Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte

AcasaAcasa  PortalPortal  CautareCautare  MembriMembri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho

Distribuiţi | 

Discutii zilnice de tot felul-7

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14, 15  Urmatorul
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin

Data de inscriere : 11/04/2010

MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul-7   Vin Aug 13, 2010 5:20 am

Rezumarea primului mesaj :

Discutii zilnice de tot felul cheers

Aniversari in luna august

5 aug - sot de samira
13 aug - sot de soricica
17 aug - sot de mirela
18 aug - sot de turqoise

21 aug - crestinarea celor 2 nepotele gemene M and M, fetite frumoase de Lumy_clt

23 aug - surioara violeta 70
25 aug - surioara Looana
aug - bb 1 de Looana
27 aug -surioara guzelnico!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ultima editare efectuata de catre Admin in Dum Aug 22, 2010 6:27 am, editata de 6 ori
Sus In jos
http://sertarelulcucopii.forumdediscussions.com

AutorMesaj
guzelnico
membru de baza
membru de baza

Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 44
Localizare : Istanbul- Turcia

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Vin Aug 27, 2010 2:55 pm

Mire, Lumi, am remarcat ceva de vreo 2 ori. Cand m-am trezit dimineata, stand intinsa pe spate si mangaindu-ma pe burtica, am simtit ca partea stanga a burticii e putin mai ridicata si mai calda decat partea dreapta. Nu-i nicio miscare, doar caldura. Ati simtit si voi la fel?

P.S. Banuiesc ca bebelusii vostri fac gimnastica deja. bounce
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza

Varsta : 43
Localizare : Constanta

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Vin Aug 27, 2010 3:26 pm

dragutelor nu stiu pe unde umblati, vad ca eu cu nico stam la taclale, si ... din pacate nu o pot ajuta pe nico prea mult...au astept pana pe 30 cand ar trebui sa vina CM..dupa ...vom mai vedea...
din pacate eu va cam pupicesc, ma pregatesc de plecare , azi pe langa gratarul de la "tara" si sarbatorirea cameliei, ma voi intalni si cu trei prietene... toate bineinteles cu bebici la activ... eu solo... hmm nu cred ca-mi va fi usor, dar bucuria revederii este mult mai mare si bineinteles ca nu pot decat sa ma bucur pentru ele si piticutii ce vor roi in jurul nostru...
daca pana nu demult cand vedeam un bebe, ma gandeam " uite bebe off, si eu nu am..." acum ori de cate ori vad unul ma gandesc: " al meu va fi mai blond, cu ochii verzi... cu parul nu stiu cum..."
mda ... v-am lasat, va imbratisez pe toate si abia astept sa citesc iar...pana atunci, tuturor un we minunat va doresc...
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza

Varsta : 50
Localizare : Netherlands

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Vin Aug 27, 2010 3:28 pm

Sami, acum am vazut ... cui i-ai adresat acest mesaj?..‘’cu siguranta orice medic o va accepta pe baby la Fiv.si nu trebuie sa privim Fiv-ul ca pe un necaz...ci ca pe o sansa,ca pe un ajutor extraordinar pentru noi ,cuplurile cu probleme de fertilitate care fara ajutorul acestor proceduri nu am fi putut nici macar sa speram ca putem deveni parinti.’’

Banuiesc ca msg de mai sus a fost pentru mine, pt. ca ieri doar eu si cu tine ce ne-am mai zis opinia mai pe larg. ma simt putin ranita fiindca am senzatia ca incerci sa ma faci sa par o persoana pozitionata impotriva fiv-ului. despre cine vorbesti tu de fapt?..cine priveste ‘’fivul ca pe un necaz’? Cine sunt : ‘’ noi , cuplurile cu infertilitate” ? M-ai facut sa ma simt de parca eu as fi de o parte a baricadei si voi ‘’cuplurile probleme de fertilitate’ de cealalta parte. Daca gandesti asa, e trist si ma doare destul de rau, pentru ca nu e adevarat. Dincolo de treaba cu ‘ajutorul extraordinar’ (intre noi fie vorba din greu platit daca esti roman) eu sincer cred ca Fiv-ul este o procedura utila, dar ca poate insemna ceva numai adaptat situatiei particulare a unei femei sau cuplu. Nu-s tampita stiu foarte bine ca pentru fetele care sunt in conditia ta si de varsta ta fiv-ul ofera mari sanse (peste 50 % poate) si este aproape unica solutie. Dar nu e asa pentru toate.. Asa ca atunci cand raspund unei fete, in general celor despre care stiu cate ceva, incerc sa imi amintesc detalii si situatia ei particulara. mai fac si eu greseli, e adevarat, mai intreb daca nu stiu ceva, dar incerc sa nu vorbesc in general. Cam asta draga mea, hai ca nu mai zic nimic ca mai mult ma intristez. Ma duc la ale mele.
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Vin Aug 27, 2010 3:41 pm

Manu sa ai petrecere frumoasa! Lasa, ca vin ei copii peste tine!!..ai sa vezi tu! Smile

Nico daa, imi trece daca schimb pozitia, dar astept cam 3-5 minute..Si da, la noi misca 'dumnealor'. am auzit-o si pe Mirela zicand. Eu simt miscarile de pe la 15-16 saptamani, mai intai nu stiam ce sunt, dar apoi la 18 saptamani am fost mai sigura. Acum, la 22 saptamani, ca sa folosesc expresia unei alte gravide, se simte ca si cum ar face pop-cornin burta. Cateodata se si vede la suprafata. E amuzant. Despre senzatia de cald si mai umflat e foarte posibil sa fie bb acolo, in zona aia, eu parca nu am urmarit dar cred ca ar putea fi asa! Smile Am si perna de gravida am gasit-o pe aia ieftina pana la urma de la oferta; e simpla de tot ca o perna spaniola, gen sul, dar sa stii ca mie mi-e foarte bine cu ea, o bag sub cap, sub burta lateral, o incalec pe toate partile. :-)
Hai te pup, sa te distrezi la mare!!!
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Vin Aug 27, 2010 3:53 pm

Lumi, de ce te-ai necajit tu asa?! Haide, ia un pupic si o imbratisare.
Sunt sigura ca Sami nu a vrut sa supere pe cele care au reusit sa ramana gravidute natural in general, si pe tine, in special. I love you E visul tuturor sa nu fie nevoie de interventii gen IA/FIV.
Din mesajul ei au am inteles asa:
1. Ca incerca sa o scoata pe Bebita din starea de tristete si ingrijorare ca nu va fi acceptata pt FIV, spunandu-i ca inca are sanse de a avea bb.
2. Ca cele care nu au reusit natural, nu trebuie sa-si piarda speranta, existand aceasta metoda (FIV).

Oooffff, ce se joaca hormoneii astia cu noi. Basketball
Dupa discutia cu taiatu' imprejur, imi statea pe limba s-o intreb pe Meni cum e "moda" la macedoni. Embarassed Bine ca vine weekendu' si poate nu mai citeste din urma. Cool
Sus In jos
mirela2

Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 40
Localizare : bucuresti

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Vin Aug 27, 2010 4:03 pm

nico si la mine e mai ridicata partea dreapta
mormolocii mei se misca binisor
dupa mintea mea i as vrea miscaciosi non stop drunken
eu de ziua mea ii am langa mine, imi vor canta ei la multi ani pe limba lor,Very Happy
tot un 27 este lol!
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat

Localizare : france

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Vin Aug 27, 2010 4:55 pm

lumi, nu treb sa te superi, p ca sami a raspuns bebitei, si implicit noua, celorlalte, fara bb.
nu era nimic la adresa ta, e normal ca si mie mi-ar fi placut sa raman gravida fara ia, si toate celelalte.... am avut si noi perioade cu tb, teste si tot felul, dar....degeaba....apoi ia...medicamente.....deocamdata m*-am mai rupt, dar, gandurile mele vor reapare, fii sigura...

nico, distractie placuta!!!!!!
manu, un we de vis!!! manu, eu as opta pt o geanta!
mona e deja in we....am uitat.....
mire, dr e plecat sotul tau?? sau va pleca undeva??
babyblue,unde/cum esti??
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
luminita42
membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Vin Aug 27, 2010 7:27 pm

Nico mersi, hai lasa nu te mai gandi tu la d-astea, ca e ziua ta si maine te sarbatoresti!..Nu-s asa suparata, discutam doar, cu o oarecare tristete filozofica. ma gandeam iote unde dai si unde crapa, oare scriu atat de abstract de nu intelege nimeni ce zic..Very Happy

Gali hai ca m-ai facut sa rad, pai cum de raspunse Sami tuturor, o intrebarati cumva ceva?..Very Happy

Acum serios, mai Gali ai uitat?..Eu va inteleg din suflet, nu cred ca e corect sa spui noi cele cu bebe si voi cele fara bebe. Am facut si eu sase stimulari fara foliculi si fara succes, mi-am ciuruit curul cu polidin in prostia mea, am luat chestii naturiste, mi-am tarat barbatul la spermograme, l-am chinuit cu sex dupa 12-13 ore de munca, asta luna de luna timp de doi ani. Am pierdut si doua sarcini, iar ultima la 9 saptamani e ingropata aici in gradina sub un pomisor. Durerea si spaima pe care am simtit-o atunci a fost de nedescris. Am crezut ca si sarcina asta se va duce, sanse 1 la un milion mi-au zis cei de aici. La varsta asta , mi-au zis avortul e parte din 'deal' doamna. Nu mai continui. Mi-am dat sanse mici, ca asa era realistic si m-am lasat la mana lui D-zeu. Nici acum nu mi-e usor. Asa ca stiu cum se simte o femeie cu sanse mici la sarcina, dar cred ca merita un raspuns realist. Tin la voi mult, dar pentru unele nu voi raspunde cu ''ai sanse grozave la fiv'', cand nu prea cred ca e asa. Nici macar mie, nici macar tie Gali daca ma intrebi, dar mai bine nu intreba! ..:-)))
flower
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat

Varsta : 42
Localizare : Ploiesti

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Vin Aug 27, 2010 7:33 pm

Lumi, nu trebuia sa te superi, eu nu am remarcat nici o aluzie la tine sau la fetele care au ramas natural. Sami incerca sa o scoata pe bebita din supararile ei. Smile
Toate am vrea sa ramanem natural, dar daca nu se poate si FIV-ul e printre ultimele sanse, e binevenit.
In alta ordine de idei, eu o sa lipsesc zilele astea, pentru ca dimineata plecam voios spre munte la revederea sotului cu colegii lui de liceu (de 20 de ani). Asa ca va pup si aveti grija de voi.

membru de baza
membru de baza

Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Vin Aug 27, 2010 7:58 pm

buna seara

lumi,imi pare nespus de rau ca ai interpretat total gresit mesajul meu.
acesta nu te-a vizat pe tine in niciun fel...a fost pur si simplu parerea mea personala...exprimata generic... pentru mine...pentru baby-pe care am vazut-o devastata si mi-am adus aminte ca si eu am experimentat aceleasi stari cand am aflat ca putem deveni parinti doar cu ajutorul Fiv-ului si mi-am adus aminte ca incet-incet am ajuns sa privesc cu optimism situatia si sansa ce ni se ofera-pentru ca la inceput ma consideram si eu napastuita si am fost coplesita de ce ni se intampla si apoi,dupa ce socul vestii a trecut am reusit sa privesc mai "dulce" necazul nostru...si ulterior,vorbind cu alte femei care se confrunta cu aceeasi problema am sesizat ca toate am trecut ca prin aceleasi etape.
educatia nu-mi permite sa jignesc,sa cataloghez sau sa-i incadrez intr-o tipologie anume pe cei din jurul meu...iar prezenta mea pe acest forum nu are ca scop "atacurile" voalate sau mai putin voalate la adresa cuiva...din contra m-am bucurat nespus ca aici ne putem spune punctul de vedere fara teama ca vom fi interpretate gresit,judecate sau mai stiu eu ce...asadar departe de mine gandul de a te "viza" pe tine in postul meu.
daca te-am lezat in vreun fel...imi cer scuze si te asigur de toate intentiile mele bune...este si pentru mine asta un semn ca poate,pe viitor,ar trebui sa fiu mai rezervata in discutii...sa ma rezum la generalitati daca nu sunt in stare sa ma exprim intr-o maniera fara echivoc.

seara buna tuturor
flower
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat

Varsta : 42
Localizare : Ploiesti

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Vin Aug 27, 2010 8:10 pm

Problema fiind lamurita, eu sunt sigura ca Luminita va intelege ca nu te-ai referit la ea. Eu nu cred ca trebuie sa fim rezervate, atata timp cat nu jignim pe nimeni, ci doar ne dam cu parerea sau poate, in cunostinta de cauza uneori, dam sfaturi.
Pupici !

membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Vin Aug 27, 2010 9:43 pm

Sami, da am fost putin trista din cauza asta.. Nu prea intelegeam eu de ce ai trantit asa o chestie generala cand eram doar noi doua pe acolo incercand fiecare in felul ei sa raspunda fetei. Inteleg acum insa ca nu ai vrut sa ma faci sa ma simt rau. Si..nu mai spune te rog ca trebuie sa fii mai rezervata. Ai farmec cand iei atitudine..:-) Raspunsuri generale, pai la ce ajuta? Ca si Amy nici eu nu cred ca trebuie sa fim rezervate, mai ales cand suntem intrebate. Micile conflicte sunt inerente, ne ajuta sa ne cunoastem mai bine, de multe ori astea-s mai constructive decat absenta unei reactii.
Multumesc mult pentru scuze Smile
flower
Sus In jos
mirela2

Varsta : 40
Localizare : bucuresti

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Vin Aug 27, 2010 9:49 pm

gali, nu mama, cum sa plece sa ma lase singura cu burta la gura??????
vroia sa ma trimita pe mine in israel la mama lui
dar eu nu si nu
Sus In jos
brunadria
incepator
incepator

Varsta : 41

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Vin Aug 27, 2010 9:53 pm

am scris un mesaj , dar a disparut..

Nico, la multi ani , bebe sanatos, sa fi fericita si iubita!

eu am inceput stimularea azi, sunt bucuroasa...
sper sa vin cu doua liniute..

o seara frumoasa tuturor:
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Sam Aug 28, 2010 12:43 am

Amy, iubita ai toata dreptatea, iar eu am aceiasi parere generala ca si tine in privinta fiv. Pentru cazuri individuale lucrurile insa nu mai stau asa de simplu., sunt o multime de aspecte de considerat. De aia eu sincer cred ca daca tot discutam intre noi ce si cum, e bine sa discutam pe cazuri individuale si sa nu mai vorbim asa in general. Hai pupici, sa te distrezi si tu la munte, la intalnirea de 20 de ani! Very Happy

Bruna sa fie intr-un ceas bun! Mult, mult noroc!

Fete am terminat si ultima carte asta seara. Ma tot uit de un website care are carti de beletristica online. Parca trimisese Lumy un webbsite dar am pierdut emailul.:-( Ziceti-mi si mie cand puteti: voi stiti vreun website cu beletristica online?..
Daca nu, va trebui sa citesc in engleza, ceea ce nu e rau dar nu-mi da deloc aceiasi satisfactie..:-((

Hai pupici pentru toate, noapte buna!

Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat

Varsta : 48

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Sam Aug 28, 2010 7:21 am

Cu scuze pt intarziere...Nico,la multi ani si multa sanatate si un bebe sanatos si voios si frumos ca mamii! flower flower flower
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat

Varsta : 48

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Sam Aug 28, 2010 7:27 am

Eu am zis ca plec pe la mama....sper sa ajung.....dar stiti ca nu prea tb sa iti faci planuri,ca DD ti le face el........a tb sa plec la soacra-mea la calarasi pt ca sora sotului a murit.....a avut scleroza multipla,cauza a fost soc septic.....44 de ani ,se chinuia de 14 ani cu scleroza.....era singura,nu avea copii.........probleme de tot felul......

mai intru cand ajung in bucuresti
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Sam Aug 28, 2010 7:49 am

Buna dimineata, fete minunate!

Ia poftiti la cafelute, care cu cofeina, care fara cofeina!
Abia acum dimineata plecam spre mare, ca de, oboseala si lenea sotului sunt maaaari in timpul Ramazanului. Very Happy

Multumesc inca o data tuturor pt urari! Mi-ati luminat ziua, dragele mele! I love you

Weekend foarte placut tuturor!
flower flower flower
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Sam Aug 28, 2010 8:01 am

Lumi, am gasit mail-ul de la Lumy si am postat continutul la Cap. Cultura si societate, Sub. Literatura. Lectura placuta! study
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Sam Aug 28, 2010 8:16 am

neataaaaaaaaaaaaa! I love you pt toata lumea!
am dormit ca purcelul pana la 7;30.....se mai intampla....
fetelor,un mic dejun la masa ovala: hai, lasati supararile deoparte,
pt ca ne-am adunat aici sa putem vb orice, stiti f bine ca noi intotdeauna ne-am inteles de minune! va rog!
lumi, nu era nici o aluzie la nimeni, si sunt multe aspecte ce contribuie - adevarat, dar, invatam din experientele noastre si ale altora, stiti bine.
si stim bine ca sami e f realista si obiectiva, plus ca e trecuta prin anumite exeriente! - scuze, sami, daca m-am expr gesit!
ne suntem de un real ajutor una alteia! noi toate!
lumi, stii si tu ca la varsta noastra ia-urile nu prea mai au rost, iar la cele care au deja un copil, e mult mai usor sa ramai insarcinata. e si o chestie care depinde de organism
eu nici acum nu sunt convinsa ca ia-urile facute au fost ca lumea sau nu, injectiile administrate in timp sau nu, sau, poate organismul meu nu a reactionat ca lumea.....
hai ca poate iar nu ma exprim bine, si nu vreau sa supar pe nimeni.
in schimb, uite, sami are cteva fivuri la actv, din pâcate nereusite, si analize peste analize, a avut parte de medici buni, in schimb eu-nu. si medicul meu, poate degeaba e cel mai bun din oras, sau al2lea, dar, poate maine-poimainesi eu aflu ca am cine stie ce.... si atunci ce sa fac - sa ma supar?
poate il fac pe tarzan sa ramana el insarcinat! affraid ce misto ar fi! cheers
ca si cel din america..... bom
asta e ....a ramas 1data,in tinerete, si am facut putin eort, si gata......s-a terminat tot....
apoi, altele si altele..... asta e viata ......
hai, nu mai fiti suparate! pupici la fiecare!!! cheers

in alta ordine de idei
bruni - bafta multa, sa fie fiv norocos!!!
mire, ma speriasem....
lumih, uite-http://www.google.ro/#hl=ro&rlz=1R2GGIT_fr&q=beletristica+carti+on+line&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=&fp=de340ae1bb969a3e
lyly, uffffffff, condoleante! - ce trist...... maine poimaine si eu ating varsta asta......
sa se odihneasca in pace!
e o boala cumplita......

oar ce o face mona?

inchei momentan cu speranta ca nu am suparat pe nimeni si trimit pupici tuturor!!
revin dupa e pun supa la foc- cu stiri din strainatate....despre tarzan.
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Sam Aug 28, 2010 8:22 am

wow, ce cal frumos am vazt la tv - rasa apalusa- daca am scris bine...
ca un caine dalmatian. e superb, sincer!
Sus In jos
alinutahu
incepator
incepator

Varsta : 34
Localizare : budapesta

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Sam Aug 28, 2010 9:39 am

neata si de la mine si un weekend cat mai placut tuturor .....
eu nu am diparut ci am ramas putin in urma pt ca trebuia sa ma linistesc putin ....marti am fost la EKG si doctoritei nu ia placut deloc cum imi bate inima cad stau intinsa ,spunea ca incetineste sau asa parca se sacadeaza prin urmare ma-a trimis la cardiologie dar numai joi la 10,45 am primit programare asa ca pana atunci imi rod unghiile in contiunare ....oricum am picat in butoi rau de tot pt ca ea mi-a spus toate posibilitatile si dezavantajele in cazul unei ,,inimi lenese,, daca as putea spune asa ,dar ciudat este ca eu ma simt bine adica nu simt palpitati sau alceva ,in fine nu vroiam sa va stric buna dispozitie dar imi vine sa merg in lume mai intales ca zicea ca si nasterea o solicita foarte tare .....acum numar zilele pana joi sa vedem ce o sa se intample ....

pupici la burtici si pupici la restul gagicilor
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Sam Aug 28, 2010 12:12 pm

Buna fete,

Alinutza dar tu ai mai avut probleme inainte cu inima?.. de ce ti-au indicat EKG ?..Eu sper ca e numai un moment, cand organismul tau se adapteaza la sarcina si ca va trece. Daca te simti bine asta e un semnal bun. I love you

Gali , Nico mersi mult de websituri, sa vad ce scot din ele!
I love you

Nico petrecere frumoasa!..
flower
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Sam Aug 28, 2010 12:27 pm

Gali nu ma supar pe tine sau pe voi !.Mai mult voi va suparati cand zic de sanse mici la fiv, dar asta nu e valabil pentru toate. oricum eu o sa va zic in continuare parerea mea.
In privinta ta, despre IA-uri ai mare dreptate. Insa daca te gandesti la fiv cu ovule proprii incearca sa nu te compari cu Sami, ea are 34 de ani si sanse relativ mari intre 30-40 %, depinde de clinica si de alte aspecte medicale personale. Tu, daca depasesti 42 de ani ai sanse intre 5-8%, numai dupa varsta mai Gali ..:-((( Daca insa faci fiv cu ovule donate sansele tale insa sunt incomparabil mai mari, pentru ca vei avea sansele donatoarei. cam asta e realitatea pentru noi (chiar si pentru mine). Si e obiectiva :-(( Numai D-zeu si mostenirea genetica o pot schimba. Speranta nu e pierduta, exista solutii, dar trebuie sa vorbesti cu un doctor, sa mai faci investigatii (inclusiv AMH-ul) si sa te mai documentezi, ca informatia e acu' disponibila..La sfarsit dupa ce stii totul, hotarasti.
Tarzan insarcinat mai gali?! Very Happy Ai vrea tu .Very Happy
flower
Sus In jos
alinutahu
incepator
incepator

Varsta : 34
Localizare : budapesta

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Sam Aug 28, 2010 12:31 pm

nu , nu am avut niciodata probleme cu inima .....pai ma trimis medicul cica asta este procedura EKG,laborator,dentist si pediatru ,eco de 12 sapt ,dublu test si cand am rezultatele merg inapoi sa le citeasca......miercuri merg la pediatru ,joi la cardiologie si vineri eco si dublu test si apoi inapoi la doftoras
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   

Sus In jos

Discutii zilnice de tot felul-7
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 12 din 15Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14, 15  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Sugestii si reclamatii-
Mergi direct la: