Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 ,,Jurnalul unei stele-Stele cazatoare"-de RamDam

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
azumica

azumica


Mesaje : 213
Data de inscriere : 10/06/2010
Varsta : 28

,,Jurnalul unei stele-Stele cazatoare"-de RamDam Empty
MesajSubiect: ,,Jurnalul unei stele-Stele cazatoare"-de RamDam   ,,Jurnalul unei stele-Stele cazatoare"-de RamDam EmptyLun Iun 14, 2010 9:13 pm

Capitolul I-Asta-i tot
,,Eu sunt o fata normala.O fata ce castiga o avere pentru ca are talent,eu sunt Sin-Sin, cea mai mare stea a Chinei, o fata care afost descoperita la trei ani. Am crescut cu publicul, m-am jucat cu versurile si dansul si am fost educata de scena.
"Orfana" doar in acte dar crescuta de templu, am castigat la varsta de trei an un concurs de dans socand toata China, dar in America, tara mea de origine, sunt o fata normala, ignorata.M-am facut si sunt cunoscuta doar in Asia, fiind un mister pentru multi. Viata mea a devenit picanta la sapte ani cand m-am apucat si de cantat, fiind mereu in mijlocul atentiei...
- Kitty, unde tot dispari? Ti-ai terminat tot pentru scoala? ea e mama mea.Desi ea nu stie, eu sunt "orfana".Nu i-as putea spune cine sunt eu cu adevarat,iar mereu eu ii raspund cu:
- Da mama, am terminat tot.
Mint. Nici nu am deschis caietele le unele materii.Ma impart intre 2 vieti, intre 2 lumi si persoane complet diferite. Fiecare seara se termina cu scandal, eu mintind. Ziua e la fel. La scoala nu-s atenta la profesoara, murind de somn in timpul orelor pentru ca aseara nu am putut dormi din diverse motive, dupa incepe adrenalina.Merg cu un avion personal pana in China,imi fac loc printre fanii mei si prin bliturile ce-mi lumineaza fiecare pas pe care il fac in Asia.Asta e pe scurt viata mea...
Sus In jos
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

,,Jurnalul unei stele-Stele cazatoare"-de RamDam Empty
MesajSubiect: Re: ,,Jurnalul unei stele-Stele cazatoare"-de RamDam   ,,Jurnalul unei stele-Stele cazatoare"-de RamDam EmptyMar Iun 15, 2010 9:27 am

Frumos...
Continua...chiar cu pasaje mai lungi.Pup
Sus In jos
azumica

azumica


Mesaje : 213
Data de inscriere : 10/06/2010
Varsta : 28

,,Jurnalul unei stele-Stele cazatoare"-de RamDam Empty
MesajSubiect: Capitolul II- In turneul vietii   ,,Jurnalul unei stele-Stele cazatoare"-de RamDam EmptyMar Iun 15, 2010 10:01 am

Daca ar stii...Daca mama ar stii ca am chiulit toata saptamana de la scoala pentru a merge in turnee prin Asia, daca ar stii ca vin seara tarziu cand ajunge si ea acasa si plec cand adoarme, cred ca si-ar da demisia doar sa stea cu ochii pe mine. Dar nu stie.Ea nu stie cat de invidiata este doar pentru simplu fapt ca-mi e mama, chiar daca nimeni nu a vazut-o.Mama stie foarte putine despre mine, singurul lucru care ne leaga este acelasi sange care-mi curge-n vene, ca altfel eram complet straine.
Parintii mei s-au despartit cand eu aveam 9 ani, iar mama a muncit din greu sa intretina mica noastra familie. Dupa recasatorire, si-a gasit un alt loc de munca, mult mai lejer, trei zile libere din sapte iar sambata si duminica ajunge mai repede acasa, lucru care ma incurca enorm. Dar este si un avantaj. Dupa recasatrire, am devenit tot mai apsenta pentru ca mama nu prea opserva asa tare ca lipsesc, iar pe tatal meu vitreg nu-l vedeam saptamani intregi, nu din rea vointa ci, pur si simplu, ajungeam sau plecam cand el dormea in camera cu mama.Da, am o viata complicata si grea, dar nu as schimba-o pentru nimic in lume!
*
- Sin-Sin, spune-ne despre noul tau album. incepe un interviu din China legat de noul meu album "La dublu"
- Piesele de pe acest album sunt creeate in asa fel incat lumea sa inteleaga ca viata mea nu-i deloc usoara si ca nu pot aparea asa des la emisiunile televizate sau sa fac mai multe concerte si turnee.
- Esti o fata de 14 ani,cum te descurci?
- Destul de greu, dar o fac! Templul ma ambitioneaza si ma ajuta foarte mult , datorita lui si nu numai, pot sa spun ca ma descurc.
- Exista un baiat mai deosebit in viata ta?
- Nu, deocamdata nu. Nu cred ca va fi prea curand pentru ca nu am timp.
- Nu ai timp pentru un iubit?!
- Cam asa ceva. desigur minteam
In fiata mea este un baiat, dar in lumea celebritatii trebuie sa minti pentru ati pastra acea aura de mister. Din momentul in care aura se imprastie tu dispari. Presa este extaziata dupa viata personala. Ea poate sa-ti fie cel mai bun prieten pebtru ca iti face reclama si te ridica mult, dar si cel mai mare dusman pentru ca te ridica doar ca sa te lovesti mai tare cand cazi.Pe acel baiat care exista in viata mea il iubesc enorm, o iubire imposibila insa. De ce? Pentru ca regulile templului sunt foarte stricte, chiar daca eu am voie sa ma abat de la ele, el nu. El nu are voie sa-si faca o prietena, de asta iubirea noastra e imposibila. El sigur tine la mine, citesc asta in fiecare zi in ochii lui, in gesturi si miscarile pe care le ascunde suficient de bine pentru al pacali pe Sen-Sey dar nu si pe mine...
- Planuiesti un nou concert?
- Pentru moment nu.
- Multumim Sin-Sin! Doamnelor si domnilor, a fost Sin-Sin cu noi...............
Ma sui in avion si ma intorc acasa, in America, unde ma va astepta o mama care iar va tipa la mine pentru ca nu mi-am terminat tot pentru maine la scoala. Surpriza, nimeni nu este acasa.Ma ingrijorez pentru ca e destul de tarziu si nu vreau surprize, nu in seara asta. Aceasta seara e singura seara in care pot dormi toata noaptea, nu vreau surprize acum! Totusi, sunt oameni maturi, se pot descurca singuri. Ma sui in par si deschid televizorul, dar ma simnt vinovata pentru ca stau asa de lejera. Incerc sa adorm, dar nu pot.Pun mana pe telefon si-l sun pe Keen, tatal meu vitreg.:
Sus In jos
Mona41
incepator
incepator
Mona41


Mesaje : 385
Data de inscriere : 15/04/2010
Varsta : 55
Localizare : Israel

,,Jurnalul unei stele-Stele cazatoare"-de RamDam Empty
MesajSubiect: Re: ,,Jurnalul unei stele-Stele cazatoare"-de RamDam   ,,Jurnalul unei stele-Stele cazatoare"-de RamDam EmptyMier Iun 23, 2010 7:54 am

cucu...
Sus In jos
Continut sponsorizat





,,Jurnalul unei stele-Stele cazatoare"-de RamDam Empty
MesajSubiect: Re: ,,Jurnalul unei stele-Stele cazatoare"-de RamDam   ,,Jurnalul unei stele-Stele cazatoare"-de RamDam Empty

Sus In jos
 
,,Jurnalul unei stele-Stele cazatoare"-de RamDam
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Cultura,societate,timp liber-
Mergi direct la: