Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Jocuri educationale

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
alana24




Mesaje : 1
Data de inscriere : 05/06/2013

Jocuri educationale Empty
MesajSubiect: Jocuri educationale   Jocuri educationale EmptyMier Iun 05, 2013 3:12 pm

Buna ziua,

Anul trecut am achizitionat prin intermediul gradinitei un cd cu PitiClic pentru fetita noastra de 5 ani, acela a fost primul dintr-o serie de 5 cd-uri. Sunt educative si interesante, create pentru nivelul lor de cunostinte. Ne jucam in fiecare seara aproape in jur de 30 de minute, incercand sa limitam timpul de stat in fata calculatorului.
Voi aveti alte preferinte? Cat de utile le considerati pentru copiii vostri?
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Jocuri educationale Empty
MesajSubiect: Re: Jocuri educationale   Jocuri educationale EmptyVin Iun 07, 2013 7:54 am

Buna alana si bine ai venit.
Piticii nostri sunt mai mici decat fetita ta. Eu sunt de acord cu CD-urile educative, sunt concepute special pentru varsta lor si sigur le dezvolta anumite abilitati. Pana si simpla joaca cu cuburile e un mod de dezvoltare armoniosa. O zi frumoasa.
Sus In jos
MariaS




Mesaje : 1
Data de inscriere : 26/06/2013

Jocuri educationale Empty
MesajSubiect: Cd-uri Piticlic   Jocuri educationale EmptyLun Iul 01, 2013 12:13 pm

Buna tuturor,
Sunt mamica unui baietel de 5 ani si noi ne jucam cu Piticlic, defapt ne jucam si invatam. Consider jocurile educative si pustiului meu ii plac.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Jocuri educationale Empty
MesajSubiect: Re: Jocuri educationale   Jocuri educationale Empty

Sus In jos
 
Jocuri educationale
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Copiii-bucuria suprema in fiecare zi-
Mergi direct la: