Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul-4

In jos 
+16
SOS Infertilitatea
MayanMistica
mirela2
Looana
lumy_clt
brunadria
luminita42
lyly_mar
alinutahu
amy
guzelnico
samira33
azumica
Mona41
galliciana
Admin
20 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 10 ... 17, 18, 19, 20, 21  Urmatorul
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin



Mesaje : 279
Data de inscriere : 11/04/2010

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 18 EmptyMier Iun 23, 2010 6:59 am

Rezumarea primului mesaj :

Discutii de orice fel cheers
Sus In jos
https://sertarelulcucopii.forumdediscussions.com

AutorMesaj
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 18 EmptyVin Iul 16, 2010 1:53 pm

buna.....
am venit cu vesti grozave si pt ca numai voi stiti de sarcina mea as vrea sa inpart prima experienta la eco cu voi
avem 5 mm si 5 saptamani ,sunt singurel,si ne-am cuiburit foarte bine si acolo o sa ramana pana ce ii va veni momentul cheers cheers cheers
in continuare femibion800,bromocriptin ,ultima cutie, si progesterom 3*1 /zi
luni analize de sage si marti la dentist dupa care mai vedem in ce parte o luam
sunt foarte fericita nici nu stiu daca se poate exprima prin cuvinte cea ce simt Very Happy

apropo de calc sarcini la mine au calculat de la utima menstruatie asa ca avem la purtator 5 sapt

o ultima intrebare ....am planificat pt concediul de august ,care o sa fie o luna, ca am sa fac scoala de soferi ,voi ce credeti sa mai fac sau sa o las balta? flower flower flower
Sus In jos
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 18 EmptyVin Iul 16, 2010 2:31 pm

helle,hello
am venit sa fac bagajele ca diseara are Samirutzu fotbaal de la 9 la 11 si unde joaca el e la 2 pasi de apartamentul nostru din oras...asa ca nu ne mai intoarcem in Bucurestii Noi la noapte...ca si asa ne trezim la 4 jumate maine dimineata...la 5 e plecarea...si mai bine dorm o ora in plus decat sa ma trambalez pe drumuri.
da acu vad ca s-a lungit in pat si a adormit omu meu...il las sa doarma o ora...si apoi ne apucam de dus bagajele la masina.

nico,galli...era vorba despre implant Riselle...un implant cu eliberare treptata de estradiol.Acest implant ii era pus maica-mii undeva subcutan...si 6 luni nu-l mai putea scoate.pentru ca a vazut dr. ca mama e mai panicoasa,mai dificila si pentru ca nu am reusit sa mai gasesc acest implant-nu mai este importat de ceva vreme...dr. a decis sa folosim plasturi Climara.Acesti plasturi au fix acelsi rol ca si implantul cu avantajul ca ii poti scoate imediat daca nu te simti bine de la ei...ceea ce in cazul implantului nu s-ar fi putut.Asadar avem acum acesti plasturi pe care si-i lipeste pe fesa si care elibereaza la 24 de ore o doza de 50 picograme de estradiol.Se schimba la 7 zile si folossc la terapia de substitutie hormonala in cazul menopauzei induse chirurgical.Simptomele menopauzei sunt foarte neplacute la unele persoane...mama este una din aceste persoane si medicina are 2 variante:fie lasa organismul sa lupte singur pana se restabileste dpdv hormonal fie apeleaza la ajutorul terapiei de substitutie hormonala pana se obiesnuieste organismul cu noua stare de fapt.
Asadar plasturi astia ii amelioreaza simptomele menopauzei:transpiratia excesiva,insomnia,iritabilittea,starea de anxietate,aparitia osteoporozei etc etc...stiti si voi care sunt toate "minunile" cu care vine menopauza.
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 18 EmptyVin Iul 16, 2010 2:39 pm

hop si eu!!!!
alinuta, felicitari!!! sa cresteti mari si sanatosi!!! pana la 9 luni, tot inainte!!!!

pai de ce sa nu faci??? D fereste de cazuri extreme, dar, in rest, go, ELORE cum se zice pe la voi! What a Face Exclamation
unde-i poza, soro??? sa vedem si noi!!!
cu dentistul, ai grija, trebuie sa ii spui din prima!!!


samirooooooooooooooooooooooo! pai, ne lasi, fato, sa murim de dorul tau??
am inteles, multam de iesplicatie!
plasturi pt vorbarie la unele persoane, ......nu este???? confused confused confused affraid
stiu io una........
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
samira33
membru de baza
membru de baza
samira33


Mesaje : 1631
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 18 EmptyVin Iul 16, 2010 2:53 pm

uuooofff...gallicutzo....daca erau plasturi pentru vorbarie...imi faceam si io stoc...ca mama-i fata buna...da o strica gura rau de tot Very Happy
hai sa-l inventam noi ,soro...ne umplem de bani...parol Very Happy
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 18 EmptyVin Iul 16, 2010 3:02 pm

soro, io am uitat sa specific -vorbarie, urlete, crize de nervi, cateodata! affraid
da, ma raliez cu tine!!!!! facem bani, gata!!!!si mg la nico, la stambul, dupa aceea!!!
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
azumica

azumica


Mesaje : 213
Data de inscriere : 10/06/2010
Varsta : 28

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 18 EmptyVin Iul 16, 2010 3:39 pm

de cand a veni sora mea nu prea mai prind calculatorul liber.........
galli, e bine. dunarea a scazut si pot intra pe faleza sa ma plimb daca vreau
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 18 EmptyVin Iul 16, 2010 4:07 pm

Salut fetele,

Alinuta bravo mai fetita! ..:-)) Imi pare nespus de bine!!...Cat despre scoala de soferi, depinde de organismul tau..eu eram super emotiva la inceputul sarcinii, ma speriam rau de un bau langa mine, sper ca nu esti la fel, sa nu-ti influenteze orientarea, reflexele, sa nu iti creezi emotii..nu stiu cum esti tu..decat sa incerci sa incepi scoala si pe urma daca poti continui daca nu, sa amani...

Samira, excelente explicatii , sa stii ca imi trag si io o substitutie hormonala la menopauza! :-) Ia zii tu ai pregatire in stiinte medicale sau biologie? Dai intotdeauna explicatii extrem de corecte,eu sa stii ca le apreciez!!! :-) Succes la serviciu si distractie placuta!

Turqoise multumesc! Sa dea D-zeu si la tine !..Ufff, imi pare rau sa aud de OATS...

Pt noi vesti bune de la oftalmologie , progrese, avem sperante ca sotul se poate intorce la serviciu saptamana viitoare! hai ca ma retrag, trebuie sa ne ducem sa ne aprovizionam ca-i vineri..

Pup toate fetele, week-end placut!
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 18 EmptyVin Iul 16, 2010 6:51 pm

surioara, iar bagasi la aghioase azi......
bine ca macar dl.h e mai bine!
hehe, asa unchi as vrea si eu.... tongue

cea mai dura poanta pe ziua de azi:
am fost in oras, la piata,
pe cand am ajuns acasa m-a lasat neonul de la baie! affraid
misto,nuuuuuuuu????
nici de al naibii nu am mai iesit....eram moarta de caldura.....
acum tuna cu foc la noi, oare si ploua?? confused confused
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 18 EmptyVin Iul 16, 2010 7:05 pm

Alinuta, felicitari inca o data si sarcina fara probleme pana la capat! I love you

P.S. Da-o-ncolo de soferie. Tie iti trebuie sofer acum. Wink
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 18 EmptyVin Iul 16, 2010 7:14 pm

Turqoise, stai linistita, la FIV le atarna GPS la gigei, ii duseaza si le da si-un sut... asa ca se duc drept la tinta, la gagici. Wink

Sami, si eu am "abtibilduri" cu estradiol. Pun cate 4 (pe burta sau coapse), le tin 4 zile si le schimb in a 5-a zi.
1. Singura chestie este la dus, trebuie sa aiba grija sa nu se ude prea tare ca se poate dezlipi. Daca se intampla, sa nu se streseze, sa-l scoata si sa puna altul.
2. Ca reactii ale pielii, eventual o iritatie locala dar trece odata ce-l va scoate (la termenul indicat de dr, bineinteles) si-l va pune pe urmatorul mai la dreapta sau mai la stanga. E bine sa schimbe locul.

Lumi, si eu imi astept soata cu listuta de cumparaturi. bounce
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 57
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 18 EmptyVin Iul 16, 2010 7:25 pm

Hai ma Gali nu ma mai invidia :-)) ca nu am tras la aghioase deloc..Iote azi am avut un cosmar, ca tot ma intreba Elena daca visez urat si cand sa ma laud ca nu, tocmai am visat ca am nascut o fetita cu fatza lu soacra-mea (brrrrrr!) si nasu' lu' tata (aoleo!)...I-am zis lui barbatu-meu si radea de mine! Pe chestia asta n-am mai dormit de la 6 a.m. affraid
Pe urma fusei soferul lu H la oftalmologie, dupa obicei!
Ma duc sa mai bag o piersica!..
hai ca te pup!..

Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 18 EmptyVin Iul 16, 2010 8:15 pm

soro, io am visat ca mi-am pierdut 2 cercei..... affraid pe care ii aveam in ureche.....
nu stiu ce o fi asta...... prostii,cred.......
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 18 EmptySam Iul 17, 2010 5:40 am

neata, alinuta, te-am vazut!!! hai la cafea!
ce faci,cum esti?
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 18 EmptySam Iul 17, 2010 5:44 am

neata ...gali ...am scris un mesaj si a disparut What a Face What a Face What a Face
Sus In jos
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 18 EmptySam Iul 17, 2010 5:48 am

eu am vrut sa va invit la o cana de caco sau un ceai ce gheata ca deja sunt 28 de grade ...o sa murim de caldura iarasi

lumi...eu nu prea sunt emotiva de felul meu dar nu stiu cum o sa ma schimbe sarcina ,pana acuma a mers totul ok .acuma asa am discutat cu bubu ca o sa cer si parerea medicului...a apropo de medic de acuma inainte mi sa cshimbat medicul...il iubeam pe cel vechi dar a spus ca el numai cu reproducerea se ocupa asa ca ma trimis la altul ....vineria ce vine cand mi-s gata analixele o sa ma intalnesc prima data cu el
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 18 EmptySam Iul 17, 2010 5:48 am

aici? ufffffff..............

si la mine e groaznic de cald,deja,......
va fi mai cald azi decat ieri...
lucrezi azi?


Ultima editare efectuata de catre galliciana in Sam Iul 17, 2010 5:50 am, editata de 1 ori
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 18 EmptySam Iul 17, 2010 5:49 am

galui...draguta de tine nici tu nu ai somn ?
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 18 EmptySam Iul 17, 2010 5:51 am

pai eu asa ma trezesc, sa stii....
cam pe la 6 in fiecare zi.....
rar cand dorm mai mult.... affraid
insemnand catre 7-7,30....
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 18 EmptySam Iul 17, 2010 5:52 am

ar trebui sa ne cuibarim langa lumiho, ca ea baga pana pe la 11..... cheers
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 18 EmptySam Iul 17, 2010 5:53 am

eu mi-am trimis omul la munca si acuma lenevesc putin dupa care putin smotru si ceva spalat
dupa masa mergem sa sarbatorim ziua unei fetite de 6 anisori

eu nu lucrez decat de luni pana vineri .....niciodata sambata sau duminica
Sus In jos
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 18 EmptySam Iul 17, 2010 5:55 am

Doamne eu nu as putea dormi atata What a Face
eu nu lucrez numai de la 6 la 14 si deja mi-a intrat in sange sculatul de dimineata
Sus In jos
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 18 EmptySam Iul 17, 2010 5:58 am

ia puneti un pic mintea la contributie si da-mi si mie o idee ...in sept cel mai mic finut al nostru o sa faca un anisor......pt ca in august avem concediu nu o sa pot sa merg in sept iarasi acasa ....ce sa-i cumpere nanasa ?
eu ma gandeam la ceva jucarie ,ceva masina mare ca tot timpul cand vede o masina tot asa face ....BRUM,BRUM
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 18 EmptySam Iul 17, 2010 5:59 am

ahaaaa.....
si eu ma apuc imediat de treaba.....
si vreau sa fierb putin porumb. ii place si aidei.
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 18 EmptySam Iul 17, 2010 6:00 am

deci,tu esti nasica lui???
ii si serbeaza ziua undeva?
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 18 EmptySam Iul 17, 2010 6:01 am

porumb fiert bounce bounce bounce .....de ce nu sunt mai multi smaili sti tu pe ala care ii curg balele de exemplul
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 18 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-4   Discutii zilnice de tot felul-4 - Pagina 18 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul-4
Sus 
Pagina 18 din 21Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 10 ... 17, 18, 19, 20, 21  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul-7
» Discutii zilnice de tot felul-13
» Discutii zilnice de tot felul - 3
» Discutii zilnice de tot felul- 14
» Discutii zilnice de tot felul -16

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Sugestii si reclamatii-
Mergi direct la: