Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul- 20

In jos 
+12
Geo
menics
alinutahu
brunadria
turqoise
samira33
miha_ela
lumy_clt
lyly_mar
guzelnico
luminita42
amy
16 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 14 ... 24, 25, 26, 27  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 25 EmptyLun Apr 09, 2012 7:07 am

Rezumarea primului mesaj :

O primavara insorita, plina de bucurii!
Sus In jos

AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 25 EmptyVin Oct 19, 2012 9:23 am

Si sa va arat si stadiul goblenului, celor care nu l-ati vazut pe Facebook.
Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 25 Flowergathering2
Sus In jos
lumy_clt
incepator
incepator
lumy_clt


Mesaje : 263
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 25 EmptyVin Oct 19, 2012 4:06 pm

Am intrat si eu pe sfarsit de program sa va urez week-end placut!!!!

Ps. Amy ai incredere ca pitica ta e acolo undeva si te asteapta, ai te rog rabdare si increde-te in sansa ta si o sa vezi ca o sa apara soarele si pe strada vs.
Citesc des la adoptii si vad ca sistemul ns e de kkt!!!!!, si multe sufletele nevinovate au de suferit. Sper ca ORA sa intre in normalitate, iar lucrurile sa mearga mai bine si mai repede.

Va pupic dulce, in jum de ora ma duc acasa la gargarite.
In week-end am decis sa le luam si lor paturi mai mari din IKea, ca doar is domnisoare si nici patuturile nu mai rezista, le-au faultat bine. Problema e cum, sa le incadram in dormitor, suntem la bloc, si sa vedem la ce mobilier renuntam, desi nu prea avem la ce.
O sa fie tare "distractiv".

flower flower flower flower
Sus In jos
lumy_clt
incepator
incepator
lumy_clt


Mesaje : 263
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 25 EmptyVin Oct 19, 2012 4:07 pm

Ps. Amy e superb goblenul!!! Si var-mea e pasionata, vezi in lista mea Camelia Na.
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 25 EmptyVin Oct 19, 2012 4:48 pm

amy woow da e tare frumos!
lumi, spor la cumparaturi...

iata-ne si pe noi la 37w5d.. of, of...
Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 25 37w5d

Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 25 EmptyVin Oct 19, 2012 6:08 pm

Burtica ta se incadreaza perfect in camera bebelui.
Va pup !
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 25 EmptyVin Oct 19, 2012 10:05 pm

I love you amy
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 25 EmptySam Oct 20, 2012 10:22 am

Buna dimineata, fete minunate!

Amy, ai maini de aur. flower
Sper din toata inima sa va gasiti sufletelul mult dorit. angel Nu va pierdeti speranta.

Manule, f frumos ati pregatit locusorul pt bb. Va fi tare fericit! cheers

Lumy, spor la shopping. Daca vrei loc mai mult, luati pt voi un pat suprapus. Laughing Laughing Laughing Pupam gargaritele frumoase! I love you

Lumi, ce limba vorbeste Ralucuta? Very Happy Functioneaza metoda ca parintii sa vorbeasca limba lor materna?
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 25 EmptySam Oct 20, 2012 11:34 am

nico. te pup...
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 56
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 25 EmptySam Oct 20, 2012 5:21 pm

Manule ce minunatie de gravida esti! flower Parca mai ieri erai asa suparata ca nu ramai si uite acum, esti asa de aproape sa fii mama!.. Dumnezeu le aranjeaza pe toate, nu-i asa?..

Nico cred ca functioneaza ''metoda'' Very Happy, daca metoda se cheama sau, simplu, cel mai natural lucru de facut, dupa parerea mea, in cazul casatoriilor mixte. Oricum alta cale nu am la indemana. Smile Nu pot sa zic ca Raluca''vorbeste o limba'' ca ar fi prea mult. Ea stie cuvinte in ambele limbi si intelege in ambele limbi multe lucruri. In rest, de vorbit cel mai bine tot in ''limba'' ei vorbeste!

Amy dar tu tot detasata esti?.. cat a durat? si cum va vedeti tu si al tau? In week-end?..Sper ca au platit binisor..:-) Surioara ta ce mai face? Parca mi-e si frica sa intreb ca stiu ca aveau greutati, sper din suflet ca le-au depasit.

Lumy ati gasit patuturi potrivite?.. I love you

Noi am fost azi sa-i luam ghetute , ca era iar pe sponci cu incaltarile, brusc prea stramte.. Smile

Va pup fetelor.
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 25 EmptyLun Oct 22, 2012 12:06 pm

lylyshor,cu plecaciuni,soro,si cu intarziere,- nu am putut intra,

iti doresc sa ai parte de tot ce iti doresti tu!!!
La multi an1! La multi an1! La multi an1! La multi an1! La multi an1! flower flower flower flower flower
sa fii sanatoasa si iubita! love
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 25 EmptyLun Oct 22, 2012 12:13 pm

dragele mele, mai reusesc si eu sa intru..... cheers
va doresc o saptamana frumoasa si usoara!

manule-se vede ca ai un baiet zdravan acolo, e super patutul!
lumi,ma bucur ca sora ta e mai bine. e o usurare,desigur! asa repede creste Ralu?
lumy, eu nici acum nu stiu care e maia,si care mara! e una cu parut mai cret si una cu parut mai drept, si stiu ca una are strungareata...sunt frumoase foc! patuturile noi sunt cele cu alb si bej,nu?
amy, e super goblenul, seamana cu tine fetita! cat depre fetita voastra, sunt convinsa ca va veni curand-putina rabdare sa mai ai!
alinuta, despre colierul acela de chihlimbar, aici nu e prea indicat. si plus de asta, daca sara are problemele ei, mai bine nu-e parerea mea.
nico, ce mare s-a facut baietelul vostru!!e fecior in buna regula!
geo,imi pare rau pt problemele care le-ai avut, sper sa fie totul bine!
turcoaz,pe unde mai esti?? minie?


fete,mai intru mai tz, merg sa mai fac cate ceva pe aici, nu am facut mare lucru azi.....
va pupic love
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 56
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 25 EmptyLun Oct 22, 2012 1:51 pm

Buna dragelor,

Eu ies in parc cu Raluca, e frumos afara azi. In rest nimicuri pe aici prin casa, nici pe acasa nu am apucat sa mai vorbesc sa vad ce mai e. Da Gali creste ce sa-i faci ..:-) e si destul de inaltuta.

La multi ani Lylyshor, sa te tii fericita si sanatoasa! flower
La multi an1! La multi an1! La multi an1!
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 25 EmptyLun Oct 22, 2012 4:57 pm

Buna ziua, fete minunate!

Uffff, nazdravanelul meu are o umflatura mica si o julitura serioasa sub ochisorul drept. Neutral Dupa ce s-a zbenguit toata ziulica in aer curat (si doar 2 reprize scurte de somnic), ma asteptam ca, odata ajunsi acasa, sa-l hranesc si tzusht la somn. Very Happy Vise! pale Atat s-a cocotat, s-a catarat, a sarit, s-a rostogolit, s-a invartit ...Ametisem noi urmarindu-l. drunken Inevitabilul s-a produs. Rolling Eyes A alunecat total aiurea pe o perna decorativa si s-a proptit in baza canapelei.
Arata ca dupa o runda de box. Crying or Very sad Tocmai acum, cand se apropie Bayramul si trebuie sa facem "figura frumoasa" la rude, in Sarkoy. scratch

Lumi, ce ghetute i-ai luat Ralucutei? Ati scapat de scutece sau nu e conditie pt a fi acceptata la gradi? Very Happy

Gallicuto flower , sa-ti spuna nasa: Maia e cea cu parul lung si drept iar cretunica e Mara. Ambele la fel de destepte si frumoase. I love you

Meni, unde esti? Spune-i lui bb ca mai are o saptamana pana de ziua Turciei. Wink
Sus In jos
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 25 EmptyLun Oct 22, 2012 4:59 pm

LA MULTI ANI, LYLYSHOR, SA FII SANATOASA, IUBITA SI FERICITA!
flower flower flower flower flower
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 25 EmptyLun Oct 22, 2012 5:02 pm

mersi,nasico, asa mai vii de acasa!deci Maia si Mara!!!! cheers
nu ai gel de arnica?
sau sa pui carne cruda sau cartof daca sta......

manuuuuuuuuuuuuu??
poate maine aflam ca a nascut deja.... sunny

mayan, tu ce mai invarti,soro?
am uitat sa va spun-am salivat la tortul ei cu ciocolata alba si brizbrizuri......
eu care nu prea am pohte......
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 56
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 25 EmptyLun Oct 22, 2012 5:11 pm

Nu Nico, nu e o conditie sa scapi de pampers pt. gradi la 2 ani. Off imi pare rau de Eralp ca s-a lovit..
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat
lyly_mar


Mesaje : 648
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 25 EmptyLun Oct 22, 2012 5:48 pm

Hello fetele flower
Va multumesc pt urari si va doresc sa fiti santoase si sa va bucurati de toti cei dragi voua.

flower
I love you
Sus In jos
turqoise
incepator
incepator
turqoise


Mesaje : 384
Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 25 EmptyLun Oct 22, 2012 8:55 pm

flower flower flower La multi ani, Lylyshor!!! flower flower flower
Multa sanatare, iubire si numai impliniri!!!
Sus In jos
turqoise
incepator
incepator
turqoise


Mesaje : 384
Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 25 EmptyMar Oct 23, 2012 8:28 am



A nascut Manu!!!!!!!!!!!!!
flower flower flower clap
Sus In jos
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 25 EmptyMar Oct 23, 2012 9:28 am

exact ce spuneam ieri: cheers cheers cheers


felicitari!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! flower flower flower flower flower
manu, sa fiti sanatosi, si lapte mult sa creasca baietelul !!!! love love love


turc, detalii nu ne dai?
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
galliciana
membru avansat
membru avansat
galliciana


Mesaje : 1489
Data de inscriere : 12/04/2010
Localizare : france

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 25 EmptyMar Oct 23, 2012 10:50 am

aloooooooooooooooooooooo?
nu da nimeni amanunteeeeeeeeee??? scratch
Sus In jos
http://www.spatiulmeu.com/view_profile.php?key=b8lndpa61anhjw6gi
guzelnico
membru de baza
membru de baza
guzelnico


Mesaje : 1561
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Istanbul- Turcia

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 25 EmptyMar Oct 23, 2012 11:24 am

Buna ziua,fete minunate!


MANULE, SA VA TRAIASCA FECIORUL, SA CREASCA MARE, SANATOS SI DESTEPT! cheers cheers cheers

Si eu ii spuneam sa se mai potoleasca cu efortul,ca-l face curios pe bb si vrea sa iasa mai devreme. Laughing Laughing Laughing

Gallicuto, tot in Frantia esti? Tu cand vii cu detalii? drunken
Bine ai zis "daca sta"... Laughing Laughing Laughing Nu i-am dat cu nimic, doar am grija sa nu puna manuta acolo. Se vede in oglinda si incearca sa se atinga dar nu reuseste. Laughing E un loc de mare precizie. Wink

P.S. Ma apuc de bagajul pt Sarkoy dar sunt cu ochii pe aici, poate vine cineva cu amanunte despre Manu. flower
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 56
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 25 EmptyMar Oct 23, 2012 11:55 am

Felicitari Manu!!!!!!!!! flower
Sa va traiasca sanatos, frumos si destept si voi sa va bucurati toata viata de el!
love
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 56
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 25 EmptyMar Oct 23, 2012 11:58 am

Eeee, cred ca a vrut ea instinctiv sa fie la 38 saptamani, altminteri statea cuminte... Very Happy Eu in 40 de saptamani m-am apucat de carat pe scari, de unde pana atunci statusem cuminte in pat, am zis daca e sa fie e bine acum!.. Very Happy
Sus In jos
turqoise
incepator
incepator
turqoise


Mesaje : 384
Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 25 EmptyMar Oct 23, 2012 12:23 pm

salutare, fete dragi!

amanunte prea multe nu cunosc,a postat un mesaj pe FBinn care spunea ca sunt bine si ca maine se intorc acasa, poate are timp sa ne povesteasca nitel love, cel mai probabil a nascut sambata sau duminica caci eu am vb cu ea vineri seara si erau tot 2 in 1.

as vrea sa o sun dar nu vreau sa o deranjez caci sigur e inconjurata de cei dragi sau poate ocupata cu cel mic, i-am trimis un sms pe telefon doar.


fetelor, pe langa cele 2 mutatii MTHFR heterozigote mai adfauc si PAI 1-pozitiv(genotip heterozigot), daca ma mai caut bine sigur se mai gasesc si altele Crying or Very sad
rezultatul de la profilul antifosfolipidic inca nu l-am primit, cei de la budapesta sunt niste neseriosi Mad
ma tot bate gandul sa scriu la Acibaden, Ist, caci din cauza deletiilor sotului vom avea nevoie de Fiv+Imsi poate chiar PGD si cei din Sibiu nu fac Imsi si alte clinici nu ma conving suficient dar stiu ca cei de la acibaden au conditii de laborator ok. mi-e groaza doar de drumurile cluj-istanbul dar eu simt ca acolo imi voi afla reusita angel .

edit: nu degeaba am ales numele de turqoise geek
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 25 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul- 20
Sus 
Pagina 25 din 27Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 14 ... 24, 25, 26, 27  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul - 21
» Discutii zilnice de tot felul- 14
» Discutii zilnice de tot felul -16
» Discutii zilnice de tot felul- 15
» Discutii zilnice de tot felul-22

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: