Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul-7

In jos 
+14
lumy_clt
alinutahu
Looana
brunadria
Mona41
turqoise
lyly_mar
samira33
amy
luminita42
guzelnico
menics
galliciana
Admin
18 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 6, 7, 8 ... 11 ... 15  Urmatorul
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin



Mesaje : 279
Data de inscriere : 11/04/2010

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 7 EmptyVin Aug 13, 2010 5:20 am

Rezumarea primului mesaj :

Discutii zilnice de tot felul cheers

Aniversari in luna august

5 aug - sot de samira
13 aug - sot de soricica
17 aug - sot de mirela
18 aug - sot de turqoise

21 aug - crestinarea celor 2 nepotele gemene M and M, fetite frumoase de Lumy_clt

23 aug - surioara violeta 70
25 aug - surioara Looana
aug - bb 1 de Looana
27 aug -surioara guzelnico!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Ultima editare efectuata de catre Admin in Dum Aug 22, 2010 6:27 am, editata de 6 ori
Sus In jos
https://sertarelulcucopii.forumdediscussions.com

AutorMesaj
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 7 EmptyLun Aug 23, 2010 12:34 pm

wow lumi...ce fain... bounce bounce vreau si eu...
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 7 EmptyLun Aug 23, 2010 12:37 pm

Manule, in Ring..ce vremuri!... hihihi eu ma duceam pe acolo si mai tarziu cu fiica-mea la disco! Pe vremea aia eu aveam 28 de ani si ea 6 anisori, ce le mai dansa..era ceva fara mari figuri , nu te deranja nimeni.nu stiu acum cum mai este!..Eram sigura ca lucrurile se vor aranja de la sine cu G si familia!!
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 7 EmptyLun Aug 23, 2010 12:41 pm

Galii tarzanul o mai dormi si el, las ca suna stai fara grija! pentru catelusha mai da-i si un pic de hrana uscata , ca doar nu-i bai.. Bethoven al meu (cainele deh) e la tara de vreo luna, l-a lasat fiica-mea la bunicii prietenului ei. Alearga prin curte, cica a slabit dulaul nostru si arata f. bine (de unde fiica-mea bazaia ca vezi bine cainele trage sa moara!!!), apara curtea de nu mai intra musca!.. Smile
Sus In jos
mirela2

mirela2


Mesaje : 129
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 47
Localizare : bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 7 EmptyLun Aug 23, 2010 12:50 pm

buna

vio la multi ani flower flower flower

Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 7 EmptyLun Aug 23, 2010 1:11 pm

lumi, nici acum nu are nimeni treaba cu tine in ring, numai ca am vazut destui tineri "pulbere" facuti de bautura sau droguri,din pacate..
dar noi ne-am vazut de bataiala noastra ...ca sa nu spun ca eram si gatita cu o rochitica mai mult o bluzica...hihi...


Ultima editare efectuata de catre menics in Lun Aug 23, 2010 1:14 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 7 EmptyLun Aug 23, 2010 1:11 pm

Lyly concediu placut! unde sta mama ta?
Mirela ti-au cam disparut greturile asa-i?..:-)) La herculane, nu stiu de ce, dintotdeauna (dupa '89) au mers f. prost cu serviciile.

La noi au fost musafiri sambata (soacra, fratele lui H., cumnata si cei doi copii) , a fost neasteptat de bine!.. Barfele -daca vor aparea- le aud eu pe urma de la H. :-))))!!!...Femeile se tot chiombeau la burta mea, dar pareau incantate. Fetitele - blonde, blonde de 2 si 5 ani-mi se par tare frumoase si scumpe, dar iti mananca urechile cu tipetele si activitatile lor :-))))
Sotu in schimb s-a obosit, m-a ajutat la gatit, a curatat cele doua gradini, a aspirat livingul, i-a servit tot timpul...A dormit si cam prost, ca se tot gandea la problemele de serviciu. Abia ce i-a tracut boala autoimuna, sper sa se recupereze cu somnul..

Va pupic pentru moment, merge ffffff greu forumul....mi-a luat o groaza sa scriu msg asta.... Neutral
Sus In jos
mirela2

mirela2


Mesaje : 129
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 47
Localizare : bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 7 EmptyLun Aug 23, 2010 1:16 pm

lumi slava domnului ca au disparut
rar mai apare cate una
dar in rest suntem ok
asteptam eco de 22s
avem 18 implinite azi cheers
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 7 EmptyLun Aug 23, 2010 1:22 pm

sefa galli, pe unde esti?
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 7 EmptyLun Aug 23, 2010 1:25 pm

Uitai sa zic, fiica-mea -e in insula Thasos in vacanta- stau vreo opt zile, parca skala potamia se cheama locul, Vila Heaven. Multumesc Samiruto, tu mi-ai dat linkul cu thasosul pentru ea! Cred ca ei s-au orientat insa la alta viluta, oricum nu conteaza, era asa fericita, zicea ca totul e foarte frumos, camerele cu vedere la mare, chiar mai dragute decat in poze, plaja buna.. S-au dus cu masinile, fac plaja, exploreaza insula, merg la disco sunt cam vreo trei perechi ca si 'astia mici' numai cu grupul se misca!..:-)) Am cam stat cu grija pentru drum si conditii, dar sunt fericita ca e totul bine. Acum s-o vad acasa sanatoasa , cred ca la sfarsitul saptamanii asteia se intorc, o sa mai intreb eu ca ne tinem la curent prin sms-uri..:-)
flower
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 7 EmptyLun Aug 23, 2010 1:29 pm

vreau si eu link_ul..si G ma tot bate la cap cu thasosul tot pentru a merge cu masina.....deh grecul din el vrea acolo... Laughing
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 7 EmptyLun Aug 23, 2010 1:36 pm

si eu sunt pe aici!!!!!! I love you
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 7 EmptyLun Aug 23, 2010 1:58 pm

aha, si stai cumintica asa???
ia spune ceti-ai mai facut bun?? eu am gatit si eu ieri..ca nu o mai facusem de ceva vreme... ciorbita de purcel cu pastai si carnita ( tot purcel) cu cartofi la cuptor, plus un check...
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 7 EmptyLun Aug 23, 2010 2:40 pm


Manu, uite cam asta am primit in primavara de la Sami; fiica-mea s-a dus in aceiasi zona, dar la vila heaven, au scris emailuri persoanei de contact si au aflat preturi si conditii, ei au dat un avans inainte si pe urma au platit la fata locului restul.

http://www.ntinasapartments.gr/en/accommodations/maisonettes

http://www.shop-ellas.com/members/a00147/

http://www.shop-ellas.com/members/a00181/

http://www.shop-ellas.com/members/a00171/

http://www.shop-ellas.com/members/a00134/index.html



flower
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 7 EmptyLun Aug 23, 2010 2:53 pm

lumi, pupici, merci..
eu am un nod in gat de la pranz incoace... ce naiba o fi...
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 7 EmptyLun Aug 23, 2010 3:11 pm

ma pregatesc sa plec acasa... va poop.
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 7 EmptyLun Aug 23, 2010 6:05 pm

Buna seara, fete minunate!

Am intrat pe fuga. Dupa cum va mai spuneam, timpul zboara ca nebunu' in RO. Am prelungit sederea cu 2 zile, deci plecam abia miercuri dimineata. bounce

Cu detalii despre botezul gargaritelor voi reveni miercuri. Asa pe scurt, a fost totul super, gargaritele Maia si Mara niste scumpe, parintii f activi si atenti. Regretul meu: n-am putut dantui cum fac de obicei, ca mi-a fost teama sa nu se razvrateasca bb. Very Happy

Sami, incerca sa-l pacalesti pe Samirut, punand ceaiul de matase de porumb in suc/ compot. Wink Crezi ca tine?! Laughing

Galli, exista si sonde cu prezervativ. Cele metalice sunt intr-adevar dureroase.

Va pupicesc pe toate!
flower flower flower

Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 7 EmptyLun Aug 23, 2010 6:28 pm

hello, again!
heyyyyyyyyyy, nico-nasico!!!!! flower
ne bucuram ca ati petrecut bine!!!!!
manu, nu prea am gatit, mananc mai mult uscaturi, sau lapte batut cu fulgi de porumb, te miri ce..
azi am facut ciorba de cartofi cu afumatura, mai aveam prin frigider.....
a halit cainele meu un castron, mama-mama...... maine fac vinete cu maioneza si usturoi.
si mi-a cumparat mama niste sunca presata, aseara am desfacut un pateu.... prostii....

lumih, bine ca ati scapat....sa le fie de bine!!!!
aaaaaa, mona mi-a dat un mesaj; e bine!

tata are sonda din plastic. oricum e nasol......

am uitat sa va spun ca dimineata la 8,30 a sunat tarzanu....pacat ca lipseste emoticu ala cu ranjetul......
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 7 EmptyLun Aug 23, 2010 6:30 pm

mamaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, amy, ce logoooooooo!! I love you I love you I love you
elly, I love you I love you I love you ai scapat de bataita!!!!
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 7 EmptyLun Aug 23, 2010 7:45 pm

alinutahu, daca ai venit acasa, hai si povesteste-ne!!!!!
pozele de la salina au fost f frumoase!!! aveam impresia ca esti mai micuta de statura! pale
looanaaaaaaaaaaaaaaaaa!! te-am vazut!!! ne pregatesti un tort?????
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 7 EmptyLun Aug 23, 2010 8:48 pm

buna seara...
gali am 1,57 m ....chiar nu sunt inalta de statura fata de bubu care are 1,82 sunt mica si grasuta

eu azi noapte la 3 am ajuns acasa si am fost astazi la eco...avem 11 sapt si o zi ,39 de mm si avem de toate cap ,manute ,picioruse ,degetele si dansam intr-o veselie.....este asa de frumos si micut bebele ,mi-au dat si lacrimile ...o senzatie de nedescris iar acuma sunt in al noualea cer ......sper din suflet ca si voi ,care inca sunteti in asteptare ,in viitorul apropiat sa aveti parte de asemenea emotii si bucurii

sapt ce vine mergem la 3D si la triplul test

va rog sa imi faceti si mie un mic rezumat la ce sa mai intamplat in lipsa mea ca sincer sunt un pic lenese sa citesc

pupici si mai intru maine ......restul ...lumi ,nico ,soricica ,mirela ce mai faceti voi gravidute dragute

Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 7 EmptyMar Aug 24, 2010 6:54 am

Buna dimineata frumoaselor.
La mine liniste, mai am o saptamana de relaxare si vine seful la serviciu. Sad Ce bine e fara el Very Happy.
Nico, ma bucur ca totul a iesit bine, si eu am vb cu Lumi si era foarte incantata.
Va pup pe toate si aveti grija de voi.
Sus In jos
Ellyshor

Ellyshor


Mesaje : 47
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 40
Localizare : Planeta lui Babyboom

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 7 EmptyMar Aug 24, 2010 7:04 am

Buna dimineataaaa.... Laughing Laughing Laughing
Pupicei la gagicutze...pe burtici si pe obrajori! I love you I love you I love you I love you

Astazi nu am cine stie ce planuri....la 11 ma duc la coafor, sa-mi mai aranjez un pic poadoaba capilara Very Happy
In rest....program de voie...ca doar de aia sunt in concediu! Razz

Va pupic dulce si va doresc o zi minunata!
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 7 EmptyMar Aug 24, 2010 8:28 am

netza dragelor...
nico, nasica de gargarite, asteptam si pozici..daca se poate...
alinutahu- hai ca s-a facut maine...
galli....tu lipsesti de la cafea???
lumi?
amy tu dai prajiturelele..pt cafea, normal...

eu ma fac ca am treaba...de fapt nu am chef de nimic... nu am dormit prea bine... G s-a trezit ca tusea, avea mancarimi in gat...cred ca-l paste vre-o viroza...asta este...
eu am avut niste stari ciudate ieri...nod in gat, parca ma durea si stomacul... cam nasol oricum...aseara am iesit la plimbare prin parc...dupa m-am amuzat de G pe care l-am cosmetizat...ha, ha, ha...vai de capul lor de barbati pai daca s-ar epila ca noi ..ori de cate ori e nevoie...si cam peste tot... of,of ce a mai suferit ca i-am luat axilele...dar mi-am primit si rasplata dupa tongue
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 7 EmptyMar Aug 24, 2010 10:34 am

gata, am venit si eu!
am fost putin prin oras, si nu stiu ce sa fac acum.....
elly, e la coafor, amy munceste, manu-la fel,
super vesti, alinuta, felicitari!!!!
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 7 EmptyMar Aug 24, 2010 10:40 am

Buna fete scumpe,
Scuze ca am fost absenta cateva zile, dar am avut diverse prob de rezolvat si mi-e mintea grea..
Gali scumpo, merci mult de tel si scuze ca nu te-am sunat aseara dar am intrat pe la 11 in casa.
Din pacate ( sau din fericire ) am hotarat de comun acord...mai mult eu...ca ne vom separa.
Zilele astea am cautat un loc unde sa ma mult fiindca acolo unde stam acum e departe de serv meu si nu am transport in comun aproape...iar masina va ramane la el ca eu nu-mi permit costurile de intretinere...si nici nu vreau.

Sunt bine si ma bucur ca am luat aceasta decizie...
Declar ca problemele mele de sterilitate s-au terminat. ( o spun cu ironie , evident )

Multumesc de griji si cand am timp mai citesc din urma...
Va mai povestesc eu cand ma linistesc...
Sunt optimista..
Mona

PS La multi ani celor care-si serbeaza ziua si pupici pe burtici tuturor gravidutelor..

Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 7 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-7   Discutii zilnice de tot felul-7 - Pagina 7 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul-7
Sus 
Pagina 7 din 15Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 6, 7, 8 ... 11 ... 15  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul-13
» Discutii zilnice de tot felul - 3
» Discutii zilnice de tot felul- 14
» Discutii zilnice de tot felul -16
» Discutii zilnice de tot felul-6

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Sugestii si reclamatii-
Mergi direct la: