Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Gravidutele noastre

In jos 
+11
alinutahu
guzelnico
alinushali
mirela2
Mona41
luminita42
galliciana
danny1
beatrix69
lumy_clt
Admin
15 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10 ... 16  Urmatorul
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin



Mesaje : 279
Data de inscriere : 11/04/2010

Gravidutele noastre - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Gravidutele noastre   Gravidutele noastre - Pagina 4 EmptyLun Apr 12, 2010 10:28 am

Rezumarea primului mesaj :

Cum asteptati bebelusul/bebelusii?
Sus In jos
https://sertarelulcucopii.forumdediscussions.com

AutorMesaj
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Gravidutele noastre - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Gravidutele noastre   Gravidutele noastre - Pagina 4 EmptyVin Oct 08, 2010 2:46 pm

Alinuta, si al nostru a fost tare rusinos. Las' ca va arata el la morfo de trim II, cand se analizeaza toate organele bebelusului si veti face si 4D. Sa vezi si mutrite ce va face. Sunt deliciosi. I love you

Poze am facut acum o luna dar nu reusesc sa le "lipesc" aici. Embarassed
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Gravidutele noastre - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Gravidutele noastre   Gravidutele noastre - Pagina 4 EmptyVin Oct 08, 2010 4:05 pm

Poze ziceti?.. Maaaai, pai sa puneti poze la zi , nu vechi de o luna!!! Very Happy Eu m-am dezvoltat foarte mult fetelor, s-au dus toate formele si liniile care aduceau a silueta de femeie!!! Sunt doar o gravida acum!!Very Happy
Eu il astept pe H. cand o avea chef sa le descarce, ca nu ma pricep la aparatul lui!..

Lumi 29+
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Gravidutele noastre - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Gravidutele noastre   Gravidutele noastre - Pagina 4 EmptyVin Oct 08, 2010 4:24 pm

Fetele ,
azi fost ''vinerea doctorului'' si a injectiei cu progesteron (Proluton). Situatia e stabila, colul uterin scurt ca de obicei in ultimele 5-6 saptamani (intre 1,7-2,6 cm), dar inchis. Doctorii (cam toti cati ma vad) sunt fericiti ca am trecut de pragul de 28 saptamani, azi imi zicea doctorita de sanse de 90 % daca s-ar naste acum, ceea ce citisem si eu in diverse articole. Eu insa ma rog la D-zeu sa fac cel putin 36 saptamani.

Ce mi s-a parut minunat este ca fetita s-a intors cu capul in jos, mai ales ca pana acum a stat numai cu capul spre stomacul meu. Pana saptamana asta a stat in asa numita pozitie ''breech'' sau ''Frank breech position'' adica fundul copilului se sprijinea pe col si vagin, plus ca mai avea si piciorusele in sus. Daca se intra in travaliu cu o asemenea pozitie a fatului se face cezariana, asa ca va dati seama ca m-am cam ingrijorat un pic..
Gasiti aici informatii despre aceasta pozitie care este inversa pozitiei de nastere

http://www.birthcenters.org/generations-library/expectant-parents/breech.php

La carte scrie ca la 28 de saptamani copilul s-ar intoarce e in pozitie de nastere si uite ca s-a intamplat la 29 de saptamani la mine. Pe situl asta se vede pozitia craniana, cea normala pentru nasterea pe cale naturala.
http://www.sarcina-nasterea.ro/sarcina-pe-saptamani/sarcina-29-saptamani.html

Sper sa ramana asa fetita pe pozitie si sa nasc normal, nu agreez deloc ideea de cezariana. Culmea este ca m-am gandit toata saptamana asta sa se intoarca cu capul in jos, nu stiu de ce intotdeauna am avut senzatia ca fetita asta imi aude gandurile, ca eu cu voce tare nu am vorbit sigur!.. :-)

Mi-a facut si eco abdominala, mi se pare ca a crescut si ca se ingrasa un pic, i-am vazut fatzuca, ni s-a parut frumusica , deh si noi ca ciorile cu puiul. A fost frumos.

Pupici,
Lumi 29+
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Gravidutele noastre - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Gravidutele noastre   Gravidutele noastre - Pagina 4 EmptyVin Oct 08, 2010 4:45 pm

Lumi, trece timpul, nici nu ne dam seama. Sunt sigura ca va fi f bine.
Daca tot comunici cu bebeluta din burtica, roag-o sa stea acolo la caldurica inca vreo 9- 10 saptamani. Te va asculta. I love you
Cand ai scris la Chat ca s-a intors micuta, exact la site-ul romanesc pus de tine m-am repezit. Si mie imi place ca are si poze cu bb. Very Happy

P.S. Nici mie nu-mi vine sa vorbesc singura. Rolling Eyes
Dar imi mangai burtica mereu si cred ca bb intelege ce-i transmit. Very Happy
Sus In jos
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Gravidutele noastre - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Gravidutele noastre   Gravidutele noastre - Pagina 4 EmptyVin Oct 08, 2010 6:31 pm

lumi....cu ajutorul lui Dumnezeu si daca o sa ai si grija de tine ca si pana acuma sunt sigura ca printesa ta o sa vina pe lume natural .....nici mie nu imi surade ideea cu cezariana
Sus In jos
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Gravidutele noastre - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Gravidutele noastre   Gravidutele noastre - Pagina 4 EmptyVin Oct 08, 2010 6:40 pm

Sus In jos
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Gravidutele noastre - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Gravidutele noastre   Gravidutele noastre - Pagina 4 EmptyVin Oct 08, 2010 6:42 pm

sunt poze de doua saptamani ......

citisem pe saitul ce la trmis lumi ca la 29 de sapt in general femeia ia pe ea 5 kg ......eu deja am 6 si sunt la 17 numai Crying or Very sad
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Gravidutele noastre - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Gravidutele noastre   Gravidutele noastre - Pagina 4 EmptyVin Oct 08, 2010 7:15 pm

Alinuta, important este sa fim sanatoase. Este normal sa luam in greutate in sarcina intre 12- 20 kg. Am inteles perfect asta si nu-mi fac probleme.
Eu am luat 8 kg in 5 luni, imi permit sa mai iau inca pe atat. Rolling Eyes Asa ca sa fiu pe la mijloc. Very Happy

P.S. Pozele tale sunt simpatice foc. Esti o graviduta mandra si f frumoasa. I love you
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Gravidutele noastre - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Gravidutele noastre   Gravidutele noastre - Pagina 4 EmptyVin Oct 08, 2010 8:42 pm

Alinuta frumoaso, ce ai mai crescut la burtica!!!Si sa vezi ce mai cresti!! Altminteri mie nu mi se pare ca esti grasa!
Esti perfecta! flower

Despre kilograme:
eu am ajuns la 10 kilograme acum la 29 saptamani ecografice azi sau 28 si trei zile dupa UM.

20 kilograme sa nu luati fetele, e cam mult si pentru sanatate! Daca puteti controlati-va un pic acum la mancare, ca mai tarziu nu mai puteti s-o faceti! Mie mi-e o foame de ma ia cu lesin :-) si am pofte mai mari decat in lunile mici!
Dulce nu am mancat toata sarcina si va zic ca de o luna de zile m-a palit pofta de prajituri, ceva de speriat. Sper sa ma linistesc! :-)

Alinuta nu era asa, in teorie sunt 5 kile pana la 20 saptamani, nu pana la 29!
Pe websitul trimis de mine trebuie sa-ti bagi inaltimea si greutatea dinainte de a ramane insarcinata si tabelul iti va da valor in kilograme oarecum personalizate.

Eu sper sa ma opresc la 15 kile. Inainte ziceam sa ma opresc la 13 sau 14 kile, dar uite ca usurel mi-am schimbat targetul!!! lol!
Sus In jos
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Gravidutele noastre - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Gravidutele noastre   Gravidutele noastre - Pagina 4 EmptySam Oct 09, 2010 8:58 am

fetelor ....va multumesc pt aprecieri
cat despre kg eu sper sa le tin putin pe loc ,tocmai de acea am ales sa fac gimnastica
prima ora a fost super am fost 7 gravidute printre care una care peste 3 sapt urmeaza sa nasca si saracuta se chinuia ea sa ne tina ritmul dar nu prea reusea ,iar restul fetelor numai burtica ii de ele .....sunt foarte simpatice iar antrenoarea este o scumpete de femei
sapt ce vine miercuri vreau sa merg la masaj
si uita asa mi-am aglomerat eu programul luni de la ora 15 la 16 gimnastica ,miercuri de la 16 la 17 masaj iar joi de la ora 10 la 11 gimnastica
a si ma mai chinui putin si acasa cu exerciti respiratori .....fata de la gimastica ne-a dat cd-uri cu asemenea exerciti si a spus ca macar de doua ori pe sapt sa facem ....este foarte relaxant

P.S. vreau sa vad si eu poze cu voi

Sus In jos
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Gravidutele noastre - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Gravidutele noastre   Gravidutele noastre - Pagina 4 EmptySam Oct 09, 2010 9:04 am

am uitat sa va mai spun ceva
la sfarsitul fiecarui ore ,timp de vreo 10 minute ,se discuta in special despre nutritie si am ajuns si la constipatie si ne-a sfatuit asa ....seara inainte de culcare sa manacm o banana si sa bem un pahar de apa ,deci o muscatura de banana si o gura mare de apa si tot asa pana ce am terminat si banana si apa ,rezultat la mine sa vazut a doua zi
nu este recomandat decat o data sau cel mult de doua ori pe sapt pt ca poate sa provoace diaree
puteti incerca la mine functioneaza
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Gravidutele noastre - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Gravidutele noastre   Gravidutele noastre - Pagina 4 EmptySam Oct 09, 2010 1:06 pm

Alinuta sa stii ca o sa incerc!! Uite la asta cu banana si apa, adica mancat si baut alternativ nu m-as fi gandit!..
Ce frumos ca poti face gimnastica! La mine nu s-a putut, eu am avut dureri de burta inca de la 5 saptamani.
Cu poza/pozele la mine cred ca mai dureaza, depind de dispozitia si timpul lui barbatu-meu, ca nu stiu cum functioneaza aparatul lui foto Smile
te pup!
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Gravidutele noastre - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Gravidutele noastre   Gravidutele noastre - Pagina 4 EmptyDum Oct 10, 2010 9:56 pm

Fetele mie mi s-a pus pata pe niste chiloti de gravida ca aici

http://www.baby-walz.nl/Zwangerschapsmode/Ondergoed/Onderbroekjes/group/55072/product/1527954/L/3/Zwangerschaps-steunslip.a833.0.html

Voi aveti? Cred ca nu ca sunteti inca in luni mici, dar eu cam simt nevoia sa am ceva inalt si la burta si la spate. E o idee, cred ca se gasesc si prin mmagazinele de gravide..

Pupici.
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Gravidutele noastre - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Gravidutele noastre   Gravidutele noastre - Pagina 4 EmptyLun Oct 11, 2010 9:39 am

Lumi, eu am trecut de ceva luni bune de la tanga la slip normal. Very Happy
Pentru a-mi acoperi burtica si spatele prefer sa port maiu/tricou. Nu suport sa simt ceva strans pe burta.
In schimb, uneori simt nevoia unui sutien pt sustinerea "dotarilor" Embarassed . Am amanat aceasta achizitie dar cred ca trebuie facuta. Smile

P.S. 1 Daca iti iei chilotei de gravida, sa ai grija sa fie de bumbac 100%. Idea
P.S. 2 Cum sunt cumparaturile facute de socrela? Very Happy
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Gravidutele noastre - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Gravidutele noastre   Gravidutele noastre - Pagina 4 EmptyLun Oct 11, 2010 2:49 pm

Nico , pai socrela doar l-a ajutat pe H sa cumpere, s-au consultat, dar pana la urma tot H a ales. ..:-) Nu mi-a cumparat haine pana acum, doar chiloti!..Intotdeauna am preferat sa-mi iau eu ce-mi place, asa ca a fost prima oara pentru el! :-)

Pai au facut cumparaturi la Livera si Hunkemoller, nu-s branduri de fite, dar sunt de calitate. Dupa mine mai bine mergeau in bazar (marketul care se organizeaza sambata, e mai ieftin!).
Pijamalele sunt frumusele amandoua, din bumbac una e chiar moderna, vine frumos de tot, un gri cu un model discret imprimat, bluza e un pic decoltata si cu o danteluta fina pe linia decolteului. Pantalonul e drept cu talie joasa, dar foarte confortabil . A doua pijama e bleo-marin, cu o bluza ca o rochita scurta cu flori in partea inferioara, pantalonul e inalt, nu e asa modern dar iarasi comod. Capotul este din bumbac, un gri-violet.
Camasile de noapte (doua) nu-s grozave pentru ca sunt pentru nasterea propriu-zisa, adica de sacrificiu; arata ca doua tricouri lungi cam pana la genunchi. Sutienul e un negru, cu push up, e obisnuit. In rest sosete, chiloti bumbac cu fundul intreg, pasta si periuta de dinti, un gel de dus mic, un pieptan. O sa le pun pe toate intr-o sacosa mare, cred ca bag la spalat doar chilotii si camasile de noapte , in rest le las asa.

As mai vrea sa-mi iau o tunica/bluza mai lunga pentru pantalon (ca tinuta de zi, ca nu am decat una neagra) si papuci, dar cred pe pe astea le iau online.

pupici.
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Gravidutele noastre - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Gravidutele noastre   Gravidutele noastre - Pagina 4 EmptyLun Oct 11, 2010 2:53 pm

Aaa, pai chilotii aia de gravida de pe website sunt 95 % bumbac si 5% elastan, dar imi iau numai doi ca-s cam scumpi.
Pe dedesupt ma gandesc ca voi pune tot chiloti cu ''fundul intreg'', de bumbac.:-)

pupici.
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Gravidutele noastre - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Gravidutele noastre   Gravidutele noastre - Pagina 4 EmptyLun Oct 11, 2010 3:22 pm

Sa stapanesti sanatoasa lucrusoarele. Foarte frumoase sunt. flower

In privinta chiloteilor de gravida, daca-ti plac, nu mai sta pe ganduri.
Eu una as umbla in fundu' gol uneori prin casa Embarassed , sa ma aerisesc. Dar nu vreau sa racesc. Very Happy

P.S. 1 Pt bebelina ai facut shopping? I love you
P.S. 2 Ti-ai luat si pijama/ camasa "cu vedere" la tzatze, speciale pt alaptat?
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Gravidutele noastre - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Gravidutele noastre   Gravidutele noastre - Pagina 4 EmptyLun Oct 11, 2010 3:30 pm

si mie imi place sa ma preumblu prin casa in fundu gol.am voie chiar daca nu-s gravidutza???
va urmaresc din umbra Very Happy
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Gravidutele noastre - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Gravidutele noastre   Gravidutele noastre - Pagina 4 EmptyLun Oct 11, 2010 3:54 pm

Hihihi, Sami si Nico, umblati voi goale prin casa ca sunteti mai tinere!.. Very Happy Io ma ''abtin'', ma trage burtoiul in jos si ma dor si shalele! Smile


Nu, Nico, pentru bebeatza nu am cumarat nimic. Am tras cu ochiul azi noapte si la lucrusoare de bebeata, chiar am scris chiar o lista cu chestii minimale, ca s-o aiba H in caz de urgenta, dar parca am inca inima stransa.
De dimineata am cautat ceva intr-o cutie si am gasit cadoul de la cumnata lui H. (un body si o caciulita..) le-am ascuns rapid ca mi-au dat lacrimile. Stiu..sunt o proasta, dar inca nu indraznesc, astept sa treaca timpul.

Nuu , n-am vedere la tzate pentru camasi si pijamale, nu mi-au placut alea deschise in fata, am pe acasa 2 maieuri cu nasturi mici in fata, mai decoltate, ma gandesc ca merg si astea..

flower
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Gravidutele noastre - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Gravidutele noastre   Gravidutele noastre - Pagina 4 EmptyLun Oct 11, 2010 3:56 pm

Ohhh, da, mai ales daca nu esti graviduta, ai voie. Laughing N-ai niciun risc daca te "ciocnesti" cu sotul din intamplare Wink .
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Gravidutele noastre - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Gravidutele noastre   Gravidutele noastre - Pagina 4 EmptyLun Oct 11, 2010 4:12 pm

Lumi, eu ma refeream la cele cu capac si taietura speciala sa poti sa-ti scoti tzatzica pt alaptat, fara sa trebuiasca sa te dezbraci prea mult. Very Happy

Am gasit ceva modele aici, ca nu stiu sa explic mai bine.

http://bebelusultau.ro/produse.php?categorie=Haine+pentru+alaptare
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Gravidutele noastre - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Gravidutele noastre   Gravidutele noastre - Pagina 4 EmptyLun Oct 11, 2010 4:22 pm

Aaaa, am auzit de ele dar nu m-a atras ideea..Mie nu-mi plac, Nico. :-( Prefer sa-mi deschid maieul/ tricoul in fata. Nici la fiica-mea n-am purtat, cred ca nici nu se gaseau pe vremea aia si nu a fost nici o problema. pupici!
Sus In jos
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Gravidutele noastre - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Gravidutele noastre   Gravidutele noastre - Pagina 4 EmptyLun Oct 11, 2010 7:02 pm

buna
nici mie nu imi plac hainele care imi acopera burtica ....eu am votat pt bady tip maieu sau cu maneca lunga tocmai pt ca asa am rezolvat si problema cu sutienul si cu acoperitul spatelui

sambata am iesit putin la cumparaturi si am achizitionat o pereche de pantaloni de trening pt gravidute captusit si un pulover lung tot pt gravidute
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Gravidutele noastre - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Gravidutele noastre   Gravidutele noastre - Pagina 4 EmptyMar Oct 12, 2010 6:45 pm

Dar voi ati inceput sa cumparati haine de bebelus?.. Sau v-ati gandit la un necesar?..

Ia uite Nico , am descoprit pijamaua cu capace la tzatze de care ziceai tu. Da parca e mai dragutica aici decat pe situl romanesc:

http://www.baby-walz.nl/Zwangerschapsmode/Nachtgoed/group/55074/product/1527958/L/3/Pyjama.a833.0.html

Dar si pretul e pe masura...Categoric ma lipsesc de ea!.. Mai bine imi iau un sutien/bustiera de alaptare, dar asta dupa ce nasc. Pentru voi Alina si Nico, ca sunteti mai aproape de RO decat mine, uite asta e un website de la romani care arata ok, s-ar putea sa il stiti. L-am ''importat de dincolo de pe DC!..Spionez si eu ce sa fac! lol!

http://www.astratex.ro/lenjerie-pentru-gravide-si-mamici/

flower
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Gravidutele noastre - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Gravidutele noastre   Gravidutele noastre - Pagina 4 EmptyMar Oct 12, 2010 7:15 pm

Wow, Lumi, sunt ff sexy sutienele. Unele au si chiloti la fel. Dar sunt in ceata totala: ce masura sa-mi iau? scratch
Iar pijamaua da, este mai draguta cea postata de tine. Si aici se gasesc fel de fel de modele. Dar nu ma grabesc, mai am timp.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Gravidutele noastre - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: Gravidutele noastre   Gravidutele noastre - Pagina 4 Empty

Sus In jos
 
Gravidutele noastre
Sus 
Pagina 4 din 16Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10 ... 16  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Paste-preferatele noastre?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Conceptia si sarcina-
Mergi direct la: