Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul-22

In jos 
+4
turqoise
guzelnico
menics
amy
8 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-22 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul-22   Discutii zilnice de tot felul-22 - Pagina 2 EmptyVin Oct 04, 2013 6:37 am

Rezumarea primului mesaj :

Va astept cu drag in casuta noastra.


Ultima editare efectuata de catre amy in Joi Mar 20, 2014 7:48 am, editata de 1 ori
Sus In jos

AutorMesaj
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-22 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-22   Discutii zilnice de tot felul-22 - Pagina 2 EmptyMar Oct 29, 2013 8:50 pm

Buna seara, fete minunate!

Amy, ce tembele!Evil or Very Mad Bine ca n-a patit ceva mai rau nepotica. Biata mititica!flower 
Lumi, cum mai e vremea la voi? In Anglia am vazut ca vantul bate fff tare.
Aici e inca soare frumos☀ dar se pare ca spre sfarsitul saptamanii se raceste timpul.Crying or Very sad Ieri, in drum spre parc, am vazut un barbat de vreo 70 de ani in sort de baie, cu slapi si prosopul pe umar. Se indrepta spre mare.Smile

P.S. Cu gradi m-am linistit deocamdata.Rolling Eyes Voi cauta insa sa organizez un grupulet de copii de varsta apropiata cu Eralp, sa socializeze si sa se joace impreuna cateva ore pe saptamana.
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-22 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-22   Discutii zilnice de tot felul-22 - Pagina 2 EmptyMar Oct 29, 2013 10:11 pm

Discutii zilnice de tot felul-22 - Pagina 2 92lq


am tuns baiatelul..

vai amy, ce nemernice! si eu le strangeam de gat !
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-22 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-22   Discutii zilnice de tot felul-22 - Pagina 2 EmptyMar Oct 29, 2013 11:43 pm

Ce baietei frumosi! I love you Pe Alex il mai vad pe FB, frumusete de baietel, dar pe Eralp mai rar!..
Ce surpriza! Nico, a crescut, si-i tare frumos si delicat!

Eeeh cu vremea mi-a fost cam frica, pt. ca exact cand era furtuna in toi am fost eu cu soacra (era la noi) s-o luam pe Ralu de la gradi. Au cazut copacii cam peste tot, exact pe drumul spre gradi era unul pe o masina si intersectia blocata. Am taiat-o pe o strada pentru biciclisti, mi-era asa frica ca nu stiam cum sa ajung mai repede. Cand am luat-o pe Ralu si am zbughit-o acasa, deja se mai linistise. Din pacate si noua ne-a cazut gardul dinspre vecin, trebuie montat la loc in weekend.
Cam asa cu furtuna, dar s-a terminat repede. acum e doar frig si ploaie.
Abia m-am intors de la curs, ma duc si eu la dus.
Va pup fetelor
Sus In jos
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Discutii zilnice de tot felul-22 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-22   Discutii zilnice de tot felul-22 - Pagina 2 EmptyMier Oct 30, 2013 7:05 pm

buna ....vad ca sunteti cam suparate pe gradinite,crese Neutral ....si eu la inceput am fost cam disperata ,aveam comentari pt orce ,mi sa si spus ca daca nu imi comvine sa imi iau copilul acasa ....dar am reusit sa intram in ritm ,Sara sa obisnuit binisor stie ca Eva neni e mai buna decat Ildiko neni stie ca cu Iazmin si Levente se poate juca oricand fara sa fie bataie sau impinsaturi ,stie ca mami sau tati merge dupa ea ,e ca un ceas tras ,daca trece de ora 15 e scandal mare ca mami ,tati au uitat de ea Very Happy 
in schim sunt multumita de activitatile lor ....spune o gramada de povesti ,canta pana ce adoarme ,deseneaza din ce in ce mai frumos iar daca o intreb unde a invatat imi raspunde ...of tu mami la cresa drunken ..cat despre raceli si boli ...am avut si noi parte de multe dar acuma parca sa mai intarit

manu ...frumoasa frizura flower 
nico ...nu stiu cum e la voi dar si la noi la cresa sunt copii cu pampers si educatoarele ii lasa fara si se mai scapa saracuti dar nu am auzit inca sa fi ras cineva din cauza asta si oricim nu te supara dar tu crezi ca ei reazlizeaza chiar in halul asta ca e rusine sa faci pe tine ? probalil ca vad si zic copii ca ia uite Sara de ex a facut pisu pe ea dar sa rada si sa fac caz de nacaz .......

fetelor la ce cadou vati gandit pt pitici vostri de mos nicolae si de craciu ?
Sus In jos
turqoise
incepator
incepator
turqoise


Mesaje : 384
Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Discutii zilnice de tot felul-22 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-22   Discutii zilnice de tot felul-22 - Pagina 2 EmptyMier Oct 30, 2013 7:14 pm

Lumi, am văzut la tv imagini cu furtuna din Olanda, instantaneu mi-a zburat gândul la voi ...


Luni am avut programare la hematologie, dna doctor a dorit sa imi mai faca si alte analize ,asistenta mi-a recoltat cam mult sânge iar eu am lesinat de durere Sad acum am un hematom mare si urat pe jumătate din antebrat...


Galli, nu ne mai zici nimic?? Chiar nimic?!?!
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-22 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-22   Discutii zilnice de tot felul-22 - Pagina 2 EmptyVin Noi 01, 2013 7:31 am

Buna dimineata.
Manu, ce tunsulica e pustiul. Frumusel foc.
Nico, chiar imi era dor de Eralp, ce mare si dulce a crescut.
Turq, nasol cu asistentele astea nepricepute, stiu si eu cum e. Daca tot ti-a luat o gramada de sange, ti-a facut mai multe analize?
Noi azi avem tragere in poligon, sunt imbracata militar. Sad Cred ca o sa se sperie Andreea cand o sa o iau.
Abia astept sa treaca ziua de azi, sa vina we-ul.
Va pup si sa aveti un sfarsit de saptamana frumos.
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-22 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-22   Discutii zilnice de tot felul-22 - Pagina 2 EmptyMier Noi 06, 2013 3:56 pm

Buna ziua, fete minunate!

Manule, ce-ai facut cu buclele baiatului? De ce l-ati tuns?Crying or Very sad La macedoni se taie motul baiatului cand implineste 1 an?

Amy, cum a reactionat Andreiuta cand te-a vazut in uniforma?Very Happy 

Lumi, inca nu s-a terminat cursul de olandeza? Cat dureaza? Dai si examen?  
Daaaa, ai dreptate in ceea ce le priveste pe educatoare. Chiar ma intreb ce fac ele in timpul programului.scratch  
Au pe undeva afisate activitatile desfasurate in cursul zilei?study 

Alinuta, nici eu nu cred ca rusinea este un sentiment care sa-i incerce cu adevarat la varsta asta. Copiii sunt chiar fascinati si mandri de ceea ce iese din corpul lor. Nici mirosul/forma nu-i dezgusta.Laughing Se pare ca problema este din nou la educatoare. Mad

Turq, v-ati hotarat asupra metodei prin care vreti bb?flower 


P.S. In poza din avatar Eralp se uita dupa taica-su care zbura cu paramotorul. Era fff emotionat.Embarassed Delicatetea surprinsa in poza ascunde baiatul nazdravan, topaitor si pus pe sotii. Laughing
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-22 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-22   Discutii zilnice de tot felul-22 - Pagina 2 EmptyJoi Noi 07, 2013 7:33 am

Buna dimineata, dragelor.
Rarut pe aici, dar ne gasim noi. Very Happy 
Nico, referitor la uniforma la inceput a fost putin sfioasa, apoi s-a obisnuit, ca a vazut ca sunt tot mami. Smile 
Eralp zici ca e frate cu Andreea, topaitoare si pusa pe sotii. Pe de alta parte e foarte isteata. Numara clar, pe degetele sau obiecte pana la 6, aseara imi stingea lumina si zicea: gata, nani. Si dimineata s-a trezit cu chef de vorba, avem in dormitor un ceas care proiecteaza ora pe tavan, asa ca a admirat-o si dupa ce mi-a explicat aratandu-mi ca e ,,ti-ta" a inceput o prelegere interminabila. Asa ca i-am dat drumul a TV si am lasat-o sa adorma, sper ca a si adormit, ca nu i-am mai auzit gurita.
La serviciu e zapaceala, ca la sfarsit de an, bugete (insuficiente), inventarieri... naspa.
Va doresc un sfarsit de saptamana frumos. Pupici.
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-22 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-22   Discutii zilnice de tot felul-22 - Pagina 2 EmptyJoi Noi 07, 2013 7:04 pm

Buna seara, fete minunate!

Amy, mami ramane mami, indiferent de ceea ce poarta. Sunt deliciosi copiii!I love you 
Bine ca Andreiuta te lasa sa mai dormi/ adoarme la loc. Smile Cu Eralp nu-i chip sa mai lenevesc, atunci cand el nu mai are chef sa stea in pat. "Mami, ne trezim!", imi spune si ma ia de mana. Nu pot sa-l refuz. Smile In schimb, pe taica-sau il lasa in pace. Imi sopteste cu mana la gurita: "Baba doarme". Laughing  

Cand ne-ai urat un sfarsit de saptamana frumos, m-am uitat instantaneu la data. Shocked Nu-mi vine sa cred ca maine e vineri.Shocked Cand o fi trecut saptamana asta?!scratch 

Un weekend minunat si cald tuturor!flower 
Sus In jos
turqoise
incepator
incepator
turqoise


Mesaje : 384
Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Discutii zilnice de tot felul-22 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-22   Discutii zilnice de tot felul-22 - Pagina 2 EmptyJoi Noi 07, 2013 7:56 pm

Seara buna,

Nico, prea multe variante de bebe, nu avem, doar stii...
Insa planuim vacanța de iarna la Istanbul sa luam o parte din omuletii de zăpadă acasa, in Ianuarie speram...

Nu mai rețin daca am spus dar cei 5 embrionasi sunt congelati in 2 eprubete, cate 2 si cate 3, așadar daca planul A nu a functionat speram sa castigam cu planul B, sau C...

In plus, speram sa ne întâlnim si cu verisoara mea si piticul ei, care peste 2 zile împlinește 3 anisori! Speram sa ne suprapunem vacanta, ar fi super astfel nu m-as mai stresa atat de mult!


La multi ani celor care poarta numele de Mihail si Gavril, pentru maine:http://s54.rim 
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-22 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-22   Discutii zilnice de tot felul-22 - Pagina 2 EmptyVin Noi 08, 2013 12:20 pm

Turq dureaza cursul de olandeza, finanteaza primaria, daca nu mai finanteaza il termin!.:-)
Se reinoiesc contractele la 6 luni. Eu fac  deja de 9 luni, cred ca imi mai trebuie un an ca sa am un nivel bun (asta la curs obisnuit, nu intensiv).

Si Raluca la fel este , nu mai sta in pat, cum se scoala, mai nou la 7.30 (seara se culca pe la 8-8.30 acum), beleste ochii :-) si zice, Gata cu somnul, mertzem zos! Armata frate! Very Happy 

Raluca e mai bine la gradi, se simte ok, ca acasa! A inceput sa se alerge cu baietii, sa tipe si sa topaie, face clar parte din categoria copiilor ''nu prea cuminti"'Cred ca seamana cu mine, cand eram mica, ca acu' m-am mai linistit ! Very Happy 
................
Va pup,:-))


Ultima editare efectuata de catre luminita42 in Mar Noi 12, 2013 7:24 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-22 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-22   Discutii zilnice de tot felul-22 - Pagina 2 EmptyLun Noi 11, 2013 12:05 pm

Buna dragelor.
Am si eu nevoie de un sfat de la mamicile cu experienta: Andreea tuseste si medical mi-a zis sa ii cumpar, cand pot, un aparat de aerosoli. Voiam sa va intreb daca voi ati luat asa ceva si daca cei mici chiar stau cu masca aia la gura. Surprised 
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-22 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-22   Discutii zilnice de tot felul-22 - Pagina 2 EmptyLun Noi 11, 2013 12:19 pm

Eu nu am folosit, Amy. Am vazut asa ceva la fetiele lui Lumy pe FB, dar ele sunt mai mari. Se plangea si ea ca una dintre fetite nu prea sta cu ea pe fata. Nu cred ca Andreea va sta cu ea pe fata, e prea mititica..PuP, insanatosire grabnica!
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-22 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-22   Discutii zilnice de tot felul-22 - Pagina 2 EmptyLun Noi 11, 2013 12:50 pm

Si eu tot la aia ma gandeam, cand o sa-l vada Andreea. Ce alergam noi prin casa sa o prindem sa ii punem ,,batista sugarului" sa ii scoatem secretiile din nas, asta ar mai lipsi. Very Happy Lasa, ca nici noi nu am crescut cu aparat de aerosoli. Embarassed 
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-22 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-22   Discutii zilnice de tot felul-22 - Pagina 2 EmptyMar Noi 12, 2013 4:12 pm

Buna ziua, fete minunate!

Amy, noua ni s-a recomandat o singura data tratamentul cu aerosoli. Tusea era tare suparatoare, in special noaptea, si l-am dus la doctor pe Eralp, sa ma asigur ca nu are ceva grav. Ne-a prescris dr siropuri dar ne-a spus ca o sedinta cu aerosoli e ff eficienta. Si a avut mare dreptate! Ca Eralp s-a plictisit f tare si a inceput sa se crizeze, e alta poveste.Rolling Eyes In principiu, se alterneaza (de vreo 3 ori, parca scratch ) mascuta (cu abur caldut) cu un tub (cu un aer recisor si umed). La masca se cam impotrivea dar aerul venit din tub nu-l deranja, ca era necesar doar sa-l punem pe el in bataia aerului.Smile Smecheria cred ca este ca, in timpul tratamentului, copiii sa poata desfasura o activitate care le place, gen rasfoit carticele sau de ce nu, jucatul cu un smart phone. Laughing 

In cazul tusei suparatoare, dr ne-a recomandat sa-l scoatem cu nasucu afara, pe geam, sa inhaleze aer rece. Shocked N-am incercat metoda, pt ca nu vroiam sa-l trezesc de tot. Dar am remarcat, intr-adevar, ca atunci cand il scoteam afara, tusea mai putin. Wink 

Batista bebelusului n-am folosit niciodata. In TR nici nu exista. Pt mucuti curgatori:D , folosesc doar ser fiziologic/apa de mare si pompita. Iar pt nasuc infundat, ne-a recomandat dr din RO un gel. Dar se poate administra doar dupa 2 ani. Il voi cauta si revin cu info.
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-22 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-22   Discutii zilnice de tot felul-22 - Pagina 2 EmptyMier Noi 13, 2013 7:34 am

Buna dimineata. Am decis pana la urma sa nu cumparam aparatul cu aerosoli, deocamdata. Mai nou, vad ca sta sa ii curatam si nasucul cu batista sugarului, inainte plengea numai cand vedea aspiratorul, acum se suie in pat, se aseaza in pozitie si ne explica de zor ce face tati. Cu pompita nu sta sa o curat, se ineaca, se agita.
Dar e spre bine, sa vad daca ii mai dam sirop, ca e numai de tuse si ea nu mai tuseste.
La noi s-a racit vremea, mi-ar fi placut sa ne mai rasfatam cu soarele, dar s-a dus. Crying or Very sad 
Va doresc o zi minunata!
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-22 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-22   Discutii zilnice de tot felul-22 - Pagina 2 EmptyLun Noi 18, 2013 4:41 pm

Buna ziua, fete minunate!

Azi am fost tare emotionata.Rolling Eyes Eralp a inceput gradinita (sau cresa, cum se considera aici pana la 5 ani).Very Happy Am gasit pana la urma o cresa ce apartine de o fundatie. Am vorbit sambata la telefon cu cel care patroneaza fundatia, a vorbit cu directorul si ne-au acceptat. Chiar si cu scutec. Wink Ne-au spus ca, daca pt familie nu este o problema, de ce ar fi pentru ei. M-am bucurat tare mult.
Singura mea mica retinere, in urma discutiei avute cu directoarea cresei, este programa. Se axeaza, in primul rand, pe invatarea religiei.scratch Dar au si activitati obisnuite de invatare si jocuri. Deocamdata sunt doar 7 copii, de diferite varste insa.
Eralp s-a adaptat imediat, chiar si pe parcursul discutiei mele cu educatoarea, el s-a jucat impreuna cu ceilalti copii. Nu a intrebat de noi, a fost cuminte Shocked dar nu a vrut sa manance nimic la pranz😢 . Oricum l-am luat la ora 14.00. Nu pot sa-l intrerup abrupt de la programul lui obisnuit de masa si somn. M-am uitat pe geam inainte sa intru: statea cuminte pe scaunel:shock: , asteptand sa termine toti copiii masa si cascand de mama focului. Laughing Cand m-a vazut, s-a ridicat imediat, mi-a cerut jacheta si sticksuri. Era lihnit de foame si f obosit.Smile 
Sa vedem maine cum va fi.Rolling Eyes 
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-22 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-22   Discutii zilnice de tot felul-22 - Pagina 2 EmptyLun Noi 18, 2013 5:25 pm

Ce frumos! E cu program prelungit si cu masa? Poate sa doarma acolo? Se va obisnui, bineinteles. Asteapta-te si la raceli. Ralu a fost tare incantata prima luna (nici nu ma baga in seama cand plecam/veneam), a doua luna a marait ca nu-i place (a realizat ea ca acolo nu e numai ce ii place ei, mai sunt si reguli ) si abia acum e cat de cat in echilibru! Rolling Eyes Aproape dupa 2 luni jumate, fara vacanta de vara si fara intreruperile de boala. Oricum una peste alta sunt multe beneficii ca va merge acolo: o sa progresese mai repede cu limba, invata multe lucruri si iti mai da si tie un pic de timp liber.Smile 
Sa fie intr-un ceas bun Nico! flower 
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-22 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-22   Discutii zilnice de tot felul-22 - Pagina 2 EmptyMar Noi 19, 2013 7:49 am

Buna dimineata.
Ce au crescut piticii nostri, maine-poimaine mergem si la scoala. bounce 
E bine ca s-au obisnuit in colectivitate și mai ales ca vor intelege ca au si niste obligatii si trebuie sa accepte si niste reguli.
Andreiuta e bine, e un copil atat de vesel, ne chitaim in fiecare seara. Mai nou ne uitam la desene cu Minnie, e innebunita dupa ele. Pana la urma I-am cumparat pentru Craciun o Minnie care canta si spune povesti, cred ca va fi super incantata. La noi e aglomeratie de sarbatori in perioada asta: Sf. Andrei, Mos Nicolae, ziua ei, Craciunul, ufff.
Sper ca toate fetele sunt ok, chiar daca nu scriu prea des.
Va pup pe toate !
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-22 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-22   Discutii zilnice de tot felul-22 - Pagina 2 EmptyVin Noi 22, 2013 8:44 pm

Buna seara, fete minunate!

Lumi, este si cu program de masa la pranz si somn dar, pt ca Eralp inca nu s-a obisnuit cu mancarea de acolo (si nu vreau sa ramana flamand;) ) si la somnul de dupa-amiaza inca adoarme cu mana pe tzitzi:oops:, il iau la 13.30. Deocamdata sunt suficiente 3h si jum de socializare. In felul asta, sunt si eu linistita ca mananca bine la pranz si isi doarme linistit cele 2-3 ore (inca). Si apoi, mai este un aspect: mi se face dor de el. I love you 
Se pare ca incepe sa prinda contur si proiectul meu.
De vreo 3 sapt o meditez la engleza pe fetita de 16 ani a unui prieten de familie iar joi mi-a propus directoarea de la gradi sa le predau lectii copiilor.Very Happy
Si, pt ca ei au fost foarte promti cu acceptarea lui Eralp, m-am conformat si eu: azi am avut prima lectie.cheers Copiii ai fost f incantati: le-am pregatit ecusoane in forma de baloane cu numele lor:D , le-am prezentat-o pe papusica Dorris (luata de la socra-miu:) ), ne-am jucat "Simon says"bounce  si le-am dat sa coloreze plansa-surpriza de la Dorris;) .
Eralp insa nu vrea sa ma recunoasca de "teacher", pt el sunt mami Laughing. Ca atare, nu vrea sa stea la locul lui, se joaca, imi umbla prin materiale, mi se aseaza in brate. Urmeaza sa-mi mai ridice tricoul, sa-i dea "pupic tare" si e tacamul complet. Laughing Laughing 
 
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-22 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-22   Discutii zilnice de tot felul-22 - Pagina 2 EmptySam Noi 23, 2013 7:30 pm

flower  woow nico deci ai inceput munca!!!
da mai fetelor avem copilasi mari... a trecut timpul.. asa ne dam seama de cand suntem noi pe aici...pe forum...
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-22 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-22   Discutii zilnice de tot felul-22 - Pagina 2 EmptyLun Noi 25, 2013 7:45 am

Buna dimineata.
Da, Manu, cresc puiutii nostri. Sa-ti traiasca mandretea de baiat, sa fie sanatos si sa va bucurati de el. La multi ani pentru Alex.
Nico, e bine ca ti-ai gasit de lucru, chiar si cateva ore, mai ales ca il ai in preajma si pe Eralp. Ai reusit sa-l dezveti de pampers? Andreea nu vrea deloc. Sad 
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-22 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-22   Discutii zilnice de tot felul-22 - Pagina 2 EmptyJoi Dec 05, 2013 8:39 am

I love you I love you I love you LA MULTI ANI, ANDREIUTA! SA TRAIESTI CAT NUMELE! SA CRESTI MARE SI SANATOASA! flower flower flower 
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-22 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-22   Discutii zilnice de tot felul-22 - Pagina 2 EmptyJoi Dec 05, 2013 8:52 am

Scuze, Amy, pt mesajul venit cu intarziere!
Suntem intr-o mare agitatie cu impachetatul si caratul restului de lucruri din Istanbul. Ne-au mai ramas ceva haine groase, carti, perdele si diverse (Doamne, cate se pot aduna!Shocked ). Am facut si curatenie, sa nu lasam murdarie in urma. Sunt sigura ca atunci cand si socrela se va duce sa straga partea lor de lucruri (ii dau 6 luni Laughing ), nu va avea grija sa pastreze dar eu nu vreau sa las loc de barfa.Wink 

Ei, cum va pregatiti pt sarbatori?Very Happy 

Manule, e mult spus "munca". Laughing La gradi, predau o ora/sapt. Iar fetita de 16 ani vine cam de 2 ori pe sapt. Important este insa ca ies din fosta rutina zilnica, pot face cumparaturi linistita etc.bounce 
Sus In jos
turqoise
incepator
incepator
turqoise


Mesaje : 384
Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Discutii zilnice de tot felul-22 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-22   Discutii zilnice de tot felul-22 - Pagina 2 EmptyVin Dec 06, 2013 12:54 pm

Hello, fete dragi!


Nico, la multi ani frumosi si sanatosi:http://s54.rim 

Lumi, mami de gargarite, la multi ani, La multi an1! 

Manu, Lumih, ne dati ori nu ne dati ceva poze noi cu piticii:http://s49.rim ??

La multi ani tuturor celor care poarta numele Sf. Nicolae:http://s33.rim La multi ani ! 

Fetelor, a nins si la noi, am chiuit de bucurie:http://s16.rim 

Ce planuri avet de sarbatori?? Eu imi doresc asa ceva:http://s34.rim bradut cadou mos cadou semineu clopotei barza 
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul-22 - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-22   Discutii zilnice de tot felul-22 - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul-22
Sus 
Pagina 2 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul- 15
» Discutii zilnice de tot felul-13
» Discutii zilnice de tot felul - 21
» Discutii zilnice de tot felul- 14
» Discutii zilnice de tot felul -16

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: