Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul -11

In jos 
+12
mirela2
lyly_mar
guzelnico
menics
Mona41
galliciana
alinutahu
luminita42
samira33
turqoise
brunadria
amy
16 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 17 ... 25  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 9 EmptySam Noi 20, 2010 10:25 am

Rezumarea primului mesaj :

Flori pentru toate suricate si un capitol nou plin de impliniri.
Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 9 DSC05422


Ultima editare efectuata de catre amy2007 in Joi Dec 09, 2010 8:26 am, editata de 3 ori
Sus In jos

AutorMesaj
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 9 EmptyMar Noi 30, 2010 11:46 am

nico..nici la constanta nu e frig... a tras o ploaie ieri cu...bulbuci... si cu tunete..ca vara...
Sus In jos
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 9 EmptyMar Noi 30, 2010 11:51 am

Neata buna fete frumoase,
Ma bucur ca bantuie pe aici o atmosferea de sarbatoare si buna dispozitie, chiar daca si cu un pic de framantari ale Brunica...in mare linia e buna...
La multi an Andreilor, Andreelor ...
Sami baftalion....
Nico, da ordonata mai esti fata draga.
Lyly...las ca-i bine ca mergi la familie...ca mamaci si tu gatit de altul....
Si eu am bantuit pe la Moieciu...cu multi ani in urma era inca o statiune virgina, dar in ultimul timp s-a comercializat mult. ORICUM, CAND ESTI CU GASCA, NU CONTEAZA CE SI CUM...CA ORIUNDE TE SIMTI BINE...
Lumi, sa nu spui de doua ori, ca daca treaba merge bine si ne placem si live, aproape sigur imi pun pirostiile pana la sf anului viitor...
Asa ca pregatiti opincile de dans...ca banuiesc eu ca nunta la machedonieni e fff vesela iar la alde mine e cu multa distractie...
Starea vremii.
Afara 26 de grade...
Inauntru: milioane de grade .....
Puuup
sa aveti o zi buna
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 9 EmptyMar Noi 30, 2010 11:59 am

va pup fete dragi

raportez 2 blasto perfecti transferati in burtica.
mai avem 4 morule divizate corect,2 morule cu fragmentatii si cei 2 embrioni fertilizati mai tarziu-au 4 si 6 celul...vin batraneste din urma dar sunt divizati corect.
pe toti ii mai lasa pana maine si atunci vedem ce se poate congela.
endo de 10,5.
am fost foarte relaxata-am luat un calmant din plante dimineatza...si i-am facut sa rada pe toti cei din camera de transfer...dupa ce ni i-a aratat la microscop eu am inceput sa turui ca sperc ca sunt aia cei mai cuminti si destepti dintre toti,ca ala din dreapta e baiatu,ca aia din stanga e fata...ca o sa-i cheme Andrei si Andra,ca el o sa fie Premier si ea Prima Doamna....bla,bla ce mai ziceam eu pe acolo de se amuza medicul teribil.
in timp ce turuiam ma si dezbracam de halat,camasa si ce mai aveam pe acolo...sa ma sui pe masa...si o asistenta tot ma acoperea io tot ma descopeream...si tot asa...pana cand mi-a zis asistenta sa nu ma mai dezbrac pana nu pleaca barbatu din camera-el saracu ramasese in extaz si lipit de microscopu ala Laughing
-aaaaaaaaaaaaa...de el va jenati dvs???....nu trebuie ca el a mai vazut-o pe aia mica...nu-i prima oara acum!!!!
eee,la faza asta o izbucnit in hohte dr nostru si asistentele pe langa el.
nush' de ce nu pot fi serioasa in cele mai importante momente din viata mea.

aaaaa....si am facut si o hiperstimulare usoara....nu e nevoie de albumina ca nu am lichid in abdomen insa trebuie sa consum lichide multe si sa fiu atenta la orice presiune in zona pelvina,daca mi se umfla burta,daca simt durere accentuata in ovare.
acum sunt in patutz.
Sus In jos
turqoise
incepator
incepator
turqoise


Mesaje : 384
Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 9 EmptyMar Noi 30, 2010 12:14 pm

ziua buna, fete!

samirutzo, nebunatico Very Happy , sper sa cei mai lipiciosi embrionasi si sa ramana cu tine vreo 9 luni, daca nu unu, atunci macar amandoi Very Happy

bruni, multumesc frumos, in principiu da, daca nu e prea mare deranju te-as ruga sa-mi iei, iti dau detaliile pe pm.


eu mi's cam necajita, raportez azi z3, nustiu cum, din ce cauza, in z18, au aparut rushii asa din senin,in prima zi am crezut ca e spotting dar nu , e cm in toata regula, dr. zice sa nu-mi fac probleme, o fi de la stres, nush ce sa mai zic.....

va pup dulce lol!
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 9 EmptyMar Noi 30, 2010 1:17 pm

turqoise, pupi, nu fi necajita, se mai intampla sa o ia razna CM...

aha Mona, nu ma bagi tu in seama Wink dar na :eu te las fata draga sa dantzuiesti inaintea mea...doamne ajuta sa iasa cu scantei la intalnirea de gradul zero!


samira, lol! mi-am si inchipuit faza cu camasa..., lol! odihna placuta, stai acolo si cloceste puiutii...

nico, tu draguta nu mai iei si pauza de odihna?
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 9 EmptyMar Noi 30, 2010 2:26 pm

Buna, dragele mele. Scuze de intarziere dar am fost la sefii de la Bucuresti pentru o prelucrare. Si eroul nostru de sofer, bineinteles ca nu stia drumul prin Bucuresti si desi intalnirea era programata la ora 9:00 am ajuns pline de nervi la ora 09:30, cand toti colegii si sefii erau in sala de sedinte.
Si pentru ca azi e ziua de marti, si mie imi merge minunat in ziua de marti, am vorbit si cu bunica-mea care mi-a zis ca a fost in piata (nu stiu ce naiba cauta in piata, i-am tot zis ca ii cumparam noi tot ce ii trebuie, dar tare greu inteleg batranaii astia ceva) si bineinteles ca a cazut si s-a lovit. Bine ca nu s-a lovit la cap, ca asta imi mai lipsea.
Si revin la unitate, unde se ia si directorul economic de mine ca nu am anuntat directorul ca plecam azi la Bucuresti si ca nu a avut masina sa plece unde avea treaba. Frate, nu a semnat ieri ca ne da masina azi, si nu a semnat si ordinul de serviciu al soferului, unde scria si unde pleaca si cu ce masina??? Doamne, a inebunit toata lumea. Asa ca m-am retras in birou si ii las sa urle ca si asa imi plezneste capul.
In rest, toate bune, si frumoase, abia astept sa vina ora sa plec acasa.
Samiruto, sa fie lipiciosi cei 2 musculosi.
Manu, ma bucur ca esti bine.
Pup toata gasca.
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 9 EmptyMar Noi 30, 2010 2:39 pm

Buna fetelor,
si aici a nins ieri-prima oara anul asta-cu fulgi mari. S-a depus ceva, e frumusel. Intr-adevar este o atmosfera de Craciun Fata mea zice ca sa ne faca bradul inainte de a pleca sa-l avem gata pregatit, cred ca nu-i o idee rea!

Bruna eu nu am fost la moeciu si nici la cheile gradistei, si eu ca tine mai mult pe afara decat in tara. Very Happy Dar mi se pare o alegere mai buna la munte cu nitica zapada, decat in egipt; caldura de Craciun , vorba lui Nico, parca nu prea merge. Sper sa faci alegerea cea mai buna in privinta clinicii de fertilitate.Sami, sa fie intr-un ceas bun, totul a fost excelent azi, ma bucur pentru voi! Mona, Manule eu imi pregatesc opincile sa joc la nunta pentru amandoua! Very Happy

Va pup pe toate care sunteti pe-aci sau prin ''imprejurimi''!..
I love you
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 9 EmptyMar Noi 30, 2010 2:41 pm

Sami, nebunatico, ma bucur pt vestile minunate. cheers
Si acum sa stau putin cu gura pe tine, stii doar ca sunt plina de sfaturi, surioara draga Very Happy :
- bea ffff multe lichide oricum (nu numai pt usoara hiperstimulare) si mananca sanatos
- stai la orizontala cat mai mult timp (macar o luna de acum incolo), dormi si in timpul zilei (asta ii ajuta pe samburei sa creasca)
- gaseste-ti pozitii relaxante si comode, care sa nu necesite efort al abdomenului
- nu te apleca si nu te intinde
- nu conduce masina macar vreo 2 luni, sa se lipeasca bine sambureii
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 9 EmptyMar Noi 30, 2010 2:47 pm

Amyshor, ce zi ai avut la serviciu :-( Imi pare rau de bunica ta, batranii sunt incapatanati saracii, vor sa mai simta si ei ca pot face cate ceva ... Maine precis va fi o zi mai buna. I love you
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 9 EmptyMar Noi 30, 2010 4:14 pm

bounce bounce bounce VA PUPICI SI AM PLECAT SPRE CASA... maine e liber!!! haha am liber la toate!!! bounce bounce
Sus In jos
brunadria
incepator
incepator
brunadria


Mesaje : 341
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 9 EmptyMar Noi 30, 2010 4:28 pm

am revenit!
sami, ma bucur pt vestile bune, sa dea d zeu sa ne anunti ca ai gemeni!
nico, am citit toate forumurile frantuzesti, sunt o gramada de doctori, toate ii lauda care au reusit care nu ii schimba , sunt o gramada de clinici in fiecare oras, in paris vreo 20, marseille vreo 5, e greu de capul meu sa decid! de aceea nu stiu...si as fi vrut recomandare de la dr meu, pt ca el stie situatia ! i am trimis o scrisoare pt el personal , sper sa mi raspunda!

am colindat magazinele mi am cumparat o poseta guess, 2 jeansi morgan, o bluzita morgan si un paltonas leopard morgan!
pt bruni un parfum kenzo si doua tricouri!
mi a mai trecut supararea pe ziua de azi Razz

fetelor mie nu mi place frigul si zapada, prefer tarile exotice, dar trebuie sa tin cont si de ce vor ceilalti..

aici ploua , e rece! vreau la mona!!! la caldurica!

turquoise , cu placere, sa mi spui doar comanda..

va pupacesc!
Sus In jos
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 9 EmptyMar Noi 30, 2010 5:32 pm

Salve fete,
Samiruta, closca scrie pe fruntea ta....ca cu NIco nu-ti merge.... I love you
Lumi, chiar misto ideea sa faceti pomul cu fata....
Meni, o seara placuta..
Brunica..iti transmit din departari un val mare de caldura....sufleteasca..
Si cred ca e mai misto de craciun la munte decat in egipt...dar e chestie de...vrei ceea ce n-ai...
Fete am fost informata oficial de catre fica-mea ca maine e o zi ff mare deci..
La multi ani Romania, La multi ani tuturor celor care au suflet de Roman...
Ca dati dreku mai suntem...
Hai pup si sa aveti o seara placuta
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 9 EmptyMar Noi 30, 2010 6:51 pm

fete dragi,va multumesc pentru gandurile bune...de azi ne-am incredintat sufletele Domnului...asteptam cuminti data testului de sarcina.

nico,gata shefa...am inteles si respect sfaturile tale...si ca sa exemplific....io-s in varfu patului si-l asist cu gura pe sotzior care face bagajele.

Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 9 EmptyMar Noi 30, 2010 7:46 pm

Sami, chiar la bagajele tale ma gandeam. Ce telepatie! Laughing
Eram sigura ca nu te apuci tu de ele dar te vedeam facand listute cu ce trebuie introdus in fiecare in fiecare valiza, ca sa nu-ti amestece Samirutu' tricourile cu floricele cu alea cu dungute sau chilotii rosii cu sutienul negru. Laughing Laughing Laughing

P.S. Roaga-l pe DD in fiecare zi ca embrionasii tai sa fie puternici si sa se lipeasca bine in burtica ta. Te va asculta! I love you
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 9 EmptyMier Dec 01, 2010 8:33 am

Buna dimineata, suricatelor.
Noi, ca bugetarii, liberi. Very Happy Si cand sa zic ca azi lenevim, ne-a sunat piticul ca vine la noi. Asa ca... nu mai lenevim.
Va urez o zi frumoasa si LA MULTI ANI ROMANIA !!!
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 9 EmptyMier Dec 01, 2010 9:40 am

LA MULTI ANI, ROMANCUTELE MELE MINUNATE ! ! !

Iata si o dedicatie pt voi toate, din tara si aflate departe ...

https://www.youtube.com/watch?v=NbOubxVHpUM&feature=related

https://www.youtube.com/watch?v=Tn1KFW2kcs8&feature=related
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 9 EmptyMier Dec 01, 2010 9:59 am

Amy, ne-ai bagat la dieta?! scratch Nicio sarma Basketball , nicio tzuiculitza drunken (vizuale, desigur). Macar azi de ziua Romaniei ... lol!
Sus In jos
beatrix69

beatrix69


Mesaje : 171
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Buna dimineata tuturor   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 9 EmptyMier Dec 01, 2010 10:40 am

si La multi ani!!
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 9 EmptyMier Dec 01, 2010 1:42 pm

salutari
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 9 EmptyMier Dec 01, 2010 1:45 pm

si, La multi ani tuturor romancelor!
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 9 EmptyMier Dec 01, 2010 4:33 pm

Buna fetele, ce patrioate sunteti, eu nu prea am simtire pentru chestiile astea cu ziua nationala..Smile

Aici e un frig de crapelnita, bate un vant pe geamuri..Si noi ne gandeam sa cumparam casa cu ferestre cat peretele, poate nu e asa o idee buna, ca vad ca iernile sunt mai aspre in ultima vreme si pe aici.
Fiica-mea isi facuse planuri sa mearga in centru sa-si ia niste pulovere, dar vad ca greu se da dusa de la caldura. Eu ma bucur ca se odihneste, lasa ca alearga destul prin bucuresti...In rest nimic nou fetele, mai vorbim!

pupici la toate!
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 9 EmptyMier Dec 01, 2010 5:37 pm

Dorinta voastra este porunca pentru mine Very Happy

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 9 IMG_1341

si o cana de vin fiert:
Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 9 2162505740099622189S600x600Q85

La multi ani inca o data !

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 9 Steagromania
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 9 EmptyMier Dec 01, 2010 5:58 pm

Uite ca la sarmale cu mamaliga ma loveste si pe mine patriotismul! Very Happy Amy reusita mancare!..

Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 9 EmptyMier Dec 01, 2010 6:39 pm

Asa da, Amy. Multumim! flower Mie imi lasa gura apa la vinutu' ala fiert cu scortisoara. drunken

Mi-am propus sa fac si io sarmale in foi de varza (premiera pt mine Rolling Eyes ) pt Revelion, ca vin parintii mei. Gospodinelor, cum ies mai bune sarmalele: cu varza murata/ noua? Cu cat timp inainte pot sa le fac? scratch
Sper sa-mi iasa bune.
Am mai vopsit io oua acum doi ani, cand a venit tot familionu' din RO de Paste. Am avut grija sa-mi iau vopsea din tara- pe ambalaj scria "culori sidefate- galben, rosu, albastru, verde". Si mi-au iesit: galben lamaie, roz, turcoaz, verde brotac ... Dar macar au fost sidefate. Laughing Foooaaaarte elegante! Laughing
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 9 EmptyMier Dec 01, 2010 7:56 pm

Nico, eu le fac cu varza acra. Se zice ca sarmalele sunt mai bune cu cat stau mai mult. Eu le fac pe 24 decembrie si mancam si de revelion din ele. Daca ti se pare totusi ca s-ar invechi, poti sa le impaturesti pe 24, le imparti in doua, jumatate le pui la fiert si jumatate le pui in congelator si le dezgheti pe 30 sau 31 si le pui la fiert. Nu e nici o problema.
Numai ca nu stiu daca tu gasesti acolo varza acra sau trebuie sa aplici metoda Monei (ceva cu scobit la cotor si pus sare de lamaie, dar nu imi amintesc sigur daca e asa).
Pentru alte detalii, iti stau la dispozitie si sunt convinsa ca si celelalte fete.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul -11   Discutii zilnice de tot felul -11 - Pagina 9 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul -11
Sus 
Pagina 9 din 25Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 17 ... 25  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul- 15
» Discutii zilnice de tot felul-13
» Discutii zilnice de tot felul-22
» Discutii zilnice de tot felul- 14
» Discutii zilnice de tot felul -16

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: