Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Gravidutele noastre

In jos 
+11
alinutahu
guzelnico
alinushali
mirela2
Mona41
luminita42
galliciana
danny1
beatrix69
lumy_clt
Admin
15 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 9 ... 14, 15, 16
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin



Mesaje : 279
Data de inscriere : 11/04/2010

Gravidutele noastre - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Gravidutele noastre   Gravidutele noastre - Pagina 16 EmptyLun Apr 12, 2010 10:28 am

Rezumarea primului mesaj :

Cum asteptati bebelusul/bebelusii?
Sus In jos
https://sertarelulcucopii.forumdediscussions.com

AutorMesaj
patricia

patricia


Mesaje : 22
Data de inscriere : 02/03/2011

Gravidutele noastre - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Gravidutele noastre   Gravidutele noastre - Pagina 16 EmptyMier Mar 02, 2011 4:11 pm

Eu is saptamana 13 si in crestere. Toate bune pana acum, pot spune ca merge super.. sa ne pregatim si pentru mai incolo.
Sa va traiasca bebeii si sa fie sanatosi! clap
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Gravidutele noastre - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Gravidutele noastre   Gravidutele noastre - Pagina 16 EmptyMier Mar 02, 2011 8:50 pm

alinutahu cam cat ai acum? eu am nascut prima data la 40 sapt. si trei zile iar pe raluca la 40 sapt. si o zi!asa ca nu-i nici o problema daca fetita se simte bine inauntru! cred ca te simti greoaie si ai emotii, tin pumnii sa-ti fie usor si abia astept sa te aud ca ai nascut!
I love you
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Gravidutele noastre - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Gravidutele noastre   Gravidutele noastre - Pagina 16 EmptyMier Mar 02, 2011 8:52 pm

patricia, bine ai venit !
sarcina usoara in continuare! Smile flower
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Gravidutele noastre - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Gravidutele noastre   Gravidutele noastre - Pagina 16 EmptyJoi Mar 03, 2011 3:18 pm

Buna ziua, gravidute minunate!

Alinush, felicitari din toata inima pt Maria Raysa, ii doresc sa creasca mare, frumoasa si desteapta! flower Iar tie iti urez refacere rapida. flower

Alinuta, bb sta bine in burtica. Cand se va simti pregatita, bebelina se va infiinta "la usa", stai linistita si fii pregatita. flower

Bebita, cum iti mai este? Vreun alt "pitic" pe creierasul tau de graviduta a mai aparut? Hai, te asteptam, sa ne povestesti si sa ne amuzam impreuna. I love you

Patricia, bun venit si sarcina usoara in continuare. flower Stii ce va veni, fetita sau baietel?

Sus In jos
babyblue

babyblue


Mesaje : 81
Data de inscriere : 04/08/2010
Varsta : 43
Localizare : Bucuresti

Gravidutele noastre - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Gravidutele noastre   Gravidutele noastre - Pagina 16 EmptyJoi Mar 03, 2011 9:13 pm

buna fetelor.
pe cine mai felicit ca am pierdut shirul?


eu am intrat in 16 sapt.
n am niciun pitic nou, ma gandesc acum ca de vreo 2 zile nu mai simt nimic, nici mkr zbaterile alea de muschi, de mi ziceam ca o fi bebe....
Sus In jos
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Gravidutele noastre - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Gravidutele noastre   Gravidutele noastre - Pagina 16 EmptyLun Mar 14, 2011 2:18 pm

buna dragele mele
eu inca tot mare sunt inca nu am nascut
pe 16 martie se implinesc cele 40 de sapt
atunci voi merge la eco si sa speram ca totul este bine
daca nu nasc pana in 20 in 21 ma internez in spital si o sa imi provoace sarcina
va mai tin la curent cu ce o sa se mai intample
va pup
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Gravidutele noastre - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Gravidutele noastre   Gravidutele noastre - Pagina 16 EmptyLun Mar 14, 2011 11:01 pm

Buna Alinuta, eu cred ca totu-i bine, ca doar sarcina dureaza 40 de saptamani, asa ca esti chiar la termen chiar si intrand in 41 saptamani. Sper sa nu fie nevoie de inducere si sa te apuce contractiile sau sa pierzi apa in jurul DPN ului! Sa ai nastere usoara, abia astept sa te vad cu bebelusul tau! I love you
Sus In jos
Continut sponsorizat





Gravidutele noastre - Pagina 16 Empty
MesajSubiect: Re: Gravidutele noastre   Gravidutele noastre - Pagina 16 Empty

Sus In jos
 
Gravidutele noastre
Sus 
Pagina 16 din 16Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 9 ... 14, 15, 16
 Subiecte similare
-
» Paste-preferatele noastre?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Conceptia si sarcina-
Mergi direct la: