Sertarelul cu copii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho


 


 

 Discutii zilnice de tot felul- 20

In jos 
+12
Geo
menics
alinutahu
brunadria
turqoise
samira33
miha_ela
lumy_clt
lyly_mar
guzelnico
luminita42
amy
16 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 20 ... 27  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 13 EmptyLun Apr 09, 2012 7:07 am

Rezumarea primului mesaj :

O primavara insorita, plina de bucurii!
Sus In jos

AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 13 EmptyMar Iun 12, 2012 6:37 am

Buna dimineata cucuietelor.
Turq, voiam sa-ti spun ca Minnie e mortala, nu mai pot de dragul ei. Smile
Sunt intr-un mare dubiu, nu stiu daca sa mai imi prelungesc detasarea sau nu. Nu ca mni-ar placea, insa la Ploiesti, jigodia de sef, a profitat de lipsa mea si i-a dat imputernicire pe sef serviciu unui coleg, adica acela o sa ia si banii aferenti si pe mine m-a tinut fara bani... Si mai ma si asteapta sa fac nu stiu ce proceduri de achizitie complicate. Chiar nu stiu cum sa fac, noroc ca mai am timp s ama gandesc.
Sper ca voi sunteti bine, cele absente, va rog mai intrati macar sa spuneti ,,Buna" sa stim ca sunteti ok.
O zi frumoasa va doresc !
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 13 EmptyMier Iun 13, 2012 6:43 am

Buna dimineata.
Se pare ca vorbesc singurica. Sad
Diseara ma duc la Voltaj !!! Abia astept.
Va pup si sa aveti o zi usoara.
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 13 EmptyMier Iun 13, 2012 9:10 am

flower eu te citesc!
aha "dai vina pe voltaj" ce ati mai facut cu dosarele?
eu mi-s intoarsa cu amniocenteza asta , voi mai cere o parere.. adica mai merg la un alt medic...
altfel e caldura mare... m-a enervat ptronul unui restaurant ca cica nu mai face rezervari telefonic.. hmm cum naiba ca pana acum am tot facut la ei..
lumi cum mai este surioara ta?? scuza-ma ca te intreb dar tie ti s-a indicat amniocenteza?? ca pe mine m-au innebunit ca din cauza varstei a aparut riscul crescut de sd desi nu este mentionat nimic, nici macar care este riscul...
nico numai intra deloc? miha, galli, alina, lyly?
pe turqois o iertam... ca deh se marita fata geek si de 2 luni tot gusta torturi , face albume.. am vazut noi ce de treaba are ea.. pe la tarnita la plaja .. geek
va pupicesc ... va doresc o zi buna!
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 13 EmptyMier Iun 13, 2012 2:21 pm

Manu, nu ma pricep la amniocenteze, dar e bine sa mai ceri o parere.
Lumi, sper ca sora ta e mai bine.
Sus In jos
lumy_clt
incepator
incepator
lumy_clt


Mesaje : 263
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 13 EmptyMier Iun 13, 2012 2:49 pm

Manule, dublu/triplu test sunt calculate pe baza unor indicatori, este o metoda STATISTICA, nicidecum de diagnostic.
Masuratorile la ecograf cum sunt, gen translucenta nucala?

Amniocenteza, pp analizarea lichidului extras din placenta. Este cu o precizie de 99,99%.
Alta metoda ar fii Dry Test.

Mie mi-a iesit aiurea dublu test, risc destul de mare, insa ecografic, fetele mele erau in masuratori.

Pana una alta, dc tot nu ai pace, du-te la un ecografist bun, care are si aparatura performanta.
Sus In jos
alinutahu
incepator
incepator
alinutahu


Mesaje : 481
Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 41
Localizare : budapesta

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 13 EmptyMier Iun 13, 2012 3:08 pm

buna si de la mine ...eu sunt prin zona doar ca zilele astea am cam fost ocupata ,am ramas bine in urma cu munca si printre altele am batut netul pt ceva oferte de bilete de avion ,pana la urma am reusit sa comand ,220 euro pt toti trei dus intor Budapesta-Roma
ar fi putut fi si mai ieftine doar ca noi vrem sa mergem in august si este ,,sezon,, dar na e mult mai bine ca si cu masina
in rest Sara sa ,,mutat,, in camera separata de 4 zile doarme singura cheers.....sa obisnuit repede in prima seara am stat langa ea pana ce a adormit ,a doua seara am lasato singura si trageam cu ochiul si gata ....acuma urmeaza bili Exclamation

manule ....la mine au iesit si dublu test si triplu test bine asa ca nu prea stiu multe despre amniocenteza....dar consulta un alt medic mai bun sau repedta analizele ...pup si nu te necaji ca nu face bine la bb flower

lumih .....spre ca totul este ok pt ca tu nu lipsesti asa de mult flower
lumi de gargarite cu intarziere dar un calduros La Multi Ani ,sa creasca mari si sanatoase printesele tale Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 13 680750

pupici la gagici si la mamici ,burtici si pitici flower
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 56
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 13 EmptyMier Iun 13, 2012 11:48 pm

Fetelor, sunt bine si eu si sora-mea si Ralcuta si toata familia dar nu prea mai am timp. Sora-mea nu prea poate face mare lucru cu o mana si atunci o ajut si pe ea, drumuri la spital, casa, curat, mancare, am avut si teza de master a lui Luci de corectat la faza intermediara..etc etc.. Deci nu va ingrijorati, ca intru cand am si eu ragaz. flower

Manule , eu am avut risc de 1 la 220, deci foarte mare. A fost un test combinat (DT si analiza de sange, + varsta) facut cam la 12 saptamani. Nu mi-au recomandat amniocenteaza aici, au zis ca e OK si chiar de-o recomandau n-o faceam.
Exista risc de avort la amniocenteza. Raluca a fost foarte bine ecografic si translucenta nucala buna. Am nascut la aproape 44 de ani si fetita e bine , doar o stii. Sora-mea no.3 , la fel la 41 de ani, i-au propus amniocenteza ca deh nu iesise TT bine. Nu a facut, a zis ca nu vrea, s-au rugat aia de la Medlife de ea,le-a zis'' dar ce, ma obligati..''Fetita ei, Ioana, e perfect sanatoasa.

Parerea mea de mama este sa nu faci amniocenteza. Eu nu as face. Am trecut si eu prin ce treci tu si nu as fi facut amnio si nici avort nu as fi facut, daca copilul nu era ok. Practic nu mai puteam, era al meu il iubeam deja. Deci linisteste-te cu prostiile astea! Smile Baietelul nu are nimic! Ecografiile sunt bune? Daca la eco totul e ok, atunci copilul e ok. Nici nu-ti mai pune atatea probleme, bucura-te de sarcina si ai incredere! E baietelul tau, e perfect, e sanatos!

Lumy la multi ani fetitelor tale frumoase (daca nu am apucat sa zic!).. :-))

Va pup pe toate -toate, ne mai auzim. Smile
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 13 EmptyJoi Iun 14, 2012 8:05 am

lumi I love you
la tine era riscul mare?!?? pai la mine a iesit 1:98... si nu, nu pot sta linistita... stiu ca exista un risc de avort... dar m-il asum...
imi doresc un copil enorm ... dar nu cu pretul unei vieti chinuite, stiu sunt pareri si pareri... a mea asta este, ca trebuie sa aflu prin analize ca bb este bine...nu pot spune ca sunt luinistita ca nu sunt, darnici foarte panicata, am citi echografiile, sunt in regula... pliul nucal 1.1, prezenta osului nazal, inimioara ok, dar vreau sa fiu 99.0 sigura pentru a ma putea bucura in continuare de sarcina...
dr mea imi spunea ca pozitionarea placentei nu ar crea probleme la o eventuala amniocenteza... voi suna sa ma programez sa vorbesc cu medicul ma rog...
va doresc o zi buna!

revin: maine la 7.30 am amniocenteza.
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 13 EmptyJoi Iun 14, 2012 11:23 am

Buna, dragelor.
Manu, bafta maine la amnio. Trebuie sa fie ok. flower
Lumi, ma bucur ca sunteti bine, lasa ca te linistesti tu si apoi o sa te plictisesti. Smile
Va pupic pe toate !
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 56
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 13 EmptyJoi Iun 14, 2012 2:31 pm

Manule, eu am inteles ieri, din ultimul tau mesaj ca nu ti-au dat cifre...:-( edit: si ca nu au mentionat care este riscul. Ce-i sub 250 e considerat risc mare.
1 la 98 e risc mare, daca testul a fost corect. insa chiar si asa, baietelul poate fi perfect sanatos.
E o hotarare personala, Iti tin pumnii la amnio.
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 13 EmptyJoi Iun 14, 2012 4:50 pm

da lumi, initial nu mi-au dat.. cand am insistat la laborator sa-mi trimita pe mail.. a mai aparut o pagina... cea cu explicatiile.. care m-au convins ca trebuie sa fac amnio... maine scap si de chinul asta , de fapt marti voi scapa cand voi avea rezultatul frish ...
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 13 EmptyVin Iun 15, 2012 2:58 pm

Very Happy Very Happy
am scapat de amnio, a fost foarte ok, nu a durut, mi-am dus proba la laborator acum asteptam ziua de marti pt primele rezultate...
acum trebuie sa iau antibiotic, nospa si utrogestan... bb e bine da din manute de zor.. iar azi am vazut pt prima data si burta miscandu-se I love you i-a aratat iar dluidr cucu , deci e tot baiat, altfel, are avans destul de mare...misca deja ...toata ziua il simt!
noi vom pleca mai tarziu la poiana, asa ca va doresc un we frumos!
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 56
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 13 EmptyVin Iun 15, 2012 4:11 pm

Tare mult ma bucur Manu, eu iti tineam pumnii pt diseara la 7.30 dar vad ca ai inttrat mai devreme. Doamne ajuta, eu sunt sigura ca e bine! Edit: fraiera mai sunt nu mi-am dat seam ca a fost dimineata!! Very Happy
Eu gatesc acum , de dimineata am fost la fizioterapie cu sora-mea, iar Raluca s-a jucat la locurile special amenajate pentru copii; uite asa cu policlinica mai intalneste si ea copii si atmosfera de gradi! Smile Altfel, trebaluiesc pe aici , vremea azi e ploioasa si nu mai iesim.

Alinuta, mare lucru ca esti perseverenta cu dormitul separat, pe mine nu ma lasa inima..! noi dormim inca cu Raluca in pat, dar nu ne deranjeaza cu nimic deocamdata, ne simtim bine asa, toti trei, aliniati in patul mare Very Happy
va pup pe toate fetelor!
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 13 EmptyVin Iun 15, 2012 5:24 pm

tongue dalumi, dimineata a fost pana s-a,dezmeticit praslea.. cade atunci joaca tontoroiu din 2 in 2 ore cred...
cum se simte sora ta??? se inchide rana?? mai are durerile alea??
cand ne mai pui niste poze cu ochisorii aia frumosi?? ii place la copii nu??

Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 56
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 13 EmptyVin Iun 15, 2012 6:46 pm

S-a speriat de acul ala cred, ei simt cand au ''vizitatori'', ii trece greu agitatia. Bine ca a fost usor!

Da se inchide rana , da greu, tot e urata si vinetie si tumefiata (in jur)..Crize asa mari nu mai are , acum chiar raspunde la emailuri, si-a recapatat dispozitia saraca..
De poze cu raluca , chiar ca nu am timp, am si uitat s-o mai pozez, se schimba asa de repede, creste..:-)
pupici
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 13 EmptySam Iun 16, 2012 7:50 am

Buna dimineata.
Manu, ma bucur ca ai scapat, iti tinem pumnii pentru marti la rezultate, dar eu sunt sigura 100% ca totul e ok.
Lumi, e bine ca se inchide rana, multe ati mai tras si voi...
Sa aveti un we minunat toate, noi suntem cu piticii si cam atat.
Va pupic cu drag !
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 13 EmptyLun Iun 18, 2012 6:36 am

Buna dimineata, fete frumoase.
Eu ma apropii cu pasi repezi de concediu, deci sunt foarte incantata, mai am 2 saptamani si o sa fiu pe plaja in Thassos. Yuppyyy !
Azi am de raportat o situatie complicata, la care muncim de joi, sper sa scap de ea, ca maine am de dat alta.
Va doresc o saptamana usoara !
Pupici !
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 13 EmptyLun Iun 18, 2012 8:17 am

amy hmm te invidiez.. Tasoss... G isi doreste d emult sa ajungem acolo... poate la anul cu alex in carca! ati gasit all inclusiv?? eu cu bb asa as vrea sa mergem...mda sa fim noi sanatosi... ca..pana la uram si la noi la mare e bine ca e gratis!
lumi deci incet se inchide rana... of, of.. te cred ca nu ai mai apucat se faci poze, vremea s- a mai incalzit la voi???
nico?
eu nu mai pot intra de pe tel nu stiu de ce...
pup gasca si va doresc o saptamana usoara!
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 56
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 13 EmptyLun Iun 18, 2012 10:45 am

Dragelor,
cred ca m-am bucurat degeaba. Rana sora-mi se inchide , dar edemul revine si apasa pe nervul din brat, are dureri, e putin rosu. Innebunesc si eu si ea.Sa vedem ce zice azi doctorul, ca e o chestie care nu se mai termina, e ingrozitor. Cica edemul infectat e cel mai greu care se vindeca si ca taieturile alea (rana deschisa) rezolva treaba doar temporar.. imi vine sa-mi iau campii, asta am citit pe net..
Partea buna e ca ieri a venit Luci pentru o saptamana Smile , mai scrie la teza aici, si se intoarce pe 23 acasa, ca pe 27 are sustinere. E casa plina, dar sunt fericita ca a venit!

Ralucutu e fericita si ea, ii place cu lume in casa. Smile
Amy o sa ai o vacanta frumoasa! Cat stati acolo?
Manu, pai tu ai marea la nas, ai drepate.. Very Happy , ce thasos, alea, alea, mai mare daraua deact ocaua cu copil asa mic la drum lung, mai ales in locuri cu mult soare..Dar cine stie , al tau e pui de constanteni, rezista mai bine.. Very Happy

Hai ca ma retrag, Raluca m-a innebunit cu o noptiera inalta, pe care se urca, nu vrea deloc sa renunte.. scratch Va pup fetelor!

Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 13 EmptyMar Iun 19, 2012 6:25 am

Buna dimineata, dragelor.
In Thassos stam 7 nopti si e fara masa. A costat cam 350 euro.
Manu, te asteptam cu vesti bune.
Lumi, imi pare tare rau de surioara ta. Medicii nu va spun cam cat mai dureaza? Ce bine caa venit si Luci, cred ca ai sufletul plin de fericire vazand casa asa plina.
Eu, mult de munca, ca de obicei.
Sa aveti o zi frumoasa. Pupici !
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 13 EmptyMar Iun 19, 2012 8:07 am

uff mai lumi, si cat va dura chinul asta pe sora ta??
cred ca esti mai linistirta stiind-o si pe luci acolo...iar Ralu clar ca este in mijlocul atentiei cum sa nu-i placa?!?!!
amy, am inteles este cazare la hotel sau la vila cu chicineta sa va puteti face cate ceva?
cumnata-mea a fost acum 2 sapt ... la all inclusiv, apt prima dat la greci.. deh incerca si ei varianta asta de turism, data fiind criza....
lumi, verisoara mea a fost cu bb-ii asa mici, in antalia.. era foarte multumita, ca doar putea veni la mine la mare dar acolo se odignea si ea ca scapa de gatit, copii se jucau toti gramada cu supraveghere.. plus ca aveau program de inot, dans.. stii cum este .. ii tine acupati pe cei mai maricei.. ramaneau doar micutii la umbra cu mamicile.. ei.. sanatosi sa fim noi .. ca om vedea cum facem ...
sunny o zi buna va doresc.. am niste emotii de ar veni mai repede rezultatele alea.. desi spuneau ca ma vor si suna... deci... asteptam.. bb s-a trezit sa pedaleaza!
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 13 EmptyMar Iun 19, 2012 12:43 pm

cheers cheers cheers
NU S-AU DETECTAT ANEUPLOIDII ALE CROMOZOMILOR! Sex genetic : masculin!!
Iti multumesc Doamne
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza
luminita42


Mesaje : 1987
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 56
Localizare : Netherlands

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 13 EmptyMar Iun 19, 2012 2:03 pm

Manu mare fericire, D-zeu va ocroteste! flower
Pup fetele ca am treburi pe aici!.. I love you
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza
menics


Mesaje : 1730
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 50
Localizare : Constanta

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 13 EmptyMar Iun 19, 2012 2:55 pm

I love you lumi
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat
amy


Mesaje : 1369
Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 48
Localizare : Ploiesti

Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 13 EmptyMar Iun 19, 2012 3:36 pm

Doamne, Manu, am stat cu sufletul la gura. ma bucur din suflet pentru voi. Ai grija de burtica. Pupicei!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 13 Empty
MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Discutii zilnice de tot felul- 20 - Pagina 13 Empty

Sus In jos
 
Discutii zilnice de tot felul- 20
Sus 
Pagina 13 din 27Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 20 ... 27  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Discutii zilnice de tot felul - 21
» Discutii zilnice de tot felul- 14
» Discutii zilnice de tot felul -16
» Discutii zilnice de tot felul- 15
» Discutii zilnice de tot felul-22

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: