Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul-18

In jos 
+12
Admin
turqoise
luminita42
SOS Infertilitatea
menics
MayanMistica
lyly_mar
samira33
brunadria
galliciana
miha_ela
amy
16 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 20 ... 28  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 12 EmptyLun Oct 17, 2011 6:21 am

Rezumarea primului mesaj :

Un capitol nou plin de bucurii va doresc !
Sus In jos

AutorMesaj
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 12 EmptyDum Noi 13, 2011 5:02 pm

va pup fetelor

am ajuns cu bine acasa.
dar ieri si azi am muncit ca am o fata in spital-si la noi in we magazinul e deschis de dimineata pana seara.
aseara am fost si la o petrecere.
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 12 EmptyDum Noi 13, 2011 6:17 pm

lyly, doamne ajuta
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 12 EmptyDum Noi 13, 2011 9:54 pm

Lyly, sa fie cu noroc de data asta.
Sami, cum te simti?
Lumi, mai rarut e mai dragut, bine ca v-ati dus voi si ati plecat cand ati vrut. Maine m-am hotarat sa trimit atestatul si in alte judete, vad ca lista noastra nu coboara sub 17, asa ca... Incercam si asa.
Va pup !
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 12 EmptyLun Noi 14, 2011 7:35 am

Buna dimineata, razelor de soare !
Eu sa zicem ca sunt cu forte proaspete. Sper sa ma tina mai mult, nu numai 1-2 ore. Mi-am adus certificatul sa-l scanez si m-am gandit sa atasez si o poza.
Diseara avem program cultural, ne-am cumparat bilete la Straini in noapte cu Florin Piersic si Medeea Marinescu, abia astept sa-i vad, mai ales pe Florin. Si in plus scap si de invatat Very Happy .
Mai intru sa va mai citesc. Va pup si aveti grija de voi !
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 12 EmptyLun Noi 14, 2011 8:45 am

neata fete.

amy,ma simt foarte bine.
n-am sangerat nici macar o picatura,nu m-a durut burta-n-a avut nevoie de calmant,nu m-am balonat.
chiar ii ziceam Samiroiului:oare chiar mi-o fi facut PK histero,sau doar m-a adormit si gata!!!!
Duminica dam startul,incep inhibarea.

o zi buna tuturor
eu am multa treaba
mai intru pe seara probabil
clap
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 12 EmptyLun Noi 14, 2011 9:17 am

Buna fetelor,
si eu ma simt oarecum mai odihnita, cred ca am dormit mai binisor ca m-am culcat la 11 aseara si m-am trezit la 7.00. Afara e ceata, dar cica se face frumos mai incolo, adica soare si 8 grade. M-as duce sa-mi iau o rochita, cizme etc...nu ca am nevoie acuta dar simt nevoia sa ies, sa cumpar Smile Sa vedem insa ma simt naspa sa plec asa singura la shopping.

Samiro, sa stii ca pk a zis ce sa-i mai fac histero fetei asteia ca oricum nu are nimic!!!.. Very Happy Ce bine ca nu ai dureri postinterventie sau altele. Spor la treburi la serviciu!
Si tie Amy spor in toate si distractie frumoasa diseara la Florinache! Smile

Pupici tuturor!
flower
Sus In jos
brunadria
incepator
incepator
brunadria


Mesaje : 341
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 12 EmptyLun Noi 14, 2011 1:52 pm

salutare...
lyly, sa fie cu noroc ! bafta!
amy, vizionare placuta!
lumi, nasol ca nu au ce sa si spuna , asa sunt familiile straineze , nici al meu nu tare vb cu sara sa si cu maica sa mai mult la telefon , de vazut ne vedem rar si e f bine! in schimb avem prieteni si e ok ! eu cu ai mei vb zilnic si tot am ce povesti..
sami , cand incepi?
miha, pup mamica si bebelusa!
galli, ma dispera telefonul tau, mereu nu ai semnal!
manu, tu cum esti?

eu am facut curat in casa si merg la plimbare , in wee am fost la nice !
o saptamana frumoasa sa aveti! pupici!
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 12 EmptyLun Noi 14, 2011 2:18 pm

salutare

uff la noi e urat, frig
Sus In jos
miha_ela
incepator
incepator



Mesaje : 281
Data de inscriere : 21/01/2011

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 12 EmptyLun Noi 14, 2011 3:54 pm

buna si de la noi!
azi sunt mai fericita ca a facut pitica kk si e mai linistita..desi seara doarme numai pe burtica lui mami ca o doare burtica si suspina si se screme si geme..off..cand plange ea plang si eu ca nu stiu ce sa-i mai fac ca sa nu o doara!uff..si fetelor cu pitici si piticute..am si eu o intrebare..i-a cazut buricul de acum 3 zile la pitica si inca nu s-a retras..iar drita a zis sa am grija ptr ca am avut cordonul cam gros si sa nu se infecteze cumva..voi cu ce dadeatai buricutul?mie mi-a zis sa dau cu spirt si apoi cu pudra..e ok asa?pupicei!

lyly,sami-sa fie cu noroc de data asta!!!!!!!!!!!!!!!

bruna-pup fetita si abia astept sa te vad si ep tine cu o bebelina in brate!

amy-succes cu dosarelul!mi se pare o prostie din partea statului sa amane atat o adoptie cat sunt atati copilasi fara parinti!offfff..

manule,turqule,mayan,galli si restul gastii-pupicei!
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 12 EmptyLun Noi 14, 2011 4:13 pm

Miha, eu am dat numai cu alcool (am tamponat cu vata) si numai in buricutz, nu pe langa el. I-am dat o singura dat,a dupa ce a cazut buricul, dupa aia nu a mai fost nevoie. Pupici si mult calm, perioada colicilor cam tine pana la 6-8 saptamani. I love you
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 12 EmptyLun Noi 14, 2011 4:34 pm

Miha, poate iti e de ajutor...uite un website despre constipatia la noi nascuti. Zice acolo ca sa nu confunzi faptul ca face caca mai rar, cu constipatia. Noi nascuti hraniti cu biberonul (lapte formula) pot face kk si la 3-4 zile. Constipatia este numai cand kk este fff tare si/sau il gasesti in pampers ca niste bilute tari (scuzati descrierea).

''Infant constipation has been wrongly defined as having movements less often than the parents. {...}
Some bottle fed babies go 3 to 4 days between movement and it can be perfectly normal. Each individual has a personal pattern of elimination and this is true for babies too. Babies are not considered to be constipated unless those infrequent movements are firmly formed or come out in hard pellets, or if they cause pain or bleeding (from a fissure or crack in the anus as a result of pushing)..''

Acesta e linkul daca ai timp sa citesti. Smile
http://www.infantconstipationcure.com/newborn-constipation/newborn-constipation-symptoms/
pup! flower
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 12 EmptyMar Noi 15, 2011 7:31 am

Buna dimineata.
Ieri m-am chinuit ceva, dar am reusit sa trimit cererea catre DGASPC-urile de prin zona. Sper sa fi primit
mailurile.
Vreau sa va spun ca m-a impresionat teatrul, nu atat Florin Piersic, la care ma asteptam sa fie asa vorbaret si talentat si... fara cuvinte, dar Medeea Marinescu a fost sclipitoare. M-a lasat fara replica. A fost superb si piesa foarte reusita, o comedie zic ei, insa pentru mine a fost o piesa de teatru cu momente comice si cu un final plin de emotii si trairi sufletesti. La lacrimile Medeei, recunosc ca mi-au curs si mie cateva.
Azi iar la munca, si un control pe cap de la sefii de la Bucuresti.
Va pupic !
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 12 EmptyMar Noi 15, 2011 9:15 am

Buna dimineata,
aseara am stat si eu la un film pana la 12 noaptea si azi, ghinion, m-a trezit Raluca la 7, dar ea se maraia d ela 5 dimineata deja.. Shocked Ne-am mobilizat ce sa facem, Raluca a mancat, dar era maraita si obosita, nu avea chef de joaca, abia acum vad ca s-a linistit, dupa ce am pus-o in tarc. Eu deocamdata ma simt bine, dar sa vedem mai tarziu cum rezist. E musai sa ies azi sa iau pampers, cereale si lapte pentru copil, ca de desteapta ce am fost nu am luat joia trecuta. Azi barbatu-meu are o excursie cu departamentul si le ofera si masa de seara asa ca nu gatesc nimic, uraaaa!.. Very Happy
Amy ma bucur ca ti-a placut spectacolul! Succes azi cu sefii! Smile
Lyly ai ajuns la Budapesta?
Celorlalte fete, pupici si spor in toate!
flower
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 12 EmptyMar Noi 15, 2011 10:12 am

flower
buna dimineata...
lylyca ce face? stie cive ceva??
galli?? tu ce mai faci? sa nu-mi spui ca v-ati mutat de nu mai apari!
lumi, ce program v-ati tras... pai mai tarziu poate apuci sa dormi un pic...sau nu se poate??
mayan nua mai vine?? o fi in examene...
amy, spor la treaba ca doar te-ai relaxat ieri...

eu am fost la dermato- o lista intreaga de antibiotice, creme smacuri, (caci mi-a aparut de la Bulgari , cand am cam stat in piscina...o ciuperca SUPER!!0 exact ce-mi trebuia.. azi iau reteta dar nu vreau sa ma gandesc...
altfel cam atat.. astept sfarsitul lunii sa-l provoc pe G la o noua spermograma , faza e ca nu stiu unde se face in ctra HALOsperm.. am scris unui laborator de analize.. unde am de gand sa merg, pt ca nu vreau sa mai faca spermogramal a Synevo...
maine actiune Green tour, adica conferinta dimineata pranz la Yaki Mamaia si acasa...
eu fara painica si dulciuri.. si cam infometata ( ieri ciorbita de pui la pranz si seara un snitel mic, mic, de puimai mult sa vad cum au iesit) ,ma simt mai bine deja.. cand am vazut dimineata 58 kg, nu 59.6 "piticu" e deja mai vesel...
azi e ziua lui TATA, sa-mi traiasca si sa fie sanatos ca asta conteaza!
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 12 EmptyMar Noi 15, 2011 10:18 am

Sa-ti traiasca, Manu, si multa sanatate tatalui tau. flower
Sus In jos
lumy_clt
incepator
incepator
lumy_clt


Mesaje : 263
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 12 EmptyMar Noi 15, 2011 11:46 am

Neatza,

am intrat sa va salut, mandrele momentan dorm,asa ca profit si eu.

Amy,ma bucur ca ati trimis si in tara, nu te baza doar pe mailuri, trimite si faxuri. Ai vazut ca la Soricica a fost cu noroc.

Cu ocazia asta va anunt ca Soricica are acasa un baietel de 2 ani si 5 luni, care ii face tare ferciti, si dupa care sunt topiti!!!

Lyly, sa fie intr-un ceas bun drumul asta la Buda!

Manule, si eu am ciuperci,dar la unghii, unghii care arata hidos, tre sa verific daca mi-a venit rezultatul analizelor.

Miha, la bebeii mici se pune accent pe pipi, kk nu e musai sa faca zilnic, depinde de sistemul digestiv al fiecaruia, la noi de ex. Mara era o kkacioasa iar Maia se constipa non stop, desi erau alaptate exclusiv. Dupa ce le-a cazut buricul fetelor le-am dat cu betadina.



Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 12 EmptyMar Noi 15, 2011 11:59 am

neata,dragele mele! flower
nebuna s-a mai potolit, sau....asa credeam, ieri iar mi-a batut la usa.
ca am facut asigurare, ca nu i-am dat copii xerox dupa contr lui de munca...etc....
imi venea sa o strang de gat..... face figuri de stil si tare ma enerveaza.....

miha, sa traiasca micuta si sa fie sanatoasa!
bine ati revenit acasa!
sami,bine ca ai scapat cu bine!
lyly, sa fie in ceas bun, da de stire cand ajungi!
lumi,la noi e caldut, ce sa zic.
bruni, nu stiu unde sa mai pun tel, treb sa incerci de mai multe ori....
manu, turcoaz,amy, pupici!
amy, ce bine ca te-ai simtit bine! si mie mi-e dor de o piesa!
ce sa va spun? ma simt nasol, ciclosul nicaieri, iar am intrat in perioada nasoala,
vad ca fara ac,no way, desi am luat duphaston 10 zile.
am niste stari de ....., greturi,si tare ma doare mijlocul....
ma duc sa fac cate ceva pe aici, ca cu nebuna asta....nu imi arde de nimic.
azi a plecat la 8.45, cat de cat.....
odata cred ca o-i injura-o, sau cine stie ce ii zic.....

in fine, pupici, o zi buna!
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
lumy_clt
incepator
incepator
lumy_clt


Mesaje : 263
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 12 EmptyMar Noi 15, 2011 12:08 pm

Lumi, am vz zilele trecute pozele si filmuletul cu Ralucuta, este o scumpa, dansatoare desavarsita. Cum trece timpul, mai are nitelsiface anul.

Am vazut si pozele de pe FB ale Brunei ale lui Turq, f frumoase.

Sami,ma bucur ca ai trecut cu bine de interventie. Iar fiv-ul ce urmeaza sa fie cu ochisori.

Galli, nu stiu cum reusesti, dar numai de oameni d-astia ai bafta.

Amy, este o scumpa Nikki, pacat ca are parinti inconstienti,n-ai cu cine te intelege,caci tot ca ei vor face,cunosc si eu niste astfel de exemplare.

Cand a fost Nico in tara, prichindeii ns s-au jucat la greu impreuna. Eralp e tare activ,nu are pic de stare,este un scump.

Sus In jos
lumy_clt
incepator
incepator
lumy_clt


Mesaje : 263
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 12 EmptyMar Noi 15, 2011 12:12 pm

Va pup, ma duc sa vad ce fac mandrele si sa le scot un pic la aer.

O zi frumoasa vadoresc!!!!

flower flower flower flower
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 12 EmptyMar Noi 15, 2011 12:14 pm

Ce sa dorm Manule, ca am baut o cana plina de cafea.. Smile nu prea pot in timpul zile, suplimentar asta mica mai si plange prin somn fie ca e ziua fie ca e noapte asa ca nah , vremuri grele. Succes la eveniment!
Lumy pupicei si tie, mai spune-ne de fetele tale, ca-s tare frumoase! Le merge bine la curte ? Tu mai faci fata treburilor, te mai ajuta cineva?
Felicitari Soricicai!
Gali poate s-o potoli de tot nebuna, ca daca aveti contract e clar ca nu puteti sa schimbati casa.
Ma duc sa indop copilu'..Pup!
Sus In jos
miha_ela
incepator
incepator



Mesaje : 281
Data de inscriere : 21/01/2011

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 12 EmptyMar Noi 15, 2011 3:00 pm

fetele-sarumana ptr sfaturi si urari!
fetele-problema cu kk e ok..si-a revenit pitica..
insa buricutul e inca cu probleme si...vroiam sa va intreb..e normal sa stranute des?de cateva ori pe zi?sper sa nu raceasca..si oare faptul ca plange din toti plamanasii nu afecteaza buricul si de asta nu se vindeca asa repede?ce sa-i fac?
uff..iar s-a trezit din cauza durerilor de burtica...m-am sutit..
fetelor in focuri-va doresc o minune mica cat de curand!
pup gasca!
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 12 EmptyMar Noi 15, 2011 3:01 pm

hello fetele
noi am ajuns cu bine,de ieri...am fost la eco ieri ,am 5-6 foli si endom de 7 ,5 in z 6 de stimulare..deci e performanta pt mine endometrul asta
cd sa intram in Buda am pus GPS-ul si am trecut de 3 ori prin ac loc,ca era un drum in lucru affraid ..pe urma cd sa plecam de la vila spre clinica ..iar era drumul blocat..si ne-am invartit prin cartier..ca imi crescuse tensiunea ca intarzii la clinica affraid ,noroc cu o unguroaica cam pus-o sa imi deseneze pe unde sa o iau...mi-a aparut cas la gura de nervi
e plin de unguroaice la clinica,am recunoscut cateva de asta -vara
maine iar eco si probabil 20-21 noi punctie
e ff frig ,abia dupa 11 e mai cald
azi am cascat gura prin mamut mol si pe wk sa merg la targul de craciun
noroc ca e cu mine in ac perioada,anca ,fata care a fost si in iunie cu mine...si ma trancanim si ea are vreo 4 foli si endom de 9 in z7 ,e o performanta pt ea,ca de obicei are 2

Manule sa iti traiasca tatal si sa fie sanatos! Si la al meu sot e ziua lui azi..nui asa ca scorpionii de 15 noiemb stiu ei mai bine decat toti si au ei mereu dreptate?nu recunosc never ca au gresit? What a Face
pupici

sa ii traiasca baietelul soricelului si sa se bucure de el!

internetul merge cam prost


Ultima editare efectuata de catre lyly_mar in Mar Noi 15, 2011 3:22 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 12 EmptyMar Noi 15, 2011 3:20 pm

Lyly chiar ce endometru tzapanos! Ai luat ceva sau e de la mama natura? Smile
Miha mai draguta ... Very Happy tu vezi probleme si unde nu-s! Asa stranuta ei astia mici, nu raceste, stai fara grija. Si cu buricutul nu are legatura cu plansul, se va vindeca, da-i acolo cu ce a zis doctorita, complicatiile sunt rare. Plansul o sa cam fie pana la 6-8 saptamani, copilul se adapteaza la viata din afara uterului si asta e o misiune cam grea pentru ea/pentru toti... Smile
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 12 EmptyMar Noi 15, 2011 3:24 pm

Lumi am luat vit E,l'arginina si maca si de ieri si laptisor de matca..si data trecuta tot la fel am luat,fara maca
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 12 EmptyMar Noi 15, 2011 4:20 pm

MIHA, of,of, mami ce de griji iti faci ...pupam plangacioasa mica.. lasa ca maine poimaine o vedem dansand ca rallu

lylyca doamne ajuta , stai bine si cu foliculii si cu endo.. bravo..

scratch am uitat, am vrut sa mai scriu ceva
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-18   Discutii zilnice de tot felul-18 - Pagina 12 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul-18
Sus 
Pagina 12 din 28Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 20 ... 28  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul- 14
» Discutii zilnice de tot felul-12
» Discutii zilnice de tot felul- 15
» Discutii zilnice de tot felul-13
» Discutii zilnice de tot felul-22

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: