Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul - 8

In jos 
+13
SOS Infertilitatea
Ellyshor
lyly_mar
samira33
brunadria
luminita42
guzelnico
alinutahu
mirela2
amy
menics
galliciana
Admin
17 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 18 ... 25  Urmatorul
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin



Mesaje : 279
Data de inscriere : 11/04/2010

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 12 EmptyMier Sept 01, 2010 7:22 am

Rezumarea primului mesaj :

Discutii zilnice de tot felul cheers :
Bun venit in luna septembrie!!!

Aniversari ale lunii septembrie:
gina monica - 04 sept cheers sunny
Mona - 10 sept cheers sunny
Libru - 10 sept cheers sunny


Ultima editare efectuata de catre Admin in Joi Sept 02, 2010 7:22 am, editata de 1 ori
Sus In jos
https://sertarelulcucopii.forumdediscussions.com

AutorMesaj
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 56
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 12 EmptyLun Sept 13, 2010 7:10 pm

Nu Gali, nu mai vrea. Fetita a vrut sa-l vada pe el si fratiorul , dar daca el a inceput cu conditii de astea irealiste, fata a cam renuntat. Eu i-am zis totusi sa caute pe internet si asa zisele cursuri gratis (!!), ca sa nu-i mai aduca tacsu acuzatii ca uite de aia nu vine ea la el, ca nu cauta oportunitati....Ne-am uitat azi amandoua, ciuciu cursuri gratis pe termen scurt, cum si banuiam. E un om total ilogic, nici nu ma mai strofoc sa explic cum e, ca nu merita, ca d-aia ne-am si despartit acu 20 de ani. Fericita a fost clipa aia cu toate ca atunci nu am realizat.

Hai te pup! sper ca nu te-ai enervat rau azi si daca ai facut-o macar a fost cu motiv Wink
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 56
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 12 EmptyLun Sept 13, 2010 7:17 pm

Gali, ne-am gandit la nume si eu si H., m-am consultat si cu fata mea Smile Ce telepatica esti !Smile Dar nu-mi vine sa zic, inca nu e batut in cuie si parca e prea devreme.. Sunt inca tematoare, nu vreau sa visez mai departe de ziua de maine... Sper sa ma intelegi.. flower
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 12 EmptyLun Sept 13, 2010 7:18 pm

aha, deci e cam ....sucit, cum se spune....
mi-a trecut, deja, ca era luni azi...si sa nu incep aiurea saptamana.....
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 12 EmptyLun Sept 13, 2010 7:26 pm

lumi se spune ca e bine sa alegi numele bblusului din timp, si sa vb cu el toata ziua.
iar tu trebuie sa fii optimista, soro!!!!!!!!!!
ce caine prost am- acum mananc pe ziua de azi..........
i-am pus de dim, dar nu s-a atins de ea.....
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 56
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 12 EmptyLun Sept 13, 2010 7:33 pm

Asa e Gali, de acord, dar sa ma apuc sa-i ''public'' numele parca e prea devreme pentru mine.'.. Mai tarziu e mai bine, vreau s-o vad sanatoasa mai intai! Optimismul e optimism, dar eu tot cu grija traiesc.. flower
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 12 EmptyLun Sept 13, 2010 7:38 pm

da, ai dreptate lumi! I love you
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 56
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 12 EmptyLun Sept 13, 2010 8:19 pm

Daaa, Gali numai dreptatea e de mine..Very Happy Ce sa fac, draga mea, daca asa simt.
Pana una alta sunt constipata fara speranta de vreo doua zile, ma duc sa-mi fac niste iaurt cu fructe, ce-oi gasi prin casa..poate bun ar fi kiwi dar nu am acum...Rolling Eyes

Pup fetele!
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 12 EmptyLun Sept 13, 2010 8:36 pm

Pentru ca grija era cat casa si am numarul turcoaicei mele preferate, i-am dat un mesaj si mi-a zis ca e ok si ca au un bayram prelungit pentru ca au musafiri: nasii din Romania.
Deci, absenta ei este motivata.
Babyblue, asteptam un semn si de la tine sa stim ca esti ok.
Lumi, noi asteptam cuminti sa ne comunici numele, cand consideri tu ca e ok.
Mona, pup si ms de sfat. Nu degeaba esti psihologul familiei noastre de fete dragi.
Pup si restul fetelor.
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 12 EmptyMar Sept 14, 2010 7:36 am

neataaaaaaaaaa! o cafeluta????
m-am trezit mai tarzior ca de obicei, pe la 7 si ceva cheers
ieri am facut destula miscare, asa ca eram obosita.
sa aveti o zi buna, va astept!!!!!
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 12 EmptyMar Sept 14, 2010 7:42 am

Buna dimineata.
La mine e liniste, nu mai e buget, nu mai am nici cu ce sa cumpar pentru ,,studenti" Very Happy.
Asa ca azi mi-am programat mai multe controale prin ,,curtea scolii" sa treaca timpul mai repede.
Sunt foarte bucuroasa ca mi-au sosit prin posta si niste felicitari cu goblenuri, pe care le-am comandat saptamana trecuta. Dar sunt pictate si vreau neaparat sa le fac schema pe hartie, ca sa le pot face si alta data. O sa va arat cand o sa fie gata prima, dar mai dureaza.
Va pupic cu drag si aveti grija de voi.
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 12 EmptyMar Sept 14, 2010 8:28 am

buna dimineata
o zi buna sa avem doamnelor
flower
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 12 EmptyMar Sept 14, 2010 8:32 am

neatza si de la mine...
sunt asa...nici cum de fapt...G continua renovarea dormitorului, imi cere parerea vis a vis de culori...eu rezervata: cum vrei tu...
in rest ca si cum nimic nu s-a intamplat...e nebun de legat....
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 12 EmptyMar Sept 14, 2010 9:33 am

mi se pare prea individualist, manu.
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 12 EmptyMar Sept 14, 2010 9:50 am

da gallii, este, dar ce sa-i fac? il iubesc, si ma doare sufletul sa vad ca in astfel de cazuri...iubirea nu este suficienta...nu ajuta la nimic...asta doare al naibii....dar...mergem mai departe...
Sus In jos
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 12 EmptyMar Sept 14, 2010 10:06 am

Neata fete frumoase si mai ales inimoase.
Imi era dor de voi..
Gali, nu te pune cu nebuna ca-ti trag o vizita...pot sa vin cu avionul de la iasi la ...undeva pe aproape...mai stii...las ca mai vorbim noi...am sa te sun din Rom...
Lumi, eu cred ca tu procedezi foarte corect..las ca noi ne multiumim sa stim numele peste cateva luni...
Aici nu se da numele decat dupa "brit"...adica dupa 8 zile dupa ce se naste copilul...
I se da copilului numele care i se potriveste...dupa ce-l vezi...
Eu zic ca asa e ok..
Manu, intelege fata draga ca interesul tau nu este sa-i "smulgi" o aprobare , intr-un moment de
"slabiciune" in pat dau dupa o saptamana de "nesx"....
Eu din contra, as lua o atitudine rezervata, fara vizite nocturne...stai pana tarziu, dar te duci la tine sa dormi...etc...
Lasa-l sa se gandeasca, sa inteleaga ca EL+ manu= Familie, camin comun, copii...
Si nu ma mai "bulsheriti" cu nu conteaza actele.
Evident ca nu conteaza ( ca oricand se pot desface ) , dar este un simbol, simbolul unei acceptiuni a vietii in doi, a dragostei, a respectului si a trainiciei...
Acum, ca nimic nu e "for ever" e altceva....dar sa pleci la drum cu indoilala si cu nesiguranta in suflet...parerea mea e...... BAD Kity..Kity...
So, iti doresc multa lumina , sa poti sa vezi lucrurile cum trebuie...De altfel eu am incredere in tine...tu ai mai luat decizii dure si in trecut. Deci esti o femeie curoajoasa....si meriti un barbat curajos...onest sincer, sa te aprecieze asa cum esti...
ca de altfel, noi toate..
Ai ca bat campii...scuze, dar sund in "suferinta"..
Amy, pupici si tie draga fata....uff ce mediu scolar mai ai si tu....
puuupppp
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 12 EmptyMar Sept 14, 2010 10:22 am

auzi, fata, bulsherit e expresie moldovineasca??? Very Happy Very Happy Very Happy
soro, bine zici si cu actele.
si cu deciziile... si eu am ajuns la concluzia ca el o speculeaza, pt ca e convins ca il iubeste!
dar, el trebuie sa se hotarasca, nu??? asa ca, manu, lasa-l putin liber,sa isi adune gandurile.

manu, indiferent cat ar durea, tu trebuie sa fi ferma pe pozitie, in functie de dorintele si viitoarele tale realizari in viata! acuma tu esti cea care decizi! I love you I love you I love you
trebuie sa treci linia de sosie prima, nu uita!!!!

bruni, ce fac gemenii nostrii? sper ca esti cuminte!

amy, I love you flower
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 12 EmptyMar Sept 14, 2010 10:33 am

dragele mele... aveti dreptate...
mona, exact cum spui, nu ma gandesc sa smulg nicio declaratie...este clar ca nu am cum
galli...daca speculeaza, inseamna ca nu ma cunoaste, si ca nu realizeaza ca eu am luat decizia de nu mai continua asa,

asa cum v-am spus , pe 25 sept, vreau raspunsul, da ori ba....scurt....iar pana atunci, oricat m-ati condamna, eu profit de ce este placut...de ce? pt ca ma simt bine, si nu vreau sa-mi rapaesc doua saptamani de placere...si asa cum v-am spus... eu undeva in adancul sufletului ma astept la acelasi raspuns... nu el profita de mine, eu de el...ma simt bine, imi place sa-l vad ca se agita cu telefoanele cand "uit "sa raspund sau cand ma insista se ne vedem...suna un pic a razbunare... nu stiu, poate doar pt orgoliul meu...fac numai ce-mi face placere...este una din metodele mele de a trece peste momentul critic...
va asigur, ca nu accept decat un raspuns ferm, concret...ambiguitati, nici macar alt timp de gandire, nu mai accept.... timpul expira pe 25. simplu!
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 12 EmptyMar Sept 14, 2010 11:03 am

manule,sa ma ierti daca ti se pare nepotrivit ce spun dar cu ultimatumurile astea nu e bine.
parerea mea personala este ca esti pe un drum gresit...instinctul sunt sigura ca-ti "sopteste" adevarul...poate inca nu vrei sa-l accepti si de asta ai aruncat mingia in terenul lui.
in viata foarte putine lucruri sunt sigure,poate nimic si atunci cum poti avea tu pretentia sa-ti garanteze cineva ceva???astepti sa-ti raspunda ce???ca ...gata!!!m-am gandit mai bine si pana la urma m-am decis ca vreau un copil.
asta nu se decide in 2 saptamani de gandire...asta se simte de catre ambii parteneri,de multe ori fara sa mai fie nevoie de vreo discutie in sensul asta...vine de la sine ca o completare a iubirii,a legaturii dintre cei doi parteneri.
parerea mea,din cate am putut intelege din cele relatate de tine este ca el fie nu este pregatit pentru "next level" ,fie nu-si doreste acest "next level"...ii e bine asa cum e acum.
asta nu inseamna ca e un tip de blamat...pur si simplu va doriti lucruri diferite de la viata...cel putin in acest moment.
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 12 EmptyMar Sept 14, 2010 11:47 am

este un ultimatum sa se gandeasca , sa nu-mi mai spuna mie ca el nu poate lua decizii sub presiune...in nici un caz nu va spune ca vrea...suntem de 10 luni impreuna, dar daca realizeaza ce se intampla, poate incerca... daca nu...nu
eu va dau dreptate tuturor...dar asa cum va ziceam ...la cate luni au trecut, ca mai astept doua saptamani...nu-i nici o chestie... dupa, eu nu-mi voi putea reprosa nimic...chiar nimic, eu il iubesc si i-am oferit si intelegere, si rabdare...mai mult nu am ce sa-i mai ofer...nici in ruptul capului o relatie asa "izmene pe calator" cum este acum...

unele dintre voi stiu de pe DC ca eu am renuntat la o relatie de 5 ani, am rupt o logodna, pe aceeasi tema : copii...nu ma opresc din drumul meu atata timp cat EU pot face copii...ca este greu, da recunosc nu-mi este usor deloc, tinand cont ca ne facem fel de fel de scenarii pe parcursul unei relatii...dar, sunt sanatoasa, am un cap pe umeri, o casuta a mea...si o viata inainte...si sa-l ia naiba de butoi ca de sambata l-am spart si am zis ca in curand nu mai cad in el...

Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 12 EmptyMar Sept 14, 2010 12:01 pm

manule,te rog din suflet nu-ti construi o obsesie din facutul de copii...o sa vina toate la timpul lor...daca iti spun eu cu situatia mea asta....tu nu ai niciun motiv sa disperi...esti sanatoasa si tanara.
relaxeaza-te si asteapta momentul.
am citit aseara o chestie foarte frumoasa si adevarata...sintetizand spunea cam asa:dorintele sunt ca si fluturii:cu cat alergi mai disperat sa-i prinzi ,incantat fiind de frumusetea lor cu atat vor zbura mai departe de tine,insa daca stai linistit vor veni singuri si se vor aseza pe mana ta si ai sa-i poti admira in voie.

eu iti doresc sa-ti fie bine in suflet si sa gasesti exact ce cauti in viata asta.
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 56
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 12 EmptyMar Sept 14, 2010 12:01 pm

Salutare fete,
Fata Mona de unde o scosasi pe asta cu bulshiteritul , ca e ca lumea rau! lol! Acu' zici ca actele conteaza ai?.. dupa ce zece ani facusi si tu pe gratuita ai? ...geek Na, ca acu iti dau dreptate si eu cred sa sunt simbolul angajamentului intr-o relatie. Si cand te gandesti ca asa gandeam si eu pe vremuri.rendeer Ce bune suntem noi toate bune de sfaturi, fir-ar sa fie.. I love you

Manule hai sa zic experienta mea de tinerete, sa vezi ce 'dasteapta' am fost io(!) Parca ti-am mai zis ca am avut un prieten capricorn, om educat, cu inteligenta banului, cu purtari alese (asa se dadea!), cu stare materiala, divortat, cinic fara pereche, basca cu 10 ani mai mare ca mine. Diferenta era ca eu aveam fetita si el doi copii din prima casatorie. Nu ne intalneam la mine, ca eu pe atunci locuiam cu o sora si aveam si fetita mica. Atunci cand puteam si eu scapa de acasa cateva zile, era ca o aventura, ne simteam bine impreuna, ne-am distrat , colindam cluburi si restaurante, tari straine, hoteluri.. prostii de-astea. Relatia cu el mi se parea fascinanta, misterioasa, omul vorbea putin, in ghicitori, se dezvaluia incetul cu incetul. (Mai tarziu am aflat ca nu prea avea calitati de aia parea asa misterios!). Dupa trei ani i-am zis ca as vrea sa ne facem planuri serioase impreuna. A sarit ca ars ca el nu se mai insoara, dar a avut grija sa ma inconjoare pe urma cu toate atentiile posibile ca sa nu-l parasesc. Dupa un timp (1-2 ani) incepuse sa balmajeasca ca poate,poate...intr- zi o sa ne adunam amandoi de pe drumuri..etc.etc...Adica bulshituri, cum zice Mona. M-a dezamagit enorm si indoiala s-a strecurat in capul meu forever. Totusi am ramas in relatie, gandind ca avem avantaje reciproce, mai ales ca eu nu doream sa-mi caut alt barbat , fetita mea avea 6 ani si nu aveam timp si libertate sa-mi gasesc pe altcineva.
Manule...cand l-am cunoscut aveam 26 de ani, cand l-am parasit implinisem deja 36. L-am parasit simplu si fara regrete, imi amintesc ca l-am vazut pentru prima oara plangand si culmea culmilor, inca vorbind de planurile noastre de viitor (?!!)
L-am uitat ca si cum nu ar fi fost niciodata. M-a sunat acasa mult timp dupa aia, chiar si dupa ce m-am maritat, nu stiu ce mai vroia, nu am fost niciodata curioasa sa aflu.

Nu am morala la povestea asta. E doar o experienta pe care ti-o impartasesc voua, tie mai ales, pentru ca imi amintesti un pic de mine, de suferinta mea, de visurile mele din vremea aia. Poate ajuta la ceva povestea asta, poate nu. Nu toti barbatii sunt la fel si uneori poti sa ai surprize minunate in viata, dar alteori, e bine sa-i lasi in urma pe barbatii nehotarati, sa-si rumege in liniste 'pretioasa' singuratate.

flower
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 12 EmptyMar Sept 14, 2010 12:14 pm

lumi, draga, corect, singurul regret pe care il am este ca am mai pierdut ceva timp fara sa realizez ceva concret...atat.
si o invatatura: iubirea nu rezolva toate problemele...e nevoie si de maturitate si asumarea unor responsabilitati...
toate suntem bune la sfaturi, stiu... eu cap de lista... Laughing
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 56
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 12 EmptyMar Sept 14, 2010 12:39 pm

Manu, ba io, ba io sunt..... cap de lista! lol!

Gali, de cand cu dezbatutul asta pe marginea relatiilor scratch , uitai fata mea sa te felicit pentru taticu tau, ca mi-ai si zis ca a fost ziua lui (zodia fecioarei!)..
Sa-ti traiasca, la multi ani fericiti si sa-si recapete sanatatea!
flower
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 12 EmptyMar Sept 14, 2010 1:07 pm

sa-mi fie de bine,tocmai am mancat de pranz...2 porumbi fierti si un mar verde acrisor...m-am umflat in burta de imi vine sa mor Very Happy

intentionez sa fac inainte de fiv cura cu zeama de lamaie pentru imunizare...ca ma enerveaza racitul asta atat de des.
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 12 EmptyMar Sept 14, 2010 1:34 pm

Manu, ce sa zic, nu mi se pare ca ai pierdut chiar mult timp, cu George al tau, acum. Bine ca nu au fost cativa ani, cum ai asteptat dupa celalalt.
Si ce s-ar fi intamplat, daca ramaneai insarcinata si nu ii ziceai nimic? Crezi ca daca nu voia copilul si tu il doreai din toata inima, asa cum stim toate, ar fi contat? Ar fi fost copilul tau si tu ai fi ramas mama lui, indiferent ca langa tine ar fi fost G sau M sau D sau mai stiu eu cine...
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 12 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 12 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul - 8
Sus 
Pagina 12 din 25Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 18 ... 25  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul- 9
» Discutii zilnice de tot felul-12
» Discutii zilnice de tot felul-10
» Discutii zilnice de tot felul-13
» Discutii zilnice de tot felul -11

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: