Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte

AcasaAcasa  PortalPortal  CautareCautare  MembriMembri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho

Distribuiti | 

Discutii zilnice de tot felul-2

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Urmatorul
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin

Data de inscriere : 11/04/2010

MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul-2   Sam Mai 22, 2010 8:42 am

Rezumarea primului mesaj :

Poftiti la discutii! cheers

Ultima editare efectuata de catre Admin in Lun Mai 24, 2010 4:19 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
http://sertarelulcucopii.forumdediscussions.com

AutorMesaj
galliciana
membru avansat
membru avansat

Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-2   Lun Iun 07, 2010 4:08 pm

hello,hello!!
am vb cu lumy, pe la ora 13, o alapta pe micuta cea mai mica - maia. cea mai grasuna e mara!
bun,!!! in alta ordine de idei, mai am o tableta de AC, dar, darrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr, vreau sa va spun ca ma doare burta ingrozitorrrrrrr de tare, de ieri, - nu am avut chef sa ies nicaieri!! azi nu m-am putut mobiliza sa fac nimic......
cred ca am intrat in anul mortii! Very Happy Very Happy Very Happy
tarzan asta ma supara,se rasteste la mine ca nu ii mg lui laptopu wirelesssssss.....ca el il arunca de pe geam.....
ca el a dat 1000 euro pe el in franta, si acolo, iete-te,domle, a mers!!ma, sa fie!!! bate saua sa priceapa....iapa!!!
hehe, unde e iapa, frate??eeeeeeeeeee, e cam departe..........
ar trebui sa fac si o ciorba, dar......doare rau lenea.......nu de alta, dar sufera cainele, domle, de foame!
hehe, acu doarme, ca omu, cu capul pe perna, si cracanele in sus...... cheers

lumi de H,ai grija de baietel, acolo!!!
mayanuleeeeeeeee,soro, bine ca te mai vazuram si noi!!!
alinuto, te mancara destele,fata??
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
galliciana
membru avansat
membru avansat

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-2   Lun Iun 07, 2010 4:13 pm

multumim fetelor de la SOSI, le-am vrea mai des printre noi, marturisim!!!
ne-ati fi de ajutor, serios!!! tu ce ai mai facut cu fivul?
auzi, Ralu, da cosuri cu bblusi n-aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaai?? confused confused
tocmai vazui duphastonu' la voi in cos!!! cheers
Sus In jos
SOS Infertilitatea

Data de inscriere : 27/04/2010

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-2   Lun Iun 07, 2010 4:19 pm

Am ras sincer, habar n-aveam ca v-au banat si pe voi. Eh, asta e, partajam acelasi titlu de glorie. Sa le fie de bine, acum forumul DC e mai uscat, mai curat, mai fad.

Of, as fi cea mai fericita sa donez cosuri de bebelusi - dar dupa utilizare.

Din pacate, fiv-ul meu de anul asta a fost esuat la transferul embrionului proaspat si a reusit la transferul embrionului congelat. Insa sarcina s-a oprit din evolutie. Sad Crying or Very sad

In septembrie incep FIV4.

Pana una-alta, va tin voua pumnii!
Sus In jos
http://infertilitate.com/
galliciana
membru avansat
membru avansat

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-2   Lun Iun 07, 2010 4:23 pm

samiruto, te asteptam sa ne spui ce face mamanu tau!!!!

auzi, soro, pai te banara astia, ca te luasi de "zana buna".......mai, sa fie.....
ce avusesi,soro, cu personu??? affraid hihihi, lasa, a trecut!!
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-2   Lun Iun 07, 2010 4:25 pm

offfffffffffff,iubita, iar??? imi pare rau sa aud asta........
o imbratisare mare-mare-mare pt tine!!!
Sus In jos
SOS Infertilitatea

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-2   Lun Iun 07, 2010 4:42 pm

Citat :
auzi, soro, pai te banara astia, ca te luasi de "zana buna".......mai, sa fie.....

Uaaa, ce memorie ai, c-a trecut aproape-un an de-atunci si-a fost doar un detaliu. Da, de "zana buna" andreea marin m-am luat, cea care declara in presa ca nu mai are trompe uterine dar apoi face copii natural ("o minune"), dar asta a fost doar pretextul, DC ne-a banat pentru ca nu ne putea controla, gasiti amanuntele aici: http://forum.infertilitate.com/viewtopic.php?f=2&t=12&start=0

Dar asta e trecutul, eu raman recunoscatoare DC doar pentru faptul ca scurtul meu periplu pe acolo mi-a permis sa cunosc niste tipe foarte misto, cu care am putut face o chestie mai serioasa si mai coerenta decat mi-as fi inchipuit. Dar asta nu e meritul DC, ci al lor, al tipelor.
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza

Varsta : 43
Localizare : Istanbul- Turcia

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-2   Lun Iun 07, 2010 4:47 pm

Ralu, si eu iti dau trimit pupicei si o imbratisare calda-calda. cheers Las' ca razbim noi in lupta pt bb! cheers
Foarte important este endometrul. Am auzit ca multi medici nu mai controleaza ecografic grosimea endometrului si procedeaza la ET.
Nu am pretentia ca schema de tratament primita de mine e cea mai buna dar poate te inspira. Very Happy
La acest FIV3- cel norocos (cum imi place mie sa-l numesc), dr meu a refuzat sa-mi faca ET, cand a constatat ca, in dimineata Z3 de la punctie, endometrul meu este de 8 sau 8.5. Mi-a bagat embrionasii la frigider, mi-a dat tratament special pt endo (postat la subiectul "Totul despre ...") si mi-a facut ET pe alt ciclu, cand a constatat ca endo este 10.
Este o idee!
Oricum mult succes! sunny
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-2   Lun Iun 07, 2010 4:50 pm

te pui cu nodeaaaaaaa???? geek
surioara, pai cum nu,!!!!! tot dcu vuia....numai ca, degeaba, stii tu cum e cu morile de vant.......
ne luptaram, si noi, fii linistita, si ajunseram in coada, pana la urma......nu vazusi??
eu sunt convinsa si in ziua de azi, ca nu e curata treaba.......ci cu ........donator........
e tare mare diferenta intre ei,toti, fizionomic vorbind........
si, alta treaba: cu printesa lia.....nici acolo nu e lucru tare ......curat.......

da, asa e, avem macar satisfactia ca am intalnit femei adevarate, cu capul pe umeri!!!!
de acord cu tine!!!!
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-2   Lun Iun 07, 2010 4:59 pm

Ralu, si eu imi amintesc acel moment neplacut si lipsit de orice urma de bun simt. Cum le-o place unora sa se erijeze in persoane "stiu-tot" dar bat campii cu gratie. Evil or Very Mad
Sus In jos
SOS Infertilitatea

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-2   Lun Iun 07, 2010 5:03 pm

Galliciana, nu am inteles care e faza cu donatorul si intre cine exista diferente fizionomice. (Nu c-ar conta). Din partea mea sa faca toata lumea copii asa cum doreste si/sau poate, dar daca ALEGI sa vorbesti despre problemele tale asuma-ti pana la capat. Pe Zana a mai intalnit-o cineva din SOSI la un eveniment, parea interesata de subiect, i-a dat cartea de vizita cu adresa privata de mail, va dati seama ca nu m-am opus sa i se scrie, doar e vorba despre cauza colectiva, i s-a scris, mailul a fost chiar relansat dupa cateva saptamani: nici un raspuns, ce surpriza-surpriza. Cam asta-i tot.

Guzelnico, stiu ca e foarte important endometrul, eu am stat mereu bine dp asta dv (ceva gen 12+). Dar apreciez ce a facut medicul tau, ca nu a "sacrificat" embrionii implantandu-i intr-un endometru care le dadea sanse minime, mai ales ca problema era ratrapabila in cazul tau (exista femei la care endo nu creste nici cu drojdie).

O sa fie bine, tin pumnii! Beta incepe sa creasca la Z10 de la PUNCTIE, dar in cazul FET implantarea poate fi un pic mai tardiva. Tu in ce zi de la punctie o sa fii joi?
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-2   Lun Iun 07, 2010 5:17 pm

Ralu, ma refeream la faptul ca vazusem o poza cu fetita ei, si nu semana absolut deloc cu nici unul dintre ei.....
de aceea spuneam, mai in gluma, mai in serios, ca e vb de donator.......
sincer, nici nu stiusem de cealalta problema cu trompele - ceea ce face cam imposibila aducerea pe lume a unui copil- natural, mai degraba FIV, ceea ce, pe mine nu m-ar durea gura sa recunosc, sincer! nu vad de ce as spune altceva!!
dar, ma rog......nu toti sunt ca noi...... in fond, e un ajutor al medicinei, nu un impediment, nu??
Sus In jos
SOS Infertilitatea

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-2   Lun Iun 07, 2010 5:29 pm

Nu stiu, eu nu am vazut poze cu copilul, nu ma intereseaza cu cine seamana, dar sigur nu e vorba de donator, sotul ei avea deja un copil. Absenta trompelor nu face imposibila aducerea pe lume a unui copil, ci doar conceperea acestuia pe cale naturala - s-a constatat chiar ca in cazul infertilitatii din motive tubare rata de reusita FIV e mare, caci o data problema fecundarii rezolvata si embrionul implantat, totul e in principiu ok, sunt aceleasi sanse ca la conceptia naturala. Nu ma intereseaza viata privata a vip-urilor dambovitene, dacat in contextul in care nu isi vad de viata lor privata si o fac publica, iar apoi te iau de prost.

La Printesa Lia e JENANT, am scris si pe forumul SOSI, stai sa iau cu copy-paste:

Citat :
E foarte naspa cand ai senzatia ca ceilalti te iau de prost: http://stiri.rol.ro/content/view/386266/4/

V-ati planificat dinainte aceasta sarcina?
ASR P.L.: Nu, a fost pur si simplu o mare surpriza.

Alteta Sa Regala Printul Paul: Nimic nu a fost programat, a fost pur si simplu o mare surpriza foarte frumoasa si placuta.

De fapt, senzatia de "naspa" vine din faptul ca ti-e jena de jena lor.

Ultima editare efectuata de catre SOS Infertilitatea in Lun Iun 07, 2010 5:30 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-2   Lun Iun 07, 2010 5:30 pm

Ralu, punctia am facut-o in ian. Atunci m-am confruntat si cu problema endometrului care a scazut, in mod inexplicabil, intre punctie si ET. Am avut 3 embrioni (de ziua 3) la vremea aceea dar dupa dezghetare doar unul a ramas viabil.
Joi voi fi in Z11 de la ET efectuat in Z17 de ciclu. De aceea ma cam mananca degetele sa ma hazardez la un home test. Embarassed
Sus In jos
SOS Infertilitatea

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-2   Lun Iun 07, 2010 5:33 pm

Z11 de la ET, deci Z14 de la punctie (nu conteaza ca a fost in ianuarie, e vorba de varsta embrionului - 3 zile)? E reprezentativ sigur, chiar si in caz de implantare tardiva. Dar nu iti recomand pipitest, baga un beta, care e sfant. Pumnii stransi, am un feeling tare pozitiv!

Ps: si eu tot in ianuarie am avut punctia si tot un singur embrion congelat/transferat. La tine va fi bine pana la capat!
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-2   Lun Iun 07, 2010 5:36 pm

Doamna administraaaatoooooraaaa, fiti draguta, ce trebuie sa facem sa obtinem reputatie? cyclops
Sus In jos
beatrix69

Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 47

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-2   Lun Iun 07, 2010 5:37 pm

Fetelor, am venit de la doctor, mai tarziu decat anticipat, a avut o operatie cu complicatii care a durat mai mult... Pe scurt, sunt OK, bebe e mare si va fi mare, acum are 3200 si are sanse de 3800 spre 4000, am o poza tare haioasa de azi, seamana cu toti bebeii de pe lumea asta, cu ochii inchisi si "tumefiati", nasul mare si turtit, gura cu buze groase si usor intredeschise...Data ramane 23 iunie (incep sa fac pe mine!!), trebuie maine sa-mi fac niste analize si sa ma vad joi cu dl dr anestezist pt consult/istoric/ EKG, d-astea...Pt cine a intrebat, ma duc la spitalul Euroclinic /dr. Herghelegiu. Zic ca mai bine de atat e greu de gasit...
Ma culc acum vreo ora si cand ma trezesc sper sa ajunga si sotul si sa mancam ceva... Mai avem cumparaturi de facut satamana asta, sper sa termin cu toate si de saptamana viitoare sa fiu super linistita, in masura in care se poate...

Pup toate fetele si succes la beta,
Bea
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-2   Lun Iun 07, 2010 5:41 pm

Ralu, am vazut o poza, nu stiu cand, fata e cu ochi albastrii, nici formatul fetei nu e acelasi......
bineinteles, poate e copilaroasa afirmatia mea, dar, mai degraba seamana fiul lui cu el decat....fiica......
ma rog.....

Ultima editare efectuata de catre galliciana in Lun Iun 07, 2010 5:48 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-2   Lun Iun 07, 2010 5:43 pm

Ralu, pt beta astept pana sambata, sa nu ma ia doctorasu' meu in suturi. Laughing Pana atunci urmez tratamentul prescris, cu pastile colorate, benzi lipicioase si injectii- pe fata si pe dos. Very Happy
Sa dea DD tuturor fetelor minunate sa se bucure de reusita! flower
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-2   Lun Iun 07, 2010 5:46 pm

auzi, guzelnicoasa, hai ca m-ai suparat:
ia defineste tu reputatiile si nr de mesaje!!!!!
mai fa si tu ceva pt bunul mers al forumului!!!!! geek cheers
te-am incuiat!!!! yesssssssssssssssssssssssssssssssssssssssss!!
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-2   Lun Iun 07, 2010 5:50 pm

Bea, vesti bune si de la tine! cheers Ia vezi tu cum finalizezi shopping-ul, ca se pare ca-s cam grabiti bebelusii. Very Happy
Si nu te pleosti taman acum, la final. Sophia vrea in continuare o mamica curajoasa si plina de energie. Mi-a transmis mie atunci cand ne-am intalnit. Very Happy
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-2   Lun Iun 07, 2010 5:52 pm

beaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa! dubla sarbatoare in 23!!!!!!!
ziua alexiei si sophiei!!!!!!!!!!!!!! yupiiiiiiiii!!!!!! cheers cheers cheers
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-2   Lun Iun 07, 2010 5:53 pm

Auziti, sefa, io n-am contorizat mesajele nimanui doar mi-a sarit in ochi ca Lumi olandeza si Mona au la reputatie 1. Doar stii ca sunt buna la detalii. Very Happy Si-am intrebat si io: ce trebuie sa fac, cum sa stau, ce sa zic etc .... saru'mana, sefa. Rolling Eyes
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-2   Lun Iun 07, 2010 5:57 pm

ia,soro, ia vezi ce reputatie ai.........
ca pan la urma raman io fara!!!! cheers drunken drunken drunken
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-2   Lun Iun 07, 2010 6:02 pm

Very Happy Razz Razz Ia-ti, fata, reputatia inapoi. Io nu vreau sa iau "stelele" nimanui. Doar am intrebat. Question
Trebuia sa-mi spui ca n-am 40 de ani impliniti. Laughing Laughing Laughing Laughing
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-2   Lun Iun 07, 2010 6:12 pm

Sefa, cum postez o super poza aici? Nu-mi iese. Am download-at de pe tel. Sau ti-o trimit tie si o "lipesti" tu, pardon dvs. flower
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul-2   

Sus In jos

Discutii zilnice de tot felul-2
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 10 din 13Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Sugestii si reclamatii-
Mergi direct la: