Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul-6

In jos 
+14
alinutahu
mirela2
luminita42
lyly_mar
turqoise
guzelnico
Sorina
azumica
Mona41
samira33
menics
amy
galliciana
Admin
18 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 11 ... 17  Urmatorul
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin



Mesaje : 279
Data de inscriere : 11/04/2010

Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 6 EmptyMier Iul 28, 2010 6:06 am

Rezumarea primului mesaj :

Discutii zilnice de tot felul! cheers
Sus In jos
https://sertarelulcucopii.forumdediscussions.com

AutorMesaj
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 6 EmptyVin Iul 30, 2010 6:18 am

neataaaaaaaaaaaaa! va invit la mic dejun!
sami, ti-am mai gasit cateva tratamente naturiste, f interesante, treb sa recunosc!
pastile sunt cate vrei......
asteptam vestile bune de la fete!!!
o zi buna!


Esenta de urzici intrebuintata in homeopatie, pe care o recomand cu cea mai mare caldura, trebuie inghitita diluata. Aceasta esenta se gaseste in farmacii, in magazine specializate in alimente naturale bogate in vitamine si in drogherii. Esenta este insotita de indicatii despre modul de intrebuintare.
Cum s-a mentionat in articolul despre coada-calului, baile de sezut cu coada-calului, simultan cu care se bea ceai de coada-calului, inlatura foarte rapid nisipul la rinichi si cel la vezica (micii calculi vezicali), precum si piatra (calculul) la rinichi.
In vechile carti despre plantele medicinale sta scns ca palaria-cucului (numita in limbaj popular si pliscul-cucoarei sau priboi), precum si vioreaua-cu-miros-placut sau strugurii-ursului indeparteaza calculul renal intr-un mod rapid si cert. Continutul inalt de substante tanante al strugurilor-ursului nu este intotdeauna bine suportat de catre unii oameni. Survin atunci varsaturi, greturi, precum si lipsa poftei de mincare. Din aceasta cauza se pot recomanda in tocul strugurilor-ursului si frunze de par cu pere zemoase, de must, care constituie in acest caz un inlocuitor perfect.
Turita-mare cu flori galbene, care creste pe Iinga drumurile forestiere, la liziere, pe pante, dar si in razoare, terenuri necultivate si maluri pietroase de riu, ale carei flori -asemanatoare unui spic galben-auriu - se gasesc din iunie pina in septembrie, da un ceai excelent contra nisipului si pietrei la rinichi, ca si contra afectiunilor legate de calculul biliar. Nu degeaba se numeste aceasta planta in popor ,,Heil aller Welt" (leacul Tntregii lumi) sau ,,Konig aller Krauter" (regele tuturor plantelor). Un amestec a cite 20 grame de turita-mare, osul-iepurelui, traista-ciobanului si frunze de mesteacan inregistreaza performante excelente. Fireste ca plantele se infuzeaza doar si se lasa apoi sa stea 1 minut.

ceai - renostip

Pietre, nisip la rinichi

- Coaja de la o portocala (uscata) se tine o noapte intr-un litru de apa. Dimineata se pune la foc mic aproximativ o ora, pana ce lichidul scade la 1/2 litru. Se bea cu inghitituri mici timp de 12 ore. Reteta se repeta 3-5 zile. Dupa a doua zi puteti analiza urina.
- Timp de 7 zile in fiecare dimineata, cu 2 ore inainte de a manca se bea un paharut de tuica plin cu suc de ridiche neagra.
- Timp de 3 saptamani in fiecare dimineata cu 2 ore inainte de masa se bea un ceai facut din 2 linguri de seminte de canepa, zdrobite si fierte in 150 ml apa, pana ce lichidul ramane la jumatate.
- Se rasneste un pahar de seminte de canepa si se fierbe cu 3 pahare de lapte proaspat, pana ce lichidul scade la un pahar. Se strecoara si se bea fierbinte inainte de masa de dimineata. Procedeul se repeta 5 zile consecutiv cu o pauza de 10 zile, dupa care se reia si se poate continua pana la un an. Eficienta este maxima atat pentru rinichi cat si pentru ficat.


Nisip la rinichi
Plante folosite in tratamentul pentru nisip la rinichi


COADA CALULUI
Equisetum arvense
barba sasului , barba ursului , bota calului , bota cucului , bradisor , coada goala , coada iepei , coada manzului , coada soparlei , codaie , iarba de cositor , manzoaica , nodatica , opintici , parul porcului , peria ursului , sirusita. ,

OVAZ
Avena sativa
ovascomirez , ovaz alb , ovazcior , ovaz negru , zob. ,

Leusteanul
Este o plantă multianuală ce creşte în grădini (plantă de cultură). O tufă de leuştean se dezvoltă frumos şi rapid. Tulpinile sunt tubulare, frunzele mari au un miros specific şi puternic. In limba latină i se spune Levisticum offidnale. In germană denumirea este de Liebstockel (beţigaşul dragostei) datorită proprietăţilor afrodisiace, iar rădăcinei i se spune „Maggi" (de unde şi marca firmei cunoscute ce oferă preparate culinare concentrate, supe, sosuri etc). Planta provine probabil din Iran, dar în Evul Mediu a început să fie cultivată şi în Europa. Este cunoscut faptul că regele Carol cel Mare a dispus cultivarea obligatorie a leuşteanului în fiecare grădină. Ca substanţe active conţine uleiuri eterice, butilftalide, acid izovalerianic şi derivaţi ai cumarinei. Zonal, în România planta se mai numeşte leoştean, libistoc, luştrean, buruiană de lungoare, păscănaţ. Planta (frunzele sau rădăcina de leuştean) se foloseşte pentru tratamentul următoarelor afecţiuni şi boli: hidropizie, reumatism, boli de inimă, gută. Provoacă o bună diureza (eliminarea apei din corp) ceea ce ajută la eliminarea litiazei renale (nisip la rinichi). Totodată ajută la solubilizarea secreţiei bronşice şi uşurează expectoraţia. Rădăcina de leuştean ajută în tratamentul bolilor de stomac. De obicei, planta se foloseşte în scopuri de condimentare la ciorbe. Pentru ceai, leuşteanul se foloseşte în amestec cu alte plante. La tratamentul erupţiilor de pe piele, se foloseşte un decoct din frunze şi rădăcini rase de leuştean. Se fac spălaturi ale porţiunilor de piele bolnave. După 2 săptămâni pielea redevine netedă. în tratamentul bolilor de stomac se folosesc rădăcinile rase şi frunzele mărunţite, fiind preparată o tinctura concentrată. Un cunoscut, care avea unele probleme cu rinichii, a reuşit să scape de o litiază renală după ce a băut ceai din frunze de leuştean, câte 2 ceşti zilnic, timp de 14 zile. Şi crizele de rinichi cedează mai uşor. în popor, tradiţia spune că femeile gravide trebuie să evite consumul de leuştean. Ar provoca naşteri premature.

Mod de folosire:
decoct din rădacină de leuştean:
1-2 linguriţe vârfuite de rădacină de leuştean rasă, se pun la o cană cu apă. Se pun la fiert, se lasă să dea de 2-3 ori în clocot. Apoi se lasă 5-10 minute, se strecoară şi se beau 2-3 căni pe zi. Ajută la tratarea cistitelor, tulburărilor menstruale şi combate balonările.

Infuzie de frunze:
o linguriţă vârfuită cu frunze de leuştean la o cană cu apă clocotită, se lasă până la 1 minut, se strecoară. Se beau până la 3 căni pe zi. Acest ceai ajută la stimularea diurezei şi la eliminarea litiazei renale (pietre sau nisip la rinichi). Mulţi cititori au scris că acest ceai le-a luat durerile în crizele de rinichi.

In Stare crudă:
frunzele tocate, puse deasupra diverselor mâncăruri. Ajută în tratamentul afecţiunilor hepatice şi de stomac.
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
mirela2

mirela2


Mesaje : 129
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 47
Localizare : bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 6 EmptyVin Iul 30, 2010 7:36 am

neata gali
sarna de cafa, buna
o sa mi fac si eu una
tot m am repezit in cioco si biscuiti ca sa scap de voma
mama a plecat aseara ca i a aducat tata rosiile sa faca bulion
sper sa ma simt eu bine sa pot merge si eu la ea
Sus In jos
mirela2

mirela2


Mesaje : 129
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 47
Localizare : bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 6 EmptyVin Iul 30, 2010 7:38 am

ref la nisip la rinichi............cica am si eu
dar il lasam acolo deocamdata
cica buna lamaia pt el
dar eu nu o suport acum

sami fa i multa limonada lui samiru
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 6 EmptyVin Iul 30, 2010 7:48 am

neatza si de la mine, fug la cafeluta...
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 6 EmptyVin Iul 30, 2010 8:14 am

mai ce harnicute sunteti , acum am citit si eu din urma..
apropos de nisip la rinichi, si pepenele este bun...mai ales ca este sezonul lor...

eu sunt cu gandul la we, la plaja, desi am tot vazut la tv ca apa este plina de pesti morti.. hmm, sper ca au curatat-o...iar in alta ordine de idei, CM nu mai vine , asa ca medic scrie pe mine... faza e ca nu am acum de unde sa scot 100-150 ron pt consultatie...la naiba, si parca vezi ca dupa echo imi vine... ca ultima data asa am patit...

Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 6 EmptyVin Iul 30, 2010 9:31 am

alioooooooooooooooooooooooooo!! ce e linistea asta aici????? affraid
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 6 EmptyVin Iul 30, 2010 9:45 am

pai eu scriu ...
ce patisei ieri???
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 6 EmptyVin Iul 30, 2010 10:02 am

Buna dimineata, fete minunate!

Mire, se pare ca de Clexane nu scapam decat temporar, cu putin timp inainte de momentul nasterii, urmand a-l continua inca o luna dupa nastere. Informatia o detin de la fina mea care are un baietel de 1 anisor. Biata de ea a descoperit ca are probleme abia in luna a 4-a, a ajuns la spital unde s-a descoperit ca placenta nu se mai alimenta cu sange, punandu-l pe bb in pericol.
Sunt curioasa in TR cum gandeste dr, pt ca mi-a zis ca, dupa sapt 12, imi va taia mare parte din tratamentul actual.

Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 6 EmptyVin Iul 30, 2010 10:04 am

Meni,, unde obisnuiesti sa faci plaja? sunny Incearca sa gasesti un loc cu dusuri, sincer, eu as evita sa intru in mare. Am vazut la TV pesti morti/ veninosi catre/ pe mal. Beah!


Ultima editare efectuata de catre guzelnico in Vin Iul 30, 2010 10:14 am, editata de 1 ori
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 6 EmptyVin Iul 30, 2010 10:13 am

Sami, daca Samirutu are doar nisip, acesta se poate elimina. Sa se tina de tratament. Si sotul meu a primit un calmant si antibiotic. Baga-l si pe ceai de matase de porumb.
Cand a avut sotul meu probleme, imi povestea cineva ca o persoana din familia sa(parca unchi) se pregatea de "cutit", fiindu-i descoperite chiar o pietricica la rinichi. In perioada anterioara operatiei a baut muuult ceai de matase de porumb. Cu o zi inainte de operatie a eliminat piatra. Si uite asa a scapat de bisturiu. bounce

P.S. Sa nu umble descult pe suprafete reci.
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 6 EmptyVin Iul 30, 2010 10:15 am

Galicuto, ai primit trandafiru'? flower
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 6 EmptyVin Iul 30, 2010 10:21 am

nico, nu prea sunt dusuri pe plaja ( ca in romanica) dar daca este tot asa , sigur nu voi intra in apa...
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 6 EmptyVin Iul 30, 2010 10:23 am

Buna dragele mele. Cam tarziu, dar asta e. Smile
Lyly sper ca totul a decurs bine si asteptam vesti.
Manu, aiurea cu pestii aia morti, pe caldurile astea sa nu poti intra in apa... Ai drepate, Romanica, bine ca fac Elena Udrea reclama de 800.000 euro.
Mireluta, ai grija de burticuta.
Pup fetele !
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 6 EmptyVin Iul 30, 2010 10:32 am

DA, soro, l-am primit, si eu si sami!!!!!!!!!!!!!!!!!!
alea rele s-o dua!!!!............. cheers cheers
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 6 EmptyVin Iul 30, 2010 10:35 am

alinushali, iti facem primirea cu covorul rosu!!!!
te asteptam printre noi cat de rpd!!!!!!!!!!!!!!

e o graviduta in 10 sapt!!! flower

hai,soro, dus pe plaja..................
unde te crezi???? pe coasta de azur???
ca io o vazui din masina.....

amy, cred ca reclama e mai mult, catre 900000......
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 6 EmptyVin Iul 30, 2010 11:30 am

Buna fete,
a fost frumos ieri in oras, ne-am parcat si am colindat in centrul comercial. Nu m-a durut nimic decat putin spatele dupa vreo 4 ore de zgaiit la magazine. Mi-am cumparat numai niste pantaloni de gravida mai eleganti. Jeansi cum vreau eu nu am gasit. Fata mea a probat la rochite de m-a zapacit dar nu a incantat-o nimic. Pe urma am mancat de pranz pe acolo. Asa ca mai mult ne-am plimbat decat cumparat! Ne mai ducem si maine insa, ca as vrea sa-si gaseasca si fiica-mea ceva sau macar sa ia niste chilotii din aia ''tropicali" (de plaja!) pentru prietenul ei. Very Happy
Dar..hotarat lucru: shoppingul nu e pasiunea mea! Very Happy
flower
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 6 EmptyVin Iul 30, 2010 11:54 am

Lyly tin pumnii la histeroscopie! I love you

Sorina si eu indraznesc sa zic sa astepti mai intai discutia cu dr albu si pe urma vezi ce analize si investigatii faci. Te duci acolo cu dosarul de analize anterioare si el iti indica ce sa mai faci.
AMH-ul oare e necesar la 31 de ani? Poate numai daca ai raspuns rau la stimulari in trecut?.. AMH-ul + inhibina B sunt indicate la peste 35 ani, din cate mi-au spus mie anul trecut la medlife.

Alina bine ai venit! Felicitari pentru sarcina!flower

Mirela ce simpatici bebetzii!! se mangaie unul pe altul!?te pomenesti ca in curand o sa se joace/socializeze de mama focului prin burta ta! Smile Felicitari pentru DT! :-)

Manu imi place atitudine ta vis a vis de prietena pe care nu ai vazut-o de vreo opt ani..:-) ce-a fost a fost , nu mai conteaza, intr-adevar!

Amy tu ai facut histeroscopie parca inainte de fiv?..Parca totul a fost ok atunci. Eu ma gandeam sa nu te duci la orice ginecolog, mai bine du-te iar la o clinica specializata (de fertilitate) tot pe la Bucuresti, asta in legatura cu menstra redusa cantitativ si ca durata (de 2 zile). Totusi daca cm-ul tau e regulat, de 27-28 zile, nu stiu daca sa te ingrijorezi prea tare pentru durata si cantitate.

Hai fete ca ma duc sa fac ceva treburi prin casa. Luni primesc musafiri pe sora mea mai mare si prietenul ei, stau vreo 12 zile. Marti, fetita mea pleaca la Bucuresti. :-(((

Pe restul fetelor va pupic si mai vorbim!
I love you
Sus In jos
turqoise
incepator
incepator
turqoise


Mesaje : 384
Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 6 EmptyVin Iul 30, 2010 11:55 am

ciao fetele!

lumi, shoppingul e una din pasiunile mele, dar mai mereu cand caut ceva anume nu gasesc nimic sa-mi placa iar cand nu caut nimic gasesc cate ceva care imi place si e musai sa cumpar ca altfel nu pot dormi noaptea:)

acu am aterizat de la piata cu o gramada de sacose,am luat fructe de tot felul ca mancare nu pot sa mananc deloc si porumb ca mi-e tare pofta Wink

in alta ordine de idei, aseara au venit rushii , deci azi Z2 No
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 6 EmptyVin Iul 30, 2010 1:37 pm

acum am primit mesaj de la lyly-
are endometrul extrem de inflamat, nu poate face fiv asa,
va lua antibiotic si control peste 1 luna.
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 6 EmptyVin Iul 30, 2010 2:06 pm

mama,lumi de h, ce de musafiri pe tine!!! super!!!

turqoisule, de ce nu poti manca, soro?

nico, cum esti?

sorina?? tu cum esti,soro?

manu, esti deja pe plaja,fata??

samiroooooooooooooo!! pe unde-mi umblii azi??

aliooooooooooooooooooooooo!!
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 6 EmptyVin Iul 30, 2010 2:14 pm

fetelor, daca aveti prietene dragi pe care vreti sa le invitati aici, nu ezitati!! flower
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
turqoise
incepator
incepator
turqoise


Mesaje : 384
Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 6 EmptyVin Iul 30, 2010 2:22 pm

gali, in primele zile de cm nu prea mananc mare lucru,ma simt destul de rau din cauza durerilor si sunt total indispusa, fereasca sfantu sa ma calce careva pe nervi affraid affraid bine ca vine weekendu Smile

imi pare tare rau pentru lyly What a Face
Sus In jos
mirela2

mirela2


Mesaje : 129
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 47
Localizare : bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 6 EmptyVin Iul 30, 2010 2:24 pm

mie mi pica ochii n gura Sleep
biata lyly
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 6 EmptyVin Iul 30, 2010 2:28 pm

nu mama draga sunt la munca pe picior de plecare...cred ca la plaja vom merge la techirghiol...ca e mai curat...

ei na, sunt cam ciufutita, asa, degeaba, sau pt ca stiu ca paula va dori sa stau numai cu ea...iar eu...vreau si cu G Wink ...na ce fac acu??
Sus In jos
turqoise
incepator
incepator
turqoise


Mesaje : 384
Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 6 EmptyVin Iul 30, 2010 2:34 pm

eu zic sa-i impaci pe amandoi Laughing ar fi normal sa inteleaga ca nu-l poti neglija si sti ceva?fa cum vrei tu si nu cum vrea altcineva, tu esti cea mai importanta, restul sa mai astepte umpicut Embarassed
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 6 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-6   Discutii zilnice de tot felul-6 - Pagina 6 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul-6
Sus 
Pagina 6 din 17Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 11 ... 17  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul-7
» Discutii zilnice de tot felul-13
» Discutii zilnice de tot felul - 3
» Discutii zilnice de tot felul- 14
» Discutii zilnice de tot felul -16

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Sugestii si reclamatii-
Mergi direct la: