. Insa ma gandesc ca stimularile de dinainte au avut un oarecare efect.

Fetelor pupici, duminica frumoasa in continuare!
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 9 EmptyDum Mai 22, 2011 9:42 pm

si noi prezenti acasa.

a venit Samiroiu pe la 2 jumate acasa,a mancat si la 3 jumate ne-am bagat la nani.
am dormit ca porcusorii pana la 5 jumate si cand ne-am trezit ne-am uitat la o comedia tare haioasa pana la 7.
la 7 am intrat in sevreaj si am plecat val-vartej la cumparaturi...au inchis aia Cora cu noi in magazin...ne-au stins luminile,am crezut ca nu ne vor lasa sa mai punem pe banda cumparaturile ca avem un carutz cu varf de produse.

apoi mi-am invitat sotzioru in oras la cina-tarzie ce-i drept Rolling Eyes da eu nu mancasem de dimineata.
acum am ajuns acasa si ne bagam sa mai vedem o comedie.

va tzucuresc
clap
Sus In jos
Looana

Looana


Mesaje : 30
Data de inscriere : 30/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Undeva prin Vestul salbatic

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 9 EmptyDum Mai 22, 2011 9:48 pm

luminita sa -ti treasca mitica si sa te bucuri de ea in viata.Sa stii ca si eu in urma cu 4 ani am facut 2 stimulari dupa care mi -sa dereglat rau CM am luat Brinca Ursului si in a 3 luna de tratament am ramas insarcina dar a fost extrauterina,deci e tot posibilul sa aibe efect dupa.Cam cit scade Rezerva ovariana de la an la an?voi va-ti mai repeta in fiecare an ....I-mi este frica sa si o refac naliza din cauza rezultatului,aveam aceasta valoare(0,49) acuma 2 ani de atunci cine stie cit a mai scazut si dupa 2 FIV.Azi sunt in ziua a 9 si pe mine luna de luna in perioada dintre ziua 9-12-13 ma inteapa rau in zona ovarelor,daca am ovulatie nici nu stiu .....
Lyly draga mea sa stii ca are drepate Luminita e bine sa incerci ca mai tirziu sa nu zici ca nu ai incercat asa ma mai gindesc si eu ....si in momentele acestea zis din nou hai ca mai incerc iar...asa ca ne lua de manutze si merge mai departe. angel
Nico sa-ti treasca bebeu si sa fie sanatos si sa-l cresteti mare si voi sanatosi,vreau si eu sa-l vad pe unde ai poze puse ?
Amy am fost si eu la Ikea ieri sa i-mi fac o parere ca vrem sa schimba si am vazut o bucatarie belea la 6000 redusa de la 12 000€ si multe alte chesti frumoase .
La multi ani tuturor celor care si-au sarbatorit ziua numelui .

O seara placuta !
Sus In jos
Looana

Looana


Mesaje : 30
Data de inscriere : 30/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Undeva prin Vestul salbatic

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 9 EmptyDum Mai 22, 2011 10:49 pm

Lily mie asta mi-a scris Miki intr-un email tratamentul de mai jos:
Maca simpla (tb sa te uiti sa vezi daca mai contine alte plante) 1000mg/zi . Dacac nu vezi rez mai poti creste doza.

Pt ovocite de calitate:

Laptisor de matca liofilizat 1fiola/zi,

Vit E forte pana la ovulatie(max 10 zile) 1/zi

vit C 1gr/zi pana la test

Omega 3 cu acid folic si B-ri de la Dopell Hertz 3 zi pana la test

ceai de cretisoara 3 cani /zi pana la test

Nu stiu poate te ajuta si eu incerc sa-mi fac o lista sa vad ce am in casa si ce-as putea sa mai iau pina ajung la Dr.
Fetelor la ce suma de duce medicamentatia pt o stimulare ovariana ,in cazul meu casa de sanatate nu i-mi mai plateste nimica dupa 40 de ani.
O seara placuta!
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 9 EmptyDum Mai 22, 2011 11:31 pm

dragele mele, am intrat sa va doresc o saptamana cat mai usoara si placuta!
am sa va citesc, daca va fi cazul voi intra, dar numai daca am ceva de spus......

de ieri seara sunt momente triste pt mine, si nu stiu cand voi scapa de ele..... angel

va doresc o noapte buna, si aveti grija de voi. love
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 9 EmptyDum Mai 22, 2011 11:39 pm

Gali, ma sperii, ce s-a intamplat?..Sper din tot sufletul ca nu e ceva grav.
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 9 EmptyLun Mai 23, 2011 6:24 am

Buna dimineata, fete dragi.
Galli, pe bune... ce ai patit??? Ne-a ingrijorat mesajul tau... Da un semn sa stim ca esti ok, te rog Crying or Very sad
Azi, daca nu ne taraste topometrista dupa ea sa masoare terenul, ma duc la Bucuresti la Decathlon sa-mi cumpar role retro, am incercat aseara sa stau pe role obisnuite si nu sunt chiar foarte sigura pe mine, asa ca am zis ca mai bine pe 4 roti, ca atunci cand eram mica. Very Happy Trebuie neaparat sa fac ceva miscare... kg nu vor sa dispara singure deloc.
Aveti grija de voi si va pup !
Sus In jos
brunadria
incepator
incepator
brunadria


Mesaje : 341
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 9 EmptyLun Mai 23, 2011 8:44 am

salutare...
am intrat sa va salut..
galli , scuze ca nu am putut vb mai mult dar eram pregatiti sa iesim din casa, mergeam la tara , ne astepta familia sa mergem impreuna la nunta!
dar joi plec , vom dormi la nice iar vineri cred vom ajunge acasa!
chiar asa , ce s a intamplat? sper ca nu e nimic grav!

eu sunt bine, astept sa mi termin treburile pe aici, mai am una alta de rezolvat! voi merge in franta pt 3 saptamani dupa care ma intorc pt liceenta!
in rest toate bune! bruni a plecat la bucuresti, dar joi ne intalnim iar!
a fost f frumos la nunta, ne am distrat si am fost fericiti cu toata familia langa noi!

vad ca in general sunteti bine si voi.. va doresc o sapt frumoasa!
pupici..
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 9 EmptyLun Mai 23, 2011 11:23 am

Buna fetelor,
Amy succes in clarificarea problemelor cu terenul de casa. Ce incurcatura domne', exact cand vrea omul sa-si ia avant sa faca ceva se iveste o problema ca asta..:-(
Brunica eu sunt ametita, nu mai stiu cand esti in franta sau in romania!.:-) Nu ma lua in seama, sunt invidioasa ca vreau si eu sa merg la bucuresti si cred ca ajung abia pe toamna..:-( Se face un an in iunie de cand nu am mai calcat pe acasa. Ma bucur ca v-ati distrat la nunta!

Eu o sa ies azi nitel in parcul de langa noi, am sa calc vreo doua camasi iar pentru diseara am in plan niste fasole verde cu pui.
In rest pe aci' pe net! :-))
Pupici.

Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 9 EmptyLun Mai 23, 2011 11:58 am

Buna ziua, fete minunate!

Gallicutoooo flower , ia descarca-ti supararile aici, poate te putem ajuta. Macar cu o vorba buna, un umar si pupici virtuali sau poate chiar cu un sfat. Stii ca suntem sfatoase rau! Sper sa nu fie vreun necaz de nereparat. Crying or Very sad

N-am pus, fete, nicio poza noua, ca mie nu mi se lipesc aici nici alea vechi. Iar pe cele recente inca nu le-am descarcat din aparat (am incercat dar nu stiu de ce nu-mi recunoaste cardul scratch ). Aproape ca nu mai seamana cu cel de la avatar. Se schimba Eralp de la luna la luna, de la saptamana la saptamana. Ma uitam in pasaportul lui (facut cand avea 1 luna)- acolo e alt copil din alt "film" Laughing , clar, nu-i baiatul meu de acum. Very Happy

Brunico, tie ar trebui sa-ti dea compania de transport card de fideliate cu atatea drumuri pe care le faci intre cele 2 tarisoare. cheers

Lumi, secretul la gratar e marinarea prealabila, de preferat facuta cu o juma de zi inainte. Wink

Amy, io prefer 4 roti+ acoperis+ cativa cai putere. Laughing



Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 9 EmptyLun Mai 23, 2011 4:08 pm

hello girls
ce faceti???eu sunt tare bucuroasa si obosita pe ziua de azi...de la 7 dimineata sunt pe drumuri.
am fost la tara,am fost la masaj,am fost la bronzat...mi-am cumparat si o rochita flu-flu lunga...asa imi place mie sa port vara rochite lungi vaporoase si sandalute joase colorate Very Happy

sunt bucuroasa ca sunt bronzata...fetelor stiti ce mare diferenta este!!...si cica maine dimineata o sa fie si mai vizibil.
dar sa va povestesc ce am patit:cand m-am intors de la tara am vazut ca mai aveam jumatate de ora libera pana sa merg la bronzat si am zis sa ma bag in cada sa-mi fac un gomaj ca la carte ca ma gandeam ca la salon nu o sa-mi faca prea bine-si am fost foarte inspirata ca la salon nici nu mi-a facut Evil or Very Mad desi e obligatoriu...dar nu asta vreau sa va zic...asadar ma bag eu in cada si ma frec muncitoreste cu un scrub cu unt de cocos si zahar brun de ma usturau palmele si eram plina de carmaz peste tot....siiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii....cand dau drumu la apa sa ma clatesc affraid affraid affraid rece ca gheataaaaaaaa....nu era apa calda....am lasat eu sa curga 10 minute...nimic....asa ca m-am clatit cu apa aia rece...si a trebuit sa ma clatesc sanatos ca scrubu asta necesita multa apa sa se ia de corp.
n-a fost prea bine Laughing

la 6 trebuia sa merg la tratament cosmetic insa m-a sunta cosmeticiana si m-a rugat sa o lasam pe maine ca se simte rau astazi.
asa ca acum ma duc sa prepar cina:ceafa de porc si piept de pui la gratar,cartofi noi cu marar si salata de primavara.

sunt prin zona
clap
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 9 EmptyLun Mai 23, 2011 6:19 pm

Buna fetele flower
si io am fost pe drumuri de la 5,30,ca m-am dus la fundeni la hamatoloaga,eram la 6,20 si erau cam 7 persoane in fata mea,am dat o proba,m-am dus la munci,m-am intors la 16,30.A zis sa continui cu clexane de 0,4 si a fost de acord sa iau vitaminele de care v-am zis ca iau.S-a mai linistit un pic piticu din creier geek
Normal ca i-am zis ca vin dupa ET sa fac antifxa,cu toate ca ea mi-a zis ca e ok doza,dar dc vrea nebuna(adica eu) sa faca ,sa vina!!!
ma gandesc sa zic si dr PK,ce mi-a zis hematoloaga,sa vad ce zice Idea
aseara mi-am facut 5 injectii ,ca am facut 2 doze de clexane de 0,2,m-au cam trecut transpiratiile ca mi-a mai ramasa cateva picaturi de merional,nu stiu de ce nu am putut sa le iau pe toate din ultima sticluta affraid

samiro,bine ca a curs apa rece,ca era sa zic ceva de bine de aia de la Apa Nova geek
Amy,dar tu parca tine-ai regim,ai renuntat?

Brunii fata,te-a facut mama pe drumuri??
Nico, hai ca mai facut curioasa cu Eralp ,despre cum arata acuma!?
LumiH,lasa fata draga ,ca faci tu gratar cd vii acasa,sa miroasa in tot cartieru Very Happy
Looana,,eu ma agit ce vitamine sa iau pe perioada de stimulare pt FIV,dc nu cumva se bat cap in cap vitaminele cu medicamentele de stimulare.E ok,ce ti-a zis Miky sa iei.Referitor la pretul IA,depinde ce medicamente iti da doctorul,procedura variaza ca pret la Romanica.

gali
soro,esti bine?e ceva grav cu tine?cu ai tai?
pupici
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 9 EmptyLun Mai 23, 2011 7:39 pm

tralala...se vede ca sunt bronzata cheers
cum a intrat pe usa Samirutzu se uita la mine si ma cerceta si mi-a zsi ca mi-am schimbat ceva.
deci se vedeeeeeeeeeeeeeee.

va pup si va doresc o seara faina.
noi am mancat si m-a invitat sotzulache sa ne uitam iar la un film.
aseara am vazut o comedie romantica cu Jenifer Aniston si Adam Sandler,foarte amuzanta.
clap
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 9 EmptyLun Mai 23, 2011 8:30 pm

ma apuca nervii capului,nu stiu ce am de nu pot lua toate picaturile de merional,m-am tampit affraid affraid affraid data trecuta nu am patit chestia asta.........imi vine sa ma duc maine giulesti, sa le fac acolo.....mor de necaz!dupa ce ca am 3-4 amarati de foliculi,mai si pierd solutia.......offf,sper ca nu e f grav.
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 9 EmptyMar Mai 24, 2011 7:26 am

Buna dimineata, fete dragi.
Aseara am fost sa-mi cumpar role, dupa cum va spuneam, dar nu am gasit ceva sa-mi placa la Decathlon. Am incercat si din acelea pe 4 roti, clasice, insa erau foarte instabile. Azi merg in Metro sa vad si daca nu imi iau de la Selgros ca acolo am vzt ceva.
In rest, cu ciclonul si durerile de burta aferente.
Lyly, hai nu te mai necaji, nu cred sa fie probleme pt un strop... Daca sunt mari si sanatosi sunt arhisuficienti 4 foliculi.
Pup gasca !
Sus In jos
lumy_clt
incepator
incepator
lumy_clt


Mesaje : 263
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 9 EmptyMar Mai 24, 2011 2:00 pm

Ola,

Amy, vad ca vb de role.. pasiunea vietii mele Smile) .... Ti le recomand cu caldura pe cele de la Rollerblade Smile. Eu le am de 11 ani si se mentin foarte bine. Cauta cu roti de cauciuc siliconat (sunt mai rezistente decat cele de silicon, si a s stabilitate mai mare). E foarte important ca gheata sa fie foarte comoda.

Profit ca dorm mandrele sa stau si eu nitel la taste. Iesim afara doar dimineata si pe seara, ca in rest e prea cald.

Sus In jos
lumy_clt
incepator
incepator
lumy_clt


Mesaje : 263
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 9 EmptyMar Mai 24, 2011 2:21 pm

Si daca tot is prin preajma, vroiam sa va zic, ca azi am achizitionat primul aparat electrocasnic pt casuta ns; masina de spalat rufe Smile.

Nu-mi vine sa credem ca, cat de curand ne vom muta la casuta noastra.
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 9 EmptyMar Mai 24, 2011 3:06 pm

Buna ziua, fete minunate!

Si eu tot "profitoare" (doarme Eralp Wink ). Noi nu putem iesi afara cat mi-as dori pt ca bate f tare vantul, in ciuda vremii fff frumoase si calde. Neutral

Amy, sa-ti iei si aparatori pentru coate si genunchi. Laughing Laughing Laughing
Lumy, cand ai avut tu timp sa patinezi ultima oara?! Shocked
Lyly, nu te ingrijora pt cateva picaturele. Important ca cei 4 foliculi sa fie babani si sanatosi. Very Happy

Meni, cum e atmosfera in portul Constanta? Mai este cineva sau i-au arestat pe toti? Laughing Ce, nu se stia cum merg treburile prin vami? scratch Pe vremea cand faceam importuri, imi amintesc ca nu se ferea nimeni, te prezentai cu "atentia" prinsa cu agrafa la documentatie. E adevarat, nu chiar in fata ci in spatele primei pagini. Rolling Eyes

Samiruto, tu vrei sa-l concurezi pe baiatul meu creol? Laughing
Din ce in ce mai multe persoane imi spun ca am baiat brunetel. scratch Trebuie sa vorbesc cu embriologul, o fi amestecat vreo picatura gresita?! Shocked
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 9 EmptyMar Mai 24, 2011 3:12 pm

Ce frumos Lumy , ma bucur pentru voi, alta viata la casuta fata de apartament! Very Happy
Nico, acum am vazut si eu noua poza, frumos de frumos mai e baiatul mamei! Sa-ti traiasca sa creasca mare, m-am bucurat sa-l vad!.. I love you

Eu am demarat actiunea recuperatul banilor de la fostul job din tara, am vorbit azi cu economista la telefon, trebuie sa fac cerere si alte kkturi, va fi istorie lunga, dar ma rog, sper ca pana la sfarsitul anului sa se rezolve, e vorba de peste 1000 de eur, nu-mi strica deloc.

In rest, nimic important fata de alte zile, decat ca azi am initiat jocul de-a calul!! Very Happy adica o pun pe ralucuta pe sold si zic ''tagadam-tagadam'' si merg asa mai saltaret, mama ce rade!..Na ce activitati am, nu? :-)) Am inceput sa-i mai dau cate un pic de piure de legume, fructe, un pic de suc, asa in cantitati mici pana se obisnuieste.
Hai va pup, ma duc sa gatesc pentru noi de data asta, azi fac un pic de varza.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 15   Discutii zilnice de tot felul- 15 - Pagina 9 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul- 15
Sus 
Pagina 9 din 25Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 17 ... 25  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul- 20
» Discutii zilnice de tot felul-22
» Discutii zilnice de tot felul - 21
» Discutii zilnice de tot felul- 19
» Discutii zilnice de tot felul-6

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: