Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul - 8

In jos 
+13
SOS Infertilitatea
Ellyshor
lyly_mar
samira33
brunadria
luminita42
guzelnico
alinutahu
mirela2
amy
menics
galliciana
Admin
17 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15 ... 25  Urmatorul
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin



Mesaje : 279
Data de inscriere : 11/04/2010

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 5 EmptyMier Sept 01, 2010 7:22 am

Rezumarea primului mesaj :

Discutii zilnice de tot felul cheers :
Bun venit in luna septembrie!!!

Aniversari ale lunii septembrie:
gina monica - 04 sept cheers sunny
Mona - 10 sept cheers sunny
Libru - 10 sept cheers sunny


Ultima editare efectuata de catre Admin in Joi Sept 02, 2010 7:22 am, editata de 1 ori
Sus In jos
https://sertarelulcucopii.forumdediscussions.com

AutorMesaj
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 56
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 5 EmptyVin Sept 03, 2010 7:39 pm

Daaa, Gali, cred ca te-a surprins si impresionat! :-))
Cu fiica-mea, nu de vizitat america se gandeste ea, ca a mai fost acolo pe la 17 ani..Avea drept de emigrare de asemenea, dar nu prea a atras-o perspectiva sa stea la taica-sau. Acum mai mult vrea sa-si revada fratiorul, care are vreo doi ani :-)
Am vrut si eu sa mai scriu ceva pe la gravidute, dar iar m-am enervat cu blocajele de computer, nici nu stiu din ce cauza or fi..Asa ca am renuntat pentru moment.

Pupici!
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 5 EmptyVin Sept 03, 2010 9:04 pm

buna seara fetelor

nu pot sa sufar asistentele neindemanatice care iti scociorasc cu acu prin vena in speranta ca o nimeresc Evil or Very Mad
mi-am facut pe seara analize si asa m-a chinuit asistenta de mi-a stricat toata seara...ca sa nu mai spun ca mi se formeaza si o vanataie de toata frumusetea pe mana dreapta...sper ca pe stanga nu...ca nu i-a reusit din prima si m-a intepat in ambele maini Evil or Very Mad

am facut si eco la Albu...ovulez pe dreapta luna asta...am un folicul de 18 mm care se sparge pana maine ca am si mucus deja si ma si doare ovarul drept...endo trilaminar si de 9,16mm.
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 5 EmptyVin Sept 03, 2010 9:26 pm

iubita, da tu numai din-astea nimeresti???
nu ai avut cum sa tragi cu ochiul sa vezi cum lucreaza?
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 5 EmptyVin Sept 03, 2010 10:19 pm

galli,la cat m-am intepat pana acum...le simt daca sunt meseriase dupa cum imi pun acul pe piele...si pe asta am simtit-o incordata...tocmai ii lesinase o pacienta inaintea mea.
i-am spus sa-mi scoata acul imediat ca nu e prinsa vena si mi-a raspuns ca mai insista ca "poate o prinde".
pai asa femeia lu' Dumnezeu???
eeee...la mana cealalta mi-a bagat bine acu din prima...i-am si zis de se uita la mine ca la o ciudatenie. Very Happy
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 5 EmptyVin Sept 03, 2010 10:26 pm

Albu mi-a zis ca daca as face Fiv cu el mi-ar da Prg injectabil de 250 la 4 zile si mi-a mai zis ca e de parere ca diferenta la Fivu asta o s-o faca administrarea de Clexane.
a fost un dragutz...m-a luat fara programare,eu ma dusesem doar la analize de sange si m-am dus si pana la MMF sa intreb de el-ca era coada la analize si sa nu ma plictisesc Very Happy si m-au trimis fetele la cabinetul unde avea program de eco...tocmai iesea o pacienta din cabinet si m-a primit imediat-bine,nici nu mai erau alte paciente la usa care sa astepte.
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 5 EmptyVin Sept 03, 2010 10:28 pm

saptamana viitoare ii scriu doftorasului cu ochi albastri sa vedem cum dam drumu la treaba.
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 5 EmptySam Sept 04, 2010 7:04 am

buna dimineata
un we fain tuturor
flower
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 5 EmptySam Sept 04, 2010 8:14 am

Buna dimineata fetele.
La mine program de curatenie, ca nu se mai poate. Am si bagat o masina de spalat. Mancare nu fac pentru ca am facut joi seara niste ardei umpluti.
Poate reusim sa si iesim pe undeva, mai vedem.
Sa aveti un week-end minunat si voi!
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 5 EmptySam Sept 04, 2010 8:29 am

nici eu nu fac de mancare...am facut ieri.de spalat tot ieri.
azi merg la bazin,la sauna si la niste cumparaturi.

oare e prea devreme sa scot hainele de toamna???adica bluze cu maneci lungi,sacouri,gecutze,pantaloni lungi etc???

de cateva zile rumeg la ideea de zacusca...parca m-as baga la o serie...as coace vinete si kapia pe gratarul din curte...as innabusi ceapa,rosiile si ciupercile...apoi as tine zacusca vreo ora pe flacara si vreo 4 in cuptor,in vase de ceramica.
noua ne place tare mult zacusca...da si lenea e mare ca e ceva de munca la ea Very Happy
inca mai pitrocesc la idee...dar cred ca totusi fac...tre' sa-mi iau inima-n dinti si sa sacrific 2 zile.
Sus In jos
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 5 EmptySam Sept 04, 2010 9:48 am

buna dimineata si de la noi ....eu va invit la o portie de cereale pt ca la noi diminetele incep cu mancare in loc de cafea Laughing

si noi ne-am programat ziua de astazi pt cumparaturi ,oricum afara este foarte inorat si cand polua cand nu , si oricum am nevoie de ceva bluzite si una sau doua perechi de pantaloni pt ca in cei vechi incap mai greu si ma strang si bluzitele vechi ale mele sunt pana in talie si ne iese burtica afara .....
sami sa sti ca eu deja am scos un rand bun de haine de toamna la iveala pt ca au fost zile cand nu au fost mai mult de 18 grade si am inghetat

oricum sa aveti un wekeend placut ... flower

LA MULTI ANI pt Gina ,multa sanatate si fericire flower
Sus In jos
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 5 EmptySam Sept 04, 2010 9:52 am

vad ca va-m inebunit cu zacusca Laughing ......oricum eu zic ca oricat de multa munca este cu ea merita facuta macar o portie ,si nu de alta dar mie mi sa pus pata pe ea si nu am asteptat si am dat o fuga pana la mag si am luat un borcanel si sa stiti ca este foarte mare diferenta intre cea de mag si cea facuta acasa ,nu zic ca nu a fost buna dar....
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 5 EmptySam Sept 04, 2010 11:08 am

Gina, LA MULTI ANI, si tot ce iti doresti tu!!!
hello,hello!
un we frumos si voua!
la mine e putintel mai caldut, dar nu pt mult, cred.....
de mancare nici eu nu fac, ci doar rufe, si aspirici, apoi mai vad....

hihi, voi faceti zacusca, eu vin la voi sa mananc cheers cheers cheers !
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 56
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 5 EmptySam Sept 04, 2010 4:49 pm

Buna fete, eu nu fac nimic adica ''I am doing nothing'' ca deh asa a indicat doctorita olandezoiaca.
La mine e soare -23 grade mi se par caldura nu gluma -stau inca afara pe sezlong. Azi a fost botez la noi in familie, la bucuresti. A botezat sora-mea (cea de-a treia) pe fetita ei. As fi vrut sa fiu si eu acolo, dar nu se pot face toate pe lumea asta , se pare! Smile

Va pup pe toate , mai vorbim!
flower
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 5 EmptySam Sept 04, 2010 5:10 pm

Sa iti traiasca nepotica cea micuta, crestinata azi,
sa aiba parte de tot binele din lume, sa fie sanatoasa!!!!!!
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 56
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 5 EmptySam Sept 04, 2010 6:59 pm

Gali, multumesc! cu toate ca nu am zis-o ca sa primesc urari. Smile Dar tu esti mereu pe faza! Ziceam si eu doar asa, pentru ca m-am gandit la asta toata ziua, ce-or fi facut, cum o fi iesit. A fost doar familia, s-au dus la biserica si pe urma la restaurant sa manance ceva. Eu trebuia sa fiu nasa, dar am renuntat din cauza sarcinii. Sora-mea cea mare a nasit pana la urma, bine ca suntem patru surori sa ne tot nasim intre noi Smile Aflu detalii diseara de la fata.

Gina, la multi ani fericiti!!

flower
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 5 EmptySam Sept 04, 2010 7:26 pm

buna seara
sunt obosita moarta...am bantuit toata ziulica prin oras.
am fost la bazin,am facut sauna,am stat in jacuzzi.
am fost la cumparaturi:de-ale gurii,produse de curatenie si pentru mine am facut cateva achizitii...4 dresuri,vopsea de par,sampoane si masti de par-am luat Syoss Profesional si ala cu bere...sunt tare curioasa cum sunt....asaaa....mi-am luat si crema de noapte L'oreal nush de care...si 2 puloverase-unu gri si o jacheta neagra cu nasturi mici,pe sub care sa port tot soiul de tricouri.
acum ma duc sa ma dusuiesc/cremuiesc si direct in varfu patului ma installez...la un film cu sotiorul meu drag..

seara buna tuturor.
flower
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 5 EmptyDum Sept 05, 2010 7:31 am

neataaaaaaaaaaaaaaaaaaa
o cafea slaba, cu lapte!
sami, speram ca te-ai revigorat dupa dusul de aseara!
va astept la mic dejun, o duminica placuta!!!!! I love you I love you I love you
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 5 EmptyDum Sept 05, 2010 7:54 am

Buna dimineata dragelor si ms galli de cafeluta.
Eu m-am trezit matinal, m-am pus pe facut paine, asa ca este deja in cuptor, gata crescuta.
Sa aveti o duminica frumoasa.
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 5 EmptyDum Sept 05, 2010 8:08 am

amy, astept o bucatica de paine calda!!!!
cred ca voi mg dincolo azi, sa imi treaca duminica!
incep sa ii simt lipsa lui tarzan, si sper sa se termine cat de rd!!!
nu stiu cat voi sta! sper sa fie bine!
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 5 EmptyDum Sept 05, 2010 8:21 am

buna dimineata si de la mine
azi fara program deosebit...am de impaturit vreo 4 masini de rufe...ma duc la bazin si cam atat.
o Duminica faina tuturor.
flower
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 5 EmptyDum Sept 05, 2010 10:05 am

fetelor,sa va povestesc ce am visat azi-noapte:
era iarna si eram cu Samirutzu meu la munte ...cautam o cabana pe care nu o gaseam defel...si la un mom.dat cineva ne-a aratat un munte inaaaaaaaaaaaaaaalt si ne-a indicat varful muntelui.
era o zapada de peste 2 m inaltime si impreuna cu sotiorul am inceput sa urcam,inotam prin zapada mai mult...nu era drum facut,practic noi faceam drumul,zapada era neumblata,imi intrase in gura si peste tot si am reusit sa ajungem la cabana din varful muntelui...cabana era acoperita toata de zapada si la intrare ne astepta un batran cu zambetul pe buze,cu barba alba,tunsa scurt.
am intrat in casa...era cald si bine...mirosea a varza acra,calita in ceaun.
ne-a dat sa mancam si ultima imagine din vis este cea in care stateam in bratele Samirutzului,la geam si ne minunam ce frumos se vede tutul in jos si cum suntem noi deasupra tuturor....si m-am trezit.

ma duc sa vaz ce inseamna toate astea Cool
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 5 EmptyDum Sept 05, 2010 10:38 am

mda...mi-am prins urechile...pe fiecare site scrie altceva...mai bine ma las pagubasa Shocked
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 56
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 5 EmptyDum Sept 05, 2010 11:43 am

Buna dragutelor,
Ce faceti , leneviti, va distrati, trebaluiti?..:-)

Samiro, visul e frumos, eu cred ca inseamna ca ai sa fii fericita si linistita!. sunny Iar urcarea ta si a lui samiru, chiar si asa anevoioasa, faptul ca ajungeti la inaltime, intr-u loc cald si primitor, eu stiam de la mama ca inseamna mare realizare, caminul cald inseamna ca e realizare in familie Smile Sa dea D-zeu!

Cand pui de calatoria la unguri?..daca vorbesti cu kovacsul sapt. asta te programeaza chiar in septembrie sau in octombrie, nu?..

''Nush'' cum sa zic, da' de la fivurile astea de toamna sa veniti toate bortzoase, ca altminteri nu mai vorbesc cu voi Very Happy

flower
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 5 EmptyDum Sept 05, 2010 11:59 am

lumi,saptamana viitoare ii scriu...mai astept sa-mi recoltez si PRG nr. 4 din a4a luna de monitorizare...asta se va intampla Miercuri si tot Miercuri ii trimit mail.
probabil ca pana la sfarsitul lui Septembrie imi voi face iar Paps si secretii si din Octombrie incep AC...si daca ma pup cu programul doctorului in primele zile din Noiembrie incep stimularea.

nici nu vreau sa ma gandesc cu ce lada de medicamente o sa ma duc dupa mine:am deja 2 cutii de Clexane,urmeaza sa mai achizitionez una,voi lua dupa mine Prg injectabil,toate naturistele mele plus injectiile de stimulare ca vrea sa-l rog pe doctorash sa-mi dea reteta de Merional-una din fetele cu care am fost in Martie acolo face acum in Septembrie si pe 16 e la el asa ca mi le cumpara ea.Vreau sa folosesc Merional in loc de Menopur din considerente financiare-efectul este absolut acelasi...insa Menopurul in Ro costa cam 85 de lei fiola iar Merionalul in Hu costa 30 de lei fiola.
Deci la o stimulare cu 24 de Merional ma costa injectiile720 de lei fata de 2040 cat m-ar costa cu Menopur.


aaaaa...plus medicamentele obisnuite de calatorie:de cap,de burta,de raceala,de stomac,de temepratura...de rinichi mai noi etc etc.
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 56
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 5 EmptyDum Sept 05, 2010 12:44 pm

Te pomenesti ca dau zapezile in noiembrie si razbateti prin zapada ca in vis..Smile Da, ar fi minunat sa gasesti merional, astea sunt tot FSH, parca cu LH ca si menopurul (?), nu mai tin minte. Mama, dar ce diferenta de bani, bine ca ai aflat. Si bine ca raspunzi frumos la menopur!Mie ultima oara, adica in noiembrie anul trecut mi-a dat predoaica puregon vreo 12 zile, parca era cateva milioane bune doza, am ramas cu gura cascata la farmacie.

Eu astep sa fiarba porumbul acum , mi-a luat H vreo 4 bucati, 1 euro doi!..Cool. :-)
Saracu' a muncit din greu ieri, a gatit, a spalat vase, a curatat frigi, a facut cumparaturi, sortat pentru spalat, intins rufe, calcat 5 camasi. La cina mi-a gatit ceva condimentat, cum ii place lui, sa lesin de greata, un orez thailandez cu piept de pui, aromat la greu!S-a necajit ca nu a realizat ca nu-i bun pt.mine. Pe urma mi-a fiert mie orez separat si am mancat cu carne si legume fara nimic altceva, ca de fapt asa imi place. El mananca altfel, isi baga la greu peste mancare ba red chili, ba soya souce , ba mustar cu hrean rahaturi de astea..La cosmetice a zbarcit-o, nu e obisnuit sa cumpere si a venit cu crema de noapte in loc de crema de zi :-) Las ce e buna i-am zis eu, sa-l consolez. Oricum fetelor e obositor si pentru el, sper sa-l tina puterile. Eu sper sa fiu mai bine cu colul asta, macar sa mai misc si eu cate ceva, cat de putin.

Hai pupici!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 8   Discutii zilnice de tot felul - 8 - Pagina 5 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul - 8
Sus 
Pagina 5 din 25Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15 ... 25  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul - 21
» Discutii zilnice de tot felul- 19
» Discutii zilnice de tot felul-10
» Discutii zilnice de tot felul-17
» Discutii zilnice de tot felul-18

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: