Sertarelul cu copii

In viata de zi cu zi, alaturi de noi discutand despre copii si alte subiecte

AcasaAcasa  PortalPortal  CautareCautare  MembriMembri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

,,Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucruri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste''. Paulo Coelho

Distribuiti | 

Discutii zilnice de tot felul- 20

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16 ... 27  Urmatorul
AutorMesaj
amy
membru avansat
membru avansat

Data de inscriere : 12/04/2010
Varsta : 41
Localizare : Ploiesti

MesajSubiect: Discutii zilnice de tot felul- 20   Lun Apr 09, 2012 7:07 am

Rezumarea primului mesaj :

O primavara insorita, plina de bucurii!

AutorMesaj
luminita42
membru de baza
membru de baza

Varsta : 49
Localizare : Netherlands

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Vin Apr 27, 2012 9:51 am

Buna fetelor,
Da o sa vad cu probioticul despre care zici tu Amy, acum eu am pus raul inainte, dar sper sa ma agit degeaba Smile
Si aici e liber de ziua reginei, pe 28 aprilie, vremea este de 13-14 grade , dar ne bucuram ca se anunta un pic de soare. Mi-a zis H ca asigurarile imi finanteaza niste tratamente la ''skin terapistul'', despre care vorbea doctorita de familie. Intre timp trebuie sa-mi iau crema aia de-o foloseam in gravidenie sa ma dau pe corp , era foarte emolienta, ca am o piele uscata pe spate , ceva de speriat.
Azi stau prin casa, mai scriu cate ceva, mi-a trimis fiica-mea cv-ul sa i-l traduc pentru un intership care expira pe 3 mai, ea are un eveniment la serviciu si e toata ziua acolo, asa ca se gasesc mereu activitati pentru mine.. Very Happy

Manule succes, o sa fie bine, micutul creste! Smile

Pupici.

Sus In jos
alinutahu
incepator
incepator

Data de inscriere : 13/04/2010
Varsta : 33
Localizare : budapesta

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Vin Apr 27, 2012 1:04 pm

buna....
lumi hau ca iti trimit eu putina caldurica ,la noi acuma sunt 29 de grade ,a luato razna vremea asta ....miercuri aveam fular la gat si astazi suntem in bady si rochita drunken
si la noi este sfarsit de saptamana lung ,numai din 2 se lucreaza asa ca il luam si pe bubu cu noi cheers
manule noi suntem amandoi din Cluj dar suntem in hu din 2003 ,ne-am obisnuit aici si ne place ,cand ne ia doru tare tragem o fuga pana acasuca dar nu ma trage inima sa ma mut acasa

astazi deja am fost o tura in parc ,Sara a descoperit nisipul si pietricelele si ce veselie pe ea ca le arunca in sus si cadeau pe ea ....asa am aduso acasa ca de la sapa Laughing
dupa masa duc masina la spalatorie si un aspirat iar maine de dimineata incep sa impachetez ....am facut si o mica listut pt Sara ca sa nu cumva sa uit ceva .....offf atatea haine si jucari ,medicamente si creme si samponel ,gel de dus ....e greu mai intalesc ca vreau sa stau o luna acasa
pt mine e ca si facut bagajul ....a uitasem sa va zic ca in 12 mai mergem la nunta si ieri am fost si mi-a cump o pereche de pantofi cu un toc imens si astazi le fac rondoul prin casa ,cum pasesc Sara face pac-pac ,e o scumpa
va pupacesc merg la un dus ca mititica a adormit si il asteptam pe tati Exclamation Exclamation Exclamation
sa aveti o zi buna flower
Sus In jos
alinutahu
incepator
incepator

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Vin Apr 27, 2012 1:06 pm

manule numai incet cu gradinaritul ......miscare iti trebuie dar sa nu exagerezi ....pupici pt bb
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza

Varsta : 42
Localizare : Constanta

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Vin Apr 27, 2012 8:51 pm

multumim alinuta...
noi ne-am vazut iar .. bb e in avans... are deja 6.9 .ceea ce ar insemna13 sapt si 4 zile ori noi nu avem decat 12 si 5 zile... altfel toate bune.. mi-am luat scrisorica pt medicul de familie .. si tocmai am descoperit ca in scrisoare scrie sarcina cu risc de vort ..din cauza trombofiliei... deci pot solicita scurtare programului de munca cu 2 ore fara a-mi fi afectat salariul, voi vorbi cu seful meu.. cred ca nu va fi impotriva..
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Sam Apr 28, 2012 7:17 am

flower smile
va doresc un we minunat...noi ne pregatim sa mergem la poiana... cred ca vom ramane acolo peste noapte asa ca fac bajel cu de toate!!! parca plecam in co...
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Sam Apr 28, 2012 7:21 am

Si eu va doresc un we plin de soare !
Noi plecam azi la un gratar cu copiii si niste prieteni. Sa aveti grija de voi.
Pupici !

membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Sam Apr 28, 2012 12:18 pm

La noi ploua vartos, dar e Olanda, e normal! Soarele promis nu stiu cand.. Very Happy
Eu ma duc la dentist la 2.00, H a plecat sa cumpere o portita pentru parter ca Raluca se urca vartos pe scari acum, nu mai ezita deloc.

Alinuta sa ai parte de o vacanta frumoasa in Romania!

Manu, excelent! flower

Amy distractie placuta!

Va pup si eu fetelor pe toate.
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Sam Apr 28, 2012 10:59 pm

va pup, nu am ramas lapoiana ca este cam rece se dormit peste noapte.. sa nu racesc cumva .... ca parca sunt toate umede.. reci... asa ca am venit acasa tocmai mi-am tras iar 4 gauri pt clexane.. nu-mi iese dintr-o intepatura asa ca ... pana termin seringa... fac mai multe intepaturi.. ehh
noapte buna!
lumi, eu nu as putea trai intr-o tara ca Olanda... atata ploaie.. nuuuu...
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Lun Apr 30, 2012 6:27 am

Buna dimineata.
Iaca si eu la munca, la fel ca si unele dintre voi.
Sambata am fost la un gratar, a fost tare dragut, avem noi o poienita langa un rau, aproape de Cheia. Nu e aglomerat, pentru ca nu stie lumea locul. Smile
Azi nu am de gand sa fac prea multe pe aici, sa treaca ziua odata sa ma duc acasa. Sunt putin stresata pentru ca joi s-a anuntat o vizita de 30 parlamentari... eu sper sa nu mai vina, avand in vedere situatia politica actuala. Daca vin, trebuie sa ma stresez cu meniul si sa si cotizez, ca noi nu avem fonduri de protocol.
Va doresc o zi insorita si linistita. Pupici !

membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Lun Apr 30, 2012 8:22 am

Buna dimineata,
Raluca iar s-a setat pe 7.30..! asta dupa ce o perioada s-a trezit la 8.30-9.00, A facut ieri temperatura asa din senin, nu da semne ca ar fi racita sau altceva, a mancat, e vioaie in continuare, numai ca e mai sacaita.
Eu nu mai pot dormi noaptea de cand cu sora mea.... Ma trezesc si ma gandesc ingrozita la ea. Diagnosticul e rau fetelor..A cam facut investigattiile in bucuresti, urmeaza o propunere de tratament de la oncoloaga. Ne-am gandit sa vina si aici pentru un consult si sa vedem ce recomandari ar avea doctorii si cat ar costa tratamentul, ca aici ne are pe noi. O prietena doctorita ne-a sfatuit pentru o clinica in Viena...
Deci dragelor sunt extrem de zdruncinata, sper sa ne lumineze D-zeu.

Va pup.
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Lun Apr 30, 2012 11:23 am

lumi draga, e greu, dar poate va fi tinuta evolutia sub control.. cu un tratament adegvat.. daca se poate sa mai ceara niste pareri... ce sa-ti spun ...fii tare I love you
Sus In jos
turqoise
incepator
incepator

Data de inscriere : 14/07/2010
Localizare : Cluj-Napoca

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Mier Mai 02, 2012 8:08 am

neata fetelor!

cum a trecut 1 Mai?
noi am fost la munte, am avut parte de 4 zile frumoase si calduroase, am facut si plaja si m-am cam ars putin pe umeri, ma ustura putin dar sper sa treaca repede Rolling Eyes

bruna
, sper ca esti bine, da un semn ca esti ok angel

manu
, ma bucur ca ai vazut mogaldeata si ca suneti bine, Doamne ajuta pana la capat flower

pe sami am citit-o dincolo, ma bucur pentru ea si sper sa fie schimbarea norocoasa angel
am vorbit cu verisoara mea din istanbul si probabil ca in toamna vom merge la un consult pt.fiv.

noi, cu pregatirile in toi, mai sunt 3 luni pana la nunta dar vreau sa elimin din ele cat mai repede sa nu mai am batai de cap in ultimul moment Neutral

va pup si va doresc o zi frumoasa flower
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Mier Mai 02, 2012 10:56 am

turqois, unde dincolo?? pe dc??
rochita ai luat-o?
Sus In jos
turqoise
incepator
incepator

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Mier Mai 02, 2012 12:49 pm

da, manuelita, pe dc, la clubul babelor fiv-oase study

rochia, inca nu, nu am avut tip de cautat/probat...urmeaza geek
deocamdata sunt tot la capitolul degustari lol! am avut si azi, mai merg maine si vineri la inca 2 cofetarii si apoi urmeaza sa adjudec geek

pupici flower
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Mier Mai 02, 2012 1:41 pm

Buna dragelor.
Turq, ma bucur ca te-ai simtit bine de 1 mai. Noi am fost la plimbare in parc si cam atat.
Azi a plecat dl sot la un curs la Sovata, asa ca sunt singurica pana vineri. Sper ca pe seara sa ma duc in parc cu rolele, prima data pe anul asta.
La munca e zapaceala...
Am vb la un moment dat cu asistenta de la DPC si a zis ca nu s-a miscat nimic, asteapta si ele un semn de la ORA, ei trebuie sa faca primul pas, adica potrivirea teoretica. O sa sun iar spre sfarsitul saptamanii viitoare.
Aveti grija de voi. Pupici 1000.

membru avansat
membru avansat

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Joi Mai 03, 2012 7:12 am

Buna dimineata.
Azi am o zi grea, asa ca va rog sa-mi tineti pumnii. Am o delegatie importanta de 25-30 persoane si totul trebuie sa iasa bine. Vin pe la 12 si servesc si masa de pranz.
Sa aveti grija de voi. Va pup!

avansat
avansat

Varsta : 47
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Joi Mai 03, 2012 8:03 am

hello fetele flower

si eu pe aici...

sa veti o zi buna I love you
Sus In jos
menics
membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Joi Mai 03, 2012 7:42 pm

geek si eu pe aici...
mi-a venit rezultatul la dublutest.. e totul ok, risc scazut .. pfiuu deci crestem.. la mine la odisee deja au apatut "carucoarele roz" hmm in curand vom sti noi... abia a stept ca deja neamul lui G ma felicita pt ionescu junior!
G incet incet realizeaza... are o mina cand se vorbest ede sarcina mea.. se vede ca are emotii...
lumi? ce mai faci? surioara ta??
sami nu mai spune nimic...
nico nici ea...
galli , ce sa mai vorbim....
lyly, amy flower
Sus In jos
lyly_mar
avansat
avansat

Varsta : 47

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Joi Mai 03, 2012 7:44 pm

manule,ma bucur ca bebe e ok I love you
G o sa-si revina...curand....
Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Vin Mai 04, 2012 6:40 am

Buna dimineata.
Forumul nostru ramane fara fete, vazand cu ochii.
Sami scrie pe DC, Galli nu stiu nimic de ea... Vad ca nici Lumi nu mai scrie...
Manu, ma bucur ca este totul ok. Ai grija in continuare de burtica.
Azi sper sa fie o zi mai lejera.
Va pup pe toate !

membru de baza
membru de baza

Varsta : 40

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Vin Mai 04, 2012 9:59 am

'neata fetelor.

asa este,scriu pe DC la Clubul Babelor Fiv-oase.
este locul unde ma regasesc momentan,simt nevoia sa stau printre femei "ca mine",care au aceleasi probleme.
doar acolo intru pentru ca de discutii cu si despre sarcina,cu si despre copilasi ma simt depasita si ma si rascolesc foarte mult....iar sa spun lucruri doar de complezenta nu prea ma caracterizeaza.
sper sa ma intelegeti si sa nu ma judecati.

va pup pe toate fara exceptie si va citesc mereu ca va am in suflet si nu pot sa stau mai mult de 2-3 zile fara sa arunc un ochi si pe aici.
clap
Sus In jos
luminita42
membru de baza
membru de baza

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Vin Mai 04, 2012 11:41 am

Dragelor,
Si eu sunt pe aici, am avut zile obositoare, stau mult pe internet si ma documentez despre cancer , joburi pt mine, pentru luci, i-am corectat cap I din teza, i-am trimis o aplicatie la un intership etc etc.. am facut niste scrisori pentru institutul de oncologie (spitalul) din Amsterdam, urmeaza ca sora-mea sa trimita analize si investigatii prin fax si apoi sa ne fixeze spitalul o consultatie. Am vrea sa se trateze aici si sa stea la noi,dar asta o sa vedem dupa consultatie, ce scheme de tratament ii indica..Intre timp Raluca vrea si ea programul obisnuit, deci sunt capie...

Un lucru as vrea sa va spun tuturor Amy, Manu, Nico, Lyly, Turqoise, Sami, Bruna, Alinuta, etc etc si care mai intrati cand puteti. DC-ul este mare, are trafic de zeci si sute persoane pe zi, forumul asta are trafic de 3-4 in zilele bune si 1 persoana pe zi sau niciuna, in zilele proaste. Daca vreti sa intrati din cand in cand aici e ok, puteti s-o faceti o data pe luna, pe saptamana sau la 2-3 zile...sau chiar o data pe an, e in regula, dar in cazul asta e ok si pentru mine, nici eu nu sunt fara probleme si ocupatii care ma dor sau ma absorb....

Dar, fetelor....trebuie sa va amintitti ca daca vreti sa cititi , trebuie sa si scrieti. La un moment dat o sa intrati degeaba ca nu va mai fi nimic de citit. E un grup mic, de cateva persoane si nimeni nu e gazda, toti suntem niste musafiri aici. Sper sa intelegeti fara suparare ce va spun. ramane sa faceti cum credeti, dar nu va asteptati ca cineva sa fie tot timpul de paza.

Va pupic pe toate. I love you

Sus In jos
amy
membru avansat
membru avansat

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Vin Mai 04, 2012 1:52 pm

Lumi, si eu simt forumul ca o familie virtuala, si pentru mine, simplul fapt ca scrieti, ma linisteste, inseamna ca sunteti ok. Suntem putine, dar suntem prietene de atata vreme, incat va duc dorul cand nu pot intra.
Va citesc si chiar daca nu am nimic de scris, intru sa va salut, asa m-am obisnuit. Stiu ca sunteti ocupate, suparate uneori, cu infertilitatea sau cu bebelusii, si nu este nicicum o obligatie sa scrieti. Sper totusi sa ramanem 3-4 care sa discutam vrute si nevrute aici.
Eu una nu amprietene apropiate in viata reala, din cauza a ceea ce am patit pana acum in viata asta. Voi imi sunteti si surori si prietene. Cam atat...
Va pup si aveti grija de voi.

incepator
incepator

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Vin Mai 04, 2012 3:16 pm

salut toate fetele!

fetelor, subscriu la cele spuse de Luminita, depinde doar de noi, daca sau cat timp v-a mai supravietui acest forum insa ar fi pacat ca intr-o zi sa nu mai gasim acest subiect activ Crying or Very sad si spun asta pentru ca e singurul loc virtual in care cred ca fiecare din noi, cele cateva, am daruit mai mult din viata si experientele noastre decat in oricare alt loc oricat de activ/interactiv ar fi el...dar fiecare face asa cum simte sau crede de cuviinta.
eu personal m-am regasit si ma regasesc intotdeauna intr-un colectiv restrans unde fiecare respecta parerile si convingerile celorlalti.

va pup si va doresc un weekend cat mai frumos love

Sus In jos
alinutahu
incepator
incepator

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Vin Mai 04, 2012 7:55 pm

salutari din cluj-napoca bounce bounce bounce
vreme buna pana astazi cand a inceput sa ploie dar a trebuit putina racoare.....noi suntem bine sara e cam derutata ca vorbesc cu ea pe romaneste,nu prea pricepe si ma cauta paraca ma intreaba na mama ce a zis?
ii place la bunici ca facece vrea ea,nu prea are restricti ,din pacate
manule bb sanatos sa ai flower
lumi ,,,ai spus lucrurilor pe fata flower
turqoise...vei fi o mireasa foarte frumoasa flower
samira....o sa vina si randul tau sa ne dai vestea cea buna,pana atunci putere multa flower
va pupacesc si mai incerc sa va scriu

mamici ati dat capsuni la puiuti?....sunt asa de gustosi si as vrea sa ii dau lui sara dar nu am curajul

o seara placuta clap
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Discutii zilnice de tot felul- 20   Astazi la 9:52 pm

Sus In jos

Discutii zilnice de tot felul- 20
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 5 din 27Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16 ... 27  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sertarelul cu copii :: Chat-ul zilnic-
Mergi direct la: