Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte

AcasaAcasa  PortalPortal  CautareCautare  MembriMembri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho

Distribuiti | 

Discutii zilnice de tot felul- 20

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 16 ... 27  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat

Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Ploiesti

MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul- 20   Lun Apr 09, 2012 7:07 am

Rezumarea primului mesaj :

O primavara insorita, plina de bucurii!

AutorMesaj
menics
membru de baza
membru de baza

Varsta : 42
Localizare : Constanta

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Vin Mai 04, 2012 9:16 pm

cate o flower pentru fiecare dintre voi :
eu inteleg ca fiecare e liber sa aleaga...
eu recunosc , am intrat pe dc si am citit cu sufletul la gura postarile samirei caci vroiam sa vad cu ce noutati vine cum vor aborda turcii problema ei... m-a bucurat enorm starea ei de spirit, si.. se vede clar ca acolo se simte "intre ale ei"...
asta este... probabil ca dupa ce voi naste si eu voi absenta o vreme.. pana vom intra intr-un ritm.. . dar sper din tot sufletul sa va gasesc tot aici, sa vorbim de toate...
lumi..off si eu sunt ingrijorata de starea de sanatate a surorii mele.. analizele o costa mult si se pare ca le amana din lipsa banilor.. as vrea sa o conving sa mearga la matei bals...dar are nevoie de setul complet de analize.. 6 mil...ma tot gandesc cum sa fac sa-i dau eu banii...plus ca exista un laborator specializat pe lyme... tot in bucuresti... off ce greu este cand cineva drag e bolnav...
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Sam Mai 05, 2012 11:02 am

Buna dimineata. Ce fac fetele?
Eu am bagat rufe la spalat si sa vad ce fac de mancare pt sot.
Sa aveti un we minunat. Va pup !

membru de baza
membru de baza

Varsta : 49
Localizare : Netherlands

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Sam Mai 05, 2012 11:04 am

Salut fete,
Amy! flower
Noi plecam in oras sa cumparam cate ceva de imbracat. E frig ca naiba, 9-10 grade!..
Manu, offf si tu cu surioara, imi pare asa rau sa aud. Da ..e ingrozitor de greu. Sper sa gasesti bani si pentru ea, macar sa acoperi o parte..Eu sunt ingrozita de situatia noastra, dar ma gandesc cu tot sufletul ca se va face bine sora mea.

Ne mai auzim fetelor, ma duc sa ma pregartesc ca dureaza, plus bagajul Ralucai.
Pupici!
Edit: alinuta , eu pana acum nu i-am dat capsuni, dar o sa-i dau anul asta, aici inca sunt la inceput..e destul de mare , cred eu! pup fetele!
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Sam Mai 05, 2012 12:25 pm

sunny fetelor!
eu am facut curatenie, am adunat impachetat rufe.. sters praf.. scos din frigi 2 pulpe de pui... G are treaba , cred ca nu mai ajungem la poiana.. niste cartofi prajiti, branza salata si.. gata...
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Sam Mai 05, 2012 12:27 pm

va doresc o zi minunata
lumi I love you le vom rezolva noi cumva...
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Lun Mai 07, 2012 6:38 am

Buna dimineataaa. Poftiti la o cafeluta calda. Smile
Eu la munca deja, dimineata sunt dezorientata, nu mai stiu cu ce sa ma imbrac, trebuie sa-mi mai cumpar niste fuste.
Diseara ma duc in parc cu rolele.
Va doresc o saptamana racoroasa si linistita. Pupici.

membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Lun Mai 07, 2012 8:21 am

flower
amy si eu la munca dar la o cafea vin cu tine!
si eu va doresc o saptamana frumoasa!
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Lun Mai 07, 2012 9:18 am

'Neata fetelor,

Manu ai reusit sa restrangi programul la 4 ore?..Rezisti? Cum te mai simti?
Amy ce cald e in Ro.. Aici 9-10 grade, au batut recordul la vreme proasta chiar si pentru olanda, teribil. Ieri macar a fost soare, azi nimic.

Sambata ne-am innoit un pic, H. o camasa neagra (s-o poarte cu sacou gri la simpozionul de maine) , eu o bluza frumusica (lucioasa! :-)) si doua tricouri pe corp (alb si negru), Ralucuta doua tricouri. Am fost la C&A, destul de ieftin as putea zice.
Ieri am stat in casa, am gatit ciorba de pui si paste cu carne, nimic deosebit. Pe seara am aplicat la un job in italia, la un centru european, asa sa ma aflu in treaba, ca nu prea e realistic ce fac...Sunt cam obosita , am stat tarziu, sa vedem ce mai fac si azi, ca de fapt m-as culca chiar acum.. Very Happy
Pupici!

Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Lun Mai 07, 2012 11:40 am

ieri am fost cu colegii la iarba verde adica gratar la Seimeni

lumi, la 6 ore va fi redus... inca nu este...voi trimite adeverinta zilele astea...
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Lun Mai 07, 2012 11:56 am

Mai Manule, pai tu esti a mai slaba in poza asta. lol! Cine-i gravida meeeey?
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Lun Mai 07, 2012 12:47 pm

pai sa stii lumi ca am ramas la 63 kg...la ce avant luasem la inceput...
oricum ieri am fost "vedeta" caci multa lume abia ieri din vorba in vorba a aflat ca sunt gravi! liderul de sindicat ma intreaba: tu esti greieras?? hi, hi.. fiecare cu limbajul lui.. dupa care a urmat faza de-aia.. nu vrei chek? dar ..de-asta .. dar de-aia?? sa nu-ti fie pofta..
eu ieri toata ziua am vrut capsuni.. seara mi-a adus G azi mai vreau!!!
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat

Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Lun Mai 07, 2012 4:42 pm

manule,pai arati super!!nu se vede mai nimic Very Happy
lumi, a reusit sa o programezi pe sora ta la dr?eu parca as zice sa o duci la viena..nu stiu,dar nu prea am incredere in dr olandezi...parerea mea

eu o astept pe soacra in vizita...nu am chef de ea...pt ca e nevorbita rau si tb sa stau sa ii fac conversatie...si nu prea imi arde sa stau sa bat campii..politica..boc..basesc..prostii
al meu e incantat ca ii vine mamita,dar el vine pe la ora 20-21 acasa..si eu stau cu ea...nu e cea mai rea soacra,dar eu nu am chef de batut campii

m-a anuntat nepotul meu cel mic..are 24 de ani ca s-a insurat si o sa aibe un bebe..asa ca o sa fiu stramatusa..el sta in spania...nu are niciun gand sa revina in romanica

in rest ..dude..sunt mai linistita pe la serviciu, ca imi este sefu in concediu si nu are nici sa ma streseze
sambata ma duc la botez ,la biserica, la prietena care a infiat fetita de 4 ani..am mai scris eu de ea..or sa fie doar parintii si nasii..pt ca ei au declarat la rude ca parintii fetei au murit intr-un accident si nu au avut chef sa le dea explicatii la toti

fetele, eu nu prea le am cu scrisu'..sunt ..asa... mai pe scurt
si sincer nu pot sa ma plang tot timpu..dar in momentul de fata nu imi place nimic si parca nu imi iese nimic

pup fetele
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Lun Mai 07, 2012 6:50 pm

lyly I love you
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Lun Mai 07, 2012 9:25 pm

Nu inca Lyly, mersi de intrebare, ca nu are gata raportul medical de la oncoloaga din Bucuresti. O toanta , cica nu stie ce sa scrie...Stiu ce zici cu doctorii din olanda,off.. eu cu atat mai mult sunt cam sceptica cu sistemul lor medical. Dar incercam. E vorba de spitalul Antoni van Leeuwenhoek din amsterdam. Sa vedem ce propun medicii si daca nu ne inspira incredere nu ne obliga nimeni. Dar nu strica sa comparam, oricum la ea e tratament ambulatoriu , nu e de internat. Aici avem avantajul ca sta in familie, banii pe care ii da sa stea in gazda in Viena mai bine ii aloca tratamentului. Te pup.
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Lun Mai 07, 2012 10:11 pm

uff lumi, ce naiba nu stie si aia sa scrie?? ce mai face luci??? dar ralucuta??? nu mai pui niste pozici cu ochisorii aia de te pierzi in albastrul lor?!!
va pupici, amy tu nu ai febra d ela role?? l-eam pus si eu bine la poiana , pe ale mele.. cine stie cand ma voi mai da cu ele.. cu carutul prin poiana ... sa ma barfeasca tot satul hi, hi, hi...desi in constanta era o familie el si ea pe role impingeau la carut... eu nu as avea curajul. poate rastorn carutul... gata cu injectatul, noapte buna!
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Mar Mai 08, 2012 6:53 am

Buna dimineata, dragutelor.
Manu, nu fac febra, sunt ok. Si eu am vazut mamici cu rolele si cu caruciorul. Nu cred ca s-ar rasturna carutul, ca te-ai sprijini pe el. Smile Si sa stii ca esti slaba dar se vede burticuta.
Am o durere de burta cumplita, cred ca am mancat ceva aiurea.
Lyly, naspa cu soacra, nici eu nu sunt foarte vorbareata si ma indispun persoanele care spala varza asa aiurea...dar tre sa o asculti, avand in vedere ca vine rar si sta putin Wink.
Va pupic si o zi usoara sa aveti.

membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Mar Mai 08, 2012 7:45 am

sunny
o zi frumoasa va doresc.. la noi ploua.. eu dorm pe mine...
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Mar Mai 08, 2012 10:24 am

Buna fetelor,
eu am de spalat , de facut mancare, nici nu stiti ce grele sunt astea cand se tine raluca dupa om si face ravagii cu jocurile si investigatiile ei!.. Very Happy

Manule , pai Ralucuta ce sa faca, de-ale ei! Acum 'scrie'' cu un pix pe un caiet plin de propriile mazgaleli , m-a lasat nitel in pace, ca nitel mai devreme a stat in brate si si-a bagat mana in castronul meu cu cereale!.. Luci e bine, la serviciu, nu i-au dat liber pe luna mai ca sa scrie si ea mai mult la teza de master, asa ca ajuta-ma si pe mine mama in continuare, acum se straduieste sa dea un referat cu ce au invatat la Ghent la intership si tot d-astea. Cu poze, sa vad , cand voi putea ca e o lupta sa descarc pozele, trage asta mica de toate firele si pierd o groaza de timp din ala pe care nu prea il mai am... Crying or Very sad

Ma duc la treburi casnice,fetelor.
Pup!
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Mar Mai 08, 2012 10:32 am

flower lumi
Sus In jos
turqoise
incepator
incepator

Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Mar Mai 08, 2012 11:55 am

ciao fetelor,

la cj ploua mocaneste, iar eu dorm in papuci geek

de maine imi fac din nou abonament la step ca nu se mai poate, am pus 2 kg de care nu mai scap neam Mad ca imi e ca nu o sa-mi gasesc rochie pe masura mea de piggy ce sunt Laughing

amy, cum stati cu constructia casutei? ati mai avansat?si noi construim o anexa la casa, defapt un garaj si imi vine sa-i iau la bataie pe astia de se cred constructori ca numai probleme ne fac Shocked speram sa reusim sa o vindem in curand, ca oricum nu prea avem timp sa ne ocupam de casa si de curte , din pacate Sad

manu
, ce burtica chic ai lol! in rest slabanoaga cum te stiu geek

lumi, te admir mereu cum reusesti tu sa ai grija de toti si de toate fiind atat de departe de cei dragi flower

lyly flower

lumiclt, ma delectez cu pozele gargaritelor pe fb, sunt atat de frumusele, ca doua printese love

alinuta, ce mare a crescut Sara, e deja dominisorica geek

miha ne-a parasit , se pare ca e tare prinsa cu pitica ei Gabriela flower

va puuup pe toate flower flower flower
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Mar Mai 08, 2012 12:25 pm

hai mai oana... unde sunt mama draga kg alea??? in papuci poate... pacat ca vindeti...eu abia astept sa ne mutam la poiana desi G nu ar prea vrea ... cica sa stau sa am grija de burtica si nu conduc prea mult.. are dreptate... dar mi-e dor sa ne bem cafeluta in curte.. dimineata...
gargaritele sunt superbe.. si eu ma tot minunez de ele... si cu coditele alea mor de dragul lor...
Sus In jos
lumy_clt
incepator
incepator

Varsta : 34

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Mar Mai 08, 2012 4:03 pm

Salutare si de la noi!

Noi suntem biniciel, facem ce facem si tot nu scapam de mucisori, mama lor.
Suntem fetite mari, ieri am implinit 1 an si 11 luni!!! Mai am nici o luna si ma intorc la munca. Mi-e groaza de cum s-or aranja lucrurile.

Mandrelor le-am scos suzetele Smile, iar acum lucram la partea cu pampersii, se fatzie in camera in chilotei cu Minnie Mouse Very Happy Very Happy si eu le tot zic, cand le vine sa faca pipi sa imi zica sa le pun la olita.

Zilele trecute am vorbit cu Nico, e intr-o continua plimbareala/vizite si tot asa. Se bucura din plin de sederea de aici alaturi de cei dragi.

Nici nu mi-am terminat bine vorba ca Mara a udat parchetul Razz , si acum e suparata ca-s chiloteii uzi.

Revin!
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Mar Mai 08, 2012 8:16 pm

pozica noua de 14 saptamani... nu-mi vine sa cred!!
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat

Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 47

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Mar Mai 08, 2012 8:25 pm

MANULE,se vedeeee! I love you
pup fetele
Sus In jos
menics