Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte

AcasaAcasa  PortalPortal  CautareCautare  MembriMembri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho

Distribuiti | 

Discutii zilnice de tot felul - 21

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 17 ... 29  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat

Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Ploiesti

MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul - 21   Mar Noi 06, 2012 2:52 pm

Rezumarea primului mesaj :

Bun venit la capitol nou. flower

AutorMesaj
luminita42
membru de baza
membru de baza

Varsta : 49
Localizare : Netherlands

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Mar Ian 08, 2013 2:51 pm

Frumos zambet Manule!La multi ani! Haios tare Alex! I love you

Noi am fost la control si Raluca are 96 cm si 13, 6 kg. Creste in inaltime repede dar nu mai ia asa in greutate. Adevarul e ca acum mananca mult mai putin , ciuguleste toata ziua, dar nu are mese prea consistente.
M-a cam bagat la idei doctorita ca s-o pun sa-si foloseasca mai mult mana stanga, ca a vazut ca are preferinta pentru dreapta. Sa vedem cum o sa reusesc s-o fac sa foloseasca in acelasi ritm si mana stanga, lucrurile importante le face tot cu dreapta.

Ne-am dus si in parc dupa vizita la doctor, mamaaa ce pustiu..Toti copiii sunt la gradi sau la cresa sau scoala. Noi am sunat ieri, mai avem de asteptat doua- trei luni pentru un loc la gradinita,off..in ritmul asta se termina cursul de olandeza si eu nu am timp de invatat acasa .

Va pup fetele, pe unde sunteti? :-)
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Mar Ian 08, 2013 8:57 pm

Buna dragelor.
La multi ani Manu. Ai o scumpete de baietel.
Ce mare s-a facut Ralucuta. Nici nu cred ca are cum sa se ingrase, avand in vedere cat e de energica. Smile
Sunt in concediu, la serviciu e nebunie, a venit Curtea de conturi in control, sta o luna. Am 3 saptamani de concediu sa ma odihnesc.
Va doresc o seara frumoasa.

incepator
incepator

Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Mar Ian 08, 2013 9:05 pm

Buna seara, fete dragi!

SA AVETI UN AN NOU FERICIT SI PLIN DE IMPLINIRI!!!
Sus In jos
turqoise
incepator
incepator

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Mar Ian 08, 2013 9:23 pm

Bine v-am regasit, dragutelor!

pe unde v-ati petrecut de sarbatori?
de Craciun am fost la bunica la tara, am mers impreuna la biserica, masa in familie ca in copilarie iar de revelion am mers cu nasii la un restaurant, atmosfera placuta si voie buna Laughing

azi am facut si HSG, totul a decurs perfect, nu am simtit nicio durere, "instalatia" este perfecta iar dupa spusele medicului, trompita stanga este de competitie iar cea dreapta este normala si insista sa facem cel putin o IA inainte de FIV, doar de dragul trompitzelor geek deci cu stangu-nainte Laughing

inca astept un raspuns de la turci, sunt cam intarziati si asta ma deranjeaza dar pun pe seama sarbatorilor si sper sa imi raspunda zilele astea, am trimis si celor de la budapesta, aceiasi poveste, Suspect

in rest, toate bune, asteptam vacanta de la Barcelona, saptamana viitoare bounce

pupiceiiiiiiiii clap
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Joi Ian 10, 2013 12:42 pm

Buna, dragelor.
Eu tot acasa, dar de maine incep lucrul.
Turq, lasa, poate ca iti iese cu o IA, si scapi de strss suplimentar.
Ma bucur ca ati petrecut bine de Craciun si de Revelion.
Alte noutati nu am. Va pup pe toate !

membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Joi Ian 10, 2013 1:55 pm

Salut fete,
Turqule si eu sper sa fie cu noroc prin metoda cea mai usoara.

Amy ce faceti? Copiii au mai venit pe la voi?

Eu mi-am pus o masca in par cu ou si ulei de masline, sa vedeti spectacol pana ma spal cu Ralucuta in spatele meu.. Smile Ma tot intreaba Gata? Gata? Vroiam sa ies afara cu ea dar uite a trecut timpul cu tabieturile mele si se duse soarele :-(. Vedem noi..

Diseara am curs, data trecuta am venit cu durere de cap, profesoara aia vorbeste ea cam mult, in loc sa ne dea si noua loc de discutii, ii place sa se auda. E bine sa auzi o limba dar e bine sa mai si vorbesti! In loc de asta , ne pune sa vorbim cu vecinii in olandeza, pai eu pe vecinu'l-am platit? Inteleg eu ce zice, dar trebuie sa mai vorbim si la curs, nu noi 5 min ute si ea ora. Eeeh da, asta ca sa am si eu nemultumiri in putina mea viata sociala..:-))

Pupici!
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza

Varsta : 43
Localizare : Istanbul- Turcia

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Sam Ian 12, 2013 4:43 pm

Buna ziua, fete minunate!

Ne-am adunat si noi de pe drumuri. Very Happy Aseara am sosit in Ist. Am avut o super vacanta in RO! cheers
Craciunul l-am petrecut impreuna cu surioara mea, cu parintii si o verisoara tare draga. Copiii s-au simtit f bine, s-au jucat, au facut spectacol. L-am primit pe Mos Craciun, s-au spus poezii si fabule, s-a cantat la pian, s-au facut poze cu mosu'. Laughing A fost fff distractiv. bounce
De Rev, am plecat la munte cu sora mea si gasca lor de prieteni si fini. Au fost 9 copii de diverse varste in vila, va inchipuiti ce chiote, tipete, rasete si nazdravanii au fost. Laughing N-am prea avut odihna dar sunt multumita ca am schimbat aerul si am socializat. Very Happy
In rest, am avut program plin, cu musafiri si multe vizite, cu plimbari in aer liber. Very Happy
Ne-am vazut si cu gargaritele. cheers De data asta, Eralp nu le-a mai ciufulit si nu le-a mai tras de hainute. In schimb, a incercat sa le pupe si sa le ia in brate. Laughing

Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat

Localizare : france

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Joi Ian 17, 2013 3:12 pm

LA MULTI ANI, tuturor!!!!!

Multa fericire si multe impliniri pt acest an, poate unul mai bun decat cel ce a trecut!!!!

SAMIIIIIIIIII, LA MULTI ANI SI TOT CE ITI DORESTI TU, DESI NU MAI STIM NIMIC DESPRE TINE SI NE E DOR DE TINE!!!!!!!!!!!!!!!!!! La multi an1! La multi an1! La multi an1! La multi an1! La multi an1! La multi an1! La multi an1! La multi an1! La multi an1! La multi an1! La multi an1! La multi an1! La multi an1!

normal, cand e mai important eu nu am net........
citesc din urma si revin!!
pupici!!!
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
menics
membru de baza
membru de baza

Varsta : 42
Localizare : Constanta

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Dum Ian 20, 2013 10:36 pm

cucuietelor ce mai faceti ce mai ziceti??
turqois ce vesti mai ai??
lumi cum e cu ralu?
nico, ai vazut, ai baiatmare nu mai ciufuleste fetele Smile
galli iar esti fara net? cu ai petrecut revelionul, craciunul??

eu sunt.. nu stiu cum.. intoarsa pe dos...mamaie e tot asa rau nici o ombunatatire, se pare ca nu-si doreste sa mai lupte...mama e pe drumuri, obosita, tata... cu ale lui...

Bine ca ii am pe G si alex ca tare greu as fi trecut prin toate...
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Joi Ian 24, 2013 8:33 am

Buna dimineata.
Manu, sa-ti traiasca mandretea de baiat. Imi pare rau de mamaia ta, asta e batranetea, urata.
Eu la serviciu, nimic deosebit, am reusit sa duc actele pentru reinnoirea atestatului de adoptie, am trecut indiferent sex, varsta 0-2 ani. Ce o vrea Domnul, asta oricum e ultimul.
Va pup si sa aveti grija de voi.

membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Joi Ian 24, 2013 1:36 pm

Amy succes cu demersurile!..Sa fie cu noroc de data asta! I love you

Noi suntem bine, cu treburile zilnice , ziua acasa, seara la cursuri, am intrat in rutina. Nu am deocamdata loc pentru Ralu la gradinita si e tare greu sa continui asa, as vrea sa am macar 2 ore pe zi numai pentru mine si lucrurile pe care vreau sa le fac. La Bucuresti vorbesc tot timpul cu sora-mea, stau cu o frica imensa sa nu recidiveze cancerul.. Ea e increzatoare insa, face planuri , s-a intors la universitate sa predea, nu mult, dar mie mi se pare un efort mare pentru ea..In fine, trebuie sa speram in bine.

Manu, te inteleg..e greu cand boala apare in familie, sper sa fie bine cu mamaia ta, iar mama ta si voi sa fiti puternici.

Va pup fete, ca a venit Ralu, calare pe mine.

flower

Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Sam Ian 26, 2013 1:31 pm

amy I love you sa fie cu noroc! ce mai fac manutele tale pricepute??
lumi, e bine ca a revenit la predat sora ta, pt confortul ei psihic, ma gandesc, nu? ralu te lasa sa inveti ??
nico tu ce mai faci?? pe cand bb 2??
noi la 3 lunite avem 6730g si 66 cm .. altfel bine puturos la ridicat capul, dar totul in regula.. eu.. bine, incerc sa ma tin tare!
va imbratisez fug ca s-a trezit!
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Lun Ian 28, 2013 11:15 am

Buna ziua,fete minunate!

Iar nu m-am putut conecta la forum. FFF enervant! Evil or Very Mad Dar nu m-am lasat. Am incercat zilnic. Very Happy

Manule, imi pare rau pt mamaita ta. Sper sa nu renunte la lupta. Iar voua, cel;r din familie, va doresc multa putere.
Cand il vad pe Alex, sa stii ca ma bate gandul la bb2. Very Happy Daca ni-l da DD pe cale naturala, il acceptam cu drag. Altfel, eu alt Fiv nu mai vreau. Rolling Eyes Si, as prefera o fetita linistita, nu cred ca mai fac fata la inca un Greieras nazdravan. Laughing
Amy, va doresc din toata inima sa fie cu noroc de data asta! angel
Lumi, crezi ca 2 ore ti-ar fi de ajuns? Trece timpul atat de repede. O bona pt juma de zi n-ar fi o solutie pana gasesti loc la gradi? E mai scumpa decat gradinita? Gradinita este particulara/ de stat?
Si eu mi-as dori pt Eralp sa mearga la gradinita din toamna. Consider f importanta socializarea cu piticuti de varsta lui.
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Lun Ian 28, 2013 12:59 pm

Salut dragelor! flower

Nico nu avem bani de bona si mi-ar place mai mult la gradi pt ca are copii sa se joace. Cu un singur salariu nu e un paradis sa traiesti aici. Gradinita e de stat, e ieftina, de aia sunt liste de asteptare.

Manule, nici Raluca nu a fost prea rapida la tinut capul, o sa vina si asta, fiecare are ritmul lui , stii tu cum zic si cartile..:-))

Aici s-a topit zapada. A durat 2 saptamani, acum e iar umezeala si -ce noroc azi e soare. Poate iesim daca termin de gatit in timp util.

Hai va pup, ca ma duc la treburi fetelor!
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Mier Ian 30, 2013 11:37 am

nico doamne ajuta poate vine barza pana la urma...stii tu ca uneori se intampla cand nu te astepti...
eu sunt necajita tare , mamaie a mai facut un accident si pe partea stanga...mama se chinuie sa-i mai dea cate ceva de mancare, salvarea nici nu a mai luat-o ...e de nedescris prin ce trece mama...
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Mier Ian 30, 2013 11:49 am

Manule, sa va dea DD putere! E tare trist prin ce treceti. Sad
In ceea ce priveste bb2, nu cred ca se va intampla. Se spune ca alaptatul actioneaza ca un anticonceptional. Rolling Eyes

Lumi, aveti fata regala noua?! Laughing Va fi mai bine, se va schimba ceva? Ce spun olandezii?

Si la noi a fost rece si a plouat. Dar azi a iesit soarele si ne pregatim sa iesim la aer. cheers Eralp e fff dornic de miscare si socializare. Daca nu gasim copii afara, se va "convorbi" cu vecinele care-si scutura diverse pe geam/ balcon. Laughing
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Joi Ian 31, 2013 10:37 pm

nico, inca nu l-ai intarcat?? domne ce frumos este 1 I love you
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Vin Feb 01, 2013 9:37 am

La multi ani, Manu, sa fii sanatoasa, fericita si sa te bucuri de minunea pe care ai adus-o pe lume !

incepator
incepator

Varsta : 34
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Vin Feb 01, 2013 10:26 am

Buna dimineata fete minunate!!!!

La multi an1! La multi an1! La multi an1!
La multi ani Manule!!!!! Cu sanatate din belsug, fericire si bucurii alaturi de baietii tai!!!

flower flower flower
La multi an1! La multi an1! La multi an1! flower flower flower

La multi greieras ERALP!!!! Sa cresti mare, sanatos, vesel si voios!!!! Sa iti bucuri parintii si sa ai parte de tot ce iti doresti!!!! Te pupacim dulce dulce!!!

Azi este si ziua lui Dani al lui Blue Flower, face 3 anisori. La multi ani!!!!
Nu mai stiu nimic de ea de ceva vreme.
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat

Localizare : france

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Vin Feb 01, 2013 1:34 pm

Bine v-am regasit!!!

LA MULTI ANI sarbatoritilor zilei:

Manu,sa fii iubita si fericita!!!

Eralp, sa cresti mare,sanatos si sa iti bucuri parintii!!!

Dani, wow, ce a mai trecut timpul!!! Sa fii sanatos, sa iti bucuri parintii!!!

Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
guzelnico
membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Vin Feb 01, 2013 4:12 pm

Buna ziua,fete minunate!

La multi an1! La multi an1! Eralp va multumeste pentru urari si va invita la tort! cheers love love

LA MULTI ANI, MANULE! Sa fii sanatoasa, iubita si fericita alaturi de toti cei dragi!
flower I love you flower I love you flower I love you

Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Vin Feb 01, 2013 4:16 pm

Poza este de la Revelion.
Nu, nu l-am intarcat inca. Dar sunt hotarata s-o fac. Nu chiar de azi, sa nu-i stric aniversarea. Laughing
Eu asa planuiesc dar nu stiu care e parerea lui Eralp. Rolling Eyes Este fff atasat de "prietenele" lui. Very Happy
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Vin Feb 01, 2013 5:08 pm

La multi ani Manule, cele mai frumoase impliniri pentru tine si familia voastra! flower love

La multi ani si frumosului mic de Eralp! Sa creasca mare si sanatos! La multi an1! La multi an1!
Sus In jos
turqoise
incepator
incepator

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Vin Feb 01, 2013 8:43 pm

LA MULTI ANI SARBATORITILOR!!!

Manu, iti doresc multa sanatate si numai bucurii alaturi de familie si de toti cei dragi voua flower flower flower

Eralp, sa cresti frumos si sanatos si sa aduci multe bucurii parintilor tai clap

Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul - 21   Vin Feb 01, 2013 9:10 pm

La multi ani frumos mic!
multumesc fetelor
Sus In jos
Continut sponsorizat