Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte

AcasaAcasa  PortalPortal  CautareCautare  MembriMembri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho

Distribuiti | 

Discutii zilnice de tot felul - 21

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3, 4 ... 16 ... 29  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat

Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Ploiesti

MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul - 21   Mar Noi 06, 2012 2:52 pm

Rezumarea primului mesaj :

Bun venit la capitol nou. flower

AutorMesaj
lumy_clt
incepator
incepator

Varsta : 34
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Lun Noi 26, 2012 5:26 pm

La multi ani Gallicuto!!!!!!

Sanatate din belsug, fericire, bucurii si tot ce isi doreste sufletelul tau sa se indeplineasca!!!!

flower flower flower flower
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Lun Noi 26, 2012 8:27 pm

La multi ani, Gallicutoooo ! Sa fii sanatoasa si iubita, mult de tot.

Si o orhidee din colectia proprie, numai pentru tine.

membru avansat
membru avansat

Localizare : france

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Mar Noi 27, 2012 2:02 pm

dragelor, va multumesc pt urari,flori si gandurile bune!
va imbratisez din tot sufletul!

azi am fost la curs, a fost bine, trebuie sa lucrez bine la gramatica,
altfel nu merge... What a Face

voi, noutati???

Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
guzelnico
membru de baza
membru de baza

Varsta : 43
Localizare : Istanbul- Turcia

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Mar Noi 27, 2012 2:22 pm

Buna ziua, fete minunate!

Noi am fost afara, e o vreme splendida. sunny Am socializat nitelus cu o vecina care, in sfarsit a inteles ce bine e sa-ti scoti copila afara, la aer curat. Very Happy Piticii s-au distrat (mai ales Eralp Wink ) iar noi am povestit despre shopping, mancare, viata etc. A fost placut. Smile

Mersi mult, Lumi. I love you Ti-ai schimbat lucrusoarele? Si eu zic ca n-ai multe kile in plus, daca marimea 38 ti-e mare. Inainte de a ramane insarcinata, ce masura purtai?
Sora-mea poarta 36 dar e slaba rau. Acum, cu sarcina, desigur, se va ingrasa. Wink

Alinuto, ai intrebat-o pe Sara ce prefera: un fratior/ o surioara? Laughing

Gallicuto, dupa ce termini cursul de fr, ce intentionezi sa faci? Cool

Lumi, nu ne-ai mai povestit de gargarite, ce mai vorbesc,ce-au mai invatat. Abia astept sa le mai vad si sa le aud. I love you
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza

Varsta : 49
Localizare : Netherlands

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Mar Noi 27, 2012 2:52 pm

Salut fete,
Am dat totul inapoi la C&A, mi-am luat banii si mi-am inlocuit paltonul de iarna cu numarul 36 dar de la alt magazin. Sunt multumita, ca asta are si gluga. A venit si H sa ma ajute ca nu puteam sa caut serios nimic cu Raluca. Mai am sa-mi inlocuiesc o bluza de ocazie si un pulover cu nasturi, asa ca mai merg si azi. E tare greu sa nimeresc bine cu hainele, cand fac shopping cu Raluca topaind imprejur.
Asa ca azi iar ma duc in oras. Smile E musai sa am ceva nou , pt ca in weekend mergem la o zi de nastere (verisoara lui H) si mi-am cam epuizat toate tinutele -nu ca ar fi fost multe cyclops

Nico tot 36-38 purtam si aveam 56-58 kile. Acum port tot asa si am 62, nu dau inapoi deloc, pt.ca nu reusesc sa tin regim. D-aia zic ca C&A nu e in regula cu masurile, sunt pentru femei mai tzapanoase decat mine.. Very Happy

va pup fetelor!
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza

Varsta : 42
Localizare : Constanta

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Mar Noi 27, 2012 9:33 pm

Galli, La multi ani.. asa ca de la o blonda .. adica cu intarziere...
lumi, bine ai reusit sa inlocuiesti ceva, restul ti le-ai schimbat?
eu trebuie sa caut ceva pe net pt G de craciun, ca eu cum nu ies... nici ca am cum sa-i iau...

altfel, am fost ieri la medic, bb are 4460g si 59cm, cica e foarte bine, s-a uitat dl dr la el , l-a masurat, controlat, toate alea.. si mi-a dat de citit despre diversificare...
in rest la noi .. toate cam la fel... trec zilele, acealeasi activitati.. azi am stat cu Alex pe balcon o jum de ora la soare...a fost bine... zilele astea cica va fi cald asa ca vom incerca si carutul...
Sus In jos
lumy_clt
incepator
incepator

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Mier Noi 28, 2012 10:45 am

Manule,

iti recomand Marsupi plus http://www.hiphip.ro/products/port-bebe-marsupi-plus mult mai usor si comod decat unul clasic, am testat pe propriul spate, si am simtit diferenta. Numai bun de purtat Alexutul cel motat si bucalat. Asa cu el poti iesi oricand afara cu el, bine pitit sub propria geaca la caldurica, si bonus merge si alaptat.
Plimbarile pe afara o sa va priasca amandurora, si o sa fii si tu mult mai mobila. Verisoara sotului asa s-a descurcat toata iarna.

Ce ai fost sfatuita despre diversificare? Il alaptezi exclusiv sau ii dai si supliment?
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Mier Noi 28, 2012 12:05 pm

Eralp a fost tare matinal azi,asadar somnicul de pranz s-a mutat mai devreme. Vom iesi afara dupa masa de pranz. Bate un pic vantul dar e soare. sunny

Meni, si eu zic sa-l scoti afara pe bb de mititel. Asa, treptat, 15-20-30 min, in functie de vreme, bineinteles. Si, te-ai gandit bine, evita eocamdata locurile aglomerate, ex magazine. Iar daca nu reusesti sa gasesti ceva pt G,sunt sigura ca ati primit cel mai frumos cadou, de care va bucurati amandoi. Wink
La inceput, pe Eralp l-am scos in paturica, in brate, ca era usurel si crud. Apoi am folosit carutul. Marsupiul il luam cand ieseam pt scurt timp, pt ca nu e indicat mai mult de 30 min, in cazul baieteilor.
Vorbeste cu mosu', sa-ti aduca o carte tare buna, pe care ti-o recomand cu mare caldura: "Mama si copilul"- Herta si Emil Capraru.E de citit cu creionul i mana. study

Lumy si Lumi, ce mai mananca fetele voastre? Cat si cand? lol!
Sus In jos
lumy_clt
incepator
incepator

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Mier Noi 28, 2012 4:42 pm

Intru mereu pe fuga, apuc sa citesc mai tot, dar nu reusesc sa si scriu.
Acum sunt la munca, si-s cam fara spor, maine si poimaine am liber, abia astept.
Ar fi foarte funny sa invete si fetele ca in libere tre sa dormim mai mult. Indiferent de zi sunt f.f.f.f. matinale Razz

Gargaritele sunt din ce in ce mai smecherite, sau mescherite, cum ii place Marei sa zica.

Intr-o zi mi-a zis ca sunt rea, pt ca nu vroiam sa dau drumul la desene. Tati percuteaza mai repede, ii e mai comod sa stea cu ele culcusite pe el si sa se uite aman3.

In alta zi, vroiau sa vada Clopotica la dvd, si au venit sa ceara voie, le-am zis ca nu, ca ne pregatim sa iesim afara, s-au uitat urat pe mine, si Mara a venit la santaj, zicand ca imi da multi pupici (asta pt ca eu dimineata ma rog de ea sa imi dea un pupic inainte sa plec la munca, si greu se lasa convinsa), era dispusa sa faca orice, doar doar sa se uite la TV.

Nu sunt exagerata, dar stau suficient la TV, mai ales cand sunt acasa cu ai mei. Eu vreau sa le implic in tot felul de jocuri sau pur si simplu sa le scot afara.
Cu alta ocazie Maia i-a zis lui tati: Stiu ca nu primesc mereu ceea ce cer.
Iar Mara: Zi-mi odata ce vrei de la mine Razz ...Exemplele pot continua.

Sunt din ce in ce mai independente si vor sa faca totul singurele, de la im/dezbracat, dez/incaltat, fac la olita si cer servetele sa se stearga singurele.

Acum ne e mai greu cu iesitul la plimbare, mai ales afara, cand le trec nevoile fiziologice, din cauza frigului.

Fac tot felul de faze/crize, li se pune pata din senin pe cate o chestie si se jelesc de mama focului, dc nu faci ca ele. De cum plecam din casa le atrag atentia, ca de nu-s cuminti ne intoarcem. Uneori in week-end le mai duci tati in parculet.

Culmea, duminica trecuta s-a bagat in seama cu ei o tipa cu un baietel, vorba vorba toate bune si frumoase, pana respectiva a zis catre baiat: Vezi ele sunt 2, una tine si ailalta trage. Al meu s-a enervat la culme si a invitat-o pe respectiva sa plece de langa ei, nefiind de acord cu vorbele si agresivitatea ei. Si i-a spus ca nu asa se cresc copii.

Nico, de mancat mananca destule feluri, si uneori si din mancarea ns cand fac cu carne de vita/curcan sau peste.
07.20-8.00 beau 250 ml de lapte de vacuta
9.30-10.00 iaurt, ori fructe, ori sandwich-uri calde, sau omleta de oua de prepelita cu branza
13.30 un fel de mancare
In jur de 5.30 cate un fruct, placinta ceva
18.00-18.30 alt fel de mancare
Uneori primesc bonus pe la 7.30 pufuleti, biscuiti, placinta sau ceva de rontait.
21.30-21.45 240-250 ml de lapte de vacuta cu cereale.

Mananca supe, ciorbe, paste cu carne, dovlecei umpluti, sarmalute in voi de vita, peste cu piure, tocanite de legume cu carne, omleta, snitel de curcan, pilaf, orez bob cu bob cu legume, chiftelute de curcan coapte, nu prajite. Au gustat si lasagna si uneori Maia mai atenteaza la ce mananca tati, Mara nu e prea deschisa la nou. De curand de dragul paielor au inceput sa mai bea si suc de mandarine/portocale.

Acum ne pregatim de Mos, tati le-a luat chitari, iar eu le-am comandat niste carti, colectia “Hoinari prin anotimpuri” de Rotraut Susanne Berner . Tot am auzit de ele in ultimul timp, si ca-s fascinante, sa vedem.
Ma gandeam sa le luam si noi o bucatarioare gen ce pe care a luat-o Alinuta, insa am zis s-o lasam pana ne mutam la curte.

Ultima editare efectuata de catre lumy_clt in Mier Noi 28, 2012 4:57 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
lumy_clt
incepator
incepator

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Mier Noi 28, 2012 4:57 pm

Amy, e superba orhideea!!! Am primit si eu mai demult una cadou insa nu a rezistat, cred ca nu am ingrijit-o asa cum trebuie.

Alinuta, asa deci va ganditi la o/un surioara/fratior pt Sara, nu pot sa va urez decat Spor la treaba Laughing . Ma uit la Sara ca s-a facut domnisorica, mai aveti nitel pana la 2 anisori.

Lumi, si voi sunteti pe ultima suta de metri. Iti vine sa crezi ca au trecut 2 ani? Ma topesc dupa ochisorii ei albastri. Parca m-as mai baga si eu la un bebe, doar dc imi garanteaza ca iese baiat si are si ochisorii albastri Smile Smile Smile
Spor la cursuri si la invatat, oricum acolo inveti altfel, nu e ca acasa, acolo iti dedici timp exclusiv invatarii si atentia nu iti este intrerupta.

Galli, spor si tie!!! Gramatica e esentiala, si nu e tocmai usoara. Eu nu am apucat ca sa mai repet la germana si ma resimt, iar seara sunt prea obosita.

Nico, Eralp se mentine la categoria nazdravani, nu ma mira. Ma bucur mult pentru surioara ta, sa aiba o sarcina cat de usoara si sa aiba grija de ea. Miru cred ca e tare incantata.

Pitica Mihaelei a implinit si ea un anisor la inceputul lunii.

Manule, incearca sa ii faceti lui Alex un program, asa o sa va fie si voua mult mai usor.

Turq multi pupici!!!

De Brunadria ce mai stiti?

Va pupic, v-am zapacit azi de cat am scris , mai am nitel si o tai acasa!!!

flower flower flower flower flower flower
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Vin Noi 30, 2012 6:36 am

Buna dimineata, dragelor.
Si noi suntem bine, azi mergem la niste prieteni si apoi la o aniversare.
In rest, nimic deosebit.
Va pup !

membru avansat
membru avansat

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Vin Noi 30, 2012 9:42 am

neataaaaaaaaaaa cheers
azi e mai frumos la noi, desi bate vantul.....
alaltaieri a plouat toata ziua,pana tarziu....
am fost ieri la curs, m-am distrat nemaipomenit. faci cu ochiul
azi ma duc la dentist, o parte din plomba a cazut,sa vedem.....
amy,cum decurge relatia dintre baieti?
manu,multumesc frumos!!alexutu cu parul valvoi e bestial-baiatul mamei,ce mai!!!
voi,celelalte?
pupici! love
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Vin Noi 30, 2012 11:23 am

Buna dimneata, fete minunate!

Spunem si noi prezent! lol! Iesim afara in fiecare zi, sa profitam de vremea buna. Azi este mai innorat dar dupa amiaza scoatem nasucul la aer. cheers Sa-si mai consume nazdravanul din energie, chiar daca mai trage si trante. Asta-i sportul! Rolling Eyes
Si in casa se tine de escaladari. Ultima distractie: sa se catere pe gratiile patutului (si le vrea ridicate neaparat, altfel, se crizeaza) si sa se rostogoleasca in pat (un fel de saritura hotului bom ) Fara sa ma vada, i-am intins o pilota groasa in patut, sa mai reduc din distanta).

Plimbarile la aer imi fac si mie bine. Very Happy Vin incarcata de energie. bounce Uite asa am avut un spor zilele astea la spalat geamuri, la reorganizat balcoanele si la calcat. Basketball Aspirat si gatit prestez in fiecare zi oricum dar m-am bagat si la deserturi.

Sa aveti un weekend minunat!
flower flower flower
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Vin Noi 30, 2012 1:54 pm

Mai fetelor, ce necaz, am scris un email si l-am pierdut din gresala!

Ii spuneam lui Lumy cat de uimita sunt de progresele in vorbire ale fetitelor! flower Ce varsta au acum Lumy? Mi se par chiar avansate! Raluca spune cuvinte in ambele limbi si doar cate o propozitie foarte scurta, nu merge foarte rapid cu vorbirea.

Despre mancare si mancat si la noi cam la fel este programul, cu deosebirea ca noi nu gatim separat pentru ea. Noi mancam nesarat complet, iar sosurile condimentate le punem separat.

Raluca mananca: ciorba, orez cu legume, piure asortat cu brocoli si morcov si somon, paste cu piept de pui si sos de rosii (proaspete), oua fierte, cascaval, sunca slaba, paine,lapte de vaca cu biscuiti, iaurt cu cereale pt. copii sau fulgi de porumb, fructe , legume crude (ardei, rosie, morcov..) Mai primeste si cate un patrat de ciocolata!...In general gusta din orice vede pe masa, noi nu o oprim sa incerce si din altele, dar nu in cantitati mari.De asemenea mai primeste si de la borcan mancare sau fructe amestecate, aici e o firma Olvarit care e ok, dupa parerea mea, nu are conservant din cate zic ei si poti recunoaste in in borcanel legumele, nu e ca pasta de la Nestle.

Cat despre TV , la noi merge tot timpul, mai mult pe desene si cateodata filme sau programele noastre, noi nu avem restrictii decat daca sunt programe nepotrivite vartsei ei. Multe cuvinte in olandeza le stie de acolo.

Fetelor ma retrag, ca e jale in casa, trebuie sa si gatesc sa si strang pe aici. De iesit nu am nici un chef, cu toate ca vorba lui Nico, daca reusec sa ma mobilizez ma simt mai bine afara. Asta pentru o vreme, pt ca Raluca alearga necontrolat in toate partile (inclusiv in calea bicicletelor si masinilor) dupa ce se plictiseste de parc.

Pupici!

Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Vin Noi 30, 2012 2:00 pm

Aaa..Lumy si multumim pentru descrierea detaliata! Eu ma bucur sincer cand mai aflu ce mai fac si alte mame si alti copii! :-)

Gali..daa si eu ma distrez la curs, sunt cursanti din toate partile lumii (India, Iran, Bulgaria, Romania, Turcia, Anglia, Germania, Japonia, Nigeria etc!) fiecare in parte e un caracter. Cel din Nigeria e un gras, tare amuzant! ..:-)
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Sam Dec 01, 2012 11:38 am

LA MULTI ANI, ROMANCUTELOR, IN ORICE COLT AL LUMII V-ATI AFLA!

flower I love you flower I love you flower I love you flower I love you flower
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Sam Dec 01, 2012 12:10 pm

Lumy,multumim pt detalii. Nu ne-ai spus cum a reactionat tanti dupa invitatia de "pleaca mai incolo" a lui tati. Mai ales ca D e tare mandru de fetele lui. Very Happy

Lumi, nu-ti face probleme cu vorbitul Ralucutei. Am citit ca in familiile bilingve copiii vorbesc mai tarziu dar vor folosi 2 limbi. Wink Si, din cate am inteles, nici Ralucuta nu socializeaza cu alti copii. Este si cazul nostru. Rolling Eyes Mi se pare esential.
Eralp are un bagajel de cuvinte in ro si tr iar cand vrea sa ne "povesteasca" ceva si pe limba lui proprie Very Happy , foloseste un ton mai barbatesc cu tati (pt ca aude lb turca de la el,deci ii povesteste in tr Laughing ) si mai dulce cu mine (care-i vb in ro,deci imi povesteste in ro Laughing). E distractiv! Laughing

Nici eu nu-i interzic TV-ul, mai ales ca urmareste programe cu care interactioneaza. drunken

Eiii,cu mancatul e alta poveste. Nu este un pofticios (ca sa se serveasca din mancarea noastra) ,asa ca inca gatesc separat pt el. Dar sunt multumita de cum mananca. Practic, mananca orice combinatii (legume fierte cu carne de vita, pui, ficat, peste, paste-stelute, orez, perisoare) dar maruntit si necondimentat. Fructele inca i le dau prin razatoare. Ousorul nu-i lipseste o zi da/ o zi nu. Zilnic ii dau cereale si iaurt, fie simplu,fie cu fructe/ biscuiti. De rontait ii dau, la cerere, cereale in forma de O, biscuiti, sticks-uri.

Revin, Eralp doreste un desert- tzitzi. Laughing

Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Sam Dec 01, 2012 12:27 pm

La multi ani si din partea mea, sa avem cu totii parte numai de bucurii.

Si iata si stadiul goblenului, merge greu, are o multime de culori, iar florile ma omoara din punctul asta de vedere.

incepator
incepator

Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 33
Localizare : budapesta

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Dum Dec 02, 2012 3:13 pm

buna fete ....
la noi ningeee de azi dimineata ,este frig ...a venit iarna cheers
dupamasa vine mosul la teatru vom vedea reactile lui Sara ....
amy ...foarte frumos goblenul
nico ...un adevarat alpinist Laughing

va doresc o duminica frumoasa flower
Sus In jos
alinutahu
incepator
incepator

Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 33
Localizare : budapesta

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Lun Dec 03, 2012 2:50 pm

Ho Ho Ho ...liniste mare in casuta Exclamation

noi am fost ieri la teatru si vreau sa va spun ca asa de mult ia placut piticei de am ramas umiti ....a durat o ora spectacolul pana la sosirea mosului .....am crezut ca o sa alergam dupa ea pe acolo prin multime dar spre uimirea noastra a mea fica a stat la mine in brate si a vizionat spectacolul foatre incantata ,ba chiar isi lungea gatul daca nu vedea Laughing ,cand cantau dansa si aplauda si imita si ea cu cuvinte ce spun ei drunken ....deci prin urmare nu imi vine nici acuma sa cred
cat despre mos a mea sa urcat pe scena cand au strigato, sa dus si-a luat pachetul ...a mai intins mana si dupa altul Smile .....a venit jos si-a desfacut pachetul si se minuna ,parca nu era copilul nostru ....sunt foarte mandra de ea I love you
astazi de dimineata il striga pe mos drunken si zice ca merge la el

va las cateva poze .
pup fete cucuiete flower

https://picasaweb.google.com/111535030840726503222/3Decembrie2012MosNicolae
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Lun Dec 03, 2012 6:56 pm

Buna seara, fete minunate!

Alinuta, Sarita e tare haioasa in poze si ai de ce sa fii mandra de ea. Chiar pare o fetita cuminte si intelegatoare. I love you

Amy, ai niste maini minunate! I love you

P.S. Abia astept sa vad si reactia lui Eralp cand va gasi cadouri de la mos Niculae. Acum exersam la spalatul ghetutelor. Ii face placere oricum sa se balaceasca. Laughing
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Lun Dec 03, 2012 7:24 pm

Sara e o dulcica. Pare foarte preocupata de cadoul de la mos, acolo pe scena. flower

membru avansat
membru avansat

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Mar Dec 04, 2012 3:03 pm

dragelor, bine v-am gasit!!!! cheers

cu intarziere, LA MULTI ANI!, voua, tuturor!!!
amy, e uimitor goblenul tau!!! no more comment..... love
cum merge relatia intre baieti?
am fost azi la cursuri, fara nici un chef.....mi se intocmise unul aseara.....
alinuta, sara e o frumoasa, si pare sa se bucure de orice ii e strain, acasa e altceva.....
lumi, ralu pare a avea ochi verzi,nu albastri....sau visez eu?
lumy,puicutele tale sunt mortale, zau, le mai vad pe facebook, putinul timp care il stau.....
s-au obisnuit cu patuturile?
nico,eralp va fi un gentleman adevarat. stiu eu!! clap
de sami mai stie cineva ceva?
manu?
turc,lyly,restul fetelor, chiar nu ne mai iubiti? lol!
intru mai tz, pupici!
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza

Varsta : 42
Localizare : Constanta

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Mar Dec 04, 2012 5:55 pm

Razz eu sunt pe aici... intre doua biberoane
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Mar Dec 04, 2012 7:24 pm

Buna seara, fete minunate!

Cred ca vine iarna si pe aici. Crying or Very sad De 2 zile ploua marunt si s-a racit vremea. Adio iesit afara. Mad Sunt sigura ca nu va ninge prea curand. Macar ne bucuram de peisaj. Asa, vremea asta mohorata si rece ma indispune total. Rolling Eyes

Manule, ai renuntat la alaptat?
Aaaaa, bine ca mi-am amintit. scratch Poate tie nu-ti sta mintea la asta acum: sa nu uiti ca, dupa post-natal, sa depui dosarele pt alocatia copilului si indemnizatia de crestere a copilului. Ai timp 60 zile dar e bine sa nu lasi totul pe ultimul moment. Cu birocratia din RO, nu stii niciodata ce act se mai inventeaza ... Evil or Very Mad
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Astazi la 9:51 pm

Sus In jos

Discutii zilnice de tot felul - 21
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 3 din 29Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3, 4 ... 16 ... 29  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: