Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul - 8

In jos 
+13
SOS Infertilitatea
Ellyshor
lyly_mar
samira33
brunadria
luminita42
guzelnico
alinutahu
mirela2
amy
menics
galliciana
Admin
17 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 19 ... 25  Urmatorul
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin



Mesaje : 279
Data de inscriere : 11/04/2010

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 14 EmptyMier Sept 01, 2010 7:22 am

Rezumarea primului mesaj :

Discutii zilnice de tot felul cheers :
Bun venit in luna septembrie!!!

Aniversari ale lunii septembrie:
gina monica - 04 sept cheers sunny
Mona - 10 sept cheers sunny
Libru - 10 sept cheers sunny


Ultima editare efectuata de catre Admin in Joi Sept 02, 2010 7:22 am, editata de 1 ori
Sus In jos
https://sertarelulcucopii.forumdediscussions.com

AutorMesaj
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 14 EmptyMier Sept 15, 2010 8:05 am

acum: Nico bounce ma bucur pt putulica aratata...hmmm lasa ca vine si surioara...

cat despre discutia despre chilot si pilot... hmmm....interventii chirurgicale nu face G ca moare de frica...asta e motivul pt care evita sa mearga la dentist, de doua zile il doare spatele ca a ridicat ceva la poiana ... jale mare...
am uitat sa mai spun ceva: l-am rugat sa aduca niste sare d ela poiana pt mama la muraturi...aseara ma intreaba: trec sa te iau sa ducem sarea la Lumina??? adica iar se invita la ai mei... doamne!!!

va dati seama cum ma simt, ma intreb daca e adevarat, daca in capusorul lui a inceput sa accepte ideea de a locui impreuna... stiti a fost prima data cand m-a intrebat cati copii vreau si chiar a continuat pe tema asta...
uff oare ma intelegeti, prin ce trec?? sa fie adevarat?? face iubirea toate astea?? oare ar putea glumi cu asa ceva?
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 14 EmptyMier Sept 15, 2010 8:41 am

Buna dimineata fete dragi si poftiti la ceiulet cu biscuiti.
Nu Manu, nu cred ca glumea, dar tu poti analiza comportamentul lui si sa-ti dai seama (in pat, langa pat Very Happy ).
In alta ordine de idei, stiti ca si pe mine ma rodea discutia de duminica cu nasul asa ca azi dimineata, in drum spre serviciu i-am zis: Nu e asa ca te-a dat peste cap ceea ce a spus nasul duminica? El: ce a spus nasul? Eu: faza cu copilul, ca daca iti da in cap, macar sa fie al tau. El: eu nici nu m-am gandit. Am uitat de atunci. Nu e relevant care iti da in cap. Rezultatul e acelasi, tot lovit in cap ramai.
So, suntem iar back in business, si m-am si linistit, dupa ce in prealabil m-a certat ca nu i-am zis ca sunt suparata si ca am tinut in mine si am mai si inceput sa plang cand intram pe poarta la serviciu. Dar, am gasit rezolvare: mi-am pus ochelarii de soare. Soare pe naiba la ora 7:00, dar na, lacrimile erau cat roata carului si rimelul scurs Smile.
Va pup si aveti grija de voi si de burtici, eu azi sunt mult mai bine ca in zilele precedente.
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 14 EmptyMier Sept 15, 2010 9:05 am

amy, ma bucur si va doresc succes!

comportamentul lui este deja intr-un fel modificat... eu ma astept sa se schimbe, pana la urma pe el il iubesc, ma bucur ca accepta deocamdata discutiile pe tema asta, sa nu mai vorbesc de fapte: renoveaza dormitorul ...la casa de la poiana ma "lasa" sa pun flori, printre pomisorii care vrea sa-i sadeasca...
stii pt un om egoist, care a petrecut singur atata amar de vreme, faptul ca ma include in peisajul lui, e mare lucru... nu crezi?
oare sunt eu luata de val?
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 14 EmptyMier Sept 15, 2010 10:21 am

Buna dimineata, fete minunate!

Amy, ma bucur mult ca sotul tau este alaturi de tine (nici nu ma asteptam altfel). Voi ati trecut prin multe impreuna, sunteti un cuplu frumos si solid (eu asa am vazu Very Happy). Sunt sigura ca DD va va ajuta sa va impliniti visul de a avea bb (fie el al vostru sau adoptat). flower

Menics, ai vazut ca timpul le rezolva pe toate ?! Trebuie doar putina diplomatie si sa stii sa "speculezi" momentul potrivit.
1. Acum nu-l mai brusca pe tema dormitorului. E clar ca vrea sa amenjeze camera pt a avea tot confortul necesar procreerii. Wink Are exact comportamentul unui mascul care se invarte in jurul femelei, aratandu-i atentie, grija, preocupare pt un cuibusor cald si primitor. Incurajeaza-l in actiunile lui!I love you
2. Nu inteleg de ce dai inapoi acum, cand si el doreste sa-ti viziteze parintii. Nu asta iti doreai?! Este clar ca doreste sa-ti cunoasca familia, in vederea integrarii in ea. Accepta vizita! bounce
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 14 EmptyMier Sept 15, 2010 10:25 am

vom merge in we la ai mei...
iar in amenajarea "cuibului" imi voi da tot aportul...
iar pentru ca mi-e pofta, azi fac fasole cu ciolan Smile)
Sus In jos
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 14 EmptyMier Sept 15, 2010 12:49 pm

Salve fetuci..
Icepem cu felicitarile...Nico...sa-ti traiasca "berbatelul" sa va aduca numai emotii placute si bucurii.
M-am capiat de behaiala mai fete nebune cu chiloti si cu izmene in aroma de "scutureala"
hi , hi, hi....de mult n-am mai behait asa...mutumesc..
gali, sanatos sa fie taicutul cu ale lui mendre....
Lumi, m-a impresionat povestioara ta...
Si eu am telenovele...dar mai scurte..
Iar ca sa revin la Manu, ce sa-ti zic...
Iete si eu cu o pevestioara...
M-am casatorit pentru prima oara din dragoste totala si nebuna cu un tim deosebit, nu regular, ciudat si misterios, inteligent si original, peste medie...nimic conformist in el, inclusiv religia lui...
evreu roman, caruia ii cunosteam toata gasca, inafara de el
Ne-am vazut la un amic , comun si din ziua aceea am renuntal la tocuri..
tipul e cu 2 cm mai mic de inaltime decat mine..si cu 9 ani mai mare. eu aveam 21-22 si el vreo 30.
Am zis...ce conteaza...
Toata lumea era invidioasa pe relatia noastra...
Boon..ne-am casatorit, foarte discret, ca nici unul nu voia tam-tam..
Ne-am anuntat babacii marti ca-s invitati la nunta Joi..
Evident doar casat civila, avand religii diferite..dar asta nu a fost nici o prob fiindca noi suntem f liberali.
Am venit in israel prin emigrare, am stat aici vreo 4 ani , am renuntat eu la facultate , el era deja inginer...etc.
Am deschis de nenumarate ori subiectul copii, ca eram de vreo 5 ani impreuna...si aici presiunile sociale erau mari..
Toti ne intrebau ...
Ca aici lumea face in mod obisnuit 3-4 copii...nu ca in romania copilul si catelul...
El , nu inca...bla bla bla...
Si nu ca nu stia sa ia decizii sau nu era sigur..sau nu ne iubeam...dar cu mentalitate de roman..
nu avem casa, nu aveam slujbele perfecte...etc..
eu aveam 26 de ani..
Am plecat in romanica eu intr-o vacanta.. si mi-a zis mama lui...
da de ce nu ramai insarcinata? Ce o sa te lase pe drumuri ca esti graviida?
Ia pune mana pe fraie zice ea...
Si i-a scris o scrisoare pe care eu personal nu am citit-o pana azi...
Si cand m-am intors din romania...el nu a venit cu mine... am zis...ce fac? Iau pastila?...si el a zis...Nu..
Cred ca a venit vremea sa ne marim familia.. ( el e singur la parinti )...si in aceeasi luna am ramas insarcinata...
Asta e povestea frumoasa...restul ..cu alta ocazie...
Deci cum spune si samiruta...deciziile astea nu sunt intotdeauna din varful pixului...precum un contract...
Hai ca mai intru..
pup

Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 14 EmptyMier Sept 15, 2010 1:06 pm

Buna gagici,
Azi am dormit pana la o ora astronomica, nu o mai marturisesc Very Happy Ma simt bine insa , parca nu ma doare burta ca ieri.. Sau poate am ras prea mult cu Gali!. Gali pupici!!!! Azi e o zi frumoasa cu soare, as vrea sa mai stau pe afara..

Manule, I love you cica barbatii sunt mult mai simpli in gandire decat noi ! Noi femeile avem multa imaginatie, complicam, ne inchipuim ca lucrurile sunt mai dramatice decat sunt in realitate. Asa ca fa fasolea aia cu ciolan o data ca mi-e pofta! Smile Intre timp lucrurile oricum vor progresa intr-un sens sau altul.Smile ...Dincolo de gluma, e bine ca ai fost directa si omul stie ce vrei in ciuda 'crizei' de moment. Asta este mare lucru.

Amy ma bucur sa aud! Imi place cum gandeste sotul tau.:-) Sa va ajute D-zeu sa gasiti repede copilasul vostru! I love you
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 14 EmptyMier Sept 15, 2010 1:19 pm

Si asa a aparut fetita ta, asa e? I love you Slava domnului! Smile Mona si eu multumesc Domnului ca mi-am pastrat fetita in burta la 21 de ani cand am ramas gravida din doua scuturaturi de izmene.... ...pe zi! Very Happy Iara dau in gluma! Serios vorbind, uite acum ai fetita mare, sa fie sanatoasa si fericita asta conteaza!..
Cu tine cum mai merge, cum te simti ? Maine zbori acasa, o sa te duci la mama ta sa mai povestiti? Fetita e in Bucuresti sau in alta parte?.. :-)) Multe intrebari,nu-i asa, raspunde cand poti tu, ca stiu ca esti cam incarcata acum! I love you
Sus In jos
lumy_clt
incepator
incepator
lumy_clt


Mesaje : 263
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 14 EmptyMier Sept 15, 2010 1:22 pm

Buna sa va fie inima suricatelor!

Dupa o absenta indelungata, asa pe fuga am reusit sa va citesc din urma.

In primul rand Mona iti urez, cu efect intarziat La multi ani!!!! Te felicit si pentru decizia luata in legatura cu seicul.Fie ca lucrurile sa se aranjeze asa cum iti doresti tu. Calatorie placuta spre Romania. Ps. la Iasi sa servesti ceva bun la Oscar sau la Steak House Laughing . Mi-e tare dor de Iasi.

Nasico felicitari pentru "ciucurel". Ai vazut ca am avut dreptate Laughing . O sa aiba fetele mele ce smotoci.

Galli sper sa iti iei si mataluta zborul cat de curand spre Frantica, sa fii alaturi de Tarzan.

Amy, sa stii ca mentalitatile dintotdeauna au fost impartite in legatura cu adoptia. Unii oameni sunt limitati, si n-ai ce le face. Atata timp cat soata te sustine, nici nu ar tb sa te intereseze ce zice lumea. Voi sa fiti sanatosi.

Lumih, sa stai cumintica, si sa ai grija ca, cu colul nu e de glumit, cat despre cerclaj, acesta se face, dc tin bine minte pana la 22-23 de sapt. Domnisorica din burtica e cea mai importanta. Las ca ai tu timp de toate dupa .... bounce ..stiu sunt tare glumeata...eu nu mai am timp mai de nimic.

Manule, ia-o usor cu G, agresiv/dar neagresiv .....ce sa mai, fi diplomata cum zice nasica. Toate la timpul lor.

Mire, ce amintiri frumoase imi trezesc flacaii tai. Sa creasca mari si sanatosi si sa va aduca numai bucurii.

Bruni, felicitari pt embrionasi. Sa fie lipiciosi si sa stea cat mai mult la caldurica.

Sami , ai mare grija cu raceala, sa nu dai in vreo complicatie. Ps cel mai bine e sa va intoarceti la apartamentul vostru.

Alinutahu, o sa traiesti la ecograf emotii din ce in ce mai intense, acestea vor culmina insa atunci cand va incepe bebe dansul in burtica.

In rest va trimit multi pupicei. Daca am uitat pe careva sa imi fie cu iertare, e fara intentie.
Ah, m-a amuzat tare "confruntarea" Galli-Lumih si nu numai.........bestiala!!!!!

Cat despre mine/noi ce sa va zic......am dormit 6 ore neintrerupte.....e un record!!!
Am dus fetele sa isi cunoasca strabunica, pe scurt bunica mea cea scumpa care m-a crescut de la 9 luni.

Ma pregatesc de aniversarea noastra, facem 11 ani de cand suntem impreuna, dar si de ziua de nastere a lui tati. Tocmai m-a sunat curierul ca e cu comanda pe drum..........traiasca internetul!!!

Pregatesc si actele pentru indemnizatia de crestere a copilului.deh....se fini nu mai sunt angajata,s-a terminat prenatalul si s-a supendat contractul.

Gargaritele cresc pe zi ce trece, deja trebuie sa le schimb garderoba, sunt din ce in ce mai solicitante, figurante Smile si geloase una pe celalalta....... Sunt firi foarte diferite si puternice.

Acu va las, ma duc sa pap si apoi sa iau fetele, sunt cu mama la plimbare. Azi e cald, deci vom servi lapticul in parc.

flower flower flower flower





Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 14 EmptyMier Sept 15, 2010 1:28 pm

mona, lumi, va imbratisez...
om vedea ce va mai fi...
mda, voi face fasolica si niste ardei copti...yammmii

apropos de behaiala, si eu am ras desi la un moment dat nu ma mai dumiream ce scuturam... si cand dupa gheata?? dar natur se pune??? Suspect
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 14 EmptyMier Sept 15, 2010 1:30 pm

hello,hello!!!
lumih, bine ca nu venisi iar cu probleme de-alea, sa imi aprinzi imaginatia pe cine stie ce cai......
da, asa e, noi avem muuuuuuuuuuuuuuuuuuulta imaginatie!!!
amy I love you
nico, pai cum sa nu fie el mandru????
manu, m-am blocat, nu stiu ce sa mai zic.....
monaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, te distrezi, ai?? maine pleci, te doare in basca!!!!
nu red ca-mi bati recordul la..... longevitate....... geek
seicul tau ce face, ce zice?? vine si el??

ma duc sa intind rufe, revin!!!
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 14 EmptyMier Sept 15, 2010 1:31 pm

lumi flower flower flower pt gargarite si mamica !
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 14 EmptyMier Sept 15, 2010 1:48 pm

mai fetelor...cine o face ca mine...ca mine sa pateasca...ce-am patimit azi-noapte cu porumbul ala...m-am trezit de vreo 3-4 ori sa ma duc la toaleta....nu-mi mai trebuie!!!gata!!!

acum sunt in cautare de covor...caut nuante de maro inchis,roscat si galben...insa galben sa fie numai cate un accent.
nu am preferinte pentru forma insa mi-ar place ceva cu desen asimetric,nu incarcat...in mintea mea vad un covor maro inchis uni cu o floricia galbena pe undeva...o linie alambicata roscata pe altundeva...ceva de genul asta...insa sunt musai culorile mentionate.
si nu mai vreau covor din bumbac si din ala flocos-ciucuros...ca mi-a mancat sufletu ala de acasa.
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 14 EmptyMier Sept 15, 2010 2:10 pm

Lumy! Sunt impresionata...ti-ai gasit tu timp pentru toate problemele si glumele noastre?!..Si tu si sotul pareti ca aveti un echilibru sufletesc extraordinar, nu stiu cum reusesti sa te descurci, sa va descurcati singuri cu toate!..
Multumesc mult pentru ganduri. Nu s-a pus problema de cerclaj la mine, eram deja in 23 de saptamani cand a fost pocinogul cu colul. Acum sunt 25 spre 26 saptamani, colul parea refacut ultima oara, sper sa se mentina asa. Si cand ma gandesc ca tu te duceai si la serviciu, cu gemene inca in burtica, iar eu nici cu treburile domestice nu mai trebuie sa exagerez....O fi si de la batranete! Rolling Eyes Daaaa, mi-e dor sa fac atat de multe lucruri, mi-e dor si de intimitate cu sotul meu (de cand cu sarcina nu mai este asa ca inainte), as vrea sa alerg in parc, sa ies in oras, sa vad marea, sa fac gimnastica, sa ma duc la un serviciu...
Dar inainte de toate as vrea mai mult decat orice sa am o inca o fetita sanatoasa!...Ce multe vreau, nu-i asa? Hai ca m-am plans si eu la tine, ca tu ai trecut prin asta...Te pup sa aveti grija de voi, ca tare frumosi sunteti asa toti patru! flower
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 14 EmptyMier Sept 15, 2010 2:23 pm

samiruto Razz te dreg eu maine cu niste fasole??? Very Happy
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 14 EmptyMier Sept 15, 2010 2:35 pm

Manule, pastreaza mie ciolanu', daca sami vrea fasolea! Very Happy

Afara-i soare...dar e frig!.. Neutral
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 14 EmptyMier Sept 15, 2010 2:44 pm

lumi, Sad e dezosat "ciolanul afumat
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 14 EmptyMier Sept 15, 2010 3:10 pm

gagici..v-am pupat...ma pregatesc de plecare...fug la cratite!
aa sa va mai spun ceva ce-mi sta pe suflet...probabil ati auzit la stiri de cei dou scafandri, ce nu mai sunt de gasit...doamne unul dintre ei era vecinul meu.. nu ne cunosteam foarte bine..dar e groaznice ce s-a intamplat...inca nu i-au gasit...sa pleci la munca si sa nu te mai intorci...
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 14 EmptyMier Sept 15, 2010 3:12 pm

Suspect affraid de ce sunt doua mesaje??
Sus In jos
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 14 EmptyMier Sept 15, 2010 3:20 pm

Gagicoante, iar ma "omorati" cu potoalele...ciolane, muraturi...
Eh...eu ma multumesc cu o shaoarma.....da' ce shaoarma...
Lumi mamuca de fete frumoase...voi sa fiti sanatoase.. ca de dormit...ai sa dormi tu bine peste vreo 10 ani...
Lumi de H, fata ne e la Bucuresti..e la mama la moldova Smile
hai pup gali de catel...
Edit: manu ...saracii oameni si familiile lor.....
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 14 EmptyMier Sept 15, 2010 4:11 pm

sa ai un drum usor catre casa, mona!!!!! flower flower flower
lumi, pupam trupa intreaga!!
manu, dupa amiaza placuta! spor la treaba!
sami, ce mai schimbi, soro?? unde? la voi acasa?
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 14 EmptyMier Sept 15, 2010 4:47 pm

manule,daca te aude Samirutzu meu...il ai la cina
galli,da,la apartament vreau sa fac niste schimbari...mi s-a pus pata ca am ingalbenit prea tare livingul:peretii,tavanul,perdeaua,draperia,lustra,covorul sunt galbene...mobila wenge-marou ala inchis de tot,setul din canapele de piele este maro-roscat,parchetul roscat....da acu mi se pare prea mult galben...ma gandesc sa ramana peretii si lustra galbene...canapelele roscate,mobila maro inchis,vrea usa schimb draperia cu una roscata,vreau alta perdea-galbena sau roscata nu m-am decis inca si un covor maro inchis cu accente galbene...hai ca te-am zapacit de tot...da in creierii mei se vede bine ce vreau eu Laughing acu sa mai si gasesc ce vreau.
si la bucatarie vreau sa mai pun niste polite suspendate si in dormitorul mic mai am de cumparat un televizor si sunt gata!!!

m-am intors de la intalnire....gata!!!!achizitionat si Merionalele bounce bounce
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 14 EmptyMier Sept 15, 2010 5:18 pm

manu, depre cei 2 scafandrii ce sa zic-imi pare au, mai ales ca erau tineri.
cumplit......... am impresia ca au ramas blocati pe undeva......
si plus vrea rea......... ufffffffff, doamne......cumplit.......

sami, ar fi frumos daca ar fi covorul cu cele 3 nuante in el, nu?
din descrierile tale mi se pare ca mg mai bine asa cu toate,nu?
cu merionalul, sa fie in ceas bun cu gemeni, soro!!!!!!!!!! I love you

as manca ceva, dar nu stiu ce...................
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 14 EmptyMier Sept 15, 2010 5:48 pm

sa fie intr-un ceas bun...sa ai gura aurita!!!
cateodata sunt optimista si convinsa ca de data asta o sa reusim...alteori sunt inspaimantata de un nou esec...alteori ma intreb daca sunt oare cea mai pacatoasa femeie de pe lumea asta din momemt ce Dumnezeu nu-mi ingaduie sa devin mama...alteori ma rog sa mi se deschida mintea si sufletul si sa pot sa inteleg ce am de inteles din toate experientele pe care mi le da...alteori ma gandesc la faptul ca exista intotdeauna o lege a compensatiei...ca unii oameni nu pot avea totul in viata si altii nimic si ca mi-a dat DD un barbat bun,o casnicie frumoasa,lipsa grijii pentru ziua de maine...in schimb nu-mi da un bebe...ca sa nu mi se urce la cap ca viata mea e perfecta.
uuuuuuooooffff.....cred ca e sindrom premenstrual....asa ca mai bine ma duc sa fac ceva constructiv....ca gandurile astea nu-s bune....dar imi dau tarcoale din cand in cand.
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 14 EmptyMier Sept 15, 2010 6:33 pm

lylyshor, tu nu ne spui nimic???? ce faci, cum esti, ce noutati ai???
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 14 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 14 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul - 8
Sus 
Pagina 14 din 25Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 19 ... 25  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul- 15
» Discutii zilnice de tot felul-13
» Discutii zilnice de tot felul-22
» Discutii zilnice de tot felul- 14
» Discutii zilnice de tot felul -16

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: